Primafoon Den Burg komt naar u toe! Ferrever -%'JSjfclrf; TEXELSE Y couRANT Woningbouw Koorn Witte Kruislaan weer hervat Rotondebrief VVN naar provincie iXses Celstraf voor ontuchtpleger Oude boerderij Waterschap wil waterloop polder recht maken Eilandcompetitie volleybal Rubberboot strandt op de Steenplaat Eilandcompetitie tennis Sint-wedstrijd voor kinderen ptt I telecom Primafoon Weer mijlpaal tandemsprong VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 >nmoet worden benut Oftewel, hij Ide sporters uit de Ferrever in be ulde accommodaties onderbren- sp van de Ferrever kost ongeveer 0,000,-, maar die kosten zijn mee nomen in het totale financiële gatje Er is asbest in het gebouw merkt, maar omdat de zaal mder- lals semipermanent is opgezet, is raak tameli|k eenvoudig orde nieuwbouw aan Ons Genoe- n, die geheel op gemeentelijke moet plaatsvinden, is een arti- I19 procedure nodig De bestem- ng klopt wel, maar het maximale jouwingspercentage wordt over treden door de extra zaal Te koud orde boogschutters dreigt dus een ileem Ze kunnen niet inde sport- want die is al volgeboekt. Het tege vindt dat de club alternatieve nte moeten zoeken, bijvoorbeeld manege Akenburg of de ippelandhal. Zeventig procent van huurkosten is voor rekening van gemeente. Praamstra: „Dat is een male regeling, die ook al geldt x de zwemclub, de tri tonvereniging en de modelspoor- li" e Stappelandhal is voor ons te toen bovendien willen we in Den ig blijven", zo boort Willem Vlas ode Eilandschutters de gemeen de hoop de grond in. „Voor onze jt moet |e doodstil staan. Als de iperatuur te laag is. geeft dat aller- ichamelijke problemen. Je trekt je i kapot. Hoeveel er bij ons al niet I een slijmbeursontsteking zijn Irokken..." kde manege ziet Vlas met als een id alternatief. „Die ruimte is ge maakt voor paarden Als we er al in zouden kunnen, moet je constant over die rulle bodem sjouwen achter je pijlen aan. We hebben veel oudere leden en ik vrees dat die dan afha ken." De eilandschutters bestaan sinds 1974 en hebben ondanks een flink verloop een nagenoeg constant le dental van vijftig. Er woedt geoefend op dinsdag en vrijdag Met name die eerste avond is heilig. „We zitten al sinds de oprichting op dinsdag Daar hobben onze mensen hun sociale leven op ingericht." Beloofd Vlas geeft aan dat de gemeente in eerdere gesprekken heeft toegezegd voor vervangende accommodatie te zullen zorgen als de Ferrever wordt gesloopt „Dus we gaan rustig ach terover zitten en afwachten waar ze mee komen. Ze zullen zich heus wel aan hun beloftes houden De boogschieters verklaren zich be reid om mee te denken met de ge meente. Vlas: „We zien waar de pro blemen liggen. Kijk, dertig meter zou voor ons het meest ideaal zijn, maar we zouden met 25 meter ook net uit de voeten kunnen. Dus als ze die aanbouw nou iets langer maken dan die 21 meter, redden we ons met enig behelpen." Blij mee De Sportraad heeft zich altijd sterk gemaakt voor een aanbouw aan Ons Genoegen. „Wij zijn voor concentra tie op één lokatie, want daar is het algemeen belang mee gediend", al dus voorzitter Albert Hoven. „Maar wij hebben gepleit voor dertig meter, met het oog op de boogschieters." Hoven noemt het teleurstellend dat het college niet verder wil gaan dan een zaal van 21 meter, maar vindt het niet erg genoeg om het hele plan te blokkeren. „Als vier meter extra ge- noeg is, laten we dan proberen om dat voor elkaar te krijgen Het zou jammer zijn als de Eilandschutters tussen wal en schip vallen De alternatieve lokaties die voor de club zijn genoemd wijst de Sportraad af „Te koud en de manege zit iedere avond vol De Stappelandhal iedere keer opwarmen tot 18 graden zou een duur grapje worden." Hoven betoogt dat de Ferrevergebruikers geen hoge zaal nodig hebben. „De aanbouw zou dus iets lager dan standaard kunnen en misschien kan wat er dan overblijft in de lengte worden gestoken.. Medewerkers van de firma Daalder hebben de bouw van twee wonin gen aan de Witte Kruislaan hervat. Ontwikkelaar Jan Koorn moest de bouw vijf maanden geleden na pro testen uit de buurt op last van de rechter stilleggen. Nu de provincie de verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven, kan het oorspron kelijke bouwplan alsnog worden uitgevoerd. Buurtbewoners vinden het moderne ontwerp van beide woningen niet passen in het straatbeeld van de Witte Kruislaan Ze voelden zich ge passeerd omdat al vóór de vergun ning was afgegeven met de bouw werd begonnen. Bewoners van de Kogerstraat voelden zich in hun pri vacy aangetast, omdat het bouwblok geen acht, maar 9,20 meter naar ach- De Texelse afdeling van Veilig Ver keer Nederland wordt voortaan in gelicht over gemeentelijke plannen ten aanzien van verkeerszaken. Dat is de uitkomst van een gesprek dat woensdagavond is gehouden tussen de organisatie en wethou der Schilling. Daarbij kwam tevens de zoekgeraakte rotonde-brief ter sprake. VVN Texel heeft bezwaren tegen een rotonde op de kruising Hoornderweg/ Pontweg De punten zijn tijdig per brief aangekaard bij de gemeente, maar dit schrijven is zoekgeraakt, waardoor het met in de procedure is meegenomen. Er is een kopie inge leverd en die is wel meegestuurd naar de provincie, waar binnenkort wordt besloten over de nog steeds hevig in discussie zijnde verkeersmaatregel. Groen Links verweet de Texelse or ganisatie onlangs in deze een ander standpunt in te nemen dan de landelijke VVN. „Dat is niet zo", aldus voorzitter Jan Driehuis. „Wij zijn op zich met tegen rotondes, maar op deze plek ging het om het creëren van een veilige fietsersoversteek, met om een verkeersremmende maatre gel. Wij zijn voor stoplichten of een tunnel." VVN Texel kreeg van de wethouder woensdag nogmaals excuses aange boden omdat de brief is weggeraakt. Bovendien werd de toezegging ge daan dat voortaan met enige regel maat van gedachten zal worden ge wisseld over verkeerszaken. Driehuis: „We worden dus erkend als belangenorganisatie." rwWK ter kwam te liggen, hetgeen niet strookt met de bepalingen in het be stemmingsplan Om alsnog tot een akkoord te komen, voerden buurtbe woners enkele malen overleg met architect Jan Koorn. De bezwaar makers vochten de bouw met succes aan bij de rechter, die bepaalde dat een nieuwe (artikel 19) procedure moest worden gevolgd Met de aanvraag werden ook de be denkingen uit de buurt naar de pro vincie gestuurd. Die verklaarde alle bezwaren ongegrond en gaf onlangs een verklaring van geen bezwaar af. De gemeente verleende daarom op 15 oktober alsnog de vergunning, waarop de bouwwerkzaamheden nog dezelfde dag werden hervat. Dat gebeurt op eigen risico van Koorn, want de aanvraag ligt nog zes weken ter inzage. Buurtbewoner Paul van Sambeek is teleurgesteld over de beslissing. „Volgende week komt de buurt weer bij elkaar Dan zien we wel of we nog iets gaan ondernemen." Opmerkelijk is dat het oorspronkelijke ontwerp geen enkele wijziging heeft ondergaan. De vertraging heeft vol gens Koorn wel tot het nodige verlies aan kapitaal geleid. Hij verwacht dat de bouw op z'n vroegst over een maand of vier kan zijn afgerond. De huizen zijn inmiddels verkocht. Eén van de slachtoffers heeft in zijn aangifte aangegeven dat hij hoopt dat de 55-jarige dader uit Den Burg zijn hele leven de gevan genis ingaat. Zover wilde straf kamerpresident mevrouw H. de Wit van de Alkmaarse rechtbank niet gaan. Ze veroordeelde de ontuchtpleger tot drie jaar gevan genisstraf, waarvan één jaar voor waardelijk, met als bijzondere voorwaarde een verplichte op name in een psychiatrische inrich ting. Twaalf dagen geleden eiste officier van justitie mevrouw C. Zweers ach ter gesloten deuren acht jaar cel te gen de Texelaar, die tenminste drie zeer jonge jongens heeft misbruikt voor eigen bevrediging Het werd drie jaar, met een verplichte opname in „Licht en Kracht", een speciale inrich ting in Assen. In de praktijk betekent het dat de 55-jarige man twee jaar de cel in gaat en daarna voor een jaar naar de kliniek Als hij zich aan dat laatste onttrekt wordt hij opnieuw ver volgd en moet hij dat laatste jaar ook uitzitten in de cel Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum in Utrecht hebben de Texelaar onderzocht en geconclu deerd dat hij een gebrekkige ontwik keling van geestelijke vermogens In de krant van vorige week vrijdag ontbrak bij de oplossing van de sep- tember-vraag van Maarten Stoepker een foto. Bij deze afslag het kiekje van de (in 1959 verbrande) boerderij met schuur van de familie A Dros in Tienhove. Voor een efficiëntere agrarische bedrijfsvoering moet een water loop in Eierland, nabij de Slufterweg, worden verlegd. Waterschap Hollands Kroon en de Stichting Stivas willen de slinge rende beek omvormen tot een recht kanaal. Daarvoor moet een artikel 19 procedure worden ge voerd. De Stichting Stivas, die zich inzet voor agrarische belangen, is bezig met een kavelruil in Eierland Een rechte waterloop zou daarbij voordeel ople veren voor de betrokkenen. Jaap Vla ming van Groen Links wil echter wel dat het oude kreekrelièf dat langs het water is te zien blijft bewaard. De PvdA bij monde van Hans Roeper vindt een recht kanaal een aantasting van het gebied, maar wil eerst meer informatie over de plannen voor een beslissing wordt genomen CDA-er Jan Koolhof heeft er geen moeite mee dat de waterloop wordt aangepast. „Ik heb de natuurwaarde op die plek nooit ingezien. Een rechte lijn past bij die polder.Hij verklaarde dat er een kolk zal worden aangelegd „Ik weet ook dat de provincie erach ter staat." Erna Eelman van de VVD en Dick Drijver van Texels Belang vinden ook dat de aanpassing moge lijk moet zijn in een dergelijk gebied Jim Le Roux van afdeling ruimtelijke ordening verklaarde dat een artikel 19 procedure nodig is omdat het een hoofdwaterloop betreft „Als het een gewoon slootje was geweest, was een aanlegvergunning genoeg." heeft en dat hij verminderd toereke ningsvatbaar is. Ze denken dat een verplicht contact met de reclassering voldoende is om herhaling te voorko men. De gepleegde delicten zijn volgens het vonnis van de rechtbank in Alkmaar 'van zeer ernstige aard' De kans dat de slachtoffers ernstige psy chische schade hebben opgelopen is groot. Vandaar dat een onvoorwaar delijke gevangenisstraf is opgelegd. Omdat de 55-jarige man volgens het Pieter Baan Centrum gebaat is bij psychiatrische behandeling is een gedeelte van de straf voorwaardelijk geworden Bij mensen die minder aan het ei land zijn gebakken, ligt dat anders. Die kunnen zelfs in paniek raken bij de gedachte dat er geen boot meer vaart. Ze voelen zich opge sloten omdat ze hier wel gevestigd zijn maar er niet echt met ziel en zaligheid wonen. De meeste Nederlanders zien Texel wel zitten als vakantie-ei- land, maar zouden er voor geen prijs willen wonen, 's Winters is er niets te doen en 's avonds kun je er niet af, zeggen ze Slechts één keer in mijn leven heb ik gewenst dat er wèl een extra boot voer. Dat was toen ik op een regenachtige novemberavond in 1972 de laatste boot naar Texel miste en gedwongen was de nacht door te brengen in Den Helder Dat is zo ongeveer het ergste dat een echte Texelaar kan overkomen Want Den Helder is de meest ka rakterloze stad van Nederland, een tochtig ghetto, dat zelfs met een miljoen plantenbakken niet gezellig is te krijgen. Zijn die nachtboten nu definitief van de baan? Ik ben daar met ge rust op, want over een paar jaar wordt er weer een enquête gehou den en als dan blijkt dat er wel genoeg mensen zijn die op het vasteland willen nachtbraken, ge beurt het alsnog. Dat moge God verhoeden, maar als Die het laat afweten zullen we zelf iets moeten verzinnen. Ik stel daarom voor niet langer klantgericht te denken, al thans niet bij vraagstukken met maatschappelijke gevolgen Want ik heb geen hoge pet op van de meningen die Jan Piet, Klaas en Marie zich over deze dingen vor men. Dit soort opinies worden in gegeven door de waan van de dag en door persoonlijke voorkeuren, in elk geval niet door algemeen be lang. Het zou dan ook met best zijn als steeds gebeurde wat een op een bepaald moment door de meerderheid van een bepaalde groep als wenselijk wordt ervaren. De situatie wordt er met beter op nu mensen als resultaat van het ik- tijdperk en materiele overdaad steeds minder volwassen worden. Net als kleine kinderen willen ze hun zin hebben en wat voor gevol gen dit op termijn heeft maakt hen niet uit. Als Teso altijd klantgericht had gehandeld, zouden er nu geen dubbeldekkers varen Als mijn ouders klantgericht waren geweest hadden ze me jarenlang lollies en ijsjes gevoerd in plaats vezels, vi taminen en mineralen waardoor ik zo sterk en flink ben geworden. Zo'n enquête heeft ook om andere redenen een heel betrekkelijke waarde De verkregen antwoorden hangen in hoge mate af van de manier van vraagstelling. En nog meer van de informatie/indoctrina tie die vooraf wordt gegeven bui ten de enqueteurs om. Als voor de late boten op een bepaalde manier reclame wordt gemaakt, komen ze er wèl. Om te weten wat ik bedoel moet je even verder lezen. Wisten jullie dat Texel aantrekke lijk wordt als woon- of weekend- gebied voor een select en zeer koopkrachtig publiek als er 's nachts verbinding is? Gepensio neerde topindustriëlen, bekende radio- en tv-persoonlijkheden en ander bovenmodaal geteisem dat zich hier aan golfspel en veelwijverij kan overgeven. Zodat het heel gewoon wordt om hier in de winkel Marco Borsato. Tim Im mers, Mare Klein Essink of Sylvia Billekamp tegen te komen9 Ik weet dat omdat ik jaren geleden wel eens sprak met de toen net op Texel gevestigde makelaar Peter Brandsen, afkomstig uit Het Gooi Die kreeg regelmatig te maken met cliënten uit de radio- tv- en kunst wereld die op Texel een woning wilden kopen. Ze haakten altijd af als het tot hen doordrong dat ze 's nachts dat eiland niet op of af kon den. Bekende Nederlanders als in gezetenen veroorzaken bovendien veel gratis naamsbekendheid, dus reclame Kijk maar naar het effect van die ene die we in ons midden hebben. Als je ergens op het vas teland laat merken dat je van Texel komt, blijkt vaak dat het feit dat Jan Wolkers daar woont, het enige is dat ze van het eiland weten. Maar hun interesse voor Texel is er wèl door gewekt. Omdat Wolkers en ik aan de rand van hetzelfde bos wonen, vertel ik wel eens dat hij mijn buurman is, wat op cocktail party's altijd als hóógst interessant wordt doorgekakeld Mocht een dergelijk pleidooi met helpen, dan kunnen ze het altijd nog proberen met een minder ori gineel maar effectief argument: het geeft werkgelegenheid Want Teso heeft extra vaarploegen nodig en de indirecte werkgelegenheid moet ook aanzienlijk zijn. Kortom, instroom van profijtelijke nieuwe doelgroepen, stimulans voor de bouw van dure huizen, werkgele genheid. glamour en glitter Als ze daar de mensen gek voor maken, stemt straks 83% voor die extra late boten. Moet ik nog uitleggen wat dat betekent? Het onverbidde lijke einde van onze sobere, ge moedelijke en suunige strandjut terscultuur Een weerzinwekkende eruptie van onmatigheid en leeg heid. Wèg met het laatste restje eigen gezicht. Stop dus onmiddellijk met klant gericht denken Harry Uitslagen: Dinsdag 22 oktober 1996 Graaf Spuiterij-Teso 1-2 Paal 9-Maarcobouw 0-3 Groote Slock-Perfect Bodies 3-0 Texelse Autocentr.-Super 3-0 Kobeco-12 Balcken 1-2 Visser bouw-Top Tien 1-2 Jozef-Smash'68 3-0 Timmers Bakkerij-Bosma 3-0 Wiersma Antiek-Kruiswerk 3-0 Groote Slock (v)-ABN/Amro (v) 1-2 Cocky's Kapsalon-OSG 3-0 Haarstudio-Leydekkers 3-0 Klif 12-Zeilmakerij 3-0 Question-Boutlque Texéle 3-0 Westerlaken-Nioz 3-0 Nokanto-de Vlier 3-0 Durper drup-Slag lepe de Boer 1-2 Programma: Dinsdag 22 oktober: Veld A mannen gemengd: 18 30 u. Tatenhove2-Beverdam Fitt 19.15 u. Waayer-Fitt Tatenhove2 20.00 u. C. Latuco-DennenoordWaayer 20.45 u. LenR-VW C. Latuco 21.30 u. Rabo-Euroase LenR 22 15 u. Paal28/Krim-12Balcken Rabo Reddingboot Beursplein 5 heeft zaterdagmiddag enkele opvaren den van een rubberboot gehaald die was vastgelopen op de Steen plaat, een halve zeemijl ten oosten van het reddingboothuis bij De Cocksdorp. De rubberboot was vertrokken uit Spakenburg en via IJmuiden over de Noordzee op weg naar Terschelling Na verschillende zandbanken te heb ben gepasseerd, strandden ze bij De Cocksdorp. De mannen werden ge zien door Theo Eilander, die de KNRM waarschuwde. Na van boord te zijn gehaald, overnachtten de Spakenburgers in hotel 't Anker in de Kikkertstraat. Zondag bleek dat de rubberboot hoog en droog op de zandbank lag. Pas toen manschappen van de wipper- ploeg de Beursplein 5 hielpen bij het bergen, raakte het schip vlot De red ders begeleidden de rubberboot naar Den Helder. Vuurtorenwachter Frans Dreessens was tijdens de actie op z'n post om de waterstanden door te geven. De toren is bij acties in prin cipe altijd bemand- Raadslid Paul Kikkert (Texels Be lang), nauw betrokken bij de reddingsmaatschappij, sprak deze week tijdens een commissie vergadering zijn waardering uit voor het weer volledig bezet zijn van de kustwachtpost. „Ik ben blij dat het op zo'n korte termijn is gerealiseerd", sprak hij tot burgemeester Van Rappard. Veld B mannen vrouwen: 18 30 u. Tevoko 22.15 u. Kobeko-DGM Euroase Veld C vrouwen: 18.30 u. Question-Zeilmakerij Eiert.Huis 19.15 u. Eierl. Huis-Texèle Zeilmakerij 20.00 u. Nokanto-Nioz Texéle 20.45 u. Durperdrup-Vlier Nioz 21.30 u. Klif12-Leydekkers Vlier 22.15 u, Haarst,-de Boer Leydekkers Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194). Zondag is de laatste wedstrijddag van de najaarscompetitie; uiterlijk 10 no vember moeten de inhaalwedstrijden zijn gespeeld. Daarna volgt een eind rangschikking van het najaar en het totale seizoen Wedstrijduitslagen zo spoedig mogelijk doorgeven aan de wedstrijdleiding (tel. 316301). Deuce: 9.00 u. 9.00 u. 10.00 u. 10.00 u 19.00 u. D Bol-M. Land R. Verduyn-P. Brons I. Huisman-I. v. Beek B v/d Wetering-V. Koot R. Mulder-H. Witte Heri Hodie: 9.00 u L. Saal-M. Jansen 10.00 u A. Saal-I. Land 10 00 u. M. v/d Bent-L. Mantel 19 00 u. N. Ooyevaar-J Zoetelief Koogerslag: 9 00 u. H. Bakker-A. Westerlaken 10.00 u. R. Manuels-F. Schraag 10.00 u. J. Goenga-M Taat Oosterend: 9.00 u E. Dankers-R. Siebinga 10.00 u H.d.Porto-M v/d Wetering Uitslagen: R. v/d Bent-H d. Porto 2-0; N. Erwich-M. v/d Bent 1-1; J Beyeri-L Saai 0-2; N Erwich-L Mantel 2-0; A. Saal-I. v Beek 0-2; B v/d Wetering-J. Goenga 2-0; A. Kamstra-B v Veen 0-2 Kinderen kunnen meedoen aan een dicht- en tekenwedstrijd van de Ondernemersvereniging Den Burg. Thema is de sinterklaasviering in de ruimste zin van het woord. Er zijn twee categorieën: jeugd tot acht jaar kan meedoen aan de teken wedstrijd: kinderen tussen acht en twaalf jaar worden uitgedaagd om een fraai sinterklaasgedicht te ma ken. Wie met kan dichten, maar toch mee wil doen, mag ook een kort verhaaltje schrijven. De prijzen bestaan uit waarde bonnen. De tekeningen, gedichten en verhalen moeten vóór maandag 4 november zijn ingeleverd bij Nauta Boek. L en R of Intertoys. De inzen dingen van de winnaars worden afge drukt in de speciale Sint Nicolaas- feestkrant die verschijnt op vrijdag 15 november. (ADVERTENTIE) Op maandag 28 oktober is Primafoon met alle diensten van PTT Telecom in het dorpshuis bij u in de buurt. Er is gelegenheid om kennis te maken met de nieuwste telefoontoestellen, maar ook kunt u in formatie krijgen over de nieuwe diensten van PTT Telecom, zoals TeleBericht, TeleWekker, Tele- Geheugen en Wisselgesprek. Daarnaast is er een omruilactie waarmee u voor aantrekkelijke prijzen een nieuw telefoontoestel kunt aanschaffen wanneer u uw oude toestel in ruilt. De medewerkers van de Primafoon Den Burg ge ven u deskundig advies over al uw vragen over service, reparatie, huur etc. U vindt ons in het dorpshuis 't Skiltje te Oude- schild van 10.00 uur tot 12.00 uur en in de Waldhoorn te Den Hoorn van 15.00 uur tot 17.00 uur. Alleen in Primafoon, Den Burg, Parkstraat 20 van Zutphen ontvangt uit handen van Simon Woerlee een aandenken aan haar Omsprong. (p°'o 121 -jarige Lieke van Zutphen uit De «tel toog maandagavond mei een jodin naar het vliegveld, toen de jd enigszins was geluwd. Ze wilde «tandemsprong maken. Eenmaal jgend onder instructeur Herman jdsman kreeg ze te horen dat ze 200 0ste was dit jaar. Op de grond werd Lieke verwelkomd met een boek en een tegoedbon voor nog een tandemsprong Vorig jaar werd de mijlpaal van 2000 tandemsprongen in één jaar voor het eerst bereikt. Dat was half september. Het matige weer van dit jaar heeft ervoor gezorgd dat het jubileum nu pas in oktober kon worden gevierd. De populariteit van deze activiteit heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen. (Foto Arjan Kooger) vensgroot dat eigenaar of politie je op 't Horntje staat op te wachten. En 's nachts kan het dus helemaal met. Ook criminelen die in minder omvangrijke waar zijn geïnteres seerd kijken wel uit voordat zij zich in een fuik als het waddeneiland Texel begeven. Dat heeft ook te maken met hun veronderstelling dat de eilandbewoners met alleen elkaar maar vooral ook vreemde lingen scherp in de gaten houden. De realiteit is dat die sociale con trole flink afneemt. Als vakanti- eiland trekt Texel het hele jaar zó veel vreemdelingen dat het ondoenlijk is om die allemaal in het oog te houden. De Texelaars let ten ook niet meer zo op elkaar als vroeger, al verschilt het sterk per generatie en dorp. Ook hier leven talloze tv-verslaafden die meer weten over de nieuwe vriend van Sylvia Millecamp dan over de ei gen buurvrouw Het moment na dert dat het ook hier voorkomt dat iemand zes weken dood in zijn huis ligt zonder door iemand ge mist te worden. In Den Burg kan ik de straten aanwijzen waar dat nu al mogelijk is. De realiteit is helaas ook dat be paalde vormen van criminaliteit op Texel juist bij uitstek mogelijk zijn. Zoals het aan land brengen en ver volgens doorvoeren van drugs. Ik denk dat dit vaker is gelukt dan- mislukt. Hoe het ook zij, dat er 's nachts geen boten varen is in elk geval gunstig, al was het maar voor het eilandbesef dat ons allen bindt en op de been houdt. Voor mij is het afmeren van de laat ste boot altijd weer een aange naam moment. Ik voel me dan als een ridder in een burcht die na het optrekken van de slotbrug veilig bij de jonkvrouw in bed duikt. Heerlijk onder mekaar en samen Teso-directeur denkt klant- richt. Dat afschuwelijke woord Sekent dat zijn persoonlijke voor aren geen rol spelen in het torijfsbeleid. maar dat hij zo veel ogelijk wil voldoen aan de wen- ii van de mensen Om te weten il de mensen willen, houdt hij quêtes. Die hebben uitgewezen 1de klant geen extra late boten t beter gezegd: de klant wil ze 1 maar heeft er geen geld voor 'er. Dus gaat het niet door. Het jft zoals het al jaren is: Om tien "'s avonds wordt de brug opge- Aken en niemand komt meer het end op of af. althans niet per so. Een uitzondering wordt al en gemaakt als je een vreselijk geluk hebt gehad of te kampen t)t met onoverkomelijke 'ensweeén. ilmij betreft mag dat tot in lengte ndagen zo blijven. Wat 's nachts "de overkant komt kan immers M goed zijn. Ik bedoel dat se- Jter dan het lijkt. Zonder wat te óben onderzocht denk ik dat het 'Ier andere aan de afwezigheid "een nachtelijke verbinding is te "ken, dat wij hier praktisch geen hinaliteit hebben. Misdadigers «nen op Texel immers geen hl op. :|seen eenvoudige autodiefstal •'t hier op organisatorische pro- Hen. Als je overdag met zo'n stolen wagen het eiland pro sit af le komen is de kans al le-

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7