Een weekend in het bos voor 'n shirt en 'n mok Zilver op NK voor Ingrid van Lubek Gouden Meiden op het Gouden Boltje Turner Boy van der Vis Nederlands kampioen TEXELSE COURANT Nog bi zeven kampioenen Deuce Opa (83) zweeft boven het eiland Zwemdiploma's in Molenkoog Jeugdtriatleten present op NK indgebrek speelt zeilers parten Inbraak Dieven opgewacht aan overkant DINSDAG 4 JUNI 1996 liampagne voor de organisatie, iel Keijzer en André van der Vlipt, inds jaar en dag de wedstrijd- .jijing van het Tevoko-buiten- eernooi, kregen zaterdag al vroeg cohol voor de neus. Een geste !n het team Aboriginals, dat voor ;tvijftiende jaar aan de volleybal- reedaagse in De Dennen deel- am. Op hun beurt mochten de msterdammers aan het eind van e zonnige en geslaagde 26e edi- prijs voor het beste heren- jam in ontvangst nemen: geen upercup, maar een beertje... albuitentoemooi is strak georgani- jerd, maar de ontspannen, enigs- as primitieve sfeer van „met z'n len lekker ballen in het bos" over- >erst en dat weten de deelnemers jwaarde te schatten, jlerdagochtend om acht uur melden eerste vrijwilligers van Tevoko zich speelweide aan de Ploeg- aantal graden warmer dan op de rest van het eiland. Terwijl bezoekers met lassen en truien een kijkje komen nemen, puffen deelnemers in korte broek en hemd dat „het toch wel be hoorlijk warm is voor een pot|e volley bal" De warmte maakt dorstig Koos elanderweg voor het inrichten van de „koek en zopie", het smeren van broodjes en zetten van koffie. Karak teristiek karwei is het pellen van ge kookte eieren, die in dozen a negen tig stuks zi|n aangevoerd Wiens maag daar tegen bestand is, kan zich altijd nog uitleven op het beleggen van broodjes haring of het met droge ogen openen van zakken uisnippers Wie even niets doet loopt het risico door Nel Kant en Onnoline Zegeren een „leuk" klusje in de maag gesplitst te kri|gen. Maar voor een t-shirt en een koffiemok met opdruk steken de Tevoko-leden de handen graag uit de mouwen. Vanaf half tien komen de bezoekers in groepjes het terrein op. Behalve sporttassen wordt ook menig klap- stoel meegezeuld Her en der vesti gen zich bij de speelvelden kojonies deelnemers, de stoelen in een kring, luchtbedden op de grond en de kin- Het „Tevoko toernooi teamvlak voordat de meute bezoekers zaterdag het terrein op kwam. derwagen ernaast. De wat grotere kinderen weten weldra waar ze moe ten zijn het springkussen, dat maar niet schijnt te vervelen. In de luwte van het bos is het nog een was het.terras" uitstekend gevuld Doeve is er even tussenuit geknepen om één van de Deuce-tennisteams kampioen te zien worden, maar zorgt dat hij op tijd terug is voor zijn be faamde „happy hour" De maestro van de biertap plakt er zaterdag nog een paar uur aan vast, want op het „terras" is het gezellig toeven. En als Robert Blok met de karaoke-show van De Krim begint, valt er nog wat te beleven ook. Een nieuw pro gramma-onderdeel dat aanslaat, 's Avonds bij het opruimen belt Willem van, de Kamer via de autotelefoon naar zijn vrouw „dat het nog wel even kan duren". Er zijn problemen met de waterdruk van de toiletten en als spe cialist mag Willem voor de oplossing zorgen Hij heeft pech, want een oud aftapkraantje breekt af Met hulp van twee Tevoko-mensen moet een gat worden gespit om de reparatie te kun nen verrichten Pas om elf uur 's avonds komt er voor de harde wer kers een eind aan een lange dag. De meeste medewerkers vallen ver moeid in slaap, maar veel van de (op De Bremakker kamperende) deelne mers gaan nog stappen. De Koog is favoriet. De strooifolders van Texelrock! die zaterdag in het bos zijn verspreid, vallen bij de toernooi-orga- nisatie echter niet in goede aarde „We doen ons best om alles zo net jes mogelijk te houden, maar door die folders onder de ruitenwissers van geparkeerde auto's werd het langs de weg een rommeltje", aldus Piet Keijzer, die liever had gezien dat de Koger organisatie contact met Tevoko had gezocht Zondagochtend meldt het team van Zeemacht uit Den Helder zich als eerste bij de koek en zopie om met koffie en broodjes het bier van de af gelopen nacht weg te spoelen Met hun shirts, die door een dochter van een der spelers zijn ontworpen, zijn de heren opvallend aanwezig Bos wachter Erik van der Spek komt van daag ook weer een kijkje nemen Tevreden slaat hij gade hoe natuur en recreatie hand in hand gaan. Hoewel sommige bezoekers bedui dend minder fit zijn dan op de eerste dag blijft het aantal blessures binnen de perken EHBO'er Nico Ruis hoeft alleen in actie te komen voor een paar verzwikte enkels en een spier- scheuring. Zijn cabine wordt ook ge bruikt door de cameraman van TV Texel, die op het dak klimt om een goed overzicht te krijgen. De band Jug Bros zorgt ditmaal voor extra sfeer op het terras. Dat volleyballers soms ook voetbalneigingen hebben, blijkt uit het aanheffen van „De her dertjes..." en „Ouwe lui" tijdens de prijsuitreiking. Op dat moment, zondagmiddag, is de sportdrank AA al een tijdje uitver kocht. Iets voor het draaiboek van volgend jaar. Rond vier uur vliegen ook de laatste haring en gehaktbal over de toonbank. Terwijl de deelne mers de speelweide verlaten op weg naar de boot of zich terugtrekken in de grote zandbak voor een laatste biertje, beginnen de Texelaars met opruimen. Binnen een paar uur is met meer te zien dat dit twee dagen lang het domein was van ruim duizend volleyballers. Frans Hopman De AGO-wlsselbeker voor het team met de beste score ging naar Zeewolde 1winnaar bij de derde divisie en promotieklasse (dames) Het team wordt getraind door oud-Tevoko-lrai- ner Peter de Hoogh De dames nemen de cup over van het herenteam van Zeewolde. Het enige Texelse team dat een pnis veroverde was het heren-veteranenteam Tevoko "70, dat eer ste werd in de 2e klasse B Ingrid van Lubek, op de foto actief tijdens de Texelse kwart-trlathlon In 1994, presteert dit seizoen ijzersterk. (Foto arctuti Te*ois* courant) )e laatste wedstrijden van de imtanpetitie hebben, na de »ee teams die het kampioen- ftap al eerder hadden behaald, ijeiits zeven kampioenen opge tild. Deze keer waren het drie ♦(■teams en vier teams uit de sirict-competitie. dekring voegden zich bij Deuce C ook de woensdag-teams Deuce A ie Klein Breteler, Danny van ssurn, Annelies Joosten en Loes sis) en Deuce B (Tini Witte, imeke Boswijk, Hannie Boere, esbeth Schermer en Willy Plug). Op ioderdag werd Deuce b (Tiny v.d. i, Annemarie Broekman. Femmy sser en Hennie v.d. Sande) kam- Den lor het district werd dinsdag door gelijkspel tegen Vennewater mes 1 (Janny Zutphen, Alie >ei|en. Joke Ie Roux, Tineke ningh en Els Postma) kampioen, lerdag onderstreepte Heren 1 hun eerder behaalde kampioenschap een overwinning van 6-0 bij wa, waardoor zij in de totale com- litie maar één punt hebben laten gen. te week werden Heren 2 (Jan lem Kraay, Fetze de Haan, naan Bruin, Bart Oosterhof en Jcel Boogaard) en Heren 4 (Hein "Daalen, Jaap Krijnen. Leo Saai, Beijert en Hans Westerlaken) mals de Jongens 15/18 jr. (Hans os, Ewoud Bakker, Gerbrand eteliel, Erik Plaatsman, Koen van ronel en Maurice de Groot) de uwe kampioenen. Zaterdagavond 'J in de kantine van Deuce aan de Son aanvoerders van de mpioensteams een trofee uitgereikt ontvingen alle teamleden een oemetje met felicitaties van het be- Vanaf het Texelse vliegveld maakte Bram de Smidt in 1938 met KLM-vliegtuig ..De Blauwe Tesselaar" tegen betaling van een rijksdaalder een rondvlucht boven het eiland. Gisteren ging hij voor het eerst van zijn leven in een zweefvliegtuig de lucht in. De 83-jarige inwoner van polder 't Noorden kreeg de vlucht aange boden door zijn dochter Nel. die bij hotel Nieuw Breda werkt. Daar logeert regelmatig vlieg- instructeur Leo Meddens en die vond het wel leuk om met een opa van acht kleinkinderen een stukje te zweven. Volgens Meddens komt het maar zelden voor dat iemand van die leeftijd gaat zweefvliegen. De Smidt bofte, want de weersomstandig heden waren gisteren uit de kunst (Foto Frans Hopman) Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Texelse turner een natio nale titel behaald. In Emmen lukte Boy van de Vis dat in nivo 5C (t/m 12 jaar). „Ik was best wel zenuw achtig", verklaarde de kersverse kampioen. De G V T. turner is al het hele jaar in vorm Bijna alle voorwedstrijden wer den gewonnen Het Texelse talent volgde trainmgsstage's op Papendal en in Volendam. Verder bereidde hij zich op de eindstrijd voor door video beelden van zijn eigen prestaties aandachtig te bestuderen. Bijna tien jaar eerder werd Mark Jan Mulder, ook op 12 jarige leeftijd, tweede in een nationaal kampioen schap. GVT leverde in de periode tussen deze twee prestatie's in altijd wel turners voor het NK, maar deze wisten nooit eremetaal te verwerven. Van der Vis deed als eerste voltige. Hij is daar goed in en kwam ontspan nen tot een score van 9.10. De ringen waren qua cijfer lager ingecalculeerd De zwaaien en de disloque zijn nog niet optimaal, maar met 8,70 bleek de Texelaar goed met de rest mee te kunnen. Sprong moest de voorsprong bren gen in het klassement. De eerste sprong was bijna perfect Bij de tweede werd Van der Vis licht in zijn aanloop gehinderd door een langslo- Met een prachtige tweede plaats tijdens het Nederlands kampioen schap kwart-triathlon is Ingrid van Lubek doorgedrongen tot de natio nale top. In Roermond finishte ze zaterdag na een spannende wed strijd slechts vijf seconden achter winnares Christine de Wit uit Gemert. Vooraf werd de 25-jarige Texelse niet tot de favorieten gerekend Welis waar steekt ze dit jaar in een goede vorm, maar ze behaalde haar resul taten voornamelijk in de Duitse com petitie Op het NK Olympische af stand liet ze echter zien dat ze momenteel mets onder doet voor de beste Nederlandse triatletes. Al tijdens het zwemonderdeel in de Grmdmeren toonde ze haar kracht. De Limburgse Sylvia Pepels was ver uit de snelste over anderhalve kilome ter, maar in het achtervolgende groepje klom Ingrid van Lubek na 20 minuten en 8 seconden weer op de kant. Op de racefiets zette ze de achtervol ging in De ontknoping volgde tijdens pende trainer. De sprong mislukte gedeeltelijk. Via een protest bij de jurysupervisor kreeg de coach het gedaan dat de tweede sprong op nieuw mocht worden uitgevoerd. Ook dit was een bijna perfecte sprong die Van der Vis een 9.60 opleverde Na drie toestellen kwam de Texelaar met twee punten voorsprong op kop van het klassement. Brug en rek le verde geen problemen op en werden achtereenvolgens met een 8.80 en 9,25 gewaardeerd, waardoor de voor sprong opliep naar bijna drie punten opgelopen De vloeroefening is het zwakste punt van Van der Vis. Hij mist lenigheid, maar werkte zijn onderdelen secuur af. Daardoor behaalde hij toch nog een 8.05. Dat was voldoende voor de titel. het hardlopen. Samen met topper Luciënne Groenendijk uit Den Helder passeerde ze eerst Pepels en de Amsterdamse Marijke Zeekant. Daarna ging het duo op jacht naar koploopster Christine de Wit. Bij het ingaan van de laatste vijf kilometer lag die nog ruim een halve minuut voor. De Texelse sleurde vervolgens zó hard, dat het verschil zienderogen kleiner werd. De Wit bleef net buiten bereik (2.02.53), maar in de laatste paar honderd meter sprintte Van Lubek naar de zilveren plak (2.02.58) voor Groenendijk (2.03.01). Omdat de derdejaars studente fysio therapie al haar tentamens achter de rug heeft, kan zij momenteel veel tijd in haar sport steken en dat lijkt vruch ten af te werpen. „Ingrid zit lekker in haar vel, omdat ze nu niet hard hoeft te blokken. De afgelopen jaren vielen de wedstrijden telkens in een drukke studieperiode", aldus vader Luc van Lubek, die in Roermond als suppor ter aanwezig was. Haar prestatie betekent dat ze mag deelnemen aan het wereldkampioen schap voor studenten in Tsjechië (23 juni) en het EK Olympic distance in Hongarije (7 juli). Voor de Olympische Spelen in Atlanta, waar de triathlon een demonstratiesport is, komt ze waarschijnlijk met in aanmerking. In zwembad Molenkoog werd vrijdag afgezwommen. Het was de eerste keer van het seizoen. Er deden 17 kinderen mee en examinator Martin Koenen vond dat ze het allemaal goed deden ledereen slaagde. Zwemdiploma A: Maikel Pool. Yasmijn v Moonen, Rosanne Zijm, Myrthe v Heer- waarden. Leome Kiewiet, Daan Dekker, Remco Boogaard. Marianne Schoo. Maarten Visser. Omar Zijm. Thomas Tolboom. Femke van Faassen Zwemdiploma B: Roos de Vries. Mark van Vliet, Kyra Purmer, Renske var\ Raaphorst. Omar Zijm. Zeven jonge Texelse sporters heb ben zaterdag deelgenomen aan het Nederlads kampioenschap triathlon in Roermond. Ze eindig den allemaal bij de eerste vijftig, wat een goede prestatie is omdat ze pas voor de tweede keer aan een wedstrijd op landelijk niveau meededen. Districtcompetitie, dinsdag, dames: Deuce 1-Vennewater 1 3-3 Zaterdag, senioren, he ren: Juliana 2-Deuce 1 0-6;Pancras 3-Deuce 2 0-6 Schagen 3-Deuce 3 5-1, Deuce 4-Zee- macht 2 2-4 Gemengd: Deuce 1-Oudorp 2 1- 4 Jeugd, jongens 12/15: Warmenhuizen 1- Deuce 1 6-0 Jongens 15/18: Deuce 1-Juliana 1 6-0, Gemengd t/m 16: HTC 1-Deuce 1 3-3 Zondag, dames: Deuce 1-Sluis 3 5-1 Ge mengd: Oudesluis 1-Deuce 1 0-5 Kring competitie, woensdag, dames: St Maarten A-Deuce A 0-4, 't Oghe B-Deucec B 1 -3. Deuce C-'t Zijpken B 4-0 Donderdag, dames: Middenmeer a-Deuce a 4-0; De Vlieter b-Deuce b 3-1Deuce c-NTC a 2-2; Deuce d-NTC b 3- 1 Vrijdag, dames: Deuce l-STC III 3-1 Heren 50+: STC ll-Deuce 1-3. gelijk is het geen voorteken J* de Ronde om Texel, maar de ''wedstrijd die zondag werd ge- tulen had te kampen met een "stig windgebrek. CKZ hield een 'üebaan-race naar paal 17 en ru9- Willem Houwing en Corry d'P bleken de beste zeilers, met prindle 18.2. p'ste manche liep lekker. De kwam uit het zuidwesten met 'acht van rond de drie. Dat be- ™e kruisrakken varen en dus eel voor de grotere zwaard- a handicapberekening ble- artin en Yolande Maat, die ook a aankwamen, de snelsten. duo Houwing/Kuip was tweede Texelse overkanters" vader en zoon Van Uunen met hun nieuwe Dart Hawk waren derde. De tweede manche startte met nog minder wind en het zuchtje dat er was zakte bij paal 28 helemaal in. Met stroom tegen werd het haast ondoen lijk om óm de lange dam heen de zeilvereniging bij paal 33 te bereiken De kortste weg leverde een dis kwalificatie op Kuip en Houwing wer den eerste, gevolgd door J. Smit op een Dart 18 Jan Boon en Jeroen Schouwstra, ook op een Dart 18, werden derde. Voor oudere televisiekijkers hebben ze bekende gezichten: Karin Kraaykamp. Lisette Hordijk. Eugènie Herlaar. Tanja Koen en andere televisieomroepsters uit vroeger da gen Ze vormen een 26 leden tellende gezelligheidsclub ..De Gouden Mei den" die regelmatig op pad gaat. Za terdag was een acht meiden tellende deputatie op Texel, waar onder lei ding van Loek van Bronkhorst en Piet Daalder een uitgebreide excursie werd gemaakt langs typisch Texelse attracties. Het gezelschap ging eerst naar Den Hoorn waar na het drinken van koffie in ..Loodsmanswelvaren"een bezoek werd gebracht aan het proeflokaal van Gert Coevert. Coevert zorgde voor een mooi praatje (..Ik heb altijd zoveel van jullie genoten, nu wil ik wat voor jullie doen1") liet de dames zijn liefdes- en andere drankjes proeven en haalde hen over lid te worden van de Multifunctionele Ezelvereniging. Hij had ook gezorgd voor lamsworst en Texelse hapjes, grotendeels af komstig van slagerij Goenga. De Gouden Meiden bezochten vervol gens die slagerij, waar Willem Goènga op zijn eigen wijze voor een rondleiding zorgde Op het schapen- bedrijf van Kees Commandeur werd het schapenscheren bekeken en bracht Commandeur de dames op de hoogte van de fijne kneepjes van de schapenfokkerij Volgende stopplaats was de Texeler dekbeddenfabriek. waar Dick Graaf een rondleiding gaf Via een stuk Texelroute kwamen de omroepsters in hoger sferen door de 53 meter hoge Eierlandse vuurtoren te beklimmen. Vuurtorenwachter Piet Stam vertelde over zijn werk. Met de verrekijker waren de zeehonden op de banken goed te zien In Oudeschild werd de zojuist geschil derde kotter TX 48 van Jaap Vlaming van binnen en van buiten bekeken waarbij in het bemanningsverblijf kof fie werd gedronken. Meteen diner in restaurant De Graanzolder werd het bezoek van de Gouden Meiden afge sloten. Uit een gebouw op vakantiecentrum De Krim zijn in de nacht van zondag op maandag zeven portofoons en een batterijlader ontvreemd. Men kwam binnen door een raam te for ceren. De inbraak werd gisterochtend ontdekt toen het gebouw werd schoongemaakt. Met schipper Jaap Vlaming (links) en rondleider Loek van Bronkhorst rechtsposeren de acht Gouden Melden aan boord van de TX 48. De groep bestond uit Dore Smit (Ikon). Karin Kraaykamp (Vara), Mary Schuurman (Tros). Diane van Hulst (NCRV). Noortje Roll (NOS). Marianne Bierenbroodspot (Tros/Rem-eiland). Lisette Hordijk (NCRV) en Eugènie Hertaar (Nos-nieuwstezeres). Aan het uitstekend georganiseerde kampioenschap deden ongeveer 90 jeugdatleten mee, waarvan 14 meis jes. Kim Kooger kon haar prestatie van de triathlon op Texel (Hemelvaartsdag) met evenaren, maar presteerde met slecht. De meest opvallende prestaties kwamen op naam van Coen Zoon en Robert Bakker Coen lag na het fietsen 25 seconden voor op Robert, die een goede loper is maar Coen toch vóór moest laten gaan. Robert Jan Appel nam na de teleur stelling op Texel (pech) revanche en finishte als derde Texelaar. Jan Dan- kers kwam als laatste zwemmer uit het water, maar maakte veel goed tij dens het fietsen en lopen. Erik Bak ker moest eveneens veel goed ma ken na het zwemmen Sebastiaan Ran zwom wel goed, maar kreeg tij dens het fietsen een „stop and go" teken: hij moest van de jury van de fiets af en weer opstappen. Uitslag: NK jongens 14 jaar Jochen Cals uit Stein, NK meisjes 14 jaar Stefanie Konekaas uil Rfjsenhout (zij was ook eerste op Texel). Texelse deelnemers Coen Zoon eindtijd 1.09 00; Roben Bakker 1 09.49; Robert Jan Appel 1.12.27; Erik Bakker 1 13.19; Jan Dan- kers 1.13.40; Sebastiaan Ran 1.14.10; Kim Kooger 1.20.12. Een attent personeelslid van een win kel in de Waalderstraat ontdekte dat twee mannen donderdagmiddag spullen wegnamen. Hij volgde het tweetal naar de boot en belde daar de politie. De Texelaar werd gevraagd mee te varen naar de overkant, waar de Helderse politie klaar stond. Op aanwijzing van de getuige konden de twee worden aangehouden. De 22- en 25-jarige dieven bleken uit Den Helder te komen en hadden meer dere spullen bij zich die in Texelse winkels waren gestolen, onder an dere een telefoon die woensdag bij de Primafoon werd meegenomen. Eén van de twee bekende de diefstal van een spijkerbroek, de ander ontkent alles.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9