Samen aan het bier na V/2 uur fietsen „Hole-in-one" bij opening golfbaan Texel '94 behaalt riante overwinning ockx voor vijfde keer winnaar tijdrit Wandelaars gelukkig met Hanenpad TEXELSE^ COURANT grid van Lubek presteert prima pWK duathlon 'exelse judoka wint met team „We investeren ons een versuffing" Weg afgesloten Botsing met hek Bromfietser gewond DINSDAG 17 SEPTEMBER 1996 contrasten waren groot tijdens de 40 km lange tijdrit van geschild naar De Cocksdorp en terug. Terwijl favoriet Ruud ;kx zich op zijn peperdure racefiets met dicht achterwiel warm d, startte Piet Jan Kaan in zijn dagelijkse kloffie, de handen (enop het stuur. Waar Lockx de afstand ruim binnen het uur atfelde en voor de vijfde achtereenvolgende keer winnaar 5, had Kaan meer dan anderhalf uur nodig, leder voor zich jechter een topprestatie geleverd, en dat was ook ditmaal de charme van het jaarlijkse wielerevenement. open Noordhollands kampioen- tijdrijden voor recreanten, zo- detijdrit officieel heet, begon ooit seizoenafsluiting van de «vereniging. Een krachtmeting jangat hoe de leden er, na een ■zomer fietsen, conditioneel voor den. iddels uitgegroeid tot een wed- jmet meer dan 100 deelnemers üewindstreken, geldt de tijdrit nog dsals zuivere graadmeter. Zowel idegenen die aan wedstrijdsport «als voor de liefhebbers die af en ■,jor de lol het eiland rond fietsen, zoals de afgelopen jaren, voor Jewerkers van Texelse bedrijven bor hun collega's of baas worden daagd in de strijd om de bedrijfs hal. Wonder .velde noordwesten wind de edi- triatleet viel vorig jaar tegen de storm achtige wind ten prooi aan een zware inzinking en reed toen elf minuten langzamer Klapband Grootste pechvogel was Auke Rienstra van het team Vissers Bouw bedrijf 2. In de haakse bocht Hoofd- weg-Slufterweg was hij ten val geko men en moest met een pijnlijke arm een uitstekende eindtijd heeft nd van Lubek tijdens het we- kampioenschap duathlon in ma (Italië) beslag gelegd op de ïende plaats. De 10 km hardlo- 40 km fietsen en weer 5 km Hopen volbracht ze in 1 uur en minuten. Ze was hiermee de «Nederlandse. éuw toonde Ingrid van Lubek enorme vooruitgang met het lopen, ooit haar minst goede dis- De openingsafstand legde ze een zeer snelle 34.40. Op de presteerde ze het om binnen een (59 40) binnen te komen Veel emers aan de tijdrit die zaterdag «el werd gehouden, zouden ja- zijn op haar gemiddelde van 40 Overigens was in Italië iren toegestaan, wat de deelne- de kans gaf bij elkaar aan te 'pen. De afsluitende 5 km liep «in 16,20. idelijk eindigde ze inclusief wis- 1.51.08 op zes minuten van de ares uit Australië, één van de in waar duathlon populairder is triathlon en waar de sporters er issioneel mee bezig zijn. De ;e studente fysiotherapie blijft pott er „gewoon" naast doen gin Nederland gaat ze hard aan lag voor haar stage. Wel over- ze komende winter deel te maan enkele wmtertriathlons. d de Vries uit Oudeschild heeft belangrijk aandeel geleverd in Sehalen van de provinciale titel het team van Dun Hong. De laars kwam uit in de klasse -71 Hi| had echter weinig problemen gemiddeld een kop grotere 'standers. Door fraai grondwerk ooie technische worpen won hij 'partijen. de overwinning gaat de Srse club Dun Hong naar de irlandse kampioenschappen feze maand in Den Bosch. In zijn gewone kloffie op de racefiets: Piet Jan Kaan van bedrijfsteam Westerlaken. Het gerucht dat hij het triathlonstuur had gemonteerd om onderweg op zijn gemak een sjekkie te draaien, werd door Kaan na afloop ontzenuwd. (foto's Gerard Timmerman) tie van zaterdag bepaald niet eenvou dig maakte, realiseerden de deelne mers over de hele linie snellere tijden dan vorig jaar. De iets zwakkere wind (toch nog kracht 4 a 5) lag daaraan ten grondslag Maar ook betere trai ning, want sommigen wisten hun tijd met vele minuten te verbeteren. „Een wonder", noemde Corrie de Jager haar tijd van 1 14.59, waarmee ze maar liefst elf minuten sneller was dan een jaar geleden. Als gevolg van een medicijnenkuur had ze de hele zomer niet kunnen trainen. Drie we ken geleden begon ze weer en zater dag reed ze de sterren van de hemel. Ook Remko Nagtegaal baarde op zien met zijn 38e plaats in 1 06 03. De naar de dokter worden gebracht Stefan Smit, die als training dagelijks vanuit Den Burg naar zijn werk in hotel Molenbos (De Cocksdorp) fietst, moest in Midden-Eierland de strijd staken wegens een klapband. Joop Rommets van het LenR-team raakte op een kruising in de war door de aanwijzingen van de weg- commissarissen en reed enkele hon derden meters verkeerd. Jan „Steert" Witte, Piet Jan Kaan en Mare Schraag van Westerlaken de den er alle drie langer dan anderhalf uur over en bezetten broederlijk de onderste plaatsen. Witte werd onder weg ingehaald door zoon Dirk, die voor Molenbos in actie kwam. Westerlaken had echter nog drie ij zers in het vuur Begeleid door een luid toeterende „ploegleiderswagen" zorgde kopman Otto Goenga dat zijn team als zesde eindigde. Aannemer Dirk Westerlaken liet na afloop het bier rijkelijk vloeien en wist zich deze week alvast verzekerd van een goede sfeer op het werk. Bedrijfsbokaal De bedrijfsbokaal ging zoals ver wacht naar Vinke Schoonmaak bedrijf Jordy Vinke kwam met 58.08 slechts 53 seconden te kort voor de eerste plaats in het individueel klassement. Het winnende team van vorig jaar, PTT Post, legde met een zichzelf overtreffende Leen den Braven (111 44) beslag op de tweede plaats. Vijfvoudig winnaar Ruud Lockx on dervond hevige concurrentie van Cees Hoevelaken uit Aalsmeer. De 50-|arige kale sportfanaat was twee weken geleden Nederlands kam pioen tijdrijden bij de veteranen ge worden, Zaterdag miste hij de over winning op tien seconden. Voor Lockx betekende de zege een mooie afslui ting van een moeilijk jaar Bij de vrouwen kwam Erna Kuip uit Den Burg tot een voortreffelijke 1.11.55, slechts 40 seconden achter winnares Marije van der Werf Derde werd Margreet Keetman, die speciaal voor de wedstrijd uit Frankrijk was overgekomen. Tandems De beste vrouwelijke prestatie kwam echter op naam van Angelina Mulder, die samen met haar echtgenoot Jan een tandemkoppel vormde en de 40 km binnen een uur afraasde. Tot haar verbazing: „We rijden maar zelden samen, dus deze tijd had ik zeker niet verwacht Ze bleek echter in staat om dezelfde zware versnelling (de '12') als Paralympisch kampioen Jan rond te draaien. Helemaal vreemd was dat niet, want Angelina Mulder nam zelf ooit met veel succes deel aan inter nationale kampioenschappen als pi loot van een vrouwentandem. Eigen lijk zou Jan Mulder op Texel starten met Patrick van Gortel, de stuurman met wie hij vorig jaar de snelste tijd reed Van Gortel heeft de sport ech ter verruild voor het uitgaansleven, waardoor gelegenheidsrijder Ange lina Mulder zichzelf op Texel een verjaardagsgeschenk kon bezorgen Toertocht Een verjaardag die afgelopen week end met tien andere tandems werd gevierd Evenals voorgaande jaren verbleef de groep weer in apparte menten op „Avanti" aan de Stuifweg. Angelina en Jan Mulder vormden op de tandem een ijzersterk koppel. Zondag was dat het begin- en eind punt van een toertocht over het eiland onder aanvoering van enkele Texelse wielerclubleden. .Texel blijft een leuke afsluiting van het seizoen", aldus het echtpaar Mulder. .Normaal zie je de andere tandems alleen bij wedstrijden en ga je weer naar huis Nu hebben we de gelegenheid om gezellig samen terug te blikken." Uitslag. Mannen tot 40 jaar: 1 Ruud Lockx 57 15 (gem. 41,92 km/u); 2 Nico van Schaik 57.28, 3 Jordy Vinke 58.08, 4 Jan Meester 58.15, 5.Harm Wind 58 40 Texelaars 14,Jan Zijm 1 03 19; 15.Guido Banda 1.03.27; 17 Enk Roelofs 1.04.31; 19 Willem van Tatenhove 1 05 16; 21 Arno Smit 1.05.29; 22 Otto Goènga 1.05 50, 23.Ronno Honmgh 1 05 58, 24 Rien Brouwer 1 05 59. 29 Hans van Osch 1 07.31, 30.Rob Teisman 1 07 33; 31.Jan Dankers 1 08 20, 32.Frans Hopman 1.09.29. 33.Willem Kuiper 1.10 02, 34.Guido Betsema 1 10.04, 35 Menno Goenga 1 10 11, 37 John Sessmk 111 19; 38 Piet Knol 1 11.19; 39.Robert Jan Appel 1.11.57, 40-Jos Huisman 111.59; 41 .Simon van Tatenhove 1 12.04,42.Leen van Elk 1.12.19, 43.Bas van Elk 1 12.24, 44 Thijs Witte 1 13 57, 45 Dirk Witte 1 14.02, 46.Maar- ten Dijker 1.15.40; 47 Cees Trap 1 16 01. 48 Denhard van der Slikke 1.16.06; 49 Ed Zegers 1.17.01, 50 Joop Rommets 1 17.09, 51 Gert Koevert 1 18 45, 52.Ted Redeker 1.19.53. 53 Koert Broeken 1 24.42; 54 Niels Bos 1 27 05, 55.Edwin Stroosnijder 1 27.45; Jordy Vinke stijlvol de snelste Texelaar. „Ze is een natuurtalent. En dat terwijl ze golfen niet eens in haar portefeuille heeft." Het compliment was bestemd voor wethouder Nel Eelman (welzijn) die zondag met een wel gemikte „hole-in-one" de negen holes-oefenbaan van De Krim in gebruik nam. De echte golfliefhebbers kijken uit naar volgend jaar mei, wanneer de officiële links baan wordt geopend. De ruim dertig hectare grote golfcourse was gis teren al te bezichtigen vanaf het Hanenpad, het wandelpad over het golfterrein dat zondag in gebruik werd genomen. project vond Warnaar onder meer bij particulieren (de bungalow-eigena ren, vakantiepark Sluftervallei (Landall Green Pares) en bij de BV Golfbaan die werd opgericht, We investeren ons een versuffing aldus Warnaar, die zijn medewerkers prees voor de manier waarop ze erin slagen de grote expansie van De Krim bij te houden De wethouder roemde de te openen golfbaan als een echte links baan. gemaakt naar Schots voorbeeld, met Wethouder Eelman nam bij de ope ning van de golfbaan vele malen het woord „uniek" in de mond. Ze doelde op de aanleg, vorm en totstandko ming van het terrein dat een stevig contrast vormt met het inmense vakantiepark in de noordkop. De wet houder had scherp rondgekeken over het glooiende terrein met z'n vele waterpartijen. „Zoemende insecten in een zandkuil, een aalscholver boven het water met daarin schichtige stekelbaarsjes, moerasachtig gebied, ruige nollen en overblijfselen van voormalige landbouwactivitieten. Want ooit was het hier vlak agrarisch land." Ambitieus Ze schetste hoe Krim-directeur Madin Warnaar zich in 1985 tot de ge meente wendde met een even con creet als ambitieus plan voor een golfbaan. Warnaar had de lokatie, het Wethouder Eelman opent wandelroute 't Hanenpad over de gollbaan. Ier Nel Eelman legt aan. Op slinkse wijze sloeg ze een hole-in-one. Op de achtergrond gollonderkomen 7 Hanenhuus. (Foto Gerard Timmorman natuurgebied De Hanenplas, en de financiering rond. De Exploitatie Maatschappij De Krim (EMK), na mens wie Warnaar handelt, kreeg toen brede steun. Er kwam een kink in de kabel toen provinciaal ecoloog Peter Kant aan de Hanenplas met dumrellen, geleidelijke overgangen, zoete kwel en de aanwezigheid van zeldzame vogels unieke natuur waarden toedichtte. De provincie blokkeerde Warnaars plan Pas begin negentiger jaren bood de discussie over relatienotagebied en natuurontwikkeling ruimte voor een golfbaan. Eind 1994 greep doorzetter Warnaar z'n „laatste" kans. Via aan koop en ruiling van agrarische gron den verwierf De Krim het Roggesloot- gebied. Hoofdarchitect Van Empele en Van Aalderen ontwierp een golf baan die qua vorm en inrichting aan sloot op het omringende natuurge bied Een en ander voltrok zich in overleg met De Krim, de provincie, de gemeente, Staatsbosbeheer, de werkgroep Landschapszorg en de dorpscommissie van De Cocksdorp Voorbeeldfunctie Financiële middelen voor realisering van het 4,3 miljoen gulden kostende 56.Mare Schraag 1.34.01; 57 Piel Jan Kaan 1.36.40 Mannen veteranen: 1 Cees Hoevelaken 57.25 (gem 41,80 km/u); 2.Jos van Dorp 59 10; 3.Harry Klmkert 59.38; 4 Ane van der Werf 1.0147 Texelaars 5 Theo Boom 1.01.38; 6 Loek van Vliet 1.02.52; 7 Hans van der Sloot 1.04 41. 8.Henk Stevens 105 12; 9 Nico Ooyevaar 1 05.35; 11.Jan Buis 1 10 44. 12Simon Appel 1 10 47 13.Kees Boks 1 11.38,14.Leen den Braven 1.11 44,15.Niek Welboren 1.12.21; 16.Dirk Eelman (De Waal) 1.13 14, 17.Dik Haker 1.13.21; 18 Cees Huis man 1 15 35; 19 Paul Verhagen 116.25; 20.Joop van der Berg 1.20 43, 21.Jan Witte 1.37.02 Vrouwen: 1 Manje van der Werf 1.11.15 (33.68 km/u); 2 Erna Kuip 1.11.55, 3.Margreet Keet man 1.12.21; 4 Birgit Bakkum 1 12.46; Texelaars 5.Natascha van der Vis 1.13.11; 6.Corne de Jager 1.14 59. 7.Colmda Brouwer 1.15.23; 8Tessei Roeper 1.17.40 Tandems: 1.Angelina Jan Mulder 59.27 (gem 40,37 km/u), 2 Tanneke Heerentals/ Henny van Baars 1.03.18, 3.Jan Heerenthals/ Frits Baake 1 03 53 Totaal negen tandems Bedrijfsbokaal: 1.Vinke Schoonmaakbednjf 3 12 14 (totaaltijd dne renners), 2 PTT Post 3.27 19; 3.Hotel De Boschrand 3.28.33; 4 Bouwbedrijf Visser 3 32.54.5.Hotel Molenbos 3.36.34; 6 Westerlaken 3.42 13.7 Langeveld de Rooy 3.46.31 ongerepte natuur en weersinvloeden zoals alleen golfbanen aan de kust die kennen Hanenpad Natuurpad 't Hanenpad dat mede op aandringen van de dorpscommissie over het terrein is aangelegd, geeft het golfterrein een toegevoegde waarde. Het pad, dat voor iedereen toegankelijk is. grenst aan de ene kant aan het Hanenplasgebied en aan de andere kant aan de golfbaan. Eelman. Men kan er de recreatieve natuurwaarde aan de lijve ervaren Om van het vlakke agrarische land een heuvelachtige, gevarieerde golf baan te maken verzetten graaf machines van Texel BV zo'n 80.000 kubieke meter grond Voor het ont werp is informatie ingewonnen bij een hydroloog van de provincie, Landschapszorg en deskundigen op landschappelijk gebied De bouwers en greenkeeper Hans Witte hadden het weer niet mee Ondanks de lange winter en het droge voorjaar slaagde ze er toch in de drie hectare grote par drie-baan, bedoeld om te oefenen of even snel een balletje te slaan, tijdig klaar te krijgen. Na de toch enigszins teleurstel lende 1-1 van vorige week tegen SRC, liet Texel '94 zondag tegen Egmondia uit Egmond aan Zee een aantrekkelijke partij voetbal zien. Meteen vanaf het beginsignaal na men de in het paars gestoken Texelaars het initiatief. De Egmonders toonden meteen al dui delijke tekortkomingen. De blauw witte achterhoede greep in vele gevallen totaal mis en bekocht dat met een 8-0 nederlaag. Reeds in de tiende minuut bracht Erwin Koning via een tegenstander na een ingeschoten bal van Martin Koorn de stand op 0-1 De Texelse spits kreeg amper tien minuten later de bal op een presenteerblaadje, doch miste jammerlijk. Na 25 minuten goed voetbal van Texelse zijde bracht Paul van Exel de 0-2 stand op het scorebord Daarna verslapte het spel van de eilandbewoners Met name de aanval opereerde minder attent en geconcentreerd. De score had in deze fase van de wedstrijd opge voerd kunnen worden tot een verschil van 4 a 5 doelpunten. De Texelaars misten echter teveel doelrijpe kansen Egmondia beging defensief blunder op blunder. Ook hun voorwaartsen konden tegen de degelijk en vol zelf vertrouwen tikkende achterhoede en middenvelders van Texel geen vuist maken. Terwijl iedereen al aan de thee dacht, schoot Maarten Koorn het derde Begroeid met glanzend gazongras bieden de greens (voor het putten) en de tees (afslagplaatsen) een lente achtige aanblik Verderop ligt de driving range, waarop de spelers de beginselen, nodig voor de baan- permissie. kunnen leren. De golf- school van „De Texelse" staat onder leiding van golfpro Joost Brieko. De golfbaan wordt een aardige bron van werkgelegenheid In totaal is er emplooi voor tien mensen. Een deel is werkzaam in 't Hanenhuus het houten onderkomen van de golfbaan. „Geen directiekeet" aldus golfclub voorzitter Bob Coutinho, „maar meer een directievilla." De menukaart ver meldt typische golfmixjes als „gele Peter" (jus d'orange) en „rooie Annie" (cassis/bitter lemmon). Draadje Het (pari time) management van de golfbaan is in handen van Rein de Graaf uit Apeldoorn Golfers op de par drie-baan moeten het balletje bin nen drie slagen in de hole tikken Wethouder Eelman presteerde het dankzij een slimmigheidje zondag in één slag. Aan het balletje was een ragdun draadje bevestigd, waarmee het balletje door een handlanger in het gat werd getrokken. De vele golf liefhebbers mochten na de opening in toernooiverband proberen de presta tie van Eelman te evenaren. Texelse doelpunt in de touwen (0-3). Op slag van rust zorgde good-old" Paul van Exel zelfs voor 0-4. Geert tegenstand Ook in de tweede helft gingen de Texelaars meteen voodvarend van stad. Ze domineerden over alle linies. Kod na de rust scoorde Paul van Exel het vijfde doelpunt (0-5). Arnold Kaercher mocht voor Paul van Exel de groene mat betreden. De Egmondia-defensie bleef keer op keer blunder Erwin Koning maakte daar gretig gebruik van en tekende het halve dozijn aan (0-6) Broer Ralph wisselde van plek met Erwin Koning. Gerko van Putten bracht de stand vervolgens op 0-7. Slechts sporadisch lukte het de thuis club op de speelhelft van Texel te komen. Het spelbeeld „éénrichtings- verkeer-Egmondiadoel" overheerste volledig Dit leidde er toe dat Arnold Kaercher in de 88e minuut werd gevloerd door een tegenstander. Bart Heerschap eiste de toegekende strafschop voor zich op. In eerste instantie keerde zi|n collega de bal, doch in de rebound schoot de Texel-keeper raak (0-8). Zondag speelt Texel '94 thuis tegen St. Adelbert, eveneens een Egmondse ploeg. In week 39 (22-28 september) is in De Waal het gedeelte tussen de Polder weg en het Vermaningspad voor ver keer afgesloten in verband met de aanleg van een TV- en electriciteitskabel Een week later is het stuk tussen het Vermaningspad en de Sommeltjesweg aan de beurt. Fietsen en wandelaars kunnen er wel door. Twee 13-jarige meisjes uit Oude schild zijn zaterdagavond gewond geraakt toen zij met een brommer tegen een hek reden Dat gebeurde op de kruising Laagwaalderweg/Mid- dellandse weg Na de botsing vloog het tweetal in de sloot Beiden werden naar het Gemimziekenhuis vervoerd met been- en kaakletsel. Een 18-jarige jongen uit De Koog raakte zondagmiddag gewond bij een aanrijding op de Duinroosstraat Omdat de bromfietser met voldoende rechts hield kwam hij in botsing met een tegemoetkomende auto, be stuurd door een 26-jarige Koger De jongen kwam met zijn gezicht op straat terecht. Ook werd hij gewond aan een been Na behandeling ter plaatse kon hij naar huis.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5