Gratis proef van BeST: surveillance in centrum De lekkerste bokbieren t t TEXELSE J couRANT fHdiW.HeifAWJ.MUF. Starkenburgh Autospiegel voor achtste keer stuk Geknip^</ Sherrykurken voor goed doel Inzameling voor hulptransport Nieuwe maaimachine voor gemeentewerken Hitnotering voor Bennie de Haan Bierproevers geven 'Skille bok een drie Eilander verkoopt TX 30 „Nynke" Toiletgebouw haven twee keer zo groot Bedrijvigheid Geknip^C/ Alle brugklassers op kamp naar Texel Wijzigingen Texel Toerist F amilieberichten VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 en, maar het zijn er vier", ontdek- e ze. (elf woont de geboren Groningse il meer dan 25 jaar in een ander tok, op de begane grond. Dooren shaar buurman en sinds het over men van beider partners zoeken ;e eikaars gezelschap. „We heb- en het gezellig samen en doen oveel mogelijk zelf. Boodschap- en doen gaat helaas niet meer, naar koken nog wel. Samen pra- en is ook belangrijk. Ik praat veel, maar hij moet ook wat zeggen, dat goed voor de geest. En blijven achen natuurlijk", vertelt me- rouw Bakelaar met pretoogjes ichter haar dikke brilleglazen. Natte start Hevrouw Bakelaar en de heer looren behoorden tot de eerste ewoners van Starkenburgh; bei- kwamen er op 15 juni 1970. Toen ik er net woonde, waren ze Ie rest nog aan het bouwen. Ik erinner me dat het in die dagen vreselijk nat was, dat het hout i het water stond." Destijds ken- le hij alle andere bewoners. „We wamen er met zijn allen tegelijk «onen, dat schept een band. Nu er in ons blok niemand van de nensen van. toen meer over. Ge- jkkig hebben we met de tegen woordige bewoners goed contact, e kunt wel zeggen dat we er al neer dan 25 jaar met plezier wo rn." ilet de liftinstallatie is een punt lezet achter de groot- mderhoudbeurt die Starkenburgh lit jaar heeft ondergaan. In de jop der jaren hebben slechts de plerijen een nieuwe betonnen loer gekregen, inpandig zijn de woningen volgens het bestuur nog litstekend. „Zelfs na 25 jaar vol- loen deze goed onderhouden flat- ss nog prima aan de eisen van leze tijd", aldus De Porto. „De nig mogelijke aanmerking kan Een 54-jarige inwoner van De Waal baalt, want voor de achtste maal werd een buitenspiegel van zijn auto vernield. De man had zijn voertuig zaterdagmiddag nabij zijn woningen geparkeerd en ontdekte De jongste .face-lift" van Starkenburgh in zijn dat de woningen slechts met één slaapkamer zijn uitgevoerd." Instemmend gemompel in de zaal bevestigde deze veronderstelling. Feest Behalve mevrouw Bakelaar en de heer Dooren telt Starkenburgh nog drie bewoners van het eerste uur. Het zijn de dames T. van Egmond- beeld. (Foto Frans Hopman) Slot (87), B.M. Keijser-Stammes (84) en M. Duinker-van Wijk (93). Zij kregen ieder een fruitmand van het bestuur, voor de overige bewo ners was er een bloemetje. In het voorjaar van 1996 zal de bewoner scommissie op feestelijke wijze aandacht schenken aan het 25-jarig bestaan van Star kenburgh. In een land waar gebrek is aan alles, zijn veel dingen die wij weggooien, waardevol. In Ge orgië is schreeuwend behoefte aan kurken om medicijn-, wijn en andere flessen dicht te ma ken. Het gaat om zg. sherrykur ken, die voorzien zijn van een rand waardoor ze zonder kurke- trekker en dus onbeschadigd kunnen worden verwijderd en telkens opnieuw gebruikt. Stichting Texel-Georgië Kontakt roept de Texelaars op ze te de poneren in speciale bussen, die ingaand heden staan in de AH supermarkt in Den Burg, de Top Tien supermarkt in De Koog, supermarkt Goënga in Den Hoorn en de slijterij van Ger de Jong in Oosterend. Tegelijk met de dorpskrant hebben bewoners van De Koog een enve lop in de bus gekregen. Deze zijn geschonken door de RST. Veroni ca van Beek en Roelie Stam heb ben dit geregeld om geld in te zamelen voor een transport van hulpgoederen naar Georgië. De bedoeling is dat de enveloppen met inhoud in een melkbus wor- B en w hebben besloten een nieu we machine aan te schaffen voor het maaien van sportvelden, plantsoenen en andere openbare grasvlakten. De reeds afgeschre ven oude maaier is niet meer voor acceptabele kosten te herstellen omdat vitale onderdelen in slechte staat verkeren. De nieuwe maaier kost f9500,-. De tractor die bij de maaimachine hoort is nog in goede staat en wordt dus niet vervangen. Bennie de Haan, alias Remko Ter horst uit de soapserie „Goede Tij den Slechte Tijden", heeft momenteel een hitnotering met zijn eerste single „Kom bij mij". Hij schreef het nummer zelf. De hit staat ook op de CD „Goede Tijden Slechte Tijden", die momenteel in de Top 10 te vinden is. Op deze CD zingt hij ook een duet met Linda Dekker (Babette van Veen). De Haan schrijft niet alleen num mers voor zichzelf. Onlangs schreef hij de hitsong „Doe 't licht uit" van Gerard Joling. Sinds 1 de cember heeft hij een platencon tract bij Polydor. Ter gelegenheid van zijn hitsingle signeert hij vrij dag 29 december vanaf 16.00 uur in The Music Store zijn CD's als Remco Terhorst. 1st „Skille bok" van de Texelse iierbrouwerij heeft geen beste leurt gemaakt bij het onderzoek van de Vereniging van kritische bierconsumenten „Pint". Het bier iou niet bitter genoeg zijn en licht n verontreinigd, wat overigens H seen enkel gevaar voor de ge- rondheid inhoudt. De smaak van het bokbier van brouwer Harry 8onne kreeg als waardering een drie. Het onderzoek onder 33 soorten bokbier werd gehouden ter gele genheid van het vijftienjarig be staan van Pint. Behalve op smaak, deed de vereniging een chemische en microbiologische analyse. Daarin werd ontdekt dat diverse kleine brouwerijen zouden hebben Pint-waardering: een '9' Bavaria Tarwebok (Bavaria) Heineken Tarwebok (Heineken) Lindeboom Jubileumbok (Linde boom) Schiedamsch Bok (De Halve Maan) Pint-waardering: een '8' Brouwers bokbier (Oranjeboom) Alfa bokbier (Alfa) Amstel bockbier (Heineken) Dommelsch Primeur (Dommel- sche) Twels bokbier (Friese) Gulpener bok (Gulpener) Speculator dubbelbok (De halve Maan) Categorie Bah: Pint-waardering: een '4' Ganze bokbier (De Gans) I] bockbier ('t Ij) Maximator (Maximiliaan) Onder de Linden bokbier (Onder de Linden) Pint-waardering: een '3' SKille bok (Tesselse) den gedaan tijdens de kerstsa- menzang op het dorpsplein op zondag om 19.30 uur. De bus staat naast de kerstboom. Wie geen envelop heeft ontvan gen, mag natuurlijk ook een bijdra ge in een eigen envelop in de bus doen. Fiets gestolen. Uit de stalling bij OSG De Hogeberg werd maan dagmiddag een niet afgesloten fiets gestolen. De tweewieler, eigendom van een 13-jarige scho lier uit De Waal, was ongeveer 7700,- waard. Felderhof vergeet daarom die gedenkwaardige opnamedag op Texel nooit meer. „Onze gast maakte een parachute sprong. He. da's aardig dachten wij, waarom binden we dan ook geen parachute aan onze stoel. Dan kunnen ze gelijktij dig naar beneden. Nee zeg, wei gert dieparachute dienst. Niet van onze gast. Die kwam heel huids beneden. Het was veel er ger: de parachute van de stoel ging niet open. Kwam ze met een smak op de koude grond terecht. Vreselijk, erwas werkelijk niets overvalt haar elegante vormen." de vernieling de volgende morgen. Vervolgens deed hij aangifte bij de politie. De schade bedraagt onge veer f3 50,-. De TX 30 „Nynke" van garnalen- visser Theo Eilander is verkocht. Volgens Eilander aan een Terschel- linger, die het vaartuig weer zou hebben doorverkocht. De Texelse visser kocht de Nynke een jaar of vijf, zes geleden. Het schip is twintig meter lang, vijf meter breed en 1,30 diep. Het vermogen is 240 pk. Cor Ellen was een van de gasten in Rik Felderhofs televisieprogramma De Stoel. Tijdens een parachu tesprong ging er echter iets mis met de stoel. Het toiletgebouw op het haven terrein van Oudeschild zal bin nenkort flink worden uit gebreid. De bestaande opper vlakte wordt twee keer zo groot. Er komen vier douches en twee toiletten bij alsmede een technische ruimte en een fraaiere entreepartij. Daarbij gaat het nu wel erg so bere gebouwtje er aardiger uit zien. De uitspringende entree met daarboven een glazen puntdak geven het wat meer gezicht. B en w hebben voor de verbou wing twee ton uitgetrokken. Aanbesteding moet nog plaats vinden. De tekening toont de voorgevel van het uitgebreide gebouw. Het grijze gedeelte links is bestaand. Vanaf vandaag tot 31 december zullen Hans Zijm en zijn parttime medewerker Dennis Mosk in uni form door Den Burg surveilleren. Deze gratis proef van beveili gingsbedrijf BeST is bedoeld als preventie tegen winkeldiefstal en dienstverlening aan het winkelen de publiek. Surveillance door beveili gingsmensen is aan de overkant een bekend verschijnsel. Is Texel zo crimineel geworden dat het hier ook nodig is? „Nee, dat valt wel mee", lacht Hans Zijm. „Als je een winkeldief wilt betrappen moet dat op heterdaad en dat zal je in uniform niet snel lukken." Zijn ac tie is vooral preventief bedoeld. En als service. De beveiligingsmensen vormen voor het publiek een her kenbare vraagbaak waar ze kun nen aanklampen. „Neem nou vroeger, toen politieagent Van de Eens per week verschijnt in het Dagblad van Almere de rubriek „Klas in de Krant". Onlangs was een artikeltje aan het Juttersmu- seum op Texel gewijd. Het werd ons toegestuurd door R. van Damme. Berg op marktdagen de hele och tend op de Stenenplaats stond. Dat mis je nu." Als de winkeliers tevreden zijn over de proef, wil Zijm de service voortzetten. „Maar dan tegen be taling uiteraard. Wat dat kost? Tja, dat hangt van veel factoren af." Als het werk een arbeidsplaats oplevert, kan Zijm een beroep doen op een subsidie die is in gesteld door „Werk in Bewaking". Dit fonds is van de gezamenlijke verzekeraars en vergoed eenderde van de loonkosten. Verder maakt het uiteraard verschil voor hoeveel uur BeST wordt ingehuurd. „Het meeste effect krijg je als er twee mannen lopen, maar één kan na tuurlijk ook. Dan moet je toch den ken aan een normaal uurloon van zo'n /50,-." Voorlopig beperkt BeST zich tot Den Burg. „Mis schien dat we later de andere dor pen erbij betrekken. Of misschien komen er verzoeken uit die rich ting." De winkeliers in Texels' hoofdstad worden verzocht hun ervaringen met de proef na de 31e aan Zijm kenbaar te maken. „Maar ook tussentijds kan men ons aan spreken met speciale wensen." Ik vond het Juttersmuseum het leukst. Er was daar een jutter en die vertelde dat toen lilj klein was er een doos met gele pillen op het strand lag. Hij dacht dat het snoepjes waren en at het hele doosje leeg. Toen hij die nacht in bed lag kon hij helemaal niet slapen. HIJ bleef de hele nacht wakker. De volgende dag liet hij ze aan zijn moeder zien en die zei dat het tabletten waren, die in de sloep liggen om in te nemen zo dat je een hele nacht de wacht kon houden. Die tabletten hiel den je wakker Een tablet was genoeg voor éón nacht om wakker te blijven en hij had er wel twintig op. Hij bleef du9 nog wel een week wakker. Jurre Ongering De werkzaamheden voor de nieuwe Texel Toerist (1996-97) zijn inmiddels in alle hevigheid ingezet. Een omvangrijk karwei, want elke keer moeten weer honderden gewijzigde telefoon nummers, openingstijden, etc. doorgevoerd worden. Wij verzoeken bedrijven en an dere instanties hun aanpassin gen voor de „Tips" nu al aan ons door te geven. U kunt dat opverschillende manier doen: bij de balie van Langeveld en de Rooy of per fax (314111), of 's middags - vanaf 13.30 uur - te lefonisch bij de redactie (tel. 362620). Redacteur Joop Rommets zal u graag verder helpen. gezondigd. De test wees uit dat grote brouwerijen het meest zui vere en meest typische bokbier produceren. Bierbrouwer Bonne zit niet echt met de uitslag van het onderzoek in zijn maag, ook als is dat in de landelijke pers gepubliceerd. „Over smaak valt niet te twisten. Zelf vind ik dat mijn biertje prima smaakt en ik krijg goede reacties. Maar de critici denken er blijkbaar anders over. Ik moet dus goed op mijn tellen passen. Op het bok- bierfestival was mijn bier inder daad wat donkerder. Maar de veronreiniging waarover het on derzoek spreekt, hangt samen met de wijze van brouwen. Het is levend bier, ongepasteuriseerd en niet gefilterd. Het zit wél in dezelf de categorie als bijvoorbeeld Her tog Jan, toch ook niet het eerste het beste merk." waardering van de verschillende soorten bokbier. zoals gepubliceerd in de Volkskrant. Twee jaar na het overlijden van moeder heeft vader nu ook zijn rust gevonden. In dankbaarheid gedenken wij onze zorgza me vader en opa. Cornelis de Graaf Sinds 17 december 1993 weduwnaar van Maria Kager "Texel 23-3-1916 tEmmeloord 21-12-1995 „Door de tranen van dit uur, sluipt de glimlach van de herinnering." Den Burg: Martha de Graaf Suzan Creil: Agnes Litjens-de Graaf Piet Litjens Jeroen, Sander, Joost Emmeloord: Ans Wassenaar-de Graaf Rens Wassenaar Inge en Jeroen Edith Creil: Wim de Graaf Sonny de Graaf-van Andel Arjan, Rob Espel: Theo de Graaf Marry de Graaf-Ziel Petra en Mark Karin en Mark Rudi Norg: André de Graaf Judith Bouwman Willem, Maartje Almere: Harry de Graaf Cathérine de Graaf-Meyabfem Jocelyn, Eddy, Alain EMMELOORD Verzorgingshuis „Golfslag", kamer 113. Correspondentie-adres: Fam. De Graaf, p/a Wrakkenpad 19, 8312 PV Creil. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op zater dag 23 december om 13.30 uur in de H. Ni- colaaskerk te Creil. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de r.k. begraafplaats te Creil. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid de familie te condoleren in ,,'t Poor- tershuys". Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze dierbare zwager en oom Cornelis de Graaf weduwnaar van Maria Kager Den Burg: M. Kager-Smit De Waal: Th. M. Kager-Witte Den Burg: J. E. A. Kager-Witte C. A. Witte-Kager N. J. van Heerwaarden J. J. Kager J. C. Kager-Smit M. A. van Arnhem-Kager Th. I. van Arnhem J. F. Kager J. P. Kager-Hin neven en nichten 21 december 1995 Zwijgzaam..., stil en zonder vragen wilde jij je ziekte dragen. Je vocht met al je levenskracht voor elke nieuwe dag en nacht. Zo ben je langzaam... moegestreden uit ons midden weggegleden. Na een dappere, maar ongelijke strijd uit je lijden bevrijd. Bedroefd, maar in dankbare herinnering ge ven wij kennis van het overlijden van ons maatje Corry Bert Segerink Justin Niels Texel, 20 december 1995 Bernhardlaan 54, 1791 XG Den Burg. Gelegenheid tot condoleren en afscheid ne men zaterdag 23 december van 14.00 tot 14.30 uur in uitvaartcentrum Texel, Bern hardlaan 147 te Den Burg, waarna de begra fenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Samen nooit meer muziek maken Corry Wat zal ik je missen. Justin Corry Je was voor mij als een vriendin. Ik hou van je Niels Rust nu maar uit lieve Cock Je hebt een ongelijke strijd zo moedig gestreden. Je liefhebbende zus Ank Met pijn in ons hart en intens bedroefd heb ben wij, na haar moedig gedragen ziekte, af scheid moeten nemen van onze lieve Corry 25 juli 1949 20 december 1995 Moeder Janny Eddy Marcel Ank Brigitte Sean Sharon Lieve Corry Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen. Theo en Ans Christa Bettine Ben Rust zacht Cock Bert, Justin en Niels en verdere familie, veel sterkte in deze moeilijke tijd. Jitze Bert en Lia Pablo en Soraya

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3