- SPQrt Districtstitel geeft triathlon meer allure )ntspanning voorop bij lopers Gouden Boltje landelsporters passeren mijlpaal lerman Landsman sprong met 302 para's tegelijk TEXELSE p COURANT Sportverkiezing op 20 december Lauw ZDH verslaat nog lauwer Vesdo Debutanten sterk in dressuurstrijd Basketbal Eilandcompetitie volleybal Tevoko kan voorsprong niet vasthouden Eilandcompetitie tennis Wintercompetitie bij zomers weer Zwemmen voor mensen met spierklachten Inschrijving darts 20-Jarig jubileum voetbalklassieker Doelpuntrijk duel in Koger „ArenA" Ondernemerscursussen Uitslagen ploegwedstrijd Landsman. VRIJDAG 18 OKTOBER 1996 De Texelse kwart-triathlon viert het derde lustrum waarschijnlijk met een sterk deelnemersveld. De vijf tiende editie van het sport evenement geldt namelijk tevens als kampioenschap van het district Noordholland, Utrecht en Fle voland. De Nederlandse Triathlon Bond heeft dat deze week bekend gemaakt. Dat betekent wel dat de wedstrijddatum is verschoven naar zaterdag 26 juli. Tijdens het afgelopen kwartje" op 31 augustus werd de wedstrijd nauwlet tend gevolgd door een consul van de bond. Die beoordeelde de triathlon op o.a. veiligheid, parcours en organisa tie Zijn positieve conclusies gaven uiteindelijk de doorslag voor de aan wijzing van Texel, dat concurrentie had van Hippolytushoef en Waarland. ,,We zijn er reuze blij mee", aldus mede-organisator Gert Pansier. Oorspronkelijk stond de Texelse Uitslagen puzzeltocht Categorie t/m 9 jaar: 1e prijs Bianka Zandee. 2e Martine Zandee, 3e Simon Kramer. Categorie t/m 15 jaar 1 e prijs Kim Zegers, 2e Brigitta Witte, 3e Merel Knoppe. Categorie 16 jaar en ouder 1e prijs Erie Zandee, 2e Hermina Kikkert, 3e Willeke Troost De verkiezing van de Texelse sportvrouw, -man en -ploeg is dit jaar op vrijdag 20 december. Net als vorig jaar vindt de feestelijke uitreiking weer plaats in het Pavil joen op vakantiecentrum De Krim. De werkwijze van de afgelopen jaren, via een retourformulier aan de sport clubs, bleek niet te voldoen. Ditmaal zal een werkgroep de nominaties in de drie categorieën voorbereiden De werkgroep is geformeerd uit kringen van Radio Texel, de Sportraad, Stich ting Triathlon Texel en uit vier sport clubs. De leden zullen kranten door- ZDH heeft zondag het laag geklas seerde Vesdo met 3-1 verslagen. De Hoornders waren zó veel ster ker dat ze het zich konden permit teren niet al te hard te lopen. Voor de talrijke toeschouwers was het daarom maar goed dat de zon scheen, want op het veld viel bar weinig te genieten. De oorzaak van de gemakzucht van de thuisploeg moet worden gezocht in de beginfase van de wedstrijd De tegenstanders uit Schagerbrug had den waarschijnlijk bedacht dat zon dag een rustdag is. want ze legden de Vooral de debutanten tijdens de eerste indoor-dressuurwedstrijd van het seizoen hebben zondag uitstekend gepresteerd in manege Akenburg. Dat gold niet alleen voor combinaties die voor het eerst aan een officiële wedstrijd deelnamen, maar ook voor ruiters die met een nieuw paard of in een zwaardere klasse in de ring verschenen. De wedstrijd verliep vlot De L-ruiters vormden bij de paarden een grote groep die sterk presteerde Bij de pony's was veel strijd in de klasse B waarbij Immetje Duin met Jojo impo neerde met een fraaie score van 163 punten Uitschieter bij de paarden in deze klasse was clubvoorzitter Gerard Roeper, die twee keer een eerste plaats en een winstpunt liet aantekenen. triathlon op 9 augustus op de kalen der Eigenlijk wilde de bond de wed strijd naar 22 juni verzetten, omdat dan in heel Nederland om de districts- titels wordt gestreden. Het water in de Waddenzee zou op die datum echter nog wel eens te koud kunnen zijn. Omdat op 9 augustus in Holten een elitewedstrijd wordt gehouden, kon Texel niet aan de oude datum vast houden Uiteindelijk rolde 26 juli uit de bus. ..Midden in het hoogseizoen ja, maar deze kans wilden we niet laten lopen Het is dan druk op het eiland, maar misschien komt er dus ook meer pu bliek naar de Groeneplaats. Daar naast speelt het fietsonderdeel zich af aan de rustige oostkant van het ei land. We nemen de gok dat het Texelse vrijwilligerslegioen groot ge noeg is. In elk geval zullen we de medewerkers al vroeg benaderen", zegt Pansier. Gehoopt wordt op een omvangrijk, sterk startveld. Dit jaar schreven circa 150 atleten in, de limiet is 250. ,,We zullen zorgen dat het niet ten koste gaat van de Texelse deelname", stelt Pansier. In de nieuwe structuur van de bond heeft de Texelse triathlon nu de sta tus „nationale wedstrijd". Dat bete kent dat Texel minder concurrentie ondervindt van andere triathlons, want op dezelfde dag mogen in Ne derland slechts bondswedstrijden (re creatief niveau) worden gehouden spitten en suggesties vanuit de verenigingen onderzoeken De namen worden doorgespeeld aan de jury, bestaande uit vertegenwoor digers van de Texelse pers. De jury kiest per categorie drie genomineer den, die voor de feestavond worden uitgenodigd Pas op de avond zelf worden de winnaars bekend ge maakt. De verkiezing is weer onder deel van een avondvullend pro gramma vol muziek en demon straties. De lekkerste stoel in de zaal is weer bestemd voor een „eregast", iemand uit de Texelse sportwereld die wegens haar of zijn enorme inzet extra in het zonnetje wordt gezet- Verenigingen dienen hun antwoord formulieren voor 1 november te retourneren aan de Sportraad. Zwaluwen werkelijk mets in de weg. Gevolg was dat het binnen vijf minu ten 1-0 stond, toen een vlotte aanval door Stefan Bousma tot een goed einde werd gebracht. Een doelpuntenfestijn leek in de lucht te hangen, net als vorig jaar, toen het 6-0 werd. Maar tot aan de rust ge beurde er vrijwel niets meer. De er varen keeper van Vesdo hoefde maar sporadisch zijn kwaliteiten te tonen en ZDH-collega Christiaan Stolk ver veelde zich waarschijnlijk dood Na de hervatting werd het iets leuker. De in een grote vorm stekende Stefan Bousma troefde het centrale duo van Vesdo herhaaldelijk af en verscheen binnen één minuut twee keer alleen voor de keeper. Eerst raakte hij de ene paal en vervolgens de andere. Vesdo putte enige moed uit dit grote geluk, want zowaar verschenen ze enige malen dreigend voor Stolk. Hal verwege de tweede helft maakte Stefan Bousma aan alle onzekerheid een eind door op knappe wijze 2-0 te scoren. Even later leek de spits als nog zijn hattrick te voltooien, maar op het laatste moment plaatste hij de bal met een geraffineerde voetbeweging op Jelte van der Kooi, die geen fout maakte. Vlak voor het einde redde Vesdo de eer, toen eén van de middenvelders de bal van grote afstand in de kruising draaide Programma De Mareis, zaterdag 19 oktober: Sportlaan Den Helder 18.00 u Marmag-Marels (dames); 19.00 u HBC 3-Marels (heren) Uitslagen: Dinsdag 15 oktober 1996 Groote Slock-Maarcobouw 0-3 Tex Autocentr.-Perfect Bodies 2-1 Super-Teso 1-2 Cocky's kapsalon-DGM 1-2 Tatenhove 1-Paal 28/De Krim 1-2 LenR-Dennenoord 3-0 Tatenhove 2-Waayer 2-1 Cavo Latuco-Fitt 1-2 Euroase-VVV 3-0 Slag. Beverdam-Rabo 1-2 De Rival-Bosma woninginr. 1-2 Klif 12-Beautique Texèle 3-0 Leydekkers-Zeilmakerij 3-0 Westerlaken-De Vlier 3-0 Eierlandse Huis-Nioz 3-0 Haarstudio-Durper Drup 1-2 Nokanto-Slag de Boer 2-1 Programma: Dinsdag 22 oktober: Veld A mannen gemengd: 19.15 u. Graaf spuit.-Teso Maarcob. 20.00 u Paal 9-Maarcobouw Teso De volleyballers van Tevoko heb ben zichzelf opnieuw een slechte dienst bewezen. Na de niet ver wachte nederlaag in de thuis wedstrijd tegen Nivo vorige week leek het team in de uitwedstrijd tegen het Enkhuizer DFC wederom een teleurstellende nederlaag: 3-2. Gezien het zware programma dat de Texelaars binnenkort te wach ten staat, breken nu reeds zorge lijke tijden voor hen aan. Net zoals vorige week tegen Nico trad Tevoko gehavend aan. Dit keer miste men Koos Doeven en Marco Tundelder wegens diverse verplich tingen. De consequentie was dat op nieuw het vertrouwde spelsysteem met twee spelverdelers moest wor den omgezet. Als gevolg hiervan gingen de Texelse heren in de eerste set moeizaam van start. Tot 12-7 kon DFC hiervan pro fiteren, daarna vocht Tevoko zich te rug in de wedstrijd. Via 14-14 haalden de eilandbewoners op karakter met 14-16 de eerste set binnen. In de tweede en derde set waren beide teams aan elkaar gewaagd Tevoko was aanvallend wat sterker, DFC verdedigde en blokkeerde beter. De tweede set ging met 15-13 naar de Enkhuizenaren, Tevoko won na veel strijd de derde set met 14-16 Wie gedacht had dat de Texelaars na het behalen van de winst van de vaak zo belangrijke derde set een mentale opkikker zouden hebben gekregen, kwam bedrogen uit. Juist DFC scha kelde een tandje bij en een slap Tevoko werd bij vlagen weggespeeld. Via 7-0 werd de vierde set moeiteloos met 15-3 binnengehaald door DFC Blijkbaar hadden de Texelse mannen al het kruit in de eerste drie sets ver schoten. want ook de vijfde set kon men geen serieus weerwerk meer leveren De tegenstanders uit Enkhuizen zochten nu met hun ser vice steeds de zwakkere passers bij Tevoko op, waardoor de Texelse aanvalsbouw werd verstoord. Via het „ralleypoint-systeem". waarbij elke bal op de grond een punt is, liepen de Enkhuizenaren snel uit tot 14-6 Een kleine opleving op het einde van de set kon met meer voorkomen dat de laatste set eveneens naar de oppo nent uit Enkhuizen ging 15-10. Zondag is er geen normaal wedstrijd programma Het op die dag geplande toernooi gaat echter niet door wegens gebrek aan voldoende belangstelling. Zondag 27 oktober is de laatste wedstrijddag. Uitslagen van (inhaal)wedstrijden graag zo spoedig mogelijk doorgeven aan de wedstrijd leiding (tel. 316301) Uitslagen: Rectificatie. M. v/d Wetenng-R v/d Bent 11 E Dankers-L Mantel 0-2. J Zoetelief-H Witte 0-2; M Land-L. Saai 0-2 P Brons-A Wester- laken 2-0, R Siebinga-L. Mantel 2-0,1 Land-I Huisman 2-0; D Bol-M Jansen 0-2; E v Bom- mel-R. v/d Bent 0-2; R. Verduyn-H Bakker 1- 1. E Dankers-M v/d Bent 0-2. J Beerling-A. Kamstra 1-1. R Manuels-B v Veen 1-1, M v Liere-M. Taat 0-2. R Mulder-J Zoeteliel 0-2; H Schraag-R v/d Bent 0-2 20 45 u. Gr. Slock-Perlect BodiesPaal 9 21.30 u. Tex. Autoc.-SuperPerf Bodies 22 15 u. Kobeko-12 BalckenTex. Autoc Veld B mannen vrouwen: 18.30 u. Visser b.-TopTïen Smash'68 19.15 u. Jozef-Smash'68 Visserb. 20 00 u. Timmers bak.-Bosma Jozef 20 45 u. Wiersma-Kruiswerk ABN(v) 21.30 u. Gr. Slock-ABN Wiersma 22 15 u. Cocky-OSG Gr. Slock (v) Veld C vrouwen: 18.30 u. Haarstudio-Leydekkers Klif12 19.15 u. Klif 12-Zeilmakerij Haarstudio 20.00 u. Question-Texèle Westerlaken 20.45 u, Westerlaken-Nioz Question 21.30 u. Nokanto-Vlier Slag. de Boer 22.15 u. DurperDrup-De Boer Nokanto Wedstrijdleiding voor deze avond Frans en Guus (314171). Onder zomerse omstandigheden heeft Deuce een goede start ge maakt in de „Distrikt-Winter-Bui- ten-Competitie" (DWBC). Deze competitie wordt gespeeld in de maanden oktober tot en met maart op kunstgras en andere kunststof- banen die in de winter bespeelbaar blijven. Deuce neemt met twee damesteams en vier herenteams aan deze compe titie deel. Vier teams speelden zon dag hun eerste partijen. De thuis wedstrijden van dames 1heren 1 en heren 4 zorgden voor gezelligheid op de Deuce-banen van tien uur 's mor gens tot vijf uur 's middags Heren 4 moest moest ondanks forse inspanning het onderspit delven te gen het veel sterkere Twiske 3. De overige Deuce teams wisten klin kende overwinningen in de wacht te slepen. Deuce hoopt in november weer zo'n goed resultaat te boeken. Uitslagen: Dames Deuce 1-Wie- ringerwaard 15-1 Heren: Deuce 1-'t Oghe 1 5 - 1; t Gouwtje 2-Deuce 3 0-6; Deuce 4- Twiske 3 0-6. Fibromyalgie is een vorm van reuma. Mensen met deze ziekte, ME-patiën- ten of anderen met spierklachten kun nen deze winter iedere dinsdag (met uitzondering van de vakanties) in zwemparadijs Calluna terecht. Onder leiding van Michel Gomez wordt ge zwommen in water van 31 graden, waarna gebruik kan worden gemaakt van de whirlpools. Ter introductie wordt dinsdag een speciale zwembijeenkomst gehouden die om 18.15 uur begint. De kosten bedragen ƒ5,- per keer. Inlichtingen via Caroline Zijm (31 93 20) of Calluna (31 78 88) Teams kunnen zich vóór 1 november schriftelijk aanmelden voor de Texelse darlcompetitie van dit sei zoen. Men moet tenminste drie leden opgeven en het telefoonnummer van de teamcaptain erbij vermelden. Dit kan bij Mark Prins, Pater Witteplein 28, tel. 31 03 26, of Arie Eelman. Thijsselaan 42, tel. 31 29 24. Volgens traditie wisselde Bouk Vrede- voort (links) van ZDH geschenken uit met Ali Schmitz uit Keulen. Zaterdag ontmoetten het Duitse lerarenteam en het gelegenheidselftal van de Zwalu wen elkaar voor de twintigste keer op de middenstip in Den Hoorn. De oosterburen hebben het sportieve uitje sinds 1976 vast op de agenda van hun uitstapje naar Texel staan. Wedstrijden waarin hoogte- en diep tepunten voor beide ploegen elkaar afwisselden, maar waarbij de sporti viteit alijd hoog in het vaandel heeft gestaan Dankzij een doelpunt in de laatste seconde ging de winst ditmaal naar de gasten. (Foto Gerard Timmerman) Uitslagen: B-paarden 1e en 2e proef 1 Gerard Roeper- Igor 160 pt tevens winstpunten voor Judith Onneweer, Sibo Plaatsman (2x) en Simone Daalder B-pony's 1e proef 1 Annemieke Bos- Mandy 162 pt2 Wendy Lampers-Murphey tevens winstpunt voor Marleen van der Werve 2e proef: 1 Immetje Duin-Jojo 163 pt 2 Annemieke Bos-Mandy 158 pt tevens winst punten voor Marleen van der Werve en Wendy Lampers L-paarden 1e proef 1 Jacob Bakker-Byou-Z 165 pt 2 Dorothé Koorn-Jaquar 164 pt 3. Saskia Verhulst-Dancer 160 pt tevens winst punten voor Petra Dijker en Thirza Weel 2e proef 1Dorothé Koorn-Jaquar 162 pt, 2 Thirza Weel-Jamos 160+ 3 Jacob Bakker-Byou-Z 160 pt, tevens winstpunt voor Ria Bakker L-pony's 1e proef 1 Niels Hoggenbosch-Colorado 160 pt. tevens winstpunt voor Suzanne Eelman, 2e proef 1 Suzanne Eelman-Baranie 150 pt. M1 paarden 1 Danielle Boom-Camarillo 154 pt. 2e proef 1. Annemiek van Ijsseldijk-Earldom 148 pt. M1 pony's: 2x 1 Lilian Malschaert- Pnnce Hoo 153 en 149 pt. M2 paarden 2x1 Bea Dekker-Arragon 142 en 149 pt M2 pony's 1e proef 1 Esther Koorn-Bidar 143 pt 2e proef 1 Sanne Lampers-Marron 150 pt Z2 paarden 2x1 Tessa de Graaff-Davy 185 en 182 pt. Archiof lofo) van de vele vrijwilligers die betrokken zijn bij de evenementen. „Tijdens het Rondje zijn ze toch gauw van half zes" 's morgens tot half tien 's avonds in de weer." Verder prees hij de inzet van het Rode Kruis en Rijkswater staat, die voor de wandelaars een brug aanlegt over De Slufter. Wethou der Poster, zelf verwoed wandelaar, feliciteerde de jubilerende vereniging namens het gemeentebestuur. SV De Koog heeft zondag thuis te gen Apollo '68 uit Hensbroek in een doelpuntrijke wedstrijd met 4- 4 gelijk gespeeld. Vanwege onder andere vier geblesseerde en twee afwezige basisspelers en een ge brekkige instelling bij velen kon De Koog geen goede indruk achterla ten. Ondanks de waarschuwende woor den van trainer Gerrie Plaatsman begon De Koog zwak en ongeïn spireerd aan het thuisduel tegen Apollo Binnen vijf minuten was het al 0-1 Uit een hoekschop kon een spe ler van de bezoekers bij de tweede paal ongehinderd inkmkken. Ver wacht werd dat De Koog na deze snelle tegentreffer wakker geschud zou zijn. maar het tegenovergestelde was het geval. Duels, vooral op het middenveld, werden stuk voor stuk verloren en achterin werd veel te veel ruimte gegeven aan de toch niet zo sterke Apollo-aanvallers Dit resul teerde halverwege de eerste helft in een 0-2 achterstand. Via een door het midden uitgevoerde één-twee werd de Koger defensie simpel uitgespeeld waarna eenvoudig ingetikt kon wor den Zeer kort op deze treffer deed De Koog iets terug Het was Rob van derr Stap die in de diepte op Bernard Ipenburg speelde Deze nam de bal met links in één keer uit de lucht en pegelde 'm in de bovenhoek. In de tweede helft speelde De Koog iets feller en kreeg daardoor de greep op de Wedstrijd enigszins terug. Via een scrimmage voor het Apollo-doel. 2-2. Even later namen de Texelaars zelfs een 3-2 voorsprong Uit een voorzet vanaf de zijkant kwam Bernard Ipenburg al duikend naar de bal en kopte prachtig in de tegenge stelde hoek. Lang duurde het Koger overwicht met. Apollo bleek aandringen en kwam langszij uit een strafschop. Ondanks vele protesten van Koger zijde kwam Apollo even later weer op voorsprong. Voor iedereen leek het duidelijk buitenspel maar de arbiter bleef blij zijn beslissing om de treffer goed te keuren Toch wist De Koog de verdiende gelijkmaker te scoren. De man in het zwart gaf ook de Kogers een penalty nadat Cees van Beek binnen het strafschopgebied ten val was gebracht Martijn de Vey maakte geen fout en schoot beheerst in. Zo werd na een enerverende wedstrijd de uiteinde lijke 4-4 achterstand bereikt Ook voor Texelse ondernemers en medewerkers van bedrijven organi seert de Kamer van Koophandel in Alkmaar een aantal activiteiten Op 21 en 28 oktober zijn er trainingen telefoonbehandeling (twee ochten den of twee middagen). Op 22 okto ber is er 's avonds een bijeenkomst over het lezen van jaarstukken Maandag 28 oktober start een cursus spreekvaardigheid en presenteren voor publiek (vijf avonden) Een dag later is er een seminar „succesvol orders verwerven". Op 31 oktober staat de workshop „slagvaardig ver gaderen" op het programma Op drie dinsdagavonden komt de cursus „fi nancieel plan administratie" aan de orde. Informatie. 072-519 57 61 (mevr. Kerssens) of 519 57 87 (mevr. Van Steekelenburg) aor de eerste keer in de geschie- iis van ons aller gouden boltje Idit jaar een avondvierdaagse or Texelaars worden georgani- ird. Een ieder die lopen wil kan etippelen, want de afstanden i voor deze eerste keer zeer ge- g." Aldus kondigde de Texelse urant op 5 juli 1961 de eerste mdvierdaagse aan, tevens het lichtingsjaar van Wandelsport- eniging Het Gouden Boltje. De leniging herdacht zondag in De liakel het 35-jarige bestaan met i receptie en een puzzeltocht. else Boys en de Jeroengroep nen 35 jaar geleden het initiatief de avondvierdaagse. De organi- evan de jubilerende wandelsport- smging beperkt zich al lang met meer alleen tot dit evenement. Jaar lijks worden elf wandeltochten gehou den, waarvan het Rondje Texel wel de bekendste is. Animo is er altijd voldoende. De avondvierdaagse trekt gauw zo'n zeshonderd wandelaars, het rondje zit op ongeveer de helft. Dan zijn er nog de lammetjestocht, de herfstwandeltocht, de winterserie, etc. Vrijwilligers Eén van de lopers van het eerste uur is Jan van Heerwaarden, die het na 32 avondvierdaagsen enige laren geleden welletjes vond Met belang stelling bekeek hij de tentoonstelling die ter gelegenheid van het jubileum was uitgestald. Voorzitter Ben Roest liet zich tijdens de receptie lovend uit over het werk npelpost tijdens de eerste editie van de avondvierdaagse in 1961 zouden gaan voor een vrije val van 1.30 a 1 45 minuut. In die tijd moet de formatie worden gemaakt. Eerst val je heel snel, wegens de ijle lucht. Om die reden zaten we tot kort voor de sprong aan het zuurstofapparaat Perfecte figuur Een formatie van 300 man ontstaat met spontaan, daar gaan de nodige voorbereidingen en oefensprongen aan vooraf. „We hebben 12 pogingen gedaan. Normaal zijn 20, 25 spron gen nodig om een perfecte figuur te kunnen maken, maar door het koude weer lukte dat niet We oefenen de communicatie met de piloten en met elkaar. Alle grips moeten tevoren voor iedereen duidelijk zijn, evenals de positie in de lucht." „Het grootste probleem is de veilig heid: hoe gaan de deelnemers na het maken van een formatie weer uit el kaar. Na seintjes vanuit het centrum van de formatie gaat op 6.500 voet eerst de buitenste ring weg. Daarna volgt de rest Nieuwe poging Landsman was leider van een team met acht Nederlanders, vier Belgen en een Zwitser en bevond zich in de buitenste ring. Hoewel het uiteindelijk net met lukte, spreekt hij van „een machtige ervaring". „Het concept was goed Misschien was het met meer voorbereiding wel gelukt De organisatie is van plan in 1998 in Taiwan een nieuwe poging te onder nemen „Er komt ontzettend veel werk bij kijken Je kunt zoiets niet elk jaar doen." Modern tweeschaar 1 Mark van Heerwaarden, 234 punten. 2, Joost de Wit, 216,5 pnt„ 3. Wilko Zijm, 200 pnt, 4 Dirkjan Boon, 2pnt„ 5. Marco Zoetelief 176,5 pnt. Drieschaar' 1. Bert Keijzer (221), 2. Pieter Kooper (208), 3. Erik Jan Eveleens (194), 4. Menno Timmer (186,5), 5 Agan Oosterhof (173,5), 6 Marco Vlaming (160). Oude trekkers: Rondgaand: 1Maarten Koorn (241), 2. Arie Koopman (221), 3 Dirk Maas (219,5), 4. Kees Buijsman (207), 5. J. Verhoeve (199,5), 6. Jan Uitgeest (197), 7, Kees Jimmink (192,5), 8. Bert Uitgeest (184), 9. Ron Zegers (176), 10 Nico Schipper (168,5). Wentel: 1. Willem Zegers (231,5), 2. Gerard Huisman (211) en 3. Bertus Bos (171) •jg uit Rusland heeft Herman tisman een dubbel gevoel over touden aan een sensationele jing om het wereldrecord natiespringen te breken. Met st297parachutisten vormde de idaar op grote hoogte een fi- n in de lucht. Méér dan ooit te en, maar omdat vijf van de 302 ilnemers de groep niet wisten te eiken, werd het record niet offi- tl erkend. '.rale troost voor de 40-jarige lisman, bedrijfsleider van het ■acentrum Texel, is dat het ness Book of Worldrecords het ord wél zal vermelden. Landsman aal eerder bij recordpogingen be ten. Eerst met 126 para's boven giê, daarna een formatie van 150 tenslotte 216 Ook dit laatste aan- werd niet erkend door de feration Aeronotique International, lofficiële record blijft voorlopig met )in Amerikaanse handen. Nulpunt sprongen werd boven Anapa aan Zwarte Zee. Hoewel de Russische aheren er alles aan deden, vielen omstandigheden tegen. „Het ho- was niet zoals gepland, het eten s niet goed, er waren veel nmunicatiestoringen en omdat het toud was, konden we te weinig insprongen maken", somt Lands- oop. „De moraal zakte hierdoor het nulpunt." :h was juist voor Rusland gekozen wege de goede faciliteiten. De ep kreeg namelijk de beschikking trvier van de grootste helikopters wereld, de MI-26 Eén zo'n heli seens te gast op Vliegveld Texel. woeling was dat we op 21.000 tl, dat is 6,5 7 km, van boord

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7