Ballet en S voor basisscholen Panorama scoort met blues-arrangement <m> I Spetterende start concertserie De Muze Toren straks onder zeil TEXELSE^? C0URANT Opvallend schip in Oudeschild Bluesweekend houdt gouden formule Agenda teso Plagwerkzaamheden in natuurgebieden Fibromyalgiepatiënten oefenen in Calluna Handboogschieten Kofferbakmarkt DINSDAG 8 OKTOBER 1996 Danser André de Jong, verkleed als vogel, laat zich door het jeugdige publiek van dichtbij bekijken (Foto Gerard Timmerman) Een enkel kind vond het maar niks. maar de meesten vonden het prachtig. Hun eerste kennismaking met het fenomeen theater. Voor leerlingen uit het basisonderwijs was dat de dansvoorstelling Paradiso van de groep Dansend Hart uit Utrecht, dat onderdeel uit maakt van het kunstproject ..Ver langen Op muziek van Stravinski dansten de talenten Krista en André de Jong voor de ogen van het jonge publiek de sterren van de hemel. Een enkel kind kreeg er een spontane huilbui van terwijl de meeste klasgenoten in la chen uitbarstte toen de hoofdrol speelster haar koffer theatraal liet vallen op het podium van Het Pavil joen van De Krim. Het verhaal draaide om twee vogeltjes in een park De kinderen waren getuige van het spel van avances dat wel door grote mensen wordt bedreven De minnaars begrepen elkaar echter verkeerd, waarop één vogeltje haar koffer pakte. Tot veler opluchting kende de show toch een happy end. zodat de jeugd opgetogen naar huis kon. Het tvas een bittere pil voor de ouders die hun kroost met de auto naar De Cocksdorp hadden gebracht zelf niet de voorstelling mochten bij wonen. maar elders de afloop van het stuk moesten afwachten En dat ter wijl er in ieder geval vrijdag voldoende plekjes vrij waren. Maandag en dins dag speelde Paradiso het stuk ..De engel en ik". Veel bekijks trok zaterdag de driemaster ..Europa" uit Amster dam. die Oudeschild aandeed Het oorspronkelijk Deense schip dat in 1911 werd gebouwd, is 57 meter lang en voorzien van mas ten van 33 meter. De oppervlakte zeilen bedraagt maar liefst 1020 m2. De bemanning bestaat uit 13 koppen en er is accommodatie voor vijftig passagiers De Eu ropa" wordt voor charter- doeleinden gebruikt Het schip, dat Texel niet eerder heeft aan gedaan. leverde vooral bij avond een sprookjesachtig schouwspel op. zoals blijkt uit deze foto van Bert Koning. Tot diep in de nacht uit je dak op de blues en 's middags banjeren langs een bulderende Noordzee... Proef de herfst! De slogan waar mee NHJC-jeugdherberg Pano rama het bluesarrangement promoot is aangeslagen. Met 130 gasten is de jeugdherberg komend weekend volledig volgeboekt. Voor de negende editie van het bluesfestival dat vrijdag, zaterdag en zondag in Den Burg losbarst heeft de organiserende vereniging Texel Jazz twaalf bands gestrikt. Het bluesprogramma biedt volop va riatie. De vrijdag is met verschillende bluesrockformaties, zoals Curtis Knight en Blues Clinic, vooral afge stemd op de echte liefhebbers. Zater dagavond is het repertoire met onder andere een boogie woogie-act in De Lindeboom wat breder In het horeca- complex van de familie Stiekema, in- De Panorama-blues. Bedrijfsleider Anne van der Velde en kok Theo Sloelinga geven een voorproefje op het bluesfestival. (Foto Gerard Timmerman) Dinsdag 8 oktober Vanaf 13.00 uur worden op heel Texel zakken kleding en schoenen opgehaald in het kader van de jaarlijkse actie „Geef ons de zak". Mocht rond 16.30 uur blijken dat zakken zijn vergeten, dan kunnen deze tussen 16.30 en 17.30 uur worden gemeld via telefoon 06-53 170 280 waarna ze alsnog worden opgehaald. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen in het raadhuis. Rechtstreekse uit zending door Radio Texel. In Cinema Texel draait om 20 30 uur „Independence Day" De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO Ook met-leden zijn welkom Woensdag 9 oktober Van 14.00 tot 20.00 uur wórdt in De Buureton een modeshow voor ouderen gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „A Goofy Movie" en om 15.30 uur „Independence day". Bridgeclub Alert houdt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een drive ten bate van Unicef, aanvang 20.00 uur Inschrijfgeld (5,- per persoon. Donderdag 9 oktober In Cinema Texel draait om 20 30 uur „Independence Day". Vrijdag 11 oktober Van 17.00 tot 18 00 uur wordt in café In den Grooten Slock recep tie gehouden ter gelegenheid van de inschrijving van het 500e lid van de Multifunctionele Ezelvereniging i.a. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur „Independence Day" Om 22 00 uur begint in de café's van Den Burg het Blues Festival (tot en met zondag). Zaterdag 12 oktober In Cinema Texel draait om 14.00 uur „The Goofy Movie" en om 15.30, 18.30 en 21.30 uur „Independence Day". De jeugdclub van Oudeschild heeft een disco-avond in 't Skiltje, aan vang 20.00 uur Entree niet-leden f2,50. In Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt vanaf 20.00 uur bingo gespeeld In de café's van Den Burg wordt om 22,00 uur het blues festival voortgezet. Extra afvaarten (halfuursdienslj; vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober tussen 9.35 (afvaart Texel) en 16.05 uur (afvaart Den Helder). D$ afvaarten van 10 05 uur van Den Helder en van 13.35 uur van Texel zijn echter uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden ver wacht. Hoogwater te Oudeschild Di. 8 5.04 en 17.40 u. Wo 9 6.40 en 19.17 u Do 10 7.34 en 20 05 u. Vr. 11 8.25 en 21.06 u. Za. 12 8.55 en 21.46 u. Zo 13 9.45 en 22.05 u. Ma. 14 10.25 en 22.35 u Di. 15 10.54 en 23.16 u Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 13 oktobercp om 8 01 u en gaat onder om 18 48 u., 12 oktober nieuwe maan, 15 oktober spring- In de natuurreservaten De Muy en Bleekersvallel Is gisteren ge start met plagwerkzaamheden. Staatsbosbeheer (SBB) hoopt hier mee de plantengroei in beide duin gebieden te bevorderen. In De Muy neemt de firma Lont uit Wieringen 1,7 hectare onder handen Op de hoek van het slag door de Nederlanden en het slag langs de Bertusnol wordt de humuslaag verwij derd van een terrein dat een jaar of zes geleden nog weiland was. SBB wil hiermee de relatief voedselrijke bovenlaag verwijderen, zodat er zich planten kunnen vestigen die beter in deze duinvallei passen. Gelijkertijd gaat Tatenhove BV uit Oudeschild aan de slag in de Bleekersvallei. SBB heeft een deel van het terrein daar al laten „spragelen" (kruising tussen maaien en plaggen). Nu kan blijken welke methode het beste resultaat heeft. De Bleekersvallei is een oude duin vallei die rond de eeuwwisseling als weidegrond is gebruikt. Om dit gebied in cultuur te brengen is vorige eeuw de Moksloot tot in de vallei aange legd. Het gebied verdroogde echter te sterk en is weer aan de natuur over gelaten. „We hopen op terugkeer van duin- heide. Het is de vraag of dat met spragelen alleen zou lukken", aldus Erik van der Spek van SBB Om dat te bevorderen zou het gebied ook wat natter moeten zijn. Als gevolg van kustafslag en wateronttrekking door het bos is het grondwaterpeil ge daald. Door plaggen, waarmee het maaiveld wordt verlaagd, wordt dit effect iets beperkt. De bij het plaggen vrijkomende grond wordt gebruikt om een wandelpad in De Muy en een ruiterpad in De Den nen te verbeteren. Een groep fibromyalgiepatiënten, dat is een vorm van wekedelen reuma, start vanavond om 18.30 uur in zwemparadijs Calluna met lichte oefeningen te water. Het pro gramma wordt begeleid door sportinstructeur Michel Gomez. Lichte (rek)oefeningen helpen veel patiënten die aan de ziekte lijden om verkramping van spierweefsel tegen te gaan. In Calluna worden gedu rende een half uur lichte oefeningen in het water gedaan Daarna kan men gebruik maken van de whirlpool. Niet alleen mensen met fybromyalgie, maar ook patiënten met een andere spierziekten zijn welkom Vanavond moet gezien worden als een introduktie-avond, waarbij men onder het genot van een kopje koffie en thee kan kennismaken met het zwembad en de medewerkers. Bezoekers doen er verstandig aan toch de badkleding mee te nemen. De introductie-avond is gratis, daarna kost het vijf gulden per keer. Opgave is mogelijk bij me vrouw C Zijm (tel. 31 93 20) of bij zwemparadijs Calluna (tel 31 78 88) clusief Question Plaza, zijn op zater dagavond op vier verschillende podia optredens te beluisteren Voor het eerst sinds de start van het bluesfestival in 1988 zit Gelein Jan sen met meer bij de organisatie. Zijn taak is overgenomen door Ewout Adriaans, zanger/gitarist van Jug Bros De Texelse band luidt zondag avond om 21.00 uur in Question Plaza het optreden van Calvin Jackson the Belgianairs in, de uit smijter van het bluesfestival. Gouden formule Organisator van het eerste uur Jan Koomen laat doorschemeren dat het programma op z'n minst kan wedijve ren met alle voorgaande festivals. „Elk jaar vragen we ons na afloop af hoe we weer een goede volgende editie in elkaar kunnen draaien. Vol gens mij zijn we er weer uitstekend in geslaagd." Aan de „gouden formule", dat elke keer weer veel (oud- )Texelaars naar het uitgaansleven in Den Burg lokt, is niet gesleuteld. Wel aan het onkostenplaatje. Want ook Texel Jazz heeft de invloed van de fiscus op het festivalbudgef onder vonden. Koomen „De belasting aanslag viel dit jaar tegen. Maar we hebben beslist niet bezuinigd op het programma, want dat heeft minstens zoveel kwaliteit als anders. Dan zijn er wel andere manieren We hebben meer op de kosten gelet. Bijvoorbeeld geen bands meer die uit luxe met vier bestelwagens naar het eiland komen, terwijl ze het met één bus ook wel redden." Panorama De spijskaart van Panorama vermeldt komend weekend een speciaal blues diner. Onder de 130 gasten de leden van twee bands die komend weekend van de partij zijn op het festival. Als opwarmertje geeft het duo Professer Bottleneck 8 Frank Born zaterdag middag een optreden in Panorama Weliswaar is dat exclusief voor de gasten, bezoekers aan het blues festival kunnen het tweetal zaterdag avond in de Kelderbar in actie zien Emmy Verhey heeft concertserie De Muze een spetterende start bezorgd. De bekende violiste de monstreerde haar klasse vooral na de pauze toen zij „De Vier Jaarge tijden" van Vivaldi op schitterende wijze vertolkte. Daarbij zette ze zowel het enthousiaste publiek in Krim-theater De Kiekendief als het ensemble Camerata Antonio Lucio volledig naar haar hand. Op verzoek van organisator Hendrik Jan Trooster gaf Verhey eerst een uitgebreide, humoris tische uitleg van Vivaldi's werk stuk, waarbij het jonge strijkorkest allerlei effecten liet horen. Vervol gens zorgde Verhey niet alleen voor vuurwerk als soliste, maar ook als dirigente en coach van het orkest De aan het Utrechts Con servatorium afgestudeerde musici, bespelers van negen violen (waar onder een altviool), twee.celli, een bas en een clavecimbel, lieten een prima indruk achter. Vóór de pauze was het de beurt aan nóg jonger talent' de pas 14- jarige Mariene Hemmer, een leerlinge van Emmy Verhey De bedeesde violiste speelde één stuk (van Haydn) solo en één (van Vivaldi) samen met Verhey Ze deed dat méér dan verdienstelijk, wat haar een verdiend applaus op leverde. Tot vreugde van de organisatie lie ten liefst 83 liefhebbers zich al in schrijven als lid van de Vrienden kring van De Muze. Gezien hel aantal reserveringen zijn alle ze ven concerten verzekerd van mee dan 100 bezoekers. De brunch, waarmee de serie zondag in De Krim van start ging, trok liefst 75 deelnemers en ook dat was een onverwacht grote opkomst. Hel volgende optreden is van „La Passione" op zondag 3 november Trots houdt violiste Emmy Verhey de hand van haar 14-jarige leerlinge Mariene Hemmer omhoog. Het Texelse publiek beloonde Hl met een warm applaus. (f010 Fmram De vereniging van handboog schutters „Eilandschutters" laat belangstellenden tijdens vijf achtereenvolgende wekelijkse les sen kennismaken met de beginse len van het handboogschieten. Tijdens deze lessen kan gebruik wor den gemaakt van materiaal van de vereniging. Per serie van vijf les- avonden, steeds op vrijdag, kan door maximaal zes personen worden deel genomen. De lessen worden gege ven in sportzaal De Ferrever van 19 30 tot 21.00 uur, zowel voor volwassenen als voor de jeugd (vanaf 16 jaar). De komende les-periode loopt van vrijdag 11 oktober aan staande t/m vrijdag 8 november 1996. De kosten bedragen 30,-- voor een volledige serie. Indien men hierna besluit lid te worden, zullen de cursuskosten op de contributie in min dering worden gebracht. Voor infor matie: telefoon 31 36 92 Na het succes van afgelopen zomer wordt in de herfstvakantie opnieuw een „kofferbakmarkt" gehouden op het parkeerterrein bij zwemparadijs Calluna Volgens ijsclub De Koog, die de markten organiseert ten bate van de clubkas, was er veel vraag naar nóg een markt dit jaar. Zeker is dat de kofferbakmarkten de volgende zomer worden herhaald. Wie spullen te ver kopen heeft, hoeft alleen maar zijn of haar auto zondag bij Calluna te par keren De ijsclub brengt voor een standplaats een tientje in rekening De opbrengst is geheel voor de ver koper. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Hans Huisman, tel. 31 76 52. De Eierlandse vuurtoren staat in de steigers in verband met een opknapbeurt, die ongeveer een half miljoen gulden gaat kosten. De bestaande coating van kristal graniet van de buitenmantel wordt verwijderd, waarna een nieuwe gladde coating van polyurethaan wordt aangebracht. Tevens zullen de opvallende „ka rakteristieke" scheuren die de afgelopen jaren in met het met selwerk zijn ontstaan, worden gedicht Dit gebeurt met flexibel materiaal zodat de werking die er kennelijk in het materiaal is. wordt opgevangen. De raamkozijnen worden vervangen evenals het koperen hekwerk rond het licht- huis. Ook van binnen zal hier en daar het nodige worden hersteld en onderhouden Het werk wordt in opdracht van de Vaarwegmarkeringsdienst in Den Haag uitgevoerd door de firma Bolidt en moet voor het eind van het jaar zijn voltooid. De to ren zal dan een donkere, bruin rode kleur hebben. volledig egaal dus zonder banden of andere onderbrekingen. Dit gebeurt con form de richtlijnen die gelden voor de diverse vuurtorens langs de kust. Het idee van raadslid Peter Bakker om de toren door een kunstzinnige beschildering een ander aanzien te geven, zou dus op bezwaren zijn gestuit. De vuurtoren gaat letterlijk onder zeil want tegen de steigers zullen zeilen worden aangebracht om bij nat weer te kunnen doorwer ken. Die worden pas weer verwij derd als het werk is voltooid, zo dat er straks sprake is van eet echte onthulling

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2