Opa's laatste kunstje is twaalf meter lang r oop Seepma bouwt eigen jacht Léi Sport Geknipt/ NATIONALE SCOUTING DAG TEXELSE COURANT ff Klaverjaskoppel kampioen met fuime voorsprong heo Kikkert wint hofnar-trofee Introductieavond luiksport Calluna Eilandcompetitie volleybal Meer dan honderd wedstrijden bij schoolvoetbal Training jachthonden Texels tafeltennis kampioenschap Basketbalnieuws Koude moto-cross Gehavend G-team wint overtuigend Volleyballers ten onder in Den Helder Paastoernooi Jeu de Boules Texels toneel met Italiaans tintje Grote rommelmarkt voor Hoornder kerk Met Jongerenwerk naar Pinkpop Vijjling Texelaar geboren VRIJDAG 5 APRIL 1996 'at doet een vuttende timmerman die van zeilen houdt? Die ouwt zijn eigen boot. Voor Joop Seepma uit De Koog (60) dat niet de eerste keer. Maar deze is opa's laatste bnstje", lacht hij verlegen. In een schuur aan de Rozendijk leekt hij praktisch al zijn vrije tijd in een prachtig zeiljacht at binnenkort te water gaat. Een kennis had een casco gekocht En een zeilboot, een Waarschip vroeg Seepma om deze af te uwen Zo rolde de Koger in de botenbouw. ,,lk had daarvoor wel otorboten betimmerd, dus hele- iaal vreemd was dit werk niet jor me." eepma kreeg de smaak te pakken )en hij later tekeningen zat te be- fuderen van een Zeester van ont werper Van der Stadt, kwam de >nnis opnieuw bij hem langs. Sa- ien besloten ze twee van zulke •heepstypen te bouwen. ïilervaring had Seepma op dat loment niet. ,,lk ben een latbloeier", grijnst hij. Zeilen lerde hij vervolgens in de praktijk, jnder les. „Voorzichtig aan, dat best Wel eens vast gezeten, or. Maar niet ernstig." Hoge opbouw idrie boten besloot Seepma tot |jje bouw van een meesterwerk: een yaalf meter lang jacht van het Ipe Norman „We kozen deze we gens de opbouw. In de kajuit zit je hoog en kun je door de grote ra men goed naar buiten kijken. In de meeste zeilboten zit je laag, zie je door kleine patrijspoortjes alleen voetjes in het gangboord voorbij schuifelen. Mijn vrouw vond dit veel mooier. En ja, zij gaf de door slag Giftig spul Schepen bouwen is iets anders dan schepen ontwerpen. Seepma „Daar waag ik me niet aan, dat is een vak apart." Hij kocht de teke ningen en ging aan de slag. De romp wordt aanvankelijk op de kop gebouwd. Met hulpspanten wor den latten tot een romp gevormd. Er wordt een epoxylaag op aange- Het enorme jacht heeft een fraai gestroomlijnd uiterlijk IFoto Tessa da Gruutf) bracht met glasmatten. „Voor de versterking", verklaart Seepma. „Het is nog effe beter dan polyes ter. Wel wennen hoor Het is rottig spul, hartstikke giftig. Ik had er in het begin echt last van. Hoesten, verschrikkelijk. Nu niet meer. Im muun geworden, denk ik." De schotten geven de stevigheid aan het schip Fraai betimmerd De opbouw was de grootste klus, aldus de bouwer. De grote ramen die er vlak ingeplaatst moesten worden, terwijl de vorm enigszins rond is, zorgden voor veel werk. „Een moeilijke constructie", ver zucht Seepma. „Veel moeilijker dan die andere die ik heb gemaakt." Hoewel het af en toe niet meeviel, is weinig mis gegaan tijdens de bouw. „Ja, één keer had ik de ver- harder voor de plamuur vergeten. Niet zo leuk. Veel werk om dat weer goed te krijgen." Vanbinnen is het jacht ruim en prachtig betimmerd met mahonie. Seepma maakte alles zelf, bok de comfortabele kombuis en de douche. Hij hield zich volledig aan de bouwtekening „Als je daarmee gaat rommelen, kom je op andere punten in de knoop." De Volvo Penta motor zit er al in. „Daarbij hebben mijn twee zoons, Eelke en Jaap, en Hans Bakker van hiernaast geholpen. Zij zijn meer thuis in die techniekboel. Het bou wen gebeurde bij Hans in de schuur, hij was net zo enthousiast als ik en heeft er aan meegewerkt en -gedacht alsof het zijn eigen schip was." De kiel staat buiten klaar. Als die is gemonteerd steekt het jacht twee meter diep Veel zeil Aan schuren en verven heeft Seepma een broertje dood Toch was dat ook een aanzienlijk deel van het werk. Ondanks de tegenzin ziet het jacht er prachtig strak uit. „Er zit nu meer dan 4000 uur werk in. Ik ben er dik twee jaar geleden aan begonnen Meestal ben ik hier voor zevenen 's ochtends en om zes uur ga ik naar huis. Of ik dat straks niet zal missen? Och nee. Bouwen is leuk, maar het duurt lang hoor. Ik ga er straks lekker van genieten." Binnenkort wordt het schip uit de schuur gehaald en naar de haven vervoerd voor de tewaterlating. Wanneer dat is wil Seepma niet verklappen. „Het liefst stiekem op een zondagmorgen, maar daar krijg ik waarschijnlijk de kans niet voor", aldus de bescheiden bou wer. Hij brengt zijn boot op de motor naar Lemmer waar bij De Vries de aluminium mast van 14,5 meter wordt geplaatst. Daar zijn tevens de zeilen vervaardigd. Het schip gaat 90 vierkante meter zeil voeren. Cederlicht Hoewel hij niet van poespas houdt, zit Seepma vast aan een doop plechtigheid van het imponerende jacht. „Cederlicht" wordt de naam, die in groene letters op de hagel witte romp komt. „De romp is van cederhout, vandaar." En dan...varen maar. „Inderdaad. Eerst een beetje m de buurt, om het schip te leren kennen. Maar dan willen we wel eens wat langere tochten maken. Naar het zuiden, Engeland, de Oostzee, misschien een keertje de oceaan over... Nog een boot bouwen7 Nee, daar begin ik niet meer aan." Tessa de Graaff jet seizoen 1995-1996 van klaver- isclub Den Burg zit er op. Na 25 onden zijn Lieuwe v.d. Veen en jans Westdorp als overtuigende 'innaars uit de bus gekomen. Zij liebben alledrie de periodes ge ronnen en tevens zijn zij met een orsprong van 6415 punten op de nummer 2, Bart Weijdt en Willem Koomen, winnaars van het totaal- Massement. Het koppel had een aemiddelde van 6930 punten over Ie avonden. hris Schraag en Aris Barhorst jbben dit seizoen de meeste mar- mgescoord 60 stuks. Het laagste jntental dat werd behaald was >94 en de hoogste score was 8219 rnten voor Piet en Mia Flick. Er erddrie maal boven de 8000 pun- ngespeeld, ook werden driemaal ven marsen op één avond be laid. De laatste avond werden ie partijen gespeeld, maar dat |eek voor de eerste vijf van het assement geen verandering van )sitie meer teweeg te brengen. ®ok de laatste avond waren Van der Veen en Westdorp weer de sportzaal De Ferrever werd dins- ag door de leden van handboog- sreniging De Eilandschutters ge reden om de minst geliefde aller lofeeen de Hofnar. Hierbij staat ft persoonlijk record van elke pelnemer - opgebouwd sinds de prt van het seizoen - centraal. Hij [zij die tijdens het schieten om de pfnar het verst onder dit p.r. blijft, irdient de trofee. Onder het motto pelfs de beste schutter laat wel |ns een steekje vallen" wordt op je manier een voor iedereen ge ldwaardige situatie gecreeerd, laarbij elke schutter op zichzelf is Sngewezen. lechts twaalf moedigen durfden [2e confrontatie met zichzelf aan. leo Kikkert behaalde uiteindelijk |n puntentotaal, waarmee hij het rst onder zijn p.r. bleef Hanneke |n Laar werd „eervol" tweede, |roen Berndsen derde. 'ken is een opkomende sport door iedereen te beoefenen is. emparadijsCalluna haakt hier in door, in samenwerking met ikinstructeur Inge Keijser, een |troductieavond te houden. <elaars die tijdens hun vakantie ïl eens hebben gedoken, weten ft dit een bijzondere ervaring is. pnieten van de natuur onder wa- [- a' °f niet in een exotische om- fv|ng, is iets waarover men niet lakt uitgepraat. ■zwemparadijs Calluna kan ieder- gn donderdagavond 18 april de Jr$te stap zetten in de fascine- jjnde onderwaterwereld Deintro- ctie-avond begint om 19.00 uur. ^ïrst krijgen de deelnemers een deelte theorie en uitleg over het hoogste met 6150 punten. Ans Gieles en Nel v.d. Veen haalden 5854 punten, Annie Bakker en Dini Winters 5747 punten, Chris Schraag en Nico Barhorst 5510 punten en Piet en Mia Flick 5474 punten. Totaalstand na 99 partijen 11 vd.Veen-H Westdorp 171507, 2 B Wei|dt-W. Koomen 165092; 3 J. Witte-Th. Witte 164241, 4. F Caspers-R. de Ruwe 163656, 5. echtp F. Veeger 161210; 6 Ch. Schraag-N. Barhorst 160316, 7. J. Wiersma-J Vmke 159968, 8. D Winters A Bakker 158326, 9 E Eelman-J Vriens 158073. 10 W. Derksen-P v Heerw 157421Derde periode. L. v.d. Veeri-H West dorp 59396, J. Witte-Th. Witte 55937, F Cas pers-R de Ruwe 54523, echtp F. Veeger 54518, B Wei|dt-W Koomen 53653, D. Timmermans-N. Koomen 53653; D Timmer- mans-N Koomen 53527; A Gieles-N. v.d Veen 53436, C Vinke-G Smit 52918, W. Derksen-P. van Heerwaarden 52866, D. Win ters-A 8akker 52771. Dinsdag Veld A mannen: 18.30 u Tatenhove 1-Texo Super 19.15 u. OSG-Super Perf. Bodies 20 00 u. Graaf-Perf. Bodies Gr.Slock 2 20.45 u. Slock 2-Tex. Auto PC. de Kr. 21.30 u. Handic.-P.C. de Krim Maarco 22.15 u. P.28/Krim-Maarco Handicap Veld B gemengd mannen: 18.30 u Fitt-Waayer Cavo Latuco 19.15 u. Cavo Latuco-Klif Beverdam 20.00 u. Zandloper-Beverdam Klif 20.45 u. Westerlaken-Leydekk. Eier.H. 21.30 u. Eierl.Huis-Klif 12 Westerl. 22.15 u. Haarstudio-Question Klif 12 Veld C vrouwen: 18.30 u. Nioz-Wiersma 7 Prov. 19.15 u 7 Prov -Gr. Slock (v) Wiersma 20 00 u. Texèle-ABN/AMRO Rival 20.45 u. Rival-Kruiswerk Texèle 21.30 u. TopTien-Jozef Smash 22.15 u. Smash-Bosma Jozef Wedstrijdleiding voor deze avond: Frans en Guus, tel.314171. Uitslagen 20 april Kobeko-Meubelhuis 0-3; DGM-Sportshop 0- 3; Architect Uriot-Paal 9 3 0, Graaf Spuiterij- Tatenhove 1 0-3, OSG-PC de Krim 2-1, ABN/ AMRO-Cocky's Kapsalon 0-3. LenR Bever dam 2-1Waayer-Rabo 1-2, Cavo Latuco-Fitt 0-3; De Vlier Visser Bouw 2-1, Durper Drup- Timmers 3-0; Vespertma-Zeilmakerii 3-0; Smash-Nioz 2-1, TopTien-Bosma 3-0, De Rival-Jozef 0-3. Beautique Texèle-Kruiswerk 3-0; 7 Provincien-ABN AMRO (v) 3 0, Wiersma Antiek-Grote Slock (v) 3-0 materiaal. Daarna wordt onder lei ding van de instructeur kennisge maakt met de eerste beginselen van het sportduiken. Bij voldoende belangstelling is het de bedoeling om in de maand mei of juni een weekendcursus te houden. De kosten voor deze avond zijn slechts 30,- per persoon. Aanmel den is mogelijk tot en met 12 april bij de receptie van Calluna (tel. 317888). Snel reageren is gewenst, want er zijn maar een beperkt aan tal inschrijvingen mogelijk. Familie-actie De zondag blijft voorlopig familie dag in zwemparadijs Calluna Ge zien de grote belangstelling is be sloten de actie tot 1 juni te ver lengen. Dat betekent dat een gezin van maximaal vier personen op zondag voor slechts ƒ17,50 kan zwemmen in Calluna. Elke persoon meer uit een gezin betaalt 2,50 extra. Zinderende spanning en grote ge zelligheid zullen ook woensdag weer de belangrijkste ingrediënten zijn in het traditionele school- voetbaltoernooi. Zon 350 kinderen vormen maar liefst 40 teams, die samen in 117 wedstrijden zullen uitmaken wie zich voor een jaar de sterksten mogen noemen. De Texelse kampioenen zijn gerech tigd mee te doen aan het Noord hollands kampioenschap, dat zich woensdag 8 mei afspeelt in Hoorn. De Texelse wedstrijden beginnen om 13 15 uur, op de velden van Texel '94 in Den Burg. Het zag er even bedenkelijk uit, maar ondanks de slechte staat waarin sommige velden verkeren, kunnen toch alle teams terecht aan de Haffelderweg. Alleen het A-veld op het terrein van de voormalige SV Texel is niet bespeelbaar. Dat alle velden op loopafstand van elkaar liggen, is niet alleen goed voor de gezelligheid, maar ook een gemak voor toeschouwers die meer dan Het trainingseizoen voor jachthon den gaat weer van start. Om het seizoen in te luiden, wordt door KNJV Texelop zaterdag 13 april om 14.00 uur een informatie-bijeen komst gehouden m Bosch en Zee te De Koog. Als spreker is uitgeno digd Ed Booter, voorzitter van de commissie jachthondenproeven Nederland Hij komt vertellen over het trainen en africhten van jacht honden. Tevens wordt (buiten) een demonstratie gegeven met ver schillende soorten jachthonden. Een ieder die geïnteresseerd is, niet alleen leden van het KNJV, is wel kom. eén favoriet team hebben. De orga nisatie rekent er daarom op dat veel ouders de verrichtingen van hun kroost komen aanschouwen. Het toernooi kent verschillende af delingen. Vier jongenselftallen en zes miniteams met louter meisjes spelen om het kampioenschap van Texel Daarnaast zijn er elf mini- teams van jongens en negen mini- teams van meisjes die in eigen poules om de onvergankelijke roem strijden. Tenslotte zijn ook de kleinste scholen ter wille geweest, door een afdeling met tien „ge mengde" miniteams te formeren. De wedstrijden worden geleid door zowel officiële scheidsrechters als leerkrachten van de basisscholen. Rond 17.15 uur staan de finales gepland. Een half uur later is de prijsuitreiking TT V. Tetak houdt op donderdag 2 en 9 mei open Texelse kampioen schappen tafeltennis Beide avon den beginnen om 19.00 uur. Tot 21.30 uur wordt gespeeld in gym zaal De Ferrever. Het toernooi is voor iedereen vanaf 16 jaar, de kos ten zijn ƒ2,50 per persoon. Er zijn twee categorieën: competitie spelers en recreanten. Er wordt in grote poules gespeeld, zodat ieder een zoveel mogelijk partijen mee maakt. Opgeven bij L. v.d. Veen, tel. 3163954of op trainingsavonden in De Ferrever (donderdag) De basketballers van De Mareis gaan zaterdag niet naar het toer nooi van Break Out in Hippolytushoef. Er zijn te weinig spelers beschikbaar. De trainings uren voor de junioren zijn samen gevoegd van 18.00 tot 19.30 uur. Dinsdagavond is er wél een trai ning, onder leiding van interim- oefenmeester Paul Inpijn. Voor de veiligheid van rijders en publiek had de organisatie van de tweede MAB moto-cross (zondag aan de Hoofdweg) de baan laten' veranderen. Ter hoogte van de kantine was een nieuwe wasbord aangebracht, zodat de snelheid van de crossers flink afnam en het vermaak voor het publiek toenam. De meeste deelnemers, zo bleek, moesten flink wennen aan de nieuwe situatie Daar slaagden vooral de rijders in die technisch het één en ander in huis hebben, een ontwikkeling die flinke gevol gen had voor de klassementen. Vooral de ervaren crossers van de overkant sloegen keihard toe. Sommige Texelaars wisten redelijk in de buurt te blijven. Zo deed Joost de Winter in de 80cc goede zaken met zijn alles-of-niets-sU\\. Toch moest ook hij een overkanter laten voorgaan. De kleine mannen van de 60 cc hadden het op de nieuwe bulten erg moeilijk en het is aan hun ka rakter te danken dat ze aan de fi nish kwamen. Bij de junioren 125 cc buitte Willem Johan Bakker zijn ervaring en techniek ten volle uit en toen bleek dat de gepromoveerde crossers uit de 80 cc hier nog tekort schieten. In de 125 cc senioren werd aller aandacht getrokken door Egbert van der Werf. Van achter uit het veld reed hij naar voren, maar dat vergde zó veel van zijn krachten, dat hij alsnog achterin eindigde. Ook Otto Goënga moest na harde strijd buigen voor het geweld van de overkant. In de 250 cc werd Ronald Zijm keu rig tweede. Marco Witte kreeg de stijlprijs voor zijn rijden op het nieuwe wasbord. Een derde plaats was bovendien zijn deel in de eer ste manche, maar in de tweede viel juj uit door pech. In de Fun-klasse is Nico Bakker met zijn nieuwe KTM viertakt dit jaar waarschijnlijk onverslaanbaar. Een nek-aan-nek-race tussen Hans de Winter en Rob Bakker om de tweede plaats, werd ternauwer nood in het voordeel van De Win ter beslist. De volgende cross wordt zondag 14 april gehouden. Uitslagen 60 cc 1 Rick Driver, 2. Pascal Veenstra. 80 cc: 1Thijs Bakker, 2 Joost de Winter, 3 Jan v/d Vis 125 cc junioren: 1 Christian Land mark 2 Wouter Bakker; 3. Ben Rentenaar 125 cc senioren 1 Erik Pater 2 Dave Straat hof 3. Siem Hoenson 250 cc. 1. Mart Hink, 2 Ronald Zijm; 3. Jack Vledder Fun-klasse 1 Nico Bakker. 2 Hans de Winter; 3 Rob Bakker. Seepma achter het stuurwiel van zijn jacht. iFoto Tessa de Graaffl In de wedstrijd tegen Rivalen 2 moest het G-team van SV De Koog het stellen zonder drie spelers. Theo Franchimon en Jan Daalder waren geblesseerd en Chris Zijm ontbrak wegens ziekte. Zodoende konden de Texelse voetballers maar net een volledig team (acht spelers) op de been brengen. Toch behaalden ze een ruime overwin ning. In het begin zag het er donker uit, want na een kwartier kwam Riva len door een achterhoedefout op 0- 1. Daarna kreeg het G-team diverse kansen, maar steeds werd de bal van de doellijn gehaald. In de laat ste vijf minuten voor rust zorgde Ruud Heuving voor opluchting. Hij scoorde twee keer, zodat De Koog met een 2-1 voorsprong aan de thee begon. In de derde minuut van de tweede helft knalde Frans Bos uit een cor ner raak, 3-1, en kort daarna maakte Ruud Heuving 4-1. Rivalen kwam nog terug tot 4-2, maar in de slotfase voerden Ruud Heuving en Paul Bakker de score op tot 6-2. Op tweede paasdag voetbalt het G- team in Mijdrecht tegen Argon. De heren volleyballers van Tevoko hebben zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Helderse Seahawks geen potten kunnen breken Hoewel van te voren de wens was uitgesproken juist tegen deze streekgenoot een klinkende overwinning te behalen, werd tijdens de wedstrijd weinig van die instelling gemerkt. Als excuus voor de nederlaag kon worden aangevoerd dat de selectie wordt geteisterd door blessures. Vorige week tegen De Boemel wa ren echter ook drie basisspelers afwezig en toen werd wél een goede wedstrijd gespeeld. Joost Albers, die als speler van het tweede team het zestal comple teerde trof het niet in te moeten vallen in een zo weinig geïnspi reerd team. Desondanks kwamen de Texelaars snel op voorsprong. Het spel was nog alleszins acceptabel en mede door de geringe tegenstand werd de eerste set vrij gemakkelijk met 15-9 gewonnen. Hiermee was het kruit verschoten. Seahawks begon nauwkeuriger te spelen, serveerde wat lastiger en begon ook in aanvallend opzicht meer risico's te nemen Geholpen door de enigszins defaitistische in stelling van Tevoko pakte het Helderse team de tweede set met 7-15, waarna ook de derde en vierde set probleemloos een prooi werden (6-15 en 5-15). Tevoko speelt 13 april zijn laatste wedstrijd en wel „thuis" tegen VVM '63 Afhankelijk van de resul taten van de concurrenten, zullen de Texelse heren op een keurige zesde of zevende plaats eindigen. Gevallen Een Duitse toeriste kwam maandagmiddag ten val toen de met de fiets over een onverhard pad van camping Kogerstrand reed. Ze werd met been- en heupletsel door een am bulance naar een huisarts ge bracht. Jeu de Boules Texel houdt tweede paasdag het traditionele paastoernooi op de baan van Oosterend. Twintig leden hebben zich hiervoor aangemeld. Er wordt doublet gespeeld, wat in houdt dat twee tegen twee ieder met drie boules speelt. Het toer nooi begint om 13.00 uur en pu bliek is welkom. Maandagavond is het Schilders Bremer tête-a-tête toernooi gestart. Er wordt eén tegen één met drie boules per persoon gespeeld. Tussenstand voorjaarscompetitie, zaterdag 1 Harm Gort (12,9), 2 Magda Boonman (11,8), 3 Henny Koning (11,4) Woensdag 1 Cor Timmer (11,58). 2 Joop Sikkeleras (11.4) 3 Cees van Houten (10,78) Toneelgroep Oosterend is voor éen keer omgedoopt in Troepa di Oosterenda. Samen met twee mu zikanten wordt op 13 april het volksstuk „Roddels en fijne vijgen" van Carlo Coldoni gespeeld. De uit voering in De Bijenkorf begint om 20.00 uur. Het is een stuk vol kari katuren en roddels. Italiaanse mu ziek en liedjes omlijsten het geheel. De regie is in handen van Anneke Berghuis. De eerste grote rommelmarkt van Den Hoorn is op zaterdag 13 april van 09.00 tot 14.30 uur rond de schuur van Axel Lap aan de Witte- weg (tegenover het ZDH-veld). Er is zoveel dat de tafels regelmatig worden bijgevuld, zodat zowel de vroege vogels als de uitslapers aan hun trekken kunnen komen. Ook is er een stand waar kan worden geïnformeerd naar artikelen, die er misschien wel zijn, maar niet zijn uitgestald. In en om de schuur zijn meubeltjes te vinden zoals stoelen, kinder- ledikantjes, boxen enz. Ook is er koffie met eigen gebakken cake en oliebollen. De volgende markten zijn op 1 en 29 juni. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje Texelaars die naar Pinkpop willen, hoeven de lange reis naar het Limburgse Landgraaf niet persé op eigen gelegenheid te ondernemen. Bij voldoende belangstelling kan het driedaagse festival op maan dag 27 mei worden bezocht via een gezamenlijke busreis, geor ganiseerd door Jongerenwerk Texel. Voor de maandag is geko zen, omdat op die dag de meeste en de populairste bands optreden, 's Ochtends wordt de boot van 7.05 uur genomen, 's nachts rond 2.00 uur vaart De Zeester het gezel schap weer naar Texel. De kosten (toegangsbewijs Pinkpop en de reis) bedragen ƒ85,- voor jongeren tot en met 18 jaar; volwassenen betalen 95,-. Voor de jongere deel nemers gaat voldoende begelei ding mee. Informatie is verkrijg baar bij d'Ouwe Ulo, tel. 315583. I Uit een artikel over wadlopen in de zaterdagbijlage van de Volkskrant van 16 maart. üema. kracht om alleen te staan v*..' eenzaamheid waard is' Ze trokken j een rubberboot achter zich aan en I bij hun uitrusting zat een van de eer- j stc transistorradio's van Nederland. Een knocrt van een ding en dus een J zware last Maar essentieel voor he# weerbcrichL Texel - Vlieland was lo* pend nog niet eerder gedaan Het was oktober 1964. Jaap Bu- walda en Jan Abrahamse, geografie- studenten uit Groningen en pio niers van het modeme wadlopen hadden voor de zekerheid een volg- a boot ingeschakeld, met een journa list en een fotograaf van de Tesselse I Courant De cruciale ontmoeting! zou bij de derde geul zijn, rond halfl vier 's middags. Het is er nooit van* gekomen De boot kreeg motor- pech, het gezwaai van de vcrslagge vers naar de vuurtoren op Texel werd door de hulpwachter met se rieus genomen. 'Intussen probeerden wi| naarj Vlieland te komen, wc lagen well een uur achter op het schema', zegt 1 Abrahamse, hoofdredacteur van het Waddenbulletin en K"*>dte Uit de Meppeler Courant werd bij gaand artikeltje met foto geknipt over een bijzondere geboorte. BLOKZIJL Een Texels schaap is maan dag bevallen van een vijfling Eigenaar en dieren arts Hans Ilogendijk uit Blokzijl, zegt dal een vijfling uniek 1& 'Dit komt met vaak voor Wel bij andere rassen, maar niet bij een Texelaar Een drie ling wel en soms een vierling, maar vijf lam meren uit één schaap niet.' De lammeren zijn volgens Hagendijk le vensvatbaar Ook dat komt niet vaak voor.' aldus de dierert9rts. (Foto Sleb van der Laan)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9