Suzanne Drijver en Jaap Dros kampioen m Natuurmarkt belooft nog meer spektakel Landelijke top naar Texelse jeugdtriathlon Afvalnota en milieuprijs Blessures centraal in vergadering Sportraad Schaakcompetitie ten einde: TEXELSE 7 COURANT Eilandcompetitie Juniorentoernooi Texel'94 Zeilwedstrijd bij paal 33 Boogschutters nemen sportieve revanche ZDH geeft voorsprong opWiron uit handen Eilandcompetitie volleybal Bekerduel ZDH-BKC Wensvisjes Molenkoog Tijdrijders op toeren Drie ton grens gehandhaafd Bus supporters junioren Texel'94 Wegpiraten op Tesoterrein Wat ik zeggen wou... Nioz-onzin Koger ondernemers tonen weinig animo voor eigen braderie VRIJDAG 10 MEI 1996 jor de twintigste keer in de storie behaalde Jaap Dros de xelse schaaktitel. Een prestatie n formaat. De overmacht die os dit jaar aan de dag legde doet ior de concurrenten weinig ieds voor de toekomst vermoe- n. Moest Dros vorig jaar nog in m rechtstreeks duel in de laatste ode'Rinus Vittali bedwingen, dit ar is het verschil met de nummer lee (opnieuw Vittali) groter dan lit. Bij de jeugd sleepte Suzanne ijver als eerste meisje in de club- schiedenis de titel in de wacht. ap Dros heefl lang mogen hopen I hi| zijn titel de extra glans van de geslagen status kon meegeven Hij is er dit jaar ook dichtbii maar Roel jgman stak daar op de valreep een ikje voor In de partij tussen Dros Riegman leek er aanvankelijk en vuiltje aan de lucht voor de xels kampioen Met de Spaanse Ivariant kreeg Dros groot voordeel, Igeen het sein voor Riegman was iandere krachten aan te roepen, «snel en quasi-ongenteresseerd spelen verslapte ook bij tegenstan- Dros de aandacht Dit leidde zelfs leen moment van schaakblindheid. itgeen Dros zijn dame kostte, larna was het een ongelijke strijd, ook Texels beste schaker met kon ren Op deze curieuze wijze ver- eelde Jaap Dros zijn ongeslagen itus maar hij mag zich troosten met n twintigste kampioenschap irrassende klasseringen zijn er van inkTumema (zesde) en Abe Zijm Msle), die met degelijk maar soms suce: 30u R Siebinga-H d. Porto S31) u.Tv Koppen-P Witte SOu.l. Mantel-1. Westerlaken 30 u J.Goenga-V.Koot 00 u.W Oosterhof-J. Zoetelief 00u.H.Boekel-R Mulder eri Hodie: ftOOu R v.d Bent-D. Bol OOu B Tromp-E. Kossen IDOOu M Jansen-M Land .00u E.v Bommel-PBrons 1900uHMaas-F.Stolk oogerslag: COu.J ivöAfeer-A Heidstra 00 u H. Frank-F. Schraag Ou A.Kamstra-B Wetenng ö0u.A.Keyser-H. Schraag COu N Erwich-E. Dankers fluVinkeA/.Aken-d Braven/Stark sterend: u.MWetenng-L. Saai BiOüu H. bakker-A. Westerlaken 00J Beerling-J. Joosten OOu boorVBIoem-vd Bent/Gerntsen elnemers dienen de uitslagen r te geven aan de wedstrijd- dmg. tel 316301. N.B. Boven- and wedstrijdprogramma is het tste deel van de eerste helft van voorjaarsronde, nog met ge elde wedstrijden moeten uiterlijk 5 gespeeld en zijn doorgegeven. slagen: omp-R Verduyn 1-1; J v.d. Meer-P s 1-1; R. Verduyn-E. Kossen 0-2, N ich-R. Siebmga 0-2; W Oosterhof-F. 2-0 J v/d Meer-R v/d Bent 2-0; P ns-D bol 0-2 R Siebmga-A Wester- 11*1; I Westerlaken-V Koot 2-0, J. rïing-PWitte 1-1R Buitenweg-M Land E.v Bommel-R v/d Bent 1-1, R rduyn-H Schraag 1-1; E Kossen-A yser2-0. R Siebmga-E Dankers 1-1 P 'te-H Frank 0-2; I. Westerlaken-B v/d tering 2-0; W Oosterhof-H Maas 2-0. roetelief-R Mulder 2-0, Boekel/Beers- on/BloemO-2; v/d Bent/Gerritsen-Vinke/ ten 1 -1J Beerling-T. v. Koppen 1 -1J erlin9"F Schraag 2-0; Correctie Boekei/ ers-v/d Bent/Gerritsen 1 -1 terdag houdt Texel'94 een toernooi or B en C junioren. Deelnemers behalve Texel'94 met vier elftal- twee elftallen van DWV uit Am- irdam vier elftallen van West- [ezen uit Hoorn, KSV B2 uit Mrhugowaard, Schagen C2 en het 19e nog overgebleven jumorenelftal Texel Oosterend C1 Een speciale st is de nog jonge vereniging utenboys uit Almere haven. De igens van Buitenboys spelen in de 910 Amsterdam-oost en daardoor 'moeten ze regelmatig de jeugd n Ajax Buitenboys wordt gecoacht or oud Texelaar Willem van het °ut die nog steeds contacten op tel heeft. Het toernooi bestaat uit 'r Poules van ieder vier elftallen, te re poule heeft een winnaar Finale- Mstrijden worden met gespeeld Het •rn°0' begint om 10.15 uur en ein- om 16 15 uur Competitiewedstrijden verband met het juniorentoernooi roen de aanvangstijden van de 'swedstrijden °P zaterdag 11 mei gepast De nieuwe tijden zijn als tel'94 B2-KSV B2 10 15 uur tel 94 C3-Schagen C2 10 15 uur •tei94 C1-Oosterend C1 11.00 uur ook gedurfd spel, hun plaatsen in de top tien hebben bewerkstelligd Enigszins teleurstellende resultaten waren er voor Jaap de Wijk (vierde) en Piet Cornelisse (negende), die ooit geduchte concurrentie voor Jaap Dros vormden Nieuwkomer Martin van Tatenhove deed het zeer verdienstelijk. Indien zijn ontwikkeling blijft doorzetten zal hij volgend jaar zeker verder rijken dan de zestiende plaats Jeugd Het schaakseizoen 1995-1996 heeft ook bij de jeugd een winnaar opgele verd Het is niet voor het eerst dat er meisjes meedoen aan deze compe titie, maar wel voor het eerst dat een meisje Texel jeugdkampioen schaken geworden is. En hoe! Suzanne Drijver was alle jongens te slim af en sleepte met een straatlengte voorsprong de titel binnen Haar spel kenmerkt zich door een stuk verbetenheid en een sterke wil om te winnen Daardoor heeft zij ook de moeilijke partijen, waarin ze eerst op achterstand kwam, toch steeds weten te winnen. Alleen Meivin Molanus slaagde er een keer in om Suzanne Drijver te verslaan Alle overige partijen heeft het jeugdige talent steeds gewonnen De tweede prijs ging naar Pepijn Schermer, terwijl Rutgert Oosterhuis de derde prijs opeiste. Beiden had den een score van elf punten, maar Pepijn Schermer had iets sterkere tegenstanders dan Rutgert Ooster huis en werd daarom tweede Diens broer Mark Oosterhuis bezet welis waar de laatste plaats op de ranglijst, maar zijn 'halfje' werd gescoord in de laatste ronde Dat wijst erop dat hij zich ontwikkeld heeft en zich volgend jaar met de besten zal kunnen meten. Eindstanden Jeugd: 1 Suzanne Driver 14 punlen, 2 Pepijn Schermer 11 punlen, 3 Rutgert Oosterhuis 11 punten, 4 Melvm Molanus 10 punten. 5 Erik- Jan Lindeboom 8 punten. 6 Niels Rutten 8 punten. 7 Cees Olthol 6'; punten, 8 Ronald Smil 2 punten 9 Mark Oosterhuis V2 punt Senioren: 1 Jaap Dros 682, 2 Rmus Vittali 485, 3 Piet Bakelaar 452 4 Jaap de Wi|k 369; 5 Auke Terpstra 356; 6 Henk Tumema 337 7 Thijs Witte 327, 8 Abe Zi|m 317,9 Piet Cornelisse 314 10 Roel Riegman 296 11 Jan Willem Bakker 286 12 Frans Eijgenraam 270 13 Ferry van Tatenhove 252 14 Paul Eelman 242 15 Cees van Hou ten 194 16 Martin van Tatenhove 172 17 Willem Vlaming 144 18 Willem van de Ri|ke 134 19 Douwe Hoekman 122 20 Ah Naden 117 21. Arjan Witte 114 De Cocksdorper Kustzeilveremging houdt zondag bij paal 33 de eerste zeilwedstrijd van hef seizoen. Er wor den drie wedstrijden gehouden, waar voor Olympische driehoeksbanen worden uitgezet De briefing is om 10 00 uur De eerste wedstrijd begint ook omstreeks dat tijdstip. De Eilandschutters hebben zater dag een tweekamp met handboog schietvereniging Semper Unitas uit Dommelen gewonnen. In sport zaal De Ferrever in Den Burg be haalden de twaalf Texelse schut ters een beter gemiddelde dan de negentien Noordbrabantse deelne mers. De overwinning betekende een spor tieve revanche, want op 17 juni vorig jaar kwam Semper Unitas als beste uit de bus. De Dommelaar schoten toen gemiddeld 193 punten per deel nemer. tegen De Eilandschutters 188 Maar zaterdagavond lagen de verhoudingen anders De negentien schutters van Semper Unitas verza melden 3 907 punten, een gemid delde van 205 6 Het Texelse twaalf tal schoot 2.611 punten bij elkaar, waardoor hun gemiddelde op 217,6 uitkwam Aan de op Texel gehouden wedstrijd werd een nieuw element toegevoegd Er waren nu ook prijzen beschikbaar Alle goede bedoelingen ten spijt kon ZDH zondag geen vuist maken tegen Wiron. De Zwaluwen kwa men weliswaar na vijf minuten wel iswaar op voorsprong, de bezoe kers gaven met een eindstand van 3-7 hun visitekaartje af. Volgende week krijgen de Hoornders tweedeklasser BKC op bezoek voor de bekerstrijd. Zowel ZDH als Wiron zijn technisch ingestelde ploegen, die zoveel moge lijk over de grond naar openingen zochten Etiënne van Bennekom opende de score voor ZDH uit de rebound nadat Roald van der Slikke de doelman vlak na het openmgs- fluitje in moeilijkheden had gebracht 2-0 Hing zelfs in de lucht, maar Stefan Bousma zag zijn doelpoging weg- kaatsen via de paal Wiron ontpopte zich in Den Hoorn als een ploeg die het counterspelletje goed onder de knie heeft ZDH ver leende de Wieringers vrije doorgang, waarop de spits de bal voor het int ikken had. Na de gelijkmaker kwa men de Hoornders voor dat ze er erg in hadden op grotere achterstand In hoog tempo liepen de gasten uit tot 1-4 Via een goal van Jelte van der Kooi liep ZDH de achterstand iets in. Na rust opende de Zwaluwen met een offensief, dat echter zonder resul taat bleef. Een ingreep van Jan Paul van Heerwaarden kwam de Hoornders op een strafschop te staan die Chris Stolk ternauwernood miste. Captain Henk Knol tekende op aangeven van Richard Bousma 5-3 aan. Wiron hoefde in de slotfase met lang na te denken over het antwoord Op hemelvaartsdag, donderdag 16 mei, houdt deTriathlonafdeling Texel een grote jeugdtriathlon. Aan deze wedstrijd, die is opge nomen in een landelijk jeugd- circuit, nemen de sterkste jeugd- triatleten van Nederland deel. Onder de ruim 90 deelnemers be vinden zich zeven jeugdige Texelaars. De start is om 12.00 uur in zwembad Molenkoog. De deelnemers zijn zowel bij de jon gens als de meisjes onderverdeeld in twee leeftijdklassen Een jeugd- klasse, jongens en meis|es in de leeftijd van 14 t/m 16 jaar, en een juniorenklasse met deelnemers t/m 20 jaar De Texelse deelnemers komen alle maal uit in de jeugdklasse Zes jon gens (Robert-Jan Appel, Erik en Robert Bakker, Jan Dankers, Sebastiaan Ran en Johan Weijdt) en éen Texels meisje (Kim Koogeri zul len het moeten opnemen tegen leef tijdgenoten uit heel Nederland De wedstrijd op Texel is de eerste in een serie van vijf wedstrijden die meetelt voor dit circuit De overige worden gehouden in Roermond. Rijkevoort, Groningen en Alphen a/d Rijn Bij elke wedstrijd kunnen punten worden behaald en aan het eind van het seizoen wordt een totaalklassement opgemaakt. De winnaar van dit cir cuit is tevens de beste van Neder land. Verwachtingen Het is de eerste maal dat de Texelse jeugdtriatleten deelnemen aan dit landelijke circuit Hoewel de Texelse deelnemers vorig jaar tijdens jeugdtriathlons uitstekend hebben gepresteerd, kunnen zij donderdag op grote tegenstand rekenen De Texelaars zullen hel moeten opne men tegen leeftijdgenoten waarvan de meeste al een paar jaar hebben aan dit circuit deelgenomen Dat betekent dat de leden van de Triathlonafdeling Texel te maken krij gen met ervaren jeugdtriatleten, die over veel talent beschikken Talent is echter ook aanwezig bij de Texelaars. De verwachting is dat zij zich prima staande weten te houden Mogelijk kunnen met name de ge broeders Erik en Robert Bakker uit De Koog zorgen voor een verrassing door bij de eerste tien te eindigen De steun van hun eigen publiek zal voor de Texelse jongens en meisjes een enorme stimulans zijn om goed te presteren Afstanden In zwembad Molenkoog zal het eer ste onderdeel. 750 meter zwemmen plaatsvinden. De deelnemers star ten in drie series. Deze zijn zo inge deeld dat de jongens en meisjes uit dezelfde categorie bij elkaar zwem men De eerste serie waarin de Texelse jongens zitten gaal om 12 00 uur van start Twintig minuten later mag Kim Kooger laten zien dat zij zich kan meten met de landelijke top In de laatste serie, die om 12 40 uur start, komt de oudste jeugd aan bod Na het zwemmen lopen de deel nemers via het trainingsveld en het hoofdveld van Texel'94 naar het par keerterrein aan de Emmalaan Ach ter de tribune van Texel'94 is een verbinding gemaakt met het parkeer terrein waar de deelnemers de wisselzone inlopen om hun fiets te pakken. Het fietsparcours, dat de triatleten over de Hogeberg langs de Schans en het fietspad aan de Pontweg weer naar Den Burg voert, bestaat uit twee ronden van 9 km Gewisseld wordt weer op het parkeerterrein Afgeslo ten wordt met 5 km hardlopen over de Hoge Berg en langs het Russen kerkhof De finish is tegenover het parkeerterrein op de Haffelderweg Er wordt gerekend op veel publiek, dat kan genieten van strijd tussen de meest talentvolle jeugdige triatleten van Nederland voor de drie beste schutters. Winnaar werd eilandschutter Henk Witte met 266 punten. Wil van Hoof van Sem per Unitas eindigde op twee punten achterstand als tweede. Twee leden van Semper Unitas. Marcel Huybers en André van der Heuvel, eindigden met 261 punten op een gedeelde derde plaats, In de barrage (vijf pijlen) beslechtte Huybers de strijd in zijn voordeel Niet onvermeld mag de prestatie van Ronnie Keyzer blijven Dit jeugdlid van De Eilandschutters nam na slechts drie introduktielessen, deel aan de wedstrijd en kwam tol een opmerkelijk puntentotaal van 123. Overige Texelse deelnemers: 5 Willem Vlas (259) 8 Ben Moor (237), 12 Fup de Ridder (230). 13 Jaap Jager (224) 16 Robin van der Slikke (219). 17 Jeroen Berndsen (217). 18 Jan Trjsen (213), 19 Marijn Witte (208) 20 Hanneke van Laar (206). 22 Even van Bockom Maas (199). 30 Ronny Keyzer (123) Dinsdag 14 mei: Veld A mannen: 18 30 u. Sjxirtsh.-ABN/Amro arch. Unot 1915u Uriot-Meubelhuis Sportshop 20.00 u Kobeko-Cocky's Maarcobouw 20.45u. Balcken-Maarcob. Kobeko 21 30u Tatenh. 1 -PC de Krim Knm 22.15u.Krim-Paal9 PC de Knm Veld B gemengd mannen: 18.30 u. Tatenhove 2-Rabo LenR 19.15 u. Ecomare-LenR Tatenhove2 20.00 u. Bosma-Nioz Jozef 20.45 u. Smash'68-Jozef Nioz 21.30 u.TopTien-Kruisw. ABN/Amro 22,15 u. Rival-ABN/Amro TopTien Veld C vrouwen: 18.30 u.Visserb.-Haarstudio Drup 1915u D.Drup-Zeilmakerij Westerlaken 20.00 u Wester).-Klif 12 Zeilmakerij 20.45 u.Vespertina-Leydek Eierl Huis 21.30 u Eierl.Huis-Question Leydekk 22.15 u.lepe de Boer-Timmers Question Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194) Uitslagen 7 mei 1994. DGM-Maarcobouw 1-2. Handicap- Tex Autocentrale 3-0, Perfect Body-Teso 2- 1ABN/Amro-Kobeko 1 -2; Paal 28Aje Krim- Meubelhuis 0-3. 12 Balcken-Paal 9 1-2 Cavo Latuco-LenR 0-3, Rabo-de Zandlo per 3-0; Ecomare-Slag. Beverdam 2-1, TopTien-ABN/Amro 3-Ö; De Rival-Grote Slock 1 -2. Beautique-Wiersma Antiek 2-1 Visser Bouw - Timmers Bakkerij 0-3; De Vlier-Zeilmakerij 2-1 .Verspertina-Question 2-1 Westerlaken-Eierlandsehuis 3-0. Slag lepe de Boer-Leijdekkers 1-2, Nioz-7-Pro- vmciên 1-2 De Zwaluwen maken zich op voor de vierde ronde om de KNVB-beker. Zondag ontvang ZDH tweedeklasser BKC Bij winst wacht de Hoornders een ontmoeting met hoofdklasser VVZ. De recreanten spelen zaterdag middag om 16 00 uur op het ZDH- terrein een vriendschappelijke wed strijd tegen een team uit Den Hoorn bij Delft Zwembad Molenkoog heeft een aan tal kinderen uitgekozen die zondag om 13 00 uur naar het bad mogen komen. Wellicht gaat hun wens die ze gedaan hebben voor moederdag in vervulling Hun namen zijn; Dennis Eelman, Buddy Coenders, Daan Dek ker. Marjolein Zijm, Jort Hammer, Ricardo de Wit Ruud van Boven, Marieke Ellen, Vincent Brozius, Linda Trap, Hilmar Hof en Marieke Bakker Bij de wielertijdrit die vrijdagavond bij Oudeschild werd gehouden, was Robert Jan Appel met een tijd van 15.36 min de snelste jeugdrij- der. De afstand was acht km. Tweede werd Evert Rikkenberg, die na 16.09 min de finish pas seerde. Erwin Goënga en Sabastiaan Ran deelden de derde plaats in een tijd van 16.48 min. Bij de senioren was Jordi Vinke het rapst Hij eindigde in een tijd van 25 23 min over zestien kilometer Jan Zijm werd tweede in een tijd van 25.32 min en Rien Brouwer derde in 27.51 mm Natascha van der Vis was de snelste dame in 27.51 mm, ge volgd door Bettina Losser met 29 59 min en Mariska Koenders met 30 71 mm. De volgende ti|drit is op 31 mei De prijsgrens voor het kopen van een woning op Texel door overkanters wordt gehandhaafd op drie ton. Het leek er aanvankelijk op dat, in ver band met Europese regelgeving, deze bepaling moest worden afge schaft. Texel wilde graag het bedrag van drie ton kunnen bijstellen, aan de hand van prijsstijgingen van woningen Daarmee is het rijk echter met ak koord gegaan", aldus een gemeente lijke woordvoerder Mooi weer. Dat is het enige dat nog nodig is voor de markt „Natuurlijk Texel die vrijdagavond 17 mei wordt gehouden op de Groene- plaats. „Maar we zijn ervan over tuigd dat dat ook wel goed komt", aldus Bart Heijnen, die namens de Welzijnsstichting betrokken is. De organisatie is verder in handen van Staatsbosbeheer en de dorps commissie van Den Burg. Vorig jaar was de natuurmarkt een geslaagd experiment. Dit jaar belooft het programma nog meer. De Groeneplaats verandert vrijdag is een dolgezellig plein met tal van stands. Vanaf 18 30 tot 22 00 uur kunnen bezoekers kennis nemen van activi teiten van Texelse instanties die zich bezig houden met natuur en milieu Er zijn vrijwilligersorganisaties als de Vlinderstichtmg, de Vogelwerkgroep en landschapszorg, maar ook bedrij ven als De Vlier, Donatus, Wezenspyk en de Noordkroon. Daarnaast zijn er ook kramen van overkantse instellingen als de Alkmaarse huisvuilcentrale. Ecolife (met luiercentrale1), Energie bedrijven. Greenpeace, de dierenbe scherming en milieudefensie. De sfeer zal worden verhoogd door Supporters van de A1 junioren van Texel'94 die mee willen naar de kampioenswedstrijd tegen Geel Zwart kunnen meerijden mét de bus die zondag om 9.30 uur vertrekt vanaf het terrein aan de Haffelderweg De winnaar promoveert naar de hoofd klasse. diverse optredens, aaneen gepraat door Jan Driehuis. De groep Djawi speelt om 19.15 en 21.30 uur Verder zingt het koor van Gerrit Gerrits om 20.30 uur en treden Bert van Baar en Rob Snip op het podium en verspreid over de markt op met hun Staatsbos beheer Natuurshow. In De Linde boom draait Freek Veldwisch zijn dia's over Texel Ook de politiek laat van zich horen. Groen Links en Texels Belang heb ben beiden een afvalnota gemaakt Deze worden om 20.00 uur gepre senteerd aan het college van b en w en de afvalverwerkende en afval stroom-beperkende bedrijven Daar bij wordt duidelijk dat de Texelse po litiek de handen ineen slaat om de afvalstroom op het eiland in te dam men Groen Links zal tijdens de markt ook de jaarlijkse milieuprijs uitreiken De afstand tussen de voorste slagbomen op het opstelterrein en de boot is op 't Horntje zo n 100 meter Toch ziet menig auto mobilist kans daar een forse snel heid te ontwikkelen en met grote vaart de boot op te stuiven Dit levert gevaarlijke situaties op voor de Tesobemanning en voet gangers Op dit gedeelte geldt een maxi mum van 30 km per uur. Om au tomobilisten m staat te stellen hun snelheid aan te passen is dins dag voor het benedendek een meetmstallatie geplaatst die aan geeft hoe hard de voertuigen rij den. De verwachting is dat be stuurders daardoor het gas loslaten. Hoewel volgens Teso de eerste ervaringen positief zijn, ging bij het nemen van deze foto menig een te hard. Maar misschien kwam dat omdat de meter met werd opgemerkt. Die hangt na melijk met al te opvallend in de schaduw van het bovendek. (Foto Tessa öe Graaft) IiiUickJ i-j?! Je roUix De jaarvergadering die de Stich ting Texelse Sportraad maandag in De Bijenkorf houdt, bestaat uit twee delen. Voor de pauze worden de zakelijke punten (o.a. een bestuursverkiezing) behandeld, na de pauze verzorgt fysiotherapeute Henriëtte Timmermans een lezing over sportblessures en hoe die kunnen worden voorkomen. ..Met 5 ontslagen een einde aan een lange periode van onzekerheid bi) het Nioz Het betreffende voorpagina-artikel in de Texelse Courant van jl vrijdag zou globaal beschouwd tot gerust stelling kunnen leiden, bi| een kriti sche beoordeling van de details wordt dit beeld gaandeweg vertroe beld en dringen zich eerder gedach ten op als .laf en asociaal". Immers de afdelingen waar de ont slagen vallen, de zogenaamde steu nende diensten, moeten hel stellen zonder gekwalificeerde leiding De facilitair directeur waar zij tol voor kort onder vielen is als gevolg van de reorganisatie niet meer in functie. Sindsdien worden deze afdelingen AD-HOC door Interimmanagers ge leid Kortom een baas die zich mede ter wille van zijn eigen lijfsbe houd voor zijn personeel inzet, moe ten zij missen Alle bij de Sportraad aangesloten verenigingen hebben inmiddels de stukken ontvangen voor de vergade ring in het Oosterender dorpshuis. Om 20.00 uur begint het zakelijke gedeelte, met o.a hel jaarverslag 1995 de jaarrekening 95 en de be groting '97 Tijdens de bestuursverkiezing zal al- scheid worden genomen van de ver tegenwoordiger weg- en veldsport Dirk Vinke, die aftredend en niet her kiesbaar is Voorgesteld wordt Wil Braam als zijn opvolger te benoemen Eveneens aftredend en met herkies baar is Jitze Beintema. die de zaal sporten vertegenwoordigde Het be stuur stelt voor Henk de Vries in deze vacature te benoemen De Vries zit momenteel voor de kleine balsporten in het bestuur deze functie is nu vakant. Hel bestuur hoopt voor de vergadering een kandidaat te kunnen vinden Voorzitter Albert Hoven ten slotte is altredend en herkiesbaar Lezing Na de pauze is het de beurt aan Henriette Timmermans Over sportblessures lopen de visies en meningen uiteen Vooral de nega tieve geluiden overheersen. Sportblessures worden vaak in een economisch daglicht gesteld. Mensen met blessures kunnen maatschappe lijk niet optimaal functioneren en dat kost de gemeenschap geld De stel ling dat de maatschappij ook ten volle profiteert van degenen die aan sport doen omdat ze weerbaarder en vita ler kunnen opereren is veel moeilij ker meetbaar en verdedigbaar Vooral in werkgeverskringen wordt de laatste tijd nogal kritisch richting sport en sportbeoetenmg gekeken Sport bergt risiio s in zich, maar dal geldt ook voor ailerlei werkzaamheden in onze maatschappij Om de risico's te beperken kunnen allerlei maatrege len worden getroffen Een juiste be nadering kan in de sport veel onno dig leed voorkomen, zoals goede voeding, uitrusting en warming up Hennétte Timmermans gaat hier op in Een onderwerp dat velen (spor ters. begeleiders bestuurders) aan gaat vandaar dat het bestuur hoopt op een grote opkomst. Een proces van onvrijwillige sanering wordt onder deze omstandigheden sterk vereenvoudigd en daardoor kennelijk met een zekere noncha- lanse (ol zo u wilt slordigheid) in gang gezet Het merendeel van de vijf ontslagen ziet zijn job door ex terne bedrijven overgenomen wor den. Een duidelijk beeld van de hier mee te bereiken voordelen kon nog niet gegeven worden; de conclusie dat het onderzoek nog gestart moet worden, lijkt eerder gerechtvaardigd. In een situatie als deze mag men; venvachten, dat kostenbesparing en kwaliteitsverschil duidelijk afgewo gen zijn ten opzichte van het ontslagresultaat Over afweging gesproken, vraag ik mij, gezien de extra NWO-bi|drage:; van 3.2 miljoen af hoe ver het Nioz nog verwijderd is van een oplossing, die door het instituut als geheel wordt.; gedragen in plaats van dit af te wen-> telen op disciplines die zowel actief." als passief part nog deel hebben aan de ontstane situatie J.P Schoen Hoorn. 6 mei 1996 De interesse van de Dorpsstraat ondernemers om zelf met een kraam op de Koger braderie te staan is gedaald tot een diepte punt. Om financieel niet in de pro blemen te raken, ziet de markt- commissie zich komende zomer wellicht gedwongen om meër kooplui van elders aan te trekken. Ondanks de zorgen is weer een aantrekkelijk programma samen gesteld, met vooral veel attracties voor kinderen. Barend Staal en Cor Kossen van de marktcommissie deden gisteravond tijdens de voorjaarsvergadering van De Koog Badplaats een dringend beroep op hun mede-ondernemers Aan de hand van het financieel over zicht van afgelopen seizoen toonden ze aan dat de situatie met rooskleu rig is. In 1995 daalden de inkomsten door lagere deelname van leden en stegen de uitgaven De organisatie gaf bewust meer geld uit aan evene menten, omdat men de bezoekers een goed programma wilde bieden Inmiddels is weer een aantal leden afgehaakt, zodat het er naar uitziet I dat nog slechts zeven Koger winke liers een eigen kraam zullen neerzet ten Volgens de organisatie staan 't overkantse kooplieden te dringen voor een plaatsje op de braderie. Voor de organisatie is dat financieel gunstiger, omdat de overkanters het - dubbele aan marktgeld betalen. Het - zal dan echter moeilijk zijn om het i principe van branchebescherming te handhaven Met andere woorden: als er mëér kooplui van elders komen, is het niet meer te vermijden dat in de kramen artikelen worden aangebo- den die ook in de Koger winkels te koop zijn Deze zomer komt er een vrolijk loop- orkest (streetparade), zijn om de I week clowns en poppenkast te zien - en kunnen bezoekers zich wekelijks uitleven op het springkussen, met de kop van jut, sjoelen en de mmt-draai- molen Daarnaast zijn er 35 kramen De eerste braderie is op dinsdag 2 juli de laatste op 23 augustus.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7