Elk dorp heeft eigen Sunderklaas-traditie Veel kleine onderwerpen hard gespeuld OP." Den Burg Sn PAS op, v/anT deTOEGuériUA RUiflTmUE DE COCKSDORP eel zware Jongens op de Roggesloot OUDESCHILD Speulers wrijven eikaars kontje in DEN HOORN Daders verdwenen bord maken zich bekend Sneeuwwitje wint van Wil van Hintum Kerstsamenzang TEXELSE y couRANT jwe Sunderklaas leeft op heel Texel, maar elk dorp heeft n eigen traditie. Van de rust in de Cocksdorper huiska ars, waar de speulers acteertalent nodig hebben, tot de i raatoptocht in Den Burg, waar de grote wagens zich - gevast klem rijden en kleinere voorstellingen in de kakefo- en chaos verloren gaan. Een rondje over het eiland dins- gavond leerde dat 1995 voldoende stof te bieden had 5 ior de sunderklazen. Vooral kleinere onderwerpen werden 5 aak genadeloos- op de hak genomen. Teso ontbrak zo- i aar, maar „de hoed" van Greenside was een mooi alter- itief. veelbesproken „hoed" van het eenside-gebouw, was in Den :rg het meest uitgebeelde onder- jrp, zowel bij de jeugd als de vol- issenen. Daarnaast was de igszins omstreden actie van het 10 om promotiegeld binnen te ilen favoriet, evenals de „zwart" ippende kapsters en het gesto- Heiland-bord van Jan en Paula, at betreft aantal deelnemers zat ook dit jaar weer goed in xels residentie. Bij de jeugd be- zdeelde de jury 55 voorstellin- in waaraan 114 kinderen Bededen. Bij de volwassenen be ek de jury 70 voorstellingen, aarbij in aanmerking moet wor- n genomen dat vrij veel spelers it principe" niet voor de jury ver- Jiijnen omdat ze alleen willen elen om zichzelf en anderen te irmaken. Jeugd jgdige sunderklazen uitten kri- ik op het f125,- kostende abon- iment voor Calluna en lolenkoog. „Veel te duur. Een ver- lipabonnement". Twee kinderen leidden Jan en Paula uit, nog aeds wachtend op teruggave in hun Heiland-borden. Twee loene meisjes braken een lans mr het groene hart van Den Burg een als honingbij verkleed teisje voerde de leus: „Texel vrij blij met Maya de Bij". Een oepje pleitte voor een „sprook- spark" voor toeristen zonder /O-parasieten, met goedweer- garantie en...geen negatieve stuk jes in de krant. Er waren bij de jeugd vier „hoed"- voorstellingen. In één geval kon het publiek op een enquêteformu lier aantekenen of de hoed er wel of niet af moest. Twee voorstellin gen hielden kritiek in op de ge meente wat betreft het zoutstrooien bij gladheid. Een prijs ging naar een kind dat zelf met een zoutstrooiertje de straat op ging. Werk was gemaakt van de uitbeelding „zeldzame vlinders" waarbij de juiste kleuren van rouwmantel en koninginnepage in de pakken waren verwerkt. Een camerateam van de „kinderredac tie" van Texel TV was actief, een viertal was onder leiding van meester Thijsse aan het wieden in de Thijssetuin en een tweetal had kritiek op de verkeersremmende bulten: „De VVN maakt bulten op het Schilderend. Zo komen rugpa tiënten nog sneller aan hun end". Andere spelertjes deelden een speciale editie van de Texelse Cou rant uit met het laatste nieuws over de aanrijding van „Harry" en speelden leuk een reconstructie. De volwassen spelers in Den Burg zijn sterk op de jury gericht. Voor al daar (en soms alleen maar daar) voeren za hun act op. Het is echter de bedoeling dat dit ook op andere punten van de route ge beurt. De jury zal trachten dat vol gend jaar op een of andere manier te stimuleren. De Texelse ondernemers werden in zeker acht voorstellingen op de korrel genomen. We zagen een TVO-denktank en het advies om zich geen twee keer aan een em mer sop te stoten. De eerste prijs die topspeler Siep Zijlstra weer be machtigde, had ook met TVO te maken. Hij liet een „TVO-muis" eten van de kaas in een reusachti ge muizeval, waarna de val dichtsloeg. Een mooi stukje tech niek. Een speler stelde bekom merd vast dat op Texel veel beslissingen worden genomen, maar dat de samenhang ont breekt. Tien voor Texel werd ge presenteerd als waakhond. Hou het kort Een minpunt van veel voorstellin gen is dat de mondelinge en schriftelijke verhalen en liederen die ze uitdragen, te langdradig zijn. De toeschouwers hebben nauwe lijks de tijd om het allemaal te vol gen. Een opvallend fraaie uitzondering waren een zwarte en witte parachutist „Ik sprong zwart en ik sprong wit". Uitgebreide teksten zijn weer geen bezwaar als deze op verschillende onder werpen betrekking hebben en dus niet samenhangen. De voorstelling van een groep riooljournalisten van het lokale sensatieblad „Hand ertussen" was wat dat betreft erg leuk: „Kippenmasseur slaat weer toe", „Praamstra klapt weer uit de school" en andere geruchtmaken de koppen. Genoemde masseur was onder werp van meerdere voorstellingen, meestal bestaande uit een haan die vreemde dingen met zijn kip pen uithaalde. „De haan met losse vlerken ging buiten de perken". De voorstelling over de naar Nieuw- Zeeland emigrerende Guus Kom brink was blijkbaar niet door vrien den gemaakt, zoals bleek uit de fel-realistische tekst op de wijze van het lied „Guus kom naar huus, want de Maori's staan op springen". Leerkrachten van de OSG riepen ach en wee over de mogelijke ver dwijning van de school waardoor de leerlingen naar Den Helder moeten. Open vizier Het evangelistenechtpaar Jan en Paula had tot menige voorstelling geïnspireerd. In de prijzen viel een groepje dat de verdwijning van de Heiland-borden naar de Razende Bol in beeld had gebracht. Jan en Paula waren er ook in het echt, spelend „met open vizier" dus zonder masker. „Al zijn onze bor den verdwenen, de Heer is mijn helper". De Greenside-hoed kon je in vele soorten en maten door Den Burg zien trekken. In een voorstelling werd er een soort modeshow van gemaakt waarbij de ladyspeaker diverse hoedsoorten onder de aan dacht bracht en daarbij subtiele tips gaf zoals „Een zeer hoge hoed komt zeker ten val". Een der bete re was een eenmansvoorstelling van „Momberg" die triomfantelijk zittend zegt: „Met deze hoed in de hand bouw ik wat ik wil op ons eiland". Hetzelfde sentiment lag ten grondslag aan een grote wa genvoorstelling van de „Texelse guerilla" die de oorlog verklaarde aan een bepaalde projectontwik kelaar, welstandscommissie en een architect die blijkbaar houden van vreemde kozijnkleuren en mu ren van b2-blokken. „En dan maar zeuren dat Texel niet authentiek meer is". De vete tussen jutters en maritiem museum is kennelijk nog steeds actueel. Enkele voorstellingen hadden er betrekking op, zoals de man met de juttersfiets die dank baar gebruik maakte van het feit dat de naam Kuiper rijmt op glui per. Ook de waarschuwing dat je moet uitkijken voor mensen met een titel voor hun naam getuigde van bitterheid. Volgens een drietal gapende speu lers was het concert van de DublT- ners in het Krim-theater „slaap verwekkend". Ook het politiepaard dat tot erger nis van strandbezoekers in het Een van de grote wegens In Den Burg was gaat bestrijden zwin scheet, was onderwerp van een voorstelling met een verwen sing van een „moeder" richting „bereden loeder". Leuk gespeeld was de voorstelling met kritiek op de straatnamen die de laatste tijd worden vastgesteld. Het publiek werd uitgenodigd an dere namen op een papier te schrijven en maakte daar gretig gebruik van. Er was natuurlijk meer kritiek op de gemeente. Een groepsvoorstelling suggereerde dat aannemers bouwopdrachten kunnen loskrijgen door topambte naren vleselijke lusten aan te bie den tijdens „bouwvergaderingen" in Amsterdam. Een andere voor stelling maakte duidelijk dat je bij Piet Zoon of Gerbrand Poster in een goed blaadje moet staan om je zin te krijgen. Dat de gemeente de laatste tijd nogal eens bakzeil haalt in rechts gedingen (bestemmingsplan De Mars, de „hoed", de Worsteltentl werd aan de kaak gesteld met een draaiorgeltje dat elke keer hetzelf de liedje liet horen. Niet echt actueel was de rake uit beelding van de in 1971 overleden dorpsfiguur Gelinus Boogaard. Voor de folkloreprijs kwam hij ech ter in aanmerking. De voorstelling „Vreemde Vogels" had zijn prijs vooral te danken aan de buitengewoon fraaie en verras sende uitvoering. In een lied werd naar actualiteiten verwezen en het laatste couplet luidde: „Thijsse heeft het al bewezen, vreemde vo- de basis van da Texel-guerilladia de veroorzakers an toeleters van on-Taxalsa bouw gels willen graag op Texel wezen; ieder zingt daar op zijn eigen wijs; in 't Texels paradijs". Blijkens de reacties van de toe schouwers was de uitbeelding van de „Suzuki alco" een succes. Een (echte) gele auto ramde herhaal delijk een andere wagen. „Dit keer zat Harry letterlijk bovenop het nieuws". De onfortuinlijke auto mobilist zat zelf in de jury en werk te eraan mee dat de voorstelling een eerste prijs kreeg. In een andere voorstelling kon je de gebroeders Ran zeer ernstig be zig zien met het repareren van Harry's mountainbike. „Een lach konden we niet onderdrukken toen Harry binnenkwam op kruk ken". Een grote wagen bood ruimte aan een omstreden „schuurfeest" waarbij een massa feestgangers zingend het beleid bekritiseerden op de wijze van „Big City". Op een andere grote wagen brandde een groot houtvuur, een pleidooi om op het erf afval te ver branden in plaats van naar De Hamster te brengen. Verwezen werd naar „Paul E. van Nel" die dat ook zou mogen. Een groep die een ouderwetse loodsboot meetrok zong over het voormalige PEN-bassin in Oude- schild waar de Texelse Onderne mende Vrouwen het oog op hebben laten vallen, maar ook mosselkweker Dirk Slik. Een grote wagen was ook ingezet om de organisatoren van het Winnersclub-spel aan de schand paal te nagelen. „Dupeer uw vrienden of familieschaar, de Win nersclub staat voor u klaar". „Vandalisme is zó kinderachtig", was het onderwerp van een wa genvoorstelling waarbij verniel zuchtige jeugd (in de luierbroekjes van de Sire tv-spot) verkeersbor den, hekken en planten kapot maakte. Het lied erbij („We slopen het zo") werd gezongen op de wijs van de hit „Busje komt zo". De jury zou graag video-opnamen willen hebben van het speuten in Den Burg. Wie daaraan helpen kan wordt verzocht contact op te nemen met William Witte van Nauta CD. Uitslagen Den Burg. Jeugd. 1. Nummer 3 „Foor het irst"; 2. Nummer 19 „Pompoen"; 3. Nummer 5 „Strooizout". Paren. 1. Nummer 210 „kinderredactie Texel TV"; 2. Nummer 202 „Groene- plaats"; 3. Nummer 207 „Tesselaar". Groepen. Twee eerste prijzen: „Stenen tijdperk" en „De rede van Texel". 2. „Hoog en laag water"; 3. „Harry". Volwassenen. Enkelingen 1. TVO-val; 2. De rode hoed, 3. Fruitbedrijf. Paren: 1 Harry bovenop het nieuws, 2. De geest uit de fles van Jan en Klaas; 3. Zwartknipsters. Groepen. 1. Vreemde vogels; 2. Texel TV; 3 bord van Jan en Paula. De folklorebeker ging naar „Gelienis". Bij Nauta CD moeten de prijzen voor de volgende voorstellingen nog worden afge haald. Tweede prijs enkelingen „De rode hoed" (nr 4); derde prijs enkelingen „fruit- bedrijf" (nummer 5); derde prijs paren „Zwartknipsters" (nummer 208) en „Ge lienis". wel bij de jeugd als de volwas- in speulers in De Cocksdorp wa ll actuele voorstellingen favo- it. De zwaarwichtige ijsmees- rs kwamen in vele gedaanten lorbij. Het gehalte typisch plaat- ilijke onderwerpen maakte Ou- i Sunderklaas in het noor- ilijkste dorp van het eiland weer it een buitenbeentje van hoge ivaliteit. jna 45 jongeren, verdeeld over Jittien voorstellingen, gingen de «per huiskamers af. Verheu- md was de deelname van jeugd Midden Eierland. De aanleg in de stekelbaarspassage werd ingegrepen door menigeen, mbinaties met andere onder- erpen werden ook gemaakt. Zo idigden enkele visjes met een eidooi voor de aanleg van een itspad langs de Vuurtorenweg. pde melodie van ,,Jan Piet Joris Corneel" was een lied gemaakt 'er „Jan Piet, Willy en ook m", de zware jongens van De ocksdorp die de ijsbaan beheren. paracentrum-variant op fwarte zwanen, witte zwanen" vorm van „zwarte sprongen, 'itte sprongen", ontlokte menige chsalvo. Het nummer werd met iel gevoel voor show gebracht, ok leuk was het „busje komt )"-lied over de Telekom Taxi, die soms erg lang over doet om ocksdorper klanten af te halen. Medische hoek 'erdeeld over 21 voorstellingen ingen 53 volwassen speulers de K) opengestelde huizen af. Hoe- »sl bij de kijkers de indruk be tond dat het minder was dan idere jaren, is het aantal juist its hoger. Uiterst komisch was lokter Van der Bent als...dokter 'an der Bent. Hij schetste hoe ien echte karikatuur van de lorpsdokter kon worden ge naakt, aan de hand van zijn eigen hebbelijkheden. De medische sec tor deed het trouwens toch goed, "ant thuisverpleegster Anne Kemper was met een gevoelig be- toek goed voor de publieksprijs. if8 actueel was Ed van Bommel die met breinaalden acupunctuur dedreef. De klap die durper PTT-er Leen den Braven aan Henri Kuiper van de pizzaria heeft uitgedeeld, werd ook in verschillende varianten op gevoerd. Wel duidelijk daarbij was naar wiens kant de sympathie van de bewoners ging. Ook een hoog plaatselijk gehalte hadden de „as sistentes" van Martien Boon, die onder het motto „we zijn op de wereld om mekaar te helpen, niet waar" zijn spiraal op de dorpsmarkt bemanden. Het natuurlijke schoonmaakmid del HaRa, dat door een dorpsge- note wordt gepromoot, werd meerdere keren aan de kaak gesteld. Erg grappig voor insiders was „De Verklikkersclub", man nen die de autoriteiten belden over het verbranden van ruigte en het bespuiten van onkruid. Een bekakte golfer die problemen had met de sterke varkenslucht werd door een nieuwe vondst van Mar tin Warnaar op zijn wenken be diend. De spuitbus verspreidde in menig huiskamer een afgrijselijke toiletspraylucht. Een nieuw contributiesysteem voor de ijsbaan, met gewichtsca tegorieën die naar bekende dur- pers waren vernoemd, betrok de toeschouwers. Ze werden op een weegschaal gezet om uit te vin den of ze in de Willy-, Jan Pieter-, Annie- of Antoinettie-reeks thuis hoorden. De uitslagen: JEUGD Enkelingen 1. Luis, 2. huishoudrobot, 3. Politie bij Paul Kikkert. Paren 1 Dieven, 2. Spinnen, 3. Harm Hot tentot Groepen 1. Fiod, 2. de ijsmeesters, 3. Ha-ra VOLWASSENEN 1„We zijn op de wereld..." 2. Golfen bij de varkensboer, 3. Zwaargewichten op het ijs. Folklorebeker/publieksprijs: thuiszorg An ne Kemper. Toeschouwers van buitenaf had den soms moeite de Skitder speu lers te volgen, zó lokaal was het uitgebeelde. Insiders begrepen echter onmiddellijk de clou van voorstellingen als „Adrie en Sjef naar de film", „Ab en Aaf" en „Martha op de bon", die leven secht voor het voetlicht werden gebracht. De anonieme grappenmakers die dit jaar het bord „Ons eiland voor de Heiland" van Jan en Paula Brou wer ontvreemdden en daarna op de Razende Bol neerzetten, hebben zich tijdens Ouwe Sunderklaas be kend gemaakt. Dat gebeurde In Oudeschild, waar de gebeurtenis nog eens dunnetjes werd overgedaan in een voorstelling, getiteld „De daders zijn bekend". Daarin werden de betrokkenen, jongens van Radio Roulette, met naam en toenaam genoemd. Naar het schijnt behoorden enkele speulers tot de medeplich tigen. Het echte bord ontbrak, want dat was volgens de jongens spoorloos van de Razende Bol verdwe nen. De jury beloonde hen met de GO-bokaal voor de actueelste voorstelling. (Foto Bert KoningI De variatie in de sfeervol verlichte De Ruyterstraat was groot. Er was geen onderwerp uitgesproken fa voriet, of het moesten de weg versmallingen op het Bolwerk zijn. De opkomst was prima: 80 vol wassenen en 81 kinderen. De gar- nalenvloot was wel speciaal voor Ouwe Sunderklaas thuis gebleven en uit die hoek kwam menig voor stelling. Kleine gebeurtenissen werden flink opgeblazen. Zoals de vrouw die met de matteklopper de huizen langs ging, op zoek naar de tipgever die de hondenbelasting controleur op haar af had gestuurd. Een opmerking van het Oudeschilder raadslid Gerard Wei- jers over het beplanten van het in dustrieterrein inspireerde een speuler tot het uitdelen van bosjes „schaamgroen". In zijn functie als ijsmeester keerde Weijers terug in voorstellingen over het „maaien" van de ijsbaan. De gevolgen van de wegversmal lingen werden treffend getoond door een speuler met losse tanden die zich afvroeg op wie hij de schade kon verhalen. De handen gingen op elkaar voor de prachtige imitatie „Ab en Aaf", waarin de opbloeiende liefde van twee be- - jaarde Skilders breed werd uitge meten. Hilarisch was het bezoek van Sjef Boom en Adrie Hutjes aan de bioscoop Ze zaten „skrep" voor Tatjana in „Flodder 3", maar hadden zich vergist in de aan vangstijd en kregen slechts de reuzenaap Congo te zien... Dat Oudeschild zich zorgen maakt over het verdwijnen van winkels (o.a. de slagerij en de Gamma), bleek uit de knappe voorstelling „Skil stroomt leeg", waarbij uit een mobiel vat vloeistof weglekte. Een jeugdspeuler had een variant op de recycling door het bedrijf Henzo: hij voerde een echte geit die bijna op commando de keutels liet rollen. Robert Frido Boom en Willem An ton Schagen sleepten de Skiltje Bokaal voor de origineelste voor stelling in de wacht. Beide heren beeldden een fragment uit het vakblad „Visserijnieuws" erg let terlijk uit. Na een dokbeurt van de TX 41 schreef het blad dat de kot ter nu „een scherp en schraal kontje" heeft. Reden voor de twee speulers telkens de broek te laten zakken en eikaars achterwerk met talkpoeder en zalf in te wrijven. Jeugd: Enkelingen: 1.Maaien van de ijs baan (Robin Adema); 2.Water voor de ijs baan (Bart Boom); 3.Niek als schoorsteenveger (Timo de Porto) Paren: I.Beer voor peuterspeelzaal (Lmda en Jes- ke Tjepkema); 2.Adrie en Sjef naar de film (Maren Kuiper, Melame Kaan); 3.IJsbaan van Skil (Lesley Koning, Rianne van Liere). Groepen: 1.Martha op de bon (Meivin Vis ser, Frida, Bart en Marit Tuitman, Pieter en Mandy Zandee); 2.Tien jaar Sportschool (Mariska en Natasja Witte, Marieke Wuis, Twee groepen die al jarenlang sterk voor de dag komen, streden in Den Hoorn om de overwinning. Na het optellen van alle jurywaar- deringen bleef de groep van o.a. Ed Drijver de rivaliserende groep van o.a. Lammert Bruining één puntje voor. Bruining c.s. smaak ten wel het genoegen de prijs voor de meest originele voorstel ling in de wacht te slepen. De winnende groep speulde een ludieke variant van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". De oerlelij ke Sneeuwwitje verkeerde in het gezelschap van zeven olijke ka bouters, waarvoor dorpsgenoten model stonden. Zo zagen we de kleine Pyrodaan (wethouder Schil ling) fikkie stoken en zat de dwerg Frans Heb (Lugtmeijer) gebogen over een bouwtekening, waarbij hij letterlijk met twee maten aan het meten was. De eervolle tweede groep haakte in op de bruidssuite waarmee Loodsmanswelvaren reclame maakt. Een pseudo-eigenaar Wil van Hintum, behangen met gou den kettingen, verwelkomde op zwierige wijze bruidsparen aan de lopende band. Het eerste stel moest wegens een dubbele boe king uit het hemelbed verdwijnen en toen tot slot een homopaar arri veerde, werd er gauw een stapel bed gemaakt zodat er toch plaats genoeg was. Ook bij andere speulers was de bruidssuite geliefd. Zo was 's avonds een bruid op jacht naar een bruidegom en was er bij de jeugd een eerste prijs voor dit on derwerp. Populair thema was ver der de kippengrill van slager Romke Milder, Roma Brouwer): 3-Tien jaar Sportschool (Mark, Suzan en Peter Rik- kenberg, Janneke, Marleen en Annemiek Schellingen Nathalie en Stefan Rab). Ac tueelste prijs/GO Bokaal Gratis koek en zopie (Lotte en Karlijn Janse). Volwassenen: Enkelingen: 1.Hondenbelas ting; 2-Schaamgroen van Weijers; 3.Bol- werk op het Bolwerk. Paren. I.Ab en Aaf; 2.Testbnl van 't Skiltje: 3.Cor Stront en Froukje Daalder. Groepen: l.Skil stroomt leeg; 2.Cineme Texel3.Willem Parel. Desi- reó en Henk de Korst. GO Bokaal/actu- eelste voorstelling: De daders zijn bekend. Skiltje Bokaal/origineelste voorstelling: Het scherpe kontje van de TX 41. Willem Goënga, die vorig jaar na Ouwe Sunderklaas spontaan zijn bedrijf had geopend voor hongeri ge speulers die bij de Hoornder ho reca niet terecht konden. Eén groep maakte het bont door met levende kippen rond te lopen. De expositie „Texels naakt" van Henk Noorlander was eveneens een bron van inspiratie. Een afleve ring van het tv-programma „De Stoel" met een nep-Noorlander in de hoofdrol scoorde hoog. Op de details -slobbertruï, zithouding- was goed gelet, aldus kon het pu bliek zelf constateren in het do mein van de kunstschilder, De Vermaning, waar voor de jury èn gastheer Noorlander werd gespeuld. Bij de jeugd keerden de Hooglan ders na de vele uitbeeldingen vorig jaar weer terug („Je bent een Schotse rund als je met vuurwerk stunt") en sprak het nieuwe elan van de ijsclub tot de verbeelding. Een jeugdige dorpsomroeper die op rijm allerlei Hoomder gebeurte nissen de revue liet passeren, kreeg zowel de eerste als de origi- naliteitsprijs. De opkomst was in alle categorieën dit jaar heel rede lijk: 47 kinderen en 65 vol wassenen. Jeugd: Enkelingen: 1-Omroeper van Den Hoorrt; 2.Naakt Den Hoorn; 3.Kleine sjeik. Kleine groepen 1.Bruidssuite Loodsmans welvaren; 2.De ontsnapte koe; 3.Ajax spe len; wij schoolvri j. Grote groepen: I.De koeienknuffel; 2Je bent een Schotse rund; 3.Koek en zopia Mevr. Bothofbeker (originaliteitsprijs) Omroeper van Den Hoorn. Volwassenen: Enkelingen: 1.De prijspuz- zel; 2.Klachtenbureau Den Hoorn; 3.De oude kip. Kleine groepen: 1.De Stoel; 2.Horeca niet; 3.Texels naakt. Grote groe pen: 1 Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen; 2.Bruidssuite Loodsmanswelvaren; 3.Pluim op de hoed. Beker Klif/Naalrand (origineelste enkeling): Klachtenbureau; beker Fa. Goënga (origineelste hele avond) Bruidssuite Loodsmanswelvaren (grote groepen). Wie graag bekende kerstliederen zingt en er graag naar luistert, is op zondagavond 17 december welkom in de kerk van Den Hoorn. Daar zal om 19.30 uur een oecu- meninsche kerstzangdienst wor den gehouden, waarin het Texels Christelijk Mannenkoor zal zingen. Verder medewerkers aan de dienst zijn: pastor P. Kolkman, ds. Hen drik Betting, Tiny Bakker, Gerdy Grabowsky en dhr. P. Plug (orgel). VRIJDAG 15 DECEMBER 1995

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7