(M) UITNODIGING 'Officiële I berichten if I S tsenveiling TEXELSE^ COURANT Informatierubriek van de I gemeente Texel 3 mei 1996 L Vervoersverbod bijen Waddeneilanden uursubsidie Dorpswacht project De Koog Afgegeven bouwvergunningen: m Aanvraag om bouwvergunning Kapvergunningen Afgegeven sloopvergunning: Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Het bestuursconvenant opTexel een mooi resultaat Agenda Korte berichtjes VRIJDAG 3 MEI 1996 I Misschien weet u dat tweemaal per Ija^r een veiling wordt gehouden Ivan fietsen die door de politie wor- |den gevonden Deze veiling wordt altijd gehouden op de eerste zater dag van de maanden mei en okto ber Dit jaar zal de veiling dus (mor gen) plaatsvinden op 4 mei 1996. Niet iedereen kan echter meedoen met de veiling. Alleen personen die L| de politie aangifte hebben ge daan van de diefstal van hun fiets kunnen meedoen met de veiling. Deze mensen hebben bij het pro ces-verbaal dat zij hebben ontvan gen. ook een zogenaamd aankoop certificaat gekregen. Dit proces- verbaal/aankoopcertificaat geeft het recht om op de veiling een fiets te mogen kopen. Bij aankoop van een fiets op de veiling móet het aankoopcertificaat worden ingele verd. Zoals gebruikelijk wordt de veiling jehouden bij de garage van de jolitie aan de Keesomlaan 4a te Den Burg. De veiling begint om dokslag 10.00 uur. Vanaf 09.30 uur het publiek in de gelegenheid de Ie veilen fietsen te bekijken. Men sen die aangifte hebben gedaan van diefstal van hun fiets worden nermee in de gelegenheid gesteld om te zien of hun eigendom in de rekken hangt. Mocht dit het geval Ejijn, dan wordt de fiets alsnog uit de veiling gehaald. In het kort even de gang van za- <en de veiling vindt plaats bij af slag en „mijnen". De veilingmeester zet een fiets in op een bepaald be- Dit bedrag wordt steeds la ger tot een koper „mijn" roept. Zijn er twee kopers die tegelijkertijd .mijn" roepen, dan wordt de fiets weer opnieuw ingezet, zij het dat alleen de twee bieders mogen „mij nen". Dus: heeft u aangifte gedaan van een gestolen fiets, dan bent u van harte welkom op de veiling. (advertentie) Eiland I berichten Vandaag is de eerste gemeen telijke pagina verschenen. Deze pagina zal dit jaar voor lopig 6x als proef in deTexelse Courant worden afgedrukt. Wij staan open voor onderwerp- suggesties uit de bevolking. Mocht u suggesties hebben voor artikelen etcetera dan kunt u contact opnemen met Chris Lubben van de afdeling bestuursondersteunlng, tele foonnummer 0222-362151. Herdenkingsbijeenkomst 4 mei 1996 in de Nederlands Hervormde Kerk en op de Algemene begraafplaats te Den Burg. ■Huursubsidie kan in beginsel wor- Iden aangevraagd voor alle huur- Iwoningen. Onderscheid tussen loude en nieuwe woningen, particu- lliere-, corporatie-, of gemeente- Iwoningen wordt met gemaakt (Huursubsidie geldt overigens met Ivoor zomerwoningen) De peil- ldatumis voor elk jaar op 1 juli De waanvraag dient voor 1 oktober bij 'de gemeente te zijn ingeleverd. Als Ide huur van uw woning na 1 juli in- Igaat dan geldt dat u binnen 3 ■maanden nadat de huur is inge- Jgaan, huursubsidie moet aanvra- Jgen Personen die in het nieuwe ■tijdvak voor de eerste keer een Ihuursubsidieformulier indienen Ivoor een particuliere huurwoning .moeten tevens een formulier „Ver- IkJaring huurgegevens individuele huursubsidie" aanvragen bij de ge meente Nieuwe formulieren voor [huursubsidie zijn eind mei in het [gemeentehuis aanwezig. Als u vo- jrig jaar al huursubsidie heeft ver- Ikregen voor dezelfde woning, dan knjgt u automatisch een continue- pingsformulier toegezonden. Dit )noet ook voor 1 oktober 1996 door b of uw verhuurder worden ingele gerd bij de gemeente. Voor een De burgemeester nodigt u uit om aanwezig te zijn bij de herden kingsbijeenkomst op 4 mei aan staande. Het programma van deze bijeen komst ziet er als volgt uit: 1 Vanaf 18 45 uur is de Neder lands Hervormde kerk open en wordt het orgelspel verzorgd door Dyo Wassink, 2 Even voor 19.00 uur samen zang onder begeleiding van KTF, 3. 19.00 uur opening door burge- meesterW L.F.C. van Rappard. 4. Muziek door Gerard Smeenk en Johan Ran, viool en orgel, 5. Ds. E. Vledder vertelt over ach tergronden in Zuid-Afrika, waar hij geruime tijd is geweest, 6. Muziek door Azira Umisic, met als thema verlangen naar een land van vrijheid en vrede, 7 Gedicht, voorgedragen door Erwm Terpstra en Lotte Scher mer, leerlingen van de Jozef school. 8. Stukje proza, voorgedragen door Mariska Witte en Jeamne Boon, leerlingen van OSG de Hogeberg; 9. Muziek door het koor Crotalo, onder leiding van Henk-Jan Barendregt; 10. Slotgebed door Ds. E. Vledder; 11.19.30 uur stille tocht naar Algemene begraafplaats; 12. Rondgang over algemene begraafplaats met - kranslegging bij het kunst werk „de levensboom"; - geschenken door Georgië aan Texel; - kranslegging bij het monu ment voor de geallieerden "Cross of Rememberance". - verzamelen bij het voor gedeelte van de algemene begraafplaats; - muziek door KTF, - Last Post door KTF, - 20 00 uur 2 minuten stilte; - reveille door KTF; - kranslegging bij monument „de Goede Herder" 13 Afsluiting herdenkingsbijeen komst door de burgemeester; 14. Gezamenlijk zingen van 2 cou pletten van het Wilhelmus, 15 Einde herdenkingsbijeen komst 4 mei 1996 Vlaginstructie op 4 en 5 mei 1996. 4 mei. van 18 00 uur tot 20 10 uur de vlag halfstok. 5 mei: de vlag de hele dag in top. Algemene oproep met betrekking tot het vlaggen: De vlaggen dienen gedurende het gehele jaar voor zonsondergang te worden binnen gehaald. In de volgende gemeentelijke informatiepagina zal over de vlaginstructie een artikel verschijnen. snelle afhandeling van uw aan vraag en betaalbaarstelling van de subsidie is het gewenst dat u het formulier zo snel mogelijk indient. Om in aanmerking te komen voor huursubsidie dient u aan enkele voorwaarden te voldoen: -u dient 18 jaar of ouder te zijn; -u of uw partner dan wel huisgeno ten mogen niet onder de vermo gensbelasting vallen, -u dient in een zelfstandige woning of wooneenheid te wonen Op hoeveel subsidie een huurder recht heeft hangt onder meer af van de hoogte van zijn/haar in komen. Verdere informatie kunt u krijgen bij kamer 0.12 of telefonisch op door- kiesnummer 0222-362124 De gemeenteraad van Texel heeft op 29 maart jongstleden besloten een artikel in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) op te nemen, waarin wordt verboden om bijen naar Texel te vervoeren Waarom dit besluit van de Ge meenteraad In de huidige Bijenwet heeft het Rijk in het verleden een vervoersbe- schikking opgenomen. In deze be schikking is geregeld, dat het ver voeren van bijen van en naar de Waddeneilanden slechts is toege staan indien voor dit vervoer een ontheffing is verkregen van de Mi nister van Landbouw, Natuur beheer en Visserij. De Bijenwet is op 1 mei jongstle den vervallen en is overgegaan in de nieuwe Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren. Van de zijde van de Waddeneilanden is er in het Overlegorgaan Waddeneilan den bij het Ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij op aangedrongen de beschikking waarin het vervoers-verbod is ge regeld ook in deze nieuwe wet over te nemen. De Minister heeft te ken nen gegeven dit verbod met in de nieuwe wet te zullen overnemen. Waarom een vervoersverbod? De bijen op Texel zijn met aange tast met de varroamijt. De bijen volken op de Waddeneilanden zijn Onlangs is weer overeenstem ming bereikt over het inzetten van de dorpswacht het komen de seizoen in De Koog. Samen met: -de Stichting Tropical Sea Festival. -De Koog Badplaats; -Hotel Opduin en -Recreatie Stichting Texel, heeft de gemeente afspraken gemaakt om de dorpswacht in te zetten vanaf 19 juli tot en met het laatste weekend van augustus. Volgens afspraak zullen drie be drijven (waarvan 1 op Texel) wor den verzocht offerte uit te bren gen. De dorpswacht zal in de weekends met 4 mensen aanwe zig zijn en op door de weekse da gen met 1 iemand. Eind mei is bekend wie dit jaar het dorps wachtproject gaat uitvoeren. Bussmann voor het bouwen ve zomerhuis a/d Californiéweg 53 te De Koog, E Dijker voor het plaatsen ve garage/berging a/d Heemskerckstraat 2 te Oudeschild. Langeveld en de Rooy bv voor het veranderen v e. voorgevel a/d Parkstraat 10 te Den Burg; Dros Magazijn B V voor het vergroten ve. winkel a/d Stenenplaats 6 te ben Burg, Jan Koorn Projektbouw b.v. voor het plaatsen ve serre a/d Duykerdam 41 j® Den Burg, z B.A. Ismaïel voor het veranderen v.e gevel a/d Kogerstraat 7 te Den °ur9 JH Arnout voor het vergroten ve garage/berging a/d Hoefslag 23 te Den burg H Kortmann voor het uitbreiden v.e. woonhuis a/d Oorsprongweg 72 te De Docksdorp M Tielemans voor het plaatsen ve. aanbouw a/d Boodtlaan 82 te De °og C. Penha voor het veranderen/vergroten v.e woonhuis a/d Gasthuisstraat 25 Den Burg, Cavo Latuco B A voor het plaatsen ve. luifel a/d Waalderstraat 53 te en Burg Fa Witte voor het bouwen v.e Jltersaat 1 te Oudeschild Burgemeester en wethouders vanTexel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: Fa A Boogaard voor het bouwen v.e bedrijfswoning aan Zevenhuizen te Oosterend (ontvangen 26-4-'96), F. v/d Linde voor het geheel vernieuwen ve recreatief opstal a/d Kikkertstraat 39a te De Cocksdorp (ontvangen 26-4-'96), J. Schlepers voor het uitbreiden v.e bedrijfsruimte a/d Abbewaal 9 te Den Burg (ontvangen 26-4-'96) Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: J C. Vriens voor het plaatsen v.e. tuinhuisje a/d Zeekraal 9 te De Koog (ontvangen 25-4-'96) E N. Schuurman voor het plaatsen v.e. entree a/d Duykerdam 33 te Den Burg (ontvangen 26-4-'96) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. machineberging/aardappeloverslag a/d van Dompselaar voor het slopen ve. garage/berging a/d Kikkertstraat 23 te De Cocksdorp n9evolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na edag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift 'J burgemeester en wethouders indienen. e "ezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres an de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar- e9.en be*waar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mo- 9e 'Jk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst g® de Werking van het besluit waartegen het is gericht. Ongenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- zaKen, kamer 2.12. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning ingevolge artikel 5 van de KapverordenmgTexel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verlenen aan: - Stichting bungalowpark De Parel voor het kappen van twee iepen bij bun galowpark De Parel aan de Gerritslanderdijk 8 te Den Burg in verband met de verbetering van het milieu-eiland - De heer Th. van Hoorn voor het kappen van twee Leylandi aan de Kamperfoelieweg 1 te De Koog wegens de slechte staat waarin deze bo men verkeren. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groen- beheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor be langhebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daar over hetzi| mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeen tehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2 02 (bovenste verdie ping) Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toestel 276 namelijk als enige in heel Neder land geheel gevrijwaard gebleven van de varroamijt. Tevens zijn op de diverse teelstations genetisch ge heel zuivere bijenrassen in stand gebleven Zo worden op Texel en Terschelling op diverse stations de zwarte bijen gekweekt, op Ameland de buckfast-bijen en op Schier monnikoog de carmca-bijen. Deze verschillende rassen bezitten een hoge graad van raszuiverheid. Om dat de bijenvolken van deze sta tions vrij zijn van de varroamijt en genetisch uniek, wordt met regel maat materiaal van de eiland imkers gebruikt ter veredeling van bijenvolken aan de wal. Nu het vervoersverbod door de Neder landse overheid wordt ingetrokken zou aan een unieke situatie een einde dreigen te komen wanneer de gemeente zelf geen bepaling zou opnemen Het gevaar is aanwezig, dat imkers van buitenTexel met hun bijenvolken naar de eilanden willen komen als gevolg waarvan de bijen volken op de eilanden vermengd zullen worden met andere bijen rassen Hierdoor zullen de laatste bijenpopulaties die niet aangetast zijn door de varroamijt met deze mijt besmet worden Naast het feit dat de diverse stations in behoorlijke mate schade zullen leiden, zou er ook een aantal unieke bijencultures verloren gaan Nu de „hogere wetgever", het rijk, deze regeling met betrekking tot de ontheffing laat vallen, kan de „la gere wetgever", de gemeente zelf, ingevolge haar autonome bevoegd heid uit de Gemeentewet zelf een regeling treffen De Gemeenteraad heeft daarom besloten de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) te wijzigen en heeft een vervoersverbod ingesteld Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30 - 12.30 uur. 's middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten Het ge meentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeen tehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en ade quaat kunnen afhandelen. In afwijking op hetgeen boven is vermeld, kunt u voor extra service terecht bij: BurgerzakenMaandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en bovendien op vrijdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Buiten deze uren uitsluitend op afspraak. Sociale zaken: Maandag t/m donderdag van 10.00 - 12.00 uur. Buiten deze uren op afspraak. Spreekuren: Burgemeester/Wethouder Eelman: dinsdag van 16.00 - 17.00 uur Wethouder Schilling/Wethouder Poster: maandag van 10.00 - 11.00 uur Doorkiesnummers gemeentehuis Het telefoonnummer van de gemeente Texel is (0222) 36 21 21 Wan neer u dit nummer kiest krijgt u de telefoniste aan de telefoon die u door verbindt met de betreffende afdeling/ambtenaar. Om u sneller van dienst te kunnen zijn hebben de afdelingen speciale doorkiesnummers, zodat u zonder tussenkomst van de telefoniste direct met de betreffende afdeling verbonden bent. Daarnaast hebben vele ambtenaren directe telefoonnummers Dit doorkiesnummer staat ook aan gegeven in correspondentie van de desbetreffende ambtenaar. Tevens kunt u bij de telefoniste informeren naar deze nummers Onderstaande doorkiesnummers van de verschillende afdelingen. Belastingen 36 21 29 Burgerzaken 36 21 20 Financieel beheer 36 21 39 Gemeentewerken: -buitendienst 31 25 10 -civiele techniek 36 21 74 -onderhoudgebouwen 36 21 78 -bouwzaken 36 21 82 -milieu 36 21 87 -administratie 36 21 91 Huursubsidie 36 21 24 Kassier 36 21 34 Klein chemisch af val/af gewerkte olie 31 25 10 Onderwijs 36 21 54 Sociale zaken 36 21 00 36 21 01 Vuiloverslagstation "De Hamster" 31 04 25 Woonruimtezaken 36 21 22 Het convenant tussen de georga- mseerdeTexelse Landbouw, de na tuurbescherming, de recreatie ondernemers, de gemeente, de provincie en het Ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visse rij is nu ruim een jaar geleden af gesloten. In dit convenant hebben betrokken partijen verklaard het eens te zijn over de wijze waarop de ontwikke lingen in het landelijk gebied van Texel benaderd kunnen worden Die ontwikkelingen betreffen onder andere de landbouwzonering. de wisselteelt en de natuurontwik keling. Het gemeentebestuur hecht zeer veel waarde aan dit convenant Partijen die enkele jaren geleden nog tegenover elkaar stonden, zijn het tegenwoordig in grote lijnen eens. Na de ondertekening is het werk echt begonnen Een overleggroep is ingesteld, die regelmatig bijeen komt In deze overleggroep worden zaken met betrekking tot landbouw zonering en natuurontwikkeling nader uitgewerkt Het convenant is een van de be langrijke uitgangspunten voor het ontwerp bestemmingsplan Buiten gebied, welke de afgelopen periode ter inzage heeft gelegen. De ziens wijzen tegen het bestemmingsplan Buitengebied zullen 23/24/25 mei worden behandeld. Voor de vast stelling van het bestemmingsplan wordt een extra raadsvergadering uitgeschreven op 2 juli 1996 Met een eventuele uitloop naar 9 juli 1996. Het behoud van het grasland karakter vanTexel is een belangrijk resultaat van het overleg In het convenant is afgesproken, dat de landbouw een inspannings verplichting op zich neemt om 4000 hectare grasland in stand te hou den Door deze afspraak zal in het bestemmingsplan geen aanleg- vergunning voor wisselteelt worden opgenomen. Ook is er volop ge praat over de gevolgen van de Ammomakrichtlijn en het feit dat melkquota van Texel verdwijnen Het is immers duidelijk dat de boe ren het grasland slechts in ere kun nen houden als de melkvee en schapenhouderij kan blijven be- •staan. Het convenant op Texel, een voor beeld van een mooi resultaat. Vergadering van de raad der gemeente Texel, te houden op dinsdag 14 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 9 april 1996 4. Voorbereidingsbesluit ten behoeve van: a plaatsen bijgebouw bij woning Kikkertstraat 41 te De Cocksdorp; b. bouwplan terrein Geus Schilderend te Den Burg, c aanleg fietspad Vuurtorenweg; d. dokterspraktijk in het pand Robbepad 2 te Oosterend; e Gamma-vestiging aan de Abbewaal te Den Burg. 5. Ontwikkeling bouwplan locatie Geus. 6 Reconstructie kruispunt Pontweg-Emmalaan/Hoornderweg. 7 Fietspadenplan Texel 1996 8. Museumnota plus evaluatie 9 Garantieverzoek Stichting Texels Museum 10. Fraudebeleidsplan 11 Aanschaf redvoertuig. 12 Vervanging Lichtdrukmachine 13 Vervanging Vuilcontainers 14 Vaststelling organisatieverordening e.d./opheffing dienst gemeentewerken/loco-secretariaat 15 Overzicht post onvoorziene uitgaven 16. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen c Beantwoording vragen 17. Rondvraag 18 Sluiting De gemeente doet haar best om alle zwerfvuil weg te werken. De gemeente kan dit echter niet alleen, vandaar dat wij een be roep doen op alle inwoners van Texel om ook zoveel mogelijk zelf de straten schoon te houden Deze oproep geldt ook in ver band met de droogte. Wanneer u uw eigen groen water geeft denk dan ook even aan het openbaar groen. Ondanks deze nieuwe pagina, gaat de gemeente papier bespa ren. De gemeente neemt deel aan het project „Blad voor Blad" De actie is door het Wereld Natuurfonds in het leven geroe pen. De gemeente wil minimaal een besparing van 10% berei ken De actie duurt een jaar met als doel het besparen van papier De opbrengst hiervan wordt aan gewend om de natuur te be schermen. Het Wereld Natuur fonds heeft een drietal projecten uitgezocht. Natuurprojecten in onze duinen, het plan „levende rivieren" in de Gelderse Vallei en het derde project zijn de oerbos sen in de voormalige Sovjet Unie De gemeente heeft met de ver schillende dorpscommissies op nieuw een convenant afgesloten welke zal gelden tot 31 decem ber 1998 Het convenant heeft tot doel het bestuur dichter bij de burger te brengen. Evaluatie van het vo rige convenant heeft uitgewezen dat deze opzet is geslaagd.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9