„Wenskind" Stefan letterlijk in de wolken Wmg? Popschool begeleidt startende bands TEXELSE^" couRANT <- IEk T Uv. De Groot wil discussie in openbaarheid Drankrijdster: „Moet kunnen op rustig Texel..." Sterren kijken bij „De Jager" Wat ik zeggen wou De Marsdiep ligt bij de sloper Foto-expositie Winteruitvoering door KTF Mossels verzamelen aan dijken taboe Rechter beslist: nachtcafé's ook drie uur dicht DINSDAG 20 FEBRUARI 1996 -.V geleid door brandweercommandant Dick Jongeneel steekt Stefan de „meierblis" aan Geen kunst aanI Binnen vijf minuten had Stefan de brand met de nevelblusser onder controle Kapitein der mariniers Frans van der Voort helpt Stefan in het vliegerpak 10-jarige Stefan Hoogerheide uit Ben Burg kon zaterdag n geluk niet op. Hij mocht een meierblis aansteken en ussen en een rondje maken met een marinehelikopter. En afloop kreeg hij als cadeau een kostbare computer. lït was allemaal op touw gezet or de Doe een Wens-stichting uit orhout, een met vrijwilligers rkende organisatie die als doel •eft wensen te vervullen van ern- |g zieke kinderen. Daarbij wordt belangeloze medewerking [geroeprn van bedrijven en tan'ties. Een korte reportage van wensvervulling wordt uitgezon- n door RTL4 en kan rekenen op geveer een miljoen kijkers, lefan is al een jaar ziek. Hij is een iar keer geopereerd en wordt re- Imatig bestraald. Naar aanlei- ing van een tip van de behande- jnde kindergeneeskundige van it VU-ziekenhuis in Amsterdam eg de jongen bezoek van een enshaler" van de Doe een Wens-stichting, waarbij bleek dat Stefan zeer bedreven is met com puters en heel graag een goede en „snelle" pc met toebehoren wilde hebben. Verder werd duidelijk dat hij gek is op fikkie stoken en ook best eens in een helikopter zou wil len zitten. Geen probleem Al snel bleek dat aan al die verlan gens kon worden voldaan Alle mensen en instanties waarvan me dewerking nodig was, waren en thousiast. Met de boot van half elf maakten vrijwilligers van de stich ting en de reportageploeg van RTL4 zaterdag met drie auto's de oversteek naar Texel, waar ze ge leid door brandweercommandant Dick Jongeneel Stefan „over vielen" in zijn huis aan de Thijsselaan De jongen toonde zich eerst nogal beduusd en stil, maar kreeg al spoedig plezier in de ver rassingen die hem ten deel vielen. Met de brandweerwagen werd Stefan naar de Prins Hendrikpolder gereden waar hij op het erf van de boerderij Pontweg 38 van Joop Steendam gehelmd en in brandweerkleding de brand mocht steken in een heuse meierblis, die daar door de brandweer was ge maakt. De burgemeester had daar in verband met deze bijzondere gelegenheid toestemming voor gegeven. Vervolgens arriveerde de jeugdbrandweer om de brand te blussen, waarbij Stefan de hoofd rol kreeg. Vaardig hanteerde hij de spuit totdat ook het laatste vonkje was gedoofd. De lucht in Intussen waren mariniers van de Joost Dourleinkazerne gearriveerd onder aanvoering van kapitein Frans van der Voort om voorberei dingen te treffen voor een landing van de Westland Lynx-helikopter van de opsporings- en reddings dienst van de Koninklijke Marine. Prins Hendrik-polder als heli-basis De landing op het aangrenzende grasland dat met een rooksignaal werd gemarkeerd, verliep perfect. Stefan kreeg het brandweerpak (met een oorkonde als herinnering) cadeau, maar moest het uittrekken omdat hij nu in vliegeroverall, reddingvest en helm met koptele foon moest worden gehesen Met oudere broer Theo en vader Piet Hoogerheide, die op dezelfde wijze waren uitgedost, gingen ze aan boord en maakten bij zonnig en redelijk helder weer prachtige rondvlucht van een half uur. Er werd afwisselend hoog (tot ander halve kilometer) en laag gevlogen waarbij heel Texel werd bekeken. Speciaal werd even gecirkeld rond het huis van de familie Hooger heide aan de Thijsselaan. Voor de drie passagiers was het de eerste keer dat zij met een helikopter vlo gen Het lawaai van het toestel bleef voor de burgerij niet onge merkt, maar degenen die toestem ming hadden gegeven vonden dat het in dit geval moest kunnen. Onthulling De helikopter landde op het Vlieg veld Texel, waar onder een kleed in het vliegveldrestaurant de kost baarste verrassing wachtte. Helikopterpiloot luitenant ter zee 1 Hans Dinkelberg verzocht Stefan het kleed weg te trekken, waarbij een hypermoderne computer met alles erop en eraan zichtbaar werd. De apparatuur en programmatuur waren tegen sterk gereduceerde prijs beschikbaar gesteld door het Texelse bedrijf PCtech. Stefan ging er meteen mee aan de slag alsof het dagelijks werk voor hem was. Hij moest echter stoppen om door Taxi Toon Smidt naar hotel Den Burg te worden gebracht. Daar had de familie Eshuys gezorgd voor een eenvoudige doch voedzame maaltijd, óók volgens de wensen van Stefan- aardappelen, spinazie, schnitzel, snijbonen en een ijsje toe. De Doe een Wens-stichting functio neert volgens een idee dat is over gewaaid uit Amerika. Daar werd in 1983 de Make-A-Wish-Foundation opgericht. De Nederlandse stich ting is één der geassocieerde orga nisaties. Soortgelijke stichtingen zijn in Engeland, Canada, Australié, Nieuw-Zeeland, Chili, Japan, Tai wan, Ierland en België. De Neder landse stichting (opgericht in 1989) is vooral bekend geworden door de televisie. Werden in het op richtingsjaar slechts twee kinder wensen ontvangen en vervuld, vo rig jaar waren dat er 106. De op Texel gemaakte RTL4-repor- tage zal vier tot acht minuten du ren en wordt uitgezonden in de „vijf uur-show" van woensdag 21 februari (morgen) om 17.05 uur, dus niet op 6 maart zoals eerst de bedoeling was. IFoto's Harry de Graaf! ten iet end in de marinehelikopter. Vader en broer waren er ook bij. Stefan was razendsnel vertrouwd met zijn computer die in het vliegveldrestaurant werd onthuld. Aan het slot van de avontuurlijke dag eten met familie en medewerkers in hotel Den Burg pmuziek maken is mooi, maar n band van de grond krijgen en stand houden is niet iedereen |egeven. Popschool Texel, een ini- iatief van de Muziek en Dans school en de Welzijnsstichting, is bedoeld om te leren spelen in een band. Onder leiding van gitaar docent Menno Smit start donder dag 21 maart de eerste sessie in de oefenkelder van d'Ouwe Ulo. De beginnende popmuzikant moet nog veel problemen overwinnen. Afhankelijk van de stijl moeten medemuzikanten gevonden die de benodigde instrumenten worden "bezetten. Vaak geeft dat proble men, want bassisten en drummers zijn dun gezaaid. Bij de sessies van de popschool, bedoeld voor jonge ren tussen de 14 en de 20 jaar die al [min of meer] een instrument Met de voorzitters van alle politieke racties, het zogenaamde seniorenconvent", wordt van daag in beslotenheid gepraat over alluna. Pieter de Groot van D66 ieldde zich gisteravond af voor de bespreking. Hij vond het een on derwerp dat juist in alle openbaar- leid moet worden behandeld, /olgens burgemeester Van ^appard is de bijeenkomst bedoeld m juist de niet-collegepartijen oed te informeren over het onder werp voordat in openbaarheid er- •ver wordt gediscussieerd. „Het iaat ons er niet om al een beslis- 'ng te forceren." hebben leren bespelen, zijn erva ren mensen aanwezig om de band aan te vullen. Wat oudere muzikan ten zijn echter ook welkom. Menno Smit speelt zelf in de nodige bands, en indien nodig wordt hij bijge staan door enkele andere „ouwe rotten in het vak". Behalve coaching en begeleiding, brengen Smit en de zijnen de jeugd ook de fijne kneepjes van het muciseren bij. Gevestigde artiesten als Jaap Dros verzorgen bij toerbeurt gast optredens. In de oefenkelder kunnen de bands gebruik maken van de muziek- Het is op Texel lang niet zo druk als in Antwerpen, dus het kan geen kwaad om op het eiland met drank op achter het stuur te kruipen. Dat was het argu ment van een 45-jarige Belgische, toen zij in de nacht van zaterdag op zondag werd aangehouden en drie maal de toegestane hoeveelheid alco hol op bleek te hebben. De vrouw was eerder op de avond samen met haar echtge noot door de politie gewaar schuwd niet in de auto te stap pen wegens drankgebruik. Daarop nam de man een taxi, maar de vrouw wachtte bij de auto tot de agenten verdwe nen Die ontdekten haar rijdend over het Schilderend. Een rij verbod en een proces verbaal vielen haar ten deel. installatie, zoals apparatuur, ver sterkers, drums en eventueel an dere.instrumenten. Die worden in overleg met de Stichting Popmu ziek Texel [Stipt] aangeschaft. Pro bleem is namelijk dat jonge, begin nende muzikanten zelf vaak niet over zo'n backline beschikken. Op de sessies kunnen ze ervaring op doen met instrumenten. De muzi kale verrichtingen kunnen een ver volg krijgen in jeugdhonk Time Out, waar over een poppodium wordt nagedacht. Popschool Texel start donderdag 21 maart, 's Middags van 16.15 tot 18.00 uuren 'savonds van 18.15tot 20.00 uur. De kosten zijn 60,- per deelnemer De eerste sessie geldt als een soort kennismaking. De cursus bestaat totaal uit zes lessen. Inschrijfformulieren zijn af te halen bij d'Ouwe Ulo en moeten vóór 8 maart worden ingelverd bij de ad ministratie van de Welzijns stichting en de Muziekschool. Vrijdag- en zaterdagavond worden belangstellenden in de gelegen heid gesteld om met de telescoop te kijken naar de sterren, de maan en de planeet Venus. Dat gebeurt in volkssterrenwacht De Jager, op het terrein van EcoMare, aanvang 19.30 uur. Entree gratis. De sterrenwacht haakt daarmee in op de landelijke sterrenkijkdagen. Als het een of beide avonden be wolkt is, gaat het niet door. Alleen zaterdag is er in dat geval een ver vangend programma: in EcoMare kan met behulp van computer en speciale projectieapparatuur naar de sterren worden gekeken. Ook dit vervangende programma kan door iedere belangstellende gratis wor den meegemaakt, aanvang 19.30 uur. van <ir mUclK- Inderdaad, als dit ingezonden stuk de lezers (m/v) onder ogen komt, is de oude Marsdiep in 's Gravendeel gearriveerd. Vorige week maandag om 13.00 uur vertrok ze uit Amster dam voor haar laatste(?) reis. Ge lopen zaak hè!? We hebben inmiddels wel de kans gegrepen om de sloop deze week op te houden. Echter, een week is maar kort. Ondergetekenden reali seerden zich maar al te goed dat de wagen niet alleen getrokken kan worden. Wie durft nu ten lange leste met rinkelende dukaten en hulp over de brug te komen? Iets voor de TESO misschien, onder het motto „beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". Kom op mijnheer Wortel! De huidige ten toonstelling in het M.J.M. is toch ook ruimhartig door uw TESO on dersteund? Het is algemeen be kend dat niets het eeuwige leven heeft, maar de oude Marsdiep kan langer meegaan dan een tijdelijke tentoonstelling. Tien jaar geleden hebben Texelse bedrijven en instel lingen de aankoop van de oude Cocksdorper reddingboot „Joan Hodshon" mogelijk gemaakt (ook ƒ25.000,-). Waarom in vredesnaam de Marsdiep met! Toe dan toch, pak eens een financieel sleeplijntje op en laat zien wie de jongens van Jan de Witt zijn. Wat begin deze eeuw kon met een eigen bootdienst, moet toch aan het eind van diezelfde eeuw weer mogelijk zijn. Maar dan geen TESO-aandelen, maar Marsdiep aandelen. Aan de in eerdere artike len betreffende de Marsdiep ge noemde voorbeelden van gerestaureerde schepen, wilden we nog enige voorbeelden toevoe gen, maar dan wat dichter bij huis. De raderboot „Kapitein Kok" in Amsterdam is jaren geleden totaal ontluisterd uit Duitsland terugge haald en gerestaureerd. Thans een hoofdattractie op het IJ. In de Rotterdamse haven vaart de rader boot „Nederlander" trots met pas sagiers rond, na jaren onherken baar als bunkerponton de binnenvaart van brandstof te heb ben voorzien. Toch ook eens ge bouwd als „zoutveer" voor de vaart in de Westerschelde. Sinds enige weken vaart ook de oude „Alckmaar Packet Boot Prins van Oranje" weer vanaf Zaandam en Amsterdam. Toen zij gerestau reerd werd, bleek op de helling dat op vele plaatsen „doorkijkjes' in de romp zaten. Van het schip zijn min of meer alleen de spanten en enige stukken romp over, de rest is ver nieuwd, maar ze is er nog. Tot slot: als we diverse interviews in artikelen in bladen moeten gelo ven, zijn de Texelaars uiterst vrien delijk en gul. Voorgenoemd volkje heeft nu de kans dit te bewijzen. Wat denkt u van een „Stichting tot behoud van stoomschip Mars diep". Waar wachten we dan nog op! Een moegestreden, maar nog niet verslagen Roy en Riny Helleman, Oudeschild. In d'Ouwe Ulo is de foto-expositie „Natuurlijk Texel" te bewonderen. De tentoonstelling is samengesteld uit de winnende inzendingen van de door de Stichting Thijssejaar gehouden fotowedstrijd. De expo sitie omvat losse inzendingen en een aantal vierluiken waarop de verschillende jaargetijden staan afgebeeld. Zaterdagavond houdt het Konink lijk Texels Fanfarecorps de jaarlijkse winteruitvoering. Zoals de laatste jaren gebruikelijk, komt het pro gramma voor de pauze voor het grootste deel voor rekening van de drumband onder leiding van Flenk Mosselkwekers mogen geen mosselzaad verzamelen dat onder aan de dijk groeit of op andere harde delen waterkeringen. Dat heeft het Hoogheemraadschap voor Uitwaterende Sluizen in Hol lands Noorderkwartier besloten naar aanleiding van vier aanvra gen. Het economisch belang weegt volgens US niet op tegen de gevolgen voor het milieu. De aanvragen om de jonge schelp dieren te steken ofte rapen waren ingediend door Zeeuwse vissers, maar ook een Texels bedrijf was geïnteresseerd. Natuur- en milieu organisaties uitten bij de ter inzage legging en de daarop volgende hoorzitting felle protesten, omdat het de microfauna langs de kust zou verstoren. Bij het verwijderen van mosselzaad heeft volgens hen gevolgen voor het ecosysteem m het waddengebied Het voedsel aanbod voor vogels zou er onder meer door afnemen. Tweede reden voor US om de vergunning te wei geren is de consequentie voor de kwaliteit van de waterkering. Hoe wel US de gevolgen van het rapen niet volledig kan inschatten, wil de dijkbeheerder niet het risico lopen dat de waterkering wordt onder mijnt door het steken van mosse len. Beijert en van de mini- en majorettes onder leiding van de instructrice Erna Bousma. De lei ders van de secties hebben een af wisselend programma van drum- en showwerk samengesteld. Daarna is de beurt aan het orkest van de vereniging onder leiding van dirigent Frank Meijer. Het concertprogramma bestaat uit on der meer de prettig in het gehoor liggende ouverture van The Pirates of Penzance, van de Engelse com ponist Arthur Sullivan, een selectie uit de bekende musical My Fair Lady van Frederic Loewe en de fanfareklassieker Ballade van de Nederlandse componist Meindert Boekei. Natuurlijk ontbreekt niet de voor de fanfaremuziek zo kenmer kende pittige mars. De winteruitvoering begint om 20 00 uur precies in de Bgm. De Koninghal. De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 (inclusief consump tie). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Zegel (Marten Classics, Wever straat 32), bij de Weikoop (Waalder- straat 53) en 's avonds aan de zaal. De 1-2-3 regeling heeft op Texel enige jaren in een experimenteel stadium verkeerd. Besloten is om dit jaar de regeling officieel vast te stellen. In maart wordt daarover gepraat in commissieverband. Ook de nachtbedrijven dienen zich sinds 1 januari aan de regeling te confirmeren. Dat werd door een ondernemer aangevochten, maar een rechterlijke uitspraak heeft zijn bezwaar niet ontvankelijk ver klaard, zodat op Texel nergens meer tot 04.00 uur in de kroeg kan worden gezeten.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5