„Bene-fiets" in café De Karseboom Texel verliest in harde wedstrijd Texelse ruiters sterk in tweedaags festijn Publiek laat het afweten TEXELSE^" couRANT zomerschool Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Cursus openen van hartliefde Senioren Mantje kampioen zaalvoetbal Texelse menners twee keer eerste Volle winst voor Deuce-teams Zandsuppletie kost bijna ƒ17 miljoen Tuinwal in brand DINSDAG 30 APRIL 1996 Nico Drenth en Aad Blom, klaar voor de reis met de dienstfietsen. (Foto Tessa de Graaft De Senioren Zomerschool is een ont dekkingsreis door de eigen omge ving. In vier dagen leren deelnemers over de natuur, de cultuur, de geschie denis en het landschap op Texel De Stichting Welzi|n OuderenTexel en het Open Leercentrum Texel organi seren op Texel de Senioren Zomer school. Het programma luidt als volgt 14 mei. ontstaansgeschiedenis van Texel 21 mei: natuurbeheer 28 mei: wat vind ik aan het strand? 4 juni plantkunde Excursies o.a bij EcoMare. de Hoge Berg, strand en duinen. De kosten voor acht dagdelen ('s mor gens theorie, 's middags praktijk) zijn ƒ70,-, incl. één maaltijd. Opgave voor deze Senioren Zomer school voor 1 mei: Stichting Welzijn Ouderen Texel. Molenstraat 2. 1791 DL Den Burg, tel 312696. Politiemannen Aad Blom en Nico Drenth hebben het er al jaren over. Ze willen een keer naar Israël. Ge woon omdat het een mooi land lijkt. Half mei is het zo ver. Maar ze gaan niet met lege handen. Het tweetal neemt voor het IPA-huis in Tel Aviv twee fietsen mee. Daarom wordt op vrijdag 3 mei om 21.00 uur een benefietvoorstelling ver zorgd in café De Karseboom. De International Police Association (IPA) heeft over de hele wereld hui zen waar politiemensen tegen voor delig tarief kunnen verblijven. Ook in Jeruzalem beheert de plaatselijke politie een dergelijke instelling op het kazerneterrein Het huis ligt echter nogal decentraal Dat deed politie mensen Blom en Drenth besluiten twee fietsen mee te nemen naar Is rael en die te schenken aan de poli tie daar. Kleine bijdragen voor dit kado zijn welkom. Frans en Lies Pieterse wer den door Nico Drenth benaderd of aan het project een feestelijk tintje kon worden gegeven ..Wij vonden dat een leuk idee Het IPA lijkt ons een sympathiek doel en we kunnen ons voorstellen dat het tweetal een Zaterdag 27 april: Texel'94 B1-HCSC B1 3-3 KSV B2-Texel '94 B2 3-2 Schagen C2-Texel '94 C3 1-3 Texel '94 D1-Geelzwart D1 1-6 WGW D3-Texel '94 D2 1 -4 Meisjes: Reiger Boys-Texel '94 6-1 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-ZDH F1 2-2 SVC F1-Texel '94 F1 1-3 Feyenoord F1-Barcelona F1 2-0 Ajax F1-PSV F1 0-2 Texel '94 E2-SVO E2 4-1 De Koog E1-Texel'94 E1 2-0 SVCE1-SVOE1 0-2 Texel'94 E3-ZDH E1 0-1 De Koog D1-SVO D1 afgelast SVC D1-Texel '94 D3 4-2 Texel '94 D4-ZDH D1 5-1 Zondag 14 april: De Koog 1-Zwaagdijk 2-1 De Koog 2-VZV5 n.o.g Texel '94-Hollandia T 0-3 Alcmaria Vitrix 3-Texel '94 2-2 Recreanten: Oosterend-ZDH 1-0 (overige wedstrijden met gespeeld) Dames: Texel '94-Reiger Boys 1-12 Zaterdag 4 mei: Texel '94 B2-Helder B2 13.30 JVC C2-Texel '94 C1 12.00 Texel '94 C3-Winkel C2 13.30 Texel '94 A1-W. meer A1 15.00 Meisjes: Texel '94-HRC 15.00 Zondag 5 mei: Geelzwart-Texel '94 B1 14.00 Flevo-SVO 14.00 ZDH-Wiron 14.00 Vesdo-Petten 14.00 Texel'94 2-Grasshoppers 12.00 Zuidermeer-De Koog 14.00 De Koog 2-Succes 4 14.00 Conzelo 3-SVO 2 11.30 Texel '94 4-Zeemacht 3 14 00 Dames: Texel '94-HOSV 14.00 Recreanten: Texelse Boys-De Koog 10.30 De Cocksdorp-Oosterend 1 10.30 Dinsdag 7 mei: WGW B2-Texel'94 B1 19.00 W.Waard C1-Texel '94 C1 19.00 Meisjes: JVC-Texel '94 19.00 Van 22 tot en met 28 juli verzorgen Sing Lam en de oud-Texelse Tanja van Arkel een cursus op het eiland Ze maken deelnemers wegwijs in de chaos van gedachten, emoties, ge voelens en vaak tegenstrijdige prik kels vanuit het lichaam- Het tweetal maakt gebruik van medi tatie en bewegingslessen In work shops wordt de creativiteit van deel nemers doorgenomen. Meedoen kost 645.-. maar daar zit dan ook over nachting in recreatiebedrijf De Breemhoeve, eten en drinken en de huur van fietsen bijin. Inschrijven kan tot 30 mei. Inlichtingen bij Tanja van Arkel, tel. 020-69 10 860. kadootje wil meenemen", vertelt Lies Pieterse. Ze benadrukt dat politieke gedachten totaal geen rol spelen bij het project. „Wij zijn altijd in voor po sitieve. menselijke zaken Clubs en instellingen zijn bij ons net zo wel kom." Tijdens de avond worden speciale liedjes gezongen door Nico Drenth, met ondersteuning door Frans en Lies en het Karsekoor. Tevens zijn er specifieke hapjes. Jan Wolkers heeft een bijdrage voor aanschaf van de fietsen toegezegd en komt het geld op de avond overhandigen. Er is ook een bedrag gegeven door Dick Graaf. Sympatisanten kunnen een donatie kwijt in de bus die bij de ingang van De Karseboom wordt geplaatst. „Maar het is niet verplicht iets te ge ven", vertelt Lies Pieterse. „ledereen is sowieso welkom b ™Jtlpi0ens,eam van Mantje. Staand: Willem Grisnigt, Leendert Eelman, Jacob van Heerwaarden, Arjan van de Knaap, Erwin Koning ert Mlddelbos. Gehurkt: Ralph Koning. Ruud Beerling, Jos Bakker. Marcel Boogaard en Rob van der Stap. (Foto Gerard Timmerman) Door de beslissingswedstrijd tegen De Koog met 4-2 te winnen, is Mantje kampioen geworden in de hoofd klasse van het Texelse zaalvoetbal. Een beslissingswedstrijd die nodig was doordat beide teams in punten gelijk waren geëindigd. Mantje startte sterk. Dat resulteerde al snel in een voorsprong. De Koog probeerde wat terug te doen, maar de scherpte ont brak voor het doel. Toch kwam De Koog langszij met een uitstekend doelpunt. Even leek het erop dat De Koog zou doorgaan, maar het was Mantje dat uit een vrije trap 2-1 aan tekende Mantje kreeg het steeds moeilijker en kwam onder druk te staan. De ploeg had een numeriek overwicht wat betreft spelers, maar dit wist men niet in een doelpunt om te zetten. Toch kwam De Koog weer op gelijke hoogte door een vrije schop schitterend in een doelpunt om te zetten. In deze fase van de ainer Hans van der Neut kon zon- ag zijn teleurstelling niet onder oelen of banken steken. Hij vond ,t Hollandia T optimaal gebruik id gemaakt van de zwakte van iheidsrechterHartland. Texel '94 érd letterlijk en figuurlijk van de oestijnvlakte geschoffeld. aoraf was bekend dat Hollandia T ien bijzonder elftal bezat, maar met iel fysiek geweld de strijd zou aan- nden Vooral de eerste helft werd ixel '94 door deze strijdwijze met de us op de feiten gedrukt Hollandia ist met geweld Texel'94 op een on- lerbrugbare achterstand te zetten. :heidsrechter R Hartland greep iker in de eerste helft veel te weinig itelaatm Hierdoor kwam Hollandia wel m het spel en werd Texel'94 on- jr de voet gelopen e eerste minuten leek alles nog in it voordeel van Texel te zijn Zo aren de eerste kansen voor de landbewoners. Er waren- kleine ogelijkheden voor Erwin Koning, die idanks zijn lengte toch nog een entje Ie kort kwam. Een knappe ije schop van Simon Brand bracht Hollandia T-keeper in de proble- ien, maar meer dan een corner le- jrde dit niet op a de beginperiode nam Hollandia T ,et ,.lange-halen-gauw-thuis" voet- ijdens een samengestelde men- ledstrijd die zondag in het Am- [erdamse bos werd gehouden ebben Carlo Witte en Willem ioënga eerste prijzen behaald, lok twee andere Texelse deelne- lers scoorden goed. ier Texelse combinaties reisden af aar de hoofdstad In de klasse B /eespan paarden kwamen elf com- inaties aan de start voor dressuur, larathon en een vaardigheidsproef. rlo Witte reed met zijn twee vossen igaro W en Idolaat met de sterkste ressuurproef. maar werkte een per- icte marathon af. Doordat hij in de [sluitende kegeltjesproef foutloos [leet bracht dat zijn score op 115,6 lat was genoeg voor de overwinning, 'itte werd echter op de voet gevolgd vde tweede Texelse combinatie, ichard Eelman Die reed een betere ressuurproef, maar liet in de mara- m en vaardigheid punten liggen, [rans Bakker werd vierde en viel larmee het buiten de prijzen de zware M/Z klasse kwam Willem énga aan de start met zijn twee rn Hij versloeg de overige vijf kan- laten door een fraaie dressuur- <re.een redelijke marathon en een |utloze kegelproef [an dinsdag t/m zondag is voor de ■strict- en kringteams een volledig Inmsprogramma afgewerkt. In de Istrict-competitie hebben de Dames Jop dinsdag en Heren 1 en Jongens pi 18 jaar op zaterdag door een Terwmning hun toppositie verste- fed De jongens behaalden zelfs een >0 overwinning op hun mede- pploper. l de kringcompetitie won Deuce C jp woensdag opnieuw met 4-0 en pit daarmee de maximale score uit free wedstrijden. islrictcompetitie dinsdag, dames: Deuce 1- Paulov/na 1 5-1 Zaterdag, senioren l: Schagen 2-Deuce 1 1-5, Warmen sen 2-Deuce 2 2-4. Deuce 3-Juliana 5 0-6. |Zand 2-Deuce 4 2-4 Gemengd: Deuce 1- lergen 2 2-3 Jeugd, jongens 12-15 Hooge- §i 1-Deuce 1 4-2 Jongens 15/18: Deuce 1- fefgen i 6-o Gemengd t/m 16: Schagen IDeuce 1 5-1 Zondag, dames: Deuce 1- |mmen 3 1-5 Gemengd: HTC 2- Deuce 1 0- l Kringcompetitie woensdag, dames: Sluis Sn A-Duece A 2-2 De Vlieter B-Deuce B 2-2: mice C-STC D 4-0 Donderdag, dames: HTC IDeuce a 2-2, St Maarten b-Deuce b 1-3 pvcec-Sluis Een a 4-0. Deuce d-Julianadorp bal het initiatief over en kwamen ook voor het Texel-doel gevaarlijke mo menten voor De eerste goal van de bezoekers kwam na een half uur spe len Deze kan worden gerangschikt onder de noemer lucky goal" Een voorzet van rechts viel via de rug van Gerco van Putten kansloos achter keeper Bart Heerschap. Na dit doelpunt was Texel duidelijk even de klus kwijt en wist Hollandia T meerdere kansen te creëren. Ook het tweede doelpunt, nog voor rust gescoord, was met een echt uit gespeelde kans Een voor iedereen afgeslagen, een mislukte een-twee, een klutsbal, zorgde ervoor dat aan valler Butter de bal plotseling voor zich kreeg Hij aarzelde geen moment en wist in de verste hoek knap te sco ren. Nekslag Texel kwam na de rust feller uit de startblokken De wetenschap dat in de uitwedstrijd de ruststand ook 0-2 was en de eindstand uiteindelijk 2-2, gaf de Texelaars moed. Een kwartier lang kwam Hollandia T niet aan de bal en bestormde Texel het vijandelijke doel Hollandia T gaf echter geen krimp. De nekslag kwam na een kwartiertje, toen uit een spaarzame uitval aanvaller Butter met een slap schot de derde treffer voor Hollandia T maakte Na dit doelpunt was de wedstrijd ge speeld, al probeerde vooral Texel de hatelijke nul van het scorebord te halen. Ook in deze periode bleef Hollandia T volharden in het harde spel. Dit resulteerde uiteindelijk in een drietal gele kaarten, allen voor spelers van Hollandia T De begeleiders van beide partijen waren het na afloop met elkaar eens dat scheidsrechter Hartland de eerste helft veel te veel heeft toegelaten en daarom de tweede helft te veel heeft moeten corrigeren. Hollandia T heeft het meeste voordeel gehad van deze wijze van fluiten. Texel '94 speelt nog twee wedstrij den. Volgende week uit naar SRC en op zondag 12 mei de laatste thuis wedstrijd tegen DTS. Een eventueel spelen van de nacompetitie behoort nog steeds tot de mogelijkheden, maar de kansen daarop zijn tot een minimum gedaald De combinatie HAM-Van Oord Werkendam en Boskalis gaat de zandsuppletie uitvoeren bij De Koog. De bedrijven hebben inge schreven voor ƒ16.947.000,-. Deze inschrijving verhoudt zich gunstig ten opzichte van de raming. Het strand wordt over een lengte van bijna vijf km verhoogd. De suppletie heeft betrekking op twee strandvakken. Het eerste deel begint iets voorbij paal 15 tot vlakbij paal 19. Het tweede deel is vanaf paal 22 tot halverwege paal 23 en 24. De com binatie heeft de nodige ervaring met soortgelijke werken op het eiland. RWS verwacht daarom geen proble men rond de gunning. De aannemers zijn van plan omstreeks half mei te starten met de aanvoer van de pijpen. Het werk moet 17 november worden opgeleverd Door onbekende oorzaak raakte zaterdagmiddag rond 16.00 uur de kurkdroge begroeiing van een tuinwal bij zwembad Molenkoog in brand De gebruikers van de naburige volks tuinen gingen blussen en kregen spoedig assistentie van de brand weer, die via stil alarm was opgeroe pen. Door tuinwal en aangrenzende begroeiing flink nat te maken, werd opnieuw oplaaien van het vuur uitge sloten. (vlak voor de wissel) onderscheidde de keeper van Mantje zich met enkele miraculeuze reddingen Na de wissel was het hetzelfde spelbeeld. met iets meer balbezit voor De Koog, maar Mantje iets gevaarlijker Na tien minu ten nam Mantje voor de derde keer een voorsprong Een minuut of zes voor tijd besliste Mantje de wedstrijd met een vierde treffer Een verdiend kampioenschap voor het team dat constant heeft gespeeld De eerste klasse kent nog geen kam pioen. Casino had dit kunnen zijn, maar men verloor van naaste concur rent Klif 4 Komende vrijdag kan Ca sino alsnog een beslissingswedstrijd uit het vuur slepen als het van Jelleboog 3 wint. Bij elke andere uit slag is Klif 4 kampioen De wedstrijd om de supercup tussen Jelleboog (bekerkampioen) en Mantje (kampioen van Texel) met als inzet een plaats in het bekertoernooi aan de vaste wal, is een week uitge steld en wordt nu gespeeld op vrijdag 10 mei, aanvang 20 00 uur. Mocht Casino nog een beslissings wedstrijd uit het vuur slepen, dan vindt deze wedstrijd pok op 10 mei plaats (19.00 uur). Een sport van tradities: de ruiters en amazones brengen een groet uit bij de klanken van het Wilhelmus Twee dagen schitterend weer en prachtige paardensport. Dat zou toch de nodige toeschouwers op de been moeten brengen. Het was in het weekend gezellig druk rond manege Akenburg, maar dat kwam vooral door de rondlopende deel nemers. Het overige publiek miste een sterk optreden van de Texelse ruiters, die in de eerste buiten wedstrijd van het seizoen veel overkanters het nakijken gaven. Achter de manege waren acht dressuurbanen afgezet Daar werden door de ruiterS in twee dagen tijd drie dressuurproeven afgewerkt. Op het veld naast de accommodatie was de springring Er werd gestreden met pony's en paarden in alle klassen, van beginners tot de zwaarste Z2 klasse. Vooral in de zware dressuur deden de Texelaars van zich spreken Annemarie van der Linde reed met de imponerende vos Goldboy zondag 191 punten bijeen in de Z1Tessa de Graaff bevestigde de goede vorm van Davy door in de Z2 in alle drie de proeven een winstpunt te rijden en zaterdag de overkantse concurrentie naar het tweede plan te verwijzen Marleen Bakker deed het in de klasse L paarden goed Behalve een eerste, vierde en vijfde prijs haalde ze winst punten Nog eentje en dan promo veert ze naar de M Die promotie was al weggelegd voor Marieke Bakker, die het met de fjord Jesper nu in de De burgemeester inspecteerde de parade van deelnemers aan het paardenweekend. M gaat proberen. Ponyruiter Nona van der Vis is met haar zwarte Amigo een echte allrounder Ze werd eerste in het rijst- ijlspringen. maar haalde ook in de M1 dressuur een derde prijs en een eer ste prijs met de rjodige winstpunten. Dat gold ook voor Sanne Lampers met Marron. Bij het rijstijlspringen nestelden ook Annemieke Bouthoorn met Spetter en Jetteke Zoetelief met Emil zich op het erepodium, dat daar door geen ruimte meer bood aan overkanters. Ellen Blom was de jongste deelneem ster Zij werd zondag eerste in de dressuur, mét een winstpunt. Maartje Meijer had met haar Shetlander Blessing ook een winstpunt in deze klasse. Uitslagen dressuur: B paarden: Dorothé Koorn 3e en 7e prijs L paarden: Annemane van der ünde-Jeoneta 3e prijs. Marleen Bakker-Wilda Tilda 1e. 4e en 5e pri|s Saskia Verhulst-Dancer 3e prijs, Sabme van der Star 4e prijs. M1 paarden: Annemieke van IJsseldijk-Earldon\ 1e prijs Z1 paarden: Vera Blom-Hannelou 1e proef 1e pnjs, Annemarie van der Unde-Goldboy 2e proef en zondag 1e prijs Z2 paarden: Tessa de Graafl- Davy twee keer 1e prijs B pony's B/C: Ellen Blom-Quinda 1e pnjs B pony's D/E: Wendy Lampers-Murphey 2e pnjs, Suzanne Eelman twee keer 3e pnjs. Kelly Geus 4e pnjs, Stephanie Annyas 2e prijs, Marleen van der Werve 3e pnjs L pony's D/E Fia Kooi man twee keer 2e pnjs, een keer 4e pnjs, Annemiek Bouthoorn 3e prijs, Evelien Duin 5e prijs. M1 pony's D/E: Esther Koorn-Bidar 1e pnjs, Miriam Cnossen twee keer 2e prijs. Ilona van der Vis 3e en 1e prijs, Sanne Lampers- Marron 2e prijs M2 pony's: Gea de Ridder twee keer 1e pnjs Uitslagen springen B pony's D Dennis Kuiper 2e prijs. Suzanne Eelman 3e prijs. L pony's D Minam Cnossen 1e prijs. L pony's E. Jantien van Beurden 3e prijs. L paarden Manan van der Geest- Ciochrant 2e prijs RIJSTIJLSPRINGEN L pony's D/E: 1 Ilona van der Vis. 2 Annemieke Bouthoorn. 3 Jetteke Zoetelief M pony's D/E. 1 Sanne Lampers Viertal Kleppertjes 1e prijs.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5