Wat gaan we dit jaar speulen? Lindeboom-complex wacht ingrijpende verbouwing Programma Ouwe Sunderklaas T0UUE5UNDERKLflnl Mensen F amilieberichten TEXELSE COURANT (lif-dames spelen goede wedstrijd Programma basketbal Sint geniet van playbackshow Honingzwam fataal voor kastanjeboom Bouwafval in brand DEN BURG DEN HOORN DE COCKSDORP OOSTEREND OUDESCHILD DE WAAL DE KOOG i plannen voor de herinrichting De Lindeboom nemen con- «te vormen aan. Ed Stiekeme ju Ed Stiekema niet zijn als de iken niet rigoureus worden aan- ipakt. Zo wk hij de schouwburg- pi op ingrijpende wijze geschikt iken als multifunctionele zaal. i bouwaanvraag voor een serre in de voorzijde, een hal bij de iuwe entree en een luifel aan de jntoorstraat liep vertraging op. «ar lijkt nu een kwestie van da- in. Doelstelling is om de plan vóór het seizoen te pliseren. et totaalplan voor De Lindeboom opgebouwd uit drie fasen. De irste, het grand café, is gereali- >erd, maar de tweede fase (serre, ifel en entree) zijn vertaagd. Dat innt omdat de oorspronkelijke te- ining van de statige serre, de im- gsante hal aan de westzijde met nieuwe entree en de luifel aan Kantoorstraat om de ingang te «Itcentueren tot twee keer toe zijn - Igekeurd door de gemeente, jarmee liep ook de herinrichting in de schouwburgzaal (fase drie) irtraging op Volgens het nieuwe n itwerp, waarvan de aanvraag bij gemeente ligt, wordt een deel 'kin het terras voor het grand café 99 erdekt door een serre, met aan de westzijde de ontvangstruimte. Dit centrale deel is aangesloten op de overige onderdelen van De Lin deboom. Artikel 19 Voor het totaalplan, waarin ook de verbouwing van de schouwburg zaal is begrepen, stemde de ge meenteraad eind vorig jaar al toe in een artikel 19-procedure. Dit was nodig omdat de bebouwings- grenzen worden overschreden. Wegens de vertraging moet dit besluit dinsdag worden verlengd. Stiekema wil fase twee zo snel mogelijk realiseren en heeft zijn hoop gevestigd op de derde aan vraag. Daarmee komt ook de aan passingen van in de schouw burgzaal dichterbij. De gemeente heeft toegezegd tweederde van de kosten van de geluidsisolatie, tot een maximum van een half mil joen, te willen financieren. Andere normen Bij de isolatie wil Stiekema zwaar dere normen hanteren, dan de ge meente dat deed in het geluidsrapport uit 1991. „Dat gaat uit van 100 decibel geluidsproduk- tip. Zelf ga ik uit van een ge- luidsproduktie minimaal 105 tot 110 db, het niveau van live optredens." Stiekema wilde het gebouw isole ren door een extra dak over het bestaande dak te bouwen. De kosten om het geluid op straat te beperken tot maximaal 35 db -wat de gemeente eist- vallen hoger uit dan de geraamde vijf ton. „Een te genvaller." Wellicht kunnen de kosten toch la ger uitvallen. „Ik heb signalen dat het rijk de normen iets wil versoe pelen, omdat ze iets te ver zijn doorgeschoten." Anton Pieck De ondernemer kijkt nu of de zaal van binnen uit is te isoleren, zoals dat in gerenommeerde bedrijven elders in het land ook is gebeurd. „We tasten de markt af wat de beste mogelijkheid is om met goedkopere middelen toch een goed resultaat te bereiken." Vol gens Stiekema gaat er bij isolatie van binnen uit hooguit 65 centi meter ruimte verloren. Afgezien van de isolatie, onder gaat de schouwburgzaal een in grijpende verbouwing tot multifunctionele ruimte. De ruimte kan daardoor in de wintermaan den gebruikt worden voor culture le voorstellingen en in de zomer als bar/discotheek. „Ik wil er een soort pleintje van maken met daarin drie afzonderlijke cafeetjes, een beetje oud-Hollands in de stijl van Anton Pieck met glas-in-lood raampjes en zo. In het midden komt een dansvloer. Bovenop de cafeetjes komen als een soort am fitheater schuin oplopend de zit plaatsen voor de schouwburg zaal." VRIJDAG 8 DECEMBER 1995 De ondernemer wil er zo snel mo gelijk mee aan de slag, zodat ko mend seizoen al kan worden gedraaid. Zijn streven is om de schouwburgzaal liefst al in maart gereed te hebben, zodat het cultu rele leven er gebruik van kan ma ken. Wellicht is de ruimte dan nog niet helemaal afgewerkt. „Maar daar hoeven de bezoekers niets van te merken." Culturele leven Met zijn plannen voldoet Stiekema aan de voorwaarde van de ge meente en RST, eigenaar van de ondergrond van De Lindeboom, om de schouwburgzaal voor het culturele leven beschikbaar te houden. Afgesproken is dat dat jaarlijks vijftig keer het geval is. Vanaf mei tot en met het blues festival wordt de schouwburgzaal gebruikt als bar/discotheek. Be zoekers van het voormalige Casi no/Question zullen er afgezien van de naam ook andere bekende za ken tegenkomen. Onderdelen uit het bedrijf aan de Zwaanstraat, zoals de tap van de nachtbar, ver huizen mee naar De Lindeboom. negentien punten uit acht «dstrijden draaien de zaalvoet- iliters van Klif voorlopig goed »e in de afdelings-eerste klasse. iettemin moet voor ieder punt orden gevochten. Vooral aan de ip van het klassement zijn de on- irlinge verschillen gering. Dit ir kwam Klif oog in oog te laan met de nog onbekende loeg „Van Eyck". Dit team is ge- igradeerd uit de hoofdklasse en laat momenteel op de tweede laats. e wedstrijd begon voorzichtig, tide ploegen speelden de bal srst rustig rond, waarbij al me en duidelijk werd dat de Van /ck-keepster als „vijfde vrouw" lee zou spelen. Door goed jagen tn met name Wilma Tijsseling erd het mee opkomen van de tepster echter zoveel mogelijk eperkt. Al snel ging het tempo mk omhoog en ontstonden kan- in aan beide kanten. Lucia Gijs erts trof na een snelle combinatie met Natascha v/d Vis de paal. Even later zag Lilian Koning een schot in de handen van de keepster belanden. Ook Marjo van Heerwaarden moest af en toe gestrekt; zij wist een snoeihard schot uit de krui sing te boksen. Pas in de eindfase van de eerste helft werd zij .ge passeerd". Na een scrimmage voor het Klif-doel had ze de bal vast, maar een Van Eyck-spits schoot er alsnog tegenaan en de bal rolde het doel in. De goal werd goedgekeurd, dus in de tweede helft moest Klif er een schepje bo venop gooien. Vooral na snelle ac ties en combinaties kregen de Texelse dames de beste kansen, maar deze werden niet benut. De gelijkmaker kwam pas voort uit De Mareis (H) spelen vrijdag (he den) om 19.00 uur tegen Enkhui zen aan de Sportlaan in Den Helder. Zaterdag a.s. om 17.30 uur in de burgemeester De Koning-hal: Mareis dames tegen WGW. een goed genomen hoekschop van Janien de Bruijn. Anita Witte kreeg de bal in de voet en aarzelde niet; 1-1. Dit gelijkspel zou een te rechte uitslag zijn geweest. Tien minuten voor tijd kwam de tegen partij echter toch nog tot een tref fer. Zelfs Marjan Nicolay kon niet verhinderen dat twee spitsen van Van Eyck het overzicht hielden en na goed overtikken de ruimte von den om te scoren. Ondanks de ne derlaag was coach Dirk Eelman tevreden over het goede spel. Ook de kinderen en hun ouders die verblijven in het Texelse op vangcentrum voor asielzoekers. Motel Texel in De Koog, vierden op 5 december het Sinterklaas feest. Sint en Piet kwamen langs in Partycentrum Calluna en had den voor alle kinderen een ka- dootje meegebracht. Het feest kon worden gehouden dankzij een gift van de Diaconie van Den Hoorn en het beschikbaar stellen van de zaal door Ruud Harry Wuis zag abraham in cir- stent Texelse hulp aan or- ianslachtoffers Sint Maarten Isen De Grave en Van Dijk asso- iren Lustrumfeest voor bad- eesters Sjeik gewond bij jpjacht op koe Oost heeft ba- meter terug Thijsse- instwerk Wolkers nog niet rond Klusjesdienst voor ouderen ie tehuizen samen verder als irgcentrum Texel Nieuwe huis- sting voor De Bolder gezocht D's van Shakin'Legends en Frans i Lies Pieterse Geen concerten Stappelandhal Dam in zee bij i Cocksdorp snel voltooid Ju- 'eumfeest in De Cocksdorp gelijk et bevrijding Herinrichting otpsstraat De Koog heeft veel «ten in aarde Nieuwe straat- iinen Weinig animo voor Nika- ilwinkels Dorpscommissie Den urg op zoek naar eigen identiteit Uitheemste dierentuin Berkhout niet van gemeente Eek- iorns op Texel losgelaten Con- iner met hash in netten Texelse itter Jubileum Cocky met op- iden Borsato Naamstrijd pavil- en De Krim Veel imeentebezuiningen op welzijn sport Plan TOV vrouwen voor tnbassin Doe-dag voor ge- «entepersoneel Distels prikke lt wethouder Golfbaan De iim komt er nu echt De hoed in Greenside Normaal luistert ssersfeest op Nieuwe kam- serboeren vangen bot bij college 1ST heeft plannen voor aanpas- sg Kogerstrand Drugs op OSG mee Nieuwe jeugdwerker tthousiast van start TC- euwslijn via de telefoon '-fdek drijfmest perikelen Ver duwde Lindeboom weer open dnege 30 meter langer Pasar dlam viel tegen Huisvesting 'sdische Post bij dorpshuis 'ndmolens: park gaat niet door, 'Ie strijd over twee molens voor ï'arièrs Nioz in de financiële eblemen Lelijke palen langs Mndammerdijk Veteranen i'ingen uit vliegtuig voor bevrij- tflsfeest Politiek uur op Radio Stilte rond snelbootdienst kir passagiers OSG steekt stokje voor examenstunt De „ramp" toch weer bij d'Ouwe Ulo Windstilte plaagt EK surfen Spinnen en slangen-expositie bij Calluna Thijssejaar Uitkijkpost bij Horsmeertjes Kruispunt Hoornderweg: lichten of rotonde? Vliegtuigmuseum Afvalstrijd gemeente en Tatenhove We mag er wel/niet naar industrieter rein: Gamma, Bakker, Aldi... Waalder Kerk Afscheid van ds. Fibbe, opvolger snel gevonden Strandrolstoel van stichting Va- kantiezorg Openbaar Groen dure hobby van wethouder? Melding containers vol drank blijkt oefe ning Schotse hooglanders (met kalf) en pony's begrazen Texelse natuurgebieden Kritiek en lof voor Texelse munt Lelijke fiet senstalling in Oosterend Pedaal Raadselachtig wrak op Razende Bol Actie voor redding Calluna Plan voor verlevendiging Groene- plaats Nog een bank vaan de Groeneplaats Nieuwbouw Jan Dirksoord, brug geeft problemen voor vrachtverkeer Sil mag niet varen zonder papieren Heiland bord Jan en Paula Brouwer op Ra zende Bol Dubliners treden op Texel vol met verkeersdrempels Parasietenactie TVO kan niet ie ders goedkeuring wegdragen De Waal centraal op monumentendag Pakhuis Keyser Co gekocht door Mantje Asbak in muur voor orgel De Waal Industrieter rein Oudeschild bijna vol Pen wil windmolens op Razende Bol, gemeente niet Politiepost De Cocksdorp dicht Rotganzenman Piet Postma naar Siberië Vrouw raadslid Drijver grijpt in tijdens ver gadering Pinnen bij gemeente PvdA haalt uit naar lokaio's in par tijblad Wpperploegleden Kooi man en Bakker nemen afscheid Geld verduisterd bij restaurant in Den Hoorn Speedboot bijna ge zonken in haven Blootexpositie in Den Hoorn Haltepalen voor Telekom taxi Kluis Teso gekraakt De grote kastanjeboom in het park in Den Burg is niet meer. Mede werkers van de gemeente zetten woensdag de zaag in de stam van ongeveer een meter doorsnee De boom was verzwakt en daardoor een goede voedingsbodem voor de honingzwam, die in het bin nenste vernietigende sporen had achtergelaten. Het risico dat de boom zou omvallen werd te groot en daarom kregen Ab Witte en Ed Kuiter opdracht om de kolos kort en klein te maken. Het hout ver dwijnt niet allemaal in de open haard. Een deel wordt gebruikt voor een grote tafel op een nog te bepalen lokatie (Foto Gerard Timmerman) Tegen een 47-jarige man uit De Cocksdorp is donderdagochtend procesverbaal opgemaakt, omdat hij illegaal bouwafval aan het ver branden was. Hij deed dat in de Langeveldstraat. De politie was op de overtreding attent gemaakt door omwonenden, die klaagden over rook en rondspattende vonken. Boom. Alleen de consumpties wa ren voor eigen rekening. De kinde ren verrasten de goedheiligman met een playbackshow, waar hij erg van genoot. Ook de ouders vonden het prachtig dat hun kroost zo enthousiast bezig was. Sinds 15 september is er geen ruimte meer voor het houden van soosmiddagen, zoals voorheen gebruikelijk was. Het contact wordt onderhouden door bij toer beurt in één van de appartemen ten bijeen te komen. De vrijwillige medewerkers hopen zo spoedig mogelijk weer ergens echte" soosmiddagen te kunnen houden, mede dankzij degenen die geld, kleding, wol, speelgoed en naai machines hebben afgestaan. Boot vaart niet door bommel ding Alternatieven voor knip- kaart boot onderzocht Storing brug stremt Teso regelmatig Youp van 't Hek try out in Klif Adviseur woedend over VVV- folder congresmarkt Fiod-inval bij paracentrum Zeldzame vlin ders op Texel Theo Eilander vast met Oude Sunderklaas: vuurtoren wachters en reddingboot zien feest aan hen voorbij gaan Theo Eilander stopt met garnalenvissen Harrier blaast lelies plat Nieu we predikanten Vonk en Vledder Geen puinsortering door Tatenho ve, gemeente zit hem dwars Ge meente heeft compost in de aanbieding Onderzoek telefoni sche bereikbaarheid van VVV Rechter staat uitbreiding Worstel- tent toe Pootgoedtelers in greep van bruinrot Peuterspeelzaal toch aan Koger dorpshuis? Ed Drijver geslaagd voor moeilijk exa men Harry op krukken Gewon de Niozman eist schade vergoeding van gemeente Kwis in begrotingsboekje Nieuw on derkomen voor Jeu de Boules Texel Kapsters openen jacht op beunhazen Schilling wil fikkie stoken Winkelbestand Ooster end en Den Burg onder druk Poli tie Texel staakt aan overkant Radio Favoriet uit de lucht Afde ling consumptief OSG in rustiger vaarwater Zorgen over verzuim OSG docenten Riolering strand paviljoens Proefuitzending TV Texel Casino en Question geslo ten Oostzeekust bedreigt Texels toerisme Jan Keijser neemt kam- peercentrum over Sommeltjes- beeld roept vragen op Kaalslag in De Dennen Nieuwbouw Bijen korf Antoinette belandt in rel met sexbom Monique Sluyter Peter Kaan mag blijven staan Ruzie jutters en museum esca leert, gemeente niet eens met mu seum bij Flora Praamstra onder vuur over toekomst OSG na artikel in Parool Wout Stam, fietsende ambtenaar, nam afscheid Coe- vert eerst niet, later wel bij André van Duin Kringloopwinkel gestart Evacuees watersnood op Texel onderdak, dieren ook Jeugdige speulers kunnen zich vanaf 17.00 uur laten inschrijven in De Lindeboom (via zij-ingang Kantoorstraat). Er zijn dit jaar op nieuw drie categorieën: enkelin gen, paren en groepen. Jurering gebeurt tot 18.00 uur bij Het Open Boek, Bentex en Nauta Boek. In de Hema Koffieshop krijgen alle deel nemers een beker warme chocola demelk. Vanaf 18.00 uur tot de prijsuitrei king wordt in De Lindeboom Oude Sunerklaasmuziek gedraaid. Niek Slijderink sr. reikt als vanouds de prijzen uit. De volwassenen kunnen zich in schrijven op het terras van De Lin deboom vanaf 20.15 uur. Deelnemende wagens mogen pas na 21.00 uur het centrum van Den Burg in. Ze mogen niet hoger zijn dan 3.90 meter, in verband met de feestverlichting. Hoewel de grote zaal van De Lin deboom nog niet klaar is, vindt mede dankzij enthousiaste inzet van Cyntha Stiekema en André Eelman de bekendmaking en de prijsuitreiking toch plaats in het etablissement. Dit gebeurt rond 23.15 uur. Speulers van Den Hoorn kunnen tussen 15.00 en 18.00 uur en van af 19.00 uur nummertjes afhalen in het dorpshuis. De Hoornder jeugd kan tussen 16.00 en 17.00 uur speulen op drie jury-adressen: Loodsmanswelvaren, Het Wapen van Texel en het dorpshuis. Kees Klaassen verzorgt speciaal voor de jeugd een muzikaal optreden in af wachting van de prijsuitreiking, die rond 18.00 uur in het dorps huis wordt gehouden. De ouderen kunnen 's avonds speulen tussen 20.00 en 22.00 uur. De jury-adressen zijn: Ons Huis, De Vermaning, Het Wapen van Texel en het dorpshuis. De uit slag wordt rond 22.30 uur in het dorpshuis bekend gemaakt. Het avondprogramma wordt even eens door Kees Klaassen op zijn bekende en enthousiaste wijze verzorgd. De durper kinderen speulen van 17.30 tot 18.30 uur tussen de Nieuwe Aanleg en La Morena, aan beide zijden van de Kikkertstraat. Aansluitend is disco en prijsuitrei king in het Eierlandse Huis. Deel name voor de jeugd is gratis. Ze moeten echter wel een nummer halen in het Eierlandse Huis in ver band met de jurering. Volwassenen mogen zich uitleven tussen 19.30 en 23.00 uur (be kend maken mag ook na die tijd) in de Kikkertstraat, Ploosterstraat en Joan Hodshonstraat. Meedoen kost f3,- per persoon, nummers afhalen in het Eierlandse Huis. Er is een vakjury en een publieksjury (iedere huiskamer heeft een stem). Na afloop bal in het Eier landse Huis met rond 00.30 uur de prijsuitreiking. In de Peperstraat (vanaf de Peper- molen) en de Kerkstraat wordt verlichting aangebracht ten be hoeve van de speulers. Zij worden verzocht zich in deze straten te verspreiden, zodat iedereen ge noeg ruimte heeft om te spelen. Dat geldt ook voor het publiek. De jeugd speult tussen 17.00 en 18.00 uur, waarna in De Bijenkorf prijsuitreiking is en jeugddisco vanaf 19.00 uur. Die is in de feest zaal en er mogen geen schminkspullen of spuitbussen mee naar binnen. Volwassenen kunnen speulen tus sen 19.30 en 21.00 uur, waarna ze in De Bijenkorf worden verwacht. De prijsuitreiking is rond 21.30 De Skilder kinderen kunnen hun kaartjes ophalen in het dorpshuis tussen 16.30 en 17.00 uur. De jury staat tussen 16.30 en 17.15 uur voor hen klaar bij W. Schouten, De Ruyterstraat 35 en A. Westerla- ken, De Ruyterstraat 63. Na af loop is er disco in 't Skiltje, waarna om 18.00 uur de prijzen bekend worden gemaakt. Kaartjes afhalen voor volwasse nen is tussen 20.30 en 21.15 uur in het dorpshuis. De jury beoor deelt speulers tot 22.15 uur bij W. Schouten, De Ruyterstraat 35, Theo Voorn en Irene Lanser, De Ruyterstraat 80. Rond 23.00 uur worden in 't Skiltje de prijzen be kend gemaakt, waarna kan wor den gedanst op muziek. Iedere speuler krijgt een vaantje, bovendien wordt feestverlichting opgehangen van juryadres tot ju ryadres. Tussen 19.00 en 20.00 uur kun nen jeugd en volwassenen van De Waal speulen op straat. De num mertjes moeten worden afgehaald bij het eerste jurylid Jolanda op Hogereind 44. De prijsuitreiking is uiterlijk 20.30 uur in het dorps huis, waarna het feest begint. Daaraan wordt medewerking ver leend door een eigen Waalder band. Kinderen van De Koog kunnen tus sen 17.00 en 18.00 uur speulen op het dorpsplein. Aansluitend is de prijsuitreiking in restaurant Ca pri. Volwassenen speulen op het plein tussen 20.00 en 21.00 uur, waarna de prijsuitreiking rond 22.00 uur volgt in Capri. Daar is tevens bal met levende muziek. Aan het Noorderhooft-college in Den Helder is Hanneke Drijver geslaagd voor het primaire exa men in het kappersbedrijf. Ze is werkzaam bij Regina's Haarmode in Oosterend. ENIGE ALGEMENE KENNISGEVING Vol verdriet, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, delen wij u mede dat geheel onverwacht van ons is heengegaan, mijn lie ve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Simon Pieter van Leeuwen echtgenoot van Christina D.M. Kok op de leeftijd van 84 jaar. C.D.M. van Leeuwen-Kok Gerrit en Arieta Lien ft Atie en Cees Jannie en Adrie klein- en achterkleinkinderen Texel, 7 december 1995 De Houtmanstraat 28, 1792 BB Oudeschild. Gelegenheid tot condoleren en afscheid ne men zaterdag 9 december van 19.00 - 20.00 uur in de N.H. kerk te Oudeschild. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 11 december om 14.00 uur in de N.H. kerk te Oudeschild, waarna de begrafe nis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in uitvaartcentrum Texel, Bern- hardlaan 147 te Den Burg. Plotseling is van ons heengegaan onze broer en zwager S.P. van Leeuwen P. Raukema-van Leeuwen A. Schagen W. van Leeuwen J. van Leeuwen-Dubbelman

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3