Ook Edah in de ban /an de ezelgedachte Voedseldropping verliep zonder schade of letsel Film .TEXELSE J courant- F amilieberichten Texelaartjes G-Team deelt uit en incasseert Horeca Jumanji: adrenaline voor jong en oud dinsdag 16 APRIL 1996 de feestelijke heropening van jn Edah-supermarkt in de everstraat in Den Burg speelden eis van de onlangs opgerichte eractieve ezelvereniging een ,ofdrol. Ze moesten het lint waar- ee de toegang was versperd uit weg ruimen door een wortel die n was opgenomen, op te eten. altijd tegendraadse ezels werk- met mee, maar gelukkig hiel en Esther (11) en Martijn (9) van in Berg hielpen een handje met schaar. n te voorkomen dat ze zich tegoed ,uden doen aan de welvoorziene af- bnkzij twee achtereenvolgende lerwinningen heeft het G-Team ch aan de kop van de ranglijst ge steld. Tegen Zouaven uit ootebroek wonnen de Texelaars ct 2-3 en Argon uit Mijdrecht erd met 1-0 aan de zegekar ge- inden. De voetballers zijn ook op n ander front actief. Deze week (liederen ze huis-aan-huis voor t Nationaal Fonds Sport- handicapten. Ze proberen om it resultaat van vorig jaar 4.300,-) te overtreffen. sgen Argon had het G-Team het de elftal omgegooid. Ondanks de ihavende verdediging, liepen de jxelaars in de eerste helft lekker te lethallen Een vrije trap van laatste jan Ruud Heuving belandde via de iet van een tegenspeler achter de rgon-doelman, 0-1 Na rust had and m-doelman Theo Franchiman ét reuze druk. Hi| bleef (gepasseerd at Franchimon tegen Zouaven vol lende was hersteld voor het veld- erk. bleek al na een paar minuten en hi| 1-0 aantekende Heuving joorde even later 2-0, waarop naven na een tegenoffensief het ïrschil verkleinde Franchimon ant- oordde hierop met z'n tweede goal. ie Westlriezen scoorden in de slot- ise 2-3. deling groente en fruit, mochten de ezels de winkel niet in en werden per veewagen afgevoerd. Het was met de eerste keer dat de ezelvereniging was betrokken bij een commercieel gebeuren. Onlangs werden ezels ook ingezet bij de ope ning van een wegrestaurant Edah- kassiere lima Belt had daarover ge hoord en vond dal de dieren ook bij de opening van de Edah moesten worden ingeschakeld. Kritiek Dat is dus gebeurd, maar sommige leden van de vereniging zetten er wel vraagtekens bij Zij vinden het onvol doende in overeenstemming met de ezelgedachte, vooral in dit geval om dat het Edah-concern nog niet vol doet aan de criteria om voor het pre dikaat interactief" in aanmerking te komen. Het probleem is echter dat de ezels particulier eigendom zijn van voorzitter Theun de Winter die dus zelf mag weten wat hij ermee doet Hij wekt echter de indruk dat hij optreedt namens de inmiddels meer dan 300 leden tellende ezelvereniging en dat is sommige leden in het verkeerde keelgat geschoten Zij zullen op de binnenkort te houden oprichtingsver gadering vragen stellen en zonodig een motie van afkeuring of wantrou wen in stemming brengen. Het ziet ernaar uit dat de medeoprichters Henk Jan Klok en Gert Coevert daar bij niet buiten schot zullen blijven omdat zij betrokken waren bij de openingsstunt en het met nodig von den om de achterban in te lichten De verontruste leden betreuren dat door het optreden van de ..bende van drie" al een scheuring dreigt te ontstaan nog voordat de vereniging officieel is opgericht. Klok c.s. vinden dat alle- De openingsplechtigheid met de tegenwerkende ezels. maal „buitensporig overtrokken", zeggen te rekenen op het begrip van de leden en beschuldigen de opposanten zelfs van „Pieter de Groot"-gedrag Prijsbreker Bij de opening werden gloedvolle woorden gesproken door Theun de Winter en Edah's hoofdgroep manager J.G. Rib uit Hoogeveen Beiden onderstreepten de ingrijpende stap die eigenaar Klaas van den Berg heeft gedaan door na 16 jaar Dag- markt-exploitatie over te stappen op de prijsbrekende Edah Hij blijft eige naar van het bedrijf en operereert voor eigen rekening en risico volgens het franchising-principe. Overigens zijn zowel Dagmarkt als Edah zelf standige werkmaatschappijen binnen de Vendex-Fordgroep Verdringing De reden van de overstap is simpel: .Van den Berg wil meer klanten trek ken op deze „verdringingsmarkt" Sterkste punt zijn de Edah-prijzen, waardoor Edah zich de goedkoopste .full service' supermarkt mag noe men. In de Texelse situatie is de nog steeds expanderende AH-super- markt de belangrijkste concurrent. Volgens hoofdgroepmanager Rib kan Edah met prijzen die ongeveer 8% lager liggen, nu sterk staan in de strijd. ..Maar het is belangrijk dat de mensen prettig winkelen en daar zor gen we ook voor", zo voegt hij eraan toe. Op Texel hanteert alleen Aldi nog iFoto Harry de GraalI lagere prijzen, maar Aldi is een zoge naamde harddiscount met een be perkte collectie artikelen Eigen merk Binnen het wel complete Edah-assor- timent bevinden zich 400 artikelen van eigen merk, waarop houders van een Edah-kaart nog eens 5% korting krijgen, niet alleen bij Edah zelf maar ook bij verwante en gecontracteerde bedrijven zoals Grandorado. In verband met de verandering is de zaak twee dagen gesloten geweest Daarbij werd de hele winkel op zijn kop gezet waarbij het Edah-assorti- ment volgens beproefde presentatie- regels werd opgesteld Ook het door Ott geëxploiteerde slagerijgedeelte dat formeel los staat van de zaak. VERVOLG VAN PAGINA 1 wijs, opleidingsmogelijkheden en ar beidsmarkt. Slechts enkele leden maakten op merkingen over het ontwerp Zo vroeg en kreeg Harry Wuis aandacht voor de noodzaak om het zwerfvuil op Texel beter op te ruimen in het belang van de belevingswaarde van het ei land. Het idee van hotelier Braspenning om als Horeca-afdeling gezamenlijke en daardoor voordelige inkoop van benodigdheden te orga niseren, viel in minder goede aarde Nauta vond het geen taak voor een Horeca-afdeling en medebestuurder Mart Nouwen zag het als bedreiging van de variëteit Uit beleidsplan en discussie bleek verder dat het bestuur scherp het ruimtelijk beleid van de gemeente in de gaten zal houden, vooral om te voorkomen dat door al te soepele bestemmingen en vrijstellingen scha delijk overaanbod ontstaat. Nauta liet daarbij doorschemeren dat van der gelijk overaanbod sprake is aan de Nikadel in De Koog „We hadden moeten reageren". De voorzitter zei dat het nu gemaakte beleidsplan geen star stuk is Afhankelijk van nieuwe ideeën en actuele ontwikke lingen zal het telkens worden bijge steld. Meedenken van de leden is daarbij onontbeerlijk. „Kijk verder dan je eigen bedrijf'. volgt nu volgens hoofdgroepmanager Rib de „Edah-prijslijn". De verande ring heeft geen verandering gebracht in het personeelsbestand. De Texelse Edah heeft 13 personen in dienst, zomers komen er nog tien bij Om overtuigend te zijn als vertegen woordiging van de bedrijfstak zal Horeca Texel de werving van nieuwe leden met kracht aanpakken. Thans is ongeveer 70% van de Texelse horecabedrijven aangesloten voor fl 50.- contributie per jaar Het moet mogelijk zijn om er nog ongeveer 25 leden bij te krijgen Dat zou ook de thans enigszins zorgwekkende finan ciële situatie van de afdeling verbe teren. zonder de contributie te hoe ven verhogen Het bestuur beraadt zich ook over andere maatregelen om de inkomsten op te vijzelen Hongerende mensen helpen door hen vanuit de lucht voedselpakket ten toe te werpen. Het lijkt eenvou dig, maar als het op de verkeerde manier gebeurt, gaat daarbij veel mis. De pakketten vallen stuk en gaan daarbij geheel of gedeeltelijk verloren, ze zijn te zwaar zodat let sel of erger ontstaat als mensen erdoor worden getroffen of ze ko men zo ver van de doelgroep neer dat ze in verkeerde handen raken. - proefpersonen onder een regen van voedselzakjes De Stichting Medecair (een organi satie voor humanitair transport) in Hoofddorp heeft een methode ont wikkeld voor voedseldropping met maximaal rendement en deed daar mee donderdag een proef op het vliegveld Texel. Dat gebeurde met de Cessna cara van, het vliegtuig van het para centrum Texel Daarin was een plas tic pijp aangebracht, waarmee de „combi-packs' voedsel van geringe hoogte werden gelanceerd Even zag het ernaar uit dat er van de proef niets terecht kon komen want voor het eerst sinds weken was op het voor genomen tijdstip het zicht buitenge woon slecht en hing ook de bewolking te laag. Na een paar uur wachten klaarde het een beetje op en kon de testvlucht worden uitgevoerd. Bij tien tallen werden de zakjes van 150 tot 200 meter hoogte gedropt, bewust in de richting van proefpersonen die op het veld liepen Helmen Het was de bedoeling hen te raken om het bewijs te leveren dat ze daar bij ongedeerd bleven. Voor alle ze kerheid moesten die proefpersonen, waaronder in groten getale aanwezig persmensen, wel een helm dragen Hoewel de piloot en de voedsel- werper hun best deden, lukte het slechts een enkele keer om iemand te raken en dat liep pijnloos af De pakketjes bleven bij het neerploffen bijna allemaal heel. Een paar scheur den open. maar de indruk bestaat dat ze niet bij het vallen zijn gebarsten maar dat ze al eerder werden be schadigd. mogelijk bij het open snijden van de grotere zakken waarin ze waren opgeslagen. Vriesdroog De 175 gram wegende voedselpak- ketjes bestaan uit gevriesdroogd voedsel voldoende voor drie warme maaltijden en vijf liter drank. Ze zijn ontwikkeld door een met Medecair samenwerkende Engelse organisatie en worden gemaakt in Zuid Afrika, het voordeel van deze combi-packs is dat ze gedropt kunnen worden buiten de zogenaamde dropzones, omdat die vaak in handen zijn van lokale milities of zwarte handel Ze komen direct bij de mensen waarvoor ze zijn bedoeld met dus geringe kans op diefstal. Omdat ze waterdicht zijn kunnen ze ook in overstromingsgebieden wor den gebruikt. De kosten zijn gering, ongeveer een gulden per stuk inclu sief transportkosten als het gaat om een hulpvlucht van ongeveer vier uur Toepassing wordt vooral verwacht in Afrika. Medecair zal deze techniek aanbieden aan partners in zuidefijk Afrika zoals World Food Programme, UNHCR en ECHO De droppings zul len in de praktijk met veel grotere vliegtuigen worden uitgevoerd, zoals de Hercules die in een keer 15 ton (88 000 pakjes) kan meenemen. In de ontwikkeling en promotie van het systeem is veel geld gestoken Donderdag wemelde het van de cameramensen en journalisten op het vliegveld Texel, dat volgens Medecair was uitgekozen „vanwege de goede ligging en de spontaan aangeboden gastvrijheid". Er werden niet alleen door een Engels team opnamen ge maakt voor een promotiefilm. maar ook het NOS (jeugd)journaal was van de partij evenals RTL4. SBS 6 en re gionale en lokale radio. Honderd duizenden mensen hebben de repor tages inmiddels,s gezien, tot grote tevredenheid van de altijd naar gra tis promotie strevende vliegveld directeur Ed de Bruijn JUMANJI speelt zich af in een dorpje waar het jongetje Alan een oud bordenspel vindt. Dit spel heet Jumanji en roept al spelend met de dobbelstenen (net als het aloude Ganzenbor den) oerwoud-ellende op als leeuwen, apen, vleermuizen, spinnen, drijfzand en over stromingen. En voordat je het weet ben je dood of word je, zoals het kind, door het spel opgezogen. Twee kinderen ontdekken 25 jaar later datzelfde spel. Met hun wor pen roepen ze niet alleen honge rige leeuwen en bange apen op. maar worden ze ook verrast met en door de inmiddels volwassen geworden Alan. Deze Alan wordt gespeeld door Robin Williams die de jongelui niet bepaald tot beda ren brengt met zijn immer drukke aanwezigheid. JUMANJI is een nieuwerwetse ouderwetse avonturenfilm die je ondergaat als een survivaltocht. De levensechte angstaanjagen de situaties zorgen voor de adre- naline-kicks die jong en oud ge woon af en toe nodig hebben. Denk maar even aan je rit door de supersnelle achtbaan TOY STORY Je jeugdherinneringen worden losgewoeld bij het zien van de speelgoedkarakters in Toy Story, het nieuwste produkt uit de Disney fabrieken Deze keer geen tekenfilm maar een geheel op de computer gefabriceerd en verzonnen avonturenverhaal met levend speelgoed' Hoofdper sonen zijn Woody de 'opwind- cowboy' en zijn antagonist, de ruimtevaartpop Buzz Lightyear'. Het is een boeiende film gewor den die net als Jumanji zeer ge schikt is voor alle leeftijden Alle kranten schreven er na de pre mière uiterst lovend over. TOY STORY, dagelijks 19.00 uur, wo. 14.00 uur JUMANJI. dagelijks 21.15 uur, wo. 16.00 uur Nochtans zal ik bestendig bij u zijn, Gij hebt mijn rechterhand gevat. Psalm 73 23 Dankbaar voor het leven hier op aarde, ben ik vol vertrouwen naar mijn Heiland toegegaan. Louw Beijert Sinds 1988 weduwnaar van Wietske Medema Geboren 7-12-1913 Overleden 14-4-1996 Ik wens mijn lieve kinderen te Den Burg Hoorn NH Den Burg Vledderveen Huizen De Cocksdorp Oudeschild Den Burg Den Burg Wieb en Riny Fred en Ineke Douwe en Carla Janme en Memdert Gre en Herman Jan en Trudy Alie en Klaas Henk en Gea Louise en Sjaak klein- en achterkleinkinderen, heel veel kracht en sterkte toe Mijn bijzondere dank gaat uit naar al die mensen, die mij de laatste weken verzorgd en verpleegd hebben Den Burg - Texel Warmoesstraat 56 Wij willen vader, groot- en overgrootvader begra ven op donderdag 18 april op de Algemene be- Ü'aafplaats te Den Burg. Hieraan voorafgaande ls er een dienst van Woord en Gebed om 13.30 fur in de Gereformeerde kerk te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren is er woensdag 17 apnl van 19.30 tot 20 30 uur in De Poort achter de Gereformeerde kerk. Correspondentle-adres Familie W. Beijert Bernhardlaan 127, 1791 XD Den Burg NH Opa U was een lieverd, we zullen U missen. Erwin, Betty en Ramon Esther en Remco Richard Gaby Danny Lieve Opa Wij bewaren een plekje voor u, in ons hart Anita, Nick - Youp Leo, Gerda - Esmee Winda Eddy - Wesley en Denise Harold en Christa Oscar en Annemarie - Melame en Wouter Dorine en Huub Sander en Jolanda Louis Barry Sabine Rob Mariska en Dennis Suzanne Laura Evelien Mandy Roël Aron Den Burg - Texel, 14 april 1996 De dood, een vreselijke scheiding, een grenzeloze onmacht. Maar „een" ding heb je in handen, dat is de „hoop" en herinnering aan Harry Buisman 16-4-1995 16-4-1996 Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan anze zwager en oom Louw Beijert S Dogger T. Medema-Leegwater E Medema C Medema-v.d Berg D. Medema R. Medema-Druif M Medema-Drijver M Medema G Medema-v.d Slikke neven en nichten Wij wensen de kinderen klein- klemkmderen veel sterkte toe Den Burg-Texel. 14 april 1996 en achter- Op zaterdag 20 april 1996 hopen wij Jan Ruiter en Gre Ruiter-Koopman tezamen met kinderen en kleinkinderen ons 50-jarig huwelijk te vieren U kunt ons feliciteren van 16.00 tot 17.00 uur in res taurant Grand Café „De Kelder", Vismarkt 6 te Den Burg. Familie Ruiter Keesomlaan 22. Den Burg Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Raoul Hendrikus Harm geboren 7 april 1996 Gerald en Astrid Vos-Witte Bonenkamp 22 7157 AM Rekken Tel 0545-431783 Geboren zondag 14 april Sharon Elisabeth Sharon is geboren om 23.50 uur en ze weegt 3800 gram Frans, Annemieke en Bas Hopman Spinbaan 15 1791 MC Den Burg-Texel Tel 0222 - 310197 Een wens komt uit Een droom vervuld Want vanuit het bedje Wordt nu gebruld Op vrijdag 12 april 1996 om 20.54 uur is geboren onze zoon Jacco Hij weegt 3050 gram. Hans en Inge Veeger- van Heerwaarden Van Neckstraat 11 1792 AR Oudeschild Tel. 0222 - 313801 Geboren in de Peperstraat te Oosterend Stijn 13 april 1996 Zoon van Lize en Arco Eelman Broer van Sem Peperstraat 10 1794 AK Oosterend Voor bezoek eerst even bellen, tel. 318395 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: f2,60 (incl. btw). Te koop Subaru 1.6 GL, ƒ1500,- Tel. 315753. Vaste planten koopt u na tuurlijk bij de vakman. Ruim 200 soorten Tuin centrum Halsema, Gerritslanderdijkje 5, Den Burg. Snuif de frisse voorjaars lucht op en vernieuw uw interieur met iets ouds van Kunst kadowinkel Hans van der Klift. Heel heel hartelijk dank voor de vele attenties, bezoek enz. die ik van U mocht ontvangen in 't AMC en Gemini- ziekenhuis. Het heeft me heel goedgedaan. J.H. Brügemann Hartelijk bedankt voor alle belangstelling voor tijdens en na mijn verblijf in het zieken huis Gretha Bakker Air Miles bij alle reizen van Arke, Holland Inter national. Stena en Center Pares. Bij ons kunt u ook Air Miles reizen boeken, o.a. Center Pares Stena, KLM-vluchten. Wij zijn of ficieel Air Miles-agent. Reisburo Texel Holland International. Alles voor een fleurige voorjaarstuin Tuincen trum Halsema, Gerrits landerdijkje 5, Den Burg. Wat ik zeggen wou. Lieve Bemta, Erik en chauffeur Dankzij juillie blijf ik nog eeri hele tijd die lieve witte poes. Heel erg be- dankt'!' SCT. Satelliet-tv 311777 Ook voor deskundige re paratie aan uw zonweringen Meyert Laan Zonweringen, tel. 318664 Elzen, eiken en beuken bomen voor een wind- kerende singel. Tuin centrum v.d. Werve. Automobielbedrijf Den Burg biedt aan Nissan 200 SX 1.8 Turbo, sport- coupé, zeer kompleet, bj. 1989 prijs ƒ21.995,- Info tel. 313808/315637 Vanaf 16 jaar kampioen schappen tafeltennis op donderdag 2 en 9 mei om 19.00 uur in de Ferrever Fleurop Bloemisterij Bert van der Wal. Voor u een vraag? Voor ons een weet! Service Center Texel, 311777 Vakantieplannen? Ook tij dens de verbouwings- aktiviteiten bent u van harte welkom bij het Rabobank Reisburo, tel. 369911. Aanbiedingen: 29-daagse vliegvakanties voor ek- septioneel lage prijzen! Vertrek 3, 4 of 5 mei o a, Kreta. Kos, Rhodos. Mallorca, Torremolinos, Benidorm. Alanya, Marmaris, Kusadsi Vlucht inkl. transfer en 4 weken app 798.- p p Reisburo Texel Holland Internatio nal. Geen groene vingers? Aanleg pn onderhoud van uw tuin Tuincentrum Eu reka, Schorrenweg nabij Oosterend Bistro 't Boodthuis, De Koog is weer open! V a. 17 00 uur. Wo onbeperkt schol eten Ma. gesl. Tel. 317398/317947. Tekoop.graskuil.J Dijks hoorn, tel 318409 Hans Benoist maakt prachtige aquarellen van Texel, waar ook nu nog. zolang het duurt veel schil derachtige plekjes te vin den zijn. Het werk van zijn hand is te zien en te koop bij Kunsthandel Hans van der Klift. Outdoor '96. Suzanne Eelman. Reina Nu Barame Toen Outdoor 27-28 april. Ilona van der Vis Zowel bij de dressuur, als bij het springen te bewonderen Milieuvriendelijk en ge zond Wordt te pas en te onpas gebruikt De over heid ondersteunt daarom het Eko-merk Dit merk wordt gekontroleerd en begeleid. De Vlier. 3 Rode roosjes voor je jarige dochter. Bloemis terij Bert van der Wal. Canoe Jeans voor dames en heren blijvend laag gepnjsd, 69.95 Marten Classics, Weverstraat 32 Gevraagd een standplaats voor onze caravan Heeft u dit voor ons, bel dan Fam Nikamp, 0572- 354740. Hew je 't al hoort...? Nel is met Ane troLwd! O, ja 7 Weerom don? Nou, van wege z'n interieur netuur- lijk. Dot komt bee Graaf fondaan Deer hewwe ze alles Van systeem plafonds tot floere en ok behang, gordienstoffen. glas, furref sierpotten, de coraties enz. Postweg 215, Kosdurrep. Tillefoon 316243 Voor het maaien van uw gazon belt u gewoon tel. 319406. Aangeboden: Mariner b.b. motor, 25 Pk. langstaart, bj. '93. Nieuw! 5 Vaar- uren, 2.950,- Tel. 310336

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3