V Rechtsbescherming iubsidie voor nilieuvriendelijk verbouwen I berichten TEXELSE 2J COURANT V enementenbeleid J Informatierubriek van de I gemeente Texel 14 juni I996 De Nederlandse vlag dient geen reclamedoeleinden Korte berichtjes Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Koudetoeslag j Bezwaar- en beroepsmogelijkheden I Aanvraag bouwvergunningen l Voorbereidingsbesluiten Medewerking bouwplan Afgegeven bouwvergunningen: Goedgekeurde melding bouwvoornemen Kennisgeving wet Milieubeheer jH|j Verleende vergunningen voor evenementen S Mocht u suggesties hebben ,oor artikelen etcetera dan hunt u contact opnemen met Chris Lubben van de afdeling ixstuursondersteuning. tele foonnummer 0222 - 362151 VRIJDAG 14 JUNI 1996 (advertentie) Texel kent vele festiviteiten/evene menten, die zowel Texelaar als toe- ist veel plezier verschaffen. Dit kan va neren van een triathlon tot een rommelmarkt tot bijvoorbeeld de kermis Op grond van de Algemene plaatselijke Verordening heeft de jemeente (de burgemeester) de jevoegdheid voorwaarden voor •venementen te stellen. Deze voor waarden kunnen gesteld worden om aantasting van de openbare orde te voorkomen; het voorkomen of beperken van overlast, ter voorkoming van aantasting van de zedelijkheid of gezondheid karakter van het eiland met te ver- storen. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs, onder steund door de gemeenteraad, de evenementennotitie vastgesteld. In deze notitie worden alle knelpun tendie bij de diverse evenementen kunnen ontstaan nog eens op een rijtje gezet en worden oplossingen aangedragen Eiland I berichten De Nederlandse driekleur heeft een symboolwaarde zoals elke vlag van een land, provincie of gemeente - Tijdens het Europees Kampioen schap voetbal verschijnen de vlag gen weer in grote getale Eigenlijk mag een vlag alleen voor officiële gelegenheden worden ge bruikt Een vlag moet met respect behandeld worden. In ieder, geval mag een vlag met voor commer ciële motieven worden gebruikt!!! Tevens moet de vlag met zonson dergang worden gestreken!! Knelpunten kunnen bijvoorbeeld voorkomen worden op het gebied van verkeers(veiligheid), geluids overlast. reclamevoering voor een evenement, welke evenementen wil je wel en welke wil je niet? Geïnteresseerden kunnen de noti tie inzien op de afdeling bestuurs- ondersteumng van het gemeente huis. Het aanvragen van evenementen Als voor een evenement een aan vraag wordt ingediend bij de bur gemeester. is het voor u als even- Srnds 1 maart jongstleden kunnen 1 eigenaren en huurders van be staande woningen subsidie aan vragen voor het milieuvriendelijk verbouwen van hun woning. Op ■deze manier wil de overheid het milieuvriendelijk verbouwen sti muleren. In tegenstelling tot nieuwbouw komt het, bij het verbouwen van een bestaande woning, relatief mg voor dat gekozen wordt ivoor milieuvriendelijke bouwmate rialen Dubbele beglazing, gevel- iëolatie, waterbesparende toilet ten, noem maar op. Een reden daarvoor is dat nog niet iedereen o?de hoogte is van de mogelijk- &n. Wat ook mee speelt zijn fcwlen. Deze liggen vaak iets •loger [Tijdelijke regeling voor meer kosten [Oe overheid vindt het belangrijk [datook bij het verbouwen van be staande woningen er rekening ge houden wordt met het milieu. Om reden is de Tijdelijke stimule ringsregeling duurzaam bouwen, van 1 maart 1996 tot en met 31 december 1998 van kracht is, •nhet leven geroepen. De regeling is een tegemoetko ming in de meerkosten van een milieuvriendelijke aanpak. Dus de extra kosten die het milieuvrien delijk verbouwen met zich mee kan brengen, worden voor een deel vergoed. De overheid hoopt dat dit net de "prikkel" is om "toe komstige' verbouwers over de streep van het milieuvriendelijk verbouwen te halen. Voor wie en wanneer ledereen die een bestaande wo ning van 25 jaar of ouder heeft, dus zowel de eigenaar als huur der kan aanspraak maken op de regeling. Mits er een aantal crite ria voldaan wordt. Deze criteria hebben betrekking op de toegepaste materialen/ voorzieningen en op het bedrag dat de verbouwing kost Ook moet de woning reeds voldoen aan een aantal milieuvriendelijke eisen. Voorts mag de afgelopen 10 jaar geen beroep zijn gedaan op de re geling "verbetering particuliere woningen'De woningen van de womngbouwstichting Texel en de Stichting Bejaardenzorg Texel zijn van deze regeling uitgesloten Meer informatie De regeling wordt, namens de overheid, door de gemeente Texel uitgevoerd. Bij de afdeling bouw en woningtoezicht zijn aanvraag formulieren en een brochure be schikbaar. Vanzelfsprekend kunt u daar ook terecht met vragen over de regeling. Het telefoonnummer is 36 21 82. tuele aanvrager van een evene ment belangrijk dit tijdig te doen. Een aanvraag voor een evenement wordt namelijk voorgelegd aan de politie en de brandweer Dit om ad vies in te winnen omtrent openbare orde- en (brand)veiligheidsaspec- ten Deze procedure, die een zorgvul dige beoordeling garandeert, kost echter tijd onder andere vanwege inwinning van bovenstaande advie zen en eventuele aanpassingen die kunnen volgen op de aanvraag met het doel het evenement alsnog toe te staan. Het is daarom zaak om een aanvraag ruim van tevoren bij de gemeente in te dienen Hiermee voorkomt u niet alleen vertraging in de afhandeling van uw aanvraag, maar u voorkomt tevens dat u op het laatste moment nog voor ver rassingen komt te staan ten aan zien van eventueel nader te stellen eisen Dus; voorkom verrassingen en dien uw aanvraag op tijd in! Dit geldt ui teraard ook voor de eventueel noodzakelijke tijdelijke drank- en horecavergunning bij een evene ment! Kopen van een woning Wanneer u zeker wilt zijn van de bestemming van een bepaald per ceel, dan verzoeken wij u navraag te doen bij de sector Ruimte en Wonen van de gemeente Telefoon nummer 36 21 22 Er bestaat vaak onduide-lijkheid omtrent de be stemming van eventuele dienst woningen Alleen bij de gemeente krijgt u zekerheid Extra raadsvergadering Op 2 juli a s vindt er om 14.00 uur een extra raadsvergadering plaats waarbij het beleidsplan 1997-2000 en het bestemmingsplan Buiten gebied behandeld zal worden Vanzelfsprekend zal de normale raadsvergadering op 9 juli a s om 19.30 ook plaatsvinden. De gemeente kent sinds lange ti|d een bezwaar- en beroepschriften commissie. Op 12 maart jongstle den heeft de gemeenteraad van Texel een nieuwe verordening voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften vastgesteld. De vorige uit 1977 was verouderd Deze verordening is een soort van reglement en regelt de samenstel ling van de commissie en de be handeling van de bezwaar- en be roepschriften De gemeente Texel kent een be zwaar- en beroepschriftencommis sie die is samengesteld uit leden van de gemeenteraad. Iedere raads fractie levert een lid aan deze com- missie. Wanneer u persoonlijk te maken heeft met een besluit van de gemeente of betrokken bent bij een besluit dat wordt genomen op een aanvraag van iemand anders, en u in uw belangen wordt getroffen dan kunt u een bezwaarschrift indienen Tegen welk besluit kunt u bezwaar maken Het besluit moet afkomstig zijn van de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders, of van de burgemeester. Het besluit moet u rechtstreeks in u belang treffen U moet, met an dere woorden, aantoonbaar nadeel van het besluit ondervinden Het hoeft echter met altijd om financiële schade te gaan Ook tegen een besluit, dat schade tot gevolg heeft die niet in geld is uit te drukken kunt u een bezwaarschrift indienen Het besluit mag niet betreffen - algemeen verbindende voor schriften (bijvoorbeeld een ge meentelijke verordening, sluitings uren van cafés). - privaatrechtelijke besluiten (bij voorbeeld een overeenkomst die de gemeente sluit om grond aan te kopen). Hoe dient u een bezwaarschrift in U richt uw bezwaarschrift tegen het bestuursorgaan die het besluit heeft genomen. U kunt dit zien aan de ondertekening. bijvoorbeeld het college van burgemeester en wethouders, of de burgemeester) Het bezwaarschrift moet aan een aantal eisen voldoen De belangrijk ste zijn: - u moet uw bezwaarschrift onder tekenen - u moet aangeven tegen welk be sluit u bezwaar heeft. - u moet aangeven waarom u het met eens bent met het besluit; - u moet het bezwaarschrift indie nen binnen 6 weken na de da tum waarop het besluit aan u is verzonden of kenbaar gemaakt. Indien het besluit met aan u is ge richt en u komt pas na afloop van de bezwaartermijn van 6 weken op de hoogte van het besluit, dan moet u het bezwaarschrift indie nen direkt nadat u van het besluit heeft gehoord. Ook organisaties kunnen in hun be lang worden getroffen door beslui ten van de gemeente. Voor deze rechtspersonen (vennootschappen, verenigingen of stichtingen) geldt dat zij met hun doelstellingen be paalde belangen moeten beharti gen waarop het besluit betrekking heeft Degene, die het bezwaar schrift ondertekent, dient daartoe volgens de statuten bevoegd te zijn Hoorzitting Nadat u het bezwaarschrift heeft in gediend krijgt u gelijk een ont vangstbevestiging en na een paar weken een oproep om uw bezwaar schrift mondeling toe te lichten Dat mag u zelf doen. maar iemand an ders mag ook het woord voor u voe ren. Deze persoon hoeft geen ad- vokaat te zijn Wanneer u de hoor zitting met persoonlijk bij kunt wonen, kunt u iemand machtigen om u te vertegenwoordigen. De door u ondertekende machtiging moet dan door uw vertegenwoor diger naar de zitting worden mee genomen. Na de hoorzitting adviseert de com missie voor bezwaar- en beroep schriften het bestuursorgaan over uw bezwaarschrift Het bestuurs orgaan neemt uiteindelijk een be slissing op uw bezwaarschrift. Mocht u het met deze beslissing met eens zijn, dan kunt u nog in Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30- 12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het ge meentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeen tehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en ade quaat kunnen afhandelen. In aanvulling op hetgeen boven is vermeld, kunt u voor extra service terecht bij: Burgerzaken. Op vrijdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur. Buiten deze uren uitsluitend op afspraak. Sociale zaken: Maandag t/m donderdag van 10.00 - 12.00 uur. Buiten deze uren op afspraak. Spreekuren: Burgemeester/ Wethouder Eelman: dinsdag van 16.00 - 17 00 uur Wethouder Schilling/Wethouder Poster maandag van 10.00 - 11.00 uur Doorkiesnummers gemeentehuis Het telefoonnummer van de gemeente Texel is (0222) 36 21 21 Wan neer u dit nummer kiest krijgt u de telefoniste aan de telefoon die u doorverbindt met de betreffende afdeling/ambtenaar. Om u sneller van dienst te kunnen zijn hebben de afdelingen speciale doorkiesnummers, zodat u zonder tussenkomst van de telefoniste direct met de betreffende afdeling verbonden bent Daarnaast hebben vele ambtenaren directe telefoonnummers. Dit doorkiesnummer staat ook aan gegeven in correspondentie van de desbetreffende ambtenaar. Tevens kunt u bij de telefoniste informeren naar deze nummers. Onderstaande doorkiesnummers van de verschillende afdelingen. Belastingen 36 21 29 Burgerzaken 36 21 20 Financieel beheer 36 21 39 Gemeentewerken: -buitendienst 31 25 10 -civiele techniek 36 21 74 -onderhoudgebouwen 36 21 78 -bouwzaken 36 21 82 -milieu 36 21 87 -administratie 36 21 91 Huursubsidie 36 21 24 Kassier 36 21.34 Klem chemisch afval/afgewerkle olie 31 25 10 Onderwijs 36 21 54 Sociale zaken 36 21 00 36 21 01 Vuiloverslagstation "De Hamster" 31 04 25 Woonruimtezaken beroep bij een hogere rechtelijke instantie, welke in de beslissing zal worden vermeld. Wanneer u twijfel heeft of u een bezwaarschrift kunt indienen, dan kunt u contact opnemen met de heer C. Lubben van de afdeling bestuursondersteuning (362151) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mo gelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Burgemeester en wethouders vanTexel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: Bouwbedrijf Vermeulen voor het bouwen v.e bedrijfsschuur a/d Slotskolk 6 te Ooster end (ontvangen 5-6-'96); H. Gerrits voor het vergroten v.e woonhuis a/d De Zes 2a te Burg (ontvangen 5-6-'96). Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: B-C. Boot voor het plaatsen v.e. tuinhuisje a/h Hogereind 15 te De Waal (ontvangen 5-6-'96), C.M van Tatenhove-van Vliet voor het plaatsen v.e. dakkapel aan Oost 18 te Oosterend (ontvangen 7-6-'96). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt upas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. De burgemeester van Texel, maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Texel bij besluit de dato 10 juni 1996 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor de op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende; Klkkertstraat 4 te De Cocksdorp, Klif 20 te Den Hoorn, Diek 40 te Den Hoorn Wezenland te Den Burg (PEN-lokatie),* Pontweg te Den Hoorn, Kogerstraat 120 te Den Burg, Kogerstraat 92 te Den Burg; Witte Kruislaan te Den Burg. De besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf 17 juni 1996 voor eenieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12, van het gemeentehuis te Den Burg de maatschap Wijtten voor een varkensmesterij, melkrundveehouderij en akkerbouw bedrijf. gevestigd aan de Postweg 154 te De Cocksdorp. kenmerk Wm60 In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 24 juni tot 24 juli 1996 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren wor den ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegen heid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtenwisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burge meester en wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan Het college van burgemeester en wethouders vanTexel, Postbus 200,1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht worden, indien hij daarom verzoekt, met bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijker wijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-be sluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Milieubeheer, tele- toon(doorkies)nummer 36 21 88 J M de Vries voor het vergroten v.e. woonhuis a/h Mienterglop 42 te De Koog, MO- rojektTexel bv voor het vergroten v e woonhuis a/d Hoefslag 25 te Den Burg; H A H J ensink voor het bouwen v.e garage/schuur a/d Waalderstraat 66 te Den Burg, R oetelief voor het plaatsen v e dakkapel a'd Molenstraat 56 te Den Burg, M J. Eelman !°or te' veranderen/vergroten v.e. woonhuis a/d Witte Kruislaan 37 te Den Burg; F ervoor het geheel vernieuwen ve. zomerhuis a/d Californiëweg 70 te De Koog, yd Star voor het bouwen v.e. koel-/vriesruimte a/d Slufterweg 1 te De Cocksdorp. el|nek voor het bouwen v.e. werkgebouw a/h Molwerk 31-45 te Den Hoorn, Fa De eeaster voor het veranderen/vergroten v.e strandpaviljoen a/h strandslag Paal 17 ft?6 Koog, j. van Dompselaar voor het ged. vernieuwen ve garage/berging a-'d 1 -kertstraat 23 te De Cocksdorp, Exploitatiemij De Krim voor het veranderen/ver- Koten v.e. dienstgebouw a/d Roggeslootweg 6 te De Cocksdorp. H J Fransen voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Hoefslag 41 te Den Burg De burgemeester van Texel brengt tef openbare kennis dat burgemeester en wethouders vanTexel voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van: Rab Beheer BV voor het bouwen v.e bouwmarkt a/d Abbewaal te Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Voor het gebied waarin het perceel is gelegen is een bestemmingsplan in voorbereiding. Het bouwplan is overeenkomstig het in voorbereiding zi|nde bestemmingsplan. De situatietekening ligt vanaf 17 juni 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0 12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen aan: Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij vergunning hebben verleend aan De Rabobank Texel voor het laten lopen van een dweilband door het centrum van Den Burg op 15 juni a.s. i.vm. de opening van de Rabobank; de Braderie De Koog voor het houden van wekelijkse braderieën op de dinsdag in de periode van 2 juli t/m 20 augustus a.s Oosterender Pop voor het houden van een muziekevenement, Oosterender Pop, in de Muzieknis aan de Oranjestraat te Oosterend op 17 augustus a.s. Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener; de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschrift is ingediend is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sector bestuursrecht, postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag van 200,- aan griffierechten ge heven. (ƒ200,- voor natuurlijke personen en ƒ400,- voor rechtspersonen). Door de extreme kou van de afge lopen winter heeft bijna iedereen te maken met een hogere afrekening van het gasbedrijf. Voor de mensen met een smalle beurs kan dit een probleem zijn. Vandaar dat beslo ten is. om aan mensen met een minimum inkomen een tegemoet koming te geven in deze extra stookkosten, de koudetoeslag. ledereen die een inkomen heeft op minimum-niveau kan deze toeslag aanvragen. Ook wanneer u geen cliënt bent bij de afdeling sociale zaken van de gemeente kunt u een koudetoeslag aanvragen U dient de afrekening van het gasbedrijf van dit jaar af te wachten. Aan de hand daarvan kan het verbruik van eerder jaren worden vastgesteld Het volgende moet u doen: - uw jaarrekening van het gasbedrijf afwachten, - kijken of uw verbruik groter is ge weest dan het jaar ervoor; - met uw afrekening zo spoedig mo gelijk naar het spreekuur van het bureau Sociale Zaken gaan (het spreekuur is overigens van maan dag t/m donderdag van 10 tot 12 uur). - ook kunt-u telefonisch een af spraak maken (tel. 362100) Via een berekening wordt dan ge keken hoeveel geld u als koude toeslag vergoed krijgt. Het is dus met zo, dat wanneer u dit jaar 100,-- meer moet betalen, in ver gelijking met het voorgaande jaar, u dit bedrag volledig vergoed krijgt. Bij de afdeling Sociale Zaken kun nen ze u alles over de procedure vertellen.Telefoonnummer 362107.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 11