Cjroen <2wartsjexels in het harL, Volle kampeerterreinen bittere pil toeristen V Hoos veroorzaakt schrik op camping Drukte op de noodcamping Nieuwe lokatie voor Hoornder Landbouwdag gressie en ernielzucht n De Koog -I Parachutiste od na botsing in de lucht Dubbele hoofdpijn Terreinbrandjes Brokstukken van Deens lichtschip VERDER TVT in dit i\ummer Oudeschild gaat terug in de tijd 2 Bakhuys van den Brink stapt op de fiets 2 Auto kopje onder in Molenkoog 2 Hitte nekt crosslopers 5 Autocrossers bijten in het stof 5 Crossers massaal de sloot in Hooglander weigert atleten doorgang Doorgereden Duitse auto's beschadigd Geen voorrang 3^^ Opening door Rob Wortel Mening badgasten over suppletie Onder invloed ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11100 DINSDAG 23 JULI 1996 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv [Straat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS. NEMENTSPRIJS ƒ54,55 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1.50 Redactie: tel 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd: Frans Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, tel. 31 54 72 B.g.g. 06 - 53 14 91 08, 06 - 52 78 43 20 of 06 - 53 16 86 57 de komst van het mooie zo- (eer. is ook de drukte op de JU Icamping toegenomen. Wat is dat veel kampeerders een Isje dachten te hebben gere- op camping De Luwe Bos- in De Koog. Zwaar teleurge- moesten ze echter uitwijken de noodcamping aan de erweg. De kampeerders ver- i campingeigenaar Cor (hen uit De Koog verkeerd rveringsbeleid. „Allemaal leu- reageert de ondernemer. hullen stond de familie Van ndel nader dan het lachen, toen na een urenlange reis uit jngewald (Limburg) op Texel Harige Duitse parachutiste iaKlahsen overleed zondag- din het Gemini-ziekenhuis in leider nadat zij in de lucht in da ng was geweest met een an- parachutist. «geluk gebeurde tijdens vrije nngen met vijf personen. Nadat de val een formatie was ge en ieder zijn parachute had flrokken, slingerde Monika n met het hoofd tegen Dim wal vanaf de grond door ere mensen goed kon worden Het kwam zo hard aan dat ze wustzijn verloor en dus buiten neerkwam op een stuk bouw- jde hoek Slufterweg-Postweg. id per ambulance naar het zie- ïs gebracht, waar kort daarop Jdwerd vastgesteld. Dim Kroon op eigen kracht terug naar het inlrum, maar werd later alsnog ziekenhuis opgenomen met en over buik- en maagpijn. Zo- lahsen als Kroon waren met ctievelijk 150 en 100 sprongen ervaren. De Politie Vaartdienst onderzoekt de toe van het ongeluk. Op dit mo- wi|st alles erop dat de dood is rzaakt door de botsing in de en met zozeer door het bewus- neerkomen op de grond. Het ie jaar geleden dat het para- im voor het laatst te maken met een dodelijk ongeval. nacht van donderdag op vrij- eeg de politie te maken met partijtjes en vernielingen in nog. discotheek aan de Dorpsstraat and omstreeks 2.00 uur een aarlij, toen een 21 -jarige jongen ast-Knollendam per ongeluk te- ®n longen en een meisje aan- Uatgenoemde jongen (van Alkmaar) gaf de Knollen- her een klap tegen het hoofd. 'Iin21-jarige vriendin bemoeide imee en viel de 19-jarige vrien- itde Knollendammer aan. Die hter goed partij want ze is be- 'n in kickboksen. Voordat het "aal uit de hand liep werden de "door uitsmijters gescheiden. na hall drie werden twee jonge- !h9ehouden die kort daarvoor 'havenbus hadden vernield op "ik. Hel was een 17-jarig meisje teuwijk en een 16-jarige jongen °arkapelle. Ze herstelden zelf l<fe schade en beloofden excu- naen presentje te zullen bezor gde benadeelden. ieaks half vier liet een 17-jarige h'dammer weten dat hij eerder ^dht was mishandeld in een gelegenheid aan de Dorps- 1 Iemand had hem een glas in eachl gedrukt. Er waren twaalf Jj)en nodig om de wond te dich- "e Politie probeert de dader te arriveerde „Ter hoogte van de nood camping bij Den Burg maakte mijn man nog een grapje. 'Dadelijk staan wij hier ook nog', lachte hijDe Lim burgers wilden geen risico nemen en hadden al in april contact gehad met Zutphen. „Hij zei toen dat het nog te vroeg was en dat we in de zomer maar moesten terugbellen. Vorige week antwoordde hij- 'Kom maar naar Texel, het komt wel goed Nou, met dus. Hij maakt gewoon misbruik van de situatie. Als het slecht weer is, heeft hij zich toch van voldoende kampeerders verzekerd.'' Een soortgelijk verhaal vertelt de fa milie Plieger uit Lexmond (ZH.) „Onze dochters wilden een kampeer- plaatsje dicht bij De Koog. We belden in februari naar Zutphen. 'Plek zat zei hij Ik maak wel een hoekje vrij.' Ko men we zaterdag bij de camping aan. blijkt die hartstikke vol te zijn. Het is pure misleiding. Jammer voor Texel, want hij verpest het voor z'n colle- ga's." Misverstand Volgens Zutphen is er sprake van een Twee zussen zorgden in de nacht van zondag op maandag voor een sterke vakantie-anekdote. Door over matig drankgebruik vielen ze allebei op hun hoofd en moesten zich onder doktersbehandeling stellen. De ene zus. een 42-jarige vrouw uit Zeven huizen, was in de Dorpsstraat bij een onbekende jongen achterop de fiets gesprongen en van de bagagedrager getuimeld. Haar 46-jarige zus uit As sen bracht haar naar de medische post, maar stortte daar zelf ter aarde en liep eveneens een fikse hoofd wond op Na de nodige hechtingen konden zij hun vakantieverblijf weer opzoeken. „Wat zullen zij een hoofd pijn hebben gehad", aldus het politie rapport. groot misverstand. „De mensen kun nen helemaal met bij mij reserveren. Zo werkt het op De Luwe Boshoek met, niet in het verleden en ook deze zomer met Kom maar langs op de camping, dan kan je het van iedereen horen. Dat heb ik deze mensen van te voren ook duidelijk verteld, leder een is welkom als er plaats is. En de gasten betalen achteraf, als ze weg gaan Al mijn vaste kampeerders weten dat het hier zo gaat. Reserve ren, daar kan ik echt met aan begin nen Kijk, als het twee dagen regent heb ik weer plek zat." Op de noodcamping ontving Kees Maas naast vele andere kampeer ders tot en met zondag vijftien cara vans en campers die dachten bij Zutphen terecht te kunnen Vanuit het kantoor probeerde Maas elders op het eiland standplaatsen te vinden, maar tot dusver met weinig succes. „Alles zit vol." Zondagmiddag tegen vier uur werd brand ontdekt in het bos achter het sportterrein aan de Boodtlaan in De Koog. De brandweer ging er op volle sterkte opaf en had het vuur snel onder controle. Het duurde even voordat de laatste vonken waren gedoofd omdat het vuur diep in de kurkdroge humuslaag zat. Eerst vanuit de brandweer wagens en later vanuit de brandkraan van de Boodtlaan werd het terrein min of meer „verzopen". Alleen onder begroeiing ging verloren, totaal onge veer 200 m2 Er werden twee brand haarden ontdekt, wat doet ver moeden dat het vuur is aangestoken. Gistermiddag om 13.15 uur kwam de brandweer opnieuw in actie, nu voor een terreinbrandje bij het fietspad van de Krimweg, vlak bij de grens van het EMK-terrein Een kleine oppervlakte ging verloren. Cor Ellen heeft langs de dijk onder delen gevonden, die vermoedelijk afkomstig zijn van het Deense licht schip dat op 1 juli op de Waddenzee ter hoogte van Vlieland zonk. Volgens de Oosterender jutter gaat het om een lichtbak en een stuk van de railing De lichtbak is een wit geschil derd houten kistje, die aan de zijkant van het honderd jaar oude houten schip moet hebben gehangen De hg, 5n Veel coureurs eindigden in de sloot. Soms met z'n zessen tegelijk. twee lantaarns ontbraken. Opmerke lijk is de ,,zwatuwstaart"-techniek (houten constructie waarbij geen spij kers of schroeven worden gebruikt) Ellen vond de bak afgelopen woens dag ter hoogte van hoeve Zeeburg De houten balk, die kennelijk onder invloed van de harde noordwesten wind uit het wrak is losgerukt, trof hij zondag aan bij De Kaap Ellen ver wacht geen andere spectaculaire vondsten te doen. ,,Het wrak is vol gens mij al bezocht door duikers. Het is net een roversnest en ik krijg de kruimels..." Cor Ellen had weer een goede Jut. (Foto Frons Hopman) Droogte, hitte en stof teisterden de autocross die zondag bij Oosterend werd verreden. Het spektakel was er niet minder om. Meer over de auto cross verderop in deze krant. Een Schotse Hooglander zorgde vrijdag vlak voor de start van de tweede crossloop door de Bollen- kamer voor lichte paniek. Het beest had zich op de route geposteerd en liet zich niet wegjagen, ook niet toen post Ben Penha daarbij lichte dwang gebruikte. Toen Penha het uiteindelijk mismoedig opgaf, be sloot de onverstoorbare koe vrij willig een stapje opzij te doen. waarna de lopers geen hinder meer van haar ondervonden. Daardoor konden toch snelle tijden worden gelopen. De meeste lopers rondden het lastige parcours sneller dan vorige week. toen het weliswaar minder warm maar beduidend broeie riger was. Minne Goénga liet zien dat hij nog steeds een goede loper is door de wedstrijd over 8 kilometer te win nen in 29.37 minuten De snelste ve teraan op die afstand. Coos Hoebe, was met 29.47 minuten overigens maar weinig langzamer De loop over 4 kilometer werd bij de jeugd gewonnen door de nog maar 11 -jarige Jana Schweer in 16.50 mi nuten. Manuel Muller was de beste bij de volwassen mannen (15.19) en Gerlinde Göbel bij de vrouwen (22 08). Zij was daarmee maar liefst 50 seconden sneller dan de week ervoor De mini-loop (over 1 kilome ter) voor de kleintjes werd gewonnen door Ramon Noorlander in 3.33 mi nuten. In totaal waagden 70 deelne mers zich aan de strijd. Op de parkeerplaats bij paal 17 deed zich zondagmiddag een aanrijding voor. Omstreeks 16 20 uur zag een getuige dat een man zijn auto keerde en daarbij een gestalde bromfiets raakte. De brommer werd bescha digd, maar de automobilist reed weg zonder zich om de gemaakte brokken te bekommeren. De getuige waar schuwde de politie. De 20-jarige eigenaresse van de bromfiets, afkom stig uit Den Burg, heeft inmiddels aangifte gedaan. De politie probeert de dader te achterhalen Banden van vijf Duitse auto's die op de Epelaan in De Koog waren gepar keerd. werden in de nacht van vrijdag op zaterdag lekgestoken De daders moeten gebruik hebben gemaakt van een mes met een lemmet van min stens 18 centimeter. Een Duitse auto die op de Nikadel was geparkeerd, werd bekrast op motorkap en linker achterportier. Schade omstreeks duizend gul den. „Ik zat met een vriendin thee te drinken. Plotseling woeien theepot en kopjes van de tafel. De stalen tafel viel om en een parasol vloog zeker 25 meter de lucht in..." Me vrouw F. van Manen brengt al 31 jaar de vakantie door op Loods mansduin maar zoiets had ze daar nog nooit meegemaakt. Zij en veel andere kampeerders maakten zaterdagmiddag een stofhoos mee, een meteorologisch ver schijnsel dat zich onder bepaalde omstandigheden kan voordoen als de hete zon schijnt op een droge vlakte. Het gaf wel schrik want menigeen dacht even aan een windhoos, zoals die van enkele jaren geleden op Ameland. Een camping werd daar verwoest en er vielen zelfs doden. Op Loodsmansduin was van schade nauwelijks sprake en niemand werd door de rondvliegende voorwerpen geraakt Het verschijnsel deed zich voor om streeks drie uur. Tot op dat moment was het nagenoeg windstil. Camping controleur Jan Haringman en zijn vrouw Tiny zagen op een gegeven moment kort achter elkaar een grijze slurf over het terrein trekken. Die slurf Op het kruispunt Burgerhoutstraat- Waalderstraat gaf een fietser uit Den Burg geen voorrang aan een automo bilist, ook uit Den Burg. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de auto lak- schade opliep was een kolom snel opstijgende lucht die zichtbaar was omdat zand. stro, kranten en stof werden opgezogen Op het naturistengedeelte van de camping ging een tent de lucht in en ook grondzeilen, badhanddoeken en andere voorwerpen, die stukken ver der of helemaal niet werden terugge vonden Anders Harry Geurts van het KNMI legt uit dat een stofhoos iets anders is dan een windhoos. „Een windhoos ontstaat in een onweersachtige situatie hoog in de lucht, terwijl een stofhoos wordt geboren vlak boven de door de zon verhitte bodem, meestal bij een enigszins onstabiele atmosfeer met koude bovenlucht en overigens wei nig of geen wind. Het is zeer plaatse lijk". Dat laatste wordt bevestigd door het feit dat - voor zover bekend - nie mand buiten camping Loodsmanduin wat van de hoos heeft gemerkt. MM WWM Algemeen Dagblad Meer krant. Teso-directeur Rob Wortel opent donderdagmorgen klokslag tien uur de Landbouwdag. De organise rende stichting presenteert op een nieuwe lokatie, het terrein aan het Lage Wegje, een ongekend grote selectie van groot- en kleinvee en andere landbouwactiviteiten. Het nieuwe, 2,5 hectare grote terrein ligt dichter bij Den Hoorn en gezien de verkeersveiligheid een stuk gunsti ger De veeteeltstudieclubs zijn pre sent met 35 koeien, een keurings aantal dat dit jaar nog niet eerder bijeen was op het eiland. Gezien de gezonde rivaliteit tussen de clubs belooft het een boeiende keuring te worden Paardenliefhebbers komen aan hun trekken bij de fjordenkeuring die om 10.15 uur start en bij diverse voltige-onderdelen die vanaf 12.30 uur beginnen Onderdeel van de landbouwdag zijn ook de keuringen van rammen, schapen en geiten, die vanaf 12 15 uur beginnenDe koeien- keuring vangt aan om 14 15 uur. De vereniging voor Oude Trekkers en Motoren zijn niet alleen present met nostalgische voertuigen, ook mo derne machines zijn aanwezig Het publiek kan van dichtbij de werking van bijvoorbeeld een graszoden- bemester en een landbouwspuit zien Op kleindierengebied zijn Kotex en Op Eigen Wieken van de partij Ver der zijn er instanties als waterschap Hollands Kroon, Staatsbosbeheer de gemeente en Uitwaterende Sluizen. Onderdeel van de landbouwdag is ook de kramenmarkt en de ezel vereniging is present. Het evenement duurt tot 15.00 uur. Aan de inwendige mens is gedacht. In de tent is vanaf 10.00 uur koffie verkrijgbaar De kraam wordt voor het eerst bemand door leden van ZDH, fanfare DEK en de feestcommissie van Den Hoorn De opbrengst wordt gedeeld door de drie organisaties ..Schmutzigl". ..Nichtarbeiten im Urlaub". ..Moet dit nou7" Bezoe kers van paal 17 lieten in een mini-enquete bij de strandop gang blijken de late zandsup- pletie niet erg op prijs te stellen Aan de badgasten werd ge vraagd hun mening te geven over het feit dat de werkzaamheden samenvallen met de zomerva kantie. Hoewel de zon velen naar het strand lokte, maakten meer dere liefhebbers rechtsomkeert toen ze de pijpen en shovels recht voor de paviljoens zagen staan. Gisteren was de aanne mer nog bezig met het ophogen van het laatste strandgedeelte. (Foto Frans Hopman) Bij een controle in de nacht van vrij dag op zaterdag hield de politie op het Stappeland in De Koog een automo bilist uit Aalsmeer aan Bij de blaas- proef bleek hij flink te hebben gedron ken. 445 UG, zodat hij een bekeuring en een rijverbod kreeg. De man er kende bier te hebben gedronken en was ervan overtuigd dat hij de auto nog prima bestuurde.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 1