S Rabobank zet de ramen open m S3 Veehouders geëerd voor 1e klas melk teso Streven naar kwaliteit beloond TEXELSE COURANT Voorjaarsconcert Excelsior, koor en Soli Deo Gloria Voorinschrijven wandelrondje Eerste opnamen Sterrenslag Agenda Veel animo voor Rabo museumkaart Journalisten maakten fietsend kennis met Texel Maatschappelijk werk op vakantie Texels Belang keurt blusvoertuig goed Koger standplai naar loempia-m DE VAKANTIEKRAti DINSDAG 11 JUNI 1996 Dyo Wassink krijgt het druk zater dag. Hij dirigeert niet alleen het gemengde koor Soli Deo Gloria, maar vervangt ook Betty Bakker, die de leiding heeft over muziek vereniging Excelsior. Samen met het Texels Christelijk Mannenkoor wordt om 20.00 uur een uitvoering gegeven in de NH kerk van Den Burg. Het gezamenlijke concert wordt geo pend door de muziekvereniging met een intrada. Daarna worden onder leiding van de gastdirigent werken gespeeld van Jan de Haan. Siem Noom en Johan de Nijs Soli Deo Gloria wisselt kerkelijke lie deren af met wereldse muziek Er wordt onder andere ,,Hoe helder staat de morgenster" in een arrange ment van dirigent Wassink zelf ge zongen Ria Trap. Lia Eldermg en Marius Trap soleren in een bewerking van Marie Veldhuyzen. Excelsior vervolgt met de Beatles kraker .The long and winding road" en Elgars ..Pomp en circumstance nr.1" Daarna verzorgt ook het mannenkoor onder leiding van Martin de Visser een afwisselende bijdrage met onder andere twee arrangemen ten van Jacques Vink. Gezamenlijk wordt .Conquest of paradise" van Vangelis en „The Exo dus Song" van E. Gold en Pat Boone ten gehore gebracht. Dat is de afslui ting van het concert, waarvoor geen entree hoeft te worden betaald Na afloop is wel een collecte Het wandelrondje om Texel is op za terdag 29 juni. Voorinschri|ven kan tot en met zaterdag bij H van Heer waarden, tel 31 30 87 De kosten bedragen ƒ12,50, maar leden van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje krijgen een rijksdaalder korting. Wie zich pas bij de start aanmeldt, betaalt 15,- Het wandelrondje begint tussen 06.30 en 07.00 uur bij het Teso wachtlokaal op 't Homtje Deelne mers moeten tenminste vijf kilometer per uur lopen, maar mogen met snel ler gaan dan 7,5 kilometer Er zijn drie verplichte controleposten Bij de finish worden de lopers onthaald op live muziek Informatie bij Ben Roest. tel. 31 44 51 Medewerkers van aannemer Westerlaken brachten donderdag fraai plaveisel bij de entree van de vernieuwde Rabobank. (Folo's Harry de Graaf) „We zijn een open organisatie. We willen zien en gezien worden, deel uitmaken van de gemeenschap en ons nadrukkelijk hulpvaardig op stellen. Dat kun je nu ook zien aan ons gebouw". Aldus directeur Leo Timmers over „zijn" Rabo-bank die de afgelopen maanden een miljoe nen kostende renovatie heeft on dergaan. Het 36 jaar oude gebouw aan de Groeneplaats is daarbij ver anderd van een gesloten, wat som ber en gewichtig ogend complex in een moderne geldwinkel met een glasrijk, etalageachtig front. Het publiek kan vrij naar binnen kijken en ook vanuit het gebouw hebben klanten en de veertig personeels leden een onbelemmerde blik op de Groeneplaats. Ook in verticale richting is de bank nu ,,open" In het plafond van de publieksruimte is een groot rond gat gemaakt. In het dak daarboven be vindt zich een lichtkoepel, waardoor het daglicht vrij naar binnen stroomt Bewust is op deze lichte plek de plaats van de receptiomst(e) gepland, het eerste aanspreekpunt voor het publiek. Deze brengt de klanten in contact met de specialisten die in de bankhal allemaal hun eigen „ei landje" hebben, echter wel zodanig afgeschermd dat er geen onderlinge hinder en aantasting van de privacy kan ontstaan. Wie niet direct gehol pen kan worden of te vroeg komt voor een afspraak, krijgt koffie Twee automaten De versterkte relatie met de buiten wereld blijkt ook uit de entree met twee geldautomaten, de afstortautomaat (opvolger van de nachtkluis) en de chip-knip vuiler Het straatplaveisel loopt tot in deze afde ling door zodat het een overdekt stukje van de Groeneplaats lijkt te zijn geworden. In de pui heeft de reizenafdeling van de bank een eigen ingang. Het is een aparte winkel geworden die zonodig van de rest van de bank kan worden afgesloten en op andere tijden dan die van de bank (zaterdags van 10 .00 tot 16 00 uur en vrijdags van 19 00 tot 20.30 uur) open kan zijn Het niveauverschil tussen Groene plaats en bankhal moest worden ge- Vijf Texelse melkveebedrijven zijn door zuivelgigant Campina/Melk- unie beloond voor hun jarenlange leverantie van kwalitatief uitste kende melk. P.C. Hin Zonen uit Spang was met 25 jaar koploper. Maatschap J. J. Kikkert uit De Hemmer, H.J.C. Barhorst (voor heen A. Brans) uit Oost, P. Witvliet uit de PH-polder en P.J. Verberne uit De Waal volgden met twintig jaar. De Texelaars behoorden tot een groep Nederlandse veehouders die door Camptna/Melkunie in het zonne tje werden gezet De zuivelhandel probeert door het uitloven van prijzen voor ,,1e klas melk het leveren van goede melk over lengte van jaren te stimuleren. Dat wil zeggen: melk waarin geen groeiremmende stoffen worden aangetroffen en die geen boterzuuren lage gehaltes bacteriën (kiemgetal) en afgebroken lichaams cellen (celgetal) bevat. Extra kwaliteit Volgens Piet Hin, één van de geeerde veehouders, is het geen toeval dat vijf Texelse bedrijven zijn onderschei den. „Texelse boeren streven naar extra kwaliteit. Dat lokt de handel om het eiland in hun werkgebied te be trekken, zowel wat betreft de veeteelt als de akkerbouw." Ook de prijs die voor 1é klas melk wordt betaald speelt een rol. Boeren van wie de melk met voldoet aan de door Campina/Melkume gestelde normen, krijgen strafpunten Méér dan twee strafpunten per jaar bete kent geen predikaat ,1e klas melk" en dat betekent een lagere prijs Tikkeltje geluk Om aan de normen te voldoen is vol gens Hin veel discipline en een tikkel tje geluk nodig. „Je moet je dagelijks strikt aan de basisvoorschriften hou den, dan kom je al een heel eind. Als je het in het weekend een beetje makkelijk doet, hou je het niet vol." Met Campina/Melkunie bestaat een goede wisselwerking Zij controleren de kwaliteit regelmatig aan de hand van melkmonsters en inhoud van tankwagens. Als blijkt dat één van de gehaltes in de buurt van het maximale percentage komt, krijg je een waar schuwing. Het is dan aan de boer om maatregelen te treffen." Soms moet de boer dan de melk- leidmgen reinigen, maar de oorzaak kan ook dieper liggen Hin: „Goede melk is ook een kwestie van gezonde koeien Om dat te bereiken moet je zorgen dat de voeding in orde is. En voor goed gras heb je weer een even wichtige bemesting nodig. Je kunt niet zomaar wat aan kliederen met mest en kunstmest. Zo laten vrijwel alle boeren het land onderzoeken op elementen en spoorelementen en de kuilen op kwaliteit en voedings waarde Dan weten we welke aanvul ling we eventueel moeten doen." „Het is dus een hele kringloop. Ook de mest van de koeien zelf is een schakel, want die dient weer voor bemesting van het land. Een deel van de mest op Texel gaat naar de akker bouwers Bieten en aardappelen zijn 'kali-vreters', dat heb ik nog in de eerste klas van de landbouwschool van meester Laan geleerd." De vier bedrijven die twintig jaar 1e klas melk hebben geleverd, mogen een Delftsblauw wandbord boven de open haard hangen. De familie Hin krijgt een keramieken bord Vorige week namen de betrokken families de ereblijken in ontvangst tijdens een gezellige bijeenkomst in Mijdrecht Zij werden beloond voor het jarenlang leveren van 1e klas melk. Zittend v.l.n.r. Marga Verberne. mevr. C. Kikkert, Jeannette Witvliet en Janny Hin. Staand v.l.n.r. Peter Jan Verberne, Jan Kikkert, Piet Witvliet, Piet Hin en Herman (plus zoontje Jelmer) Barhorst. {Foto Frans Hopman) handhaafd Voor wie dat bezwaarlijk is - zoals invaliden en moeders met kinderwagen - is de invalidenlift be schikbaar. De deuren sluiten en ope nen automatisch Het is ongetwijfeld de meest ingrij pende verbouwing geworden die de bank ooit heeft ondergaan Haast geen afdeling ontsnapte eraan. De routing is nu veel logischer geworden en het „hokkerige" en „hoekige" is verdwenen. Scheidingswanden zijn veelal rond uitgevoerd, wat ook geldt voor de medewerkersverblijven op de tweede verdieping. Van uitbreiding van het gebouw is nauwelijks sprake en dat was ook niet nodig want het aantal medewerkers zal in de komende jaren eerder dalen dan stijgen Extra ruimte in de hoog ste verdieping (door de kap naar ach teren uit te breiden) was alleen nodig voor de nieuwe luchtbehandelings installatie. Die is van een geavan ceerd type waarbij het klimaat in het hele gebouw in perfecte conditie wordt gehouden Het energiegebruik wordt beperkt door aan de af te voe ren lucht de warmte te onttrekken waarmee de vers aangezogen lucht op temperatuur wordt gebracht. De luchtbehandelingskast is een ge wichtige en omvangrijke constructie die enkele weken geleden door een gigantische kraan naar het dak werd gehesen. Koper Dat dak lijkt de eeuwen te kunnen trotseren want het is helemaal afge dekt met koperplaat. Ook de goten zijn in koper uitgevoerd Onder in vloed van zuurstof en koolzuur uit de atmosfeer zal de opvallende metaal glans op den duur plaatsmaken voor een groene tint Vrijdagmiddag 14 juni om 15 00 uur wordt de bank feestelijk heropend in aanwezigheid van bestuur, directie, medewerkers, aannemers en spe ciale genodigden waaronder de dorpscommissies 's Avonds kunnen de bedrijfsrelaties een kijkje komen nemen in het hele gebouw en zater dag de 15e wordt van 10.00 tot 16 00 uur open huis gehouden voor ieder een. De mensen zullen daarvoor worden uitgenodigd in een brochure die huis aan huis op Texel wordt be zorgd. Vrijdagavond de 21e is op de Groeneplaats disco, want dan komt de Rabo Roadshow. In de brochure wordt ook melding gemaakt van de uitgebreidere openingstijden van de bank In en om De Koog barst donderdag het Sterrenslag-spektakel van de Avro los. Zoals het er nu uitziet komen bekendheden als Joop Braakhekke, Ron Brandsteder, Peter R. de Vries, Maya Eksteen, Vivian Boelen, Saskia en Serge, Tim Immers en Marianne Weber naar het eiland. De bekendheden treden, verdeeld over drie teams, in het strijdperk Het blauwe team met publieke omroep mensen wordt aangevoerd door Joop Braakhekke Het groene RTL-team staat onder leiding van Ron Brands teder en Serge is de coach van het rode artiestenteam. Om 10.00 uur wordt donderdag be gonnen met een run-bike-run in het bos bij hotel Opduin Vanaf 14.00 uur zijn de artiesten vervolgens te vinden op het strand bij paviljoen Drie, waar het coachonderdeel en het strand jutten plaatsvindt. Voor dat laatste levert het Korps Mariniers zware peddelboten Vrijdag zijn de deelnemers vanaf 09.30 uur te vinden achter Calluna voor de survival Tussen 13.00 en 14.30 uur is een waterspektakel bij De Brink en vanaf 15.30 uur begint de laatste krachtmeting op het Dorps plein van De Koog tegenover de kerk. Aansluitend is de prijsuitreiking. Publiek is bij alle onderdelen welkom om de bekende Nederlanders in ac tie te zien. De uitzending van deze opnamen is op vrijdag 30 augustus. Dinsdag 11 juni Wielervereniging Texel heeft een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd om 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt opgetreden door de Georgische groep „Kereoni". Vooraf Georgisch diner Aanvang 19 00 uur. Deelname kost f65,-. In Cinema Texel draait om 20 30 uur ..Copy Cat". Muziekkorps DEK geeft om 20.30 uur een openluchtconcert bij Den Andel in Den Hoorn. Woensdag 12 juni In en bij zwembad Molenkoog wordt een 55 plus-ochtend gehou den van 10.00 tot 12.00 uur. Gra tis koffie met gebak; diverse spel letjes in en om het water en demonstraties van hobbyisten Op het wad bij De Cocksdorp wordt van 11 30 tot 13.30 uur een excursie gemaakt. Kosten f7,50. aanmelden bij EcoMare Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in zwempark Molenkoog een Flippo ruilbeurs gehouden In Cinema Texel draait om 20 30 uur „Copy Cat". In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt vanaf 21.00 uur opge treden door de Georgische groep Kereoni. Entree f15.-. Donderdag 13 juni vandaag is de eerste opnamedag voor Avro's Sterrenslag Publiek is welkom. Voor meer informatie het bericht elders in deze krant en de eerder tegelijk met de Texelse Courant op Texel verspreide spe cial. Omstreeks 13.30 uur worden de deelnemers van de Schuttevaer- race verwacht in Oudeschild. Fiet sers maken van hieruit een tijdrit van 100 kilometer Het Texelse schip dat deelneemt is „The Main" van M Brouwer. Een tocht voor automobilisten langs kerken en andere historische gebouwen begint om 14.00 uur bij De Schuilhut achter de N H. kerk van De Koog. Wie niet over een auto beschikt kan bij een ander instappen Deelname gratis In Cinema Texel draait om 19.00 uur „White Squall" en om 21.15 uur „Up Close and Personal" Om 19 15 uur begint in de muziek- en dansschool een voorspeeluur: blokfluit, koper, gitaar, pijporgel, dwarsfluit en elektronisch orgel. Publiek is welkom. Vrijdag 14 juni Opnieuw worden opnamen ge maakt voor Avro's Sterrenslag. Publiek welkom. Voor tijden en lo- katies zie het bericht elders in deze krant en de eerder verspreide spe cial. Voor Texelse motorrijders begint vandaag een kampeerweekend op De Krim, georganiseerd door de MAB-club. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „White Squall" en om 21 15 uur „Up Close and personal" Zaterdag 15 juni In zwempark Molenkoog wordt een „Waterdag" gehouden, bedoeld voor alle Texelse verenigingen die iets te maken hebben met water. Hondenclub DOS houdt een verkeerszekerheidsexamen op het trainingsveld Molenbuurt bij d Waal. aanvang 10.45 uur Publ welkom. In Cinema Texel draait om 14 uur „De Boefjes", om 19 00 u „White Squall" en om 21.15, „Up Close and Personal". Leden van de Gymverenigi Texel houden een kampee weekend achter de BeatrixzaaJ Den Burg De wielervereniging strijd opf( clubkampioenschap Start jeu» 16.00 uur; senioren 17.15 uur Het Texels christelijk Mannenkoi muziekvereniging Excelsior ent, koor Soli Deo Gloria geven et voorjaarsconcert in de Hervórnta kerk van Den Burg, aanvang 20; sus d or te i'"r fin Extra afvaarten (halfuursdiens Vrijdag 14 juni afvaarl Texel 9: tot en met afvaart Den Held 16.05 uur. Wachttijden Er worden zowel Den Helder als op Texel wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudeschild Di. 11 4,27 en 17,05 u Wo.12 5,50 en 18,15 u Do. 13 7,05 en 19,35 u. Vr. 14 8,07 en 20.30» Za. 15 9,06 en 21,07» Zo. 16 9,27 en 21,30» Ma 17 10,00 en 21,40» Di. 18 10,24 en 22,20» Aan het strand is het ongeveer een uur» der hoogwater. De zon komt 16 juni opoi 5,17 u en gaat onder om 22,01 u 16jji nieuwe maan, 17 juni springtij Doordeweeks overdag kan men er langer terecht en de bank is nu voor alle diensten ook zaterdagochtend open, van 10.00 tot 13.00 uur. De voormalige Shoemax-winkel die de bank de afgelopen maanden heeft gebruikt als noodkantoor is dus met bij de verbouwing betrokken. De bank heeft die ruimte niet nodig en de win kel zal daarom te koop of te huur worden aangeboden. De Texelse bedrijven die aan de renovatie van de Rabobank hebben meegewerkt zijn Architektenbureau Jan Visser, Duin Bouwbe drijf. Installatiebedrijf IBS/Oele/Schoo, Bremer Schilders, Tegelzetbedrijf Toine, Westerlaken (sloopwerk) en Boom s Scheepsreparatie De Texelse museumjaarkaart die de Rabobank heeft uitgegeven, is een eclatant succes. Er zi/n nu 3500 kaarten uitgereikt aan rekeninghouders, afnemers van verzekeringen en andere klanten en hun gezinsleden. De kaart geeft vrije toegang tot EcoMare. Maritiem en Juttersmuseum. Oudheidskamer en Agrarisch en Wagenmuseum. De kaart geldt nog niet voor het nieuwe luchtvaartmuseum, maar dat komt misschien nog. De museumjaarkaart functioneert nu voor het tweede jaar. Het contract dat de bank met de musea is aangegaan loopt tot eind 1997. Tegen die tijd zat worden beke ken of deze service wordt voort gezet. Het gat in het plafond van de publieksruimte, waardoor daglicht binnenstroomt. Een groep journalisten van NRC- Handelsblad was het afgelopen weekend op Texel. De 35 nieuws- jagers waaronder de adjunct hoofdredactrice, maakten een uit gebreide fietstocht, als gezellig uitje met het doel elkaar op een andere manier dan via het werk te leren kennen. Het is een jaarlijks evenement waarbij telkens een andere omgeving wordt opge zocht. Mede dank zij het fraaie weer werd het een succes. Algemeen was de verbazing en bewondering voor de uitgestrektheid en veelzijdigheid van Texel. I Hoewel het niet om prestaties ging, Wegens vakantie houdt de Stichting voor Maatschappelijk werk op Texel geen spreekuur tussen 17 juni en 22 juli. Wie is deze periode een gesprek wil hebben moet een afspraak maken met het hoofdkantoor in Den Helder. Dat kan op werkdagen tussen 09.00 en 12.30 uur en tussen 14.30 en 16.30 uur, telefoon 0223-615834. werden na afloop toch een wissel beker en twee andere, enigszins lu dieke prijzen uitgereikt aan journalis ten die zich tijdens de fietstocht op een of andere manier hadden onder scheiden. Gebruikelijk is dat dit ge beurt door de burgemeester van de betrokken gemeente, maar burge meester Van Rappard was verhin derd en had deze taak gedelegeerd aan Harry de Graaf. Bij de uitreiking in strandpaviljoen Paal 19 van Erwin Nouwen hield deze een praatje over eilandjournalistiek en droeg een toe passelijke column voor Ook de fractie van Texels Belang stemt in met de aanschaf van een nieuw blusvoertuig voor ƒ434 359,-. Toen het voorstel vorige maand in commissieverband werd besproken, twijfelde TB nog aan de hoogte van de investering. De overige partijen gingen wel al akkoord, omdat de kos ten binnen het door de raad vastge stelde budget van ƒ450.000,- bleven. TB-raadslid Paul Kikkert beperkte zich gisteravond tijdens de raads vergadering tot twee opmerkingen. Hij informeerde of de nieuwe wagen voldoet aan de per 1 oktober a.s. te wijzigen milieunormen en vroeg zich af of een automaat wel goed functio neert in ruig terrein. Burgemeester Van Rappard wist de laatste twijfels weg te nemen. 30- Voor de Nikadel in De Koogvie één standplaats voor een snac gen te verdelen Er waren tweei digden: de Vietnamese lof verkoper Vui do-tran uit 't Zal Rob Zuidwijk, die eerder „snact Charlie" in De Cocksdorp bent Burgemeester Van Rappard voorafgaand aan de raadsvei ring gisteravond. Het lot was Vu stig gezind slei De zomer staat voor deur en de VakantiekR is alweer in de maak. eerste exemplaar verscti op vrijdag 21 juni. ledereen die evenement en activiteiten te meld heeft kan deze opgevei Ruud Nooij, telefoon 31 34. Niet te lang wacht want de opgaven voor' eerste nummer moet uiterlijk vrijdag 14 jun hem binnen zijn. De red® :he nzc

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2