Veel toernooien zaalvoetballers Thijsseschool bundelt Tijdens het eten slankt je energierekening af. Komt allen tesamen... TEXELSE^ C0URANT Bruine band voor Vicher van der Haar Vriendjesdag Shima Juliette Annyas verovert kerstbokaal Zaalvoetbal programma Lopers snel in ijzige kou Nu met korting en kans op fraaie prijzen. TrvrT or, DINSDAG 19 DECEMBER 1995 Uitslagen: B-dressuur C ponies: 1. Ellen Blom met 168 punten. B-dressuur A/B ponies: 1. Maartje Meyer met 156. B-dressuur D/E ponies: 1. Annemiek Bos met 164. B- dressuur paarden: 1. Natasja Berkelaar met 167. Z-dressuur paarden: 1. Vera Blom met 167 Dressuur paarden L: 1. Lai- la Rempt met 153. Dressuur paarden B: 1. Tessa Blom met 166. Dressuur ponies B D/E: 1. Ulian Malschaert met 164. Dres suur ponies L D/E: 1. Evelien Duin met 160. Dressuur ponies M1 D/E: 1. Esther Koorn met 150 Dressuur ponies M2: 1. Gea de Ridder met 148. Dressuur paarden M: 1. Harma Eilander met 138. Springen - Categorie B springen - D po- nies 1. Dennis Kuiper met Flower 122 punten, 70 stijl. E ponies: 1. Annemiek Bouthoorn met Spetter, 122 punten, 53 stijl. L springen - E ponies: 1 Nona v.d. Vis met Amigo, 122 punten, 66 stijl B paar den: 1 Miriam Cnossen met Gochrant, 122 punten, 69 stijl. Springen A/B ponies: 1. Maartje Meyer met Blessing, 102 pun ten, 60 stijl C ponies: 1. Ilonka Gmelich met Lady, 122 punten, 67 stijl. D ponies: Zo'n 160 ouderen zaten daar aan een fraai verzorgde broodmaaltijd, zongen kerst liederen met begeleiding van Dyo Wassink en luisterden naar ernstige èn ontspannen de woorden. Tegelijkertijd werd in Oudeschild een soort gelijke bijeenkomst gehouden in dorpshuis 't Skiltje. Ook hier een volle zaal en een pro gramma dat een goede com binatie was van bezinning en amusement. Een dag eerder werd in verzor gingstehuis Sint Jan de jaar lijkse kerstmarkt gehouden, waarbij de bewoners tal van zelfgemaakte artikelen aan de man brachten, zondagavond (ADVERTENTIE) De spaarlamp, veel vaker een goed idee dan je denkt. nv PEN energiebedrijf noord-holland 1. Roosje de Vries met Mercy, 122 punten, 70 stijl. E ponies 1 Leonie Mulder met Murphey, 112 punten, 58 stijl. Paarden 1. Wendy v. Elk met Orlando, 122 punten, 59 stijl. Hoogste score van de vragenlijst Maaike Zijm met 35 punten. Kerstbokaal: 1. Juliette Annyas met 313 punten; 2. Roosje de Vries met 300,50 punten; 3. Marjolein Smidt met 298,50 punten; 4 Annemieke Bouthoorn met 297,50 pun ten; 5. Meria Zegel met 297,25 punten en 6. Charlotte Boeyer met 296,75 punten. Zaalvoetballers krijgen het druk in deze tijd van het jaar. Er staan verschillende toernooien op het programma, die allemaal in sport hal Ons Genoegen worden af gewerkt. Het Jelleboogtoernooi is zaterdag a.s„ aanvang 16.00 uur. Iedere speler van Jelleboog 1 heeft een team naar keuze samengesteld, zodat actieve en minder actieve voetballers tegen elkaar in het strijdperk zullen treden. De olijke namen van de teams beloven veel. Na afloop is de traditionele loterij. Politie Texel houdt donderdag 28 december het „oliebollentoer- nooi". Naast twee eigen teams treedt een team van de brandweer aan. Politie Den Helder komt met twee ploegen, Heiloo en Enkhui zen elk met één. Daarnaast doen het Marine Beveiligingskorps, de Marechaussee en de Regio Spor- tinstructeurs mee. De eerste wed strijd begint om 08.30 uur, de finale is rond 16.20 uur. Op zaterdag 30 december is er een toernooi voor jonge zaalvoet ballers. Dit evenement begint om 10.00 uur, met finales rond 16.30 uur. De organiserende Rayoncom missie Texel heeft twee leeftijds klassen gemaakt. De jongste jeugd begint Er zijn deelnemers die nog niet meespelen in de reguliere compe titie. Bij de kleinsten zijn de ploe gen van Oosterend en De Koog favoriet, omdat zij wel zaal ervaring hebben, boven ZDH, Texel D1 en Texel D2. Scheidsrechters Franchimon en Meedendorp zullen deze wedstrijden in goede banen leiden. Om 13.00 uur komen de andere jeugdteams in actie. Al deze ploe gen doen mee aan de competitie en zijn min of meer aan elkaar ge waagd. ASC Texel, Texel 1 en Texel 2 zijn favoriet voor de finale, ter wijl Oosterend als gevaarlijke out sider te boek staat. Klif en Casino kunnen het als underdog de ge vestigde orde nog lastig maken. Scheidsrechters zijn Heerschap, Raven en Witte. e karatevereniging Shizuka Kaze kjjo heeft weer een bruinbander innen de gelederen. Wicher v.d. aar slaagde zaterdag in Juliana- orp met vlag en wimpel voor de a kyu. De examens werden daar fgenomen door Sensei Johan oesburg (4e Dan). Sensei Rogier ood (1e Dan) en Sempai Thomas 9 Vries (1e kyu). en bruine band is toch iets speci als in de Budo-wereld (Oosterse rijgskunsten). Misschien alleen I, omdat het in Japan de enige raad is tussen de witte en de warte band. Daar ben je ongeveer en jaar intensief bezig voordat je en bruine band krijgt toegewe- en. De verschillende onderdelen loeten bij een dergelijk examen p een hoog niveau staan. De ba- isoefeningen, kihon genaamd, roeten met veel snelheid en doel- reffend uitgevoerd worden. Van te vorm-oefeningen, de kata, rordt verwacht dat ze zonder de eringste twijfel, met de juiste nelheid en onder voortdurende ontrole van de karateka worden elopen. Tot slot de kumite, de oe- snvorm met partner. Hierbij wordt an de kandidaat verwacht dat hij Ie diverse bewegingen ook in de raktijk kan toepassen. Wicher an der Haar voldeed in ruime ma- i aan al deze eisen. lok op Texel werden vrijdag exa mens gehouden. De examencom- nissie bestond uit Sensei Rogier lood en Sempai Thomas de Vries, i waren een flink aantal nieuwe leden, die klaar waren om hun eer ste karate-examen te doen. Hoe wel enkele leerlingen ,,met de hakken over de sloot" geslaagd waren zag het niveau er over het algemeen goed uit. Ook hier wer den de kandidaten beoordeeld op kihon, kata en kumite. Als extra moesten de kandidaten een aantal conditionele oefeningen onder gaan, deze werden alle goed doorstaan. De vereniging sluit deze week het jaar af, met de diplomauitreiking op vrijdag. Volgend jaar starten ze op dinsdag 9 januari in sportzaal ,,De Ferrever". De tijden zijn: dins dag van 16.15 uur tot 19.15 uur en vrijdag van 16.30 tot 19.30 uur. De geslaagden waren (van hoge naar lage gradatie): 5e kyu (groene band) Noortje Haverkort, Eldert v. Rijs en Alex v. Beuze- kom. 6e kyu (oranje band) Martin Dirksen, Milas v.d. Plaats en Aart v. Rijs. 7e kyu (ge le band) Rick Agter, Tim Agter, Simon Dros, Simon Kikkert, Maurice Lanser en Halima Wendels. 8e kyu (rode band) Wou ter v. Atteveldt, Suares Demeri, Ramon Noorlander, Daniel Oosterhof, Dewi v.d. Plaats, Ralph vud.Star, Boy v.d. Vis Peter- Paul Vrijdag en Abdie Wendels. Judovereniging Shima houdt mor gen een „vriendjesdag". Alle jeugdleden mogen een vriendje of vriendinnetje meenemen om mee te doen aan de judoles. Zij kunnen zo kennis maken met de ju- dosport. De vorige vriendjesdag was erg geslaagd en ook ditmaal wordt het voor de deelnemers ge zellig, want voor iedereen staan oliebollen en limonade klaar. De vriendjesdag is in sportzaal De Ferrever en begint om 13.45 uur. Tijdens de wedstrijd om de kerst bokaal in manege Akenburg wist Juliette Annyas met haar pony Prinses beslag te leggen op de wisselbeker. Zij behaalde de zege door zowel een tweede plaats in dressuur als het springen. De theoretische kennis voor de jeug dige klepper was ook in orde. Zaterdag werd Maartje Meyer eer ste bij dressuur en springen bij de niet-federatieruiters met haar shetlandpony Blessing. Ellen Blom behaalde met 168 punten de hoogste dressuurscore van de dag. Tussen de wedstrijden door wer den zowel zaterdag als zondag di verse demonstraties geshowd zoals kur op muziek, western ri ding en de voltige groep van Ma rieke Bakker en haar akrobaten. Zondagmorgen vroeg begonnen de dressuurwedstrijden voor de federatieruiters. Over het alge meen werd er redelijk gereden, er waren geen echte uitschieters in positieve zin. Aansluitend gaf menvereniging „Tussen Wad en Duin" een de monstratie aangespannen rijden ten beste. De juryleden P. Daalder en P. Beers klasseerden Carlo Wit te met Figaro als eerste, op de voet gevolgd door Willem Goenga en Arie Brans. Later in de middag liet Aad van Heerwaarden zien hoe er kegeltjes moeten worden gere den door paard en wagen. Het ging hem beter af dan Leen Bou thoorn die eervol tweede werd. 's Middags toonden de federatie- ruiters hun kunnen op het spring- parcours. Velen hadden moeite met het moeilijke traject en wer den voortijdig uitgebeld. Positieve uitzondering was Dennis Kuiper met zijn pony Flower, die het par cours als een blijksemflits door kliefde; spektakel eerste klas. Vermeldenswaard waren tevens de prestaties van Niels Hoogen- bosch, Annemiek Bouthoorn en Miriam Cnossen. Vis liepen alledrie meer dan een minuut sneller over deze afstand. Ook bij 9,3 km vielen diverse per soonlijke records te benoemen. Jan van Dijk liep 3.06 sneller dan de laatste keer. Piet Bakelaar, Paul Boudreau en Marijke Stark zetten ook een mooi p.r. neer. Uitslag 1,3 km meisjes: Priscilla Noorlander 7.12 min. Jongens: 1. Rudie vd. Ploeg 5.27; 2. Ramon Noorlander 5.46; 3. Ivar van Elk 6.03, 4. Wouter Dogger 6.16; 5. Robbin Oosterhof 6.44 en 6. Freek Verpaalen 6.49 min. 3,1 km Jongens: Robert Bakker 10.27; 2. Erik Bakker 11.40; 3 Maurits Bakker 11 45, 4 Marcel Keijzer 11.50; 5. Coen Zoon 11.34, 6. Robert Jan Appel 13.42; 7. Ronny Keijzer 13.54, 8. Sebasti- aan Ran 14.06 min Meisjes: 1. Nienke Ei lander 12.28; 2. Kim Kooger 14.26. Dames: Jacqueline Dros 15.43; 2. Gonnie v.d. Vis 17.07, 3. Joke Westerlaken 17.43; 4. Melame Betsema 17.50 min. Heren: 1. Harry Kingma 12.01, 2 Piet Kingma 14.36; 3. Paul Bakker 17.40 min. 6,2 km dames: 1. Nancy Sieling 30.28. Heren: 1 Rien Brouwer 23.45; 2. Tony vd. Vis 25.42, 3, Jeroen Huizinga 25.59; 4 Ed Zegers 28.48, 5. Jan Hoekstra 28.54 min. Heren veteranen: 1. Jan Dogger 27.35; 2. Richard Bakker 28.14 min. 9,3 km dames: 1. Marijke Stark 46 32 min. Heren: 1 Jan Zijm 35.22; 2. Cees Timmer 39.05; 3, Paul Boudreau 41.32 min. Heren veteranen: 1 Piet Bakelaar 37.48; 2. Jan van Dijk 40.02; 3. Andri Binsbergen 41 21 min. Woensdag 20 december: 18.30 u. Casino-De Koog (jun.) 19.15 u. Texel-Casino 20.05 u. De Koog 5-Texel 3 20.55 u. Casino 2-Rab 21.45 u. Rab 3-De Krim 6 Donderdag 21 december: 18.30 u. De Krim 5-Texel 4 19.20 u. Gempo-Oosterend 20.10 u. Mantje 2-De Krim 3 21.00 u. Mantje 3-De Koog 6 21.50 u. Texel 2-De Krim 4 Vrijdag 22 december: 17.00 u. Oosterend 2-ASC (jun.) 17.45 u. Texel 1-Texel 2 (jun.) 18.30 u. Plus Klus-Mantje 19.20 u. Jelleboog-De Koog 20.10 u. Jelleboog 3-De Koog 3 21.00 u. Klif 2-De Koog 2 21.50 u. Jelleboog-Klif Kerstbijeenkomsten zijn aan de orde van de dag. Wie het feest van het licht stemmig wil beleven samen met ande ren heeft een keur van moge lijkheden. De ouderen hebben inmiddels het spits afgebeten. De foto werd zaterdag ge maakt tijdens de kerstmiddag van de ANBO in de voormali ge LBO-kantine in Den Burg. was de oecumenische kerst- zangdienst in het kerkje van Den Hoorn en gistermiddag was in „De Poort" de kerst- middag van de Christelijke Plattelandsvrou wen. Hedenavond (19.30 uur) heeft de Doopsgezinde Zusterkring adventsviering in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk. Donderdagavond a.s. staat ook de samenzang van DEK met het Smartlappenkoor in dorpshuis De Waldhoorn (20.15 uur) in het teken van kerstmis. Diezelfde avond (20.00 uur) is in de R.K. kerk van Den Burg de grote volk's- kerstzang met de Singers of the Lord, de blazersgroep van Excelsior, het R.K. dameskoor en The Gospeltra in. Tegelijk wordt in de Doopsgezinde kerk het Oberufer kerstspel opgevoerd door ouders en leerkrachten van de Vrije School. Zaterdagavond om 20.00 uur geeft het Texels Christelijk Mannenkoor een kertconcert in de grote zaal van De Krim. Op Tweede Kerstdag geeft muziekvereni ging Excelsior in de Hervorm de kerk van Oosterend een kerstconcert, aanvang 12.00 uur, dus niet 20.00 uur zoals in de OVD kerst krant van vrij dag j.l. stond. (Foto Harry de GraafI gaat", zegt Nieteke Roeper. „Als het kunstwerk in de eendenvijver komt, ontstaat een mooie verbin ding met de school en de heem- tuin. Uit oogpunt van profilering is dat voor de school een goede zaak." Het wel of niet doorgaan van het kunstwerk is een kwestie van geld. In opdracht van de Stichting Thijssejaar Texel wordt momenteel nog druk gezocht naar financiers. De stichting heeft wel een bijdra ge verstrekt voor het boekje. Ook de ouderraad van de Thijsseschool droeg financieel een steentje bij. De overige kosten moeten worden gedekt uit de verkoop van boek jes, die ƒ12,50 te koop zijn bij Nauta Boek en Het Open Boek. Ouders kunnen het via de school voor een tientje bestellen. Presentatie De presentatie was vrijdagoch tend een gezellige boel. Alle kinde ren hadden zich op de schoolzolder verzameld, getooid met petten en hoeden. Daarmee zwaaiden ze vrolijk tijdens het zin gen van liedjes onder leiding van de meesters „Thijsse" en Gerrits. Bij de overhandiging van het eer ste exemplaar vormde een aantal kinderen het woord „J.P. Thijsse". Als klap op de vuurpijl kreeg de school vrijdag tevens een schilde rij over Thijsse, gemaakt door Dirk Terpstra uit de PH-polder. Terpstra, die hiermee tijdens de Toer-in ten toonstelling afgelopen zomer de publieksprijs had gewonnen, had het schilderij spontaan aangebo den. De leerlingen Tijs (Bol) en Tessel (Veltkamp) namen het ge schenk in ontvangst. Voor een verrassing zorgde een kleinzoon van Jac. R Thijsse, ir. Hans Thijsse uit Soest, die dit jaar al een paar keer op Texel te gast was. Hij was verhinderd, maar stuurde een vriendelijk briefje en een aantal originele ex-librissen van Thijsse, die zeker een mooi plaatsje in school zullen krijgen. Het koude weer lokte dit week end toch nog veertig hardlopers naar het Turfveld. Ondanks de harde ondergrond werden er goe de tijden gelopen en diverse per soonlijke records verbroken. Opmerkelijk was het presteren van Nienke Eilander bij de 3.1 km. Zij verbeterde haar eigen par- coursrecord met maar liefst 35 seconden naar 12.28. Rudie van der Ploeg liep bij de jongste jeugd een persoonlijk record van 5.27 over 1,3 km. Dat de loopgroep van Cobie Bake laar een goede training krijgt bleek uit de diverse prima persoonlijke records bij de dames lopers over 3,1 km. Melanie Betsema, Joke Westerlaken en Gonnie van der Het western riding was zaterdag en zondag een spektaculair intermezzo van de wedstrijden om de kerstbokaal in manege Akenburg. Deze dressuurvorm is overgewaaid uit de USA, waarbij diverse hindernissen moeten worden overwonnen. Snelheid en wendbaarheid Zijn een vereiste. (Foto Gerard Timmermani per: „We trekken er graag op uit met de school. Natuureducatie wordt belangrijk gevonden en de leerkrachten doen het graag." De twee excursies vormen de hoofdmoot. Op de andere pagina's wordt aandacht besteed aan Jac. R Thijsse, zijn Verkade-albums en aan de heemtuin, die afgelopen /roeger kon je zulke plaatjes spa- in, net als flippo's nu", vertelde «ester Thijsse aan de school- ugd. Alle 185 leerlingen kregen sn boekje mee naar huis als aan- ■nken aan het Thijssejaar. Het al- jm bevat vlot leesbare teksten in Renske van den Tempel en il- straties van Monica Maas; Mi- snda Grabowski verzorgde de lay ut. De plaatjes zijn getekend door ohan Reydon van EcoMare. ankzij deze bundeling van krach- in mag het resultaat er zijn. Zo- ,el qua inhoud als vormgeving omt de 24 pagina's tellende uit- ave over als een heus erkade-album. ndere belangstellenden kunnen et kopen voor f12,50. De oplage slechts 550 exemplaren, zodat jrake is van een „collectors em". Herinnering Het album is bedoeld als blijven- e herinnering aan de school en an het Thijssejaar", vertellen Nie- ike Roeper, schooldirecteur, en an Veltkamp, lid van de ouder rad. Zij namen het initiatief en be- eleidden de produktie. De uitgave wam niet zomaar tot stand. Ideeën zijn altijd leuk, maar de itvoering is een ander verhaal. Beeld van de feestelijke presentatie. Gedirigeerd door meester Gerrits zingen de kinderen een lied voor het .echtpaar Thijsse". (foto frans Hopman) Gelukkig hebben we een aantal creatieve ouders in ons midden." Voor dergelijke projecten heeft de school geen budget, maar ook dat probleem loste zich op. „Bijvoor beeld het laten drukken van kleur- plaatjes zou te duur zijn. Via Johan Reydon kwamen we bij EcoMare op het spoor van honderden plaat jes, die nog over waren van een niet gerealiseerd project." Excursies Uiteindelijk is alleen de voorplaat, die door Monica Maas is ontwor pen, gedrukt. Het druk- en bind werk gebeurde pro deo door gemeentedrukker Daan Koopman, die er uit enthousiasme een vrij weekend aan opofferde. Ook leer lingen werkten mee. Afgelopen zomer maakte groep 6 onder lei ding van onderwijzer Wim Loning een excursie in het bos. Renske van den Tempel wandelde mee en maakte er een verhaal van. De dui nexcursie die ook in het boekje voorkomt, is door haar verzonnen. Bij dat verhaal kunnen de plaatjes worden geplakt. Kern van het boek is „natuuron derwijs toen en nu". Nieteke Roe voorjaar bij de school in gebruik werd genomen. Kunstwerk De heemtuin was net als het boekje een activiteit in het kader van het Thijssejaar. Verder waren alle leerlingen voor de zomerva kantie veertien dagen lang bezig met een natuurproject. Ze deden allerlei onderzoekjes en lieten tij dens een open dag de resultaten zien. Voor de school zou het kunstwerk van Jan Wolkers een prachtig slotakkoord van het Thijs sejaar zijn. „Ik hoop dat het door- Thijsseschool in Den Burg eg vrijdagmorgen hoog be- k. Niemand minder dan Jac. P. ijsse en zijn vrouw waren op de ooi te gast. Het echtpaar, speeld door Arthur Oosterbaan Karin Somers, presenteerde en door de school zelf vervaar- gd boekje over Thijsse. Net als roeger bij de Verkade-albums zit- in er plaatjes bij van planten en ogels die in de Texelse duinen }orkomen.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9