„Stuntman" De Bever romoot mountainbiken TEXELSE f couRANT Autocrosser DeVeij derde op NK stockcar Geen taart maar wel veel bloeddonors V.d. Veen/Westdorp vroeg op scherp Inschrijving voor najaarswandeltocht Winteractiviteiten menvereniging Bridgers: f600,- voor Unicef Veelbelovende winst tennisser Arjen Gieze Eilandcompetitie volleybal Texels kampioenschap behendigheid honden Pupillenvoetbal Basketbal Ilah-Jong speelsters in de middenmoot •team laat Argon langszij komen Tenniscompetitie VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 Bas de Bever met bronzen WK-medaille. (Foto Wielor Revuo) Daarnaast zullen De Bever en Van Dooren voor Iedereen wat stuntwerk laten zien. Het fietsgedeelte zal om circa 15 30 uur zijn afgerond. Daarna is bij de kiosk nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Top 5 Zondag vindt in het bos de vierde wedstrijd van de „Rabo Top 5"-cyclus plaats. Dat is een competitie die dit seizoen door de wielerclubs in de kop van Noordholland is opgezet. De af gelopen wedstrijden waren sterk be zet Bij de heren werden alle races tot nog toe gewonnen door Ed Scholte uit Den Helder, maar ditmaal krijgt hij zware concurrentie van niemand min der dan De Bever en Van Dooren In de voorgaande wedstrijden deed ook Texels kampioen Jordy Vinke van zich spreken, terwijl Wobbe van de Kieboom afgelopen zondag in Den Helder tweede werd. Ook Jan Zijm presteert verdienstelijk. Deze „ka nonnen" starten om 12.00 uur. Zij worden op weg geschoten door de Texelse Rabobank-directeur Leo Timmers. De wedstrijd, die een uur duurt, staat open voor alle redelijk getrainde mountainbikers. Yvo Witte Om 11.00 is de wedstrijd voor junio ren, dames en veteranen. In deze competitie doet de Texelse jeugd- renner Yvo Witte het bijzonder goed Hij wist al één race te winnen en heeft in het tussenklassement slechts één punt achterstand op de koploper. Wie weet kan hij toeslaan op zijn thuis- parcours aan de Biesbosweg (aan de weg naar het Westerslag). De gewone wintercompetitie van WVT begint volgende week zaterdag op hetzelfde parcours, aanvang 14.30 uur Met een derde plaats op het Neder lands kampioensschap stock carrace in Lelystad heeft Martijn de Veij zondag een verrassende pres tatie geleverd. Zeker omdat de autocrosser nog niet eerder aan een race op asfalt heeft meege daan. De Texelaar hield er een grote beker en een geldprijs van ƒ400,- aan over. Tussen autocrossen op een landbaan en op asfalt bestaat een wereld van verschil. De snelheden liggen met 130 tot 140 km/uur beduidend hoger waardoor een hogere concentraties van de rijder is vereist, de banden zijn anders, evenals de afstelling van de vering en de coureurs mogen niet voluit tegen elkaar botsen Speciaal voor de coureurs die ge wend zijn door de prut te scheuren, was er een klassement voor landrijders. De Veij had het voordeel dat zijn crosswagen met een 7,5 liter Chevroletmotor eigenlijk voor de weg- racerij is gebouwd. De eerste kennismaking met het as falt tijdens trainingsronden gaven De Veij echter weinig reden tot vertrou wen „Het ging voor geen meter. Het rijdt gewoon heel anders op het as falt. Je mag andere wagens op de weg alleen aaien, om de coureurs uit hun concentratie te halen. Vol raken is uit den boze." Pas toen de vering van zijn wagen aan het asfalt was aangepast, ging het beter. Het geluk was de eerste manche met met hem Met een kapotte band viel hij uit. Tij dens de tweede wist hij negentien ronden op kop te rijden, maar werd tijdens de laatste ingehaald In de derde manche veroverde De Vij de vijfde plaats. Vanuit die startpositie vocht hij zich tijdens de finale naar de derde plaats. Autocrosser Martijn de Veij met de beker voor zijn derde plaats op het NK stockcarrace in Lelystad. (Folo Gorard Ttmmerman) De taart voor degene die zich vrijdagavond als 400ste zou mel den voor het geven van bloed kon in de ijskast blijven. Toch was het organiserende Rode Kruis Texel tevreden over de opkomst op de halfjaarlijkse bloedafgifte-avond. Zo'n 370 Texelaars kwamen naar de OSG-aula. De organisatie hield lang hoop op het passeren van de „magische" grens. Al meteen om half zes was het druk en gedurende de hele avond stond er een kleine wachtrij. Zoals gebruikelijk waren er voor en na het eten en na het tv-journaal pieken. Het aantal van 400 werd echter net niet gehaald. Het Rode Kruis had op méér gehoopt, omdat ditmaal veel reclame was ge maakt onder de Texelse sport- was echter met meer dan 10% nieuw. Verder was aan donors met bijzon dere bloedgroepen gevraagd om in elk geval aanwezig te zijn. „Toch valt het ons niet tegen", aldus secreta resse Liesbeth Rijk. „Meestal is de opkomst in het najaar lager dan in het voorjaar, maar ditmaal niet. Een half jaar geleden kwamen er 318 donors, nu zo'n 50 méér." De verwerking liep gesmeerd. Voor de bloedinzameling was evenals voorgaande jaren weer een team van het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst (CLB) naar Den Burg gekomen De gerouti neerde ploeg, bestaande uit verpleegkundigen en analisten, zorgde dat de binnenkomers snel werden geholpen. Nieuwelingen moesten zich eerst melden voor een „intake"-gesprek, bedoeld om aspi rant-donors op hun verant- voorkomen dat Hl V-besmet bloed zou worden ingeleverd. Het kost de CLB weinig moeite om medewerkers voor de Texelse avond te strikken, zo vertelde teamleidster Janneke Zwiers. „Enkelen gaan met de laatste boot terug, maar sommi gen laten hun partner overkomen en maken er een weekendje van." De ploeg hoefde in elk geval geen reke ning te houden met de laatste boot, waardoor ontspannen kon worden gewerkt. Zelf ging Zwiers de vol gende ochtend weer met de CLB-bus naar de overkant om het bloed in de koeling te zetten Het „Texelse" bloed is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek en donaties in Nederland. In de zaal waar bloed werd afge nomen, verleenden Texelse vrijwilli gers assistentie Ook waren de artsen Van Hattem en Van Rossum present. Na afloop konden de donors weer op krachtien komen met koffie en brood- Sportraad-voorzitter Albert Hoven hier mei thermometer in de mond) gat zeil het goede voorbeeld. De oproep aan Texelse sporters leidde echter niet tot véél meer bloeddonors. <F°'° FnrK Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp willen graag voor de derde achtereenvolgende keer clubkampioen worden. Dat hun plannen serieus zijn werd op de eerste clubavond van Klaver- jasclub Den Burg al duidelijk. Beide cracks tekenden voor een score van 7243 punten en namen meteen de kop van het klassement. Een sterke tweede plaats was er voor het debuterende duo Van der Gracht/ Festen. Festen is er een jaartje uit geweest maar dat was aan zijn spel deze avond niet te merken. Het kop pel wist elkaar uitstekend te vinden en behaalde 7022 punten. Op de derde plaats staat een koppel dat in staat moet worden geacht het duo Van Veen/Westdorp naar de kroon te kunnen steken. De broers Theo en Jaap Witte reikten tot een score van 6913. Als vierde eindigden Jan en Corrie Spaans Dit echtpaar, dat al twee jaar bereid is mee te doen om het aantal koppels 'even' te ma ken (voor een spelletje klaverjas zijn immers twee koppels nodig, bij een oneven aantal is er sprake van een 'zitbeurt') werd beloond voor deze sympathieke houding en behaalde Liefhebbers kunnen zich tot en met 21 oktober inschrijven voor de najaarswandeltocht van WSV Het Gouden Boltje. Deze laatste tocht van het seizoen is op zondag 10 november en start vanuit restau rant Het Oude Veerhuis op de ha ven van Oudeschild. Voorinschrijving kan bij Hennie van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, Den Burg. De te wandelen afstanden zijn 5,10 en 15 km. Gestart wordt tussen 13 00 en 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving ƒ4.50 met herinnering; zonder is de prijs 3,50. Leden hebben recht op een korting van ƒ1,50. Voorinschrijven kan ook tijdens de receptie (12 00-13 00 uur) in zaal De Schakel, komende zondag vooraf gaand aan de jubileumtocht. Voor verdere informatie: Ben Roest, tel 31 44 51 In manege Akenburg staan weer diverse activiteiten op het pro gramma voor de komende winter, zoals menlessen en de strijd om de Jaap de Graaf bokaal. Ook wordt regelmatig op donderdagavond een deskundige uitgenodigd voor een lezing of demonstratie. Er zijn o.a. plannen voor een avond over de veiligheid en voorschriften die voor rijtuigen gelden. Net als vorig jaar is er de mogelijkheid om menlessen te volgen, zowel voor beginners als gevorderden. Deze les sen worden gegeven door Piet Beers in de binnenmanege. Voor informatie en aanmelden (ook niet-leden, tel. 314563) Menvereniging Tussen Wad en Duin hoopt dat er voldoende deelnemers zijn voor de competitie om de Jaap de Graaf-bokaal. Op zes zondagen in de winter worden de menwedstrijden om deze bokaal verreden. Het is niet noodzakelijk over een eigeji aan spanning te beschikken, in overleg kan hiervoor worden gezorgd. De or ganisatie hoopt dat ook een aantal deelnemers van de menlessen voor beginners van vorige winter meedoet. Het deelnemen aan deze competitie is een goede manier om de opgedane menvaardigheid verder uit te breiden Opgave (liefst voor 20 oktober) en aanvullende informatie bij Piet Beers (tel. 314563) of Rita Hin (tel 315350). Woensdag 23 oktober (aanvang 20.00 uur) is in de foyer van manege Akenburg een bespreking over de competitie om de Jaap de Graaf-bo kaal. Deelnemers en andere belang stellenden zijn daarbij van harte wel kom. Bridgeclub Alert uit Oosterend gaf gehoor aan de oproep van de Nederlandse Bridgebond om te spelen ten bate van het 50-jartge Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties Woensdag avond waren 32 paren, afkomstig van heet Texel, tot bi/na midder nacht in de strijd verwikkeld (foto)onder toezicht van wedstrijdleider Piet ter Hoeve. De concentratie was groot, je kon een speld horen vallen Op ver zoek van spelers werd zelfs de ventilator uitgezet. De hoogste score werd behaald door de da mes Annie Dogger en Jo van Beek met 64.31%. Tweede werd het koppel J. Hoogerheide- T. Wessels met 62.22derde A Koot-L Veenema met 61.11%; vierde het echtpaar Schuijl met 60% en vijfde F Hoogewind-M Bakker met 59.86%. De hoogste score werd met een prijsje be toond. maar de laagste ook. Die poedelprijs bestond uit vier dag menu's van vegetarisch restau rant De Kleine Club in De Cocksdorp. Alle deelnemers hadden f5.- (per persoon) inschrijfgeld betaald ten bate van het goede doel. Daar kwam nog de opbrengst bij van een verloting en van de verkoop van consumpties. Vooral An Barnard had zich voor de wed strijd ingezet. Ze had onder an dere een wandkleed beschikbaar gesteld als prijs voorde verloting. De totale opbrengst van de avond was bijna f600.-. (Foto Harry de Graaf 6878 punten. Dit koppel behaalde daarbij niet minder dan vier marsen. Op de vijfde plaats staat het uitste kend op elkaar ingespeelde duo Peter van Heerwaarden/Wil Derksen met 6816 punten. De scores vielen deze avond niet erg hoog uit. Slechts twee koppels wisten de magische 7000 grens te doorbre ken. De laagste score van de avond was 5039 punten Er zijn dit jaar 34 deelnemende kop pels. Dit aantal is gelijk aan vorig jaar. Alle koppels spelen drie keer tegen elkaar. Net als bij het eerste divisie voetbal zijn er periodetitels te verdie nen. De periodetitel is -naast de eer- goed voor een prijsje. De competitie duurt tot ongeveer half april Met driemaal een eerste plaats bij de jeugd tot en met twaalf jaar is tennisser Arjen Gieze een belofte voor de toekomst. Samen met z'n dubbelmaatje Thijs Bol en mini- maatje Annette van Hattem maakte de serieus spelende Gieze tijdens het jeugdclub-kampioenschap van Deuce indruk met schitterende ralleys. Lisette Land greep met partner Thijs Bol bij het mixeddubbel net naast de titel. Ze sleepte wel de titel bij het damesenkel in de wacht. Verrassend was de tweede plaats bij het jongens- dubbel voor nieuwkomer Hidde Nieuwland en Jan Wassink. Nét iets beter was het duo Bol en Gieze, dat gebruik maakte van de zwakke plek ken van de tegenstander Bij het jongensenkel tot en met veertien jaar bewees Mischa Hoekstra dat hij een grote sprong heeft gemaakt. Nu nog werd hij tweede, maar volgend jaar heeft kampioen Michael Novak een flinke kluif aan hem Marieke Meden- dorp won de finale van het dames enkel tot en met 16 jaar van Elise Dijkshoorn Maarlje van Hattem en Cynina Zoetelief waren een opval lende verschijning bij het jongens- dubbel t/m 16 jaar. Het duo speelde zo vast als een huis en door hun volleys keken de jongens steeds zor gelijker. Het inzet en doorzettingsver mogen van de dames was goed voor een tweede plaats. Winnaars werden Frank Boeijen en Lennarl Witte Koen van Bommel zag z'n trainingsarbeid beloond met een eerste plaats bij het jongensenkel t/m 16 jaar. Uitslagen: Dinsdag 8 oktober 1996 OSG-Paal 28/De Krim 0-3 12 Balcken-Tatenhove 1 3-0 Handicap'94-Graaf spuiterij 1-2 Super-Perfect Bodies 0-3 Slag. Beverdam-Waayer 1-2 Fitt-EcoMare 1-2 Cavo Latuco-Tatenhove 2 0-3 VVV-Rabo 0-3 Grote Slock (v)-Kruiswerk 3-0 Visser bouw-ABN/Amro (v) 3-0 Eierlandse Huis-Klif 12 2-1 Westerlaken-Durper Drup 3-0 Haarstudio-Nokanto 3-0 Zeilmakerij-Beautique Texèle 2-1 Jozefschool-Top Tien 2-1 Timmers Bakkerij-Smash'68 3-0 Door de tijd heen hebben op Texel al diverse eigenaren met hun hond de behendigheidsport beoefend. Een sport afkomstig uit Engeland en vergelijkbaar met het springen in de paardensport. De hond wordt over een parcours geleid en komt daar diverse hindernissen tegen waar hij over of doorheen moet. Een vrolijke bezigheid voor baas en hond. Reden om op 24 novem ber een Texels kampioenschap te houden. Het bestuur van de Hondenclub Texel vindt het tijd dat er ook op het gebied van de hondensport eens een groter evenement wordt georganiseerd Zo is het idee ontstaan van de Texelse Kampioenschappen behendigheid voor honden De wedstrijd zal plaats vinden op het trainingsveld van de Hondenclub Texel. Deelname is mogelijk door ieder die met zijn hond behendigheid heeft gedaan of doet Een vereiste is dat de hond In staat is alle bij de behen digheid aanwezige hindemissen te nemen De wedstrijd zal bestaan uit een vast parcours Hierbij dient een van tevo ren uitgezet traiect zo snel mogelijk te worden genomen. Een „gambling". Alle toestellen krijgen hierbij een waarde waarbij men binnen een be paalde tijd zoveel mogelijk punten dient te verzamelen. Bij de „vrije lijn" is de deelnemer vrij het parcours volgens een eigen route af te leggen waarbij alle hindernissen één keer genomen dienen te worden. Gestreden wordt om twee wissel bekers. Eén in de klasse kleine hon den met een schofthoogte van maxi maal 40 cm en één in de klasse grote honden met een schofthoogte vanaf 40 cm. Voor degenen die al wat langer gele den aan de behendigheidsport heb ben gedaan, biedt de Hondenclub Texel de mogelijkheid gebruik te maken van de toestellen op drie za terdagen in november voorafgaand aan de wedstrijd. Voor nadere informatie: Marion Zijm, tel 314205, of Ruud van Holland, tel 315804. Programma: Dinsdag 15 oktober: Veld A mannen gemengd: 19.15 u Gr. Slock-Maarco b Autoc 20.00 u. Autoc.-Perfect Bodies Super 20 45 u. Super-Teso Perfect Bodies 21.30 u. Cocky-DGM Graaf spuit. 22 15 u. Tatenh, 1-Paal 28 DGM Veld B mannen vrouwen: 18.30 u. LenR-Dennenoord Waayer 19.15 u. Tatenh 2-Waayer LenR 20 00 u. CavoLatuco-Fitt Euroase 20.45 u. Euroase-VVV Rabo 21.30 u. Slag. Beverdam-Rabo Rival 22.15 u. Rival-Bosma Slag. Beverdam Veld C vrouwen: 18 30 u. Klif 12-Texèle Leydekkers 19.15 u. Leydekkers-Zeilmakenj Texèle 20.00 u. Westerlaken-Vlier Zeilmakerij 20.45 u Eierl Huis-Nioz Vlier 21.30 u. Haarstudio-DurperDrup Nioz 22 15u Nokanto-De Boer Durper Dr Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194). slopen dinsdag stond door een t onzerzijds een foutief pro- inma van het pupillenvoetbal in de tl. Per abuis waren de wedstrijden volgende week afgedrukt. Mor- i worden slechts twee inhaal- dstrijden gespeeld. Programma 12 ober- Oosterend F1-Texel '94 F4 iOO uur) en Texel '94 F2-SVC F1 IOO uur). wedstrijd die het herenteam van iketbalclub De Mareis morgen zou slen, gaat niet door. Verder is voor rgen geen programma vastge- H. iens het Nederlands kampioen- lap Mah-Jong in Rotterdam heb- iide drie Texelse deelneemsters nkranig geweerd. Het lukte echter lom in de top van het klassement eindigen. Mede dankzij het beha van een „verborgen schat", wat sr extra punten opleverde, legde IVeenendaal uit Den Burg beslag de 17e plaats. Na een vol wed- dprogramma werd Laurien Bakker idienstelijk 30ste. Ina Kramer ein- ide temidden van 66 deelnemers alle delen van Nederland even- as in de middenmoot: 42ste eeens kennis wil maken met het >nese spel Mah-Jong kan elke aderdagavond vanaf 19.30 uur te- ditin De Witte Burcht in Den Burg. IG-team heeft in Mijdrecht zon- J in de laatste seconden de trwinning uit handen gegeven. Iwas de doelman van Argon die een wanhoopsoffensief zijn «else collega Martijn van Beek rseerde. Texelaars waren het veld opge- >1 zonder goede afspraken te ren. Dat resulteerde al kort na het Signaal in een tegentreffer. Het G- 1 stelde orde op zaken, waarop to Franchimon op aangeven van «dHeuvink de gelijkmaker aante- 'de. In het heetst van de strijd, tkde Texelse defensie niet goed feles. waardoor Argon tot 2-1 kon Spen. Verdediger Frans Bos ant- ordde met een solo over het veld, dij afrondde met een pass op hchimon, die de keeper pas- Me Na rust tekende de spits na combinatie met Heuvink z'n 'de treffer aan. Zijn team kon door alles of niets-offensief van de •'«ploeg niet lang genieten van de 'voorsprong Zaterdag ontvangt 'Koger team koploper HIS 2 uit ®lem. Wedstrijduitslagen van de eiland competitie steeds zo spoedig moge lijk doorgeven aan de wedstrijdleiding (tel. 316301). In verband met de wintercompetitie beginnen alle ochtendwedstrijden bij Deuce om 9 00 uur. Zondag 20 oktober vindt het jaarlijks eilandcompetitie-toernooi plaats; opgave bij de wedstrijdleiding. E. Kossen (poule 2) heeft zich terug getrokken. Deuce 09.00 uur R. Verduyn-H. Bakker 09.00 uur T v Koppen-T. Huisman 10.00 uur M v. Liere-M. Taat 10.00 uur R Mulder-J. Zoetelief Heri Hodie 09.00 uur A. Saal-I. v. Beek 09 00 uur R v d. Bent-E v Bommel 10.00 uur B Tromp-A Westerlaken 10.00 uur M. v.d. Bent-E. Dankers 19.00 uur F. Stolk-N. Ooyevaar Koogerslag 09.00 uur N. Erwich-L. Mantel 09.00 uur A. Kamstra-J Beerling 10.00 uur J. Beyert-L. Saai 10.00 uur J. Goenga-B v/d Wetering Oosterend 09,00 uur D. Bol-M. Jansen 09.00 uur H d. Porlo-H Schraag 10 00 uur R Manuels-B v Veen Uitslagen: M Land-M Jansen 2-0; P Brons- H Bakker 1-1, M v/d Bent-R Siebmga 2-0, J Beerling-R ManuelsM.F Schraag-B v Veen 1-1; I. Land-I v Beek 2-0; M v Liere-B. v/d Wetenng 0-2; J Beyert-M Jansen 0-2. M. v/d Wetermg-R v/d Bent 0-2; F Schraag-A Kams- tra 0-2; F Stolk-J Zoetelief 1-1. V Koot-J Goenga 2-0; V. Koot-M Taat 0-2; H Witte-N Ooyevaar 2-0; B v Veen-J Beerling 2-0 lfd fietsen over smalle bospa- ,1, afzien op venijnige klimmetjes naar beneden suizen via steile dalingen. Dat kan allemaal in het ,else dennenbos, zo weet een diende groep enthousiaste jiintainbikers. Ter promotie van ,n sport komen dit weekend twee ilionale toppers naar Texel. Mor- juniddag geven ze een demon- jjtie en zondag doen ze mee aan isterk bezette Rabo Top 5-wed- njd in De Dennen. twee toprijders zijn Bas van ioren, onlangs 16e op het WK osscountry in Cairns (Australië), en de Bever, die op de discipline ijnhill het brons veroverde. De ser was in zijn jongere jaren meer- ddig kampioen op de BMX- ssfietsjes. Hij staat bekend als een yitman, die er dol op is zo snel sgelijk een berg af te racen. De specialisten behoren tot het javus ATB-team en komen mede gkzij bemiddeling van tweewieler- pert Kees Ran naar Texel i mountainbike mag zich in een de populariteit verheugen. Veel toolkinderen fietsen erop. De flit- nde sport is wereldwijd doorgebro- n en heeft inmiddels de Olympi- he status De Nederlander Bart sntjens (6e op het WK in Cairns) s afgelopen zomer de eerste gou- ii medaillewinnaar Kennismaking xgen biedt Wielervereniging Texel iVT) ieder de kans om nader met ze sport kennis te makenStarl van promotiemiddag is om 13.30 uur uoskiosk Het Turfveld. Belangstel den hoeven zelf geen xmtainbike te hebben; de club sft er een aantal klaarstaan. Leden n de wielerclub en gevorderde mntambikers gaan met „Bas s" op pad om van hen de fijne aepjes te leren. Jeugd en gmners maken een rondje over het reinfietspad in het bos onder lei- g van geroutineerde WVT-leden Theo Boom en Leen van Elk.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7