Rayoncommissie Tex houdt op met bestaa il e. GVT-turnploeg sluit seizoen succesvol af (OEI Texels Drankrijders Bibliotheek start met Internet Dierenmishandeling Wat ik zeggen wou. TEXELSE g COURANT* Zaalvoetbal geleid vanuit Alkmaa Tentoonstelling oude trekkers Jeugd mag op oude tennisbanen Deuce Peuters aanmelden voor speelzaal Acteurs 0SG spelen „My Fair Lady" Eindstanden Tevoko e Collecte AstmafoCo Durpers blij m jarige tenniscl Nieuw meubilair voor Bruinvis I en II -512 22 22 Insluiper ontsnapt Koude douche voor OSG-ers Een 28-jarige Utrechtenaar reed in de nacht van vrijdag op zaterdag een terrastafel van een hotel aan de Ruijslaan omver De politie nam een kijkje en ontdekte dat hij teveel had gedronken. Een test wees uit dat de man met ruim anderhalf maal de toe gestane hoeveelheid achter het stuur was gekropen. Op 't Stappeland werd een nacht la ter een 29-jarige Duitser aangehou den. Hij bleek met twee keer meer alcohol dan toegestaan rond te rijden. Wethouder Nel Eelman-van 't Veer opent maandagmiddag een nieuwe service van de openbare bibliotheek in Den Burg- Internet Vanaf volgende week kan het publiek in de „biep zoeken op dit wereldwijde informatie netwerk. De bibliotheek beschouwt het als „een ongekende stap voor waarts". Vernieling. Van een geparkeerde auto aan de Ruyslaan is dit weekend de buitenspiegel afgebroken De be nadeelde is een 41-jarige Duitser. I'm Itu- HU I r, I - - - Bij een temperatuur van boven de dertig graden zocht ik verkoeling door met de fiets de oostkust van het ei land te „verkennen". Dorstig weer brengt mensen ertoe een fles drinken mee te nemen. In veel gevallen be treft dat een fles frisdrank met statie geld. Toch wordt die nogal eens „overboord" gezet, in het lange gras gedumpt of (nog mooier) in een plas tic zak bij een vuilnisbak gezet. Een maal een jutter, altijd een jutter, dus laatst in zo'n zak vijf flessen aange troffen (Duitsers weten niet van statie geld) en regelrecht naar de winkel gereden voor de „uitkering" Een rit naar de vuurtoren langs de uiterste kustlijn met een gunstige wind le verde acht statiegeldflessen op. Zelf neem ik voor langere tochten een onbreekbare thermosfles mee, dieik al jaren gebruik als fervente thee drinker Wat me vrijdag in die warmte over kwam slaat echter alles in mijn meer dan vijftigjarige juttersbestaan. tussen Nieuweschild en de Kaap lag een fles op zo'n tien meter uit de glooiing. Ik dacht dat hij net aan kwam drijven. Weinig wind, dus het ging niet snel. De fles bleef echter liggen, terwijl ik geen obstakel kon ontdekken dat 'm tegenhield. Ik liep erheen, maar ondanks de eb was het te diep om bij de fles te ko men. Het was zo te zien een sinasfles Het werd raadselachtig waarom hij niet bewoog, dus ik keek eens goed en zag in de fles een oranjerood dihgetje Ik móest 'm heb ben, dus ik terug naar Oost voor een drie meter lange baken-stok. Tegen de tijd dat ik terug was bij de fles draaide de wind. Tot mijn verba zing bleef de fles echter liggen Ik erop af met de stok in de aanslag. Bijna was ik erbij toen de fles zich in mijn richting keerde, een korte bocht maakte, gevolgd door nog een bocht. Ik stond doodstil, te verbouwereerd om iets te doen. In de tweede bocht zag ik het ineens: een groot formaat geep zwemt in het water Hij ging er als een speer vandoor, de fles ach ter zich meetrekkend, te snel om er een greep naar te doen Wat een smerige streek. De geep heeft een haak in zijn bek. Hij is gevangen door ,,sport"-vissers, die hem hebben te ruggezet en daarbij de dobber in een sinasfles hebben gedaan met de dop er weer op. Dat Neptunus je straffe1 Cor Ellen Oosterend DINSDAG 11 JUNI 1996 Op 30 juni houdt de Rayon commissie (RC) Texel, die ruim twintig jaar de eilandcompetitie zaalvoetbal regelde, op met be staan. Door de herstructurering van voetbalbond KNVB gaat de afdeling Noordholland verder als regio West 1. Het (betaalde) werk wordt voortaan gecoördineerd vanuit het bondsbureau in Alkmaar. De RC Texel kende slechts twee voorzitters. De eerste was Bertus Heerschap, terwijl Jan Willem Boon de laatste drie jaar voor zijn rekening nam. Hun voorganger was P L. Duinker, die voorzitter was van de Contactcommissie Texel van de KNVB, waaruit de RC Texel is ont staan. Twintig personen hebben in de loop der jaren deel uitgemaakt van de commissie. H Pennings en W Witte stonden aan de wieg, J Raven en J.W Boon sluiten het tijdperk af. J. van der Ploeg, A, van der Vliet, H. Ploeger, J Ie Noble en R Dijker za ten er in voor de scheidsrechters en W. Oosterhof, N. Erwich, C. Sluiter, K. van den Berg, T van Setten en M. Brons voor de selecties. Bestuursle den waren verder. C. Bonne, H. Boekei, S. Verseput en R. Dapper. Ofschoon het soms net een duiventil was. waren er ook blijvertjes. Heer schap en Boon maakten achttien jaar vol en Raven zestien. Affaires Dat het de RC niet altijd voor de wind ging, mag wel blijken uit de keren dat de commissie de Texelse Courant haalde. Voor het eerst gebeu in 1978 toen bekerwinnaar J| gerde de trofee in ontvangst men, omdat De Zwaan (ook I door de RC wegens onemghe de wedstrijddatum uit de stri genomen. In januari 1980 was er de Gamma" Voor Texelse bei had Gamma een heel sterktë wilde graag deelnemen aan ee petitie aan de vaste wal. De zag dit met zitten en er werd over een rechtszaak van Garn gen de bond gesproken. Uite mocht Gamma toch naar de tn een avontuur dat vier jaar zou Uitzonderingspj Een ander opmerkelijk leil dreigende breuk in de RC ind ber 1981Een deel van de RC meer afstand nemen van del terwijl anderen juist toenaden; den. Een en ander leidde lol vergaderingen en ingezonde ven in de TC Een scheunn onafwendbaar Toch zou hels om het zaalvoetbal op Texel g kunnen blijven organiseren partijen weer tot elkaar breng: Ondanks dat de RC er strai punt achter zet, zal het rayon in de regio vermoedelijk een deringspositie blijven bekled laatste twee overgebleven led de RC zullen waarschijnlijk nemen in een nieuw te rij' Hallencommissie Noordkop,»; der ook Texel valt. Een eigen Ti zaalvoetbalorganisatie is ects leden tijd. Een 22e plaats op de Nederlandse kampioenschappen A-lijn in ni veau 7 voor Malik Kariebo in Deventer, vijf maal eremetaal tij dens een turntoernooi voor jon gens in Wieringerwerf en een tweede en derde prijs voor teams in de finale van de regio-competi tie turnen voor dames in Purmerend. Gymvereniging Texel sloot het seizoen af met een druk, succesvol weekend. Zaterdagmorgen om 09.00 uur startte het inturnen in Deventer Malik Kariebo is de eerste GVT-turner die zich ooit plaatste voor deze top-finale. De kansen op succes waren bijzon der klein wegens de geringe trai- nmgsomvang. Al op het eerste toestel rek werd de oefening besloten met een slechte landing. De trend zette zich voort in alle andere oefeningen met uitzondering van sprong waar Malik nog een 9,60 wist te scoren. Het eindresultaat was een 22e plek. Inmiddels was in Wieringerwerf de regiofinale van de turncompetitie voor dames C-lijn gestart, gecombineerd met een turntoernooi voor jongens Sanne Brügemann, nog herstellende van een flinke verkoudheid, onder vond moeilijkheden op de brug, maar turnde op de drie overige toestellen naar tevredenheid Een 11e plaats was haar deel. Bij de jongens in nivo 5C turnden Boy en Joey van der Vis de hele regio naar huis. Boy werd eerste en Joey Gisteravond heeft de gemeenteraad het licht op groen gezet voor de inrich ting van de oude tennisbanen aan de Elemert als ontmoetingsplaats voor jongeren. De „ramp" komt erte staan evenals een „funbox" en ook komen er voorzieningen zoals banken, prullebakken en fietsenrekken De totale kosten hiervan bedragen meer dan 25.000.- Door de Welzijns- stichting wordt iemand aangesteld die als aanspreekpunt fungeert Wethou der Nel Eelman-van 't Veer bena drukte gisteravond dat het (nog) geen definitieve oplossing betreft Naar aanleiding van vragen van raadsle den zegde zij toe dat al na de zomer een evaluatie zal plaatsvinden Bij peuterspeelzaal „Spelemaer" kun nen kinderen voor het nieuwe school jaar worden ingeschreven. De speel zaal is iedere dag geopend van 8.45 tot 11 45 uur en van 13.30 tot 15 30 uur. Peuters van 2 tot 4 jaar kunnen te recht bijSpelemaer", waar vier leid sters worden geassisteerd door ouders en stagiares. Wie zijn kind wil aanmelden of eerst eens rond wil kij ken is welkom in d'Ouwe Ulo. Het te lefoonnummer is 31 49 95. Leerlingen van OSG De Hoge- berg etaleerden vrijdagavond in de Burg. de Koninghal hun acteerkunsten in het stuk „My Fair Lady" Voor een zaal van 150 man bleven de spelers rede lijk in hun rol en op momenten dat het mis dreigde te gaan, wisten ze zich dankzij improvisatie staande te houden. Zelfs tijdens het wisselen van de decors, was de improvisatie met van de lucht. Om karakters als mr. Higgins, Eliza Doolitte, mrs. Pierce en de huishoudster gestalte te geven hadden de acteurs zich fraaie kostuums laten aanmeten Be wondering was er voor Arjanne van der Wal, die als de huishoud ster mrs. Pierce een indrukwek kende solo zong Ook Christof Dubrowolsky (mr Higgings), die een aanzienlijke rol had, speelde zich in de kijker De acteurs wer den live begeleid door Imme Wassink op dwarsfluit en Gea van Faassen op piano. (Foto March Hel/non) Het volleybalseizoen 1995-96 kende voor de Texelse teams de volgende eindstanden. Heren promotieklasse Volendam 2 22-56 Madjoe 2 22-52 VVM '63 22-42 Effect 22-39 Seahawks 22-36 Tevoko 1 22-33 Madjoe 3 22-30 DFC 22-27 De Boemel 22-20 Wham-Wham 22-18 Schoorl 22-2 Dames promotieklasse Seahawks 20-51 Madjoe 2 20-51 Simokos 20-45 Ardea 20-35 Dinto 2 20-33 ASV '55 20-31 Polisport 20-27 De Schulp- 20-23 DFC 20-19 Relay 20-10 Tevoko 1 20-0 Dames regioklasse VC Niedorp 20-55 Los '82 20-50 De Boemel 20-42 HCSC2 18-36 Seahawks 2 19-33 Tevoko 2 19-31 Polisport 2 19-19 VODI 20-17 VV W'meer 19-16 The Serve 20-10 HCSC 1 20-8 Dames tweede klasse VCJ '94 22-54 Noordkop 2 22-54 Tevoko 3 22-46 WSOV 1 22-45 Smash '68 22-45 Zeemacht 1 22-38 WSOV 2 22-36 Seahawks 3 22-26 HCSC 4 22-23 HCSC 3 Noordkop 2 WSOV 3 22-20 22-6 22-2 Heren tweede klasse Tevoko 4 Nieuwediep 1 Tevoko 2 Seahawks 4 WSOV 1 VCJ '94 2 Zeemacht 2 Tevoko 3 WSOV 2 HCSC 1 Adelborsten Jeugd junioren B VV M'meer 2 VV M'meer 1 Harpoen VCJ '94 Los '82 Wieringen Polisport WSOV Tevoko 19-50 19-46 18-45 19-39 19-37 19-27 I 19-20 18-10 J 19-9 17-6 10-1 18-31 18-30 17-22 16-22 18-14 19-14 18-12 16-6 16-5 tp: wi ft, i De collecte voor het Aslm|'le heeft op Texel ƒ7617,25 opgei nh' De opbrengst in Den Buij ƒ3735,40, terwijl in De Koog.O =de end en Oudeschild met bedrag 876,80. 909,- en ƒ800,- werd gegeven Ook in de kl dorpen was de opbrengst hooi Hoorn ƒ679,10, Cocksdorp/i en De Waal ƒ304,50 Tennis leeft in De Cocksdo t' Durper vereniging Heri Hodi g( A dag gezeten op een boerei het dorp rond ter gelegenheid' tienjarig bestaan. Het merern' de ruim tachtig leden was partij op de spelletjesmiddag legenheid van het jubileum, vormde daarbij niet de hoofdi werd het racket wel uit de k§taa haald. Heri Hodi sloot de een buffet in het Eierlandscl* t» j urn De verzameling van de Oude Trekker en Motorenvereniging groeit gestaag. Zondag houdt de vereniging open huis Op het bedrijf van Simon Stark aan de Vuurtorenweg bij De Cocksdorp wordt vanaf 14 00 uur een grote collectie oude trekkers en mo toren tentoongesteld. Te zien zijn onder andere trekkers van de Mars hallhulp, met merken als Allis Chalmers en John Deere Te bezich tigen is ook de oude motor uit het gemaal van Waalenburg. De exposi tie duurt de hele middag. Er is een natje en een droogje verkrijgbaar. De toegang is gratis. De tentoonstelling wordt voorafgegaan door een rit met de oude trekkers naar De Krim als het zonder zwaailicht kan Leden van tennisvereniging Heri Hodi vierden het jubileum met een rondrit op een boerenwagen. tweede met een voorsprong van meer dan vier volle punten. In nivo 6C (t/m 10 jaar) wist Patrick Simons een graantje uit de medaillepot mee te pikken door tweede te worden. In de keuzestof laat in de middag turnden Jefferson van Karsen en Yanms Engelvaart. Hoewel ze proble men tegenkwamen op voltige en brug werden deze twee Texelse turners tweede en derde. De gemeente trekt f25.563,- uit voor tafels, stoelen en opberg- kasten voor de Bruinvis-school in Oudeschild. Het gaat om de aan schaf van totaal 80 leerlingensets (een set stoel plus tafel) en zes opbergkasten. Precies de helft van deze partij meubilair is bestemd voor de voor asielzoekers be stemde dependance van de Bruin vis-school in het bedrijvengebouw aan de Schilderweg. Racefiets. Bij paal 17 is in de nacht van vrijdag op zaterdag de racefiets van een 52-jarige Texelaar gestolen. De grijze fiets met 12 versnellingen stond op slot. De waarde bedroeg ƒ1300.-. Vernielingen. In het weekend zijn planken van de schutting van SV De Koog gesloopt. Bovendien werden meerdere borden langs het fietspad in de omgeving verbogen of wegge nomen. Purmerend De mooiste en spannendste turnstrijd werd een dag later geleverd in het D- nivo in Purmerend, waar de regio finale voor ploegen werden afge werkt. Drie ploegen van GVT hadden zich hiervoor in het voorseizoen ge kwalificeerd De ploeg van de pupillen (t/m 10 jaar), bestaande uit Nienke Daalder, Eva de Graaf, Marleen de Vries, Rosa Albers en Annemarie Schoo, kon er varing opdoen Hun nivo lag nog iets te laag om echt met de beste acht ploegen van de regio mee te kunnen doen De achtste plaats was dan ook het resultaat In de leeftijdscategorie t/m 12 jaar had GVT echter een sterke ploeg op de been en was er ook hard naar deze wedstrijd toegewerkt. Esther Albers, Anna Albers, Jolanda Breman, Monique de Jong en Cathelijne Engelvaart presteerden afwisselend De hoop op een goede klassering werd gedurende de wed strijd steeds minder. Balk uiteindelijk bracht de redding. Na een heel sei zoen laag op balk te hebben ge scoord liepen de cijfers nu eindelijk in de goede richting Dat laatste zetje Hoewel niet al het oude meubilair was versleten, was de vervangingscyclus wel verstreken. Dit meubilair was een allegaartje De huidige stoelen en ta fels van de groepen 3 en 4 van de gewone Bruinvisschool is samenge steld uit overschotten van andere groepen, het oude meubilair van de groepen 3/4 en voormalig kleuterschoolmeubilair, totaal vier verschillende typen. Ook in de asielzoekersafdeling wordt gebruik gemaakt van oud meubilair en geleende reservesets van andere scholen Een echtpaar uit Haarlem, dat lo geerde in een woning in Oost, werd zondagochtend rond half zes wakker van gerammel aan de deur. Ze alar meerden de politie, maar voordat die arriveerde zagen ze een jongeman in een rose overhemd en een zwarte broek wegrennen. De politie maakte een controleronde in de omgeving, maar kon de man met vinden. Later bleek dat er bij meer buurtbewoners was gepoogd om bin nen te dringen. De politie legt voor alsnog geen verband met de insluipingszaak waarbij enige tijd ge leden een jongen uit Oosterend werd aangehouden. (Foto Gd*1 De GVT-meisjes (derde) en dames (tweede) blij na afloop van de spannende regiofinale in Purmerend. De begeleiders Nico Stoter en Liesbeth Brouwer delen mee in de vreugde. (F°>° March He.-ir.er» Vanaf het dak van de brandweerwagen worden de spuiten gericht op de wachtende geslaagden. tFo'° Harry de Groei) bracht ze nog net op het podium en dus de derde prijs. Tweede plaats Met de dames semorenploeg kwam GVT redelijk sterk voor de dag met Annemieke Moor, Linda Moor, Marlon Witte en Sanne Vlaming. De dames turnden goed op balk, sprong en brug De vloeroefening had beter gekund. Op heel ontspannen wijze en met bijzonder veel plezier in het tur nen wisten de dames de tweede pla ats weg te kapen onder de neus van DWV uit Warmenhuizen die het met een puntje minder moest stellen Hoewel het stralend weer was, ver schenen gisteravond 157 eindexa menkandidaten van scholenge meenschap De Hogeberg met pa raplu en regenkleding voor het raadhuis. Ze hadden daartoe op dracht gekregen omdat hier voor hen „de kortste wereldreis va het Europese vakantieaanbod'' zou be ginnen. De regenkleding kwam goed van pas want de brandweer verscheen en spoot iedereen nat. De leerlingen, die echt dachten dat ze op reis gingen omdat ze de trip had den geboekt bij het reisbureau van Joop Groen, vertrokken daarop in twee groepen en via de nodige lu dieke hindernissen naar de boot van resp 8 05 en 9.05 uur. In Den Helder werden ze opgewacht door mariniers van de Joost Dourleinkazerne die hen met drie landmgsboten na een korte cruise terugbrachten naar Texel. Daar werden ze op de dijk met mu ziek ontvangen en kwamen uiteinde lijk terecht op de boerderij van D Terpstra aan de Van der Sterrweg in de Prins Hendrik-polder Hier barstte in de schuur en in een tent het eindexamenfeest los Het was alle maal bedacht en georganiseerd door de leraren en leerlingen van de vóórexamenklas, die van de mari niers, de brandweer en diverse an dere personen en bedrijven alle me dewerking hadden gehad.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8