Week poetsen en drie nachten niet slapen leer vechtsporten ivelkom bij Shima Texel niet geboeid door Friese kaatsers ZDH en Kaagvogels naar gelijkspel Eilandcompetitie tennis Eilandcompetitie volleybal Verrassingen in tennisfinales bij Heri Hodie Clubwedstrijd pony's en paarden: TEXELSE y COURANT Koog mist mei kansen ikampioenschap van Tevoko H vergadert H heeft weer niorenelftal Geus prolongeert tennistitel Sportvissen Schaker Jaap Dros geeft simultaan Libertel-abonnement breder verkrijgbaar Samen mediteren Inloopochtend peutergroep Basketbal De Mareis Collecte voor Nierstichting Dansclub Madira in Eiercoogh •oren van ZDH in hun nieuwe shirts. Achter vlnr: coach Nils Seifert, Willem Arbiter Sleben Wassenaar ziet geconcentreerd toe op een sportief verloop van de kaatsontmoeting op de speelweide. (Foto Gorard Timmerman ..Net een grote kluit mieren die door elkaar loopt.Aldus omschreef een Texelse toeschouwer zijn onbegrip over het kaatsspel dat 24 Friezen zondag op de speelweide in Den Burg beoefenden. Het handjevol bui tenstaanders kon er merendeels geen touw aan vast knopen hoe acht ploegen op vier speelvelden gelijktij dig aan het kaatsen waren Ontzag was er wel voor de wijze waarop de Friezen het balletje met de handpalm ZDH heeft in een spannende wed strijd voor het eerst sinds maan den eens niet de volle winst be haald. In Kolhorn moesten de Hoornders tegen het sterke Kaagvogels in een gelijkspel be rusten. Met de 2-2 waren beide ploegen uiteindelijk tevreden. Vooraf had ZDH uiteraard op een overwinning gehoopt en er stiekem ook een beetje op gerekend. Door de successen in de beker en de flitsende competitie-opening tegen Oosterend vorige week waren de verwachtingen hoog gespannen. Ten onrechte wel licht, want Kaagvogels - dat vorig jaar al een behoorlijke ploeg had - ver sterkte zich deze zomer met een aan tal spelers van Schagen en VZV, clubs van de sterkte van Texel '94. ZDH en Kaagvogels hielden elkaar vrijwel voortdurend in evenwicht. Tij dens het eerste half uur was de thuis ploeg iets meer in balbezit, maar ver schenen de Hoornders vaker dreigend voor het doel van de tegen stander. Na 25 minuten namen ze op gelukkige wijze een voorsprong, toen Jan Willem Kraay een voorzet wilde geven maar de bal tot zijn eigen ver bazing over de vertwijfeld grabbe lende keeper in het doel zag belan den. Een paar minuten later was het alweer gelijk, toen de rechterspits van Kaagvogels de ruimte kreeg om ver woestend uit te halen. Het begin van de tweede helft was voor ZDH. Stefan Bousma was ech ter een aantal malen ongelukkig in de afwerking. De actieve spits onder scheidde zich wel door voortdurend paniek te zaaien in de achterhoede van de Kolhorners Enigszins tegen de verhoudingen in werd het na twin tig minuten 2-1, toen de buitenspel- val van de Hoornders te laat dicht klapte. De sterk keepende Christiaan Stolk was kansloos op de inzet van eén van de middenvelders van Kaagvogels. ZDH-coach Hans van der Park be- Zondag start de najaarsronde van de eilandcompetitie tennis. Er worden vier wedstrijden gespeeld in poules van vijf (halve competitie). Pro gramma en deelnemerslijsten wor den zo spoedig mogelijk bezorgd. Uitslagen steeds meteen na de wed strijden doorgeven aan de wedstrijd leiding (tel. 316301). Deuce 09.00 uur J. Beyert-MI Land 09 00 uur R Verduyn-A Westerlaken 10.00 uur J. Beerlmg-F.Schraag 10 00 uur Tv Koppen-I. Land 19.00 uur J. Zoetelief-F. Stolk Hert Hodie 09.00 uur E. v. Bommel-H de Porto 09 00 uur H. Schraag-M. v/d Wetering 10.00 uur L. Saal-D. Bol 10 00 uur A. Saal-I. Huisman 19.00 uur N. Ooyevaar-R Mulder Koogerslag 09 00 uur P. Brons-B Tromp 09.00 uur N. Erwich-R. Siebinga 10 00 uur A. Kamstra-J. Joosten 10.00 uur M. v Liere-V. Koot Oosterend 10.00 uur E. Dankers-L. Mantel 10.00 uur B. v/d Wetering-M Taat vele tientallen meters over het veld joegen ..Ouderwets degelijk kaats- werk De speelweide voldeed prima. Lekker vlak en het balletje stuiterde prima", aldus organisator Laurens van Kooten. De Friezen waren zaterdag op het eiland neergestreken en hadden de middag benut om het eiland te ver kennen en de avond om een blik in het nachtleven te werpen De uitspat ting weerhield ze zondag niet van een rumoerig treffen, dat volgens arbiter Sieben Wassenaar een sportief ver loop had sloot zijn ploeg vervolgens vol op de aanval te laten spelen. Zonder veel succes aanvankelijk, want de spelers van Kaagvogels putten moed uit de voorsprong en gingen allengs makke lijker spelen. Gelukkig voor de Hoornders revancheerde Stefan Bousma zich twaalf minuten voor het einde op een prachtige manier, door de bal tussen twee verdedigers in onder controle te brengen en de keeper met een subtiele voet beweging te verslaan. Zijn vreugde spurt over het hele veld was daarna zeer begrijpelijk. Uitslagen: Dinsdag 17 september Tatenhove1-OSG 2-1 ABN/Amro-Cocky's kapsalon 3-0 Maarcobouw-Perfect Body's 3-0 Paal 9-Handicap '94 0-3 Grote Slock-Graaf Spuiterij 0-3 LenR-Fitt 0-3 EcoMare-Tatenhove2 2-1 Rabo-Dennenoord 2-1 Slag. Beverdam-VVV 0-3 Wiersma Antiek-Top Tien 1-2 Grote Slock(v)-Smash'68 1-2 ABN/Amro-Bosma woning 3-0 Timmers bakkerij-Jozefschool 1-2 Haarstudio-Beautique Texéle 3-0 Leydekkers-Nioz 0-3 Khf12-De Vlier 2-1 Ouestion-lepe de Boer 2-1 Programma: Dinsdag 24 september Veld A mannen: 18.30 u. Super-Maarcob. Pert. Bodies 19.15 u. Teso-Perf Bodies Super 20.00 u Kobeko-Tatenhovel Teso 20.45 u. Paal9-Graaf Sp. Tatenhovel 21.30 u12Balcken-OSG Paal9 Zaterdag is het zover. Dan wordt bij manege Akenburg de onderlinge wedstrijd van De Waddenruiters en De Kleppertjes gehouden. Vergele ken met andere hippische evene menten misschien niet zo groots, maar voor veel jonge 'hippofielen' gaat er een week poetsen en drie slapeloze nachten aan vooraf. De bekende schrijvende bioloog Midas Dekkers heeft al eens een po ging gedaan te verklaren waarom meisjes vóór hun zestiende vaker op pony's vallen (..die met hun dikke harige buiken veel weg hebben van de echtgenoot waar ze later mee op gescheept zullen zitten") dan op jon gens Feit is dat ook op Texel de da mes bij ponyclub De Kleppertjes veruit in de meerderheid zijn. Meeste jeugd zet de eerste schreden op het hippische pad bij de maneges die in de zomermaanden ook voor toeristen actief zijn. In de wintermaan den kan een pony ..in de kost" wor den genomen en zo worden uitgepro beerd ol het ware liefde betreft Een eigen pony betekent bijna altijd lid worden van de ponyclub Niet al- Van 31 augustus tot en met 15 sep tember werden in De Cocksdorp op de tennisbanen van het Eierlandsche Huis de club kampioenschappen van Heri Hodie gehouden. Ondanks de wat gerin gere opkomst had toernooi leidster Els Ooyevaar er een gevarieerd evenement van gemaakt. In de fi nales tijdens het slotweekend wa ren diverse verrassende wendin gen te zien. In alle onderdelen waren poules ge maakt. De winnaars daarvan speel den in het slotweekend kruisfinales en finales. De mixed dubbels waren als apart toernooi op 7 en 8 augustus afge werkt Diverse finales kenden een verras send verloop. Zo werd bij de dames dubbel het duo Ooyevaar/V.d Linde onverwachte winnaar in de finale te gen V d Bent/Westdorp terwijl ze de wedstrijd in de poule nog royaal had den verloren. Ook de finale heren dubbel liet een spannende partij zien Vader en zoon Saai bonden de strijd aan met vader en zoon Van Bommel. Nadat de eer ste set met 6-0 in het voordeel van de „Salen" was beslist leek mets hun op mars naar de eindoverwinning meer te kunnen stuiten Vooral Arjen Saai had een flinke vormverbetering tij dens het toernooi laten zien Het duurde tot diep in de tweede set voor dat de Van Bommels terug konden komen Verrassend wisten ze het verloren terrein terug te veroveren en de wedstrijd alsnog op hun naam te schrijven (6-0,4-6,2-6). Hiermee pro- Veld B Tevoko vrouwen: 18.30 u. Tevoko 21.30 u Question-de Vlier de Boer 22.15 u. de Boer-Zeilmakerij Question Veld C vrouwen: 18.30 u. Westerl.-Nokanto DurperDrup 19.15 u. Eierl Huis-DurperDr. Westerl. 20.00 u. Rival-TopTien Eierl Huis 20.45 u. Wiersma-Smash'68 TopTien 21.30 u. Gr. Slock(v)-Bosma Wiersma 22.15 u. Visser b.-Timmers bak. Slock Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194) leen wordt daar op gezellige wijze de rijkunst bevorderd, het is ook een plek waar ouders terecht kunnen met hun vragen, als zij met zoveel kennis heb ben omtrent de hobby van hun kroost. Het rijden in clubverband betekent echter ook meedoen aan wedstrijden De leden van De Kleppertjes en De Waddenruiters geven het hele jaar door acte de présènce op diverse overkantse evenementen en in veel gevallen met succes. De stap naar dergelijke wedstrijden is echter nogal groot voor beginnende ruiters. Voor hen zijn de onderlinge wedstrijden een mooie gelegenheid om ervaring op te doen. Het rijden van een wedstrijd is met niks. Er moet driftig worden geoefend op de dressuurproef en het springen van de hindemissen. Gaat in de trai ning iets mis. dan kan het altijd op nieuw worden geprobeerd. Maar tij dens de wedstrijd moet alles in één keer goed Met alleen rijden ben je er niet Rijdier en ruiter (amazone, in het vrouwelijke geval) dienen tiptop voor de dag te komen. Pony's en paarden hebben de akelige gewoonte in stal en wei te rollen, zodat daar heel wat borstel- beurten aan te pas komen. Boven dien is het een sport van tradities, die «rste wedstrijd van het teizoen heeft SV De Koog urstellend gelijkspel be- tt elftal van trainer Gerrie m liet thuis tegen ird een groot aantal opge- nsen liggen. speelde over het algemeen fe wedstrijd. Er werd strijd aanvallen werden mooi tn tegenstander Kreileroord en enkele kans Dit spel Ie in de eerste helft met in m. Kansen voor onder an- Schot en Bernard Ipenburg 'benut. 1 volgden nog meer hache- enten voor het Kreileroord- a' telkens ontbrak het De geluk De afwezige Martijn doorgaans een koele flutter, werd dan ook node 'kil kwam De Koog op voor een perfect genomen J P van Dick van Straalen j* tövan der Stap die na goed P tnvan Bernard Ipenburg bij Paal met het hoofd de ver sprong liet aantekenen, tegon hierna wat slordiger te voetbalen en liet Kreileroord te ver komen. Een aanvaller van Kreileroord liet zich in het strafschopgebied van De Koog theatraal vallen en de scheidrechter gaf de bezoekers een strafschop. In eerste instantie keerde Jan Plaatsman deze, maar toen de Koger achterhoede te weifelend uit verdedigde was het dezelfde Kreileroord-speler die een tweede kans op een doelpunt niet liet liggen Krampachtig zocht De Koog daarna nog de aanval. Bernard Ipenburg had de winst nog op zijn slof toen hij de bal na goed doorkoppen van Bob Bleyerveld ineens op doel schoot, waar aannemen van de bal beter zou zijn geweest. Verder werden de Kogers op het eind van het duel ge dupeerd toen gelegenheids-rechts back Pieter List genadeloos van ach teren werd neergehaald door een Kreileroord-verdediger. De man in het zwart wuifde de overtreding echter, tot ontsteltenis van eenieder, weg. De jonge Koog-speler moest worden weggedragen op de brancard met een ernstig uitziende blessure. Toch is de balans na dit duel met alleen negatief. Want duidelijk werd dat het elftal van trainer Plaatsman gestalte begint te krijgen. De nieuwe spelers Danny Borgo en de sluwe Dick van Straalen speelden een meer dan ver dienstelijk eerste competitiewedstrijd. (Foto Gorard Timmorman) gia kan voortaan niet alleen joworden gedaan, maar ook odo. Het bestuur heeft deze <e groep die zich met deze ie sport bezig houdt, defini- leclub opgenomen. Door de afdeling is Shima voortaan Jovereniging. Dit geeft de ikheid voor andere vecht- op Texel om zich bij de m te sluiten. •be budovereniging bestaat he takken: judo voor gehan- leugdafdeling judo en Er is één overkoepelend be- :estaand uit Dick Schermer sr), Tom Dijksterman (secre- Ruud van Oosten (penning- rlderlinge titelstrijd tussen teams van Tevoko wordt :n op de laatste dinsdag van aand in sporthal Ons Genoe- ploegen spelen een set tot en tegen elkaar. Om teams ichillend niveau toch gelijke le bieden wordt in handicap I, waarbij het op papier zwak- m een puntenvoorsprong asdag a.s is de eerste keer. iramma voor die avond is: beginstand Scheidsr imes 3-Heren 3. 13-0 Jeugd A aen 3-Jeugd A, 0-16 Dames .3 •igd A-Dames 3. 2-0 Heren 3 eren 2-Dames 2. 0-12 Heren 1 emes 2-Heren 117-0 Heren 2 eren 1-Heren 2. 0-10 Dames 2 smging ZDH houdt vrijdag 27 er haar jaarlijkse leden- lïig. Dat gebeurt vanaf 20.30 _|ntme De Spil. na afloop van ng. Op de agenda staan :er bestuursverkiezingen. Jaap Lap en secretaris - mmets zijn aftredend maar aar. van afkalving zit er weer IDH. De seniorenafdeling is d met een tweede team en reen juniorenelftal. Om de :n een passende outfit te vonden de zwaluwen jnacker en Henry van der El iurant/café Het Wapen van jeid als shirtsponsor op te Ie junioren beleefden tegen in hectische wedstrijd Met ten de Hoornders een 5-1 ïg opgebouwd, maar uitein- loor ZDH met 5-7. meester). Daarnaast heeft elke afde ling een eigen commissie die zich bezig houdt met het organiseren van toernooien en andere activiteiten. De afdelingen beheren elk een eigen budget Shima staat open voor de aansluiting van andere (Oosterse) vechtsporten, aldus voorzitter Schermer ,,Er kun nen méér groeperingen onder de zelfde paraplu. Anderen kunnen daartoe het initiatief nemen. Samen sta je sterker richting bond, ge meente, sportraad, enzovoort. Bij voorbeeld met de huidige huis vestingsproblematiek rond sportzaal De Ferrever kunnen we ons als blok opstellen. Daarnaast betekent de samenwerking een stimulans. Je leert van elkaar en activeert andere afde lingen om iets te ondernemen." Tijdens de seizoensluiting van zwem bad Molenkoog zal Shima meewer ken aan een demonstratie van Japanse vechtsporten. In de afgelopen twee weken zijn de clubkampioenschappen van Deuce afgewikkeld. In het enkelspel werd gespeeld in verschillende speel- sterkten, waarbij de winnaar van de hoogste speelsterkte voor een jaar clubkampioen is. Bij de dames won Janny Zutphen die daarmee de wisselbeker heeft overgenomen van Alie Boeijen, bij de heren is het kam pioenschap behaald door de 17-ja- rige Hans Geus die daardoor de vo rig jaar veroverde beker nog een jaar lang mag houden. De resultaten die behaald zijn in de overige categorieën en in de dubbel spelen zijn: Dames Enkel D1 en C. 1 Janny Zutphen (clubkampoene). 2 Joke le Roux; Heren En kel D1 en C 1 Hans Geus (clubkampioen), 2 Hans Boswijk, Dames Enkel D2 1 Hannie Hoogenraad, 2 Liesbeth Mantel, Heren Enkel D2 1. Leo Saai, 2 Koos Doeven; Dames En kel E' 1 Louise van der Sluis, 2 Irene Rijpstra, Heren Enkel E 1 Tom Bakker, 2. Bas van Veen; Heren Enkel 50+ 1 Mancus van de Wetering. 2 Hans de Porto. Dames Dubbel. 1 Els Postma/Janny Zutphen, 2 Joke le Roux/ Alie Boeijen, Heren Dubbel 1 Simon Brand/ Marcel Boogaard, 2 Hans Geus/Koen van Bommel. Gemengd dubbel 1 Yvonne Brand/ Emile Keyser. 2 Anneke Boswijk/Hans Bos wijk. De eerste viswedstrijd na de zomers top bracht zondag alleen het bestuur van de club naar het strand bij de vuurtoren. Zij waren geen reclame voor hun vereniging, want er werd niets gevangen. De volgende wedstrijd is zondag 29 september bij de Asfaltmolen van Oudeschild, aanvang 08.00 uur. Boudreau, Arjen Lap, William Pijnacker, Boite Witte, Michiel Drijver, El, Jeroen Groot, Sjoerd Groeskamp, Milton Verseput en Daniël Terpstra. Bakker, Hessen van Faassen, Sander de Ridder en Maarten Minnes. vnuuMU acritivitJtM Een goed gebruik onder de Texelse schakers is de seizoens opening door middel van simul taanseance door de kampioen van vorig jaar. En dat was andermaal Jaap Dros, die zijn twintigste titel in successie in de wacht sleepte. Voor de verslagenen is het uur der wrake echter aangebroken wan neer zij maandagavond gezamen lijk de strijd aanbinden met de kampioen. Ook thuisschakers zijn maandag welkom. Hoe groter de opkomst, hoe moeilijker Dros het krijgt, omdat hij dan tegen meer schakers tegelijk moet strijden. Texels beste schaker is echter een ervaren simultaangever die doorgaans hoge scores haalt in deze discipline Jaap Dros heeft het vermogen om razendsnel de stellingen te analyse ren en daardoor de juiste zetten op het bord te toveren Omdat de simultaangever het natuurlijk moeilijk heeft tegen zovele tegenstanders, zijn er een paar regels die het iets makkelijker voor hem maken. Dros Abonnementen op het telefoonnet werk van Libertel zijn op Texel niet alleen verkrijgbaar bij Langeveld de Rooy. Dit in tegenstelling tot een eer der bericht. Wél heeft LenR als enige een contract afgesloten met Liberfone, een onderneming die uit sluitend Libertel-abonnementen aan biedt. Landelijk zijn er echter ook on afhankelijke verkooporganisaties die zowel Libertel- als PTT-produkten in hun pakket hebben Eén van de aansluitpunten is de Expert-winkel van de gebroeders Schoorl in Den Burg longeerde Koen van Bommel zijn derde kampioenstitel Het toernooi werd afgesloten met een gezellige barbecue. Uitslagen: Heren enkel; 1Koen v. Bommel; 2. Arjen Saai. Dames enkel; 1 Mieke v/d Bent. 2 Ditte Westddorp Heren dubbel: 1. Koen v. Bommel Ed v Bommel; 2. Leo Saai Arjen Saai. Da mes dubbel A: 1 Els Ooyevaar Coby v/d Linde. 2. Mieke v/d Bent Ditte Westdorp Da mes dubbel B: 1 Dinny v Tongelen Thea Gerritsen. 2. Anja v/d Heide Marnet Bakker Mixed dubbel 1Koen v Bommel Ditte West dorp, 2 Robbert v/d Bent Mieke v/d Bent Oudste jeugd meisjes: 1 Ingrid Saai, 2. Alicia Saai Oudste jeugd jongens 1 Mikel Knippen berg, 2. Dirk Jan Saai Jeugd 12 tot 14 jr 1. Maarten Broekman 2. Dick Hooyschuur Jeugd tot 12 jr. 1 Josien Westdorp. 2 Merel v/d Linde heeft aan alle borden wit en op het moment dat hij aan het bord komt. moet er gezet worden door zijn tegen stander. Dit houdt het tempo hoog, waardoor de overige spelers weinig bedenktijd krijgen. De simultaan is in De Witte Burcht en begint om 19.45 uur. De deelname is geheel gratis. De competitie, waarin Dros zijn titel zal trachten te verdedigen, begint een week later (30 september) Op die avond begint ook het jeugdschaak weer. Deze schaaktraining is bedoeld voor alle Texelse kinderen, of ze nou goed kunnen schaken, een beetje of nog helemaal niet. De jeugd- trainingen worden iedere maandag avond tussen 19.00 en 20.00 uur gehouden in de Witte Burcht. Meditaliecentrum De Aleph in de Weverstraat houdt dit seizoen twee meditatieprogramma's. Op zaterdag ochtend om de drie weken wordt een cursus gegeven onder de titel „Me ditatie in het dagelijks leven". De na druk ligt hier op de integratie van mediteren en dagelijks handelen. Er wordt geput uit zowel christelijke als boeddhistische bronnen. Daarnaast wordt vanaf eind september elke maandagavond van 19.00-20.00 uur een vast meditatie-uur gehouden voor mensen die gemeenschappelijk willen mediteren Dit uur is bedoeld voor mensen die willen beginnen met een dagelijkse meditatiebeoefening, of dit al doen. Gemeenschappelijke meditatie op een vast tijdstip helpt om de eigen meditatiediscipline te verste vigen; daarbij geeft de groepsenergie de concentratie een grotere diepte. Informatie. Arien en Mirjam van Erkelens, tel. 319449 Peutergroep 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat houdt woensdag 25 september van 9.00 tot 12 00 uur een inloopochtend met als thema de herfst. Het najaar biedt veel vermaak voor de peuters. Wat er dan te bele ven is. zoals materialen uit de natuur en het zingen van herfstliedjes, wordt gedemonstreerd op de peuter ochtend. Ouders mogen peuters meenemen. Er is koffie, thee en fris drank. Voor basketbalvereniging De Mareis begint morgen de bondscompetitie. De eerste wedstrijden zijn in de Burg. De Koninghal. Het damesteam is als eerste aan de beurt om 17.30 uur te gen Zeemacht 2. Om 18.30 uur spe len de heren tegen JBC/N 2. Arjen Saai raakte tijdens het toernooi steeds beter op dreet en bereikte twee rmales. (Foto Robben van den Bent) niet allemaal even praktisch zijn Wat te denken van het voorgeschreven tenue met de lichte rijbroek en het witte dekje onder het zadel Hou dat maar eens een hele dag schoon in de buurt van een paard. Vooral voor debuterende ruiters is een onderlinge wedstrijd een span nend en serieus evenement Het is tevens een graadmeter voor hun ni veau. Dat de meer geroutineerde leden van de clubs merendeels verstek laten gaan is jammer, maar begrijpelijk. Zij rijden door het jaar heen meerdere wedstrijden en zijn blij eens een weekend niet te hoeven. Wel zijn de meesten aanwezig voor het verlenen van hand- en spandiensten. Enkele ruiters maken gebruik van de gele genheid om een jong paard aan de wedstrijdsfeer te wennen. Anderen, pas gepromoveerd naar een hogere klasse, willen eens kijken wat de jury vindt van hun optreden, zonder dat dat consequenties heeft. De punten behaald op een onderlinge wedstrijd tellen namelijk niet mee. Het is een dag waarop vooral de jon gere ruiters eens in het middelpunt van de belangstelling staan. Aanmoe digingen van publiek zijn daarbij zeer welkom De wedstrijden worden gehouden bij manege Akenburg. Om 09.30 uur begint de dressuur en om 12.00 uur het springen. Bij slecht weer wordt binnen gereden. Entree is gratis. De feestelijke prijs uitreiking is 's avonds in De Zilver meeuw. Ook op Texel gaan volgende week vrijwilligers op pad om te collecte ren voor de Nierstichting. Er zijn nog collectanten nodig. Belang stellenden kunnen terecht bij Elly Heerschap-Verstegen, Witte Kruis- laan 33, Den Burg, tel. 31 31 73. Landelijk bedroeg de collecte-op brengst de afgelopen jaren ruim zes miljoen gulden De Nierstichting kon hiermee veel patiënten helpen. Bij voorbeeld via het financieren van wetenschappelijk onderzoek naar het ontstaan en voorkómen van nier ziekten. Ook bevordert de stichting de mogelijkheden van transplantatie. Verder kunnen de 20.000 Neder landse patiënten directe financiële hulp krijgen. Dansclub Madira geeft de lessen ko mend seizoen in jeugdherberg De Eiercoogh aan de Pontweg Omdat de nieuwe lokatie niet voor half okto ber beschikbaar is, gaan de lessen met op 30 september maar op 14 oktober van start. De lessen zijn op maandag, dinsdag, woensdag en donderdagavond De dansen zijn Engelse wals, quickstep, tango, cha- cha-cha, jive, slowfox en rumba. Voor meer informatie en opgave (tot 1 ok tober) bij Dansclub Madira, tel. 314007.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7