B loog niveau tijdens 'urnkampioenschap PH-polder viert 150-jarig jubileum Texel'94 voor 16de keer ongeslagen Ng#fS &.&fL Drie Texelse titels TEXELSE COURANT Wl ^ubbele zege voor amesteam Mareis Kennis maken met d#l handboogschieten Late ontknoping in zaalvoetbaltopper Sensationele winst basketballer Mareis Texels tekentalent wint alweer prijs Weinig trefzeker ZDH naar remise Drijf-in en D.J.-wedstrijden in Calluna Zaalvoetbalprogramma Voetbalprogramma Callaneticslessen Paasrit menners Voetbaluitslagen Met kaart van Texel Alle dorpsplattej En honderden DINSDAG 2 APRIL 1996 ■el op sportief als op organisa- sch gebied zijn de provinciale kampioenschappen afgelopen ill ekend een daverend succes ge- rden. Een compliment voor de elaars, die in sporthal Ons Ge- .gen een bijzonder evenement rzetten. Titels waren er ook l[ ir eilanders Boy van der Vis, lin Zwaneveld en Bastiaan lem Witte. wedstrijden begonnen rdagmorgen met de aller- gste deelneemsters in de laag- niveau's. De eerste dag was ir de dames. De belangstelling ""■eide de gehele ochtend door hat de tribune van de sporthal rljnj vol was. irmate de dag verstreek werd niveau van de turnsters steeds er. Noordholland blijkt onver- :ht over een brede turntop te ichikken. Dubbele schroeven op vloer, reuzendraaien aan de ig ongelijk, dubbele salto's en erse schroeven als afsprong, :o's op de balk en ondanks een geschikt springpaard ook di- nen 24 uur liet het damesteam De Mareis twee tegenstanders iet stof bijten. Eerst versloegen Texelse basketbalsters vrijdag- nd Hoppers uit Hoorn en erdagmiddag was het Helderse rmag de klos. Beide malen was een overwinning met ruime cij- Jdagavond speelde De Mareis in [n Helder en nam meteen voor- ong, ondanks een goed verde lend Hoppers. Niet alleen het lot van de Texelse dames was prUjvêrder, ook de rebounds waren er. Nadat De Mareis zeven pun ten voor was gekomen, ging de u strijd gelijk op Na een persoonlijke fout voor een Hoppers-speelster bjgonnen de Hoornse dames te (fibpperen en verloren daardoor hun concentratie. De Mareis trok zich er niets van aan en speelde de twedstriid gecontroleerd uit, eind stand 36-14. Mtarmag2was zaterdagmiddag in de Burg. De Koninghal een spor- !ve tegenstander, waarmee De irels geen moeite had. Tot hal- wege ging de score gelijk op, aar toen De Mareis sneller en fel- ging spelen, was de Helderse lenstand gebroken en werd het nrichtingsverkeer richting fermag-basket. Bijna iedere aan- J leidde tot een score, eindstand I19- Bres: Hoppers-De Mareis. Louise van der lis 17, Odile Nitzsche 6, Gerda Kuiper 6, ■ga van liere 5, Karin Zegers 2. De Irels-Marmag 2 Odile Nitzsche 14, Louise j der Sluis 10, Irma Schuyl 8, Marleen Ine 4, Ria van Maldegem 4, Saskia Inpijn Warga van Liere 4. ie kennis wil maken met hand- ogschieten kan terecht bij De elandschutters. In vijf lessen >rden de grondbeginselen aan stipt. 't materiaal van de vereniging ep - rden kennismakingslessen ver- gd in sporthal De Ferrever, De ste bijeenkomst is op vrijdag 12 aanvang 19.30 uur. Deze is 3r jeugd van 12 t/m 16 jaar. Voor wassenen beginnen de lessen 'Sdag 9 april. 55 J Eilandschutters zijn vooral op ik naar vrouwelijke leden. Mo- Inteel doen vier vrouwen mee, iar dat is te weinig om een Tiescompetitie mee op te zetten. JÊ proeflessen kosten ƒ30,-. Wie JBdie vijf lessen besluit lid te wor- Ten krijgt dit bedrag in mindering if de contributie. 'er informatie via 31 36 92. verse prachtige sprongen zoals de overslag voorover met salto, tsukahara's, en de overslagen met één of meerdere schroeven. Getalenteerd Ook bij de heren was het niveau hoog, In de eerste wedstrijd turn den voor Texel Patrick Simons (6C), Steven van Vliet (5D) en Malik Kariebo (7A). Patrick liet na een goede wedstrijd aanmerkelijk veel punten liggen op rekstok en eindigde op de vijfde plaats. Steven van Vliet liep achter stand op bij brug en rek en wist net geen beslag te leggen op de tweede plaats. Met een verschil van 0,3 punten werd hij derde en haalde de eerste provinciale me- Pas negentien seconden voor tijd zorgde Arjan van der Knaap dat koploper Mantje in de hoofdklasse zaalvoetbal een goede kans be houdt op het kampioenschap Met zijn treffer kwam de stand in het duel met rivaal De Koog op 1-1 Door deze uitslag is Mantje zeker van minimaal een beslissings wedstrijd Vrijdagavond had Mantje in de sporthal al kampioen kunnen wor den, als van De Koog was gewon nen. De Koog kwam echter in de eerste helft op voorsprong door een goal van Marcel Ris In de niet hoogstaande, maar wei spannende wedstrijd lukte het Mantje pas in de laatste minuut om langszij te ko men. Bijna had de ploeg in de slot seconden zelfs nog de volle winst gegrepen. Mantje is nu uitgespeeld en staat drie punten voor op De Koog. Bij gelijk eindigen volgt een beslissingswedstrijd. De ontkno ping is op 19 april, als De Koog het moet opnemen tegen Jelleboog, de nummer drie. Jelleboog speelde vrijdag met 4-4 gelijk tegen Klif, na een 3-0 achterstand halver wege. Het herenteam van De Mareis zorgden zaterdagavond voor een complete verrassing door koploper De Koggen uit Midwoud te ver slaan. Na verlenging was de stand 67-66. Een hoofdrol was wegge legd voor Bart Bakker, die dertig punten -bijna de helft- voor zijn rekening nam. Hij scoorde vooral op beslissende momenten. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat De Mareis een vuist kon maken Er was afgesproken om lekker te gaan basketballen De Koggen had drie spelers met een goed afstandschot, waardoor De Mareis werd verrast en in mum van tijd tegen een achterstand van tien punten aankeken. Na een tussen- sprintje vonden de Texelaars weer de aansluiting. Met rust was de, stand 26-36 In de tweede helft werd het spel grimmiger en liepen de emoties hoog op. Dat kwam mede doordat er maar éen scheidsrechter was, die niet al het duw- en trekwerk kon overzien. Na een verplichte time out kwam er een hulp- scheidsrechter Vanaf dat moment was het ritme van De Koggen ver stoord. Het niveau van De Mareis steeg met sprongen. In de laatste vijf minuten kon De Koggen, dat toen nog een 60-53 voorsprong had, niet meer te scoren. De Mareis was wel trefzeker en kwam in de laatste minuut verdiend langszij. In de verlenging namen de Texelaars snel vijf punten voor sprong. Het driepunterschot van De Koggen leverde gevaar op, maar een goede „steal" van Perry Knijf zorgde ervoor dat De Mareis met één punt voorsprong afsloot. daille namens Texel binnen Malik maakt ten opzichte van de concurrentie te weinig trainings uren. Het verschil tussen een turner die dertien uur traint en de turner die twee uurtjes tot zijn beschikking heeft was soms, maar niet altijd te zien. Malik is getalenteerd en dat leverde hem een keurige vierde plaats op. Topscore In de tweede wedstrijd liet Boy v.d. Vis zien waarom hij al tevoren was getipt als winnaar. Met een verschil van acht volle punten liet hij de concurrentie ver achter zich. Zijn laagste score was 8,20 op vloer en zijn hoogste 9,90 op sprong. Zijn broer Joey liet het er een klein beetje bij zitten. Op brug mislukte een gedeelte van zijn oefening en op vloer kreeg hij een onverklaar baar laag punt. Ondanks deze te genvallers werd hij zesde. Niet getipt maar toch eerste werd Edwin Zwaneveld Over de hele li nie wist hij telkens goede punten te scoren en onder applaus van het merendeel overkantse publiek kon hij zijn medaille in ontvangst ne men. Jefferson van Karsen en Yannis Engelvaart die licht geblesseerd aan hun wedstrijd in 4C begonnen, bleken te licht voor dit niveau. Een zevende en achtste plaats was het resultaat De laatste wedstrijd had een topper kunnen worden, net zoals bij de turnsters van zaterdag. Helaas had den vele A turners verplichtingen elders in het land of waren geblesseerd, zodat de top van Noordholland ontbrak. Wel aanwezig voor Texel was Pieter Daalder in nivo 3C. Hij expe rimenteerde in enkele onderdelen en dat pakte niet overal goed uit. Hij werd zesde. Bastiaan Willem Witte was de enige turner m nivo 2D en kon zo de provinciale titel gratis mee naar huis nemen. On danks dat turnde' hij naar een puntentotaal van 44,90 De 7-jarige Sonja Vrijdag uit Den Burg heeft voor de tweede maal een kleurwedstrijd van Slagerij Ott in de Dagmarkt gewonnen. Giste ren nam ze uit handen van slager Alewijn Ott een twee meter lange „knuffelslang" in ontvangst. Dit maal ging het om een kleurplaat die door de leverancier van satehschnitzels beschikbaar was gesteld. Sonja kleurde de plaat vol gens slager Ott het netste en mooi ste in. De voetballers van ZDH zijn nog te gemakkelijk uit hun evenwicht te brengen om hoger dan de subtop in de derde klasse te reiken. Zon dag had tegenstander Kaagvogels niet veel in te brengen, maar dat verschil in krachtsverhoudingen viel na negentig minuten niet uit de stand af te leiden: 2-2. Omdat de concurrenten het ook niet best de den, staat ZDH inmiddels wel weer iets vaster op de derde plaats. Tegen Kaagvogels - dat evenveel verliespunten heeft als ZDH - werd goed begonnen. Diverse malen leek de openingstreffer binnen be reik, maar door een gebrek aan scherpte en geluk ging een hand vol opgelegde kansen verloren. Juist op het moment dat het offen sief leek weg te sterven, kwam het er dan toch van. Middenvelder Robert Jalving liet vanaf de rechter flank een loepzuivere voorzet van zijn voet vertrekken en schaduw spits Jelte van der Kooi hoefde slechts in te tikken: 1-0. Een gemakkelijke overwinning lag voor het grijpen, maar korte tijd later was het alweer gelijk, toen keeper Christiaan Stolk een hoge voorzet verkeerd taxeerde en de tot dan toe kansloze voorhoede van Kaagvogels rustig profiteerde. ZDH capituleerde niet en zette op nieuw aan. Vervelend genoeg zag de scheidsrechter in elke sliding echter een overtreding. Zijn optre den leidde tot meer irritatie dan goed was voor het spel van de Hoornders. Tot overmaat van ramp werd het vlak voor rust zelfs 2-1. Stolk ging daarbij opnieuw niet vrijuit. Ook de tweede helft was voor ZDH, dat in Dennis Trouerbach en Roald van der Slikke twee verse krachten kende. Omdat Trouerbach een be trouwbare rechtsback bleek en keeper Stolk zich knap herstelde, kon Kaagvogels met meer tot op vallende daden komen. Aan de andere kant viel binnen een kwar tier de gelijkmaker, toen Stefan Bousma uit een corner inknikte 2- 2 Er leek nog tijd te over om de overwinning alsnog binnen te sle pen, maar ergernis over eigen on vermogen en dat van de scheids rechter deed alle pogingen verzanden. Vlak voor het einde leek Kaagvogels zelfs nog te gaan win nen, maar de arbiter was voor één keer op de hand van ZDH en keurde het glaszuivere doelpunt om on duidelijke redenen af. Boy van der Vis, op ruime afstand van de concurrentie kampioen (Foto Tessa do Graaft) De Prins Hendrikpolder treft voor bereidingen voor een feest ter ge legenheid van het 150-jarig be staan van de polder. Het vorige jubileum werd vijftig jaar geleden in hoeve Gerardus Majella aan de Pontweg gehouden Voor de orga nisatie van de activiteiten die op vrijdag 23 en zaterdag 24 augustus worden gehouden, is op het notariaat de akte ondertekend voor de Stichting 150 jaar Prins Hendrikpolder Gelijktijdig presen teert het bestuur het jubileumlogo, ontworpen door Susan van Beek uit Den Burg. De festiviteiten worden gehouden in en rond een feesttent op een stuk weiland van de firma Bakker (Alexanderhoeve), langs de Pont- weg. Vrijdagavond wordt een reü nie gehouden, waarvoor alle bewo ners, oud-bewoners en andere betrokkenen nog een uitnodiging ontvangen. Tijdens een gezamen lijke maaltijd en onder het genot van een drankje en een stukje live muziek kunnen herinneringen wor den opgehaald. Mensen die oude foto's, prenten of kaarten hebben voor een expositie over de polder, kunnen contact opnemen met Petra Vlaming (tel. 31.92.36). Tij dens het feest vindt ook de presen tatie plaats van het jubileumboek Texel'94 en Spirit'30 uit Hoogkars- pel kwamen zondag niet verder dan een bloedeloos 1-1 gelijkspel. In de thuiswedstrijd tegen Spirit werd een 4-4 gelijkspel behaald. Daarmee bleef de ploeg van Hans van der Neut voor de zestiende keer ongeslagen. De wedstrijd van zondag werd overschaduwd door het bericht dat de wedstrijd KGB-SRC met ge speeld zou worden In de match van een week geleden zou een spe ler van SRC de scheidsrechter ge slagen of bedreigd hebben. Een en ander heeft er toe geleid dat SRC, koploper in de 4de klasse A, in staat van beschuldiging is gesteld. Hoe deze zaak afloopt, kan beslissend zijn voor het verdere verloop van de competitie. In het uiterste geval kan SRC uit de competitie worden genomen. Texel'94 was in Hoogkarspel we derom gehandicapt Marcel Ris was tegen zijn derde gele kaart aangelopen en een wedstrijd ge schorst. Gelukkig was Wim van Veen wel beschikbaar, zodat trainer Hans van der Neut een beroep op hem kon doen. De eerste helft speelde Spirit met de wind in de rug en zette vanaf het begin Texel'94 onder druk. De eerste kans was dan ook voor de thuisploeg toen na tien minuten spelen een goede voorzet van rechts vertrok. De kopbal die volgde scheerde de bovenkant van de lat. Het enige dat Texel'94 hier tegenover kon stellen, waren enkele snel uitgevoerde uit vallen Uit een zo'n counter werd de bal uit een ingooi snel op Erwin Zaterdag 13 april wordt in zwem paradijs Calluna weer een Drijf-in gehouden. Tussen 19.00 en 22.00 uur kan de jeugd zich uitleven op de klanken van hedendaagse mu ziek De entree voor deze avond is vijf gulden. Aan deze bij de jeugd zeer popu laire activiteit zal deze keer een wedstrijd voor Texelse disc-jockeys worden gekoppeld. Maximaal tien D.J.'s kunnen deze avond hun soundmix laten horen aan het pu bliek. Voor de disc-jockeys is een professionele muziekinstallatie in gehuurd en hun presentatie zal door lichteffecten worden onder steund. De disc-jockeys krijgen tien minuten de tijd om hun muziek keuze aan elkaar te praten. Hun presentatie zal door een vakkun dige jury van drie personen wor den beoordeeld Aan deze wed strijd zijn prijzen verbonden in de vorm van CD-bonnen. Belangstellende D.J.'s dienen zich vóór 4 april aan de kassa van het zwemparadijs in te schrijven. Bij inschrijving moet men een demo inleveren met daarop de muziek keuze voor de wedstrijd. Mochten er zich meer dan tien disc-jockeys inschrijven, dan zal een selectie worden gemaakt. De ingeleverde demo zal dan bepalend zijn voor de plaatsing voor de wedstrijd op za terdag 13 april. Voor meer informatie over deze D.J.-wedstrijden kan men contact opnemen met Calluna, tel. 317888. Koning gespeeld, die staande op de punt van het 16-metergebied een schot op doel vuurde. Het schot bleek echter veel minder krachtig te zijn, de keeper verkeek zich daar grandioos op en zag de bal voor hem op de grond stuiteren en vervolgens over hem heen het doel in. Tegen de verhouding in stond Texel'94 met 1-0 voor. Spirit voerde met de wind in de rug de druk op het Texel-doel op. En kele malen zagen de bezorgde meegereisde supporters Texel door het oog van de naald kruipen In de allerlaatste minuut voor rust kreeg Spirit een directe vrije trap te nemen op zo'n 20 meter van het doel. Keeper Bart Heerschap met selde zijn muur, maar vergat hem breed genoeg te maken, met als gevolg dat de bal er langs kon en zo wist Spirit pal voor rust langszij te komen. In de tweede helft leek Texel genoe gen te nemen met het gelijke spel en wederom was het Spirit dat het beste van het spel had. Tot twee- Donderdag 4 april: 18.30 u. De Krim 4-De Krim 3 19 20 u. De Krim 6-De Krim 5 20.10 u- Texel 4-Rab 3 21.00 u. Casino 2-Texel 3 21.50 u. Rab-Klif 4 Zaaldienst Klif Vrijdag 5 april: 17 00 u. Texel 1-Texel 2 jun.bek. 17.45 u ASC-De Koog jun.bek. 18.30 u. Klif 3-Casino 2 19.20 u. Jelleboog-Plusklus 20.10 u. Klif 2-Klif 1 21.00 u. Klif 4-Oosterend 21.50 u. Casino 1-Texel 22.40 u. De Krim-Gempo Zaaldienst Jelleboog Zaterdag 6 april: VIOS(W)-Texel 16.00 W.Waard B1-Texel B1 14.30 Texel B2-Con Zelo B2 13.30 JVC C2-Texel C3 14.30 Sint Boys C1-Texel C1 13.00 SVO C1-HCSC C2 13.30 WGW D2-Texel D1 11.15 Texel D2-Succes D2 10.30 SVO-Flevo 18.00 Texel 2-Bergen 2 18.00 Meisjes: Texel-Winkel 1 13.30 Texelse pupillencompetitie: SVCF1-SVOF1 10.00 ZDH F1-Texel'94 F1 10.00 PSV F1-Barcelona F1 10.00 Ajax F1-Feyenoord F1 10.00 SVO E2-De Koog E2 11.00 Texel'94 E1-Texel'94 E2 11.00 SVC E1-ZDH E1 11.00 Texel'94 E3-SVO E1 11.00 Texel'94 D3-Texel'94 D4 12.00 SVO D1-SVC D1 12.00 ZDH D1-De Koog D1 12.00 Maandag 8 april (2e paasdag): Texel-LSVV 14.00 SVO-Knollendam 14.00 Sint Boys-ZDH 14.00 De Koog-HOSV 14.00 W.Waard 2-Texel 2 11.00 Texel 3-Call.oog 3 12.00 BKCS-SVO 2 1100 Texel 4-Call.oog 4 14.00 JVC A1-Texel A1 12.00 Recreanten. De Koog-O'end 1 10.30 Tex. Boys-C'dorp 10.30., O'end 2-ZDH 10 30 maal toe werd het houtwerk ge raakt, maar beide keren werd het geen doelpunt. Trainer van der Neut wisselde Rob van der Stap nog voor Arnold Kaercher, maar ook deze wissel bracht niet het hei lige vuur. De wedstrijd bloedde langzaam dood en beide partijen waren tevreden met het bereikte gelijke spel. De scheidsrechter vond het een heerlijke wedstrijd om te fluiten en liet een minuut of zes langer door spelen. Het publiek was al bijna helemaal van het veld toen de scheidsrechter eindelijk voor het einde blies. Texel'94 speelt zaterdag om vier uur 's middags de uitwedstrijd te gen VIOS-W en maandag Tweede Paasdag wordt thuis gevoetbald tegen LSVV. Woensdag start een cursus Callanetics van tien lessen. Het is de laatste voor de zomervakantie Ook op donderdagavond is nog plaats (vijf lessen). Lestijden: 19.00- 20.00 uur in De Waldhoorn te Den Hoorn. De les begint met een warming-up om de spieren te rekken en op te warmen. Daarna worden stevige spierversterkende oefeningen ge daan op muziek met name voor de buikspieren, maar ook voor de rug spieren, beenspieren, borstspieren en bilspieren. Ook wordt op een goede houding gelet. Er wordt niet gesprongen. De cursus is geschikt voor alle vrouwen, jong en oud. De lessen worden gegeven door fysiotherapeute Manda Bergsma. Voor opgave: tel. 319708. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt op Tweede Paasdag een rit. Opgeven hiervoor kan tot vrijdag 18.00 uur bij A. Stiggelbout, tel. 31 36 86. P 0 Het logo 150 jaar PH-polder. gemaakt door Susan van Beek uit Den Burg waaraan wordt gewerkt en waar van de intekening binnenkort start. De makers zijn nog op zoek naar een afbeelding waarop de molen die er vroeger heeft gestaan nog geheel intact (met wieken) is te zien. Zaterdag worden in en rond de tent allerlei activiteiten gehouden waar bij bedrijven uit de polder zich pre senteren aan het publiek. Er komt een oude dorsmachine, er zijn sport- en spel onderdelen zoals een zeskamp tussen verschillende Texelse polders en een crossloop over en langs de dijk. Verder is er onder auspiciën van Stipt live mu ziek van Texelse bands 's Avonds speelt in de tent een feestband. Om het evenement financieel rond te krijgen is de organisatie afhan kelijk van sponsors, die binnenkort worden benaderd. Het secretariaat van de stichting is in handen van Joke Kuijper-Roeper (tel. 31.95.01). Zaterdag 30 maart: Texel'94 B1-Geelzwart B1 4-2 Texel '94 B2-VZV B2 5-2 Texel '94 C3-Oudesluis Cl 6-2 SVO C1-W.waard C1 3-2 Texel '94 C1-Schagen C2 7-2 Texel '94 D1-Wiron Dl 8-0 Zap D2-Texel '94 D2 1-5 Meisjes Texel '94-Reigerboys 2 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Oosterend F1 5-0 ZDH F1-SVC F1 2-3 Barcelona F1-PSV F1 6-1 Ajax F1-Feyenoord F1 1-1 De Koog E1-De Koog E2 2-3 Texel '94 El-Oosterend E2 0-4 ZDH E1-SVC E1 2-3 De Koog D1-ZDH Dl 4-11 SVC D1-Oosterend D1 1-10 Texel '94 D4-Texel '94 D3 1-5 Zondag 31 maart: Spirit-Texel '94 1-1 Watervogels-SVO 1-1 Kreileroord-De Koog 1-3 Always Forward 3-Texel '94 3 1-1 Helder 5-Texel '94 4 4-6 De Koog 2-BKC 3 1-2 SVO 2-Hollandia T 5 5-1 Hollandia T A1-Texel '94 A1 1-5 Dames: RKEDO-Texel '94 Recreanten: O'end 2-De Koog ZDH-O'end 1 SVT-C'dorp G-Team-Rivalen 2 2-6 4-2 4-1 1-3 6-2 (ADVERTENTIE) Plus gratis cn dc Texelse pro* icr Xoordkop uin Tc.xcl

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5