Bob Bakker gaat verder in lagere versnelling teso Texelse bedrijf Engelse begint Prachtig praathuis is plek zonder drempels Ijzerhandel overgenomen door Govers Agenda Het zit in mijn bloed" Familieberichten .TEXELSE^? COURANT' Kinderdansgroep zoekt begeleiders Cursus over babymassage Voor internationaal rijbewijs niet meer naar ANWB-kantoor Veel sjoelers in 't Skiltje Even een pak SNERT halen in GENOEG GEHAD OP ^ÖRUIDSSHÖ** DINSDAG 5 MAART 1996 „Als eigenaar van een bedrijf ben je bezig in een bepaald tempo. Op gegeven moment realiseer je je dat je niet in dat tempo kunt doorgaan, in het belang van jezelf en het be drijf." Bob Bakker (60) heeft vrijdag zijn zaak aan de Spinbaan overge dragen aan Ijzerhandel Govers uit Den Helder. De firma zal als zelf standig filiaal door het Texelse per soneel worden gerund. Bob Bakker heeft geen opvolger. „Het was een kwestie van overwe gen hoe lang ik ermee door wilde gaan. Ik besloot te stoppen op mijn 60ste. Een bewuste keuze." Voor dat het zover was, stortte hij zich nog in een verhuizing. Er werd een splinternieuw bedrijf opgezet aan de Spinbaan. „Waarom ik me nog al die toestanden op de hals haalde? Omdat een aspirant-koper goede parkeermogelijkheden ver wacht bij een zaak die zich vooral op bedrijven richt. Het was een hectische tijd, dat wel. Maar door de verhuizing kon ik ook geestelijk afstand van het bedrijf nemen." Nog een aspect dat meewoog in de beslissing om het bedrijf naar het industrieterrein te verplaatsen was het verzoek van de Aldi om de win kel te mogen uitbreiden. Zij kregen de ruimte die eerst door de ijzer- Bob Bakker langzaam aan gewend. IFoto T&ssj de Graaff) handel in beslag werd genomen. Oorlog Opdoeken is voor Bob Bakker nooit een optie geweest. Bakkers Ijzer handel werd in 1920 gestart door zijn grootvader in een pand op de hoek waar nu de vestiging van Brouwer/Nauta zit. In de Tweede Wereldoorlog werd die in puin ge schoten, waarna een nieuwe win- ïiliai JuLIlT Bakkers Ijzerhandel wordt op de oude voet voortgezet. IFoto Archief TC) De kinderdansgroep van de stich ting Folklore Texel heeft dringend nieuwe begeleiders nodig. Fronie Mosk en Ciska Bakker hebben geen tijd meer en Doortje Schrama kan het niet in haar eentje af. De oproep is gericht aan ouders of anderen die interesse hebben. Er varing is niet nodig. Dinsdag 12 maart, van 15.45 tot 16.50 uur, start de eerste dansles in de Jozef school. De kinderdansgroep bestaat uit zo'n 25 kinderen tot en met 12 jaar oud. Het gaat om folkoristische, oud-Hollandse dansen, zoals de Schoenlappersdans, de Koning gaat Marcheren en de Zeven sprong. In de zomer treedt de dans- In het wijkgebouw van het Kruis werk aan de Schoonoordsingel wordt vanaf 26 maart een cursus babymassage gehouden. Massage is een manier om ouder en kind beter in contact te laten komen met elkaar. Baby's die veel huilen, ang stig zijn of in couveuse hebben gelegen, hebben hier vaak baat bij. De opleiding gaat ook in op draag- en tilhoudingen die goed zijn voor baby's. De bijeenkomsten zijn op 26 maart, 2, 9. 16 en 23 april van 13.45 tot 15.45 uur. Kosten bedragen 125,- voor leden en ƒ155,- voor niet-le- den. Inlichtingen en aanmeldingen via 0223-65 01 35. (ADVERTENTIE) groep elke woensdag op tijdens de folkloremarkt, waarbij de kinderen in klederdracht de straat op gaan. Volgens coördinatrice Doortje Schrama, die ook de kleding in el kaar naait, kan ze de danslessen niet zonder hulp van enkele vol wassenen geven. Ze hoopt daarom dat gegadigden zich bij haar mel den, tel. 313839. kei in 1946 in de Weverstraat werd geopend. Nadat Bakkerte kennen gaf de zaak van de hand te willen doen, pro beerde het personeel een construc tie te vinden om de zaak over te nemen. De financiering kwam ech ter met rond, tot teleurstelling van Bakker „Een grote domper, ja. Ik had dat graag zien gebeuren." Bakker sprak nog met Theo Legierse, maar ook dat liep op niets uit. De geruchten dat hij ook met Rab zou hebben onderhandeld, worden door hem stellig ontkend. „Ik wilde alleen overname door een gelijksoortig bedrijf overwegen. Rab heeft een onvergelijkbare structuur." Den Helder Govers uit Den Helder is een fami liebedrijf dat op dezelfde leest is geschoeid als Bakkers Ijzerhandel. Er bestaat al vele jaren een harte lijke, collegiale verstandhouding tussen de firma's. Bob Bakker: „Het personeel was erg gelukkig met deze overname. Ze zijn nauw be trokken geweest bij elke ontwikke ling, dus het was voor hen geen onverwachte stap Familie Brink man van Govers B.V. wil het een echt Texels bedrijf laten blijven. Het personeel wordt overgenomen, Jos Wessels blijft bedrijfsleider en voor ons klantenbestand blijft de service gelijk." Geen leegte Bakker is niet bang dat hij nu in een gat zal vallen. „Zo'n stap in je leven zet je niet zomaar, daar ben je al enige jaren mee bezig. De gewen ning aan het idee heeft al plaatsge vonden. Ik ga alles gewoon in een lagere versnelling doen." Hij krijgt meer tijd voor zijn vele bestuurlijke taken. „Nee, ik ben niet in de markt voor méér." Bakker is een liefheb ber van vogels en de natuur. „En ik neem me voor om iets meer tijd voor persoonlijke zaken te nemen." Bart Brinkman van Govers B V. ver telt dat de naam Bakkers Ijzer handel voorlopig wordt gehand haafd. „Dat is een begrip op het eiland, dus dat willen we niet door breken." Hij benadrukt dat er qua bedrijfsvoering niets verandert. Dinsdag 5 maart In de Stappelandhal wordt van 14.00 tot 22.00 uur een horecavakbeurs gehouden. En tree ƒ10,-. De Waddenvereniging houdt een kinderwaddendag voor jeugd van 6 tot en met 13 jaar. Vanaf 10.00 uur zijn er doe-acti- viteiten in de Waddenwinkel aan de Wilhelminalaan en om 14.00 uur is er een excursie rond de Mokbaai. Deelname kost 7,50, Inlichtingen bij de Wadden winkel. In Cinema Texel draait om 16.00 uur Babe en om 19 00 en 21.15 uur Ace Ventura II. Souwtje Duinker vertelt voor de Doopsgezinde zusterkring over voetreflexologie. Dat gebeurt om 14.30 uur in het zaaltje naast de Doopsgezinde kerk. De WD houdt ledenvergadering om 20.00 uur in appartementen hotel Tubantia Na de pauze ver zorgt Mart Zijm van Rijkswater staat een lezing over zandsuppletie, de strekdam en de toekomst van de Razende Bol Vandaag begint de theaterweek van OSG De Hogeberg. Vrijdag wordt een uitvoering voor belangstellenden verzorgd. Om 19.30 uur vergaderen b en w met de dorpscommissie van Oosterend in De Bijenkorf over o.a. nieuwbouw en aanleg van een industrieterrein, herstrating Peperstraat en snelheidsremmers bij de Daalderschool. Woensdag 6 maart Cinema Texel is vandaag geslo ten. In zwemparadijs Calluna wordt tussen 14.00 en 15.30 uur een flippo-ruilbeurs gehouden, waarvoor de entree gratis is. Na de beurs kan voor ƒ5,- worden gezwommen. Van 14.00 tot 17.00 uur is een water-spelletjes middag, waarvoor de normale entreeprijs geldt. Donderdag 7 maart De Waddenvereniging houdt een kinderwaddendag. Voor in formatie: zie dinsdag. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur Father of the Bride. Voor de voorstelling „En vlieg werk" van Brigitte Kaandorp in theater De Kampanje, aanvang 20.15 uur, vaart een extra boot. Vrijdag 8 maart Het bestuur van het waterschap Hollands Kroon vergadert om 09.45 uur in het stadhuis van Den Helder. Van 09.00 tot 15.30 uur wordt als afsluiting van de theaterweek een uitmarkt gehouden door de OSG. Doorlopend vinden optre dens plaats in de aula en gym zaal in het OSG-complex en in de burg. De Koninghal. Thema van de presentaties is Fata Morgana. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt om 20.00 uur leden vergadering in manege Aken- burg. In Cinema Texel draait hetzelfde als gisteren. Zaterdag 9 maart De Halve Marathon van De Waal wordt vandaag voor de vijf tiende maal gehouden. De jeugd start om 13.30 uur, de volwasse nen om 14.00 uur. De estafette begint vijf minuten later. In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur Babe en om 19.00 en 21.15 uur Father of the Bride II. In het partycentrum van Calluna houdt dansclub Madira om 20.30 uur een dansavond. Om 20.00 uur begint in dorps huis De Wielewaal te De Waal een bingo-avond. Muziekvereniging Excelsior ver zorgt om 20.00 uur een winter- concert in dorpshuis De Bijen korf. Teso verwacht deze week ge- wachttijden. Er wordt vrijd; een extra schip ingezet tussj 09.35 en 16.05 uur. De afvaart! van 10.05 uit Den Helder 13.35 uur vanaf Texel zijn uitsli tend bedoeld voor vervoer vj gevaarlijke stoffen. De fietsenstalling naast de vei haven van Den Helder wori verbouwd. Reizigers kunnen g bruik maken van de noodstalhi op de parkeerplaats. Eind maa is de verbouwing klaar. Verdere informatie over de vee dienst: telefoon 36 96 90 jeefi Hoogwater te Oudeschild Di. 5 8.27 en 20.50 u Wo 6 9.10 en 21.25 u Do. 7 9.45 en 21.54 u Vr. 8 10.00 en 22.24 u. Za. 9 9.45 en 22.45 u. Zo. 10 10.25 en 23.14 u. Ma. 11 11.16 en 23.55 u Di. 12 11.37 u. èxe Ja Aan het strand is het ongeveer een uu eerder hoogwater De zon komt 1( maart op om 7.04 u en gaat onder orr 18.34 u 5 maart volle maan, 12 maan laatste kwartier, 6 maart springtij. Voor een internationaal rijbewijs, dat ook geldig is buiten de EG, hoe ven Texelaars vanaf 1 juni niet meer naar het ANWB-kantoor in Den Helder. Door tussenkomst van de gemeente wordt het document voortaan thuisgestuurd. Het gewone rijbewijs is alleen gel dig binnen de EG. In Spanje wor den automobilisten nog wel eens naar een internationaal rijbewijs gevraagd. In de Verenigde Staten verschilt de situatie per staat. Voor informatie kan men het ANWB- kantoor in Den Helder bellen, het dichtstbijzijnde kantoor waar men tot 1 juni het internationaal rijbe wijs kan aanvragen. Burgwal 37. Een adres, maar te vens de naam van het bedrijfje dat donderdag haar deuren opent. Een praathuis is nog wel de beste om schrijving, vinden initiatiefneemsters Marieke van Eist en Ina Koorn. „Het is een plek om elkaar te ontmoeten, bij te klet sen bij een bakje koffie. Maar het is vooral een plek zonder drem pels, waar iedereen welkom is." Ina's droom was een theecafe be ginnen. Jarenlang liep ze daarmee rond, ze haalde alle benodigde pa pieren, maar om allerlei redenen kwam het niet van de grond. „Dan was het weer te duur of lukte het niet qua bestemming. Ik ben met vanalles bezig geweest, van de Kippeboet tot Ria's winkeltje." De eerste keer dat ze het monu mentale pand van Jook Nauta aan de Burgwal zag wist ze het meteen: dit wordt het. Eenvoudig was dat niet. Na veel gesprekken lukte het om de ruimte voor een jaar te hu ren en bij de gemeente een gedoogregeling voor vijf jaar los te peuteren. Dat lukte onder voor waarden. „We mogen geen alcohol verkopen. Maar dat waren we toch niet van plan." Ina kent Marieke van Eist van de volwasseneneducatie Ze besloten het zaakje samen te runnen. „Er gaan nu al geruchten dat we zwaar gesubsidieerd worden, maar daar is niets van waar. We zijn gewoon kleine zelfstandigen en moesten net als iedere ondernemer naar de bank", vertelt Marieke. De inrichting van het pand is op zich al een bezoekje waard. Aanne mer Daalder uit De Cocksdorp maakte een aantrekkelijke pui met openslaande deuren. Verder werd een fraaie blankhouten vloer ge legd. Via een zaak in Ammerzoden wisten de dames het oude café-in terieur van een bedrijf in Elsenhout op de kop te tikken. Samen met enkele andere houten inventaris stukken is een bijzondere sfeer ge creëerd. De karakteristieke grote leestafel in het midden van de zaak is een pronkstuk. Op de kaart prijken verschillende soorten koffie en thee, eigenge maakt gebak of soep en broodjes. Verder is er frisdrank, sap van De Vlieren „kindertjeslimonade". „We bieden gezonde producten, maar daarin moet je niet doordraaien. Een lekkere klodder slagroom op z'n tijd moet kunnen. Of een broodje pindakaas", vindt Ina. Geen crèche Belangrijk vindt het tweetal dat ie dereen zich thuis voelt in hun zaak. „Er zijn genoeg mensen die niet zomaar een café binnen durven stappen. Wij willen op een gezel lige manier mensen met elkaar in contact brengen. De drempel moet zo laag mogelijk zijn." Honden en kinderen zijn welkom in Burgwal 37. „Maar we zijn geen crèche. Het is niet zo dat je bij ons je kind kunt dumpen om zelf te gaan winkelen." Bang voor concurrentie hoeven horecabedrijven in Den Burg vol gens de dames niet te zijn. „Wij mikken op een totaal andere doel groep. Bovendien zijn we alleen geopend als de winkels open zijn, dus niet 's avonds laat", aldus Ina. Eén wand m de ruimte wordt ge bruikt voor wisselende exposities. De eerste is van Hans van Es. Zijn aquarellen passen wondermooi in de sfeervolle zaak. Door wijziging in de Wegen verkeerswet mag de gemeente het internationale rijbewijs (IRB) uitrei- keg aan Texelaars. Echter niet vrij blijvend; de gemeente is ertoe ver plicht. Uit praktische overwe gingen is een overeenkomst met de ANWB afgesloten. Als service aan toeristen kunnen ook niet-inge- zetenen op Texel een internationaal rijbewijs aanvragen. Zo'n aanvraag moet worden ge daan in het gemeentehuis, waarbij de gegevens worden vergeleken met het gewone rijbewijs. Ook de betaling wordt geregeld bij de af deling burgerzaken. De aanvrager krijgt het rijbewijs vervolgens aan getekend thuisgestuurd. De ge meente ontvangt ƒ5,- per ingezon den aanvraagformulier. In Oudeschild werden donderdag de jaarlijkse sjoelwedstrijden ge houden. Zowel 's middags als 's avonds was het gezellig en werd tot op het laatste moment zeer fa natiek gesjoeld om de hoogste punten. In totaal deden 95 kinderen en volwassenen mee. De uitslagen: Jeugd t/m 6 jaar: 1. Roseanne Wuis (127); 2. Slmon Prins (115); 3. Yosu Daalder (113) 7 t/m 9 jaar: 1. Mark van Liere (128); 2. Linda Boersen (127), 3. Frida Tuitman (125). 10 t/m 12jaar: 1. Laura Maas(130). 2 Bart Tuit man (129); 3. Annie 8rouwer (128). Jeugd 's avonds t/m 16 jaar: 1 Wendy Slik (129) en Jacob Krijnen (129); 3. Bart Tuitman (128) en Luuk Zillig (128). 17 jaar en ouder: 1 Ynte Adema (134) en Geeske Rouwenhorst (134); 3. Jaap Tuitman (133). Van je hobby je beroep maken, wie wil dat niet. Slechts enkelen slagen daarin. Eén daarvan is Hilary Harrison (31) uit Oosterend. Deze Engelse woont sinds 1984 op Texel en is sinds kort als tuinontwerp ster actief. Haar bedrijf heet „Spijkdorp Tuinen" en verzorgt ontwerpen, de aanleg en onder houd van tuinen. „Mensen zeggen dat tuinieren En gelsen in het bloed zit. Misschien is dat wel waar", vertelt Hilary in vlekkeloos Nederlands. Na allerlei banen van apothekersassistente tot barkeepster gaf zij gehoor aan haar roeping en volgde een oplei ding tuinarchitectuur, die tweeen halfjaar duurde. Vervolgens liep ze stage bij Tuincentrum Halsema. Ze „deed" enkele tuinen bij kennis sen, onder andere moeilijke hoek jes waar niets wilde groeien. Het idee om een eigen bedrijfje te beginnen ontstond al tijdens de cursus. Een logo werd ontworpen door Studio Grabowski en er werd een ondernemingsplan gemaakt. Voor de administratie kan Hilary een beroep doen op haar echtge noot Witse van Sijp. Hilary maakt tuinen die passer i haar opdrachtgever. „Ik probj goed te luisteren naar de werJ en ideeën. Ik moedig mensem! om alles te vertellen wat zej| gedachten over hun tuin hebt» hoe onuitvoerbaar het ook lijkt. zit niet echt vast aan één stijl., leen maar Engelse cottage-tuirjj Welnee, ik vind alles leuk."J houdt ze ervan om gebruik tec| ken van de natuurlijke mogelijlfl den die een tuin biedt. „Kijk, a kan. Maar soms betekent dat dHI een grondsoort moet verander! Liever richt ik een tuin zo in, dat| niet hoeft." Hilary ontwerpt ook tuinen bij drijven. „Het is een visitekaai een versterking van de uitstraf^ van een bedrijf." De kosten zijn afhankelijk vanl hoeveelheid werk. Dat kan worcl beperkt tot alleen het maken 3 een ontwerp, maar Hilary kancT de inrichting en het onderhcl verzorgen. Een eerste bezel waarbij geheel vrijblijvend detl wordt bekeken en de mogelijk! den worden doorgenomen, iscf tis. Hilary Harrison is bereikbaar] 31 83 42. Telefoon 3148 90 (ADVERTENTIE) Kom nog eens op je gemak kijken en informeren naar alle mogelijke soorten familiedrukwerk Dmücni' U ugrrcni LmgcveW ,n Root Tjiluirul 10. Den Burg Telefoon 0222 JeiÉOO Fa» 0222 - 14111 Marieke van Eist (staandl en Ina Koorniedereen is hier welkom tFoio Tessa do Groaff) Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, na een liefdevolle verpleging in „Verpleeg huis Texel", toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Hendrika Elisabeth van Deiden weduwe van Cornelis Burger op de leeftijd van 72 jaar A. Burger Pieter C. Burger- F. van Zeelt P Burger Texel, 1 maart 1996 Emmalaan 18, Den Burg Correspondentie-adres: Stolpweg 15, 1797 AW Den Hoorn. De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 6 maart om 14.00 uur in de Doops gezinde kerk te Oosterend, waarna de begra fenis op de Algemene begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Gereformeerd kerkelijk centrum te Oosterend. Cu Een moeder sterft altijd te vroeg al wordt ze nog zo oud je hoopt, dat God haar sparen zal omdat je van haar houdt. Maar als de jaren tellen gaan ze ziek wordt, moe en koud bid je, dat God haar halen zal omdat je van haar houdt. Met droefheid geven wij u kennis dat, na ei liefdevolle verzorging in de „Gollards overleden onze lieve moeder, groot- en ovff grootmoeder Carolina Maria Schuitemaker weduwe van Krijn Parlevliet op de leeftijd van 94 jaar. Den Hoorn: F. J. Parlevliet T. J. J. Parlevliet-Bothof Karin - Jos, Alexandra, Floris jr. P. C. Parlevliet Australië: D. A. Muskee-Parlevliet W. Muskee Carl, David, Diane - Rodney Jacky - Dennis Den Hoorn: J. N. Parlevliet W. H. Parlevliet-Dedel Britt - Mark, Stephanie, Peter, David Den Burg: C. K. Parlevliet Texel, 3 maart 1996 Verzorgingshuis Gollards De uitvaartdienst zal worden gehouden of donderdag 7 maart om 14.00 uur in de He: vormde kerk te Den Hoorn, waarna de begra fenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden Gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis in „Ons Huis" te Den Hoorn. Correspondentie-adres: Klif 32, 1797 AL Den Hoorn.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2