Gerrie Plaatsman trainer De Koog Marcel Duinker op pad met motorracers Honda Droom gaat in vervulling 50 Kampioenen Jeu de Boules Texel Twee sponsors voor jong tennistalent Trimzwemmen Volleybalteam Smash betrokken bij ongeluk Nieuwe paarden doen het goed Zwemkampioenschap in Calluna TEXELSE COURANT Veel publiek bij zaalstrijd voetbaljeugd Koppositie Mareis blijft gehandhaafd Promotie voor Eilandschutters Zaalvoetbal Noorlander-jeugd snel in het bos Voetbalprogramma: Mareis (h) opnieuw naar verlies Weer „grondig" bedrijventoernooi Duo Kiewiet beste klaverjassers Darters Zwaan zijn Cafeetje de baas Agrariërs geschoold in behandelen letsel Even een pak SNERT halen in rikaai Texi iorm Schi D( Wevq grrle Plaatsman (35) wordt met gang van augustus da nieuwe- elec ainer van SV De Koog. Hiermee 19,-. i ilgt hij interim-trainer Nico Er- 'osta ich op, die onlangs de zieke ans van der Park verving. Plaats an is momenteel jeugdtrainer bij Texel '94. waar hij tevens de junioren onder zijn hoede heeft. anleiding voor Plaatsmans komst aar De Koog waren signalen dat j de training en begeleiding van n eerste team meer zou ambie- n dan zijn taak als jeugdbegelei- er bij Texel '94. Volgens laatsman verliep de samenwer- ng met het jeugdbestuur van de ub niet altijd even vlekkeloos: Er waren wat verschillen van in- cht. Als coördinator lagen mijn rioriteiten op een ander vlak dan et jeugdbestuur." Als begeleider an de A-junioren had Plaatsman et wèl bij Texel naar z'n zin. „Een ouden ploeg, waarmee ik goed verweg kon. Wat dat betreft had er nog jaren kunnen blijven. laar toen de spelersgroep van De oog liet blijken mij graag als trai- er te zien, gaf dat voor mij de larm Gort heeft de wisselbeker ran Jeu de Boules Texel gewon en. Die verkreeg hij door het oogste aantal gewonnen wedstrijden in de woensdag- en aterdagcompetitie te scoren. ïort werd tevens geëerd als win- laar van de woensdagcompetitie. Dees van Houten haalde die titel in de zaterdag-serie. Bij de dames jingen die titels naar Henny Ko ning en Aaf Brans. De kampioenen werden gehuldigd tijdens de le denvergadering donderdag. )e nieuwe competitie is zaterdag weer gestart. Deze duurt een jaar, om iedereen in staat te stellen minstens vijftig wedstrijden te cunnen spelen. ïoen van Bommel:...eerst afwachten hoe iet gaat... Pete Sampras is zijn grote voor beeld. „Maar het is wel moeilijk om zo ver te komen. Eerst maar eens zien hoe het gaat", zegt hij met een gezonde dosis Texelse nuchterheid. De 13-jarige Coen van Bommel is een tennistalent. De Texelse tennisser opereert in niveau Dl. Vorig jaar was hij nog maar één punt verwijderd van pro motie naar de hogere C klasse. ,We hebben dat toen bewust niet gedaan, omdat ik dan in een hoge re leeftijdscategorie zou komen. Liever nog een jaar een goeie D dan onderaan bungelen in de C." Coen werd eerste in het Tessel- toernooi, de enige wedstrijd voor punten op het eiland. Hij benut zijn vakanties om evenementen af te gaan. Ook speelt hij wel in toer nooien voor de Nederlandse rang lijst. „Hoeveelste ik sta? In mijn leeftijdsgroep rond de honderd of zo. Maar ik richt me meer op die promotiewedstrijden." Restaurant Het Bikkelement in De Cocksdorp zag wel wat in de jon ge plaatsgenoot en bood hem les sen aan. Maar valt er op Texel nog wat voor hem te leren? „Jazeker. Ik krijg les van Theo van Manen en die is zelf C-speler. Bovendien let hij op techniek. Het is moeilijker voor mij om geschikte oefente genstanders te vinden. Er zitten een paar jongens in Den Burg waarmee ik wel afspreek, maar hier in de buurt niet." Om de training in de winter voort te kunnen zetten heeft Coen ook een sponsorovereenkomst met De Krim. Hij mag gebruik maken van de tennishal. „Daardoor kan ik toch zo'n vijf uur oefenen, 's Zo mers is dat wel 10 tot 15 uur per week." Garde Plaatsman doorslag. Dat kom je toch lekker binnen in zo'n vereniging." Zwem- en poloclub TX '71 ver zorgt ook 's winters trainingen. Dat is voor mensen die aan hun conditie willen werken, voor het overwinnen van watervrees, het aanleren van nieuwe zwemslagen of gewoon om ontspannen baant jes te trekken. Onder deskundige leiding wordt eens in de veertien dagen gezwommen in Calluna op maandagavond van 19.30 tot 20.00 uur. De kosten bedragen ƒ4,- per keer. De eerstvolgende bij eenkomst is 29 januari. Meer in lichtingen via 313873. Op weg naar een wedstrijd in een sporthal te Den Helder raakten volleybalsters van Smash '68 uit Oosterend gisteravond buiten hun schuld betrokken bij een aan rijding. Daarbij ontstond fikse ma teriële schade, maar viel geen lichamelijk letsel te betreuren. Het ongeluk ontstond rond half ze ven, toen het busje waarin de vrouwen zaten, achterop werd ge reden door een man in een perso nenauto. Dat gebeurde voor een op rood staand verkeerslicht. De auto schampte het busje linksach ter en knalde vervolgens op een andere auto, die op de rijbaan er naast stond. De bestuurder reed daarna achteruit en ramde nog maals het busje, ditmaal in de lin ker flank. Ondanks de schade kon het busje later toch z'n weg ver volgen. Getuige van de aanrijding waren toevallig ook Texelse volleyballers, van Tevoko. Zij zaten in een auto die vóór het busje eveneens op groen licht stond te wachten. De chauffeur van deze auto kon het verhaal van de vrouwen later be vestigen tegenover de politie Bo vendien vervoerde hij hen naar de sporthal, zodat ze desondanks hun wedstrijd konden spelen. De Texelaars vermoedden dat er drank in het spel was, maar dit kon (nog) niet door de politie wor den bevestigd. De Koog krijgt een trainer die op de nodige ervaring kan bogen. Na zijn actieve voetbaltijd, begeleidde Plaatsman de jeugd bij Texel. Daar na trainde hij twee seizoenen de voetballers van ZDH. Nu zijn op volger, Henk Knol uit Oosterend, heeft aangekondigd aan het eind van dit seizoen ZDH vaarwel te zeggen, gingen er stemmen op om Plaatsman weer naar Den Hoorn te halen. De Koog reageerde slag vaardig. Na kortstondige onder handelingen werd een éénjarig contract afgesloten. Plaatsman: „De Koog draait leuk op dit mo ment. De club heeft twee seniore nelftallen. Dat is voor een trainer toch een mooie basis om mee aan de slag te gaan." De lichting nieuwe paarden die in de eerste dressuurwedstrijd van het nieuwe jaar aan de start ver schenen, presteerden goed. Zo wel Dorothé Koorn als Eva van der Linde behaalden in de klasse B een winstpunt. De punten waren zondag met dik gezaaid. Door de lange periode van gladheid heeft de training voor menig combinatie op een laag pit je gestaan. Daarbij werd het in de loop van de dag steeds warmer in de binnenmanege, waar het zon netje vrolijk op scheen. Daardoor toonden de paarden en pony's zich mat. Bij de pony's haalde Sanne Lam pers twee keer een eerste prijs, één keer met een winstpunt. Ook Annemiek van IJsseldijk scoorde een winstpunt in de M1 paarden. Bij .de L paarden haalden Esther Nebbeling, Annemarie van der Lin de en Ria Bakker hetzelfde aantal punten. Ze kregen alledrie een winstpunt, maar de eerste prijs ging naar Ria Bakker, die met Esmee de proef netter had afge werkt, volgens de jury. Uitslagen: Winnaar L paarden: Saskia Verhulst - Dan cer 154 pnt. M1 paarden: Annemiek van IJsseldijk - Earldom 154. M2 D cat. Gea de Ridder - Billy 142 M1 D/E cat.: Sanne Lampers - Marron 163. L D/E cat.: Evelien Duin - Sisi 157. Z1 paarden: Vera Blom - Hannelou 174. Z2 paarden Tessa de Graaft - Davy 175. B ponies C cat. Niels Hoogenbosch - Colorado 164. L ponies D/E cat.: Evelien Duin - Sisi 150. M1 D/E cat.: Sanne Lampers - Marron 152. M2 D cat.: Gea de Ridder - Billy 147. M1 paar den: Annemiek v. IJsseldijk - Earldom 156. B ponies D/E cat. Marleen v.d. Werve - Gin ger 145. B paarden: Eva vjó. Linde - J.J. 163 L paarden: Ria Bakker - Esmee 156++. In Calluna worden vrijdagavond de open Texelse zwemkampioen- schappen gehouden. Zo'n vijftig deelnemers, van zes tot een jaar of veertig hebben zich ervoor opge geven. Om 18.30 uur duiken de kinderen van zes en zeven jaar het water in. Ze zwemmen 25 en 50 meter, in school-, vrije-, rugslag. Aansluitend zijn de oudere kinde ren aan de beurt, die tot honderd meter afleggen. Senioren en de meer getrainde jeugd zwemmen afstanden van 400 en 1500 me ter. Wellicht sneuvelen er records, want onder de hoede van de tri- athlonvereniging is hard getraind. De kampioenschappen worden georganiseerd door ZPC TX'71. Publiek is welkom. DINSDAG 16 JANUARI 1996 De voetbaljeugd van het eiland verzamelde zich in het weekend in Sporthal Ons Genoegen voor een zaalvoetbaltoernooi. De D en E pu pillen traden zaterdag aan, de kleinsten in de F rubriek speelden op zondag. Omdat wegens het weer al enige weken niet op het veld is gespeeld, was de jeugd bijzonder gretig. Over alle categorieën ver deeld deden 29 teams mee. Hart verwarmend was de enorme hoeveelheid publiek, vooral op zondag. Na iedere wedstrijd volg de een daverend applaus, waar door alle spelertjes extra gemotiveerd werden. In de D groep ging de overwinning naar De Koog D1. De a poule van de E pupillen werd gewonnen door De Koog E2. De winst in de b pou le was voor SVC E1. Bij de F-jes ging de zege in de a poule naar Texel F1 en in de B poule naar Texel F2. Voor Marcel Duinker (18) uit Ou- deschild gaat een droom in ver vulling. De student werktuig bouwkunde gaat meedraaien in het Arie Molenaar (Honda) Ra- cingteam. Dat betekent dat hij de komende tien maanden de we reldkampioen motorrace in de 125 cc-klasse Harochika Aoki en diens broer Nobuatsu bijstaat op hun reis langs Grand Prix-circuits over de hele wereld. Marcel volgt een opleiding werk tuigbouwkunde aan de MTS en doorliep vorig jaar een stage bij Honda Nederland BV, de importeur Na een welverdiende vakantie tra den de dames van de Mareis za terdag weer aan voor een basketbalwedstrijd tegen Re bound 2 uit Schagen. Na een moeizaam begin wisten de Ma reis uiteindelijk toch de winst bin nen te halen. In de eerste vijf minuten wist Re bound, door twee driepunters, al vlug een gat te slaan met zes pun ten. De Mareis kreeg ook wel de kans om te scoren, maar alles ging mis. Na een time-out kwam er meer lijn in het spel bij de Mareis, Odile Nitzsche wist goed in de bucket te komen en te scoren. De ruststand was 12-14 in het voor deel van de Mareis. De tweede helft werd weer goed voortgezet en Rebound wist bijna niet meer tescoren, alleen de laatste tien mi nuten toen de Mareis wat noncha lant ging spelen en regelmatig persoonlijke fouten maakte. Toch wisten de dames van Mareis met veertien punten verschil de wedstrijd te winnen met 19-33. Scores: Odile Nitzsche 12 pnt.; Louise vjA. Sluis 7 pnt.; Saskia Inpijn 6 pntIrma Schuijl 8 pnt Twee teams van de Eilandschut ters zijn in de handboogcompeti tie van Noordholland gepromo veerd. Behalve deze kampioensth tels werden ook in de individuele strijd goede klasseringen behaald. De jaarlijkse competitie werd op zes lokaties afgewerkt. Van de acht wedstrijden telden er zeven mee voor de teams en zes voor de individuele competitie. Er deden 23 verenigingen mee, een totaal van 231 schutters en 56 teams. De Ferrever was ook uitgekozen als lokatie, met speciale onthef fing van de bond. De zaal is name lijk te klein, zodat de wedstrijdaf stand 25 meter niet kon worden gehaald. De bond ging akkoord, daar in plaats van 60 cm blazoe nen exemplaren van 40 cm wer den gebruikt. Na twee wedstrijden volgde een klasse-indeling. De Texelse Eiland- schutters 1 met Henk Witte, Wil lem Vlas, Ed Vermeulen en Ben Moor bleven ongeslagen in de klasse C1 en promoveerden daar door naar B1. Eilandschutters 4, bestaande uit Kees Bakker, Jaap Jager, Robin van der Slikke en Hanneke van Laar verloren slechts één keer, maar pakten genoeg punten voor de titel. Zij gaan van D1 naar C1. Bij de junioren legde Jeroen Bernd- sen beslag op een derde plaats, gevolgd door Robin van der Slikke. Ed Vermeulen was in de klasse he ren 3 op dreef met een derde plaats. S van alle Honda-produkten. „Ik ben helemaal gek van Honda. Bij mijn vader in de zaak in Oudeschild was ik er als kind al mee aan het sleutelen. Voor mij bestaat er geen beter merk." Wat is er dan mooier dan een baantje in het vermaarde Honda Racing Team? Zijn chef werkplaats op de MTS, bij wie hij het idee opperde, waarschuwde hem echter niet te hooggespan nen verwachtingen te hebben bij de sollicitatie. Via de Honda- verkoopleider, die Marcel via het ouderlijk bedrijf kent, kreeg hij het toch gedaan dat hij van de vele sollicitanten de voorkeur kreeg. Half februari vertrekt de monteur met de Honda-ploeg naar het Spaanse Gerez, om op het circuit aldaar de motoren te testen. Half maart start het Grand Prixsei- zoen in Azie (Maleisië, Indonesië en Japan). Daarna reist de motor karavaan langs de Europese cir cuits en tenslotte staan Argentinië, Brazilië en Australië op het programma. Woensdag 17 januari: 18.30 u. Klif-Oosterend 19.15 u. De Krim 4-Nioz 20.05 u. De Krim 6-Texel 4 20.55 u. Oosterend 2-Mantje 2 21.45 u. Klif 4-Casino 1 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 18 januari: 18.30 u. Texel 2-Rab 2 19.20 u. De Koog 3-Texel 20.10 u. De Koog 6-Klif 5 21.00 u. Mantje 3-Texel 5 21.50 u. Rab 3-Casino 3 Zaaldienst: Klif Meisjes: Texel '94-Koedijk Zondag 21 december: SVO-Wiron ZDH-Dirljshorn De Koog-Oudesluis Alkm. Boys 2-Texel '94 2 Zap 6-De Koog 2 Texel '94 3-Kaagvogels 3 Petten 3-SVO 2 Felle strijd tijdens da wadstrijden In de sporthal. IFoto Tessa de Graeff) 13.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.00 u. 14.00 u. 12.00 u. 14.00 u. Sint Boys A1-Texel '94 A1 11.00 u. Dames: Texel'94-KGB 14.00 u. Uitslagen: Sint Boys-SVO 1 -0 Door concurrentie van andere eve nementen was de deelname aan de trimloop geringer dan anders. Tweeëndertig lopers liepen onder uitstekendeomstandigheden hun rondje(s). Er sneuvelden weer verschillende persoonlijke records. Bij de jongste jeugd wisten zowel Ramon als Pri- scilla Noorlander hun tijd aan te scherpen met 12 en 10 seconden. Bij de 3,1 km liep Johan Weijdt 15 sec. sneller dan zijn oude record. Lyda Bakker haalde zelfs 33 sec. van haar beste tijd af. Martien Baars deed hetzelfde bij de 6,2 km. Hij liep 43 seconden sneller en scoorde nu 26.59 min. Uitslagen: 1,3 km: Jongens: 1. Ramon Noorlander 5.32; 2. Wouter Dogger 5.53; 3. Freek Verpaalen 7.33 min. Meisjes: 1 Dominique Kooiman 6.15; 2. Priscilla Noorlander 6.30 min 3.1 km; Jongens: 1 Robbert Bakker 11.13; 2. Coen Zoon 11.42; 3. Erik Bakker 12.12, 4. Jan Dankers 12.22; 5. Johan Weijdt 13.18; 6. Marcel Keijzer 13.22; 7. Maurits Bakker 13.22; 8. Jaap Witte 13.25; 9. Sebastiaan Ran 14.17 min. Meisjes: 1. Nienke Eilander 13.03. Dames: 1. Melanie Betsema 18.13 min. Dames vet.: 1 Lyda Bakker 14.44 min. Heren: 1. Harry Kingma 12.15; 2. Piet Kingma 14.25 min 6.2 km: Dames: 1. Nancy Sieling 32.5 min. Dames vet.: 1. Tilly Eelman 32.05 min. Heren: 1. Theo Boom 25.15; 2. Jeroen Huizinga 28.04 min. Heren vet.: 1. Martien Baars 26.59; 2. Jan Dogger 30.29 min. 9.3 km: Heren: 1. Cees Timmer 39.00; 2. Paul Boudreau 41.54, 3. Ron Eelman 43.28; 4. Pieter Aris van der Vis 45.03 min. Heren vet.: 1. Piet Bakeraar 38.22; 2. Andri Bins- bergen 41.22; Norbert Dankers wegens blessure gestopt. Nu nog een spannend Jongensboek over de motorracerij, maar over een paar weken reist Marcel Duinker In werkelijkheid met de wereldkampioen Aoki de wereld rond. IFoto Garard Timmarman) Vrijdag 19 januari: 17.00 u. ASC-Texel 2 J 17.45 u. Oosterend 2-Texel 1 J 18.30 u. De Krim 3-ZDH 19.20 u. Klif 3-Klif 4 20.10 u. Klif 1-Klif 2 21.00 u. Plus Klus-Jelleboog 1 21.50 u. De Koog 1-Jelleboog 2 22.40 u. De Koog 2-Mantje Zaaldienst: Mantje Zaterdag 20 januari: VZV B1-Texel'94 B1 14.00 u. Texel'94 B2-JVC B2 13.30 u. Texel'94 C3-Schagen C2 13.30 u. In de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar zijn de Mareis slecht van start gegaan. Na een ruststand van 26-12 verloren de heren tegen het twee plaatsen hoger staande Stedebroec uitein delijk met 59-33. In de eerste helft gaven de Mareis teveel ruimte weg aan de baseline (achterlijn) en in het midden, waardoor tegenstander Stede broec vrij snel een onoverbrugbare voorsprong nam. De Mareis had den de grootste moeite Stede broec van scoren af te houden, getuige ook de vele persoonlijke fouten die ze moesten begaan. In de tweede helft werd er wat beter verdedigd, maar als ook in de aan val te weinig „blocks" worden ge- zet om ruimte voor de medespelers te creëren dan is dit Aannemingsbedrijven die zich be zig houden met grondwerken tre den zaterdag 27 januari op sportieve wijze tegen elkaar in het strijdperk. Van 19.00 tot 23.00 uur wordt dan in sporthal Ons Ge noegen weer het jaarlijkse „Gron dige Bedrijven Sporttoernooi" gehouden. Meegedaan wordt door teams van Tatenhove, Westerlaken, Texel B.V. De Vries van de Wiel en de afde ling civiele techniek van de ge meente. Ze zullen eikaars krachten meten op het gebied van volleybal, basketball, badminton, biljarten en darts. Het toernooi is bedoeld om de col legialiteit tussen de doorgaans met elkaar concurrerende bedrij ven te bevorderen. Publiek is za terdag van harte welkom. Op de dertiende avond van klaver- jasclub Den Burg zijn Jannie en Gonda Kiewiet als eerste geëin digd met 6917 punten. Het heeft hen echter geen winst opgeleverd in het totaalklassement. Vlak daar achter kwamen Theo Snelinga en Frans Witte met 6880 punten, wat vijf winstplaatsen opleverde. Een plaats winst was er voor Elly Eelman en Judo Vriers. Laatstege- noemde werd prima vervangen door Roêl de Zwart. Ze behaalden 6871 punten. Bart Weijdt en Wil lem Koomen hebben met hun 6806 punten de leiding in het klassement overgenomen van Lieuwe v.d. Veer en Hans West dorp. Ans Gieles en Nel v.d. Veer behaalden 6780 punten wat goed was voor een winstplaats. Het ge middelde op deze avond was 6253. Er werden 79 marsen behaald. Totaalstand na 52 partijen. b. Weijdt-W. Koomen 88256; L. v.d. Veer- H. Westdorp 87975; F. Hopman-R. de Ru we 87013; E. Eelman-J. Vriers 85699; J. Witte-Th. Witte 85145 Stand 2e periode: F. Hopman-R. de Ruwe 32194, B Weijdt-W. Koomen 32105; S. Wersma-J. Vinke 31995; L. v.d. Veer-H Westdorp 31562; J. Kloosterman-C. Bos 30709 verlies snel te verklaren. Zaak voor de Mareis zal zijn om te proberen voor deze tweede klasse behou den te blijven en dan dient er ge wonnen te worden van de wat mindere goden. Over twee weken tegen H.B.C. 3 betreft dat zo'n te genstander en met wat fysieke versterking lukt hopelijk. Programma: Vrijdag 26 januari 19.00 u.: HBC 3-De Mareis (h) Sportlaan, Den Helder. Zaterdag 27 januari 17.30 u.: De Mareis (d)-Adelborsten Bgm. de Koninghal, Den Burg. Scores: Bart Bakker 13 pnt.; Albert ten Wolde 9; Eric Venneker 6; Jaap de Wijk 5. De darters van De Zwaan 1 heb ben korte metten gemaakt met 't Cafeetje. Werper Jan Duinker fi nishte weliswaar met 93. zijn eigen single kon hij niet winnen. De inhaalwedstrijd tegen de Barbaren-dames won 't Cafeetje met 6-2. Tegen De Zwaan werd in de dub bels heel goed gegooid. Met name Nico Bakker, die met een finish van 86 en een score van 180 zijn stempel op de wedstrijd druk te. De Zwaan versloeg 't Cafeetje met 8-0. Barbaren 1 versloeg de Slock-dames met 7-1. De Barba ren trokken de dubbels en de tac/tics naar zich toe. Yvette Ni chols scoorde het enige punt voor de Slock, ten koste van Paul Witte Slock 1 ontving de Barbaren- dames. Invaller Jacko van Trigt maakte een goed debuut door zijn single te winnen en een goede dubbel te gooien met onder ande re een 100 finish. Mare Prins won ook zijn single, o.a. door een 180 score. Voor de Barbaren was het Jean Feenstra die het enige punt binnen wist te slepen door haar single van Rick Nichols te winnen. Deze nam wraak in de tac/tics door drie triples te gooien in de eerste beurt. Cafeetje 1 ontving De Zwaan. Wm de Kort won zijn single, maar De Zwaan had het overwicht in de wedstrijd en won met 6-2. -Een goede behandeling van ver wondingen, kneuzingen, brand wonden en ander letsel draagt bij aan een voorspoedige genezing. Hoe dat thuis op de beste manier kan gebeuren vertelt dokter Klaas Eissen donderdagavond tijdens een voorlichtingsavond voor agra riërs in Bosch en Zee. De avond begint om 20.00 uur. Ook het om gaan met gewasbescher mingsmiddelen krijgt aandacht. (ADVERTENTIE) EcX4^[c Telefoon 31 48 90

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5