O** logeberg scoort weer ioog bij eindexamens Initiatief Jeugdwerk: Jongeren Vakantiekaart Vliegende boeren op Texel neergestreken TEXELSE f COURANT Kerken mogen geen felicitatie sturen Kennismaken met elf sporten Blokker eeuw op Texel Verkleed-skiën verschijnt elke vrijdag t/m 30 augustus 'nleveren advertenties voor de vakantiekrant van 28 juni: t/m woensdag 19 juni a.s. aan de balie van de Texelse Courant Jeugdclub Oudeschild krijgt raamsubsidie Afsluiting periode basisschool met slagbaltoernooi Qje.slaa.gd Clubkampioenschap wielervereniging |texelKfvr>1 VRIJDAG 14 JUNI 1996 tweehonderd Texelse scholie- kon deze week de boekentas 'het raam en de vlag in top. De riingen van OSG De Hogeberg „en dinsdag bericht dat zij in l;eer voor hun eindexamen zijn Jaagd. Van twintig leerlingen is cijferlijst nog onvoldoende; het rendeel van hen doet volgende jk herexamen. dor Henk de Vries toont zich tevre- met de resultaten .Op het eer gezicht lijkt ons slagings- rcenlage hetzelfde of zelfs nog iets erle zijn dan in voorgaande jaren. Jk geval ligt de school weer boven landelijk gemiddelde." een definitieve reactie wacht De >stotdat de resultaten van de her- mens bekend zijn. Een aantal ringen moet via de herkansing op sdag 18 juni proberen het diploma jemachtigen, anderen zullen een jmg doen om nog betere cijfers te en school heeft een paar drukke da- achter de rug. Dinsdagochtend egde school de examenresultaten huis, inclusief het overzicht van iken waarvan de cijfers moesten den verhoogd omdat de examens poeilijk waren of omdat er onjuiste gen waren gesteld In sommige rallen gingen de leerlingen er een I punt op vooruit. isdagmiddag om drie uur begon de Islagvergadering" van leraren en Bolleidmg Vroeger kregen de afdalen de volgende dag bericht maar de Texelse school wil resultaten nu zo snel mogelijk be- sjmaken Om kwart voor vier wer- nde eerste leerlingen gebeld Ge- igde scholieren kregen hun intoraan de lijn, de anderen wer eld door een conrector of de lor Alle cijferlijsten werden de- sde middag nog gepost, zodat de ringen ze woensdag in huis had den De diploma-uitreiking is op woensdag 26 juni VWO: Christian Annyas (Oudeschild), Katrien Arendsen (Den Burg); Marije Bakker (Den Burg), Jantien van Beur den (Den Burg); Koen Broess (Oosterend); Adriaan Bruin (Den Burg); Petra Dankers (Den Burg), Pepi|n Dros (Den Burg); Harma Eilander (Oudeschild), Femke Kamp huis (Den Burg); Emile Keyser (Den Burg), Nelleke Knipscheer (Den Burg). Dol Soon Mulder (De Koog); Jeroen Nieuwland (Den Burg); Nicolien Ran (Den Burg); Rogier Rood (Den Hoorn), Regien Smit (Oosterend), Marieke Timmer (Den Hoorn), Dionne Timmers (Den Burg); Priscilla Trouerbach (Den Hoorn); Peter Visch (Oosterend), Linda Vis- man (Oosterend); Geraldme de Vis ser (Den Hoorn); Robbert Jan Visser (Den Burg); Martme de Wit (De Koog), Jessica Witte (Oosterend), Floor Zijm (Den Burg) Totaalaantal 27. HAVO: Elise Appel (Oudeschild); Eveline Bakker (Den Hoorn). Jan Willem Bak ker (Den Burg); Marieke Bakker (Den Burg); Mieke Bakker (De Koog), Mar griet van Beek (Den Burg), Marieke Brommersma (De Koog); Sanne Brügemann (Den Burg); Margreet Dreesens (De Cocksdorp); Eddy Eelman (De Koog); Willeke Eelman (De Cocksdorp); Freya Eshuijs (Den Burg); Sarah Eshuijs (Den Burg). Nelleke Gerlsma (Den Burg), Hans Geus (Den Burg), Karlijn Habraken (De Koog); Joyce Halsema (Oude schild); Nancy Halsema (De Koog), Femke de Harde (Den Burg); Mart Hoven (Oosterend); Tamara den IJzerman (Den Burg); Netty Kievits (Den Burg); Margo Kikkert (De Koog); Diana Kooiman (Den Burg); Liesbeth Koorn (De Cocksdorp); Marcus Kuip (De Waal); Bernadine Kuiter (Den Burg); Lonneke Legierse (Ooster end). René Mantje (Oudeschild); Soraya van der Meer (De Koog); Lisette Moerbeek (Den Burg), Jelte Nieuwland (Den Burg); Corine van Noort (Den Burg), Petra Noppert (De Koog); Esther Oehlen (Den Hoorn), Suzan Pijlman (Den Hoorn), Renate Rood (Den Burg); Ingrid Ie Roux (Oudeschild), Dennis Schouwstra (Den Burg), Marron Schraag (Ooster end); Rob Schraag (Oosterend), Joris Schrama (Den Burg); S|oerd Siebmga (Den Burg); Christine Veeger (Den Burg), Heidi Veenbaas (Oudeschild); Marlous Visser (Den Burg), Frouke Vonk (Oosterend); Judith Waterman (Den Hoorn); Marij Westdorp (De Cocksdorp); Annemarie Witte (Den Burg), Victor Zuijdweg (Oosterend). Totaal aantal 51. MAVO Frouwke Arendsen (Den Burg); Roel Bakker (De Koog); Silvia van Beek (Oudeschild), Ilse Beerling (Den Burg); Ronnie Blom (Den Hoorn), John Boeijen (Den Burg); Jorinde van der Burgh (Den Hoorn) Jon van Dor sten (Den Burg); Efaliena Drijver (Den Burg); Helene Duinker (Oosterend); Alexander Elias (Den Burg). Liesbeth van Es (Den Burg); Abe Gerlsma (Den Burg); Ji Hye Groenendaal (Oudeschild); Octo Halsema (Den Burg); Stefan Halsema (Den Burg); Rob Hopster (Den Burg); Corina Hordijk (Oosterend); Cheng Yeh Hsu (De Koog); Elvire Jansen (Den Burg); Cees Joustra (Oosterend); Marcel Keijzer (Den Burg); Marije Komduur (Den Burg); Marieke Koorn (Den Burg); Tnsha Koster (Den Hoorn); Tim Legierse (Oosterend/Oude- schild), Ursula Mantje (Oudeschild); Barl Meedendorp (Den Burg); Merel Moens (Den Burg) Judith Mulder (De Koog). Arianne van Noort (Den Burg): Nelleke van Rijs (Oosterend), Nienke Ruis (De Koog) Ingrid Saai (De Cocksdorp) Josje Schafer (Ooster end). Ellen Smit (Oosterend); Heieen Smit (Oosterênd); Linda Smit (Den Burg); Antoinette Stiehl (De Cocksdorp). Jurriaan Visser (Den Burg); Rik Vlaming (Den Hoorn): Sipke de Vries (Den Burg), Laura Witte (Den Burg); Suzan Wuis (Oosterend) Gerbrand Zoetelief (De Koog) Totaal aantal 45. VBO Bouwtechniek: Dennis Bakker (Den Burg); Steven de Bloois (De Cocksdorp); Maarten Brugge (Den Burg). Leon Laan (De Cocksdorp), Auke Lups (De Waal); Ko Veltkamp (Den Burg); Johan Witte (Den Burg) Totaal aantal. 7 VBO Koken/Serveren: Martijn Beers (Den Burg). Ronald Bleijerveld (De Koog). Robert Buijsman (Den Burg), Dave Dijkstra (De Koog); Sander Floor (Den Burg). Valentijn Hillen (Den Burg). Francien Panneman (De Koog). Eric Plaats man (De Waal); Dennis Raateland (Den Burg); Robert van Splunter (De Koog), Ylona Stolk (Den Burg), Ward Terpstra (Den Burg): Nona van der Vis (Oosterend); Gene Vlas (Den Burg), Erik Witte (De Koog). Paul Witte (Oosterend); Jetteke Zoetelief (De Koog); Edwin Zwaneveld (Den Burg) Totaal aantal: 18. VBO Verzorging: Komal Bakker (Oosterend); Neis Bol (Den Burg); Danielle Brouwer (Oosterend). Ilonka Gmelich (Den Burg); Wendy Hoogenbosch (Den Burg); Tabitha den IJzerman (Den Burg). Tamara de Jong (De Waal); José Kemper (De Cocksdorp); llona Keyser (Den Burg); Fia Kooiman (Den Burg); Rowena Mosk (Den Burg). Anita Nieboer (Oosterend); Evelien Pijlman (Den Hoorn), Inge Rentenaar (Oosterend); Mirella de Ridder (De Koog); Francisca Wester- veld (Den Burg). Christa Wonder (De Waal). Totaal aantal 17. VBO Mechanische Techniek: Merlijn Adema (Oudeschild); Norbert Bakker (Den Burg), Vincent de Boer (De Cocksdorp); Johan Daalder (Oosterend); Peter Feenstra (Den Burg); Marcg Groenhof (Oudeschild); Alexander Hillen (Den Burg); Ralf Keijser (De Koog); Jacob Keijzer (Oudeschild); Ivo Lauers (Den Burg); Piet Leegwater (Oosterend); Patrick Pronk (Den Burg); Rik Randsdorp (Den Burg); Klaas-Marten Raven (Den Burg); Patrick Verhagen (De Cocksdorp), Aris van der Vis (Ooster end); Sander de Vries (Den Burg); Tijmen de Wijn (Oudeschild); Ernst Zijm (Den Burg); Marco Zoetelief (De Waal). Totaal aantal: 20 VBO Mode en Kleding: Sophia Boon (De Cocksdorp), Danielle Bremer (Den Burg); Mariska Daalder (Den Burg). Margreta Kok (Den Burg); Finjella van der Veen (De Cocksdorp). Totaal aantal: 5 VBO Verkooppraktijk: Nienke Berghuis (Den Hoorn); Claudia van den Braak (Oudeschild); Niels den Braven (De Cocksdorp); Madeion den Brok (Den Burg); Sara Kooijman (Den Burg); Annemien Lemstra (Den Burg). Tamara Ouden dag (Den Burg), Corrinne van Riel (Den Burg). Sander de Weerd (Den Burg); Evelien Westdorp (De Cocks dorp). Totaal aantal 10. Afgewezen kandidaten: VWO 1 kandidaat. HAVO 4 kandida ten, MAVO 5 kandidaten: VBO 10 kandidaten De meeste afgewezen kandidaten zullen op 18 juni proberen om door middel van een herexamen alsnog te slagen Teruggetrokken kandidaten: HAVO 1 kandidaat, MAVO: 1 kandi daat; VBO 2 kandidaten Gecorrigeerde examencijfers: Vakken waarvoor het examencijfer landelijk is verhoogd VWO. wiskunde B (+0,5), economie 1 en 2 (0.2). aardrijkskunde (0.3). geschiedenis (0.2). HAVO biologie (0 2), handels wetenschappen (0,5), aardrijkskunde (0,2), geschiedenis (0.4). MAVO/VBO (D): Ned -tekstverklarinq (0.5), scheikunde (0,1), biologie (0.3)" economie (0.2), aardrijkskunde (0.2). MAVOA/BO (C): Ned -tekstverklaring (0,2), wiskunde (0,2), natuurkunde (0,3), scheikunde (0.4), biologie (0,3), economie (0,3), aardrijkskunde (0,5), geschiedenis (0,2). Geslaagde OSG-leerlmgen krij gen geen felicitatiekaart van de Texelse kerken meer in de bus Aan dit initiatief, dat meer dan tien jaar heeft bestaan, kwam vorig jaar een einde naar aanleiding van klachten van ouders Zij wa ren met gediend van het kaartje en verzochten de schoolleiding er in de toekomst van gevrijwaard te blijven. De OSG nam vervolgens contact op met de gemeente en kreeg het advies geen adressen aan derden te verstrekken op grond van de Wet op de Privacy. De kerken toonden wel begrip, maar zijn teleurgesteld over het besluit Waarschijnlijk zullen de geslaagden voortaan via een advertentie in de Texelse Cou rant worden gecomplimenteerd. Het laatste felicitatiekaartje, versierd met knipwerk van Marie Wieten. |'al me het eerste aar opviel is dat ^leiding van het schoolkamp zo lousiast is". citeerde GerardBak- van kampeerboerderij Jonkers- jen uit zijn dagboek over de felschool uit Blokker De basis- mi uil de Westfriese plaats had Beren wat te vieren Voor het 25ste Ir achtereen bezocht de school het P*f Vaak was dat precies op de B dat het Nederlands elftal moest PW, net zoals gisteren het geval. n de 32 teerlingen van groep 8 's kJs aan de buis zaten gekluisterd Isr op Jonkersbergen bevalt het Het is hier prima voor el ft en we zitten lekker op de mieTer ontvangst van de groep PJe leiding een ereboog gemaakt bij de poort van de kampeerboerderij. Van de familie Bakker ontving de school het boek ..Kroniek van Den Hoorn" ..We vinden het eiland een ideale plaats voor een schoolkamp. Er zijn zoveel mogelijkheden Met de fiets kunnen we alle kanten op. We hou den excursies naar De Geul. Wester duin en EcoMare (Foto Gerard Timmerman) Bij de havenmond van Oudeschild houdt de Waterskiclub zondag ver- kleed-skiwedstrijden Deze zijn voor toeschouwers vanaf de dijk goed te volgen en beginnen om 13.00 uur ledereen mag meedoen aan de wed strijd tegen 10.- inschrijfgeld Leden van de club betalen 7,50. De in schrijvingen zijn van 12.30 tot 13 00 uur (ADVERTENTIE) Uilycvmi Linyv.dd cil Je Koely l'.irkvtrjji 10 Den Bury Tuk-loon 0222 .W>2MH» l-.iv U222 <14111 De jeugdclub Oudeschild krijgt van de gemeente een jaarlijkse subsidie van 714,- De jongerenvereniging, die 37 leden telt, heeft voor dit jaar een ver lies van/1 514,-geraamd De jeugd club houdt voor de jeugd van 11 tot 16 jaar in dorpshuis 't Skiltje elke twee weken een disco- of spelletjesavond. Met de subsidie wordt een deel van het tekort aangezuiverd. Het verlies valt lager uit doordat de aanschaf van een muziekinstallatie volgens b en w over meerdere jaren moet worden uitgesmeerd. De hoogste klassen van de basis scholen hebben woensdag en don derdag een slagbaltoernooi. Dat is voor deze leerlingen tevens een afsluiting van een periode, daar ze volgend schooljaar de OSG bezoe ken. Woensdag wordt gespeeld bij de School met de Bijbel in Oosterend. Op het beschutte veld achter het ge bouw treden teams van het Durperhonk, de Strijbosschool, de Daalderschool, de Redmer IJskaschool en de School met de Bij bel tegen elkaar in het strijdperk. Op twee velden wordt gestreden om hef kampioenschap van noord-Texel. De onderlinge verschillen zijn jaarlijks klein, dus spanning is gegarandeerd. Aanmoedigingen van ouders zijn dus van groot belang Op de speelweide aan de Emmalaan treden donderdag de overige scholen tegen elkaar aan Daar wordt op vier velden tegelijk gespeeld De grotere scholen vaardigen meerdere teams af De bedoeling is dat zoveel moge lijk kinderen meedoen De wedstrijden worden geleid door de vakleerkrachten gymnastiek en de docenten van de scholen. Donderdag wordt gestreden om het kampioen schap van zuid-Texel De winnaars van beide kampioenschappen spelen een ere-wedstrijd tegen een selectie van juffen meesters en ouders Ook daarbi| is publiek erg welkom Je vervelen tijdens de vakantie? Dat is er voor Texelse jongeren dit jaar niet bij. Voor ƒ25.- kan een Jongeren Vakantiekaart worden gekocht, waarmee vier avontuur lijke sportieve activiteiten kunnen worden gedaan. Het is een idee van jongerenwerkster Carla Schrama. „Hike is uit We hadden vorig jaar maar acht deelnemers Al brainstormend kwam iemand met het plan om met jongeren te gaan squashen En zo bedacht ik steeds meer sporten Carla Schrama is zelf razend enthousiast over de vakantie kaart. Jongeren van 10 tot en met 15 |aar kunnen in de maanden juli en augus tus kennismaken met elf verschil lende sporten De kosten zijn laag. voor ƒ25,- kan een kaart worden ge kocht met vier bonnen. Schrama: „De meeste activiteiten kosten éen bon. Maar er zijn er een paar waarvoor twee bonnen moeten worden gege ven.' Ook clubs Aan het eind van het seizoen leveren de deelnemende bedrijven de bon nen in bij de Welzijnsstichting, die hen dan betaalt ,.Het leuke was dat ieder een mee wilde werken en korting gaf' vertelt Carla Schrama. Enkele spor ten die zij bedacht worden op Texel alleen in verenigingsverband beoe fend. Maar ook deze clubs verleen den medewerking, zodat ook die ac tiviteiten zijn opgenomen. Het is de bedoeling dat de jongeren zelf contact opnemen met het bedrijf of de club waar zij een activiteit wil len meemaken. Bij de reservering moeten ze melden dat ze kaart houder zijn. NS mapjes Er zijn maximaal honderd vakantie- kaarten. dus belangstellenden moe ten zich snel vervoegen bij d'ouwe Ulo of in Time Out ..De keuze is ver der vrij. Dat heb ik de instanties ook gezegd. Ik kan met garanderen dat van alle mogelijkheden gebruik wordt gemaakt Misschien gaan ze met zijn honderden wel vier keer paardrij den Voor de vakantiekaart en de vier bon nen heeft Carla Schrama fraaie plas tic mapjes Die zijn van de NS", lacht ze ..Charlotte Lorier wees me erop dat de railcard-hoesjes er uitstekend geschikt voor waren en zij heeft de NS zover gekregen dat ze ons hon derd mapjes stuurden. De jongeren hebben een veelheid aan keuzemogelijkheden Bij zeil- school De Eilander op paal 33 kan een cursus van twee uur worden ge volgd. De windsurfclub verzorgt les sen van een uur. Een ochtend brandingkanoèn wordt begeleid door Zeekanocentrum Texel Zij verzorgen ook het brandingraften, waarbij zes personen tegelijk op een vlot gaan De waterskivereniging verzorgt twee opstapmiddagen Karten bij de baan op Akenbuurt is alleen voor jongeren van minimaal 1.50 cm lang Achter Calluna geven de Eilandschutters lessen in handboogschieten. Bowlen kan bij De Koogel en voor paardrijden kunnen jongeren terecht bij Nieuw Bornrif of manege De Krim Gevor derde ruiters kunnen zelfs mee met een strandrit. Bij de Stappelandhal wordt squash en tennis gespeeld, terwijl bij Mantje Sport skates kunnen worden gehuurd voor een dag. Over de Jongeren Vakantiekaart is een duidelijke folder gemaakt, die ook bij d'Ouwe Ulo is te verkrijgen. Gespannen aandacht kreeg Niels Jimmink die dinsdag op zijn bedrijf in Bargen een gezelschap Engelse boeren ontving, allemaal leden van de Flying Farmers, een club van agrariërs die er voor hun werk of als liefhebberij een vliegtuig op na houden. Het 27 personen tellende gezelschap was zondag met tien toestellen vanuit Engeland op Texel neergestreken om van hier uit agrarische bedrijven op Texel zelf en elders in Noordholland te bezoeken. Het was onderdeel van een toernee waarin ook Frankrijk en Duitsland waren opgenomen. Het was eerst de bedoeling om bij het bezoek aan Nederland in Den Helder te verblijven, maar Ed de Bruijn van het vliegveld Texel wist de organisa tor ervan te overtuigen dat het op Texel veel gezelliger is en reser veerde voor de Britten kamers in het Greenside-hotel Van Texelse agrariërs, waaronder Dirk de Lugt en Rinus Kuiper werd medewerking ver kregen voor bedrijfsbezoeken op Texel Het 55 ha (waarvan 26 ha gras/40 melkkoeien) grote bedrijf van Jimmink werd gekozen omdat dit geldt als toonaangevend wat betreft omvang en melkproduktie en ook omdat hier moderne en (zeer) oude bedrijfsgebouwen konden worden vergeleken Mede dank zij de toelich ting van de vaardig Engels sprekende Niels Jimmink werd het voor de En gelse boeren een interessante erva ring. Zelf beschikken ze in Engeland over melkvee-, schapen- en bollen- bedrijven die twee tot drie keer zo groot zijn als gemiddelde Neder landse bedrijven De agrarische piloten bezochten ook een Texels bollenbedrijf ,Op Ruimte" in de Westen, waar ze werden rond geleid door Alfons Kuip. Maandag hadden de Britten die gebruik maak ten van een bus van Texeltours. al bedrijven in Noordholland bezocht Dinsdagavond stegen ze op met be stemming Mannheim, van waaruit excursies werden gemaakt naar be drijven van Duitse collega's. Via Frankri|k zou naar Engeland worden teruggekeerd. Hanneke Drijver (19) uit Oosterend is dinsdag j.l. geslaagd voor de pri maire kappersopleiding in het heren vak. Zij kreeg les in Den Helder en deed examen in Utrecht. Hanneke is werkzaam bij Regina's Haarmode in Oosterend. De 22-jarige Dennis Trouerbach uit Den Hoorn heeft het VHBO-diploma behaald aan het Alkwaard College in Alkmaar. Aan het CIOS in Heerenveen slaagde Ingrid Janssen (21) uit Den Burg in de richting SBAW (sociaal bewegings agogisch werk). Britse boeren luisteren naar de uitleg van Niels Jimmink (rechts) Wielervereniging Texel houdt mor gen op de baan in Den Burg de clubkampioenschappen. De jeugd start om 14.30 uur en de senioren om 15.45 uur. Dinsdagavond hadden de leden de laatste gelegenheid om zich op de baan te testen. Robert Jan Appel won bij de A-jeugd voor Evert Rikkenberg en Erwm Goënga In de jongste ca tegorie drukte Hendrik de Lugt zijn voorwiel eerder over de finish dan Jasper Buis Bij de senioren A ging de zege naar Jordy Vinke, die afgelopen week in Den Helder sterk reed in de Tour de Lasalle Yvo Witte en Willem van Tatenhove werden tweede en derde. De overwinning in de B-poule ging naar Otto Goënga. vóór Henk tFoto Hart)- <tc Gr.utl Stevens en Jan Dankers.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7