Weekend ÜBB teso Film Wobbe Visser met studiebeurs naar New York VOOR Agenda TEXELSE^ COURANT Tien jaar op de bres voor het Rode Kruis Wat ik zeggen wou. Armeniërs 15 en 16 juni Kerkdiensten zondag 16 juni Wat ik zeggen wou... Texelaars, let op uw zaak! Cursus Duitse spreekvaardigheid Pols gebroken Illllllil oud Papier èn Fanfare op toernee langs buitendorpen Geitenvereniging houdt keuring Open dag bij zeilvereniging Radio Texe l Meer flippo's voor cliniclown Nieuwe Redford met Michelle Pfeiffer GOEDKOPE? VRIJDAG 14 JUNI 1996 De Texelse student Wobbe Visser gaat in september studeren aan een befaamde muziekacademie in New York. Visser, die in Groningen een muzikale opleiding volgt, doet dat met een beurs van het VSB Fonds. De 24-jarige Texelaar is één van de 300 studenten van Neder landse hogescholen en universitei ten die door het fonds is geselec teerd. Gisteren werden in Nijmegen de beurzen uitgereikt Visser liet op deze „VSB Beurzendag" echter verstek gaan, omdat hij druk bezig is met de voorbereiding van zijn eindexamen Vanochtend vroeg had hij in Gronin gen een generale repetitie. Volgende week hoopt hij af te studeren aan het Conservatorium Groningen, waar hij zich de afgelopen vijf jaar in de afde ling lichte muziek specialiseerde in Wobbe Visser:In New York is het elke dag North Sea Jazz Festival slagwerk. Via de studie aan de Drummers Collective in New York. een soort conservatorium waar slagwerk cen traal staat, wil hij zijn techniek verbe teren en zich als muzikant verder ontwikkelen. Beroemde heden daagse slagwerkers geven er les. Visser, die van jongsaf aan al drum mer wilde worden, somt ze op „Mike Clark bijvoorbeeld, een autoriteit in de funk en jazz die onder andere met Herbie Hancock speelde Een andere grootheid is Clayton Cameron, een specialist in het gebruik van brushes, dat zijn die kwastjes die vaak in de jazz worden toegepast. Kim Plainfield drummer van de Brazi liaanse zangeres Tama Maria, is er ook docent. De muzikale Texelaar hoopt veel van hen op te steken. Of ze allemaal aan wezig zijn is nog onzeker, omdat ze af en toe op toernee gaan. Maar ook dan valt volgens Visser voldoende te leren in „the Big Apple" „Daar ge beurt het gewoon. Er zijn zo veel ten ten waar goede muzikanten met el kaar spelen. Elke dag is het er North Sea Jazz Festival." Een leraar in Groningen bracht Vis- serophetidee „Die heeft er zelf ook gezeten. Hij vertelde dat hij nog nooit zoveel techniek heeft geleerd als in drie maanden daar Zelf wil hij ook voor drie maanden gaan De VSB-beurs bedraagt ƒ12.000,-, die voor de helft bestaat uit een schenking en voor de andere helft uit een renteloze lening. De beurs stelt studenten in staat om, na afronding van hun studie in Nederland, in het buitenland een aanvullende opleiding te volgen of onderzoek te doen. Wobbe Visser werd uitgekozen op grond van zijn goede studie resultaten, zijn motivatie voor de vervolgstudie en zijn plan om les te nemen van „grote namen" In Neder land speelt hij in een brassband en diverse jazzformaties, waaronder The Boomerangs waarmee hij twee cd's opnam Ankie van Tatenhove, Rik van Hattem, Anita Rab en Peter Rood werden dinsdagavond gehuldigd omdat ze zich tien jaar op bijzon dere wijze hebben ingespannen voor het Rode Kruis Texel. De dames Rab en Van Tatenhove waren vooral actief als lid van de Rode Kruis Colonne Ze waren onder andere belast met het geven van medische begeleiding bij sport evenementen en deden vaardighe den op voor rampenbestrijding e.d De heren Van Hattem en Rood vor men als resp. voorzitter en penning meester al tien jaar de spil van de afdeling Liesbeth Rijk prees hen wegens hun positieve, creatieve en stimulerende houding, belangrijk voor het gemotiveerd houden van de 70 vrijwilligers waarmee de afdeling werkt. Een greep uit de activiteiten. 10 jaarvergaderingen, 80- bestuurs vergaderingen, 15 bloedafname- avonden, 100 vakanties voor zieken en gehandicapten, postzegelacties, acties voor Roemenië Afrika, Bang ladesh en het overstroomde Limburg, EHBO-lessen en -examens, leden werfactie inrichten van diverse voorlichtingsstands, jaarlijkse col lecte talloze collonneactiviteiten. activiteiten van de welfaregroep en diverse cursussen Het Rode kruis kent voor tienjarige inzet een oorkonde met medaille toe. Die werd dinsdag overhandigd Anita Rab kwam daarvoor met in aanmer king omdat ze binnenkort afscheid neemt als colonnelid en dan de tien jaar nog net met heeft volgemaakt ui lezenBuilco \t Vorige week dinsdagnacht is de fam Mardanian verdwenen. Onze demo cratisch gekozen regering bevond Armeme veilig en zij moesten totaal ontredderd ons land uit. Voor haar was er daarom een houten klok met Rode Kruis-symbool. Alle vier kregen bloemen en ook een ge vulde picknick-mand. De bedoeling is dat zij en hun familieleden de mand gebruiken bij een binnenkort te hou den fietstocht, waarbij op het erf van een der bestuursleden wordt gege ten. Ook de partners van de bestuurs leden (Rina Rood en Suze van Hattem) werden bij de hulde betrok ken Van links naar rechts Anita Rab. Peter Rood. Ankie van Tatenhove. Rik en Suze van Hattem en Rina Rood. (Foto Harry Oe Graal) HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u dhr G. Iwema uit Purmerend De Waal: 11 00 u. ds. H.R. Betting, viering van Schrift en Tafel. De Koog: 9 30 u dhr B Guiljam Den Hoorn: 9.30 u ds. H.R Betting. Oosterend: 9.30 u ds E Vledder, uitz via Radio Texel. gezinsdienst. Oudeschild: 11 00 u. ds. E J Vledder De Cocksdorp: 11.00 u dhr G Iwema uit Purmerend GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 u. ds. FJ. Daane; dienst van Schrift en Tafel 19 00 u. ds. F.J. Daane, voortzetting; uitz via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u en 19.30 u kand J. Vonk. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend 10.00 en 16.00 u dienst. Dinsdag 18 juni: 19 00 u. ds C A van Dieren GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 u. en 16 15 u dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u ds. H. Marseille; uitz via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10 00 u ds. J Visser ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 u. Dameskoor; uitz. via De Lichtboei Zondag 10.45 u The Gospeltrain. gezinsviering. De Koog: zo. 9.30 u.; woord-communiedienst. Oosterend: zo 9 30 u.; woord-communiedienst Sint Jan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing 10.30 u. ,,Hoe wij ons tegen Satans strikken kunnen beschermen." Wachttorenstudie 11.20 u ,,Aan Caesar terugbetalen wat van Caesar is." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen Van za. 8 00 tot ma 8 00 u.. Dokter H. van Dijk en N. de Grave Kotterstraat 24. Oosterend, telefoon 318234 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheel kundig centrum. Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongeval len of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C M. van Karsen) of 312270 (J.G.de Winter) Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel, voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828 Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9 00 uur), telefoon 313241 Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 - 14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreek uren 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6. Den Burg. Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270. Chemicalièn op het strand: Bel de brandweer, tel 312066 Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralmgen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfondsen particulier praktijk), tel. 312069; b.g.g.06-52804779 Tandtechmek R van Oosten (particuliere praktijk), tel 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg Tel. 312112 Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur Zondag 11 00-12 30 uur en 16.00-17 00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Van de één op de andere dag kon den onze kinderen niet meer met elkaar spelen, ruzie maken, konden we elkaar met meer groeten of zo maar voorbij lopen. Het lijkt op dood gaan, want wie weet hoe het met ze is? Het lege huis staat er als stille ge tuige. Dit was en is afschuwelijk Dit willen wij nooit meer meemaken. Namens enkele buurtgenoten van de fam. Mardanian, Muriel Baanders Liggend in ons bed. nadromend over weer een mooie dag Texel met op de achtergrond het roepen om voedsel van de jonge ransuilen, werden we omstreeks middernacht opgeschrikt door een donderend lawaai. Af en toe werd het geluid wat zachter, maar dan kwam het met hernieuwde kracht terug, minutenlang Het leek wel alsof er vliegtuigen, in dit geval een heli kopter, vlak langs ons raam vlogen. Wèg waren de uilengeluiden, beelden uit de Tweede Wereldoorlog kwamen terug. Moet dit nu zo? Mensen die van hun vakantie genieten, van de vogels, de bloemen, de rust. opschrikken en uit hun slaap houden? Is dit een goede reclame voor het mooie eiland Texel7 Wij vragen het ons af M.J. Stenveld-de Vries. E A. Struif-Wiegman, Oosterwolde (Fr.). Het Open Leercentrum Texel wil met de cursussen graag inhaken op de wensen van de Texelaars. Op veler verzoek komt het OLC daarom in september met de cur sus Spreekvaardigheid Duits voor gevorderden. Voor deze cursus is wel enige vooropleiding in het Duits noodzakelijk, bijvoorbeeld mavo of anderszins. Aanmelden kan nu al. Naast spreekvaardigheid in de toeristensfeer behandelt de cursus ook dagelijkse onderwerpen en zake lijke gesprekken. Ook wordt aandacht besteed aan woordvormen en zins bouw en eenvoudige zakelijke corres pondentie. Bij voldoende resultaat en inzet krijgen de deelnemers aan het eind van de cursus een school- certificaat van het OLC De cursus start op 16 september en duurt 26 weken, elke maandag van 18.15 tot 20.30 uur. Naast de lesuren op school moet de cursist rekenen op twee tot vijf uur huiswerk per week, zowel schriftelijk als spreek oefeningen met cassettebandjes De cursus wordt gegeven door Jan van Buren, docent Duits De cursus kost f 190,-. inclusief materiaal. Wie belangstelling heeft kan voor inlichtingen en inschrijving terecht bij OLC Texel, Schilderend 39 Den Burg (telefoon 310233) of bij Mijkje Uittenbogaard (314203). Een 13-jarige Duitse jongen kwam maandagavond op het Hoornderslag ten val. Hij fietste in een groep en raakte uit balans toen hij met zijn stuur een ander raakte. Hij werd per ziekenauto naar het Gemini-zieken- huis gebracht, waar een gebroken pols werd geconstateerd. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc, opge haald in de volgende straten: 3. Schilderend, Keesomlaan, Emmalaan, Haffelderweg, Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyckstraat en Elemert. Vrijdag 14 juni Tot 17.00 uur worden in De Koog opnamen gemaakt voor Avro's Sterrenslag. Publiek welkom. Voor lokaties zie het bericht elders in deze krant en de eerder verspreide special Voor Texelse motorrijders begint vandaag een kampeerweekend op De Krim, georganiseerd door de MAB-club In Cinema Texel draait om 19 00 uur „White Squall" en om 21.15 uur „Up Close and personal" Zaterdag 15 juni De „waterdag" die in zwempark Molenkoog gehouden zou worden, is afgelast. De geitenvereniging houdt een keuring in manege Akenburg van 10.00 tot 13 00 uur Publiek wel kom Hondenclub DOS houdt een verkeerszekerheidsexamen op het trainingsveld Molenbuurt bij De Waal, aanvang 10.45 uur Publiek welkom. In Cinema Texel draait om 14 00 uur „De Boefjes", om 19.00 uur „White Squall" en om 21.15 uur „Up Close Personal". Leden van de Gymvereniging Texel houden een kampeer weekend achter de Beatrixzaal in Den Burg. De wielervereniging strijd op het clubkampioenschap. Start jeugd 14.30 uur; senioren 15.45 uur. Het Texels Christelijk Mannen koor, muziekvereniging Excelsior en het koor Soli Deo Gloria geven een voorjaarsconcert in de Her vormde kerk van Den Burg, aan vang 20.00 uur. Zondag 16 juni Van 8.00 tot 10.00 uur wordt op het strand bij paal 12 een wedstrijd gehouden van de Sportvissersclub Texel. De Cocksdorper Kustzeil- vereniging houdt van 11 00 tot 17.00 uur open dag bij paal 33. Gratis meevaren voor iedereen. Om 12.30 uur vertrekt vanaf De Krim „Juttersplezier" (Maarten Boon met paardenkar) met Texelse vaders en kinderen. Offi ciële start van deze nieuwe toeris tische attractie die voortaan elke zondag, maandag, dinsdag en woensdag wordt geboden In De Worsteltent aan de Smitsweg wordt vanaf 15 00 uur gemusiceerd door Jeroen Drabbe e a. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De Boefjes", om 19.00 uur „White Squall" en om 21.15 uur „Up Close Personal". Maandag 17 juni De opnamen voor Avro's Sterren slag worden voortgezet. Voor tij den en lokaties zie bericht elders in deze krant. In Cinema Texel draait om 19 00 uur „White Squall" en om 21 15 uur „Up Close Personal" Om 19.00 uur maken drumband en majorettes van het KTF een rond gang in De Waal. Om 19.30 uur volgt een concert door het korps in of bij het dorpshuis. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een diaserie over Texel vertoond. Dinsdag 18 juni De opnamen voor Avro's Sterren slag worden voortgezet. Voor tij den en lokaties zie het bericht el ders in deze krant. De wielervereniging heeft een cri terium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur, senio ren 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 Tl 2l uur „White Squall" en om uur „Up Close Personal' EcoMare biedt het avo, programma „Strand" van 2o,(( 22.00 uur. Aanmelden EcoMare, kosten f 10,- Woensdag 19 juni Op het terrein achter de Snj met de Bijbel in Oosterend #i een slagbaltoernooi gehoui voor de oudste leerlingen var basisscholen van de Noord van Texel. Publiek welkom In Cinema Texel draait om ij uur „De Boefjes", om 19 00 „While Squall" en om 21 15 „Up Close Personal". Tussen 17.00 en 19 00 uur» op het wad bij De Cocksdorp, excursie gemaakt. Aanmelder EcoMare; kosten f7,50. EcoMare biedt van 20 00 tot22 uur het avondprogramma „Vog met Duitstalige toelichting a ,jei melden bij EcoMare. kosten II iej ;alr npi Extra afvaarten (halfuursdier Vrijdag 14 juni afvaart Texel! tot en met afvaart Den Hel 16.05 uur. Wachttijden Er worden zoiw Den Helder als op Texel ji wachttijden verwacht. Hoogwater te OudescM Vr. 14 8.07 en 20 30; Za. 15 9.06 21.07. Zo 16 9.27 en 21.30t Ma. 17 10.00 en 21 401 Di. 18 10.24 en 22 20. Wo 19 11.16 en 2301i Do. 20 11.45 en 2346i Vr. 21 12 20i Aan het strand is het ongeveer een we der hoogwater De zon komt 16|um< 5 17 u en gaat onder om 22.01 u„ lip nieuwe maan, 17 |uni springtij Ter afsluiting van het verenigings seizoen verzorgt het Koninklijk Texels Fanfarecorps traditiege trouw de komende weken concer ten in een aantal buitendorpen. Maandagavond 17 juni is De Waal als eerste aan de beurt. Afhankelijk van het weer vindt het optreden plaats in of buiten het dorpshuis. Een week later, maandag 24 juni, strijken de muzikanten neer bij de RK kerk in De Koog. De „toernee" wordt afgesloten In Manege Akenburg wordt zaterdag de jaarlijkse keuring van de geiten- veremging gehouden ledereen is tussen 10.00 en 13.00 uur welkom. Er zijn diverse categorieën met Toggenburgers, witte- en bonte gei ten Ook is in de loop van de ochtend een kind-geit rubriek, waarbij het voorbrengen van en omgang met het dier belangrijk is in De Cocksdorp op donderdagavond 27 juni tijdens de Durper markt in de Kikkertstraat, Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Eierlandsche Huis. Om het publiek op de concerten te attenderen, verzorgen de majorettes en drumband van KTF telkens eerst een rondgang vanaf 19 00 uur. De concerten zelf beginnen om 19 30 uur In alle gevallen wordt een pret tig in het gehoor liggende keus ge maakt uit het uitgebreide repertoire van de vereniging. De toegang is (ui teraard) gratis. Wie na het Rondje de smaak te pak ken heeft gekregen kan zondag erva ren hoe het voelt om op een catamaran te varen Van 11.00 tot 17.00 uur houdt de Cocksdorper Kustzeil Vereniging open huis bij paal 33 ledereen mag gratis meevaren. Er zijn een stuk of tien boten van ver schillende typen beschikbaar Voor zeilkleding wordt zoveel mogelijk ge zorgd, maar wie zelf een wetsuit heeft, wordt verzocht dit mee te ne men, evenals zwemkleding. Een team van Radio Texu tijdens het Texelaarsweeke: Krim. Diverse programma's! vanaf die lokatie worden uitgi tussen zaterdag 08.00 en 18.00 uur Film MJM. De film „Blowlis southerly" die tijdens de er; ..Storm op Texel" wordt gefc het Maritiem- en Jutlersmiii wordt afgespeeld in de vissers bij de foto's. Alleen tijdens decj werd de filmzaal gebruikt, diei een ander deel van het museif vindt. Zwembad Molenkoog heeft il zend flippo's bij elkaar „cliniclowns". Deze orgai® vrolijkt kankerpatiëntjes in zit huizen op. Kinderen die nog flippo's willen afstaan vo» goede doel, kunnen ze afgevi het zwembad. „Up close personal" is het allernieuwste produkt met Robert Redford. die maar niet ouder lijkt te worden. Nog altijd heeft hij die rimpel- en ademloze aantrekkelijkheid die we van hem kennen toen hij nog naast Paul Newman in films stond als The Sting en Butch Cassidy and the Sundance Kid. De films wor den echter wel steeds zoeter. Up Close Personal is een sentimentele love-story die heel braaf eindigt. Michelle Pfeiffer speelt de rol van een Amerikaanse tv-ver- slaggeefster die haar leven en car rière aan drank en drugs ten onder ziet gaan. Als een ambitieuze provincietrut werkt ze zich binnen de omroepwereld omhoog tot een krengerige presentatrice van een actualiteitenprogramma Al in een vroeg stadium krijgt ze een relatie met haar baas Redford die haar carrière pusht totdat hij er zelf het slachtoffer van wordt Up Close Personal schetst een aardig beeld van de Amerikaanse tv-wereld, waar alleen de kijkcijfers tellen, sensatieberichtgeving loont en adverteerders kunnen bepalen wat voor haarkleur de nieuws lezeres moet hebben. Een prima film als alternatief voor diegenen die mets om het voetballen geven WHITE SQUALL De tweede film die Cinema Texel vertoont draait om een groepje jon gens dat rond 1960 onder leiding van een enigmatische vaderfiguur (Jeff Bridges) de harde lessen des levens leert. Er wordt geruzied, gelachen, ontmaagd en getreurd, en uiteindelijk slaat het noodlot loe Een film overde scheepsjongens van de Albatros". White Squall speelt zich af op een schoener die het Caraibische ge bied doorkruist. Tijdens de proble men aan boord vallen er doden en de schipper raakt zijn bevoegdheid kwijt, maar niet de steun van zijn resterende discipelen Regisseur Ridley Scott (met films als 1492 The Conquest of Paradise, Thelma en Louise, Alien en Blade Runner toch geen onbekende) maakt er via prachtige plaatjes een mooie film van met gebronsde jon genslijven tegen een helblauwe lucht als in een reclamespot. Scott Wolf speelt de 17-jarige Chuck Gieg, die aanmonstert op de Alba tros en de spil is van het verhaal Hij is door zijn gelijkenis de gedoodverfde opvolger van Tom Cruise BOEFJES Voor de jeugd een weekje terug- de moderne versie van de aloude klassieker „De Boefjes" voor nog een paar keer in de matinee-voor stellingen. UP CLOSE PERSONAL, dage lijks 21.15 uur WHITE SQUALL, dagelijks 19.00 u. DE BOEFJES, za/zo/wo 14.00 u. De flippo's werden woensdagrri ingezameld tijdens een grole beurs Deelnemers werden gev: vijf flippo's af te staan voor hel? doel. Meedere kinderen gave ap I spontaan meer Volgende weet arte dan den de verzamelobjecten i aroi stuurd Woensdagochtend werden zwembad ongeveer 140 ons ontvangen Het werd een gent» bijeenkomst, waarbij de loopbrug en de glijbaan enthoii werden gebruikt. Na afloop kref bezoekers een fleurig presentje (ADVERTENTIE) ti e Met ingang van IS ju' a.s. tot en met 14 sej tember 1996 geldt wet de zomerdienstregeli' Tussen 22.00 en 02.00 wordt dan het tarief van J' per persoon voor iedere over het hele eiland weef gevoerd. Het tarief van ƒ24,-(tot max k ||u sonen) vervalt dus tussen 22A 02.00 uur ideli intr

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2