'opatleten blijven weg ij Halve van De Waal Wel veel deelnemers, maar: Texel '94 uit de degradatiezorgen Prins verrassend dartkampioen Blijf maar een flink eind achter Jan Dogger" TEXELSE COURANT at ik zeggen wou... .ening Calluna S€J.!i?E9JjS!..ÏÏPk-Z Anno 1996 Nogmaals Calluna Voetbaluitslagen Bewoners van Maartenhuis zwemmen af Winst voor BBS Schapen in verkeer Israëlische jeugd bezoekt eiland DINSDAG 12 MAART 1996 Jere wind". Een kreet uit de van zijn hart ontsnapte win- a Hans Bader (30) uit Vinke- 11, terwijl hij de finish van de e marathon van De Waal pas- de. Het parcours lag er fraai bij »en voorzichtig voorjaars etje, maar de wind met een iht van zes tot zeven stond top- n in de weg. Die bleven echter uit omdat de echte cracks de steek niet hadden gewaagd. toen was ik heel moe. maar ik heb heel hard gehold en toen kreeg maal bloemen. flinke inzinking in de tweede ronde deed hem naar de derde plaats duikelen in 1 25.17. Snelste dame was de Oosterendse Colinda Brou wer in 1.31.51. De hoeveelheid overkanters viel in De Waal tegen „Hoe dat komt? Veel concurrentie van andere eve nementen. En misschien hebben enkelen vanmorgen uit het raam gekeken en gedacht: nou nee...", aldus Cees Timmer van Atletiek vereniging Texel. Hij vond het op vallend hoeveel Texelaars zich aan de startstreep meldden. „Vorig jaar hebben we bekend gemaakt dat belangstellenden bij mij en bij Coby Bakelaar trainingsschema's konden krijgen. Dat heeft gewerkt." Opvallend was ook het hoge aan tal veteranen dat meedeed. De be roemdste werd hekkesluiter: pro fessor De Jager (74) kwam in 2.10 over de finish, vrolijk zwaaiend naar de juichende menigte. Ook in de rubriek 10,6 kilometer was de deelname groot. Norbert Eelman won met glans. „Door de hevige winter hebben veel atleten iets minder kunnen trainen. Voor hen was de 21 kilometer iets teveel van het goede, maar was de helft juist leuk." Estafette Het experiment met de estafette voorzag in een behoefte. Het on derdeel werd ingelast ter vervan ging van de 4,8 kilometer. Tien teams deden mee, waaronder 1 anks het ontbreken van top- CfMwas het deelnemersaantal in WVaal aanzienlijk. Ruim 180 atle- ■aagden zich aan de wedstrijd, Itraditiegetrouw een gevecht in de elementen bleek. Precies jaar geleden werd De Waal isterd door sneeuwstormen, van was nu geen sprake, maar ■lichte race was het evenmin, iparcoursrecord op de 21 kilo eter van één minuut zeven kwam sen moment m gevaar. Hans R>r, die na een periode van rust Ber aan het opbouwen is, deed ja1,2.49 over de afstand. Hij liep naf het begin alleen aan kop. Dat Hook wat een snelle tijd van m de weg stond. „Als je in een 'pje loopt, kun je samenwer- n. Ik moest alles alleen doen. Dat ;tra zwaar." 'innaar hield zich de eerste vijf kilometer bewust in. Maar igoed viel de tweede ronde zwaar tegen. „Béuken tegen /vind m. Dat ging de eerste e nog wel, maar de tweede ging ik kapót." Bader roemde iwel het parcours, dat hij htig vond. Concurrentie espectabele afstand van de aar liep Texelaar Minne iga lange tijd als tweede. Een Eigen lijk zie je altijd dezelfde koppen bij zulke hardloop wedstrijden. Maar let op. des de flitsender de pakken, des te fanatieker de lopers", waarschuwt trainingsmaatje JanAris Eelman bij aankomst in De Waal. Hoe het zo ver heeft kunnen komen dat we meedoen aan de halve marathon, mag Joost weten, we zijn vastberaden om aan de monster- loop te beginnen. Bi/ de inschrijving slaat de twijfel toch nog toe. Doen we de 10.6 of 21 km? Jan Aris wordt op dat moment aan een belofte van vorig jaar her innerd. Als debutant kan ik niet achterblijven, dus we tekenen voor de volledige 21 kilometer. De eindtijd is niet belangrijk, het volbren gen des te meer. Na het startschot van de burgemeester is het op het smalle Hoger- emd dringen geblazen.Rustig aan", trekt Jan Aris direct aan de rem. „Als je te snel weg gaat. kom je jezelf straks tegen. We moeten een flink eind achter Jan Dogger blijven", wijst hij op de boomlange no taris, want die is bij de training altijd sneller dan ik.Ik neem het ad vies ter harte en al grappen makend manoeuvreren we ons in de staart van het peloton Aangemoedigd door vele bekenden langs de kant en met het voorjaarszonnetje in het gezicht komen we in het ritme. Onderweg rijst er een verschil van mening over het aantal rondjes dat we moeten afleggen. Volgens Aris hebben we er vier van zo'n vijf kilometer voor de boeg, maar ik hou het op twee lange rondes. Als na een half uurtje het paaltje van vijf km in zicht komt, is De Waal nog ver weg „Het konden er toch wel eens twee zijn", grinnikt Aris. Die grijns verdwijnt de resterende koers met meer van zijn gezicht. We draven via kronkelende binnenweggetjes, langs de Nieuwlanderweg, over het Waalenburgerdijkje naar de Westerboersweg. Op De Staart krijgen we de straffe oostenwind pal tegen, maar met De Waal in het vizier hollen we op ons tandvlees verder en halen zelfs een paar lo pers in. „Daar komen Aris en Gerard, die knopen er nog een rondje aan vast moedigt speaker Jan Driehuis aan. Vluchten kan nu niet meer. Halverwege geeft de tijdklok 55 minuten aan. Na een kilometer of vijftien wreekt de trainingsachterstand zich. De spieren beginnen op te spelen. „Gaat het nog?", informeert Aris. „Kan niet beter", lieg ik, terwijl ik me afvraag waarom ik er toch in gods naam aan ben begonnen. Opgeven grenst echter aan verraad, dus op karakter verder. Een paar inzinkingen verder komt na 21 km eindelijk de finish in zicht. We redden het net niet binnen de één uur en vijftig minuten. De vette soep en de massieve medaille na afloop in De Wielewaal verzachten het leed. Als we 's avonds aan het eerste pilsje zitten, komt bij Aris de spierpijn opzetten. Maar tegen de tijd dat hij in de kleine uurtjes het zoveelste glas achterover slaat, zie ik hem alweer swin gen in De Balcken. Gerard Timmerman ntr/.rs Umirn »r?ntw.»inir1i,\h'-id eze willen wij protesteren te- het voornemen om Calluna lening van ƒ2.000.000 toe te len. Texel heeft de toerist twee n te bieden, namelijk: nderspeelboerderij De Mient, men voor slechts vier gulden drie uurtjes, maar de hele dag uik van kan maken, aeeltuin, golfbaan en minizoo Parel van Tessel", waar men ntree heeft na het gebruiken en consumptie. Twee bedrijven die duidelijk in een behoefte voorzien en (belangrijk...) zonder subsidie werken! U begrijpt dat wij bezwaar aanteke nen tegen het feest dat Calluna met subsidie een grote speeltuin, terras etc. kan aanleggen en wij alles uit eigen middelen moeten betalen! Waarbij Calluna ook nog op onze doelgroep mikt, gezinnen met kiinderen. Calluna voegt niets nieuws aan Texel toe. Integendeel, ze haalt omzet bij bestaande bedrij ven weg en imiteert (met over heidssteun) zowel de Mient als de Parel van Tessel. Kunnen wij ook op subsidie rekenen als wij dankzij Calluna ons bedrijf moeten veran- Bedankt en.... tot I over twee jaar 'edankt o Texelaars voor al Uw steun, ill het hot ditmaal niet bij loze woorden, laar droomde weg bij lieflijke accoorden. lo streks t' ontwaken door oen forse dreun J. dio een compleet waterparadijs al ging het ook weer niet zonder te drammen) ich op de valreep door do strot het rammen. Par is toch maar dos zakenmens bowijs. ijl deelhebber aan 't paradijs op aard', '6 moet Uw aandeel maar eens goed boschouwen. Is t even kon tegen hot lamplicht houwen, font straks is hot geen hobbokrats moor waard. 70Is ber vlses en bloed van Jan Soldaat festemd wordt tot het voer voor de kanonnon, ordt af on toe wel eens een plan tnj verzonnen, \aarb'l wat kapitaal te pletter sloot b'l dit Paradijs geen Gabriël, ■/e met z'in zwaard do vreugde komt I. vergallen, E ar rode c'jlortjos en mingota/len, us fiscus, heus die kunnen dat ook En raakt de hole mikmak in de knoop, Begint do bonk te wogen en te wikken, Don mag de vroedschap weer eens moeilijk slikken. Met de zóveelstc onrendabele koop. Maar Texelaars roep dan niet ach en wee De voorbeelden werden ons aangeboden Godenk don do goedheihgmon uit Roden, Godenk ,,do Lindeboom" ofBosch en Zee". Maar och, de mens leeft voort en vergeet graag. Hij blijft zich in hot paradijs verpozen. Want Jellema zit dan allang op rozen En Texel met do schulden in z'n maag. W. J. Kikkert Don Hoorn Laatst zuchtte een Texels bestuur der: „Calluna, weer twee miljoen duur der. Was mij al dat geld indertijd maar voorspeld... Maar waar vind ik zo'n koffiedik- tuurder W.J. Kikkert, Den Hoorn Bijstaand „Wat ik zeggen wou" is afkomstig uit de Texelse Courant van 10 oktober 1986. Joost Brouwer met zijn twee doch ters, waarbij de getrainde Texelaar zelf de eerste en laatste ronde voor zijn rekening nam Het publiek dat de gure wind trotseerde, had door dit aspect van de wedstrijd steeds wat te zien, want de estafettelopers kwamen na iedere ronde door het dorp. Dit deel van de wedstrijd is zuiver recreatief, „Je kunt dergelijke teams met jong en oud doorelkaar niet vergelijken. Dat zou veel teveel rompslomp met zich meebren gen." Eén overkantse dame had in een boekje van de atletiekume ge lezen dat je op Texel ook 4,8 kilome ter kon lopen. Zij kwam dus eigen lijk voor niets. De organisatie besloot haar bij de estafette te la ten meedoen, waarbij ze alle vier rondjes in haar eentje aflegde. „Maar het was een uitzondering. Anders blijven we aan de gang", waarschuwde Timmer. Vernieuwing De atletiekvereniging kan terugkij ken op een geslaagd evenement. Toch wordt alweer vooruit gedacht aan komend jaar. Timmer: „Er is toch behoefte aan een afstand van zo'n 5 kilometer. Misschien knip pen we de 10,6 wel in twee delen, als een estafette. Voordeel is dat deelnemers dan gelijk met de halve marathon starten en er dus echt bijhoren. Voorheen werd die af stand al eerder afgewerkt, waar door het er maar zo'n beetje bij hing." De koploper Hans Bader in actie, van achtervolgers ontbreekt ieder spoor Jongens t/m 11 jaar -1,2 km: 1. Jip van Zoonen 4.41; 2. Ramon 4.56; 3. Sander Nooy 5.10. Meisjes t/m 11 jaar - 1,2 km: 1. Eva van Zoonen 4.50; 2 Priscilla Noorlander 5.30; 3. Kristien Schraag 5.34, Jongens 12 t/m 15 jaar - 2,5 km: 1Maurits Bak ker 8.38; 2. Jan Dankers 8.46; 3. Jaap Witte 9.28. Meisjes 12 t/m 15 jaar - 2,5 km: 1. Nienke Eilander Joost Brouwer en dochters liepen de estafette 9.30; 2. Serena Oldeboom 9 41; 3. Kim Kooger 10.43 Dames 16 t/m 34 jaar - 21,1 km: 1. Colinda Brou wer 1.31.51; 2. Carla Witte 1.35.09; 3. Natasha v.d. Vis 1.38.38; 4. Ingrid Uitgeest 1.44.14; 5 Marja Huis kamp 1.55.45. Heren veteranen 40 t/m 49 jaar - 21,1 km: 1. Cees Meijer 1.23.54; 2. Gerrit Immel 1.27.20; 3. Norbert Dankers 1.30.12; 4. Jan van Dijk 1.33.43; 5. Petrus van Zijl 1.39.22. Heren veteranen 50+: 1 Wim Blok 1.29.10; 2 Piet Laan 1.29.39, 3. Theo van Vliet 1.35.10; Jaap van Vuure 1.39.35, 5. Kees Jansen 1.44.20 Dames vete ranen 35+ - 21,1 km: 1. Anneke Looyesteijn 1.39 23, 2. Arna Hoger- land 1.53.08; 3. Erna Kuip 1.56.01; 4. Carla Roeper 1.59.53. Estafette 4 x 1200 m.: 1, Triathlon Team 27.53; 2. Calluna 28.20; 3. Appelkiek 28.53. Heren 17 t/m 39 jaar - 10,6 km 1. Norbert Eelman 39.50; 2. Robert Bakker 40.37; 3. Pierre Bonnet 41.26; 4. Coen Zoon 41.33; 5. Wim Ramler 42.56. Heren veteranen 40+ - 10,6 km: 1. Theo Boom 44.25; 2. Simon Appel 46.44; 3. Auke Brou wer 46.49; 4. Leen van Elk 47.14; 5. Andri Binsbergen 47.57. Dames 16 t/m 34 jaar -10,6 km: 1. Tessel Roe- deren en een andere doelgroep moeten zoeken? Als onze exploitaite ineens niet meer rendabel is? Is het gelijke monniken, gelijke kap pen? Voor alle duidelijkheid; ook wij zijn vóór Calluna. Ook als de toeristen belasting omhoog moet Maar de „aantrekkelijkheid" van Calluna kan en mag niet ten koste gaan van al lang bestaande bedrijven. Wij kunnen nu eenmaal niet op tegen gesubsidieerde bedrijven. Bij de „redding" van Calluna moet iets nieuws worden toegevoegd. Mis schien een groot buitenbad met div. glijbanen, een grote zonne weide, trimveld of een super doolhof. Iets dat iets toevoegt, niet weghaalt bij bestaande bedrijven! Hoogachtend „De Parel van Tessel" Open brief aan de gemeenteraad van Texel. Geachte raadsleden, Je kunt geen TC openslaan of er staat de laatste tijd met regelmaat wel iets positiefs in over Calluna. En dat is een goede zaak, temeer omdat hieruit blijkt dat als men de juiste poppetjes op de juiste plaats zet, met een enthousiast sausje overgoten, de zwemtrein daar wel in beweging komt. Is het dus in de achterliggende jaren dan zo ver keerd gegaan? Inderdaad, er heb ben veel mensen zitten slapen. Een krachtdadig en intensief besluit, een zwakke organisatie en een weinig of slecht aantoonbaar gastheerschap. Geen uitstraling, alleen steeds terugkerende kritiek op de plannen van Kaluche en de organisatie van zwembad Molenkoog. En dan scoor je slecht bij zwemmend Texel. Ook wij van ZPC TX71 maken in de winter maanden gebruik van Calluna, en ondanks onze soms kritische uitla- VV Texel '94 is uit de degradatie- zorgen. De ploeg van Hans van der Neut won zondag op overtuigende wijze van hekkesluiter Schagen. Het duurde even voor beide ploe gen na de lange winterstop in hun ritme kwamen. Spits Erwin Koning tekende voor Texel '94 beide goals aan. Het eerste balcontact verliep voor beide partijen wat onwennig. Di verse combinaties en passes liepen in de beginfase op niets uit. Dat lag met altijd aan de spelers, ook. het hobbelige veld was hier debet aan. Na ongeveer twintig minuten kwa men de Texelaars beter in hun spel. Langzaam maar zeker werd het Zaterdag 9 maart: VZV B1-Texel BI Texel 82-JVC B2 SVO C1-Texel C1 BKC D1 -Texel D2 Meisjes: Texel-Koedijk Texelse Pupillencompetitie: De Koog F1-Texel '94 F1 2-3 1-4 5-3 1-3 1-1 2-8 afgelast ZDH F1-SVO F1 Barcelona F1-Feyenoord F1 7-1 PSV Fl-Ajax F1 1-7 De Koog El-Texel '94 E2 1-7 Texel '94 El-De Koog E2 1-9 SVC E1-ZDH E1 3-1 SVO El-Texel'94 E3 4-0 SVC D1-De Koog Dl 3-4 ZDH DTTexel '94 D3 1-5 Texel '94 D4-SVO Dl 0-12 Zondag 10 maart: Schagen-Texel 0-2 SVD-Wiron 1-3 Alkm. Boys 2-Texel 2 6-4 Texel 3-Kaagvogels 3 3-2 Petten 3-SVO 2 7-1 Texel 4-HRC 7 7-4 Sint Boys A1-Texel Al 2-3 Dames: Texel-KGB 5-3 Recreafiten: Texelse Boys-Texel afgelast De Koog-C'dorp 3-1 O'end 2-O'end 1 6-2 G-team-Koog Aryon 6-0 tingen over Callpna die overingens opbouwend zijn bedoeld, zouden wij toch te allen tijden willen plei ten voor een voortbestaan van Calluna, echter met een waarschu wing: dit mag nooit ten koste gaan van het mooiste gebouw van West- Europa: Zwembad Molenkoog. Want dan wordt een Texelaar pas echt kwaad. Namens Zwem- en Poloclub Tx'71, Dik Halier doel van Schagen meer onder druk gezet Vooralsnog resulteerde dat niet in doelpunten. In de dertigste minuut bracht Marcel Ris met een voorzet van links Erwin Koning in stelling. De spits pikte de bal op en Zeven bewoners van het Maarten huis in De Koog hebben hun A zwemdiploma gehaald. Daarvoor was veel doorzettingsvermogen en oefening nodig. De geslaagden zijn: Marjan M. Faber, Vincent Jongsma, Jan Frans Havemans, Dennis Senteur, Ellen Powels, Joke Daane en Petra Hooyschuur. In de Texelse bowlingleague speelde het team van Gruisi onder grote druk tegen BBS. Ludmilla Verseput gooide een serie van 623, maar dat bleek niet genoeg tegen het fel strijdende team van BBS waar van Marco v.d. Vis een game van 203 neerzette. Na een span nende partij won BBS met 3-2. Dok Marja v.d. Vis, spelende voor Tabakshop, was niet te stuiten. Ondanks dat ze alleen speelde te gen de dames van Champ Sisters pakten ze de volle winst (5 punten). Het zag ernaar uit dat Deurdouwers met een sterk gooiende Martien Roeper zouden gaan winnen, maar de heren van So What begonnen beter te gooien naarmate de wed strijd vorderde en pakten toch nog drie punten. Ook Jean Feenstra van het Barbaren-team bowlde sterk, maar kon niet op tegen het geweld van de dames van Onder de Pomp met een goed spelende Hanneke van Haar De dames van Klavervier waren in de huisvrouwencompetitie te sterk voor Bloopers die hun draai niet konden vinden en drie punten aan hun tegenstander moesten laten. Bij de jeugd was het Dimitri Verse put die een goede kijk op de baan had. Met een game van 156 haalde hij en z'n broer Milton de overwin ning binnen. Uitslagen: Hotel Tatenhove-Geerts Glazenwasserij 1-4, Tabakshop-Champ Sisters 5 0. Bloem v.d. Wal -Stunt Team 3-2, So What-Deurdouwers 3-2. Hotel Strandplevier-Sommeltjes 4-1, Hotel de Weal-Paal 12 4-1 BBS-Gruni 3-2, Onder de Pomp-Barbaren Café 4 1, T.Z.N.-AII Stars 5-0 Huisvrouwen: Bloopers Klavervier 1-3; T-Fords-De Pins 3-1; Team 6-W B Z 2-2 Jeugd: Taxi Grootjen-Verseput Verz. 1-3; Hotel Strandplevier-De Kegels 3-1. schoot de bal langs de Schagen- doelman: 0-1. Hoekschoppen, toe gekend aan beide ploegen, zaaiden verwarring voor beide doelen, maar waren niet doeltreffend. Na rust kreeg Texel de wind in de rug. Vaak werd de bal vanuit de verdediging te hard gespeeld, zo dat de geelzwarte Schagenaars de vijandelijke aanvallen makkelijk konden onderscheppen De eerste vijftien minuten was de thuisploeg gevaarlijker, het vizier van de voor- waartsen stond bepaald niet op scherp. Doelpunten bleven uit. Hal verwege de tweede helft kwam Texel '94 beter in het spel. Een tweede goal voor de bezoekers (Foto's Tessa de Graofti per 52.58; 2. Gonny v.d. Vis 59.24; 3 Joke Westerlaken 1.12.03; 4 Melanie Betsema 1.12.03. Dames veteranen 35+ -10,6 km: 1. Martha v.d. Mech 51.18; 2. Dolly Blasel 52.57; 3. Jopie Biersteker 53 28, 4. Corrie de Jager 53.47; 5. Marijke Stark 54.13. Heren 16 t/m 39 jaar - 21,1 km: 1. Hans Bader 1.12.49; 2. Ronald Jacobs 1.22.24; 3. Minne Goënga 1.25.17; 4. Jan Zijm 1.26.31; 5. Ronald v/d Wetering 1.27.48. Een koppel schapen dat bezit had genomen van de Hoornderweg, zorgde vrijdagmiddag voor verkeersoponthoud. Toen de poli tie poolshoogte kwam nemen, had de eigenaar de dieren weer naar het weiland gedirigeerd. De scha pen waren ontsnapt via een ka potte afrastering. De eigenaar be loofde de heining te herstellen. Het eiland krijgt 22 en 23 maart bezoek van twee Israëlische kinde ren, Yael en Assim. Ze ontmoeten Jan Wolkers en gaan naar EcoMare, waar ze de zeehonden voeren. Verder krijgen ze een rond leiding over het eiland van Rijkswa terstaat. De kinderen maken deel uit van een Israëlische jeugd- delegatie van vier kinderen, die van 11 tot 31 maart in Nederland is. hing zelfs in de lucht. Die liet ech ter tot tien minuten voor tijd op zich wachten. Erwin Koning veroverde de bal en bereikte met een pass over rechts Henk Jan Ramaker. Die bracht spits Koning in stelling, die zijn tweede goal aantekende. Zon dag ontvangt Texel '94 VIOS. Niet gedoodverfd vijfmalig kam pioen Dave Platts, maar Mark Prins is de winnaar geworden van het voor de dertiende maal gehouden Open Texels Dartkampioenschap in cafe de Kuip. Platts haalde niet eens de finale Wel good old Arie Eelmanm die Prins het vuur na aan de schenen legde. Ondanks dat café-exploitant Rein Stam vergeten was voorpubliciteit te verzorgen voor het evenement was er een record aantal deelne mers van 42, die met de nodige aanhang voor een gezellige en spannende avond zorgden. Opval lend was het grote aantal overkantse deelnemers waardoor het predikaat 'Open' goed tot z'n recht kwam. Na een halve competitie in zeven poules kwam de eerste schifting, waarna de wedstrijden werden voortgezet volgens het afvalsys- teem. In deze tweede ronde werd één van de favorieten. Klaas Fris, uitgeschakeld door nieuwkomer Vincent Witte Pikante wedstrijd bij de laatste zestien was de familie strijd tussen de neven Edgard en Nanning Kikkert. Nanning, die al tijd ver komt, werd kansloos uitge schakeld door Edgard, Eén van de overkantse deelne mers, Philip Uitdenwilligen uit Den Helder, haalde de finale net niet, maar won de wedstrijd om de derde plaats van Paul Witte. De finale was spannend. Alleen was het jammer dat veel, al uitge schakelde spelers, door het gevor derde uur deze strijd niet meer za gen. Om bijna drie uur 's nachts was het resultaat bekend: Mark Prins won voor de eerste keer het kampioenschap Extra prijzen waren er voor de beste dame Karin Duinker en Dan iel van der Vis. Hij deed voor de eerste keer mee en gooide de hoogste serie van drie pijlen: 180 en dat is het maximum. Dit aantal werd vier keer gegooid, een zeer goed resultaat volgens kenners. Dartkampioen Mark Prins bekijkt zijn score. (Foto Tessa de Graaf ft

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5