Golfspelers krijgen dit jaar voorproefje Burgemeester lost startschot halve marathon De Waal Arco zet concurrentie „Verkorte" baan bij" De Krim op grote achterstand TEXELSE^ COURANT' Op vakantie met het Rode Kruis De Koog 5 niet te verslaan Duo-atleten liften mee met wheelers Voetbalprogramma Hoornders eten gezamenlijk Caspers/De Ruwe naar tweede plaats Hri Zaalvoetbal DINSDAG 5 MAART 1996 „„VT7T CT? J Driving range Clubhuis Texelse gehandicapten of chro nisch zieken die er wel eens uit wil len, kunnen zich aanmelden voor éen van de betaalbare vakanties van het Rode Kruis. Deze instantie zorgt voor begeleiding door vrijwil ligers en verpleegkundigen. Bo vendien worden de vakanties ge houden in aangepaste accom modaties. Wie informatie wil hebben of zich wil aanmelden kan tot 15 maart terecht bij S.A. van Hattem, tele foon (tijdens kantooruren) 31 20 16. Ledenvergadering. Menvereni ging Tussen Wad en Duin houdt vrijdag om 20.00 uur in manege Akenburg de jaarlijkse leden vergadering. Het zaalvoetbalteam De Koog 5 heeft vorige week het kampioen schap veilig gesteld. In de derde klasse staat de ploeg ongeslagen met 46 punten aan kop, klaar om te promoveren naar de tweede klasse. Voornaamste reden voor het succes is de collectieve inzet, waarbij de scoringsdrift van aanvalsduo Ad Guldemond en Jaap van Kranenburg de score tot 155 punten deed oplopen. Een be wijs dat Kranenburg de kwetsuren die hij enkele seizoenen geleden opliep, weer helemaal te boven is. Het winnende zaalvoetbalteam De Koog 5 Gehurkt (vlnrl John Eelman, Jaap van Kranen burg en Nico Blonk. StaandJan IJzerman, Rob Nagy, Dick Panneman en Ad Guldemond. Niet op de fotoJan Spoelstra en Jeroen Takes. (Foto Gerard Timmermani De eerste halve marathon van De Waal zou worden gehouden in de cember 1981. IJzel gooide roet in het eten, maar in februari '82 gin gen toch 117 lopers van start. Za terdag viert de wedstrijd haar derde lustrum. Het startschot wordt gelost door burgemeester Van Rappard. Dirk en Nel Eelman stonden aan de wieg van het evenement. ,,De jeugdclub en de medewerkers van het dorpshuis hielpen in het verle den een handje Anders hadden we het de eerste jaren niet gered." De dorpscommissie van De Waal en de Atletiekvereniging namen de organisatie over en de wedstrijd kwam op de officiële KNAU-kalen- der. Al vijf jaar voert de wedstrijd over het fraaie parcours in de om geving van het dorp. Enkele jaren werden ook skeelers en wheelers uitgenodigd, maar om organisatorische redenen verdwe nen die weer van het toneel. Daar voor in de plaats kwamen extra afstanden voor de jeugd, evenals de estafette Dirk Eelman: „Je moet steeds andere dingen proberen." De 4,8 kilometer toonde veel ver loop Daarvoor kwam de estafette voor drie of vier lopers in de plaats. Ze komen door het dorp, wat het voor het publiek aantrekkelijk maakt. De 1200 meter is een af stand die voor iedereen is te doen. Soep Door de overvolle wedstrijd kalender heeft de Halve Marathon van De Waal altijd veel concurren tie van evenementen aan de over kant. Toch zijn er altijd meer dan 100 atleten bereid op het eiland te strijden. De gemoedelijke sfeer en de soep achteraf hebben de wed strijd bestaansrecht en een eigen identiteit gegeven. Meer lopers zouden kunnen wor den getrokken als er geldprijzen en onkostenvergoedingen worden in gesteld. Daar wil de organisatie echter niet aan. „We willen de vriendelijke en landelijke sfeer be houden. Het gaat ons niet om de kwantiteit, maar de kwaliteit. Na tuurlijk moet er genoeg belangstel ling blijven, maar bij ons dingt ie dereen mee naar de prijzen, want het startnummer fungeert als lot nummer", aldus Cees Timmer van de organiserende Atletiek vereniging. De jeugd tot en met 11 jaar start zaterdag om 13.30 uur voor één ronde door het dorp, de jeugd van 12 tot en met 15 jaar loopt dan twee ronden. Om 14 00 uur schiet burge meester Van Rappard de 10,6 en de 21 kilometer weg. De estafette start vijf minuten daarna. Inschrijven voor de wedstrijd kan vanaf 12.45 uur in dorpshuis De Wielewaal, waar tevens om 16.15 uur de prijsuitreiking is. Ter herin nering worden grote medailles uit gereikt aan de deelnemers. Vorig jaar won Gerrit Voortman bij de heren in 1.10.10 en was Piet Pronk de snelste veteraan in 1 23.15. Colinda Brouwer was de snelste vrouw in 1.34.58 Of deze tijden worden verbeterd hangt vooral af van de weergoden. Wheeler Arco de Graaf op volle snelheid, achtervolgd door Iwan van Bremen en de rest van de kopgroep. iFoto's Gurord Timmermani Het zwemonderdeel vond plaats in Calluna Zaterdag 9 maart: VZV Bl-Texel BI 14.00 u. Texel B2-JVC B2 13.30 u. Texel C3-Schagen C2 13.30 u SVO Cl-Texel C1 13.30 u. BKC D1-Texel D2 10.00 u. Meisjes. Texel-Koedijk 13.30 u. Texelse Pupillencompetitie: De Koog Fl-Texel '94 F1 10.00 u. ZDHF1-SVOF1 10.00 u. Barcelona F1-Feyenoord F110.00 u. PSV FTAjax F1 10.00 u. De Koog E1-Texel '94 E2 11.00u. Texel '94 E1-De Koog E2 11.00 u. SVCE1-ZDHE1 11.00 u. Driving range Het enige dat niet kan worden ge oefend is de lange slag. Maar geen nood, want naast de par 3 baan ligt een driving range. Deze bevindt De par 3 baan met negen oefenholes, waarop golf spelers dit jaar al kunnen chippenen „putten". De feestcommissie van Den Ho: I houdt woensdag een gezamenlifl maaltijd in De Waldhoorn. Deelfl mers kunen zich op geven bij letB Ruijter (319436) of Piet Schnei® (319311). Het dorpshuis is ofl vanaf 17.30 uur, de macaroni woB rond zes uur geserveerd. De m* tijd kost ƒ8,- per persoon, kindei® betalen half geld. SVO E1-Texel '94 E3 SVC D1-De Koog D1 ZDH D1-Texel '94 D3 Texel '94 D4-SVO D1 SVCF1 en SVO E2 Zondag 10 maart: Schagen-Texel SVD-Wiron ZDH-Dirkshorn De Koog-Oudesluis Alkm. Boys 2-Texel 2 ZAP 6-De Koog 2 Texel 3-Kaagvogels 3 Petten 3-SVO 2 Texel 4-HRC 7 Sint Boys A1-Texel A1 Dames: Texel-KGB Op de twintigste speelronde van klaverjasclub Den Burg werden hoge scores behaald. Fenny Cas- pers behaalde met invaller Co Koomen de hoogste score (7636 punten), wat het koppel in de derde periode op de derde plaats en in het algemeen klassement op de tweede plaats deed komen. Tweede op deze speelavond was ook een invallend koppel Jan en Hans Kager speelden voor het echtpaar Bakelaar de sterren van de hemel en behaalden 7592 pun ten. Rob Caspers en Karei van Heer waarden deden met hun score van 7263 punten ook goede zaken, zij stegen naar de negende plaats in het klassement. Wil en Christa Kamminga haalden een score van 7240 punten. De koplopers Hans Westdorp/ Lieuwe v.d. Veen behaalden 7128 punten en zijn nu al bijna zeker van de eerste plaats in het klassement. Gerda en Freek Veeger boekten twee plaatsen winst in het klasse ment met hun score van 6988 pun ten. Uitslagen. 1 Hans Westdorp/Lieuwe v.d Veen 138043: 2 Fenny Caspers/Ruth de Ruwe 133542, 3. Jaap en Theo Witte 132504, 4 Bart Weijdl/ Willem Koomen 132447; 5. Jelle Wiersma/ Johan Vinke 130277, 6. Freek en Gerda Veeger 129450; 7 Elly Eelman/Judo Vriens 128868, 8. Dinie Winters/Annie Bakker 128249, 9. Karei van Heerwaarden/Rob Cas pers 127822; 10. Chris Schraag/Nico Bar- horst 127500 De golfbaan bij De Krim gaat pas in 1997 open, maar al komend voorjaar kan op een deel van het terrein een behoorlijk balletje wor den geslagen. Een gebied van on geveer zes hectare wordt ingericht als „par 3"-baan. Dat is een golf baan in het klein, waar beginners en gevorderden het hele spel, be halve de lange slagen, kunnen oe fenen. „De greens zullen net zo goed zijn als op een echte golfbaan", verze kert initiatiefnemer Martin War- naar. De directeur van De Krim staat te popelen om de baan in gebruikte nemen. „Zijn" 32 hectare grote golfparadijs met waterpar tijen en lage duinen komt in mei 1997 gereed; de par 3 baan, die uiterlijk op 1 juni a.s. in gebruik wordt genomen, is daarvan een voorproefje. Ook na de opening van de „echte", 9-holes golfbaan zal deze verkorte baan blijven be staan. Op de grote golfbaan mogen alleen spelers met een golfvaar- digheidsbewijs (GVB), de kleine baan is voor iedereen die de slag al een beetje te pakken heeft. Chippen en putten Het terrein van de par 3 baan is in middels ingericht; het wachten is op de lentezon, zodat het gras kan groeien. De baan telt -evenals z'n grote broer- negen greens (met het putje waar de golfbal in moet) en diverse hindernissen, zoals bun kers (zandbakken), vijvers en dumtjes, „De gebruikers kunnen hier volle dig chippen en putten als op de 9- holes baan Voor een training van deze slagen is de baan uitermate geschikt. Beginners kunnen zo op deze baan mooi kennis maken met de golfsport. De baan is ook ideaal voor gevorderde spelers die weinig tijd hebben. Op de par 3 baan ben je in een uur rond, op de 9-holes baan duurt het minstens twee uur." zich momenteel nog op het terrein van Vakantiepark De Krim Afgelo pen seizoen kon daar naar hartelust worden geslagen, in afwachting van de komst van de golfbaan. Het terrein dat vrijkomt na de verplaat sing van de driving range zal in de nabije toekomst worden benut voor de bouw van nieuwe accom modatie. Totaal mogen op De Krim nog 400 slaapplaatsen worden in gevuld. Nabij de par 3 baan komt een „tij delijk clubhuis": een houten onder komen met o.a. een kantine, kleed kamers, receptie en terras. In de ontvangstruimte kunnen spelers bij de caddy master een tijd reser veren. Verder is er proshop, een Dick Oudendag van TV Texel interviewt Arco marathon, maar voor de vijf en tien kilometer lukte dat nog met. „Ik heb tot 5 juni, de uiterste termijn, de tijd om een goede tijd neer te zetten." De eerste poging doet hij op 20 april, tijdens het Nederlands kam pioenschap in Soest. Andere mo gelijkheden komen er onder an dere in Parijs. „Als ik geen grote pech en blessures heb, heb ik er wel vertrouwen in dat het gaat luk ken." Afsluiting Een goed resultaat in Atlanta zou een mooie afsluiting van zijn wheelercarrière zijn, liet Arco al eerder doorschemeren. Betekent dat ook het eind van de traditionele ronde op Texel. Arco: „Zeg nooit nooit. Het ging nu lekker. Er was misschien niet zoveel kwaliteit als anders, maar gezien de belangstel ling van dertig wheelers, zit het evenement aardig in de lift." In het deelnemersveld bevonden zich opmerkelijk veel jeugdige rijders. De jongste deelnemer, Job Tichelman, was elf jaar. Afgaand op na zijn overwinning de enthousiaste sfeer tijdens feestavond in Hotel Tatenhove, traditiegetrouw de accommod voor de wheelers beschikt stelde, lijkt een volgende editi. wel in te zitten. Zwemmen/lo| Niet alleen op de baan was mj belangstelling, ook aan de zij waren meer toeschouwers te speuren. Reden daarvoor wasl koppeling met het zwem- en lo: onderdeel. In zwempara-j Calluna doken Texelse atleten water in om twintig baantjesl zwemmen en aansluitend loopafstand af te leggen. Bij senioren ging de zege naar Gu| Banda. Tweede werd Rien Bi wer en derde Ronno Homngh de dames ging de eer nfil Natascha van der Vis, gevolgd dj9° Mariska Koenders. Derde v.co Ingrid Uitgeest. Robert BakkervJ™' bij de jeugd, Erik Bakker w tweede en Jan Dankers derde Pr de meisjes werd Kim Kooger IH ste. winkel waar alle basismaterialen te koop en te huur zullen zijn. Wandelpad Hoewel de 9-holes golfbaan, die „De Texelse" zal heten, dit jaar nog in aanleg is, kunnen Texelaars en toeristen er al een kijkje nemen Er komt namelijk een voetpad tussen de Roggeslootweg (toegangsweg naar De Krim) en het fietspad langs de Eierlandse duinen. Het pad kronkelt over de grens van de golf baan en natuurgebied De Haneplas. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid tot een rond wandeling. Als alles klaar is verwacht Warnaar veel van de natuurbeleving in dit gebied. Wellicht zal op de naast gelegen agrarische grond natuur ontwikkeling plaatsvinden. Zo ont staat een interessante overgangs zone van natuur (De Slufter, Haneplas) naar recreatie (De Kr Sluftervallei) Met een blik opi grote luchtfoto die de omgeviel één oogopslag weergeeft, zi Warnaar: „Als je dat voor je z denk je: waarom hebben we Texel dat niet veel eerder bedar Zó natuurlijk is dit plan." Er is echter ook kritiek dat gj banen minder natuurvriendel zijn dan op het eerste gezicht lij Het gras moet kunstmatig ij worden gehouden, zodat het bal tje ongehinderd kan rollen. Volge Warnaar is daarmee op Texelse" rekening gehouden. „Het enige onnatuurlijke zijn greens. Daar komt een apart sa gras, dat op de halve millimeL^ kan worden gemaaid. Dat wc bemest, besproeid en ontwatel Maar we zorgen dat het waterri in de duinrel terechtkomt, maar een speciaal aangelegd drainat systeem wordt afgevoerd naar sloot van Uitwaterende Sluizen! Het natuurlijke karakter van z| duin-golfbaan, maakt Warnaar risch. St. Andrews in Schotla' het Wimbledon onder 's were!| golfbanen, wordt wel liefdevol a: geduid als „The Old Coursj „Wel", lacht Warnaar ondeuge' „dan noemen we De Texelse v mij betreft 'The New Course'..'R Donderdag 7 maart: 18.30 u. Mantje 3-Rab 3 jnt 19.20 u. Oosterend 2-Texel 2 20.10 u. Klif 5-Texel 4 21.00 u. Gempo-Rab 21.50 u. Nioz-Mantje 2 Zaaldienst: Rab Vrijdag 8 maart: 17.00 u. Oosterend 1-ASC 17.45 u. Klif-Texel 1 18.30 u. J'elleboog 1-J'elleboog 2 19.30 u Nioz-DeKrim3 20.10 u. De Krim-Texel 21.00 u. Mantje-Klif 1 21.50 u. Klif 2-De Koog 2 22.40 u. De Koog 1 -Plus Klus Zaaldienst: Nioz Met anderhalve minuut voor sprong op opponent Iwan van Bremen heeft wheeler Arco de Graaf de Texelse Vriendschaps ronde zaterdag op zijn naam ge schreven. Voor het eerst werd aan de wheelerwedstrijd een zwem/ looponderdeel gekoppeld, waar door het evenement meer belang stelling trok. Guido Banda en Natascha van der Vis streken hier met de eer. Robert Bakker en Kim Kooger wonnen bij het jeugd- onderdeel. Het Open Texelse kampioenschap op de tien Engelse mijlen, zoals de race tot voor kort heette, geldt tra ditioneel als de opwarmronde voor het wheelerseizoen. Een echte testcase, met name voor Arco de Graaf en Iwan van Bremen, die beiden genomineerd zijn voor de Paralympics in Atlanta Vanaf het startschot door Piet Schuijl van Hotel Tatenhove, vormden de twee, met in hun kielzog Bennie van Dam en Jurgen de Neve, een kopgroep. Grote gangmaker bin nen de groep was Arco zelf, die na vijf rondes met succes demarreerde. „Ik keek nog ach terom, want ik verwachtte wel dat Iwan mee zou komen. Maar hij kwam niet. Ik denk dat hij toch een kleine trainingsachterstand heeft. Want als hij goed in z'n ritme zit, is Iwan een geduchte tegenstander." De wegsprintende Texelaar sloeg een gapend gat naar zijn achtervol gers, die hem de resterende race niet meer terugzagen. Arco vol tooide de zestien mijlen in een tijd van 42.51 minuut Bijna anderhalve minuut achter hem legde Iwan van Bremen in 44.24 mm. beslag op de tweede plaats. Bennie van Dam werd derde in 44.31. Topvorm Een resultaat waarover Arco zich na afloop tevreden uitliet, maar de winst wel relativeerde „Het ging goed, maar ik verkeer nog niet in de topvorm die nodig is om de li mieten te halen, die nodig zijn voor plaatsing voor de Paralympics." De Texelaars plaatste zich al voor de

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 4