pTOmierij voor Waajder bouwproject telt zeven woningen ,iOpeens kwam 'n groen kopje boven drijven..." amilieberichten TEXELSE J COURANT pe Wielewaal spil van het dorp Dirk en Eddy Pool beste catamaranduo Akkoord bereikt met provincie: Bedrijvigheid Drankrijder Telefoonabonnement Libertel via LenR Sporten voor gehandicapten Robijn! Xexelaartjes FOTOTEXELAARTJE Expert gaat niets te ver. Op zaterdag 7 september van 9.00 - 16.00 uur enpert (»a schoorl DINSDAG 3 SEPTEMBER 1996 ,pShuis De Wielewaal was de af- Spen veertig jaar onmisbaar „de leefbaarheid in het dorp. jdag en zaterdag werd door elders van toen en nu terugge- op een periode vol gezellig- den samen feest gevierd. de leestfent aan de Langwaal aerde een historische foto-expo- 0ver De Waai en omgeving de ^neringen aan. „Tante" Cis eere-de Porto was erbij toen De jewaal werd opgericht Of ze zelf K| eerste bestuur zat, weet de ste 75-jarige niet meer lp man was erbij, dus ik ook", lacht Vergaderingen vonden destijds tstal thuis plaats. Andere bestuur- svan het eerste uur waren o.a. Fïfouw Bruin-Bakker, mevr iilje-Koopmanmeester Albers, Kager en Aafje Keyser-Zegel Al iedig werd het bestuur gesplitst, voor het dorpshuis en één voor selclub 't Amateurtje. snees/er Van Rappard maakte het &n voor zeven woningen vrijdag m Ul bekend. <Fo!0 Frjns Hopman) Het dorpshuis begon in de oude school, waar nu een deel van het Agrarisch en Wagenmuseum is ge vestigd. „Er gebeurde daar van al les", vertelt tante Cis. „Hoogtepunt was voor mij de dansclub met de oude Craanen De helft van het dorp deed daaraan mee. Wat hebben we gelachen als weer eens iemand de foxtrot inzette in plaats van de En gelse wals. In het begin mochten we geen bier tappen. Toen deden we kleine flesjes rum Dronken als een toeter gingen we weer naar buiten Ook sprong er eens een kikker in een pan soep, die zij in de kelder van haar woning (grenzend aan het dorpshuis) had klaargezet „Toen ik de pan wilde opwarmen, kwam opeens een groen kopje bovendrijven. We hebben ons begierd, maar tegen de gasten heb ben we maar niks gezegd Ik was al leen bang dat er nog een kikker in de soep zou zitten." Levend Tijdens de officiële receptie, vrijdag middag, ging voorzitter Cor Snoeij in op de vele activiteiten die in De Wie lewaal plaatsvinden: o a. volleybal, jazzballet, koersbal, kaarten, toneel en vergaderingen. „Dit houdt het dorp levend", aldus Snoeij. Speciaal dankte hij het huidige beheerders- paar Pia en Chris Lamers. „Zij zorgen dat het dorpshuis schoon en gezellig is, op een manier die iedere Waalder Catamaranzeilers Dirk en Eddy Pool zijn overall-winnaar geworden van de vierde clubwedstrijd van de Cocksdorper Kustzeilveremging bij paal 33. Het duo behaalde in de eer ste manche de tweede plaats achter Willem Houwing en Corry Kuip. In de tweede manche kwamen vader en zoon Pool als eerste over de finish. In de derde manche zegevierde het duo Zijlstra en Nijland. De Waalder dorpscommissie bij de feesttent tegenover De Wielewaal. Van voor naar achter Tilly Buis. Netty Driehuis. Rom van Schaik. Dirk Eelman. Cor Snoeij en Bert Keyser. <Foio Frans Hopman) aanspreekt." Ook burgemeester Van Rappard vond dat De Waal blij mag zijn met een eigen dorpshuis „Toen ik pas burgemeester was, viel het me op dat elk dorp op het eiland z'n eigen ka rakter en z'n eigen voorzieningen heeft. Dat is niet overal zo." Feest Aan het 40-jarig bestaan was zater dag het Waalder feest, dat eens per twee a drie jaar plaatsvindt, gekop peld De jeugd werd vermaakt met een poppenkast door Corrie Boon en leefde zich uit tijdens een zeskamp op het veld De volwassenen hielden 's middags een zeskamp. Acht teams van circa 15 inwoners (waarvan min stens twee 50+ en twee van 10-12 jaar) traden tegen elkaar in het strijd perk. Onder meer moest elk team voor de andere teams een spel ver zinnen. Dat het overbrengen van met water gevulde ballonnen uitliep op een vrolijke kliederboel. was te ver wachten 's Avonds konden met karaoke-optre- dens extra punten worden verdiend. Uiteindelijk kwam het team De Bleek scheten o.l.v. Annet van Boven als beste uit de bus. Daarna volgde een feestavond waarop Jaap Dros en zijn band The Buzz voor extra sfeer zorgde Een 34-jarige man uit Den Burg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Pontweg bij De Koog aange houden voor alcoholcontrole. De blaastest leverde twee keer de toege stane hoeveelheid alcohol op, waar door de man een proces verbaal kreeg en zijn auto moest laten staan. Dekbedden. Sinds gisteren zijn de dekens en bovenlakens in het Gemini Ziekenhuis vervangen door (met synthetisch materiaal gevulde) dekbedden. De directie van het Hel- derse hospitaal heeft hiertoe besloten omdat de meeste mensen gewend zijn om thuis onder een dekbed te slapen Gehoopt wordt de patiënten op deze wijze meer comfort en een huiselijk gevoel te bezorgen. Komend najaar laat telecom municatiebedrijf Libertel op Texel antennes plaatsen, zodat het ei land onderdeel wordt van een lan delijk netwerk voor mobiel telefo neren. Vooruitlopend hierop heeft Libertel een contract afgesloten met kantoorvakhandel Langeveld de Rooy in Den Burg. Voorlopig zal de verkoop van telefoon abonnementen van Libertel op Texel verlopen via LenR. Vermoedelijk is vanaf januari 1997 heel Texel bereikbaar met toestellen van Libertel. Vanaf oktober a s. wordt gewerkt aan de aanleg van het net werk op het eiland Libertel gaat de concurrentie met de PTT aan door te werken met lage tarieven voor lokaal - bellen via mobiele telefoons. Daar- Na de sloop van het voormalige graanpakhuis van v/h Keyser Co mogen aan het Hogereind in De Waal zeven nieuwe woningen wor den gebouwd. Eigenaar Adrie Mantje. de gemeente en de provin cie hebben hierover overeenstem ming bereikt Aan de achterzijde, aan de Laagwaalderweg, is ruimte voor de vestiging van bedrijven. De Waalder gemeenschap hoorde het nieuws als eerste. Burgemeester W. van Rappard had de primeur be waard voor zijn toespraak, die hij vrijdagmiddag hield ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van dorps huis De Wielewaal De burgemees ter, zelf inwoner van Texels kleinste dorp, sprak de hoop uit dat De Waal nu ook kan uitgroeien tot Texels móóiste. Van Rappard doelde op het feit dat de grote graansilo, die al meer dan 30 jaar het aangezicht van het dorp bepaalt, tegen de vlakte zal gaan. Mantje, gemeente en provincie zijn het in principe met elkaar eens over het plan; de volgende stap is de uit voering De provincie wil dat de pan- naast is volgens Libertel de geluids kwaliteit door toepassing van geavan ceerde technieken zeer goed. Van het bekende „blikken" geluid zal geen sprake meer zijn De abonnementen zijn zowel voor particuliere ais zakelijke gebruikers. LenR heeft een test-telefoon beschik baar, zodat eerst kan worden uitge probeerd of het systeem op Texel werkt. den niet in één keer worden neerge zet, maar in fasen. De zeven woningen gaan ten koste van het to tale aantal dat de gemeente de ko mende jaren mag bouwen; Texel krijgt er dus niet meer contingenten bij Wel is de provincie bereid een forse financiële bijdrage te leveren aan dit stuk dorpsvernieuwing. De woningen moeten passen in het straatbeeld. Gedacht wordt aan niet te dure huizen, die geschikt zijn voor starters en jonge gezinnen Verjon ging zou de leefbaarheid van het dorp (school, verenigingen) ten goede ko men. Als voorwaarde wordt daarom gesteld dat de toekomstige bewoners een sociaal-economische binding met De Waal hebben Het sporten voor mensen met een lichte (verstandelijke) handicap wordt donderdag 5 september hervat. De lessen worden verzorgd door sportleidster Conny Joling en vinden plaats in sporthal Ons Genoegen. Conny Joling wordt bijgestaan door een aantal vaste vrijwilligers. Er wordt dit jaar gesport in twee ver schillende groepen zodat iedereen op zijn of haar eigen niveau kan bewe gen Aan de eerste groep wordt van 16.30 tot 17.15 uur gymles gegeven, waar bij vooral aandacht wordt besteed aan het verbeteren van de algehele motoriek (bijvoorbeeld evenwicht en oog/handcoördinatie). Van 17.15 tot 18.00 wordt met de tweede groep door middel van verschillende spel vormen (voetbal, volleybal, badmin ton etc gewerkt aan het verbeteren van vaardigheden en conditie. Ook het leren samenwerken speelt hierbij een belangrijke rol. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Conny Joling (tel. 313862) of gewoon een keer komen kijken. Tot ons grote verdriet is op 1 september op 88-jarige leeftijd plotseling overleden, voorzien van de sacramenten der zieken, mijn zeer geliefde vrouw en onze lieve moeder en oma Anna Petronella de Jong-Dernison echtgenote van H. de Jong Den Burg H de Jong Rotterdam- Wiebe de Jong Famke de Jong-Maso Tjarco en Jelle Gouda Wim de Jong Anja de Jong-van der Neut Heiloo' Henk Schurink Lotty Schurink-de Jong Fred Amsterdam: Jan de Jong Martin en Kim El, 1 september 1996 zorginshuis „St. Jan" II GA Den Burg uitvaartmis zal worden gehouden op donder- J5september om 13.30 uur in verzorginshuis waarna de crematie om 16 00 uur zal atsvmden in het crematorium te Schagen. mghuizerweg 3. igenheid tot condoleren woensdag 4 sep- rber van 19 30-20.30 uur in verzorginshuis St «rweldigende belangstelling en warme blijken 'edeleven na het plotseling overladen van onze KEES en ons enorm geholpen in deze moeilijke tijd. okt. Familie De Grave Frank, Gery, Paul, Michelle, Nelda, Carla, Jos, Josien, Daan, Bram, Marjon, René september 1996 8 September Van harte gefeliciteerd en... op naar goud! Kinderen en kleinkinderen 03-09-1971 03-09-1996 Ary de Bloois en Ineke de Bloois-Quist Langs deze weg willen wij u laten weten, dat wij de Here dankbaar zijn, dat wij 25 jaar zijn getrouwd. Ons adres: Schadeken 52, 2264 KB Leidschendam. Wie zegl dal er geen wonderen gebeuren Nog nooit gebeurd zijn bovendien Die moet beslist met eigen ogen dit schitterende wonder komen zien Lisatotte Lisalotte Cornelia 1 september 1996 Mare Beuving Nel Beuving- van den Berg Brenda Noordwester 136 1791 HG Den Burg Texel ■2 0222 - 315668 Moeder en dochter rusten van 13 00 tot 15,30 uur en na 21 00 uur Bezoek graag binnen 14 da gen, graag even bellen Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de kaarten, bloemen, planten en het fruit tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Thea de Ridder Wittekruislaan INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: /7,80 tot en met 3 regels. Per regel meer: ^2,60 (incl. btw). Ma. 30/9 start de nieuwe danscursus bij Dansclub Madira.Opg. vóór 21 sept. Inl./opgave, tel 314007. Belangrijk nieuws! Vanaf heden Café Chantant weer op vrijdagavond. V a 21.00 uur in De Karseboom.Totdan! Frans en Lies Snel naar de zon? Wij hebben plaats en diverse aantrekkelijke aanbiedin gen. Ook vrijwel alle aan biedingen uit de landelijke kranten en op Teletekst of Internet verzorgen wij, makkelijk en vertrouwd. Boek bij Reisburo Texel Holland International. Een straaljager in uw afzuigkap? Krachtige, fluisterzachte afzuig kappen bij. Keuken- centrumTexel, Maricoweg 6. tel. 312447. Belangrijk nieuws! Vanaf heden Café Chantant weer op vrijdagavond. V a 21.00 uur in De Karseboom. Tot dan! Frans en Lies. Iedere week iets nieuws van Street One bij Boetiek 22. Nieuwe woomdeeën met de oude spullen van Hans van der Klift. Meer dan 15.000 voorde lige vliegtarieven over de gehele wereld. Informeer bij ons over schema's en voorwaarden. Reisburo Texel Holland Internatio nal. De nieuwe collectie G Star is binnen bij Boetiek 22. Bestrijd kalkaanslag en bespaar ƒ450.- per jaar. Magneet-waterontkalkers. 3 mnd. op proef, gratis installeren. Bel 313637 De Vlier natuurvoeding. Smaak. keus. kwaliteit, aktie, vitamine, vers en betaalbaar Dit alles onder 1 dak. HogerstrDen Burg 501 A-keus, nu ƒ98,- bij Boetiek 22. Aangeb stal en weide voor pony Tel. 310381, Schilderweg 199. T.k.: 3 bijenvolken met toebeh. Tel. 318879. Iedere week iets nieuws van Street One bij Boetiek 22. De oude salontafeltjes van Hans van der Klift hebben stuk voor stuk een ziel en zijn allemaal anders. En dat v a 65,- Aan komen vliegen: tamme kraai. Eendracht- weg 4, tel. 316914. De nieuwe collectie G Star is binnen bij Boetiek 22. T.kprima open haard- hout, per kar ƒ75,-. staat klaar. Tel. 314488. 501 A-keus, nu ƒ98,- bij Boetiek 22. Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222) 317333. Nieuwe collectie 75,- monturen Bakker Optiek J A. Winnubst tel. 310676 Lekker eten onder de hoed? Altijd goed!' Bij Vin cent, tel. 327123. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooster end, tel 318313. Ook voor laarzen en klompen. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv.T- shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar Nauta Foto of kantoorvak handel Langeveld en de Rooy. Live-blues, iedere woens dagavond in Den Grooten Slock. 1-Uur Kodak Express Fotoservice, topklasse uit eigen kleurenlab. Nauta Foto, Parkstraat 24. Den Burg Opruiming. Gazelle fiet sen tegen zeer scherpe prijzen Rentenaar Ooster end, tel 318000. Tegelzetbedrijf Piet Kooger voor al uw tegel werk Tel. 318463. Inlijsten/passepartouts. Nauta Foto, Parkstraat 24, Den Burg. Voor demonstratie digitaal satelliet ontvangst. Jan Brouwer beeld geluid. Ze gaan weer naar school. Laat ze mets missen Gra tis oogtest. Bakker Optiek J A. Winnubst. tel. 310676. Restaurant Vincent. Elke dag geopend. 4-gangen menu 45..-. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend De Noordpool in uw koel kast? Energiebesparende koelkasten bij keuken- centrumTexel, Maricoweg 6, tel. 312447 Bruiloft, party, feest, ver gadering, borreltje... bij Vincent, tel. 327123. Henzo Fotoalbums. Nauta Foto, Parkstraat 24, Den Burg Uw inbouwapparatuur aan vervanging toe? Scherpe prijzen en vakkun dig advies bij Keuken- centrumTexel, Maricoweg 6 tel. 312447. Aandelen TESO. Gevr aand. a ƒ5,-, 1 000,- Tel. 0251-655636 Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel 315224 Uw foto's afgedrukt in eigen vak-laboratorium, reeds v.a. 39 ct. Nauta Foto. Parkstraat 24. Den Burg. Biedt uw fiets, huis, auto, paard te koop aan via een foto-Texelaartje Plaatsing van de foto kost ƒ15,-. (De foto die u inlevert dient wel geschikt te zijn om op dit formaat afgedrukt te worden). De tekst wordt volgens Texelaartjestarief berekend ZieTexelaartjesbon elders in deze krant. 3 x op de kiek voor 25 piek, 3 x 13/18 portret foto. Nauta Foto, Park straat 24, Den Burg. tel. 314924. Texels 2e eigen bootdienst Bistro 't Boodthuis, De Koog. Open vanaf 17.00 uur. ma gesloten Tel 317398/317947 Van 22 00 tot 23.00 uur happy hour. Dorpsstr 21 Wtjewel. TV stuk? Geen voorrij- kosten meer Jan Brouwer beeld geluid, 312294. Hobby-artikelen. Textiel verf en stiften Fimo en Fimo Soft. 3-D Knipwerk, figuurponzen enz. En een uitgebreide sortering hobbyhoeken vind je bij Nauta Boek. Baby geboren? Huurde 2 meter hoge ooievaar voor in de tuin, 2,50,- per dag. Ook leuk als kado' Ooie vaar Service, uitgeverij Langeveld de Rooy, tel. 362600 TV stuk? Geen voorrij- kosten meer. Jan Brouwer beeld geluid, 312294. SCT Digitaal satelliet, tv, 311 777. Live-blues, iedere woens dagavond in Den Grooten Slock. Uw foto's afgedrukt in eigen vak-laboratorium, reeds v.a. 39 ct. Nauta Foto, Parkstraat 24, Den Burg Iedere week iets nieuws van Street One bij Boetiek 22. September-aanbieding: Brabantia stri|kplank van ƒ85.-, nu 69,95 Rente naar O'end, 318000. Bij ons ligt de sneeuw al metersdik in de nieuwe wintersportprogramma's. Nieuwe bestemmingen o.a. Lapland, Polen en Noor wegen Haal de nieuwe reisgidsen bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. De nieuwe collectie G Star is binnen bij Boetiek 22. Zwemlessen in het Eier- landsche Huis gaan weer beginnen, opgave: 310350 of in het Eierlandsche Huis. Vermist: Cyperse bruin/ grijze poes met witte bef en witte pootjes. Orrrg. Zuid Eierland. Tel. 311461, na 18 30 uur 501 A-keus, nu ƒ98.- bij Boetiek 22. Tk: computer 486/66 Mhz 8 Mb RAM, SVGA monitor Win. 95 Tel. 314317. Volop aardbeien, bramen, snij- en slabonen en grote bloementuin Waar? In de Zelfpluktuin, Middellandse- weg 4. Open: ma. t/m za. 9 30 tot 17.30 uur. Iedere week iets nieuws van Street One bij Boetiek 22. Volop zonnebloemen en Liatris. per bos ƒ3.50, 3 voor ƒ10,- bij de Reuze- aardbei. Schorrenweg 32. Tk: toercaravan, merk Tabbed (Comtesse), met voodent. Te bevrCam ping t Woutershok", plaats 142 De nieuwe collectie G Star is binnen bij Boetiek 22. T k z.g.a.n. Gazelle „opa- fiets" en garagekanteldeur, 4,50 x 2 10 Tel. 315453. Voor kwaliteitskopieën ga je natuurlijk naar RNR Copy Centre, Burgwal 15. Den Burg 501 A-keus, nu 98,- bij Boetiek 22. Mats werkschoenen. Oer sterk en lopen als Ecco's Mantje Schoenen. Texelse Boerenkaas. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Market, Postweg, voor min 10 tank beurten van 25 I. Gas bestellen, Hielke bel len, tel. 327027. Ga met langer gebukt on der allerlei voetklachten, maar laat uw leed ver zachten. Pedicure Hetty Bakker, tel. 314415 Doe de gratis contact lenspassing. Bakker Op tiek J A Winnubst, tel 310676. Restaurant Vincent. Van pannenkoek tot chateau briand. Tef. 327123. Voor demonstratie digitaal satelliet ontvangst. Jan Brouwer beeld geluid. 3 x op de kiek voor 25 piek, 3 x 13/18 podret- foto Nauta Foto, Park straat 24, Den Burg, tel. 314924. Ma. 30/9 stad de nieuwe danscursus bij Dansclub Madira.Opg. vóór21 sept. Inl./opgave, tel. 314007. Pruimen vanaf ƒ2.- per kilo L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen. tel. 312203. Profashional borduur- service voor verenigingen en bedrijven, tel. 315794. Onderdelen voor was automaten en drogers, Service Center Texel, 311 777 VAPORETTO STOOMREINIGER, IDEAAL VOOR TAPIJT, VINYL, TEGELS, PLAVUIZEN, KOELKASTEN, PARKET EN VEEL MEER De Vaporetto stoomremiger. Reinigt werkelijk alles Met alleen maar stoom Dus zon der zeep of chemische midde len. Ongelooflijk, maar waar. Bespaad u zeeën van tijd en handenvol geld U kunt zovéél met dit apparaat, dat moet u met eigen ogen zien Daarom geven wij een sensationele demonstratie! De Vaporetto stoomremiger Verwiided vuil en vlekken met alleen leidingwater, dus zonder milieubelastende reinigingsmiddelen. Doodt microscopisch ongedierte, zoals huismijt Werkt besparend, zowel in tijd als geld. Wordt geleverd met vele hulp stukken. Zelfs met strijkijzer! Verwiided zelfs behang' Zo wordt schoonmaken een fluitje van een cent. Oveduig uzelf. WAALDERSTRAAT 33 - 35. 1791 EB DEN BURG, TELEFOON 0222 - 31 25 50 EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 3