Cowboys bevolken manege Akenburg Meer pers dan speulers... Sport Bedrijvigheid Aldi heeft nu volop ruimte Show tijdens Kerstbokaal (ORT Texels Kunnen we dit weekend weer schaatsen? TEXELSEi? COURANT OOSTEREND Jomanda geneest ieke middenstand De Koog Könstje goochelhoed houdt gemeente zoet De Waal Braspenning is geen ijsje waard Biljarters strijden om Texelse titel t Koger dorpshuis Sprong omhoog loor klaverjaskoppel Judo-succes voor familie De Vries Dubbeltoernooi badmintonclub Eilandcompetitie volleybal Tevoko Damesteam Mareis blijft ongeslagen Winterbosloop Bowler Bosscha gooit baanrecord NIEUWSLIJN 06 - 904 904 01 VRIJDAG 15 DECEMBER 1995 amanda kwam er in Oosterend in te pas om het dorp te redden m de ondergang. Diverse win- ils sluiten de deuren, maar be- jalde artikelen worden nu irkocht in „De Robbedoes" van familie Knol. „Ik ben Jomanda nol en ik sleep alles naar mijn il." De populaire genezeres lelde haar „positieve water" in jrrelglaasjes uit en hield „hea- met omstanders. De voor- elling werd door de jury beloond at de eerste prijs. et aantal gespeulde onderwer- ?n was beperkt, evenals het aan- I volwassen speulers. De vorstellingen waren wel goed irzorgd, wat het kijken aange- sam maakte. De jeugd zorgde et zeventien voorstellingen voor n prima begin van de avond. >lgens de jury was het uitgebeel- i zó goed, dat alle kinderen een fvolle vermelding verdienen, jt afkalvende winkelbestand es zowel bij jong en oud het fa- riete onderwerp. Er was zelfs jg een groep op het idee geko- en om de hulp van Jomanda in schakelen. Een drietal hield een iquête over de vaardigheden van Oosterender winkeliers. Slot- aag was of dit uitstervend ras schermd moest worden. Twee dere deelnemers trokken als arskramer over straat. In hun ffers zaten produkten die sinds rt niet meer in het dorp verkrijg- lar zijn. FIOD-inval bij dorpsgenoot Bob enks inspireerde ook een aantal inderklazen. Een duo de- onstreerde witte en zwarte tan- msprongen door van een ïtstandem te springen. Eenvou- 1 maar doeltreffend was de uit leiding van de bromfietser die ilangs 140 km per uur reed. De „snelheidsduivel" reed op een so lex heen en weer, achtervolgd door een fietsende politieman. Vooral bij de jeugd was dit voorval populair. Iemand in een hondekostuum snuffelde tussen het publiek naar een plaats om te poepen: „M'n baas loopt elke dag hetzelfde rondje door het dorp; alle straten liggen nu vol", zo bekritiseerde de ze speuler de uitlaatgewoonten van de Strender hondebezitters. Een nep Teun Duinker ging met de pet rond om zijn boek en de door hem aan Oost geschonken baro meter te bekostigen. Twee ver pleegkundigen gaven toeschouwers een gratis behande ling: „Pluk ons van de straat, want we leveren thuiszorg op maat". De uitgestelde feestelijke opening van dorpshuis De Bijenkorf werd door de ieuad oo de hak genomen. evenals de vertraagde aanleg van de tv-kabel. „Kabeltje komt zo." Topper was de uitbeelding van schoolmeester Albert Hoven met een twee meter lang gipsen been. „Marjan, kan je 't nog an?", vroe gen de kinderen zich bezorgd af. Jeugd: Enkelingen: 1.Snelle Oosterender (Jan v.d.Vis); 2 Keurslager (Gerko Eelman); 3.Sponsor GVO (Erik Tijssen). Paren: LOpening dorpshuis (Leonie en Rianne Moor); 2.Politie houdt brommer aan (Sven vxJ. Vis en Merlin Brouwer); 3.Stereo periscoop (Rob en Lonneke Legierse). Groepen: l.Anti Reis Tours (llona en Steef Witte, Johan Roos); 2.0me Sieme (Petra en Mariska Bos, Erwin en Niels van Haastrecht); 3.Eretribune sportzaal (Lea van der Zee, Gemma Betsema, Astrid Me- chielsen). Volwassenen: Enkelingen: 1.Marskramer; 2.Enquêteur, 3.Zwart/wit springer. Paren: 1.Texels mooiste; 2.Hinkelen, knollen voor citroenen; 3 Geen gezeur, wij komen aan uw deur. Groepen: 1.Jomanda Knol; 2.Enquete verontruste ondernemer; 3.Trap/Knol/Koot. kaal bouwen. Folklorebeker. vrijwilligers dorpshuis. Volwassenen enkelingen: 1. Opduin ont bijt, 2. IJssie voor Arie, 3. Dorpsstraat. Pa ren: 1. Circus Opduin, 2. Hoed en galg, 3. Tandarts Heerenveen. Kleine groepen: 1. Cocky met de billen bloot, 2. Klimop prijs, 3. BVOB. Grote groepen: 1. Help Calluna verzuipt, 2. Zwartknippers. Folklorebeker: Hielke als oud iezerboer Het mag geen verrassing heten dat de hoed op het Greensidehotel veel speulers uit De Koog inspi reerde. Bij jong en oud was het on derwerp populair. Verder liepen de voorstellingen uiteen van het grote Wuis ontbijt tot de zwartknippers en een geweigerde biljarter. Bij de jeugd waren iets meer speulers dan vorig jaar, bij de volwassenen is het aantal constant. De kwali teit van de voorstellingen was goed en overwegend geïnspireerd op lokale gebeurtenissen. De hoed werd in vele hoedanighe den uitgebeeld. „Könstje met de goochelhoed, houdt de gemeente nog jaren zoet." Twee jonge speu lers waren druk doende de hoed rood te schilderen. De slogan „hoedje wip" kwam in beeld als een wip, waarbij het gewicht van Greenside de doorslag gaf. Een hoed met daarachter een galg kwam voort uit de kreet „barbertje moet hangen". Twee heren met bolhoeden wipten bij elkaar de hoofddeksels van de kruin. De jacht op de zwartknippers vond een groep speulers bij het hypocriete af. „Ik zit nu toch in de WW, dan tegel ik bij Cocky in de wc." De jacht op de zwartknippers werd letterlijk uitgebeeld met een jager en een kapster die met de billen bloot ging. Het grote Wuis- ontbijt in hotel Opduin werd met een gedekte tafel op de hak geno men. De Klimopprijs van Harry Wuis werd uitgebeeld door een wandelende klimop. Als persiflage op de feesttent van Wuis' verjaar dag droegen twee Sunderklazen „Circus Opduin" tussen zich in. Twee jonge FIOD-inspecteurs be keurden toeschouwers die zwart geld hadden aangenomen. Een uitbundige groep beeldde zwemparadijs Calluna uit als zin kend schip door de catamaran van bedrijfsleider Bert Bergsma te to nele te voeren. Het badwater stroomde via vele gaten naar bui ten. Onder de naam „Help Calluna verzuipt", presenteerden ze het reddingsplan, waarbij de vrijdag is gereserveerd voor homosexuelen. Persfotografen verdrongen zich in het begin van de avond op het Kerkplein in Oosterend. Daar bevond zich het eerste half uur echter welgeteld één voorstelling... Een drietal speelde ganzebord op de plattegrond die dit jaar in het dorp is geplaatst. De pers was op tijd, maar verder was de straat verlaten. De meeste Strender sunderkla zen vonden het aanvangstijdstip van half acht blijkbaar te vroeg en zelfs de jury vertoonde zich pas na acht uur. Voor de drie vroege speulers, die alle aandacht op zich gericht wisten, een buitenkansje om in de krant te komen. Bij de enkelingen verwees de uit beelding „Hielke zit in 't ouwe ie- zer", naar het privéleven van de ondernemer. Meerdere voorstellingen hadden betrekking op de biljarter die door de ballotagecommissie van de Ko- ger dorpsvereniging was gewei gerd. Toeschouwers konden een stootje wagen op één van de mo biele biljarttafels en men kon zich inschrijven bij de Bond van Over tollige Biljarters (BVOB). Een Koger horszei ging in verschillende stuk jes in op lokale aangelegenheden. Over de herinrichting van de Dorpsstraat en de Badweg werd een enquête gehouden. De vraagsteller voerde een maquette met zich mee en wilde weten wel ke kleur van het plaveisel de voor keur heeft. In het plan wordt de enige rioolafvoer pal voor café De Kuip aangelegd. Tandarts Heerenveen was mikpunt van spot. „ledereen klaagt steen en been over tandarts Heeren veen." Pijnlijk voor de voeten was de uit beelding over het vuurlopen over gloeiende houtskool. Alleen enkele sceptische Kogers wandelden blootsvoets zonder een centje pijn over het gloeiende tapijt. Uitslagen: Jeugd: Enkelingen: 1. Biljart club, 2. De Hoed, 3. Cocky. Paren: 1. De Hoed, 2. Rolstoel over de Badweg, 3. Rij bewijs Gudrun. Groepen: 1. Sint niet in De Koog, 2. Politie te paard, 3. Help gymlo- De speulers in De Waal namen geen blad voor de mond. Zonder pardon spuiden ze hun kritiek op de nieuwe exploitanten van Hotel Rebecca, de familie Braspenning. Ook de burgemeester en zijn vrouw waren mikpunt van spot. De 27 voorstellingen hadden vrij wel allemaal betrekking op ge beurtenissen in Texels kleinste dorp. In De Waal speulden jeugd en vol wassenen door elkaar heen. Het was een gezellig komen en gaan van voorstellingen op het Hoger- eind. Verschillende speulers be klaagden zich over het gebrek aan gastvrijheid in Hotel Rebecca, dat door de familie Braspenning is overgenomen van Plaatsman. De Waalders die op het rijdende terras vroegen om een pakje sigaretten of een ijsje kwamen van een kou de kermis thuis. „Want Braspen ning zegt: alleen voor toeristen. Een serveerster is te duur." In navolging van de Texelaar, kwam een speuler met een eigen munt, de Braspenning. De bruik baarheid laat te wensen over; je kan in De Waal toch niks meer kopen. De sluiting van palingrestaurant De Fuik werd niet verzwegen. Een gulzige eter deed zich te goed aan de laatste pan paling, die door het echtpaar Van Splunter op straat werd geserveerd. „We gaan nu fijn hobbyboeren." Een visventer had als slogan: „Mooie gerookte pa ling gaat op herhaling." Onder het motto: als de fuik dicht gaat, staat de biljartclub op straat, hanteer den de leden op een rijdende speeltafel de keu. Een dorpsomroeper met fakkel maakte luidruchtig melding van enkele Waalders die vóór de mei- erblis dermate lang aan een boe- renkoolmaal hadden gezeten, dat ze pas arriveerden toen de stapel hout al zo goed was opgebrand. De uitbeelding van de burge meester en zijn vrouw, die uit Hol ten af en toe kwam aanwippen, deed veel stof opwaaien. Bij de confrontatie met de voorstelling reageerde Van Rappard, zelf toe schouwer in De Waal, geamu seerd. Naar aanleiding van de nieuwe wasmachine van Ria en Dirk du Porto van de Staart voerden de echtelieden twee wasmachines door het dorp: de nieuwe voor de was van Ria en de oude voor het stalgoed van Dirk. Nu de laatste boer van het dorp (Buitenhuis) er mee stopt, nam een speuler de voerzak maar ter hand. De om schrijving van het kunstwerk de Sommeltjes laat aan duidelijkheid te wensen over. „Je wordt pas wijzer door het bordje van Bert Keijser." Meerdere voorstellingen waren gewijd aan het rijgedrag van de lokale tandarts. „Hij rooit- niet alleen tanden en kiezen, maar ook wel eens een lantaarnpaal", zeulden jonge speulers meerdere lantaarns door het dorp. Rein en Trees deden hun verhaal op de spartamet. De verkeersdrempels op de Polderweg waren voor enke le speulers een onoverkomelijke hobbel. Jeugdige fietscrossers wilden het door Mantje aange kochte Keijser Co-complex tenslotte als overdekt parcours. Uitslagen: Jeugd 1. Terras Rebecca, 2 Lantaarnpaal rooien, 3. Buitenhuis sluit poorten, 4. Drempels Polderweg, 5. Stratenmakers. De folklorebeker was voor: Keijser Co. Volwassenen 1. Laatste paling, 2. Meier- blis, 3. Rein en Trees. Folklore wisselbeker; Janny Kooger. jarters die een gooi willen doen ar de Texelse titel kunnen zich t uiterlijk 6 januari inschrijven. kampioenschappen worden ihouden in het dorpshuis van De log van 6 tot 11 februari. het dorpshuis staan reeds drie jarts. Van de firma Feller uit jorn worden daarnaast nog drie Iels gehuurd, zodat de zaal de al- e van een echt biljartcentrum ijgt. De ambiance zal zeker bij- agen aan de spanning en de ser tijdens de wedstrijden, die in crsnee zeer serieus worden af werkt. De uitslagen worden, enals vorig jaar, direct per com- - iter verwerkt en op een printer (gedraaid. sspeeld wordt in het libre in de assen 0.00-1.00, 1.00-1.50, 50-2.50, 2.50-3.00, 3.00 en ho lt. Voor de 55+ zijn er ditmaal ar klassen: 0.00-1.00, 1.00-2.00, 00-3.00, 3.00 en hoger, bij het iebanden wordt gespeeld in de assen laag, midden en hoog. aelnemers mogen zich voor eerdere onderdelen opgeven. Per «Isoort bedraagt het inschrijf- ld steeds 712,50. Voor de p de elfde avond van klaverjasc- ib Den Burg zijn Rob Casper en arel van Heerwaarden als eerste laindigd met 7318 punten. Zij tken hierdoor een sprong van achttiende naar de twaalfde hats. »ee plaatsen winst was er voor mny Hopman en Ruth de Ruwe «t 7263 punten, zij staan nu op vierde plaats. Zij werden op de iet gevolgd door Jelle Wiersma i Johan Vinke met 7253 punten, e van de negende naar de vijfde laats gingen. Annie Bakker en Di- Winters schuiven twee plaatsen P met 6925 punten en staan nu Pde negende plaats. Willem Koo ien en Bart Weijdt scoorden '89 punten en blijven op de veede plaats staan. Er werden 1 marsen gespeeld en het gemid- elde was 6289 punten. In de «eede periode staan Jelle (iersma en Johan Vinke boven in, gevolgd door Jaap en Theo fitte. itaalstand na 44 partifan: l. v.d Veen-H. Westdorp 74622; 2. B. bijdt-W. Koomen 74358: 3. J. Witte-Th. ïte 74083; 4. F. Hopman-R. de Ruwe 1233; 5. J. Wiersme-J. Vinke 72226; 6. 1- Schraag-N. Sarhorst 72176: 7. echtp. Veeger 72029; 8. E. Eelmen-J. Vriens 1636; 9. D. Winters-A. Bakker 71353; 10. Ïimmerman-A. Vermuë 70868. 55+-spelers uit Den Burg zal op de twee speelmiddagen vanaf de Elemert een gratis busje naar De Koog rijden. Wie hiervoor interes se heeft, moet dat op het inschrijf formulier vermelden. Formulieren plus inschrijfgeld moeten voor 6 januari worden in geleverd bij Joop Kramer, Beatrix- laan 40, Den Burg. Tijdens da open Helderse kampi oenschappen judo en jiu-jitsu hebben de telgen van de Oude schilder familie De Vries goede re sultaten geboekt. In hun categorie behaalden Maaike en Sjoerd de Vries ieder een tweede plaats. Texels sportman van 1994 Hidde de Vries eindigde als derde in een sterk bezette poule. Bovendien was vader Henk de Vries voorzitter van de commissie die het evenement organiseerde en kwam hij als scheidsrechter in actie, Inger de Vries droeg haar steentje bij als tafeljury. De judo-broers Hidde en Sjoerd kwamen alleen zondag op de mat, omdat ze zaterdag last hadden van een lichte griep. Zwaarge wicht Hidde struikelde in de halve finale tegen de vice-Nederlands kampioen onder de 21 jaar (Pieter Heerma). De Vries wierp Heerma op zijn rug. Normaal goed voor de overwinning, maar de scheids rechters oordeelden anders. Sjoerd de Vries zorgde 's morgens voor vuurwerk door een oudere en veel grotere judoka met schitte rend te vloeren. Hij drong door tot de finale tegen een Zaandammer die hij eerder had verslagen. In een spectaculaire eindstrijd stond De Vries vijf seconden voor tijd nog voor. Maaike de Vries draaide goe de partijen, maar kwam tegen de latere winnares in een houdgreep terecht. De badmintonclub houdt maan dagavond vanaf 19.30 uur een dames- en herendubbeltoernooi in sporthal Ons Genoegen. Deelne mers kunnen zich opgeven bij Margriet Reij, tel. 12345. Programma dinsdag 19 december: Veld A. mannen: 18.30 u. Sportshop-ABN/AMRO Uriot 19.15 u. Uriot-Meub.h.Texel ABN/AMRO 20.00 u. Kobeko-Cocky's Meub.h.Tex. 20.45 u. 12 Balck.-Maarco Cooky's 21.30 u. Tatenh.TP.C. de Krim12 Balcken 22.15 u. P.28/de Krim-Paal 9 Tatenh.1 Veld B. gemengd en vrouwen: 18.30 u. Tatenh.2-Rabo L&R 19.15 u. Ecomare-L&R Rabo 20.00 u. Bosma-Nioz Smash 20.45 u. Smash-Jozef Nioz 21.30 u.- TopTïen-Kruiswerk ABN/AMRO 22.15 u. de Rival-ABN/AMRO TopTien Veld C, vrouwen: 18.30 u. Visser Bouw-Haarst. Zeilmakerij 19.15 u. Duper Drup-Zeilmak. Haarstudio 20.00 u. Westerlaken-Klif12 leydekkers 20.45 u. Vespertina-Leydekkers Westerl. 21.30 u. Eierl.Huis-Question I. de Boer 22.15 u. lepe de Boer-Timmers Eierl.H. Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194). Uitslagen: Za. 9 dec.: De Schulp-Tevoko DPK 3-0 De Boemel-Tevoko HPK 2-3 Ma. 11 dec: WS0V 2-Tevoko 3 D 0-3 HCSC 1-Tevoko 2 0-3 Programma: Za. 16 dec. „Ons Genoegen" Zaaldienst Dames 2 1. 13.30 u. Tevoko 2-Zeemacht 2 H 15.00 u. Tevoko 1-Coach/S.hawks HPK 16.30 u. Tevoko 3-Coach/S.hawks H 2. 13.30 u. Tevoko 1-Coach/S.hawks DPK 15.00 u. Tevoko 2-V.V. W.meer 1 D 16.30 u. Tevoko 4-WSOV 2 H 3. 13.30 u. Tevoko 3-Coach/S.hawks D 15.00 u. Tevoko-Wieringen Jun De Aldi is woensdag verhuisd naar een veel groter onderkomen. De supermarkt bevindt zich nu in het aangrenzende pand pand waar tot voor kort winkel, magazijn en kan toor van Bakkers Ijzerhandel wa ren gevestigd. De winkel beschikt daar over 585 m2 (was 390 m2) en het magazijn is in oppervlakte zelfs verdrievoudigd. De ruimte winst heeft een veel nettere en practischer opstelling van de arti kelen mogelijk gemaakt. De koel vitrines beslaan nu een lengte van 15 meter (was de helft) en er zijn nu vier kassa's. Het pand, dat wordt gehuurd van Bakkers Ijzerhandel, is de afgelo pen weken ingrijpend verbouwd waarbij veel van de bestaande tus senmuren verwenen. Mede door de fraaie tegelvloer heeft het inte rieur een totaal andere uitstraling gekregen. Aldi lijkt nu een .echte" supermarkt. Toch komt er geen verandering in het assortiment. Het gaat nog steeds om 600 basi sartikelen die veelal vanuit de ver pakkingsdozen worden verkocht. Wel zal de afdeling „vers" straks een wat breder assortiment bie den. Mede door de korte afstand tussen oude en nieuwe plek, was de verhuizing van de supermarkt een kwestie van één dag. Toevallig viel dat samen met het 12,5-jarig bestaan van Aldi op Texel. De verbouwing werd uitgevoerd door de vaste Aldi-aannemer Wi- con B.V. uit Hensbroek. Als onde raannemers waren de Texelse bedrijven IBS/Oele en Veltkamp er bij betrokken. De basketbalsters van De Mareis hebben dit seizoen nog geen wed strijd verloren. Ditmaal werd WGW uit Den Helder aan de zege kar gebonden. Het verschil was echter niet groot. Na een ruststand van 14-14 werd het tenslotte 27-23. De Texelse dames speelden in de eerste helft rommelig, omdat ze werden afgeschrikt door de Hel derse „man to man"-verdediging. In de tweede helft ging het beter en wist De Mareis de gaten die in het midden van de WGW-defensie vielen te benutten. Scores: Ria van Maldegem 4, Odile Nit- sche 8, Saskia Inpijn 11, Marga van Liere 4. Bij de boskiosk start zondag om 10.30 uur de inschrijving voor de vierde trimloop Jeugd vanaf 12 jaar vertrekt om 11.00 uur, volwas senen beginnen om 11.15 uur. De afstanden variëren van 1,3 tot 9,3 kilometer. De rook van het vorige evene ment is nog meer nauwelijks op getrokken of paardenminnend Texel kan opnieuw terecht in ma nege Akenburg. Zaterdag en zon dag wordt gestreden om de Karstbokaal. Tussendoor worden verschillende shows verzorgd, waaronder één met Western Ruiters. Het leuke van de kerstbokaal- wedstrijden is dat ook niet- officiële wedstrijdruiters kunnen meedoen. Dus ook de minder er varen liefhebbers die een rijdier hebben geleend of in de kost heb ben, verschijnen in de ring. Zij rij den een eenvoudige aangepaste dressuurproef. Wie voor de bokaal in aanmerking wil komen dient Bowler Geert Bosscha heeft met 218 punten donderdagavond een nieuw baanrecord gegooid in bowlingzaal „De Koogel". Mede dankzij zijn inbreng streek zijn team. Geerts Glazenwasserij, de winst op. Ook Hotel Tatenhove behaalde winst tegen het fel strijdende team van Hotel strandplevier. Tus sen BBS en de Tabakshop liepen de gemoederen hoog op Vooral Marco van der Vis van BBS was succesvol, maar kon niet op tegen het geweld van Tabakshop en moest met verlies naar huis. Voorspeeluur. In d'Ouwe Ulo zijn maandag- en dinsdagavond vanaf 19.15 uur voorspeelavon den, waarbij leerlingen van de Muziek- en Dansschool optreden. In de voorspeeluren zijn optredens met koperwerk, saxofoon, fluit, vi ool, harp, gitaar en andere instru menten. Het team van het Barbarencafé haalde alles uit de kast om zo goed mogelijk te bowlen, maar het Stunt Team was deze week in vorm en haalde alle punten bin nen. Het team van Hotel De Weal verweerde zich deze week danig, maar moest toch de winst prijsge ven aan het team van Bloemisterij Van der Wal. Bij de vrouwen wa ren Team 6 en Klavervier aan el kaar gewaagd. Ze deelden de punten. De ploeg van Bloopers was goed op dreef en pakte de volle winst van Pim. Bij de jeugd was het bijzonder spannend. Even zag het ernaar uit dat de gebroeders Verseput de winst zouden pakken, maar de ge broeders Grootjen kwamen goed terug. Ze eindigden gelijk. Uitslagen: Paal 12 - Champ Sisters 1-4, Ta tenhove - Strandplevier 3-2, Onder de Pomp - So What 0-5, Gruisi - All Stars 2-3, De Barbaren - Stunt Team 3-2, Last Min net - TZN 1-4, BBS - Tabaksshop 2-3, Ho tel De Wael - Bloem. Van der Wal 1-4. Huisvrouwen Team 6 - Klavervier 2-2, T- fords - WB 2 0-4, De Pim - Bloopers 0-4. Jeugd: Taxi Grootjen - Verseput Verz. 2-2, De Kegels - Strandplevier 0-4. ook een spnngparcours af te leg gen en een theorieproef. De dressuur begint zaterdag om 08.30 uur en zondag om 08.25 uur. Om 10.00 uur is zaterdag de eerste onderbreking in de vorm van twee pas de deux door pony- ruiters op muziek. Marieke Bakker verzorgt met haar voltigegroep een demonstratie om 11.22 uur. Om 18.00 uur worden opnieuw twee pas de deux verreden op muziek. Minieme hulpen Western Riding wordt steeds po pulairder in Nederland. Van ouds her werden (en worden) In Amerika paarden gebruikt voor het hoeden van vee Dat vereist speciale kwaliteiten, waarbij ruiter en rijdier intens op elkaar in gespeeld dienen te zijn. De Western-rijdieren reageren op minieme hulpen en lijken uit zich zelf bepaalde taken uit te voeren. Demonstraties worden verzorgt om 13.00 uur en zondag om 14.00 uur. Het onderdeel springen begint za terdag om 15.50 uur en zondag om 16.20 uur. Zoals altijd zal in het parcours een extra moeilijke „jokerhindernis" worden opgeno men, die bonuspunten oplevert. Wad en Duin biedt het publiek zondag een kijkje in de keuken van de menwereld om 10.22 uur en 15.15 uur. Honden en paarden gaat vaak samen. Stella Dekker toont met een groep hoe de ge hoorzaamheid van honden spelen derwijs kan worden verbeterd om 12.22 uur. Ook op zondag worden pas de deux verreden om 11.37 uur en 18.25 uur. Na afloop van iedere dag worden prijzen uitgereikt. Maar het gaat natuurlijk om het totaalklasse ment. De winnaar daarvan wordt zondag na 19.00 uur bekend gemaakt. (ADVERTENTIE) De nieuwe Aldi maekt een uitgestrekte Indruk. (Foto Harry de Graaf) Bel de TC Nieuwslijn en je weet alles: sport, nieuws, agenda, TESO- gegevens, hoogwatertijden en het Texelse weer. Alles op één lijn Even de krant bellen dus Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf |e vakantie-adres. Het "Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca 1.- per minuut

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9