vontuurlijke loop angs de waterlijn B^njwigheid Eilandcompetitie volleybal zoekt vrijwilligers TEXELSECOURANT SG-team herdenkt Knippenberg Eilandcompetitie tennis Afzwemmen Texelse buggy's in de prijzen itentoernooi weer emaal volgeboekt Ixel '94 winnaar fnkstertoernooi Weekend-reünie van zwemclub Jacob Roeper wint eerste surfwedstrijd SV De Koog houdt 2-daags toernooi Rabobank open op 14 juni Avondvierdaagse met expositie Toptijden voor Texelse zwemmers Damesteam Deuce nu al kampioen Schuttevaer-race: tijdrit op Texel Texelpagina op internet Vertegenwoordigers van de beste teams uit prijzen. Het seizoen 1995/ 96 zit er voor de eilandcompetitie volleybal op. Dinsdagavond werden de laatste wedstrijden afgewerkt en vond de prijsuitreiking plaats. Er viel nog één beslissing: DGM won het pro- motie-degradatieduel tegen Texelse Autocentrale en komt na de zomer weer in de heren eerste klasse uit. de eilandcompetitie lonen de gewonnen (Foto Frans Hopman) 8 Meubelhuis 26, 9 DGM 19, lO.Maarco Bouw 18,11 Paal 912; (Maarco en Paal 9 degraderen). Heren 2e kl. 1 Tatenhove 1 40; 2 OSG 35 (Tatenhove en OSG promoveren); 3 Tex. Autocentrale 31, 4.Handicap '94 28; 5 Grooten Slock II 28; 6.Perfect 26; 7.Su- per 25; 8 TESO 19; 9 Graaf Spuiterij 19; 10 PC de Krim 13 Gemengde teams: 1 EcoMare 42. 2.RABO Bank 38. 3 Slag. Beverdam 34; 4 LenR 32; 5 Waayer 30, 6 Fitt 29; 7.Tatenhove II25; 8 Klif 19 9 De Zandloper 10; 1O.Cavo Latuco 8. (nippenberg zou blij zijn ge niet de wedstrijd die tot zijn jachtenis langs de Hollandse werd gehouden. Tegenwind, ernis. kuilen, mul zand en ijs zeewater waren de elemen- aarmee de deelnemers zater- n zondag moesten afrekenen, andigheden waarvan de op ivember j.l. overleden lange- ndloper en leraar intens wist lieten. Een estafetteteam van De Hogeberg volbracht de een avontuur vol hindernis- De Hogeberg. waar „Knip" iedenisles gaf. verscheen in Helder met elf estafettelopers e start van de Jan Knippenberg mal. Rector Henk de Vries was Ie partij, evenals gymleraar il Verbeek, lerares huishoud- José Huisman en admini- medewerker Peter Beerling ren in hel gezelschap van ze- xirtieve leerlingen Kim Kooger, Weerdenburg, Erik en Robert tr, Jan Dankers, Sebastiaan mCoen Zoon. reen heeft voortreffelijk gelo- aldus Verbeek, die namens de in de organisatie van de irial zat Hij bestuurde samen lijn vriendin Sandra Buis het dal als volgwagen fungeerde ann vermoeide lopers konden illen Een terreinwagen van De met chauffeur Andre van der Vliet en „coach" Piet Postma bleef bij de deelnemers op het strand In hun auto namen telkens de „verse" lopers plaats. Onderling hielden de begelei ders contact 'met door de Primafoonwinkel beschikbaar ge stelde autotelefoons Band Na de introductie van de lopers en het startschot door Kmppenbergs zoon Jonathan bij Fort Kijkduin verliep het eerste stuk voorspoedig De eerste Texelse loper, Peter Beeriing, liep het eerste stuk gelijk op met ultraloper Teumsse Later tijdens de tocht zou den ze elkaar nogmaals tegenkomen en ontstond al lopende een vriend schappelijke band De moeilijkheden begonnen in de buurt van Callantsoog, waar een zandsuppletie aan de gang is en de lopers slechts via een door bulldozers vrijgemaakt pad verder konden. Op de Hondsbossche Zeewering raakte de sterke jeugdloper Robert Bakker geblesseerd aan zijn enkel toen hij wat al te enthousiast uit de auto sprong Even later voelde hij zich weer fit genoeg om koploper Ron Teumsse te passeren Door het hoge water was er nog slechts een smalle reep hard strand over, waardoor de lopers het zwaar kregen Sluizen Daarna mondde de ultraloop uit in een avontuur zoals Knippenberg het graag beleefde Eerst moest Coen Zoon meer dan twintig minuten extra lopen omdat hij sneller bij Wijk aan Zee was dan het busje. Vervolgens dwaalde José Huisman in het donker door het sluizencomplex van IJmuiden, waar de fietser die voor begeleiding zou zorgen zich had ver slapen. Pas toen het busje bij toeval haar spoor kruiste, werd zij afgelost. Het strand bij Scheveningen liep zwaar, zo ondervond ook Erik Bakker. (r°"> pi°' Postma) Het OSG-team legde gezamenlijk de laatste meters af in Hoek van Holland. Intussen waren Postma en Van der Vliet in de terreinwagen een uur in de weer om van het strand te komen Met hulp van de politie en de sleutel van de slagboom bij Wijk aan Zee lukte het uiteindelijk. Het bleef lang koud en toen 's mor gens de temperatuur eindelijk steeg, kwam het water weer opzetten en was het wederom erg zwaar Postma reageerde alert door de estafettelopers sneller te laten wisse len. Hierdoor liepen ze na de passage van Scheveningen nog een stuk uit op Teumsse. Al om elf uur 's mor gens, een paar uur voor het tijd schema, kwamen de OSGérs in Hoek van Holland aan Samen liepen ze de laatste meters. Er was nog weinig publiek, maar de gezichten en reacties van de familie Knippenberg bij de eindstreep waren ruim vol doende. „Dan besef je waarvoor je het hebt gedaan." Engelse mijlen Bij de finish in Hoek van Holland ston den zondagmiddag enkele loop- wedstrijden op het programma, geor ganiseerd door Bob Knippenberg, broer van Jan. Verschillende Texelaars namen hieraan deel Op de 5 Engelse mijl (8 km) eindigden Corrie Witte en Ina van Sambeek bij de dames als tweede en derde. Ook Gerard Appelman en OSG-leraar Hans Frank kwamen op deze afstand uit. Op de 2 Engelse mijl ging Kmppenbergs zoon Mikel als eerste over de streep en behoorde ook Jonathan tot de deelnemers. De 10 Engelse mijl voerde over een „par cours a la Knip" met duinen, een paardepad en vijf kilometer strand (uiteraard pal tegenwind). Pierre Bon net was met 1.09 40 de snelste Texelaar, tien minuten achter de nationale topper John Vermeulen. De andere Texelse deelnemers waren (in volgorde van binnenkomst) Her man Ploeger. Piet Bakelaar, Enk van Zoonen, Cees Timmer. Martin Baars en Marijke Stark. Deuce 8.30 u R Buitenweg - M Land 8.30 u J. Joosten - F. Schraag 9.30 u T v.Koppen- I. Westerlaken 9.30 u. J. Goënga - B v/d Wetering 19 00 u H Boekei - J. Zoetelief 19.00 u. Boekel./Beers - Vinke/Van Aken 20.00 u. W. Oosterhof - F. Stolk Heri Hodie 9.00 u. E. van Bommel - A Heidstra 9.00 u. H. Schraag - A. Westerlaken 10 00 u C Stolk - D Bol 10.00 u L. Saai - M. v/d Wetering 19.00 u H. Maas - R. Mulder Koogerslag 9.00 u. J. v/d Meer - E. Kossen 9 00 u H de Porto - P Brons 9 00 u A. Kamstra - V. Koot 10.00 uur H Bakker - N Erwich 10.00 uur H Frank - R. Siebinga Oosterend 10.00 uur P. Witte - L. Mantel 10.00 uur J. Beerling - B. van Veen In zwembad Molenkoog wordt vrijdag voor de eerste keer dit seizoen afge zwommen. Daardoor zal het bad vanaf 17.15 uur voor anderen geslo ten zijn. Tóeschouwers zijn wel wel kom. Er doen enkele ouders mee. Martin Koenen is examinator. Drie Texelse buggy's hebben opzien gebaard in het Belgische Zutendaal. Daar deden enkele leden van het Texelse buggy team mee aan een internationale bijeenkomst André Barhorst haalde een eerste prijs voor de mooiste off road en Marcel Bakker was de snelste sprinter. DONDERDAG 30 MEI 1996 (0 verwacht dit weekend een ie van volleyballers. Aan het jkse buitentoernooi in De endoen dit jaar 136 teams waarmee het tweedaagse ment weer helemaal is volge- |haterdag als zondag wordt op eetweide van Staatsbosbeheer kePloegelanderweg op zeven pen gespeeld Zoals gewoon- JnöeUeren- en de damesteams jjebracht in vijf verschillende t'iarferend van derde divisie Imslderde klasse lelnemende verenigingen ko lf liet hele land, maar er is ook pen aantal Duitse teams. Hoe ft Engelse Lowestoft vorig jaar jptot teen onder de modder zat, «zezich niet laten afschrikken, [alzullen ze met drie teams van pij zijn ten gemakkelijke 6-0 zege in —■nale tegen Espel heeft het e team van Texel '94 het ei- Pinkstertoernooi gewonnen. B-poule legde het derde van |l '94 beslag op de tweede of Is achter Quick Boys uit Kat- li|den herleefden, want het daagse toernooi speelde zich Izakelijk af op het voormalige lex van Texelse Boys De deel- van een oud-Boysteam Ie de nostalgie nog een stukje Op tweede Pinksterdag, 's ins na de night before" in de feesttent, stond de „kraker" n oud-Boys en Texel '94 1 op "ogramma Bijna zorgden de •witten voor een sensatie, Envin Koning stelde orde op (2-0). Texel '94 had verder I tegenstand, omdat een aan- leike tegenstanders moesten igen omdat zij nacompetitie 9Jden Slechts eén keer moest gelijkspel worden toegestaan, aanvoerder John List na afloop heruit handen van organisator Witte in ontvangst mocht ne en trainer Hans van der Neut [Waardig afscheid kreeg Oud- Het toernooi begint zaterdag om 10.00 uur en gaat door tot half zeven 's avonds Ook zondagochtend wordt om 10.00 uur gestart 's Middags is er rond de prijsuitreiking (ca 16.00 uur) levende muziek op het terras van de „koek en zopie" Omdat veel deelne mers met het hele gezin naar het toer nooi komen, valt ook voor de jeugd op beide dagen wal te beleven. In het kader van het 25-jarig be staan van ZPC TX '71 worden op zaterdag 22 en zondag 23 zwem en polowedstrijden gehouden tus sen oud-leden. Het is de bedoeling er een gezellige reünie van te maken in en rondom zwembad Molenkoog. De waterpolowedstrijden worden ge houden op zaterdagmiddag en - avond (aanvang 16.00 uur), zodat spelers/speelsters die aan de vaste wal wonen en niet het gehele week end willen blijven met de laatste boot terug kunnen. Er wordt getracht te spelen in oude samenstellingen De zwemwestrijden zijn. op zondag 23 juni vanaf 10.00 uur. TX'71 hoopt dat vele oud-zwemmers nog eens een baantje willen zwemmen tegen leef tijdgenoten. ledereen die wil meedoen moet zich uiterlijk op 12 juni hebben aange meld. Dat is mogelijk door even te bellen naar Duwie Adema, tel 315574 of Adriaan Verkaart, tel 310125 of zwembad Molenkoog, tel. 313373. Boys. dat als vijfde eindigde, wil volgend jaar weer van de partij zijn De deelnemers kampeerden volgens traditie rond de velden en volgens hetzelfde goede gebruik troffen zij het met het weer beter dan elders in Nederland. Alleen tijdens de feest avond hoosde het. De beste om standigheden waren voor de vrouwenteams, die zaterdag hun toernooi afwerkten. Minpunt was dat een aantal deelne mers zich zaterdagavond in Den Burg misdroeg. Op de terugweg na een avond stappen pleegden ze ver nielingen aan de eigendommen van buurtbewoners. Dorpswachten die door de voetbalclub sinds enkele jaren worden ingeschakeld, zorgden een nacht later dat het rustig bleef op straat De Windsurfclub Texel opende zondag het seizoen met ideaal zeilweer. Ondanks de lage tempe ratuur van het water verschenen eenentwintig surfers aan de start voor een slalomwedstrijd bij Dijk manshuizen. De weergoden waren de surfers dit keer goed gezind. Bij zonnig weer en een matige wind gingen de plankzeilers van start voor hun eer ste wedstrijd Al snel bleek dat fel werd gestreden om de ereplaatsen. In de eerste manch wist Jacob Roe per met grote voorsprong als eerste te finishen. Tijdens de tweede manch was de veteraan Marc van Rijsselberghe de anderen te snel af. In de pauze konden de surfers zich opwarmen met door Kees Koopman gloeiend heet opgediende erwten soep. De derde manche was door de vlagerige wind over de dijk voor menig surfer een moeilijke klus. In deze manch liet Jacob Roeper zien dat hij met een serieuze aanval op de overwinning van de dagprijs be zig was. Met zeer klem verschil moest hij Gert Jan de Wit voor laten SV De Koog houdt dit weekend het jaarlijkse 2-daagse voetbaltoernooi. Evenals voorgaande jaren wordt deelgenomen door twaalf teams Dit maal zijn naast de thuisclub Gieten, Roden, Odin, Watervogels. CEC, Oudesluis, Wakkerzeel (België), Rui nen, Concordia, Vlotbrug en Neerlandia van de partij. Voor de win naar staat de (zeer) grote wisselbeker klaar, de sportiefste ploeg ontvangt de fairplay cup Zaterdag is de eerste aftrap om 9.15 uur. de laatste wedstrijd begint om 18 15uur Zondag wordt het toernooi om 9 45 uur voortgezet. Om 15.15 uur strijden de nummers twee van beide poules tegen elkaar om de derde plaats. De finale begint om 15.45 uur De wedstrijden duren tweemaal een kwartier. Bij het veld aan de Boodtlaan komt weer een grote tent, waarin het zater dagavond feest is met medewerking van de band Surprise gaan De vierde en laatste manch was weer voor Jacob Roeper, waar door hij de dagoverwinning behaalde. De organisatie kan met veel deelne mers en toeschouwers terugzien op een geslaagde opening van het sei zoen. Uitslag 1 Jacob Roeper 3 4 pnt. 2 Gert Jan de Wit 7 7 pnl. 3 Marc van Riisselberghe 7 7 punt, 4 Daniel van der Vis 12 pnl 5 Joris Lamens 14 pnl. 6 André van den Berg 17 pnt, 7 Peter Wiersma 18 pnl: 8 Klaas Jan van der Vis 20 pnt; 9.Jeroen de Geus 23 pnt. 10 Ben Wellens 25 pnt Na een verbouwing die miljoenen heeft gekost, zal de Rabobank Texel aan de Groeneplaats op vrij dag 14 juni feestelijk worden her opend. 's Middags om 15 00 uur komen be stuur, directie, medewerkers, aanne mers, onderaannemers en speciale genodigden waaronder vertegen woordigers van gemeentebestuur en dorpscommissies in de vernieuwde bank bijeen om getuige te zijn van het openingsritueel 's Avonds zijn de bedrijfsrelaties van de bank welkom. Zij zullen in groepjes van 10-15 per sonen door medewerkers worden rondgeleid. Zaterdag de 15e houdt de bank open huis voor de Texelse bevolking; van 10 00 tot 16.00 uur is iedereen wel kom Tevoren zal huis-aan-huis op Texel een speciale brochure worden bezorgd waarin de vernieuwingen worden beschreven en uitleg wordt gegeven van de open en klant gerichte bedrijfsvisie die aan de ver bouwing ten grondslag ligt. De bank doet een week later iets spe ciaals voor de jeugd. Op vrijdag 21 juni komt de Rabo Roadshow naar Texel, een mobiele discotheek die op Voor de zesendertigste keer houdt wandelsportvereniging Het Gou den Boltje de avondvierdaagse. Die is van 3 tot en met 6 juni. De start is bij de voormalige LBO. Daar zal vier dagen lang een exposi tie worden gehouden over 36 jaar avondvierdaagse. Deelnemers kun nen zich op maandag 3 juni tussen 17 30 en 18.30 uur bij het startbureau vervoegen Dat sluit na binnenkomst van de laatste deelnemer, uiterlijk om 21.00 uur. Meedoen kost ƒ7,50. Wie meer infor matie wil hebben kan bellen naar Ben Roest. tel. 31 44 51. Girbes Adviesbureau uit Den Burg gaat op Internet een Texelpagina verzorgen Onder de naam ..Texel Info Service" kunnen ondernemers, verenigingen en andere instanties hun diensten aanbieden. Vanaf eind mei zal een proefpagina worden ge toond De kosten voor instanties die op deze wijze hun boodschap de wereld in willen sturen kunnen dan worden opgevraagd bij Girbes Op de laatste avond werd in de kan tine van sporthal Ons Genoegen af scheid genomen van enkele vrijwil ligers, die afgelopen seizoen deel uitmaakten van de wedstrijdleiding. Ward Terpstra houdt er mee op om dat hij aan het CIOS in Arnhem een opleiding tot sportleraar gaat volgen Ook Kees Slik hangt na jarenlange inzet zijn stopwatch aan de wilgen. De organisatie van volleybal vereniging Tevoko is daarom op zoek naar versterking. Gehoopt wordt dat degenen die nu toch al bijna elke dinsdagavond in de sport hal te vinden zijn, zich zullen aan melden. Voor reacties en informatie. Willem van de Kamer. tel. 31 51 94. of let de Ruyter. tel 31 94 36 Laatste uitslagen: Dames Beautique Texèle - Zeven Provin ciën 3-0, Top Tien - Smash '68 1 -2 Promotie/degradatieduel heren; DGM - Texelse Autocentrale 3-0. Eindstanden Dames 1e kl. 1 Westerlaken 60 pnt2 Durper Drup 51 3.Question 50; 4 Eierlandsche Huis 49; 5.Vespertina48;6.Klif 12 44; 7 Haarstudio 42; 8.Leydekkers 28.9.Slag. I de Boer 26. 10.Zeilmakerij 21; 11 De Vlier 21; 12.Timmers Bakkerij; 13 Visser Bouw (Tim mer en Visser degraderen) Dames 2e kl. I Beautique Texèle 52 2 NIOZ 49 (Texele en NIOZ promoveren), 3 Zeven Provinciën 44; 4 Wiersma Antiek 415 Top Tien 40.6 Grooten Slock 34 7 De Rival 34, 8. Smash '68 33 9.Jozefschool 25,10. ABN/AMRO 17 II Kruiswerk 13,12 Bosma Woninq 7 Heren 1ekl. 1 Uriot 46; 2.ABN/AMRO 38. 3 Sportshop 37, 4 Kobeko 36; 5 Cocky s Kapsalon 32; 6 Twaalf Balcken 28,7. Paal 28/De Krim 26 De prijswinnaars van de zwemclub. Zaterdag is in Zuid-Oost Beemster het zestiende Pinkstertoernooi ge houden. Hieraan werd meege daan door een afvaardiging van ZPC TX'71. In een veld van ruim 180 deelnemers wist de Texelse ploeg vijf eerste, vijf tweede en een derde plaats te veroveren. Leandro van Karsen, die door zijn uitstekende prestaties in het afgelo pen seizoen in een leeftijdsklasse tot 20 jaar was ingedeeld, wist op de 50 meter rug zijn eigen record van 39.9 sec. te verbeteren tot 37 9 sec. Te vens wist hij het clubrecord op de 50 meter vrijie slag. al sinds 1983 op naam van Dirk Albert Blom. van 34.0 te verbeteren in 33.9. Zou Leandro hebben meegezwommen in zijn ei- Wedstnjduitslagen zo spoedig moge lijk doorgeven aan de wedstrijd leiding (tel. 316301). Uitslagen: M Land-M v/d Wetering 2-0; J Joosten-J Beerling 0-2; R v/d Bent-E Kossen 1-1; H. Bakker-R Siebinga 2-0; W Oosterhof-H. Boekei 2-0; F Stolk-R Mulder 2-0, B van Veen-F Schraag 2-0; P Brons-R Verduyn 1-1, R Verduyn-H de Porto 0-2; J Goènga- I Westerlaken 0-2; J v/d Meer-E Bommel 1- 1 A. Kamstra-T. van Koppen 2-0; J Zoete- lief-H. Maas 2-0, A Westerlaken-P Brons 0-2; B van Veen-J. Joosten 2-0; Vinke/Van Aken- De Braven/Stark 0-2. Deuce C heeft door een 3-1 overwin ning bij 't Zijpken het kampioenschap in de kringcompetitie behaald. Hoe wel nog een competitieronde te gaan is, heeft het damesteam een met meer in te halen voorsprong. De kam pioen geworden tennisters zijn Elly Heerschap, Lilian Koning, Emmy Dankers en Pam Lindeboom De woensdagteams Deuce A en B hebben de kampioenskansen nog in eigen hand Ook de kansen van Deuce b om donderdag de hoogste plaats te bereiken zijn nog volop aan wezig De laatste wedstrijden voor de districtscompetitie worden tot en met 2 juni gespeeld Hierbij bevinden zich nog vier kampioenskandidaten. In elk geval zullen zaterdagavond in de kan tine van Deuce meerdere teams wor den gefeliciteerd met de goede pres taties in de competitie van dit jaar. Uitslagen <Ps8<ls8>Districtscompetitie, dins dag Dames HTC 1-Deuce 1 4-2. Kringcompetitie. woensdag Dames Deuce A- Sluis Een A 3-1Deuce B- De Vlieter B 2-2; STC D-Deuce C 1- 3. Donderdag, dames Deuce a-HTC b 0-4; Deuce b-Sint Maarten b 3-1; Sluis Een a-Deuce c 0-4; Julianadorp c-Deuced3-1 Vrijdag, dames. HTC Ill-Deuce I 2-2 De Schuttevaer-race start op don derdag 13 juni in Stavoren. Als eer ste wordt koers gezet naar Texel, waar een fiets-tijdrit over honderd kilometer moet worden afgelegd. Het Texelse team aan boord van „The Main" van M. Brouwer vaart onder wedstrijdnummer 36. De start van de Schuttevaerrace is altijd een spektakulair gezicht De deelnemers moeten allen hard- hollend een afstand van twee kilome ter naar hun schepen afleggen. Dan volgt als eerste een tocht naar Texel. Aan boord bevinden zich een hardlo per en een fietser, die om de beurt een krachtproef in een aanlegplaats dienen af te leggen Op Texel wordt gefietst. Volgende stop is Vlieland, waar de lopers een halve marathon moeten volbrengen. In Harlingen wacht weer een tijdrit, waarna de lopers op Terschelling weer tegen de zilte zeelucht in mogen zwoegen. Voor de zeilers wacht dan het laatste spannende traject naar de finish in Hindeloopen Vijftig jachten hebben zich ingeschre ven, waaronder de equipe van Brou wer met de atleten Betsema en Van der Vis Zij doen al vele jaren aan de wedstrijd mee De eerste boten wor den donderdag 13junirondhalftwee in de haven van Oudeschild ver wacht. (Foto Hanneke Roeper) gen leeftijdscategorie, dan zouden deze tijden hem tweede eerste plaat sen hebben opgeleverd. Uitslagen 25 meter rug m o 11 j./l 987 1 NinaWillemse 21 3.4 Marijke Blok 24 4; 25 meter rug m.o 11 j./1986 I .Simonede Wit 21 0; 25 meter rug j o 11 j /1988 12 Ruben Verkaart 25 meter rug j o 11j71986 2.Martijn Kooiman 21.8.50 meter vrij m o 13j.. 2.Britta Fokker 35.01 7 Dominique Kooiman 39.9, 50 me ter vrijj.o. 13j 1 Mark Roeper 35 2; 5 Wou ter Dogger 43 8. 7 Pieter Dogger 47.2; 50 meter rug j b. 13j./heren 7 Leandro van Karsen 37.9 (1984!), 8.Maarten Dogger 43 2 25 meter school m.o 11 j./1987 1 Marijke Blok 22 2; 2 Nina Willemse 23 9; 25 meter school m.o. 11 j71986 3 Simonede Wit 24.2; 25 meter school j.o. 11 j./1988 4 Ruben Verkaart 27 7; 50 meter rug m.o 13) 2.Britta Fokker 43 5; 13 Dominique Kooiman 55.3; 50 meter rug j o 13j. 1 Mark Roeper 43.9; Wouter Dogger 46 18 Pieter Dogger 1 03 0; 50 meter vrij j.b. 13/heren 7 Leandro van Karsen 33 9 9.Maarten Dogger 36.1 r ""«ee/O' supporters liggend langs de lijn bij het Pinkstertoernooi. (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9