Koninginnedag '96: de herinnering blijft... Gemeente efficiënter door organisatievorm exel F1 pupillen kampioen We zijn geen zeepfabriek" Verzoek planschade opnieuw in de raad Bakelaar opnieuw damkampioen „Feijenoord" won onderlinge Kenteken graveren tegen autodiefstal Franchimon bijna zeker van plaats Snelheidscontrole Pupillentoernooi bij Texel '94 TEXELSE y couRANT Wijzigingen wedstrijdprogramma Texel'94 op zaterdag: In verband met een pupillentoernooi worden de wedstrijden van A1B2 en de meisjes verplaatst naar 15.30 uur en speelt C3 in plaats van thuis een uitwedstrijd tegen Winkel C2. De gemeente moet een verzoek om planschadevergoeding door Hoornder Siem Groot op last van de Raad van State opnieuw in be handeling nemen. Volgens de voormalig eigenaar is het pand Herenstraat 17 door een bestemmingswijziging minder waard geworden. De gemeente raad wees dat verzoek op 10 no vember 1993 van de hand. De Kroon oordeelde dat daarbij een procedurefout is gemaakt. Het betrokken huis mocht tot augus tus 1992 als tweede woning worden gebruikt, een bestemming die verviel toen de Kroon het bestemmingsplan Den Hoorn beschermd dorpsgezicht vaststelde Volgens Groot, de voor malige eigenaar van het pand, ging dit ten koste van de waarde van het woonhuis. De waardedaling kwam tot uiting toen hij de woning verkocht. Zijn verzoek om toekenning van de planschadevergoeding ingevolge ar tikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, werd door de gemeente raad van de hand gewezen, zonder dat informatie was ingewonnen bij de schadebeoordelingscommissie Hier toe was de raad echter wel verplicht De opdracht van de RvS aan de ge meente om het verzoek om plan- schade opnieuw in behandeling te nemen, betekent met automatisch dat Groot planschade krijgt De ge meente moet wel de proceskosten betalen. Evenals vorig seizoen eiste Piet Bakelaar het damkampioenschap voor zich op. Van de 24 gespeelde partijen won hij er 20 en hij speelde viermaal remise. Dat leverde een score op van 91.7 procent. Concur rentie had hij vooral van Rinus Vittali. die eveneens ongeslagen bleef en eindigde op 83,3 procent. Bert Duin gaf er blijk van uit het goede damhout te zijn gesneden Hij ein digde royaal op de derde plaats, voor Jos de Wolf. Die kwam in de laatste fase van de competitie flink opzetten en passeerde op de valreep Adriaan Bruin en Harry vd Wetering Alledrie kenden een goed seizoen, ook in de bondscompetitie. Cees Vinke had een sterke start, maar viel later toch wat terug. Hij ein digde op een verdienstelijke vijftig procent Daar had Frans Bos ook wel zin in, maar deze moest ti|dens de laatste competitie-avond de eer laten aan Jos de Wolf: zodoende haaide hij zijn doel met Wim Timmer kwam na zijn ziekte weer goed terug en kende diverse sterke momenten die hij echter afwis selde met onnodige blunders Jaap van Heerwaarden was niet altijd in zijn gewone doen. Zijn partijen waren vaak prima van opzet en getuigden van kwaliteit. Veel vaker dan gewoon lijk verspeelde hij echter in de tweede helft van de partij onnodige punten en eindigde zodoende beneden zijn stand Frans Kuiper en Gerrit Vlaming ken den een nogal matig seizoen Tijd nood en slordigheden zorgden nogal eens voor puntenverlies In het vol gende seizoen zullen zij, net als Gerrit Blom, die sterke en zwakke partijen afwisselde, waarschijnlijk weer in de bovenste helft van de ranglijst te vin den zijn Ate Sijtsma speelde het vorig seizoen Aangetreden staan de pupillen die deelnamen aan de onderlinge com petitie die na de winterstop werd ge houden. De teams droegen daarbij klinkende namen PSV, Feijenoord Ajax en Barcelona ..Feijenoord1' werd winnaar ifoio Hanycaan regelmatig de sterren van de hemel zonder daarvoor de beloning te krij gen die hij verdiende. Deze competi tie ging het niet zo voortvarend Te gen Piet Bakelaar kwam hij echter heel dicht bij remise en dat was een mooie prestatie. Jaap Schenk speelde zijn eerste seizoen Dat was te merken, maar het spelpeil ging gaande de competitie echt vooruit. Hij kon Sijtsma echter nog met bedrei gen. Simultaan Kampioen Piet Bakelaar speelt dins dag simultaan. Deze wordt gespeeld in ,,De Bijenkorf1 en begint om 19 30 uur. De deelname is gratis, ledereen is welkom, ook de jeugd. Eventuele informatie tel. 313843 of 318420 Een auto met in alle ruiten het kente ken en een landcode gegraveerd is minder aantrekkelijk voor autodieven Die zullen voor verkoop van een ge stolen wagen dan namelijk eerst alle ruiten moeten vervangen, wat een kostbare zaak is. Vrijdag 10 mei (12.00-18 30 uur) en zaterdag 11 mei (09.00-16.00 uur) is een speciaal mobiel kentekengraveerbedrijf bij Garage Grisnigt aan de Bernhardlaan Wie zijn kenteken laat graveren krijgt twee waarschuwingsstickers en een bewi|s voor de verzekering Erg veel ervan gemerkt heeft de bevolking van Texel nog niet, maar de organisatie van de gemeente is gewijzigd. Al sinds het begin van het jaar zijn de oude afdelingen en diensten opgegaan in vier secto ren. Een efficiencyverbetering, waardoor de verschillende werk zaamheden van de gemeente beter op elkaar kunnen worden afge stemd en die de kwaliteit van de dienstverlening ten goede komt. De gemeente bestond tot voor kort uit verschillende afdelingen en diensten Overlap was bijna niet te vermijden. Om de afstemming te verbeteren werd besloten naar een andere organisatievorm toe te werken. Daar toe werden de aparte diensten opge heven. Nu volgt de dienst gemeente werken. De gemeente krijgt, als de raad het plan goedkeurt tenminste, vier secto ren: welzijn, ruimte en wonen midde len en gemeentewerken Deze wor den gerund door sectorhoofden Ger Praamstra, Jim Ie Roux. Henk Pennmgs en Piet Plug Zij vergade- Het Europees Kampioenschap voor ü-Teams in Engeland kan Theo Franchimon bijna niet meer ontgaan. Bondscoach René Douma liet zich na afloop van de selectietraining zaterdag in Am sterdam tevreden uit over de pres tatie van de 37-jarige Texelaar. Hij kreeg na afloop alvast twee uitno digingen mee voor vervolg- trainingen. De oefensessie was een ware uitput tingsslag voor de 47 kandidaten In het bloedhete zonnetje moesten de mannen er keihard tegenaan. Franchimon speelde mee in de groep die het in het partijtje opnam tegen de twaalf voetballers die al zeker zijn van een plaatsje bij de selectie. Uiteinde lijk won het paradepaardje van Douma met 5-3. maar Franchimon leverde een nuttige bijdrage aan de tegengoals. De selectie was dermate onder de indruk van Franchimon's prestatie, dat ze hem sowieso mee willen naar Engeland ren eens per week (en indien nodig vaker) met de gemeentesecretaris. Meer doelen De Bolder en OSG De Hogeberg zijn de enige twee die als aparte dienst met een eigen administratie en bud get in stand blijven. Verder zijn er twee stafafdelingen: eén voor perso neel en organisatie en één voor bestuursondersteunmg. Voor de ambtenaren heeft deze nieuwe organisatievorm consequen ties. ..Men moet anders denken en werkenvertelt gemeentesecretaris Piet Zoon Betekent het dat de bevol king bij vragen of problemen niet lan ger van de ene naar de andere afde ling moet9 ..Dat nou ook weer met. Kijk. de gemeente is geen zeep fabriek met slechts één produkt Wij hebben veel zaken onder één dak. van welzijn tot wegonderhoud. Dat geeft altijd belangentegenstellingen Het is met allemaal te doen om één eindprodukt. De positieve kanten van zakelijke bedrijfsvoering nemen wij graag over. Maar alleen voor zover dat kan In meer gemeenten is een dergelijke organisatievorm gebruikelijk, maar het hangt af van de grootte. Binnen de sectoren zal wel een vorm van afdelingen worden gehandhaafd. Ook nieuw is dat de gemeente een, ondernemingsraad heeft gekregen. Daarin zijn vijf ambtenaren gekozen van de binnendienst, drie van de bui tendienst en één van de brandweer Op zaterdag komt het programma The After Party van Jasper Keijzer tussen 18 00 en 20 00 uur te verval- len. In plaats daarvan wordt aange paste muziek gedraaid en wordt om 18 45 uur overgeschakeld naar de NH kerk. waar een plechtigheid we gens dodenherdenking is. Langs de Krimweg in De Cccksdorp is op Koninginnedag een snelheids controle gehouden tussen 14 00 en 17 00 uur Er passeerden 376 auto's, waarvan er 64 te hard gingen. De, grootste snelheidsduivel reed 86 km- per uur en krijgt een boete van 330.- VRIJDAG 3 MEI 1996 erdag houdt Texel '94 een groot lillentoernooi. Daarbij wordt het aiboek gebruikt van het lillentoernooi dat de Texelse tbalverenigingen eens in de ejaar organiseren. Het betreft echter enkel een toernooi van '94. Behalve alle pupillen- van Texel '94 doen vooral inigingen van de overkant mee. belooft een spektakel te wor- omdat maar liefst 42 teams op toernooi present zullen zijn. betekent toch ongeveer 420 Inemers. Texel '94 speelt zelf vier D-elftallen, drie E-teams 'ijf F-teams. r het toernooi zijn minimaal zes- scheidsrechters noodzakelijk eel scheidsrechters zijn met meer el op Texel maar gelukkig willen ele leiders en B-junioren meehel- met fluiten. de overkant komen oude be lde WW uit Wervershoof en iwkomer Westfriezen uit Hoorn, ten zuiden van de Velsertunnel indt zich de groeigemeente Vel- iroek De nog jonge vereniging uit e plaats zal ook op het toernooi sent zijn. Verder doen de D-pupil- len van ZDH en de E-pupillen van SVC mee. De contacten met WW, Westfriezen en Velserbroek zullen in de toekomst wat intensiever worden, waardoor Texel'94 verzekerd is van deelname aan de pupillentoemooien en tevens in de gelegenheid wordt gesteld om zelf deel te nemen aan thuts- toernooien bij de betrokken verenigin gen. In alle poules worden voorrondes gespeeld, waarna finalewedstrijden zullen volgen. Als extra service wor den de deelnemers van de overkant van de boot gehaald en later weer teruggebracht door bussen van Texeltours Voor het toernooi worden drie grote velden en twee trainingsvelden ge bruikt. Gelukkig mag nu - in tegenstel ling tot het schoolvoetbaltoernooi - wel gebruik worden gemaakt van het A-veld van s v. Texel. Daardoor wordt het op het pleintje voor de kantine een stuk gezelliger. Bij mooi weer kunnen de ouders en andere bezoekers ge bruik maken van het zonneterras. Al leen de consumpties moeten zelf worden gehaald in de kantine. Het toernooi begint om 10 00 uur en zal duren tot 15.00 uur. Daarna wor den om 15.30 uur nog drie competitie wedstrijden gespeeld door de A1B2 en de meisjes. idleider Jan Grisnigt poseert trots met het pupillenteam Texel F1 dat pioen geworden is Staand van links naar rechts. Maarten Platte. Matthijs ugt, Remco Boogaard. Renzo van de Berg en Stephan Vlaming. Hur- Jimmy Vlaming. Bart Jan Grisnigt, Jeroen Backer en Kevin Tolboom (Foio Harry do Graal) De editie '96 van Koninginnedag zal menigeen bijblijven. De dag verliep tamelijk rustig, met spelle tjes in de diverse dorpen en een gezellige vrijmarkt in Den Burg Tegen de avond gingen op tal van plaatsen legale en illegale meierblissen in de hens. Wegens de grote droogte werd het ook nog een drukke avond voor de brand weer. Maar de grootste klapper van Ko ninginnedag '96 was toch wel het afscheid van de Klapband In de nieuwe Lindeboomzaal ..Question Plaza" verzamelde zich een me nigte van honderden Texelaars en overkantse fans voor het laatste optreden van de grap-muzikanten, die bijna aan hun succes ten on der gingen. Het voorprogramma werd verzorgd door de dames van Just Marry en de Van Beurden Blues Band, die in Marco van Sambeek een sterke zanger heb ben gevonden. Voor de deur van De Lindeboom verzamelden zich zo n tweehon derd belangstellenden, die er ech ter niet in konden omdat het binnen al vol was Inde loop van de avond ging wat jongere jeugd naar bui ten, zodat ook de laatkomers nog een vleugje Klapband konden meepakken Totaal zijn er zo'n duizend fans geweest. Een oorverdovend gejuich brak uit toen de idolen Jan Sieme Dros Ben Haak Alex Bijma en Bad Heijnen het podium betraden Zij betrokken alle muzikanten en zan gers waarmee ze ooit op de plan ken stonden bij hun act Zo werden nummers gedaan met Rob Kooi man, Nils Lely, Ben Bakker, Henk Slikker, Frank de Grave. Gijs Ver schoor en de Mega Boobs Wat de Klapbanders niet wisten was dat de organisatie (in handen van The Music Store) hun idool Jacques Herb stiekum naar Texel had ge haald Toen na de pauze „Een man mag niet huilen" werd ingezet, zong Herb vanuit de kleedkamer mee met een draadloze microfoon. De verwarring bij het vierial op het podium was compleet, waarna de bekende Nederlander het toneel opwandelde. „Echt om kippevel van te krijgen", was de reactie van een toeschouwer. Ten bate van de Cliniclowns wer den vijf CD's en twee T shirts van de Klapband bij opbod verkocht door presentator Aris van Zeijlen. De opbrengst was 325,- Het af scheid van de band ging diep in de nacht gepaard met podium vuurwerk, waardoor de brandweer ook nog kon meegenieten. De brandmelder ging namelijk af, zo dat de mannen na een drukke avond opnieuw werden opgepiept Uitslagen optocht De Koog l Marvin en Rozemarijn Gort, 2 lamilie Schuijl. 3 lami- lie Boon Uitslagen De Cocksdorp: OPTOCHT 1 nr. 2, 2 nr 4. 3 nr 6 SPELLETJES l/m 4 jaar 1 Rick van leperen. 2 Liza ten Hoor. 3 Jos Peters 5 t/m 7 |aar 1 Jan Eppink. 2 Mark Slot. 3 Jorieke Meijer. 8 jaar en ouder 1 Michel Stroo, 2 Marielle Bolier, 3 Edwin Boon SPEURTOCHT 1 Rutger Swarthoff, 2. Denis Koster, 3 Sander SPELEN vol leybal en jeugdvoetbal gewonnen door Eierland, damesvoetbal gewonnen door De Cocksdorp, herenvoetbal gelijkspel Uitslagen Oudeschild: OPTOCHT, enke lingen 1 Rianne van Lieve. 2 Bram Ruares, 3 Wipe Boersen, 4 Mandy Zandee Paren 1 Lindaen Jeske Tjepkema. 2 Stetanieen Claudia de Wit, 3 Linsey en May Britt Barends Groepen 1 Caroline, Marieke, Saskia, Jan Jelle van der Vis, Anouk Buis man en Larissa Timmer. 2 Melame en Carta Kalverboer en Esther van der Meer 3 Hendnk, Marleen en Cornells Tromp

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7