choolvoetbal beslist met strafschoppen ekker druk met Pasen fortsluiting door brand Dikke winst Texel '94 na troosteloos verlies Spannende men-finale Jaap de Graaf-bokaal TEXELSE 7 COURANT Recreatievoetbal Eieren voor golfwinnaars Aanrijding Schoo en Dros in De Worsteltent Run-Bike-Run voor mini's, jeugd en volwassenen 70 Jeugdrenners op wielertoernooi Echtpaar Bosmans wint toernooi DONDERDAG 11 APRIL 1996 _>t elftal van de Thijsseschool is nnaar geworden van het school- letbaltoernooi dat gisteren werd houden. Strafschoppen zorgden or een zinderende finale. Bij de isjes ging de eer naar de School et de Bijbel uit Oosterend. Beide ams verdedigen zaterdag 8 mei i Texelse eer bij de regionale impioenschappen in Hoorn. weergoden waren de school- "etballertjes gunstig gezind Re mde het s morgens nog pijpe- elen. toen de spelers zich 's ddags in de schoolkleuren staken, ■ven de shirts droog. Totaal waren 7 teams op de been. die verdeeld er vi|f afdelingen op de terreinen jan weerskanten van de iffelderweg speelden. Het werd een izellig en sportief toernooi Voorrondes [chtbaar was dat ongeveer een rde van alle spelertjes de voetbal- lort actief beoefenden en anderen ijwel nooit tegen een bal trapten. in kwaliteitsverschil dat vooral tot ;ing kwam bi| de mini-teams. Waar otere scholen hun beste troeven in elftallen opstelden, ten koste van kleinere ploegen, kwamen de unlearns van buitendorpen volledig oorlogssterkte naar Den Burg. Een ander was merkbaar aan de stand Ideze teams, uitslagen van 7-0, 6- Ten 5-0 waren geen uitzondering, et kwaliteitsverschil was merkbaar in de voorrondes, waar Jacob Óaalderschool 1 een overwicht had op de Vrije School 1 De kracht verhouding kwam met in de stand tot uiting Eén uitbraak van de Vrije School hielp het team aan een 1-0 voorsprong. De Oosterenders revancheerden zich in de finale van de gemengde teams, dankzij een goal van Pim Witte Derde bij de ge mengde ploegen werd de Strijbos- school uit Midden-Eierland. Jan Drijverschool In Den Hoorn was de vreugde groot doordat de Jan Drijverschool bij de mini-teams voor jongens als sterkste uit de bus kwam, In de finale zetten de stienenpikkers de School met de Bijbel direct onder druk Dankzij en kele stijlvolle reddingen van doelman Simon Dros, hielden de voetballers uit Oosterend lange tijd stand De ra zendsnelle Milton Verseput van de Drijverschool was echter met te hou den en zette zijn ploeg op voor sprong De vrijgespeelde Arjen Lap verhoogde de score naar 2-0. De blauwwitten hadden echter buiten de talentvolle Rinse Douwma gerekend, die de eer voor de School met de Bij bel redde Derde in deze poule werd de Strijbosschool. Bij de meisjesteams was de School met de Bijbel de sterkste Tweede werd de Jozefschool en derde de Bruinvisschool. Ontknoping De finale van de jonqensteam kreeg van de School mei de Bijbel kwam als winnaar uit de bus. «el had tijdens de afgelopen Paas- igen met te klagen over toeristische iloop. Tussen 4 en 8 april was het is drukker dan in de vergelijkbare iriode vorig jaar. st blijkt uit het aantal tegelijkertijd nwezige personenauto's van niet- gezeten. Gemiddeld over de ge- emde periode was dat aantal 5502 gen vorig jaar 5419, zo wordt aan geven door tellingen van Teso. sarbi| moet in aanmerking worden nomen dat de weersomstan- gheden veel gunstiger warep dan in paasperiode 1965 toen het regen- htig, winderig en fris was Vorig jaar I Pasen een week later, bevonden zich dus meer auto's op I eiland zodat vast staat dat het mlal consumenten ook hoger was, aar toch was het aantal vervoerde ito's iets lager dan vorig jaar. In tide richtingen werden namelijk 1071 auto's overgezet tegan 14596 mg jaar, dus een vermindering van 15 ol 3.6%. drukle bereikte zijn hoogtepunt op avond van Goede Vrijdag toen het tntal vreemde auto's op het eiland i67 bedroeg. Vorig jaar was het op zelfde dag nog drukker, maar dit ar hield de drukte daarna langer tn Maandag bevonden zich nog 4554 vreemde auto's op het eiland tegen 4187 op de vergelijkbare dag vorig jaar Het vervoer van caravans was ook wat minder. In beide vaarrichtingen werden er op genoemde vijf dagen 592 overgezet tegen 578 het jaar er voor, een vermindering met 14 ofte wel 2.42%. Vrijdag voer Teso met inzet van een extra boot, dus op de halve uren tus sen 8.35 en 17 05 uur. Maandag was dat gedurende dezelfde urén op nieuw nodig voor de huiswaarts kerenden. De overige dagen kon het aanbod met een schip worden ver werkt. Wachttijden van ongeveer een half uur waren er alleen vrijdag (tussen half een en vijf uur) vanaf Den Helder. Zaterdag O'endl -O'end2 1-0 Maandag De Koog - O'end 1 1-2 T. Boys - C'dorp 2-0 O'end 2 - ZDH 4-1 lor kortsluiting kan brand ont- aan. Dat ook het omgekeerde ogelijk is bleek vrijdagochtend, en brand werd gemeld door Rob olting, Zeebries 7 in Den Burg. De lokafvoer van een open haard mateuristisch aangebracht door f vorige bewoner) had brand moorzaakt in de balklaag van de oning, waarbij de isolatie van de ektrische bedrading smolt, zodat uiting ontstond. olting had de haard de avond tevo- n gestookt Nadien had hij in huis el een brandlucht geroken maar taraan geen bijzondere aandacht isteed. De volgende ochtend bleek at de stroom was uitgevallen. olting belde het energiebedrijf, aarop Dirk Hoogendijk al snel ont dekte dat het defect was veroorzaakt door beginnende brand achter het plafond boven de open haard De brandweer brak het plafond open en verwijderde de ommanteling van de rookafvoer. Daarbij bleek dat de enkelwandige en daardoor gloeiende stalen pijp van de afvoer een houten balk raakte, die daardoor al half was weggebrand. Het was net op tijd. Was het vuur later ontdekt, dan zou het plafond en de houten vloer erboven in brand zijn geraakt en zou de ste- ne'n schoorsteen die op de balklaag rustte naar beneden zijn gestort. Na dat de vuurresten waren gedoofd, trof de VEM voorzieningen om de elektri citeit voorlopig te herstellen en aan nemer Elko Vermeulen onderstutte de half doorgebrande balklaag met schoorsteen in afwachting van defi nitief herstel na Pasen. een zinderende ontknoping Van de Jozefschool, Thijsseschool, CVO en De Bruinvis, eindigden de Jozef school en de Thijsseschool met pre cies evenveel punten Strafschoppen moesten de beslissing brengen Na zes penaltys was de stand nog steeds gelijk en was elke gemiste trap fataal. Volop spanning dus in het doelgebied, waar praktisch de hele schooljeugd zich had verzameld. Doelman Steven van Vliet van de Thijsseschool, die bij het penaltyschieten nog niet was gepas seerd, kreeg op een cruciaal moment zand in z'n oog en moest het strijd perk verlaten. Invaller Justus Zegel werd de held van de dag Hij stopte een penalty, waardoor zijn ploeg uit handen van wethouder Nel Eelman de felbegeerde wisselbeker in ont vangst mocht nemen. De voetballers van de Thijsseschool troefden hun rivalen van de Jozefschool af bij het penaltyschieten en legden beslag op de schoolvoetbalbeker. (Foto 's March Heijnen) Volop spanning bij het nemen van de strafschoppen. Ze brachten de beslissing bij het schoolvoetbalkampioenschap. In Warmenhuizen trad de selectie van Texel '94 zaterdag aan voor de resterende 70 minuten tegen VIOS. De wedstrijd werd eind september vorig jaar gestaakt na een knie blessure van Barry de Vries. Tegen de „underdog" VIOS leed Texel het eerste verlies van het jaar. Het leed was een dag later weer geleden door een 5-0 overwinning op het Langedijker LSVV. Of het de ongebruikelijke dag was of onderschatting van de onderaan de middenmoot bungelende tegenstan der, is met te zeggen Texel leverde zaterdag echter een troosteloze pres tatie aan de overkant. Wegens een dreigende meniscus-blessure liet Ralph Koning verstek gaan. Van der Neut zette Arnold Kaercher op zijn plaats. Texel '94 begon de wedstrijd als ab solute favoriet. Bart Heerschap mocht openen met een doelscliop. De eilanders namen wel meteen het ini tiatief. Kansen waren er genoeg, al leen stond het vizier niet scherp ge noeg om ze te benutten. Kaercher en Erwin Koning faalden meerdere malen in de afwerking. Vooral laatstgenoemde liet zich de bal meerdere malen eenvoudig af handig maken Op dinsdagmiddag stapte golfer Bart Medema op een Schotse vis- kotter om tien dagen lang na te kunnen nagenieten van zijn feno menale score van 53 Stableford punten. Daarmee behaalde hij tweede Paasdag de eerste plaats tijdens de traditionele maand- wedstrijd van de Texelse Golfclub bij de nonhandicappers. Een polystyreen ganzenei was zijn be loning. Tweede en derde werden Wim Koorn (kippenei) en Jan Pelgrim (kwartelei) Dezelfde vruchtbaarheidssymbolen vielen uiteraard ook de handicappers ten deel. Gans, kip en kwartel gingen achtereenvolgens naar Maria Heuvel mans, Wil Homan en Jaap Pameyer. Tijdens de prijsuitreiking in „het Pa viljoen" werd ook Reimer de Graaf in het zonnetje gezet. Tijdens de vorige maandwedstrijd scoorde hij een nieuw baanrecord, maar dat feit ging publicitair ten onder door een vergis sing van de wedstrijdleiding. Naast een fraai verpakte wedstrijdbal was een krachtig applaus zijn deel. Zijn prestatie wordt natuurlijk alsnog in de annalen van de vereniging bij geschreven De nieuwe negen-holes baan wordt waarschijnlijk in juli in gebruik genomen. Mede hierdoor werd een aantal nieuwe spelers ge stimuleerd aan de maandwedstrijd mee te doen. De wedstrijdleiding hoopt dat deze trend zich doorzet. In de 55e minuut van de wedstrijd kreeg Texel een directe vrije schop. Marcel Ris plaatste zich achter de bal en schoot die vanaf zeker twintig meter hard richting doel. De bal schampte buiten bereik van de doel man net over de lat Amper vier minuten later kreeg Arnold Kaercher de gelegenheid Texel op een voorsprong te zetten Zijn te zachte inzet miste het venijn om de rood-zwarte doelman te verrassen Een goed genomen vrije trap van VIOS zette doelman Heerschap aan het werk. Henk Jan Ramaker speelde een goede wedstrijd. Hij plaatste halver wege de tweede helft de bal vanaf de achterlijn voor het VIOS doel Er was daar echter niemand om het beslis sende tikje te geven. Na al deze kansen keerde het tij Vijf tien minuten voor het einde werd Bart Heerschap verrast door een draaiende bal met effect, die door een VIOS spits tussen de doelpalen werd gewerkt. Martijn Beerling werd in de ploeg gebracht, maar ook hij wist geen gat in de VIOS verdediging te slaan. In de slotfase brachten de Warmenhuizers de stand zelfs nog op 3-0, waardoor Texel de eerste pijn lijke nederlaag van het seizoen leed. Slecht gras Texel '94 speelde zondag thuis een goede eerste helft op een slechte grasmat. Aanvalsleider Erwin Koning werd goed gesteund door Henk Jan Ramaker en de normaal defensief spelende Marcel Ris. Na enkele ge vaarlijke acties van het drietal kwam Ramaker vrij voor doelman Witte te staan. Zijn schot belandde via de lat voor de voeten van Koning, die geen pardon kende Koning en Ris waren kort daarha nog twee keer dicht bij een treffer. LSVV deed wel wat terug, zodat Texel'94 ook verdedigend de handen vol had. Ralph Koning maakte indruk als vleugelverdediger. Demarrage Na de rust pikte Erwin Koning een verre uittrap van doelman Heerschap op. Dat verraste de LSVV defensie en na een snelle demarrage werd doel man Witte kansloos gepasseerd De comfortabele 2-0 voorsprong deed de thuisploeg achterover leu nen. maar de Langedijkers wensten zich nog met bij de situatie neer te leggen Agressief werd ingegrepen, waardoor met name Simon Brans en John List bergen werk te verzetten kregen. Bart Heerschap hoefde ech ter alleen in actie te komen voor enige afstandsschoten De enige gele kaart van deze wedstrijd viel in deze pe riode, na een charge op John List De bloedvorm van Erwin Koning, die met adequaat werd afgedekt, werkte de Langedijkers tegen. Hij scoorde zijn derde treffer. Ris en Ramaker deelden in de feestvreugde door ie der nog een keer het net te vinden, zodat de eindstand op 5-0 kwam Zondag heeft Texel een belangrijke thuiswedstrijd voor de boeg tegen KGB De Texelaars hebben goede uitzichten op de derde plaats die vrij wel zeker recht geeft op een plaats in de nacompetitie. Maar dan moet KGB wel worden verslagen. Op de haven van Oudeschild vloog een 16-jarige bromfietser uit Den Burg tussen de geparkeerde auto's door de weg op. Daar reed een 34- jarige Duitser, die de Texelaar niet meer kon ontwijken. De wagen had een deuk. de brommer was aan de voorzijde beschadigd, maar de be stuurders waren ongedeerd. Texel het Volendam van de Wadden Gezien de grote hoeveelheid pop muzikanten op het eiland geen loze kreet Zanger/gitarist Jaap Dros, dè exponent van Texelpop bi| uitstek, geeft al jaren invulling aan een eigen Texelse sbund Samen met jong ta lent Marije Schoo laat hij zondag middag in De Worsteltent horen hoe eilandpop kan klinken. Dros schrijft zelf de tekst en de muziek voor zijn poëtische melodieën die tweestem mig worden gezongen. Naast eigen nummers speelt het duo ook covers. Het optreden begint om 15.00 uur, de toegang is gratis Jaap Dros en Marije Schoo Zaterdag houdt de triathlonafdelmg Texel een Run-Bike-Run voor zowel mini's en jeugd als volwassenen. Jongens en meisjes in de leeftijds categorie van 5 tot 10 jaar kunnen zich inschrijven als mini voor deze Run-Bike-Run Deze activiteit moet worden gezien als een vervolg op de triathlon voor mini's, die vorig jaar september een geweldig succes was. Ruim 700 jongens en meisjes hebben toen met veel enthousiasme hun af standen afgelegd Zaterdag kunnen ze zich uitleven in 400 meter hardlo pen. 1 km fietsen en nogmaals 400 meter hardlopen. Het fietsen en hard lopen zal plaatsvinden op de wielerbaan. Inschrijven kan vanaf heden bij Mariska Koenders (tel. 327029) of op de dag zelf in de portocabin op de wielerbaan Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,50. Alle deelnemers ontvangen een herinne ring. De start van de mini's is om 13.30 uur. De jeugd vanaf 10 jaar t/m 16 jaar en de volwassenen gaan om 14.30 uur van start. De jeugd begint met 2 km lopen over de wielerbaan gevolgd door 9 km fietsen over een parcours op de Hogeberg.Tot slot lopen de jon gens en meisjes nog 1 ronde wielerbaan (1 km) voordat ze fi nishen. De afstanden voor de volwassenen zijn 5 km hardlopen, 27 km wiel rennen en nogmaals 5 km hardlopen. Start en finish van deze Run-Bike- Run zijn op de Haffelderweg. Wisse len van onderdelen zal gebeuren op het parkeerterrein aan de Emmalaan. Het inschrijfgeld voor zowel de jeugd als de volwassenen bedraagt 5,00. Inschrijven vindt plaats in de portocabin op de wielerbaan. Op het Rabo-jeugdtoernooi dat zondag op de wielerbaan wordt verreden verschijnen 70 wielren- nertjes aan de start. Het zijn de beste Noordhollandse jeugd- rijders, voor wie het Texelse toer nooi de eerste is in een reeks wielerontmoetingen. Onder de licentiehouders twee Texelaars, Erwin Goënga en Evert Rikken- berg. Het toernooi begint om 11.00 uur. Het jaarlijkse wielerevenement be looft een spannend kijkspel te wor den. Aan de start komen renners van 8 tot 15 jaar De jongsten bijten het spits af Zeker de moeite waard zijn de wedstrijden van de wat oudere jeugdnjders. die zijn ingewijd in de eerste tactische beginselen van de wielersport. Ze worden rond een uur of twaalf weggeschoten. Erwin Goenga, uitkomend in de categorie 6, start rond 13.15 uur. Maatje Evert Rikkenberg gaat een uur later voluit in categorie 7. Het wielertoernooi wordt georganiseerd door Wieler vereniging Texel. Met een score van 86 punten heeft het echtpaar Bosmans op de baan van Oosterend het Paastoernooi Jeu de Boules gewonnen. Harm Gort en Ate Sijtsma kwamen er met 82 pun ten net niet aan te pas. Cor Timmer/ Cees van Houten en Biem Bremer/ Siem Bremer deelden de derde plaats. De teams speelden negen wedstrij den, verdeeld over vijf banen. Zondag vindt op het buitenterrein van manege Akenburg voor de ze vende keer de finalewedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal plaats. Het is de afsluiting van een serie van zes menwedstrijden. De competitie om de Jaap de Graaf- bokaal is ruim zes jaar geleden ont staan om de geslaagden voor het koetsiersbewijs de gelegenheid te bieden het geleerde in de praktijk te brengen. Ook mensen die (nog) met over een aanspanning beschikken, kunnen aan deze competitie- deelnemen. Diverse aanspanningen worden namelijk door meerdere deel nemers gemend De wedstrijd wordt buiten verreden en begint rond 10 30 uur met het onder deel dressuur. Hierbij zal de jury o a beoordelen of de figuren correct wor den uitgevoerd en of de wendingen en overgangen juist worden gereden. Na een pauze begint om 14.30 uur de voor toeschouwers spectaculaire vaardigheidsproef. waarbij elke deel nemer een parcoursje tussen kegel tjes door moet rijden De foutloze deelnemers mogen in de afsluitende barrage proberen wie het snelst zon der fouten dit parcoursje kan rijden Koploper in de competitie is Aad van Heerwaarden, maar hij wordt op de voet gevolgd door John van der Zwaag en Joop Noom In het bar- rageprijs-klassement gaat Van Heer waarden ook aan de leiding, het ver schil in punten met de andere deelnemers is hierbij dermate groot dat hij niet meer is in te halen. In het klassement om de dressuurprijs staat Van Heerwaarden ook bovenaan, maar het puntenverschil met Piet Beers is slechts klein en ook Joop Noom. John van der Zwaag, Marieke Bakker en Kees Timmer hebben nog een kans om deze prijs voor de beste dressuurrijder te winnen. Ans Blom-de Graaf, dochter van Jaap de Graaf (naar wie de bokaal is ver noemd), zal om ongeveer 16.00 uur de ereprijs uitreiken. Toeschouwers zijn welkom, de toegang is gratis. Tussenklassement competitie: 1 Aad van Heerwaarden 629.2 John van der Zwaag 624. 3. Joop Noom 617, 4 Marieke Bakker 609: Kees Timmer 609 Tussenklassement bar- rageprijs: 1 Aad van Heerwaarden 30.2 John van der Zwaag 18: 3 Dirk van der Sande 12 Tussenklassement dressuurprijs: 1 Aad van Heerwaarden 28: 2 Piel Beers 26, 3. Joop Noom 22:4 John van der Zwaag 20 5 Marieke Bakker 18; Kees Timmer 18 Piet Beers staat op kop in het dressuurklassement.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7