1. Raad unaniem vóór Halve ton voor luchtvaartmuseum 'v. Vrolijk Pasen op Texel. Familieberichten 'Jexelaartjes' '■'ff TEXELSE J COURANT' adelrob dood aangespoeld i Aanrijding Tweespalt I I I M'J'nering I I I WERELDfeesf /n.lJDNniM DONDERDAG 11 APRIL 1996 Mare-medewerker Rens van der Zwaag met de dode zadelrob. Foto Harry do Graai) ap f er Daalder vond zondag- lend een pas gestorven zadel die was aangespoeld op de dendijk achter Oosterend. Het een volwassen vrouwelijk implaar met een gewicht van leveer honderd kilo. Rens van Zwaag en Rick Kuiper van Mare haalden het kadaver op itwachting van expert Chris leenk van het Nationaal Natuur- lorisch Museum in Leiden. Hij zal de doodsoorzaak bepalen. Het is de bedoeling het dier te ontle den en het skelet een plaatsje te geven in het museum. Zadelrobben horen in onze kust streken niet thuis. Ze komen echter massaal voor in de noordelijke pool- zeeën, waar hun mooie witte jongen een gewilde buit vormen voor zeehondenjagers. Mede door de gru welijke filmbeelden van deze jagers die met knuppels het ijs opgingen om de jongen dood te slaan, werd de wereldopinie gemobiliseerd, wat ech ter niet leidde tot het stoppen van jacht De Noorse regering stumileert het afschieten van bepaalde quota zeehonden om de belangen van de Hoewel de discussie anders deed vermoeden, legde geen der raads leden dinsdagavond een strootje in de weg van het luchtvaart museum. Het onderwerp werd mi nutieus uitgeplozen, maar dat le verde geen hinderpalen op voor de eenmalige bijdrage van een halve ton. Enkele raadsleden waren bang dat door de toekenning van deze bijdrage een precedentwerking ontstaat. Groen Links wilde de eenmaligheid van de subsidie benadrukken door de term „museum" te veranderen in „ex positie". Achterliggende gedachte is dat musea op Texel in aanmerking komen voor een jaarlijkse raam- subsidie „Anders gaan we over een paar jaar weer discussiëren waarom het luchtvaartmuseum geen raam- subsidie krijgt en de andere musea wel", verduidelijkte Jaap Vlaming Wethouder Nel Eelman zag hier niets in. omdat het woord „luchtvaart museum" al helemaal is ingeburgerd. „De subsidie is echt eenmalig De initiatiefnemers weten dat ze hierna hun eigen broek moeten ophouden." Op de Maricoweg reed dinsdag een 19-jarige Texelaar zonder goed te kijken een uitrit uit Hij botste op de wagen van een 25-jarige Duitse. Beide auto's raakten zwaar bescha digd De gemeente heeft naar aanleiding van de museumperikelen op het ei land een nota over dit onderwerp herzien. Die wordt volgende week in commissieverband besproken. Vol gens de PvdA en D66 is dat verhaal toegeschreven op erkenning van het luchtvaartmuseum. „Niet dat ik tegen ben, maar de argumenten die u voor dit initiatief positief aanwendt, ge bruikt u voor andere als negatieve elementen", gaf Pieter de Groot aan. De wethouder erkende heel eerlijk dat het college voorstander is van het luchtvaartmuseum. „Dat is ook geen geheim, want het staat in het college programma Maar daar staat ook dat het een particulier initiatief moet zijn, dat alleen voor een startsubsidie in aanmerking komt VERVOLG VAN PAGINA 1 dat bedrijven moeten stoppen, dan moet u daar ook maar geld beschik baar voor stellen Hij verweet De Groot „gebrek aan randstedelijke to lerantie richting Texelaars" De term nationalistisch, die PvdA'er Dirk Terpstra al eerder in stelling bracht tegen TB, irriteerde Drijver „Wij willen een plaatselijk invulling van de regels Gebruik maken van de ruimte die de wet biedt Terpstra: „Wij hebben wellicht ander normen dan TB, maar we zijn wel met elkaar bezig er het beste van te maken." visserij te beschermen Op zoek naar visgronden verlaten zadelrobben soms hun „eigen" zee en komen te recht in zuidelijker wateren In maart 1987 werd een door Arie Dijker ge vonden jonge zadelrob in EcoMare bezorgd. Dit dier. dat de naam „Arie" kreeg, werd later met zadelrobben van andere opvangcentra terugge bracht naar het noorden. In maart 1990 kreeg EcoMare opnieuw een jonge zadelrob in huis, die was aangespoeld bij Den helder Dit dier stierf al de volgende dag. Bij sectie bleek dat een hartafwijking de doods oorzaak was. Volwassen zadelrobben lijken sterk op onze gewone zeehonden, al zijn ze iets groter (maximaal 180 kg bij een lengte van ongeveer twee me ter). Ze danken hun naam aan een tekening op de rug die aan een zadel doet denken en vooral bij de manne tjes duidelijk is Peter Daalder vond zondag bij de dijk ook een dode bruinvis, die echter in vergaande staat van ontbinding ver keerde. Ook dit kadaver werd naar EcoMare gehaald voor onderzoek. gaat ook om een totaalbeeld Daar past wèl een luchtvaartmuseum in, maar met de initiatieven van de jutters en de Texelse Ondernemende Vrou wen." Bunker Het CDA had helemaal geen proble men met het voorstel, maar zag graag dat de bunker tegenover het vlieg veld, die het museum bij de rondlei ding wil betrekken, wordt afgebroken „Het is een moloch In het landschap", aldus Kees Hin. Peter Bakker van Groen Links stelde voor om het ge vaarte te laten bombarderen tijdens de eerstvolgende vliegshow Texels Belang en andere partijen wilden de bunker juist graag behouden. Wethouder Schilling vreest dat het afbreken van de bunker het nodige zal kosten, maar zoekt uit hoeveel. „Als ik zo'n hoop geld heb zou ik lie ver een fietspaadje leggen." Haar eerlijkheid werd gewaardeerd, maar een antwoord op de vraag was het eigenlijk niet. De Groot: „U stelt dat er op Texel sprake is van een verdringingsmarkt op museum- gebied Maar het luchtvaartmuseum kan er wel bij, omdat er toch al veel mensen op het vliegveld komen, dus het is daar een aanvulling van de at tracties Maar een gulden kan slechts één keer worden uitgegeven Uw ar gument gaat alleen op als het luchtvaartmuseum gratis zou zijn." Ook in tweede instantie had wethou der Eelman geen echt antwoord op de vraag. „Er is geen wetenschappe lijk onderzoek gedaan naar die verdringingsmarkt, dus ik baseer me inderdaad op een gevoel. Maar het Peter Bakker (Groen Links) vond dat TB niet het alleenrecht had om als weldoener van Texel op te treden. Als je iets lelijks zegt over TB, is dat ge lijk on-Texels een standpunt dat werd gedeeld door Erna Eelman (VVD) „Het negeren van de vragen van D66 vind ik schandelijk. Het ty peert de wijze waarop de wethouder naar de oppositie opereert. We wor den met een kluitje in het riet ge stuurd." Terpstra dreef de spot met de motie tegen D66. Toen we over de drijf- mestkwestie contact hadden met de provincie hoorden we de TB-fractie niet. Toen was het met de dolksteek in de rug van het college en nu wèl. We voelen ons te kort gedaan en verwachten dat we ook in die motie van afkeuring worden genoemd.' Solidair ..Elk raadslid moet kunnen overleg gen. op elk niveau. Ook wij willen in die motie worden genoemd", ver klaarde Peter Bakker zich solidair met D66 De Groot maakte het nog bon ter „De motie geeft het verschil in politiek denken zo duidelijk aan, ik zou bijna vóór stemmen." De motie van afkeuring werd echter toch met negen tegen zes stemmen aangeno men. ..Het lijkt wel of we twee maanden dicht gaan, in plaats van twee da gen". verzucht de kassière in de supermarkt, waar ik tussen de hoog opgetaste boodschappen- karren een half broodje wil afreke nen. ..En dan te bedenken dat de winkels in De Koog komende da gen gewoon geopend zijn.Tot mijn verbazing blijft ze iedereen opgetogen vrolijk Pasen wensen Waarom doen mensen die voor hun vakantie zi/n op Texel toch zo chagerijnigi Het begint al buiten, waar de heilige koe zo dicht moge lijk bij de ingang van de winkel moet worden geparkeerd. Zeker alweer vergeten dat men naar Texel was gekomen om te wande len. Automobiliteit terugdringen is een kwestie van mentaliteit verande ren, roept de politiek Nou. dan wacht op Texel nog een zware klus. Scheldende vaders steken heen en weer om het blik te plaat sen zonder beschadigingen Aan wijzingen van moeders brengen de temperatuur in de wagen tot het kookpunt Toch met zo'n gek idee. zo'n parkeergarage onder Albert Heijn Na tien rondjes en lang wachten op een vrij plekje volgt een marte lende tocht door de supermarkt waar de vertrouwde merken nét zijn uitverkocht en moeders twijfel achtig over alternatieven doen Het is dringen geblazen op zaterdag. Mensen kijken elkaar met vijan dige blik bij de stellingen vandaan Als een slangenmens reik ik er tus sendoor om het brood te pakken. Ze geven me geen millimeter. Bijna breekt een veldslag uit als een mevrouw het laatste zakje croissants in haar karretje depo neert en iemand anders het eruit grist Terwijl we er in het maga zijn nóg honderd hebben, maar we kunnen het met vakkenvullen ge woon niet bijhouden", aldus een getergd personeelslid.Je bent op vakantie, ga toch lekker uit eten", denk ik nog. Na twintig keer wisselen van de in houd is de kar overvol. Maar in de rij voor de kassa holt ma nog drie keer weg om nog éven een pak vla, fles cola of een pot pindakaas te pakken, waarvan er volgens pa al drie in de koelkast van de ge huurde bungalow staan. Hulpeloos ziet hij zich steeds dichter naar de kassière gevoerd worden, de plas tic boodschappentassen als nutte loos wapen in zijn handen. Moeder verschijnt net op tijd en de onze kerheid maakt in één klap plaats voor ergernis Ondanks de snelle computer kassa 's van tegenwoordig is pa het wachten al meer dan zat. Nijdig worden mede-slachtoffers beke ken. Zeker als dat Texelaars met een halfje volkoren zijn die elkaar toevallig tegenkomen en gezellig een praatje aanknopen. (Wot is het drok, hee7 Ben je ol bij de bakker weest? Deer mot je wol ien uur wachte. Ik docht, ik gaan hier maar heen Tijdens de terugweg naar de auto dondert de helft van de bood schappen van de kar. Pa snauwt, ma zegt dat ze daar toch ook mets aan kon doen en is een zenuw instorting nabij. Hij stampt weg, zij probeert witjes de kapotte eieren van het pak suiker te vegen. Hè, gezellig. Pasen op Texel. Tessa de Graaff Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat geheel onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootoma Alida Wilhelmina Sukel weduwe van Anton Smit 8 mei 1917 t 8 april 1996 Den Burg: Betty en Thijs Caroline en Erik Max Chris en Demse Franc en Bianca Cocky, Ka tja Marc en Miriam Chloe Andreas en Andrea Den Burg: Han en Rick Patrick en Diana Nicole en Alewijn Yvette en Rick Woerden: Ada en Bert Sabme Robert en Ceseline Ryanne Landsmeer: Anet en Peter Sander en Kerstin Texel, 8 april 1996 Vaargeul 10. 1791 HA Den Burg. De crematieplechtigheid heeft op donderdag 11 april om 12.30 uur in het crematorium te Schagen plaatsgevonden. Inverwacht is van ons heengegaan mijn lieve an, onze vader, groot- en overgrootvader, zwa- er en oom Gomert Witvliet echtgenoot van J.L. Witvliet-Broekman de leeftijd van 81 jaar J.L. Witvliet-Broekman Lenie t Hanme en Hugo Elisabeth Jan Marjolein en Ed, Jildau, Sierou Karin en Pavlos, Dimitris Miranda en Pete Michiel Mathijs en Marieke familie M. Heijmans familie Broekman ixel, 8 april 1996 asthuisstraat 100, 91 GM Den Burg. laar wens van Gomert zal de crematieplech- eMBjheid in familiekring plaatsvinden op vrijdag 12 'ril om 13.00 uur in het crematorium te :hagen. Haringhuizerweg 3 lelegenheid tot condoleren na de crematie- lechtigheid in het crematorium. ieen bloemen en geen toespraken Pi d|e geen kaart hebben ontvangen gelieve dit -richt als zodanig te beschouwen. Inverwacht is uit ons midden weggenomen onze ve broer, zwager en oom Willem Jonker 9 mei 1921 t 7 april 1996 l'l ruste in vrede Den Hoorn T. Jonker D Buijsman-Jonker K. Buijsman Amsterdam: R. Vreeken en kinderen lerenstraat 60, 1797 AJ Den Hoorn 4 april jl, waren wij 40 jaar getrouwd. Op zater 3 20 april a.s kunt U ons feliciteren in „de Wiele a' te De Waal vanaf 16.00 tot 17 30 uur. R T Haarsma T.M. Haarsma-van Heerwaarden Sjereind 11 13 AD De Waal Wij willen u danken voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overoma MARIA DROS-KOUSEBAND BURGER Vooral de mensen van „Gollards" die haar zoveel liefde en zorg gegeven hebben, onze dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, april 1996 Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van onze moeder en oma HENDRIKA ELISABETH VAN DELDEN zeggen wij u hartelijk dank Familie Burger Texel, april 1996 De ware liefde komt eens in je leven Daarom gaan wij elkaar het ja-woord geven. Ruud Meedendorp en Tiny Schaap 19 april 1996, om 14.15 uur zal het wezen, dat wij elkaar in hel gemeentehuis van Den Burg het „Ja-woord" geven. Ons adres: Schilderend 33, 1791 BB Den Burg Geboren 4 april 1996 Moureen Dochter van Sandra en René Wittekoek- van der Schans Schoonegge 96 3085 CZ Rotterdam 15 april Voor de vele blijken van belangstelling, tijdens en na mijn verblijf in het zie kenhuis, zeg ik u harte lijk dank N. Bakker-de Graaf „St. Jan" INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: /7,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,60 (incl. btw). Te koop Open haardhout, 50,- per m3. Gebr. Saai, tel. 316236. T.k.a Maxi Cosi plus. Z.ga.n. 175,- Tel. 322100 Te koop Peugeot 104, t.e.a.b. Tel 322064 Gevraagd: hulp (wegens invaliditeit). Tel. 316536. SCT. Satelliet-tv 311777 T.k. konijnenhok, 15- delig, voor dwerg konijnen, i.g.st., gemaakt van hout Tevens t.k,: konijnenrennen. 319497. Als die ander je niet kittelt kittel dan jezelf Koop dus iets moois bij Hans van der Klift. Vijvers, vijverdoek, beel den, stenen en tuinhout. Tuincentrum v.d.Werve. Alles voor uw tuin. hark, spa en bloempot Rente naar, 318000, O'end Timmer- en klusbedrijf Piet Laan Voor verbouw, nieuw bouw en onderhoud. Wie wil ons 1 ochtend (soms 2) per week helpen het huis soppen. Tel. 316451 Antennes. Service Center Texel, 311777 Boomkwekerij 'Texelendje, Rozendijk. Zat. geop. voor de verkoop van tuinplanten Deze week Altheastruik Hibiscus-bloemen. zacht- rose en wit a 12,50. Fa Zwijnenburg. tel. 313612. Tk Konijnenhok, 15- delig, gemaakt van betonplex. onderhoudsvrij, tel. 319497. Telecommunicatie Ser vice Center Texel, 311777. De Vlier. Kwaliteit, smaak, vitamine, vers en betaal baar. Daar krijgt u een zonnig humeur van..! Het hele jaar 10% korting op alle soorten buitenzonwering, Uiteraard Gratis montage en opmeten Interieur winkel Graaf. Postweg 215, De Cocksdorp, tel 316243. Gezonde mensen van 18 t/m 69 jaar kunnen zonder risico min. 3 x per jaar V2 liter bloed missen. Het kost u mets, maar is van grote waarde voor uw me demens Bloedafname 19 april O S G Elk jaar wordt de behoefte aan bloed en bloedprodukten groter, waardoor er ook steeds meer nieuwe donors no dig zijn Opgeven hoeft met, kom gewoon 19 april tussen 17.30 en 21.00 uur naar de OS.G Het Texelse Rode Kruis wil bloed zien! O S G. 19 april Gezocht: enthousiaste verkoopster voor het zelf standig organiseren en verzorgen van kinder- kledingparty's' Tel 0183- 660114 Tk Yamaha off the road, 400 cc, bj. '78, opknap per Te.a.b. Tel. 317774. Te koop De Waardtent, Albatros, i.z g.st., ideaal voor de Wadden, 20 wk. gebruikt. Prijs ƒ1100,- Tel. 040-2810254. Vlaaienaanbieding: vrij dag en zaterdag, rijste vlaai van ƒ14.00 voor ƒ12,00. Banketbakkerij Of rein, tel 312060 Vnjdag 12 april 1996, uit reiking „Dubbele van Sion 1995" in Cinema Texel. Diverse verrassende op tredens! Aanvang 20.00 uur. toegang gratis' Bij aankoop van min. 50 - Diesel jeans voor 89,95. Alleen bij Bora Bora. Doe eens eigenwijs en laat de oude en antieke voorwerpen van Hans van der Klift bij u thuis een nieuw leven leiden. Amstrad. Verkoop en ser vice Service Center Texel, 311777. Te koop aardgasgeiser, oliekachel. 1000 Watt lamp. Tel. 316281 Ook voor deskundige re paratie aan uw zonwering Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 318664 Div. rozen. Engelse rozen klim-, perk- en struikrozen; rozen op stam Tuin centrum v.d. Werve. Wij vragen nog een leuk meisje voor onze winkel, die op zaterdag en in de vakanties wil werken In lichtingen Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060 Wij repareren alle merken ktv, video, radio, CD, satel liet, camera etc. Service Center Texel, 311777 Schuren, schuttingen en garages. Solide bouw in hout. Timmer en klusbedrijf Piet Laan, tel. 322100. Wij zijn verhuisd naar Waalderstraat74,1791 EC Den Burg René Witte en Lyda Dijt. Tel 315628 Cafe Chantant iedere vrijdagavond om 21 00 uur in De Karseboom. Zij waren er ook Tot ziens. Frans en Lies Vrijdag 12 april 1996, uit reiking „Dubbele van Sion 1995" in Cinema Texel Diverse verrassende op tredens! Aanvang 20.00 uur, toegang gratis' Per 12-4 verhuizen wij naar Noordwester 138. 1791 HG Den Burg Tel. blijft 315436 Bert, Janny, Patrick Bonita Witte. Kein Bild, kein Ton? Wir kommen schon' Service Center Texel. 311777. Gez.perm woonruimte voor apothekersassistente in Den Burg. Tel. 0321- 322598. De meeste onderdelen voorradig. Meyert Laan Zonweringen, tel. 318664. Boon Verhuur voor oa Kango sloophamer. Tel./ fax 0222-316427. Coniferen, sierheesters, laanbomen Tuincentrum v.d.Werve, Bernhardlaan. Te koop Suzuki Alto, bj 1981. rijdt prima apk t/m juni '96. Vraagprijs ƒ700- Tel 310514. Steeds meer mensen vin den de weg naar De Vlier. T.k graskuil 400 pak tarwestro Tel 313607. Voor (sier)bestrating, bel 315405, b.g.g. 06- 52765577 Frutseltjes en prulletjes, waarmee je het binnen zoveel knusser kunt ma ken, koop je tegenwoordig bij Hans van der Klift. Vrijdag 12 april 1996, uit reiking .Dubbele van Sion 1995" in Cinema Texel. Diverse verrassende op tredens! Aanvang 20.00 uur. toegang gratis! Bij aankoop van mm. 50 - Diesel jeans voor 89,95. Alleen bij Bora Bora. Te koop: 2 gebr dames fietsen t e a.b. Tel. 315943 Gevr. hulp in de huish., 2 ocht. of mid. per week 314203. Werkende jongeman zoekt met spoed kamer. Max. 400,-. Bro nr 1663 aan buro Tex. Crt. Pioneer carstereo. Ser vice Center Texel, 311777 Houten terras, veranda, serre of carport? Fraai en degelijk uitgevoerd door Timmerbedrijf Piet Laan, tel. 322100 Inzamelingsactie bus-enbootkaarten Rabo36.25.95.542 t.n.v. Vluchtelingenhulp Vrijdag 12 april 1996. uit reiking „Dubbele van Sion 1995" in Cinema Texel Diverse verrassende op tredens! Aanvang 20.00 uur, toegang gratis! Groots Hillhout houtdorp met blokhutten schuttin gen. speelwerktuigen car ports. banken, pergola's etc. 10 jaar garantie Tuin centrum Eureka, Schor- renweg nabij Oosterend. Rollarblade. The real one. alleen bij Bora Bora. Nieuw van uw banket bakker: echtTesselgebak, gemaakt van o.a Jutter, Kukel, B.D yoghurt en kwark van St. Donatus. Proef t verschil' Banket bakkerij Ofrein, tel 312060. Elke zaterdagavond live muziek in Sam Sam Strandpaviljoen De Krim, Paal 28. Alle dagen geo pend Visman's warenhuis heeft alles (bijna). Texeler dekbed staat ga rant voor kwaliteit, maar soms hebben wij een dek bed of onderdeken met een naaifoutje of vlekje. Doe uw voordeel met 30% kor ting. Laagwaalderweg 12, Oudeschild, tel (0222) 312654 Elke zaterdagavond live muziek in Sam Sam Eelke Kloosterman haard- hout. 1e Klas haardhout v.a. 85.- per m3 bij u thuis. Tel 05177-9592. Wilco accu's voor auto's trekkers en motoren Ga rage Kievit, Jonkerstraat. Voor uitlaten, accu's, ban den en APK Garage Kie vit, Jonkerstraat 4, tel. 312525 Elke zaterdagavond live muziek in Sam Sam Vlaaienaanbieding: vrij dag en zaterdag, rijste vlaai van ƒ14.00 voor ƒ12,00. Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060. Vrijdag 12 april 1996, uit reiking „Dubbele van Sion 1995" in Cinema Texel. Diverse verrassende op tredens! Aanvang 20 00 uur, toegang gratis! Bij aankoop van min. 50,-. Diesel jeans voor 89.95. Alleen bij Bora Bora. Koopje! 7 Meranti raam kozijnen 55 x 87 (dubbel glas. 2 met opensl. raam), 1 meranti deur met kozijn 187 x 103 transparant ge lakt. CV-ketel en radiato ren in div. maten. Tevens een damesfiets herenfiets en 2 kinderfietsen (moe ten opgeknapt). Tel. 318391 Rollarblade. The real one, alleen bij Bora Bora. Tegenwoordig kun je bij Hans van der Klift je uit zet kopen Zeker als je van leuke dingen houdt. Nieuw van uw banket bakker: echtTesselgebak, gemaakt van oa Jutter Kukel, B.D. yoghurt en kwark van St. Donatus. Proef 't verschil' Banket bakkerij Ofrein, tel 312060 Scanners Service Cen ter Texel, 311777 Timmer- en klusbedrijf Piet Laan. Ook voor een fraai aangelegde vijver of sierbestratingen. Tel. 322100. Wij vragen nog een leuk meisje voor onze winkel, die op zaterdag en in de vakanties wil werken In lichtingen Banketbakkerij Ofrein, tel. 312060. Voor een zonnescherm onder kwaliteitsnorm naar Meyert Laan Zonwerin gen, tel 318664 Tk, drachtige Angoragei ten, ziektevrije Shetland- pony, 1 jr. Tel. 319497. Weduwe, 65+ zoekt lieve vriend, geen bartype Br.o nr. 1664 aan buro Tex. Crt Administratie, Adviezen Belastingzaken Admini stratiekantoor Rood, De Dageraad 61. tel. (0222) 319429.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3