Rabobank J gL TEXEL aan: ER ZIT MUZIEK IN DE LAATSTE WEKEN VAN 1995 moerbeek alle dagen GEOPEND! w OPRUIMING TEXEL GEMEENTE m MAGAZINE *1* TEXELSE 23 COURANT Overboekingen in 1995 "RHT71 -=* x SS "JBS (ij TOERIST Een halfvrijstaand woonhuis Een recreatiebungalow MiimL Bij aankoop vanaf ƒ1000,- CD naar keuze KADO meubelhandel en interieurverzorging b.v. 02? Vanaf heden t/m zaterdag 6 januari '96 zijn wij (behalve op zondag) VISCENTRUM ^ALBERT BLOMyj Bespaar ca. FI.450,- per jaar! ALPINE WATER DESCALER NO. 1 Luyt Services GEMEENTE TEXEL GEMEENTE TEXEL GEMEENTE TEXEL Milieubewust Uw hele huis ontkalken? Gratis Montage! De waterontharder wordt gratis door onze dealer in minder dan 1 minuut gemonteerd Uw waterleidingen hoeven niet doorge zaagd te worden Niet goed Geld terug (uniek 60 dagen niet tevreden, geld terug) Levenslange Garantie (op de technische werking) RIJDAG 15 DECEMBER 1995 Met het oog op de naderende feestdagen verzoeken wij u de opdrachten die nog dit jaar verwerkt moeten worden zo spoedig mogelijk bij ons in te leveren. Opdrachten die vóór 23 december zijn ingeleverd worden in ieder geval nog dit jaar afgehandeld. Weverstraat 1Oen Burg 120 verkooppunten (De Dageraad 36 in 't Horntje nabij Den Hoorn) met garage/berging en 324 m2 onder' en bijgelegen eigen grond. Indeling: Entree in hal met trapopgang en toilet, L-vormige woonkamer, keuken. Op de verdieping zijn een overloop met vier slaap kamers en een badkamer met ligbad, aparte douche en tweede toilet. Vlizotrap naar zolderverdieping met werkkamer. De woning heeft een royale vrijstaande ga rage/berging en is voorzien van een aardgas gestookte CV-installatie. De huidige eigena- res-'huurt van de gemeente een perceeltje aangrenzende grond van ca. 120 m2; dit ge bruik mag door de nieuwe eigenaar worden voortgezet. Oplevering in overleg. Vraagprijs 249.000 k.k. Op 20 december zijn de makelaars Hans Eelman en Paul van Heenvaarden afwezig vanwege het voor NVM makelaars verplichte examen "WOZ-taxateur" i.v.m de Wet Waardering Onroerende Zaken. (Roggeslootweg 483 nabij De Cocks* dorp) met inpandige berging en 414 m2 onder- en bijgelegen eigen grond in "Villapark Texel" in vakantiecentrum "De Krim". Indeling: entree in hal, badkamer met lig bad, wastafel en toilet, slaapkamer, woon kamer met open keuken, open haard en open trap, openslaande deuren naar terras. De inpandige berging is buitenom te be reiken. Op de verdieping is een overloop met twee slaapkamers. Deze helft van een dubbele bungalow (type D) is voorzien van een aardgasgestookte CV- installatie en wordt opgeleverd inclusief inventaris, onder de lusten en lasten van de lopende seizoenverhuur. De over de koop som te betalen btw is terug te vorderen. Vraagprijs 245.000 k.k. exclusief btw Te koop: nieuwbouwwoningen in De Mars. De bouw begint in 1996, maar als u nü de grond al koopt, ontloopt u de 4% grondprijs- stijging op 1 januan a.s. U moet dan uiteraard wel snel beslissen! In het weekend zijn wij voor dringende zaken bereikbaar via 06-53 16 71 56 MAKELAARS IN ONROEREND GOED Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 fax 31 39 46 JXVM 1 CiTYMEuBEl Hogerstraat 8-14 1791 CH Den Burg - Texel Telefoon 0222-312572 Méér dan 3000 m2 koopkansen OUDESCHILD s 313170 DE WATERONTHARDER DIE GEGARANDEERD WERKT! Voorkom! kalk- en bacteriën aanslag in Uw leidingen Geen moeizaam poets- en schuurwerk meer in keuken, badkamer, toilet etc. Verwijdert de oude kalkaanslag in uw leidingen Uw drinkwater smaakt beter en U heeft minder koffie en thee nodig voor hetzelfde kopje koffie of thee Beschermt Uw dure huishoudelijke- en badkamerapparatuur tegen kalkaanslag Minder zeep en waspoeder nodig voor een schone was of vaat Uw wasgoed slijt minder en U heeft geen wasverzachter meer nodig Verlaagt Uw energieverbruik aanzienlijk Uw verwarmingselementen werken op vol rendement en U voorkomt extra onkosten van reparatie en vervanging Verlengt levensduur van Uw koffiezetter, vaatwasser, wasmachine, boiler etc U hoeft geen onthardmgszouten meer te gebruiken in Uw vaatwasser Geen kalkafzettmg meer op kranen, tegels, douchekoppen etc Maakt ontkalken van Uw apparatuur overbodig (koffiezetter etc.) \toorkomt een gemiddelde jaarlijkse schade van ca 450,- door hard water Het gebruik van chemische ontkalkers belast ons milieu! HOE FUNCTIONEERT DE WATERONTHARDER? De waterontharder wordt op de hoofd waterleiding (na de watermeter) gemonteerd en zorgt ervoor dat de schadelijke kalk geneutraliseerd wordt en dus niet meer neerslaat in de apparatuur en leidingen Uw gehele huis is nu milieubewust blijvend ontkalkt! illustratie A De afgebeelde le'dinggedeeiten zijn afkomstig uit dezettde installatie Hei gedeelte links is verwijderd voor montage en bet gedeelte rechts werd een hall jaar na plaatsing van een Alpine Water Descaler verwijderd illustratie B Links een verwarmingselement urt een vaatwasser voor montage en rechts hetzelfde element 6 maanden na montage van een Alp-ne Waier Descaiei N B Imm kalksteen op een verwarmingselement verhoogt het energieverbruik met ca 15% Dikke kalksieeniagen kunnen hel energieverbruik tot ca. 70% verhogen Aanschafprijs incl. montage slechts 189,50 (incl. btw) bel vandaag nog uw dealer .Rotgangs 1 - 1777 DD Hippolytushoef Tel. 0227 - 593967 Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: M. Palm voor het bouwen va dienstwoning a/d Oorsprong- weg te De Cocksdorp (ontvangen 6-12-'95); Sênster Pro- jektontwikkeling b.v. voor het vergroten va hotel a/d Groene- plaats 14 te Den Burg (ontvangen 6-12-'95); Fa. Gebr. Lap Kzn. voor het bouwen va aardappelschuur a/d Westerweg 93 te Den Hoorn (ontvangen 6-12-'95); Middenweg Vast goed voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Weverstraat 104 te Den Burg (ontvangen 7-12-'95); Drukkerij Brügemann voor het veranderen va entreepartij/kantoor a/d Spinbaan 6 te Den Burg (ontvangen 7-12-'95); St. Texels Museum, Ecoma- re voor het vergroten v.e. museum a/d Ruyslaan 92 te De Koog (ontvangen 8-12-'95J;J3.J. de Wit voor het vergroten v.e. opslagschuur a/d Stuifweg 60b te Oosterend (ontvangen 6-12-'95); W. Mets voor het veranderen va voorgevel a/d Weverstraat 19 te Den Burg (ontvangen 11-12-'95); W. Hou wing voor het vergroten va bijkeuken a/d Postweg 21 te De Cocksdorp (ontvangen 12-12-'95). Tevens is een melding bouwvoornemen ontvan gen van: De Gemeente Texel voor het plaatsen v.e. berging a/d Schil- derweg 251 te Oudeschild (ontvangen 6-12-'95). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. Afgegeven bouwvergunningen: Gemeente Texel voor het veranderen/vergroten va toiletge- bouw a/d Haven 9 te Oudeschild; AEGON Recreatie B.V. voor het veranderen va hoofdgebouw a/d Krimweg 102 te De Cocksdorp; Kabeltex B.V. voor het bouwen va ontvangstati on kabeltelevisie a/d Abbewaal te Den Burg; D. Klein voor het bouwen va garage/schuur a/d Postweg 197 te De Cocks dorp; D. Ismaïel voor het vergroten va restaurant a/d Ko- gerstraat 7 te Den Burg; J.A. Veeger voor het bouwen va opslagschuur a/d Westerweg 94 te Den Hoorn; J. van der Star voor het bouwen va schuur a/h Vliegwiel 8 te Oude schild; P. Veldman voor het plaatsen va serre a/d Dorpsstraat 127 te De Koog; D.W. Burger voor het vernieu wen va garage/schuur a/d De Ruyterstraat 50 te Oude schild; A. Looyer voor het veranderen/vergroten va werkplaats a/d Spinbaan 1a te Den Burg. Afgegeven sloopvergunning E. Kampstra voor het slopen va zomerwoning a/d IJsdijk 15 te Oudeschild. Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen zes weken na de dag waarop deze beslui ten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. GEMEENTE TEXEL De burgemeester van Texel, maakt ingevolge arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 11 december 1995 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor de op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende: Groeneplaats 14 te Den Burg; kruising Pontweg/Emmalaan/Hoornderweg te Den Burg; Stuifweg 60 te Oosterend; Abbewaal te Den Burg; Grensweg 354 en 356 te Den Burg. De besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf 18 december 1995 voor eenieder ter inza ge op de gemeentesecretarie, afdeling Ruimtelij ke Órdening en Volkshuisvesting, kamer 0.12, Groeneplaats 1 te Den Burg. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: de heer W.E. v.d. Hurk voor het vergroten va zomerhuis a/d Grensweg 354 te Den Burg; de heer A.N.J. Bos voor het ver groten va zomerhuis a/d Grensweg 356 te Den Burg. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Ter plaatse zijn voorbereidingsbesluiten van kracht. De plannen zijn overeenkomstig de in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. De situatietekeningen liggen vanaf 18 december 1995 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 0.12, van de gemeente secretarie. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de termijn van ter in zage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel verklaren hierbij: 1. dat zij bekend zijn met het bestaan, de ligging, de indeling en de wijze van bedrijfsvoering van: aard bedrijf: een educatief centrum adres: Ruyslaan 92 te De Koog van: Stichting Texels Museum „Ecomare" adres: Ruyslaan 92 woonplaats: 1796 AZ De Koog; 2. dat het bedrijf beschikt over een vergunning ingevolge de Hinderwet van 5 november 1991, kenmerk HWAB 314; 3. dat het bedrijf te kennen heeft gegeven de be drijfsvoering/inrichting in de komende drie jaren te willen veranderen; 4. dat zij - met het oog op de nog aanwezige on zekerheden over de daadwerkelijke uitvoering van de veranderingen, alsmede gelet op het feit dat de thans aan de vergunning verbonden voor schriften vooralsnog geacht kunnen worden ook toereikend te zijn voor de voorgenomen verande ringen - geen bezwaar hebben tegen het verande ren van de onder 1. vermelde inrichting, zonder dat daarvoor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet Milieubeheer is verleend; 5. dat zij daaraan het voorschrift verbinden dat door de geadresseerde van deze gedoogverkla- ring ook terzake van de veranderingen in de in richting wordt gehandeld in overeenstemming met de voorschriften, opgenomen in de voor de inrichting geldende vergunning ingevolge de Hin derwet van 5 november 1991, kenmerk HWAB 314. GEMEENTE TEXEL De burgemeester van Texel maakt bekend dat burgemeester en wethouders bij besluit van 11 december 1995 tijdelijk vrijstelling verlenen voor het plaatsen van containers op het parkeerterrein aan de Zwaanstraat, het plaatsen van een GEA- kiosk en een tochtportaal voor het pand Groene plaats 10 en het gebruik van het pand Groene plaats 10 voor kantoordoeleinden gedurende de periode van 11 december 1995 tot en met 1 juni 1996. Dit besluit ligt ter inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen op het gemeen tehuis. Tegen dit besluit kunt u ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders in dienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagte kening, een omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. GEMEENTE TEXEL Aan de Drank- en Horecavergunningen van: - Stichting Overdekte Manege Texel voor de in richting Akenbuurt 20 te Den Burg (manege); - Stichting Texels Museum voor de inrichting Ruyslaan 92 te De Koog (Ecomare); - Stichting Dorpshuis De Wielewaal voor de in richting Langwaal 9 te De Waal (dorpshuis) worden de navolgende beperkende voorwaarden verbonden: 1. de vergunning geldt niet voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse vóór, tijdens of na bijeenkomsten van persoonlijke aard als bedoeld in artikel 3A van de Drank- en Horecawet, tenzij in het dorp geen ade quate accommodatie aanwezig of in de betref fende periode beschikbaar is; 2. Het is verboden bijeenkomsten van persoonlij ke aard als bedoeld in artikel 3A van de Drank- en Horecawet openlijk aan te prijzen, hiermee te ad verteren of reclame te maken. GEMEENTE TEXEL Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning in gevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verlenen aan: de direkteur gemeentewerken, voor het kappen van vijf ie- pen aan de Keesomlaan, in verband met de aanleg van een weg. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling Groen- beheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedu rende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebben den hun zienswijze daarover, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethou ders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de ope ningstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.02 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toestel 276. De spreekuren van alle wethouders vinden op dinsdag 2 januari geen doorgang. GEMEENTE TEXEL Het gemeentehuis is in de kerstweek gesloten, behalve de afdelingen Burgerzaken en Sociale Za ken op woensdag 27 december van 9,30-10.30 uur en de afdeling Burgerzaken op vrijdag 29 de cember van 9.30-10.30 uur. De afdeling Burgerzaken is op de aangegeven tij den uitsluitend geopend voor aangiften van ge boorten en overlijden. Voor informatie kunt u bellen met mevr. de Porto, telefoonnummer 362144 (Burgerzaken) of de heer v.d. Heide, 362107 (Sociale Zaken). De buitendienst van gemeentewerken is tussen kerst en oud en nieuw normaal geopend. Tevens is het gemeentehuis op vrijdag 22 december 1995 en dinsdag 2 januari 1996 om 16.00 uur gesloten.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 13