Geef ons de zak: record opbrengst Geknipg</ TEXELSE g coURANT 0 termijn Agenda BEZORGERS TEXELSE COURANT li 3lrf° 31 'f1'1 i Pieter de Groot Eilandburgemeesters spraken over hulp bij rampen Jan F. Hoekstra versterkt praktijk dokter Eissen Ongedwongen sfeer inspireert musici Koken voor mannen Ronald Zijm wint motorcross zonder meter te rijden Vrouw (49) gewond na aanrijding VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 functioneert Ze kunnen horen, zien en lezen wat er gebeurt Dikke onzin Hans Roeper (PvdA) vraagt zich af of er iets te verbeteren valt, aangezien de sfeer het rechtstreeks gevolg is van de verkiezingsuitslag „Sinds het aantreden van de coalitie komen de verhoudingen steeds in de uitslag 9- 6 tot uiting. Trouwens, om te spreken van 'coalitie' is dikke onzin, 't is geen parlement. Wat CDA en Texels Be lang doen is het volledig ontkennen van de andere partijen. Ze vergeten dat de raad uit vijftien leden bestaat en doen alsof het er maar negen zijn. Ik ben benieuwd wat je er aan kan doen. Een borrel na afloop? Ha ja, dan krijg je twee groepen die een borrel drinken met de burgemeester daar tussenin Fractieleider Peter Bakker van Groenlinks slaat een milde toon aan. „Of de discussie openbaar had moe ten zijn? Ik weet het met, ik til daar niet zo zwaar aan. Je kunt best eens on derling praten over wat je van elkaar vindt Zetten jullie je werkoverleg in de krant?" Het voorbeeld van De Groot zal Bak ker dan ook zeker niet volgen. „Hij moet zelf weten wat hij doet. De con sequentie is dat hij zich buitensluit Ik vraag me af wat zijn doel is Zijn kri tiek op het voorzitterschap deel ik met Als dat zo was. zou ik Van Rappard er zelf over aanspreken Ouwe koeien Voor het standpunt van Groenlinks over de sfeer in de raad verwijst Bak ker naar de algemene beschouwin gen van zijn partij. Datzelfde doet Erna Eelman (VVD). „Ik vind het niet verstandig om hierover commentaar te geven. De VVD houdt wel van in het openbaar vergaderen, maar we hebben met zoals Pieter de Groot het principe van 'alles moet openbaar'. Dat is zijn keus en dat moet je maar respecteren," Wat betreft haar aanvaring met raadslid Weijers, die voor De Groot mede aanleiding was voor zijn actie, zegt Erna Eelman: „Ik heb geen zin om ouwe koeien uit de sloot te halen, dat is voor mij afgedaan. De burger moet maar uitmaken of dat wel of met goed was De voorzitter moet bepa len wat wel of niet acceptabel is in de raad, maar het is nou eenmaal geen gezelligheidsclub. Open en eerlijk je mening kunnen zeggen en aanvaar den dat iemand er anders over denkt. Wel behoren discussies plaats te vin den op basis van argumenten Van Jan Koolhof (CDA) had er wel een openlijke discussie mogen plaatsvinden. „Er was niks geheims aan. Als het aan ons ligt, wordt de sfeer positiever. Politiek mag hard zijn, maar de manier waarop hei gaat is niet altijd goed De leiding' vergaderingen zou iets strakkerki nen Op zich ben ik happy meldi burgemeester, hij geeft je tenmin de ruimte. Gisteravond hadden een positief gesprek. Ik betreui dat De Groot niet wil meedoen. Zo dat dit in een kleine gemeenst! gebeurt. Je hebt elkaar allemaalh nodig." (Uit een artikel over belastingontwijkers op de Net landse Antillen in „Elsevier") icn, bclJuT? /WPtffiüï/(>rcgcling vijf procent lïutS stcnbclasUnf, Oowgctmg wB njkp-bÉjaarilen die hun dagen wilden slijtend Ic zon, maar al gauw licl dc eerste gcpcniol neerdevan 36 zich op het strand zien, Destao-1 gasten van Jan's Place waren het eens. Curt 1 fao"* Nel Texel, maar dan leuker. Die tijd is voorbij Met dc aanscherping I van de Belastingregeling voor het Konmlui werd een aantal profijtelijke constrjj "iü o dc J Ecocar Steeds meer Texelaarsi chemisch afval weten de weg naai Ecocar te vinden Maandag meldt zich in de verschillende dorpen klanten die gezamenlijk 1.000 kgl terijen, verf en andere giftig afval leverden. fe Voor vermelding in deze cult rele- en sportagenda dient me zich te wenden tot de Stichln Ondersteuning Welzijnswer Postbus 143,1790 AC Den 8u (Dorpshuis d'Ouwe Ulo), telefot 315582 of fax 314300. 22 oktober: Klif 12 te Den Hoorn, Marijke B< en Harry Piekema met hun voors ling „Vogelkijken voor beginne Aanvang 20.30 uur, entree ƒ2 vriendenprijs 15,- 25 en 26 oktober: Play Inn voor harmonie ën fanfa muzikanten in de bgm. De KoninJj™ te Den Burg. Aanvang: 25 okt. 19 uur; 26 okt. 10.00 uur. 27 oktober: Lezing van de Texelse schrijver! Timmer in De Twaalf Balcken te, Burg, aanvang 16.00-uur Toegi ƒ10,- incl. consumptie. n lil nc I 3-= Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Mark Randsdorp Raymond Molanus Barbara Elias Hans van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jolanda Leijen Mariska Betsema Rob Kooiman Björn Boerhorst Petra Hin Peter Broekman Martijn Barendregt Thijs de Vreede D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Freek-Jan Buijsman Trisha Koster Ricardo de Graaf Evelien Veeger Harold Jonk Erwin Goënga Tobias van der Zee Daniëlle van Leersum Mara Hooyschuur 312 315 312 314 315 310 d 31 Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C Den Burg D, Den Burg E Den Burg F De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr, vr. tc 310 Marieke Medendorp di. tc 314 De Mars (oudste deel)/ Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236* De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77, 84, 89, Leemkuil 3. Westerw., Driehuizen, Keesomln 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi, Zuidhaffel Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, HoofdwSlufterw., OorsprwStengw., Limietw. Eierland Postw., Oorsprongw., Holland- sew., Hoofdw (ged.) Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68, Waterw. Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californièweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw v.a. 516 31 318 317 Kogerweg De Kaai HoornderwHemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk a id ti Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, P v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat, Groeneplaats. Hogerstra^ van Hollandstraat, Hollewal. Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendwaf^ Parkstraat, Schilderend 6 en 10. Stenenplaats, Vismarkt. Vogelenzang, Warmoesslraflt, straat. Weverstraat. Pater Witteplein, Zwaanstraat Den Burg A1 „St Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal. Vf Golfslag. Vloedlijn. Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50-. even en 63-121 oneven. Binsbergenstraal straat. Drijverstraat. Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan. Waalderstraat 45-86. WiW laan 7-.. oneven en 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145- ..oneven en 60- even. W. van Beierenstraat. Booge^ Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- even, Lf Den Burg D: Wilhelminalaan, Julianastraat, Burdetstraat. Mr Kraaistr., Bernhardlaan even en 2-48 even. TjakkerstrLieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123-. oneven. Maricoweg, Schoonoordsingel. WaalderstraS' t|, even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7. Schilderend 1-143 on®1 20-146 even. Slingerweg 21-27 S-c Te tèl LS 314 Ie' IK lei 311 3» 31 f K lil 31! Kil 318 !0| 31! Ie 311 gjj 3% n 1-fl 1- 'a Vervolg van pagina 1 kranteartikel. Als voorzitter moet je de teugels dan strak houden Dat dóet Van Rappard met De dinsdag gehouden inzameling van kleding en schoeisel is weer een succes geworden. Er werd to taal 19.160 kg opgehaald. Dat is iets minder dan vorig jaar, maar omdat bij de verkoop een hogere prijs wordt verkregen en omdat minder kosten zijn gemaakt, zal de financiële netto opbrengst van de actie liggen tussen f17.000,- en f18.000,- wat hoger is dan ooit. Het geld gaat naar het Tesselhuus en dient als tegemoetkoming in de kosten van kuurreizen van Texelse reumapatiënten. Opvallend was dat veel meer schoe nen werden aangeboden dan vorige keren, naar schatting het dubbele Dat komt neer op ongeveer vier ku bieke meter Niemand weet daar een verklaring voor. Vijftien vrouwen zorg den er in de loods van Rab in Oude schild voor dat alle schoenen werden gecontroleerd waarbij de voor de tro pen geschikte exemplaren apart wer den gehouden voor het sociaal pro ject Tori Oso van oud-Texelse Nel Bakker in Paramaribo. Ruim een ku bieke meter is inmiddels verzonden, deze keer met in één grote kist maar in meer kleinere dozen De grote kist veroorzaakte de vorige keren proble men bij het inklaren, omdat de douane dacht dat het handelswaar was en dus geen geschenk. Het kwam uiteindelijk wel goed maar het gaf veel vertraging en rompslomp. De schoenen die niet naar Suriname zijn gegaan, zijn verkocht aan de zelfde opkoper die zich over de kle ding heeft ontfermd Per kilo betaalt hij er hetzelfde bedrag (98 cent) voor. Brillen Voor het eerst werd voorafgaand aan de kleding- en schoenenactie een in zameling van gebruikte brillen gehou den, ook voor het project Tori Oso. Om het niet te ingewikkeld te maken moesten deze brillen niet op de straat worden aangeboden maar worden bezorgd op diverse adressen op Texel. Ook dit onderdeel werd een succes: er werden honderden brillen gebracht die voor het overgrote deel uitstekend geschikt zijn voor het doel en inmiddels ook al zijn weggestuurd De kleding- en schoeneninzameling werd weer georganiseerd en uitge voerd door de Texelse rotaryclub. die echter zeer afhankelijk was van de hulp van anderen Tientallen vrijwilli gers hebben zich weer laten inscha- De recente ramp met de Dakota en de hulpverlening daarbij was vrij dag op Schiermonnikoog ge spreksonderwerp voor de burge meesters van de waddeneilanden. De ramp was echter niet de aanlei ding voor de bijeenkomst want het betrof periodiek overleg dat de burgemeesters hebben samen met de commandant van de vliegbasis Leeuwarden. Het ging om de mo gelijkheden tot hulpverlening bij rampen in en bij de eilanden in het algemeen, waarbij niet alleen ge dacht moet worden aan het neer storten van een vliegtuig maar bij voorbeeld ook aan scheepsbranden, natuurrampen en het langdurig uitvallen van elek triciteit als gevolg van het breken van de kabelverbinding met het vasteland. Texel heeft het voordeel dicht bij Den Helder te zitten zodat hulp door de marine zeer snel kan worden gebo den, zoals bij de Dakotaramp bleek. Andere eilanden voelen zich wat dat betreft achtergesteld en pleitten on der meer voor het stationeren van meer noodvoorzieningen op de eilan den zelf. Ze willen daarbij rekening houden met een noodsituatie die zich voordoet bij een calamiteit tijdens een strenge winter waarbij het onmogelijk is de eilanden per schip te bereiken Allerlei aspecten van hulpverlening werden doorgesproken, ook wat be treft het opvangen (of juist weren) van mensen die op de ramp afkomen. De burgemeesters, die per helikopter naar Schiermonnikoog waren geko men spraken af dat alle eiland besturen zich nog eens zullen bera den over hun rampenplannen en mogelijke aanvullingen daarop en el kaar daarover op de hoogte houden. Het NOS-journaal besteedde aan dacht aan de bijeenkomst, waarbij onder andere burgemeester Van Rappard werd geïnterviewd. Jan F, Hoekstra (40), sinds vier jaar werkzaam in de praktijk van dokter Van den Bent, komt per 14 oktober de praktijk van dokter Eissen in Den Burg versterken. Deze stap is volgens Eissen nodig om te blijven voldoen aan de toenemende vraag naar zorg. „Dat kan niet zonder sa menwerkingaldus Eissen, die eerdere pogingen om de werkdruk in zijn praktijk te verminderen zag mislukken. Het is een hartewens van Hoekstra, die van Friese afkomst is, om een praktijk op een eiland te hebben. Een hartelijk weerzien met het Texelse publiek voerde het flamenco-trio van de Amster damse gitarist Eric Vaarzon Morel zaterdagavond in De Worsteltent tot grote hoogte. Met virtuose im provisaties lieten de muzikanten de vele liefhebbers, die in het be gin van de avond van een Spaanse maaltijd hadden genoten, nog maals smullen. Bijna een jaar geleden was het drie tal, naast Vaarzon Morel bestaande uit zanger Olayo Jimenez en percussionist Antal Steixner. voor het eerst te gast in het restaurant bij De Dennen. Met veel succes, zodat ze opnieuw werden uitgenodigd. Een armblessure van de gitarist verhin derde een eerder optreden dit jaar. Zaterdag was het een van de eerste keren dat Vaarzon Morel na zijn ge dwongen rustpauze weer in actie kwam. En hóe „Een ontzettend leuk luisterpubliek heb je hier. We gingen al met plezier de boot op. Ook de lokatie spreekt ons aan. De sfeer is ongedwongen, maar heeft toch iets van een theater", aldus het opgetogen trio, zaterdaga vond tussen één van de vier sessies door. Voor de musici was het een ge slaagde voorbereiding op hun toer- nee eind januari. Als harde kern van de formatie Grand Chanela trekken ze twee weken lang met het avond vullende programma „De hand en de schoen" langs Nederlandse zalen. De volledige band bestaat een bas sist, een zangeres en een danser- Liefst vijf avonden, van 28 januari tot en met 1 februari, treden ze op in het befaamde theater De Kleine Komedie in Amsterdam. Het optreden op Texel benutten ze „om wat dingen uit te proberen". Veel Improviseren dus. „Ritme en toon soort zijn bekend, de melodietjes ont staan ter plekke. In de derde sessie klopte alles perfect, jammer dat we het niet hebben opgenomen. Nu pro beren we die nieuwe dingen te ont houden. Over een maand gaan we bij De volle Worsteltent luistert geboeid naar de improvisaties van het flamenco-trio. Openbaarheid De D66'er greep dinsdagavond ech ter niet de kans om zijn grieven met de burgemeester, wethouders en collega-raadsleden te bepraten. De Groot ontbrak omdat hij bezwaar maakt tegen beslotenheid. „Voor de verkiezingen heeft D66 zich voorstan der getoond van zoveel mogelijk in het openbaar vergaderen. Achter gesloten deuren kan wat mij betreft alleen bij hoge uitzondering, bijvoor beeld als je anders de onder handelingspositie van de gemeente zou verzwakken (zoals bij Calluna) of als het over personen gaat. Maar dit was bij uitstek een discussie voor de openbaarheid." Het gesprek van dinsdagavond ging toch óók over personen? „Als per soonlijke aanvallen in de raad wel worden toegestaan, is een openlijk weerwoord of excuus ook op z'n plaats. Zelf schuw ik een hard debat met. Als de collegepartijen daar niet tegen kunnen, is dat hun probleem. Maar ik speel niet op de persoon, het gaat mij om de zaak." Broodje Zet hij zichzelf hiermee met buiten spel? De Groot: „Ach nee. In elk ge val hou ik mijn handen schoon. Voor een gesprek sta ik altijd open. Het komt te vaak voor dat er in besloten heid wordt vergaderd Neem bijvoor beeld onderwijszaken. Dat gaat bui tengewoon veel mensen aan, dus dat móet openbaar, behalve als het gaat om het functioneren van individuele leerkrachten „Ik doe ook niet mee aan gezamen lijke maaltijden van de raad. Mis schien ben ik wel een eigenaardige principiële hond. Vroeger vrat ik me klem, maar toen verdiende ik zelf de centen. Ik vind het not done om te discussiëren over 1.000 gulden sub sidie, om vervolgens met zijn allen in een restaurant te gaan zitten. Een eenvoudig broodje is toereikend Citaat Burgemeester Van Rappard ergert zich aan de houding van De Groot. De burgemeester kan en wil zich met in het openbaar verdedigen, maar vooral het feit dat het raadslid gedeel ten uit een brief van De Groot aan de burgemeester naar buiten brengt, ir riteert hem. Reden voor Van Rappard om op zijn beurt uit de brief van De Groot te citeren. Daaruit blijkt dat de D66'er de correspondentie als ver trouwelijk beschouwt en hij zijn brief met aan de openbaarheid zal prijsge ven. „Dus wat is nu uw conclusie?", vraagt Van Rappard. De burgemeester wil niet zeggen waarom hij voor een besloten behan deling heeft gekozen. „Als De Groot daarop prijs stelt, wil ik het hem uit leggen Inhoudelijk doet Van Rappard geen mededelingen: „De sfeer in de raad kan altijd beter. Ver der ga ik er niet op in." Gedachtenwisseling Uit de reacties van de overige fracties blijkt dat de raad nog met is uitgepraat over de onderlinge sfeer Aan het gesprek van dinsdag is o.a. een brief van de burgemeester aan de raads leden vooraf gegaan. Van Rappard had tevoren niet bekend gemaakt dat hij er dinsdagavond nader op wilde ingaan. Dat bleek pas na afloop van de raadsvergadering. Verder dan een uitwisseling van gedachten kwam het niet; concrete afspraken zijn niet ge maakt. Wel zal er op een andere da tum over worden doorgepraat. Gevraagd naar zijn standpunt, zegt fractieleider Dick Drijver van Texels Belang dat zijn partij „op alle moge lijke manieren wil bijdragen om de sfeer te verbeteren". Hij keurt de ac tie van De Groot af. „Zo levert hij geen bijdrage aan een betere sfeer. Dit was een gedachtenwisseling, die niet persé in het openbaar hoefde. Het had wel gekund, maar het onder werp heeft mets te maken met de in houdelijke kant van besturen. Boven dien zijn de kiezers evengoed wel in staat om te beoordelen hoe de raad strijd tussen Ben Rentenaar en Wou ter Bakker doorkruist door Christian Landman. Met een goede rijstijl pas seerde Landman opkomende vanuit het achterveld Rentenaar en eindigde op een goede tweede plaats. Opmer kelijk was de prestatie van de jongste deelnemer Gerard Rikkenberg die „rijdend als een duiveltje" de zesde plaats opeiste. Sensationeel was de strijd in de 125 cc-klasse senioren, waarbij de nationale topper Arjan Schouten uit Den Helder zich twee keer liet passeren door Erik Pater. De beste Texelaar in deze klasse was Sander Witte met een vierde plaats. Nico Bakker trok de winst naar zich toe in de liefhebbersklasse, waarin een mix van verschillende motorfiet sen aan de start komen. De strijd tus sen de „herintreders" was hevig. Opmerkelijk was de goede prestatie van Jeroen van der Sar. De snelhe den liepen op tot boven de honderd kilometer per uur. Zondag 20 okto ber wordt in Eierland gestreden om de Goënga bokaal Het sorteren en verpakken van de onverwacht grote aanvoer van schoenen was dinsdag vrouwenwerk in de loods van Rab In Oudeschild. <Fo'° Ha,ry06 Graaf) kelen, waardoor zo'n 80 personen bij de actie waren betrokken. De harde kern van vrijwilligers wordt sinds en kele jaren gevormd door een groep medewerkers van sociale werkplaats De Bolder Zij vinden het prachtig werk en willen ook volgend jaar weer graag van de partij zijn. Het ophalen van de zakken gebeurde met vijftien bestel- en vrachtauto's, gratis be schikbaar gesteld door bedrijven waarop ieder jaar weer gerekend kan worden Steeds beter De medewerking van het publiek wordt steeds beter. Alle zakken wa ren keurig dichtgebonden en niet te vol, zodat ze bij het overladen heel bléven. Slechts in enkele gevallen waren schoenen en kleding in één zak gedaan en waren ook brillen in een zak aan de weg gezet. Vele handen zorgden ervoor dat de zakken op het terrein van Rab in Oudeschild werden overgeladen in twee containers en een vrachtauto van H. Amsing, die nog dezelfde avond naar Middenmeer vertrokken Van Teso mochten ze gratis met de boot mee. De hele operatie zat er in enkele uren op, waarna alle mede werkers naar De Lindeboom gingen voor de traditionele snertmaaltijd. Menno Hofmann die als voorzitter van de commissie Community Ser vice van de Rotaryclub verantwoor delijk was voor de organisatie, maakte daar het verheugende resul taat bekend. Oosterendse. De auto van de vrouw sloeg over de kop en raakte total loss: de andere auto had slechts lichte schade aan de voorkant. De Cocksdorper bleef ongedeerd: voor de vrouw werd de ambulance gealar meerd De situatie oogde spectacu lair, wat een grote toeloop van nieuwsgierigen tot gevolg had De brandweer van De Cocksdorp werd ingeschakeld om het wegdek weer schoon te maken Al meer dan tien jaar organiseert de Stichting Welzijn Ouderen Texel kookcursussen voor mannen van 55 jaar en ouder. Woensdag 23 oktober gaat de volgende serie les sen van start. Waarom deze cursussen? Omdat gebleken is dat nog veel mannen in deze leeftijdsgroep het koken met beheersen. Zolang er door iemand anders (de partner) wordt gekookt, is dat nog niet zo'n ramp. Vervelend wordt het echter, wanneer men plot seling (al of niet tijdelijk) alleen komt te staan De mannen zijn dan.afhan- kelijk van anderen (familie, kennis sen, Warme Maaltijdvoorziening etc.) en de kans om langer zelfstandig te blijven, neemt af. Meer dan 175 mannen hebben dat niet afgewacht en hebben in het ver leden aan deze cursus deelgenomen. Naast het leren koken, speelt ook de gezelligheid een grote rol. Samen werken en gezamenlijk de bereide maaltijd verorberen schept, zoals eerder gebleken is, een grote band. De cursus start op woensdag 23 ok tober, aanvang 14.30 uur in de keu ken van OSG De Hoge Berg Duur van de cursus is 8 weken, de kosten bedragen ƒ55,-. Aanmeldingen bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, Molenstraat 2,1791 DL Den Burg (tel. 312696). Zonder één meter te hebben gere den sleepte motorcrosser Ronald Zijm zondag de winst in de wacht. Hij was namelijk de enige deelne mer in de 250 cc-klasse, onderdeel van de laatste wedstrijd voor het clubklassement van de MAB. In de overige klassen werd op de Eierlandse baan Wél strijd gele verd, al kenden de meeste manches een rustig verloop. De punten waren namelijk al zo goed als verdeeld. De omstandigheden op het parcours dat door aannemersbedrijf Texel BV pas nog was bijgewerkt waren opti maal. Het koele weer en de hoge luchtvochtigheid zorgden ervoor dat de motoren optimaal accellereerden Toch viel de deelname met mee. Aan de start verschenen alleen de rijders die de punten nog hard nodig had den. Zo kon het gebeuren dat Ronald Zijm in z'n eentje aan de start van de 250 cc-klasse verscheen Alleen die prestatie was al goed voor een eer ste. tweede en derde plaats. Van geheel andere aard was de file vorming in de 60 cc-klasse, waarbij de jeugd van zeven tot negen jaar als een lint achter elkaar jakkerde Win naar werd Pascal Veenstra, gevolgd door Rodney Vermeer en Rick Dijker. In de 80 cc etaleerde Joost de Win ter zijn veelbelovende kwaliteiten met twee manche-overwinningen. Tweede werd Michel Jongedijk en derde Arjan van Maldegem, die na een valpartij afgelopen voorjaar weer helemaal terug is. Jongedijk maakt komend seizoen de overstap naar de 125 cc jumorenklasse. In die klasse werd de eeuwige twee- Een 49-jarige automobiliste uit Oosterend is dinsdagavond ge wond geraakt na een aanrijding in de „snelle bocht'' Postweg/Mo lenlaan. De vrouw liep diverse kneuzingen en een pijnlijke rug op, maar kon na behandeling ter plaatse naar huis. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwad voor zeven en werd ver oorzaakt door een 22-jarige inwoner van De Cocksdorp. Komende vanaf de Molenlaan wilde die met zijn per sonenauto de kruising met de Post weg oprijden Hij gaf echter geen voorrang aan de van links komende „Hiervoor zijn een handvol verstan delijke redenen te bedenken, maar uiteindelijk spruit het voort uit een onberedeneerbare liefde voor eilan den", schreef hij in de patièntenbrlef. Hij volgde een opleiding in Amster dam en kwam via een opleidings plaats in de praktijk van dokter Barnard op Texel terecht. Zo maakte hij kennis met zijn vriendin Jacquelien Dros. die een opleiding tot huisarts volgt. Het is de bedoeling dat ze na haar studie in 1999 ook toetreedt tot de praktijk van Eissen en Hoekstra. Naast zijn werk op Texel werkt Hoekstra één dag per week als vrij williger bij de Witte Jas In Amsterdam, een medische post voor illegalen. elkaar zitten om het repertoire voor de toernee samen te stellen." Het meest opvallende Instrument was ongetwijfeld een vaas, bespeeld door Steixner ,,'n Gebruiksvoorwerp mee gebracht uit Afrika door een arts zon der grenzen. Ik heb er een gat In ge boord, zodat je een trommel krijgt als de Indiase tabla." Tijdens het optreden verloor Vaarzon Morel een nagel, die hij met superlijm aan zijn duim had geplakt Een speur tocht op het podium leverde niets op „Vervelend. Nu kon ik met de duim minder hard aanslaan." Het publiek zal het verschil echter niet of nauwe lijks hebben gemerkt De aanwezigen waren meteen al in de juiste stemming gebracht door een paella-buffet De grote tent die naast het restaurant was neergezet, zat vol. Alleen de temperatuur daar was be paald met zuideuropees. Toch bleek het initiatief „De Worsteltent gaat vreemd" een schot in de roos. De volgende buitenlandse avond is op zaterdag 7 december, wanneer Ber lijn centraal staat (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8