Nieuwe serie concerten Muze: afwisseling en kwaliteit nog hoger Weekend teso Vrijmarkt en demonstraties Feest bij afsluiting zwemseizoen Molenkoog VOOR oud Papier Agenda Vogels TEXELSE COURANT 21 en 22 september Kerkdiensten zondag 22 september Worsteltent gaat vreemd Smartlappenkoor Verslag Texelrace op RadioTexel André Manuel zegt Krang Meditatiecursu Plattelandsvrouw/I weer bijeen Gouwe Boltje Een volledig overs' vrilJUAU ZU 5>tKI tMBbK 199Ö Veel Texelaars hebben vorig jaar genoten van concertserie „De Muze". Het was een proef, die slaagde. Gemiddeld was de zaal van De Krim bezet door 150 bezoe kers. Vandaar dat voor komend seizoen een nieuwe serie van ze ven optredens is samengesteld. Het programma is nóg afwisselen der en het niveau zo mogelijk nog hoger. De informatiebrochure voor de nieuwe Muzeserie is de deur uit De eerste reacties volgden meteen. „Fantastisch", aldus muziekschool directeur Hendrik Jan Trooster, die de concertserie in samenwerking met Vakantiecentrum De Krim heeft opge zet. „Opvallend is dat bijna iedereen gelijk kaartjes voor alle concerten bestelt. Men vertrouwt erop dat elk optreden goed is." Hij legt uit dat dat ook de gedachte achter De Muze is. „We willen kwaliteit bieden, top-op- tredens. Mensen moeten verlangen naar het volgende concert. Terwijl we het kaartje relatief goedkoop hou den." De Vriendenkring De Muze werd vo rig seizoen gevormd door zeventig Texelaars. „We hebben nu al zon veertig nieuwe aanmeldingenHet lidmaatschap heeft financiële voorde len. Op zondag Van de eerste serie hebben de orga nisatoren geleerd „We hadden toen een woensdagmiddagvoorstelling. Die liep niet. Dat kwam ook omdat de verwachtingen niet werden waarge maakt. We wilden een sprankelende theaterachtige kindervoorstelling, maar het werd een statisch geheel De zeven nieuwe optredens zijn alle maal op zondagen om 14 00 uur Da's echt de beste tijd. Mensen kun nen eerst eten en dan naar het con cert. Vervolgens hebben ze nog tijd over voor een rondje. Want zo ziet de zondag er toch meestal uit?" Naar aanleiding van signalen van bezoekers wordt door De Krim kin deropvang geregeld. Jeugd van 4 tot 12 jaar wordt voor 7,50 per concert bezig gehouden door professionele begeleiders, die op De Krim tal van faciliteiten tot hun beschikking heb ben Het Vakantiecentrum heeft ruime ervaring in de opvang van kin deren, zodat ouders hun kroost met een gerust hart aan de medewerkers kunnen toevertrouwen Violiste Emmy Verhey komt op 6 oktober naar Texel. Ook nieuw is de mogelijkheid om op ieder optreden te worden voorbereid. Muziekschooldocente Manken Stoverinck verzorgt elke dinsdag morgen vóór een concert een bijeen komst waar achtergrondinformatie wordt verstrekt en luistervoorbeelden aan de orde komen. Hierdoor kan het bezoek op zondag een extra dimen sie krijgen Deze bijeenkomsten zijn echter ook aardig voor mensen die niet in de gelegenheid zijn om naar het concert te gaan De kosten bedragen ƒ45,- voor zeven keer, maar de mogelijkheid bestaat ook om slechts enkele bijeenkomsten bij te wonen. Informatie hierover is verkrijgbaar bij de muziekschool. Het eerste concert op zondag 6 ok tober is meteen al een knaller het ensemble camerata Antonio Lucio met soliste Emmy Verhey Dit jonge strijkorkest wordt gecoached en ge leid door de bekende violiste Voorafgaand aan dit eerste evene ment kunnen bezoekers inschrijven (a 17,50) voor een openingsbrunch, die volgens Krim-directeur Martin Warnaar van bijzondere allure wordt Trooster zal een inleiding houden met informatie over de complete concert serie, ondersteund met videobeelden en geluidsfragmenten. Tevens wordt geprobeerd om Emmy Verhey zover te krijgen dat zij het concert van haar ensemble tijdens de brunch persoon lijk toelicht. Tijdens het concert zal de pas 14-ja- rige Mariene Hemmer deel uitmaken van de musici Zij was deze week op HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz via De Lichtboei De Waal: 11 OOu.ds.H R Betting. De Koog: 9 30 u. ds L.O. Giethoorn uit Groningen Den Hoorn: 9 30 u. ds. H R. Betting. Oosterend: 9 30 u. ds. E J Vledder; uitz. via RadioTexel Oudeschild: 11.00 u. ds. E J Vledder. De Cocksdorp: 11.00 u ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 u dhr. Rienstra uit Barsingerhorn. 19.00u geen dienst Oosterend: 14.30 u. bevestiging en intrededienst ds J Vonk. GEREFORMEERDE GEMEENTE In de Ned Herv. kerk van Oosterend 10.00 en 16.00 u. dienst. Wo. 25/919.00 u. ds F Harmck uit Nieuwerkerk a/d IJssel GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. 16.15 uurdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg Geen dienst i v m NHDS-Gemeentedag in Hoorn. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg: 10 OOu.ds.J Visser ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag: 19.30 u dameskoor; uitz. via De Lichtboei Zondag 1045u herenkoor;nevendiensten crèche. Oosterend: zo 9.30 u.; doopviering. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing: 10.30 u. „Hoe behoort u God te dienen?" Wachttorenstudie: 11.20 u. ..Jezus' komst of Jezus' tegenwoordigheid-welke van de twee?' Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter R.A. van den Bent/J. Hoekstra, Kikkertstraat 12. De Cocksdorp. telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00-17 30 u., Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 uur op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tandheel kundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongeval len of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers. 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P. Meuleman), 314669 (C M. van Karsen)of 312270 (J.G de Winter) Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging): Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdelingTexel voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9.00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreek uren: 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9 00-10 00 uur. StichtingThuiszorgTexel. Jonkerstraat 6, Den Burg Kraamhulp: Voor directe kraamhulp opTexel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 322188, buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen-06-11. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel. 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood" tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066 Kunstgebitreparatie: TandtechmekVan Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfondsen particulier praktijk), tel. 312069; b.g.g 06-52804779. Tandtechniek R van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg.Tel 312112. Zaterdag 11.00-12 30 en 15.00-17 00 uur. Zondag 11 00-12.30 uur en 16 00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. televisie te zien in de finale van de NPS cultuurprijs. Het jonge talent nam de viool al op vijfjarige leeftijd ter hand. Na drie jaar kwam ze in een speciale „jong talent klas" terecht aan het conservatorium van Utrecht. Ze volgde masterclasses bij llja Grubert en Zanaïda Gilels en studeert sinds een jaar bij Emmy Verhey. Mariene Hemmer heeft altijd als soliste met orkest opgetreden. Met Emmy Verhey heeft ze verschillende keren het concert voor twee violen van Bach uitgevoerd. Ze heeft ver schillende prijzen gewonnen. Een overzicht Op zondag 3 november speelt en zingt het duo La Passlone een eigengereid mengsel van Italiaanse muziek. Opvallend detail1 cellospeler en zanger Vincent de Lange is op Texel geboren. Het Armando ensemble zorgt op 15 december voor een veelzijdig pro gramma van literatuur en muziek, vol zigeunerinvloeden. De 33-jarige Ivo Jansen is momenteel één van Nederlands meest vooraan staande pianisten. Hij speelt op 26 januari een Bach-programma. Totaal iets anders is Njava uit Mada gaskar, De drie broers en twee zus sen zorgen met snelle tempowisse lingen, klaterende stemmen en akoestische instrumenten voor een bijzonder optreden, dat is doorspekt met rituele invloeden van de twee ethnische groeperingen die op het Afrikaanse eiland leven. Het Rafaël-kwartet met solo klarinettist Jaques Meertens speelt op tweede paasdag (31 maart). De vier strijkers zijn bijzonder goed op elkaar ingespeeld en de solist heeft een enorme staat van dienst. Themaweek Het laatste concert moet een bijzon dere afsluiting van de Muzeserie wor den, ook al wegens de datum 4 mei. Di Gojim is het bekendste „Klezmerorkest" van Nederland Die term staat voor Jiddische dans- en feestmuziek. De voornamelijk uit Friesland afkomstige musici staan garant voor een kleurrijk spektakel. De muziekschooldirecteur zou van de afsluiting graag méér maken. „Het lijkt me aardig om in de week ervoor een aanloop te nemen, bijvoorbeeld door op verschillende lokaties iets te organiseren rond het thema doden herdenking en bevrijding. Dat moetje breed zien. Er zijn tal van organisa ties op het eiland die misschien iets kunnen doen, bijvoorbeeld Vluch telingenwerk of de scholen Het con cert vormt dan een waardige afslui ting." Kaarten bestellen voor de Muzeserie of lid worden van de Vriendenkring kan worden geregeld bij de muziek school. Voor meer informatie. 31 34 93. In De Worsteltent wordt komende tijd iedere eerste zaterdag van de maand een muzikale en culinaire thema avond gehouden. Op 5 oktober wordt gestart met een Spaanse versie. Vanaf 18.00 uur is eten en drinken uit dat land verkrijgbaar en verzorgt flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel een optreden. Vooraf reserveren is niet mogelijk. Het smartlappenkoor komt maandag voor het eerst weer bijeen in de ZDH- kantine, aanvang 20.00 uur Radio Texel verzorgt morgen een rechtstreeks verslag van de Texelrace. De uitzending begint al om 10.00 uur. Dan wordt meteen bekend gemaakt of de wedstrijd wel of niet doorgaat. De start van de surfronde rond Texel is om 12.00 uur bij Paal 9. De sportverslaggevers van de lokale radio zenden uit vanuit een kleine stu dio op het strand bij de start. Zij hou den de luisteraars „live" op de hoogte van de briefing, de start, het wedstrijdverloop en de finish. Radio Texel is te beluisteren via 106.1 FM of 98.5 op de kabel. Het ziet er niet naar uit dat de race door slecht weer moet worden afge blazen, zoals al eens is gebeurd. De straffe oostenwind betekent wel een primeur, want de Texelrace is nog niet eerder met die windrichting ge houden. Vooral op het wad kunnen bij een harde oostenwind hoge snelhe den worden bereikt. Gunstig voor de 56 deelnemers -waaronder zes Texelaars- is verder dat er dan nau welijks branding staat Vrijdag 20 september Rond zwembad Molenkoog wordt een promotietriatlon gehouden voor jong en oud. Start 6/9 jaar 17.00 uur, jeugd ouder dan 9 jaar en volwassenen 18 00 uur In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Eraseri' en om 21.30 uur „Twister". De verzamelaarsafdeling van de historische vereniging houdt vanaf 20.00 uur ruilbeurs in De Witte Burcht. Zaterdag 21 september Om 12 00 uur start op het strand bij paal 9 de surfronde om Texel In Cinema Texel, draait om 14 00 uur „The Goofy Movie" (Neder lands gesproken), om 19.00 uur „Eraser" en om 21.30 uur „Twister" Zondag 22 september In zwempark Molenkoog wordt het zwemseizoen 1996 feestelijk afge sloten, aanvang 12 00 uur Finale tobbeglibber, familie-estafette, tafeltennisdemo, demonstratie Oosterse vechtsporten (12.30 uur), dansdemo en honden- zwemmen (15.30 uur) De hele dag vrijmarkt In Cinema Texel draait om 14.00 uur „The Goofy Movie" (Neder lands gesproken), om 19.00 uur „Eraser" en om 21.30 uur „Twister". In de dienst die om 14.30 uur in de Gereformeerde kerk aan de Peperstraat begint, doet Jelle Vonk intrede als predikant van de Gereformeerde kerk van Ooster end. In de serre van taveerne De Twaalf Balcken in de Weverstraat leest Harry de Graaf voor uit eigen werk, aanvang 16.00 uur Entree f 10,- in clusief consumptie In art gallery 't Posthuys aan de Brink in De Koog wordt om 17 00 uur een nieuwe expositie geo pend. Maandag 23 september In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Eraser" en om 21.30 uur „Twister" Om 19.45 uur begint Jaap Dros een schaaksimultaan in De Witte Burcht, ledereen mag (gratis) meedoen. In de OSG-kantine komen de plattelandsvrouwen van de afde ling Texel voor het eerst in dit sei zoen bijeen. Mevrouw Prins vertelt over de vrouwenconferentie in China. Aanvang 20.00 uur. In de kantine van ZDH in Den Hoorn is de eerste bijeenkomst van het smartlappenkoor; 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-serie over Texel vertoond; 20.00 uur. Entree f2,-. Dinsdag 24 september Vanaf 13 15 is op het bedrijf van de familie Wijtten (Postweg 154) open dag voor melkvee- en vlees veehouders. In Cinema Texel draait om 19 00 uur „Eraser" en om 21.30 uur „Twister". In De Lindeboom begint om 20.00 uur de algemene leden vergadering van de Rabobank Texel. In het Eierlandsche Huis in q Cocksdorp is de eerste klaverjai avond van klaverjasclub Eierlaiy vooraf vergadering. Aanvan 20 00 uur. De afdeling dialect van de histor sche vereniging komt om 200 uur bijeen in d'Ouwe ULO. Oo niet-leden zijn welkom. In theater-restaurant Klif 12 m De Hoorn brengt cabaretier Ane Manuel vanaf 21.00 uur helpt, gramma „Krang" Entree f20,. Woensdag 25 september Van 9 00 tot 12.00 uur hou, peuterspeelgroep 't Sterrekin inloopochtend in de school aarn Gasthuisstraat. In Cinema Texel draait om 140 uur „The Goofy Movie", om 19,o uur „Eraser" en om 21.30 „Twister" Extra afvaarten (halfuur: dienst): vrijdag tussen 9 35 (a vaart Texel) en 16 05 uur(afvaa Den Helder) Er worden geen wachttijden ve wacht. Hoogwater te Oudeschild Vr. 20 Za. 21 Zo. 22 Ma. 23 Dl. 24 Wo.25 Do. 26 Vr. 27 0 30 1.20 2.40 4.30 6.05 7.04 8.26 9.14 13.10U. 14.10u. 15.40 u 17.36 u. 18.35 u. 20.00 u. 21.26 u 22.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uureer- der hoogwater De zon komt 22 septem ber op om 7.24 u. en gaat onder om 19.3: u., 20 september eerste kwartier, 21 sefk tember doodtij Het seizoen zit er bijna op voor zwembad Molenkoog. De afsluiting wordt feestelijk omlijst met tal van activiteiten, waaronder een vrij markt, demonstraties en het be kende hondenzwemmen. Voor de laatste keer wordt donderdag afgezwommen Omdat de deelname groot is. wordt al om 16.30 uur gestart met A. B volgt om 17.30 uur en basis om 18.30 uur. Ouders mogen weer meezwemmen en vanaf 16.15 uur is het zwembad gesloten voor andere zwemmers Voor de derde keer wordt vrijdag een promotie- en jeugdtriathlon gehou den. De jeugd start om 17 00 uur, de volwassenen om 18 00 uur Het zwemseizoen wordt zondag fees telijk besloten. Vanaf 12 00 uur gaan de poorten open en is iedereen (gra tis) welkom. De hele dag is er vrij markt. Deelnemers moeten zelf voor uitstalmateriaal zorgen. De finale van de topglibbercompetitie wordt gehou- Wat moet je als provinciaal socia listisch cabaretier wanneer de mensen MacDonalds, grens verleggende seks en commerciële televisie verkiezen boven vrijheid en idealen? Dan geef je ze waar ze denken behoefte aan te hebben. Krang, dat blijkt Twents te zijn voor binnenstebuiten. Hij zégt zijn enga gement noodgedwongen afgezwo ren te hebben, maar niks is zo goed voor de kleur als binnenstebuiten te wassen... En je hoeft bepaald geen goeie verstaander te zijn om met rode, behoorlijk schone oor tjes de zaal te verlaten. Maks Mulder schreef in het Utrechts Nieuwsblad: „zo'n beetje alles deugt in dit programma." De verhaallijn is intelligent en spits, de conferences worden ontspannen, origineel en met een overdaad aan goeie grappen gebracht en de liedjes vormen kleine, op zichzelf staande verhaaltjes die een belangrijke meerwaarde krijgen door Manuels rauwe stem en de sub tiele o-zo muzikale gitaarbegeleiding. Verfrissende zelfspot en verwonde ring waar het met de wereld zonder waarden en normen naar toe gaat. Ongegeneerd geeft hij toe dat hij be langrijke momenten heeft gemist omdat hij toevallig net even met een zeker lichaamsdeel zat te spelen. Seks speelt een rol, maar ook het vallen van de Berlijnse muur, Veronica, oorlog, het al dan niet heb ben van kinderen, enzovoort KRANG is dwars. Tegen het heil in. KRANG is op het gras lopen. Door rood licht rijden. Op Marx vallen. KRANG is het donker. Als de rest slaapt. KRANG IS GNARK. Gesubsi dieerd de wereld verbeteren. Theater-restaurant Klif 12, Den Hoorn, dinsdag 24 september, aan vang 21.00 uur, entree ƒ20,00, vriendenprijs ƒ15,00, diner vooraf mogelijk, tel. 319633. Morgen maken de leden van Scouting Texel het jaarlijkse reisje als opening van het verenigingsseizoen. Met twee bussen gaan ongeveer 75 leden naar het Dolfinarium in Harder wijk. In verband daarmee wordt die dag in Den Burg geen oud papier opgehaald. den, evenals de familie-e Daarvoor kunnen teams van vier sonen uit eén familie (maximaal gastzwemmer toegestaan) zich geven bij het zwembad. Tevens een demonstratie tafeltennissen Tetak. Om 12.30 uur worden de vi sporten Shao Lin Kempo en A getoond en dansen drie meiden spetterende demo. Het hou zwemmen om 15.30 uur is 6 kend en altijd weer aantrekkelijl derdeel van de jaart seizoenssluiting. In meditatiecentrum Prem Man Oudeschild starten twee cursus Op 25 september „Chakra's infc ging", een ervaringsgerichte ke making met de betekenis end» king van de chakra's. Doel va cursus: gevoeliger worden vn eigen energie en beter leren luisf naar de signalen van je lichaar wordt gewerkt met lichaamsi ademtechnieken, visualisatie en bewustwordingsoefeningen Op 2 oktober start de cursus.l tioneel Lichaamswerk". In dezej wordt gewerkt met zachte structuren, zoals rebirthing, ai meditatie en de Quantum I Breath (Jeru Kabbal). Daarnaas men Reichiaans Lichaamswert energetica, dans, ontspaan oefeningen en meditatie aan to Doel van de cursus is chroni spierspanningen te verlichten of lossen. Voor meer informatie: Ratnaml tel. 314013. De afdeling Texel van de platte® vrouwen heeft voor de opeto avond van het nieuwe seizoen vrouw Prins uitgenodigd. Zij isze van de Nederlandse Bond Plattelandsvrouwen en vertelt ove ervaringen die ze heeft opgedas China tijdens de VN vrout conferentie. De bijeenkomst is maandag kantine van OSG de Hogeberg.i vang 20.00 uur. (ADVERTENTIE) OP HET VAN DE AVIFAUNA VAN ft Door Adriaan J. Dijksen M.M.V. Frits-Jan Maas en Cor Smit

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2