Eenakterfestival na 4 jaar terug Ritme van de regen begeleidt concert teso Muzikaal en technisch hoogstandje Jug Bros TEXELSE^» courant MEDEDELING VISCENTRUM -^AIMRT Wat ik zeggen wou... Agenda Heren gezocht Presentatie na zangworkshop in Worsteltent Nieuw programma Job Schuring Helderziende in Lindeboom Den Helder... Virtuoze poëzie van Theo Timmer Winkelpand Brouwei wordt gesplitst Even een pak SNERT halen in DINSDAG 29 OKTOBER 1996 (advertentie) voor de openingstijden: Wij zijn nog t/m zaterdag 2 november geopend Ook in het weekend van 8 en 9 november tot 17.00 uur. Met de feestdagen zijn we weer van de partij van 19 december t/m zaterdag 4 januari. Schilderweg 265, Oudeschild, 2? 0222 310783 Dinsdag 29 oktober In Cinema Texel draait om 20 30 uurIndependence Day" In de voormalige LBO-kantine geeft weerman Jan Visser een le zing voor de Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel. Entree voor niet-leden f5.- Aanvang 20.00 uur. Woensdag 30 oktober In Cinema Texel draait om 14.00 uur ,,A Goofy Movie" en om 15.30 en 20.30 uur „Independence Day". Donderdag 31 oktober Cinema Texel is vandaag geslo ten In De Lindeboom begint om 20.00 uur de ledenvergadering van de Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers Burgemeester Hoekzema van Den Helder en bur gemeester Van Rappard van Texel geven na de pauze hun vi sie op de toeristische samenwer king tussen beide gemeenten- Vrijdag 1 november In strandpaviljoen De Krim bij paal 28 van Piet Zijm wordt vanaf 17.00 uur op feestelijke wijze de wisse ling van de wacht gevierd De nieuwe eigenaars zijn Ivonne Boom en Pascal Stoop In Cinema Texel draait om 18.30 en om 21.30 uur „Independence Day". Zaterdag 2 november In Cinema Texel draait om 14.00 uur „AGoofy Movie" en om 15.30, 18.30 en 21.30 uur „Indepen dence Day" In Oosterend haalt de jeugd vanaf 10.00 uur huis aan huis voedselpaketten op voor de hulp organisatie Dorcas. Pakketten kunnen tussen 10 00 en 16 00 uur ook worden afgegeven in het jeugdgebouw. Mensen uit Den Burg kunnen op 1 en 2 november meewerken en hun produkten bij religieus centrum Het Olijfblad in de Weverstraat afleveren Om 14.00 uur start aan de Bies- bosweg in De Dennen de club cross, onderdeel van de winter competitie van de Wielervereniging T exel. Om 14.45 uur start de A-klasse van de senio ren. In het Eierlandsche Huis wordt om 19.30 uur de 3-jaarlijkse kerke- veiling gehouden. Vanaf 19 30 uur wordt in De Ferrever een kinderdisco gehou den door de jeugdraad van Gym- vereniging Texel. Jeugdclub Oudeschild houdt vanal 20 30 uur een disco-avond in 1 Sklltje Niet leden betalen ƒ2,50 entree (leden gratis). Extra afvaarten (halfuurdienst): Vri|dag 1 november tussen 9.35 (afvaart Texel) en 16.05 uur (al- vaart Den Helder) Er worden geen wachttijden ver wacht. Hoogwater te Oudeschild Dl. 29 10.16 en 21.57 u. s Wo.30 10.30 en 22.27 u. Do 31 10.50 en 23.16 u. Vr. 1 11.00 en 23.46 u. Za. 2 11.20 en u Zo 3 0.26 en 12 00 u Ma 4 1.00 en 13.00 u Di. 5 2.04 en 14,20 u. J Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 3 november op om 7.38 u en gaat onder om 17 06 u., 3 november laatste kwartier, 4 november doodtij. Komend weekend wordt een work shop zang gehouden. Er zijn al veel aanmeldingen binnen, maar het aantal mannenstemmen is nog in de minderheid. Vandaar dat zang lustige heren worden uitgedaagd om zich alsnog op te geven. Zang minnend publiek kan zondag na het Muzeconcert op De Krim gelijk doorreizen naar De Worsteltent, waar een presentatie wordt ver zorgd. Muziekdocente Rosemary de Sussa uit het Drentse Dwingeloo is al eens eerder op Texel geweest voor een workshop zang Dit keer komt ze op uitnodiging van enkele enthousiaste Texelse zangers. In het gebouw van Whyte Eagle aan het Schilderend wordt gewerkt met jazzy, ritmische, Afrikaanse en wereldse melodieën en canons De zangers oefenen zater dag om 10.00 uur tot 17.00 uur en zondag van 10.30 tot 15.00 uur. He ren die mee willen doen hoeven geen ervaring te hebben of noten te kun nen lezen Deelname kost ƒ40.-. Na de workshop gaan de zangers naar De Worsteltent waar zondag rond half vier een presentatie wordt gegeven Daar zullen in elk geval zeven nummers ten gehore worden gebracht. Dat zullen a capella werken betreffen, maar misschien ook met begeleiding van trommels en gitaren. Workshop-deelnemers die instru menten bespelen, worden gevraagd deze mee te nemen Aanmedlen of inlichtingen via Janka van den Brink (31 64 51) of Magda Brommersma (31 78 19). Lagrand. De gemeente probeert eind december gedeputeerde Jan Lagrand naar Texel te krijgen voor de heropening van de gerenoveerde Dorpsstraat De provincie heeft een aanzienlijke financiële bijdrage gele verd aan dit project. Job Schurings humor, muzikaliteit, conferences, vertelkunst en on weerstaanbare podiumpersoon lijkheid: in „Eindelijk" valt alles op de juiste plaats. „Eindelijk" is snel, muzikaal, ontroerend, maar vooral uitermate geestig. Kan dat allemaal wel in één programma? Ja, „Einde lijk." „Eindelijk" is Job Schurings zevende avondvullende theaterprogramma sinds 1989. Jn '88 won hij nog de eer ste prijs in de eerste aflevering om de Wim Sonneveld Prijs tijdens het Am sterdams Kleinkunst Festival en in 1992 kreeg hij de Pali Mali Exportprijs toebedeeld. Schuring, die al diverse malen met succes op Texel optrad, laat zich niet meer voeden door cabaret-woede', maar door persoonlijke kwaadheid. Zondag 3 november, Theater-res taurant Klif 12, Den Hoorn, Aan vang 20.30 uur, entree ƒ17,50, vriendenprijs ƒ12,50, diner vooraf mogelijk. De voorstelling is een week voor de pers-première. Tel. 319633. NASCHRIFT Heeft u het korreltje zout (sterretje) niet qezien aan het eind van het stuk? - red. EtXcsJjé. Telefoon 31 48 90 ervaring, mede door de aardige persoonlijke reacties die ze na af loop van de mensen kreeg. De bedrijfsleiding van hotel De Linde boom is tevreden de vele con sumpties betekenden een stukje omzet en bevestiging van het ge voel dat het publiek de weg naar De Lindeboom weer weet te vin den. De nieuwe serre blijkt bij uitstek ge schikt door dergelijke kleinscha lige" uitvoeringen. Reacties gaven aan dat het op prijs wordt gesteld als hier vaker wat gebeurt Als tijd stip is de zondagochtend voor ve ten zeer geschikt, vooral als nog iets later wordt begonnen: na af loop van de diverse kerkdiensten. Nmo Khutsishvili verblijft nog meer dan een half jaar in Nederland. Vrijwel zeker zal ze binnen afzien bare tijd opnieuw een uitvoering geven. iPrtn Hnrrv rift dr.i.ifl Jug Bros. een glorieuze avond voor een glorieuze CD Een fantastische sfeer hing zater dagavond in Question Plaza. De uitreiking van de eerste CD-rom van Jug Bros ontaardde in een feest, niet alleen op muzikaal ge bied. Het schijfje is tevens een technisch hoogstandje en een uni cum. „Alleen de Rolling Stones hebben ook zoiets verwoordde wethouder Nel Eelman, die het eer ste exemplaar in ontvangst nam. De CD-rom van Jug Bros is niet al leen voor computerfreaks De vijf muziekstukken op het schijfje zijn op een gewone CD af te spelen. Voor de computerbezitters heeft de CD ech ter een extraatje: er staat onder an dere een videoclip op die zij op het scherm kunnen toveren. Voorafgaand aan de presentatie werd in Question Plaza de clip, gefilmd en gemonteerd door Jaap Eelman, ge toond. Het live optreden erna maakte duidelijk dat Ewout Adriaans, Nils Lely, Hans Vlaming en Rikus Kloosterhuis elkaar helemaal hebben gevonden Zé maken muziek die zich niet onder één noemer laat vangen en waar ze zelf veel plezier in heb ben. Hun vele optredens in de zomer maanden hebben ervoor gezorgd dat ze perfect op elkaar zijn afgesteld, waardoor het geluid meer dan ge slaagd klinkt. Dat èn het plezier dat eraf straalt maken Jug Bros tot een band die eigenlijk te groot is voor al leen Texel. Maar daar wordt aan ge werkt, want de CD wordt in beperkte mate aan de overkant aangeboden. Bovendien gaat de groep optredens verzorgen in het land Zoenen Wethouder Nel Eelman was uitgeno digd voor de presentatie. Zij toonde wederom haar vaardigheid op het gebied van toespraken, door het feestende publiek te wijzen op de voorbeeldfunctie die Jug Bros vervult voor de muziekmakende Texelse jeugd. De vergelijking met de Rolling Stones liet zanger Ewout Adriaans blozen tot in zijn haarwortels. Dikke zoenen ter felicitatie van de band leden deden presentator Henk Slikker uitroepen. „Waar vind je nog een. wethouder die zich zo begaan toont7 Dat kan alleen op Texel." Achterin de zaal werd de CD te koop aangeboden in een stand van Nauta. PC Tech had tevens een opstelling gemaakt met pc's, zodat de clip kon worden bewonderd. Daarnaast was een exclusief t-shirt verkrijgbaar met de door de bandleden zelf ontwik kelde hoestekening erop (Foto Tossji óe Graan) Het ontwikkelen van de CD-rom was makkelijker gezegd dan gedaan. Na dat het plan was geopperd stortte met name bassist Rikus Kloosterhuis zich op de computer. Er kwamen echter nog tal van deskundigen aan te pas, te veel om zaterdag allemaal te hul digen. Vrijwel alle betrokkenen had den echter gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de presentatie en werden daardoor getrakteerd op een bijzonder feest, dat werd voortgezet op de klanken van de Van Beurden Bluesband. Aangevuld met zangeres Belinda van Diesen en de broers Van Sambeek bracht de band de zaal tot in de kleine uurtjes aan het swingen. De CD-rom van Jug Bros is voor ƒ24,95 verkrijgbaar bij Nauta CD. Tevens zijn er nog enkele T-shirts. De Welzijnsstichting heeft in sa menwerking met Klif 12 en enkele Texelse toneelverenigingen het eenakterfestival nieuw leven inge blazen. Nadat er twee jaar geleden onvoldoende animo was, geven ditmaal vijf toneelverenigingen acte de presence. Het festival be gint zondag 10 november om 16.00 uur in Klif 12. De entree bedraagt ƒ12,50. Was het UDI dat het eenakterfestival in het verleden organiseerde, nu heeft de overkoepeling van de toneel verenigingen die taak op zich geno men. Een oproep van de Welzijns stichting resulteerde in een ongekende variatie op toneelgebied. Naast de traditionele blijspelen, kluchten en thrillers kan het publiek kennismaken met andere vormen van toneel en theater. Kortom: het belooft een boeiend en veelzijdig fes tival te worden. Door de decor wisselingen is er tussen de opvoerin gen ruimschoots tijd voor een natje en een droogje. Het eenakterfestival duurt tot 21.30 uur. Het „lezen" van foto's van overleden personen is een specialiteit die paragnoste Lia Schipper uit Zaandijk zondag 3 november demonstreert in De Lindeboom Aan de hand van de foto's geeft ze boodschappen door over persoonlijke zaken, gezondheid en toekomst De paragnoste is geen onbekende in de paranormale wereld en verzorgt regelmatige demonstra ties in het land. Ze komt naar Texel op uitnodiging van spiritueel centrum „Aurora" De entree is ƒ10,- (leden 7,50). Eens in de zoveel tijd neem ik me voor nooit meer een ingezonden stuk te schrijven. Maar als Harry, tussen allerlei borrelpraat door over crimine len die de oversteek zouden wagen als de boot een paar uurtjes later vaart, Den Helder begint af te kam men, kan ik het niet laten hem van repliek te dienen. Vermoedelijk heeft onze Harry nog nooit verder gekeken dan de route Hoofdgracht, Weststraat, Zuidstraat; gevloekt als alle stoplichten te lang op rood stonden en vervolgens de bascule brug richting Alkmaar geno men. Mijn geboortestad heeft name lijk iets dat Texel ontbeert, een prach tige zeedijk met een uitzicht dat je nergens in Nederland zult vinden Overal is het zeegat te smal of te ruim, maar de afstand tussen Nieuwediep en Texel is precies goed voor een schitterend vergezicht- Mensen die het ooit gezien hebben, willen absoluut weten wat er verder te zien is op dat eiland. Ik heb er lang geleden m'n vrouw gevonden, voor waar niet zo'n slechte vondst. Ande ren hebben de natuur ontdekt op ons gouwe boltje. Maar het begin ligt in Den Helder, waar mensen wonen die ruimer denken dan Harry, die schrijft dat eilandbesef ons allen bindt en op de been houdt. Hoe komt ie erop; wat een onzinl F Schellinger, Oudeschild. Op muzikale wijze opende Theo Timmer zijn voorleesbijeenkomst. Scherp, slim, snel.al deze woorden typeren de gedichten van Theo Tim mer. Zondag was de bescheiden boekhandelaar zijn publiek in De Twaalf Balcken soms te vlug af en volgde de lach pas nadat de woorden al waren weggestorven. Timmer brak het ijs. niet in de laatste plaats voor zichzelf, door muzikaal te beginnen met een saxofoonnummer Dat was weliswaar een kwartier na de afgesproken aanvangstijd, maar dat Tesselse gebruik werd hem verge ven. Enkele werkjes van eilandelijke dichters maakten de weg vrij naar eigen werk Duidelijk werd daarbij dat hij soms een lange weg moet afleg gen voor een nieuw vers is gescha pen Timmer is perfectionist en zijn computer fungeert als psycho-thera- peut. Dat levert kleine meesteme jes op die de ziel van de maker blo leggen. Vrijer voelde hij zich echlei het voorlezen van enkele kmderj dichtjes en versjes voor demi bejaarden. Hoe jammer dat veelt zijn maaksels (nog) niet in een boei zijn uitgegeven. Details die menige ontgaan zijn zouden dan thuis rus kunnen worden nagelezen. De volgende spreker in de se ..Texelaars vertellen of lezen voor eigen werk" is ook een boekhanc laar. Daan Welboren is aan de be. op 24 november om 16.00 uur. De tv- en audiozaak van Jan Bro wer op de hoek Parkstraat-Wevi straat in Den Burg wordt gespit in twee winkels. Brouwer komta de Weverstraat en in het ande deel komt Nauta Foto, dat nu K aan de Parkstraat zit. Volgens Nauta Beheer, eigenaar» het pand, is voor deze oplossing! kozen omdat Brouwer door sped satie minder ruimte nodig heeft, k wijl Nauta Fota op de huidige loka uit z'n jasje groeit. Brouwer krijgU de Weverstraat een winkel mete eigen entree. Op de bovenverdiep" komen technische dienst, kantoon magazijn. De verkoop gebeurt momenteel vt uit het deel op de hoek Parkstra; Burgwal, zodat eerst Brouw nieuwe winkel klaar wordt gemaa Als die verhuizing een feit is, wordt' nieuwe zaak van Nauta Foto mg richt. Voor eigenaar Ruud Laurijssë betekent de nieuwe zaak e verdubbeling van de bedrijfsopp vlakte en voor Nauta Foto een tem keer naar de oude stek. Boven ke' -net als vroeger- weer de fotostud Het huidige bedrijfspand aan de P* straat komt binnenkort te huur. (ADVERTENTIE) Gebrek aan belangstelling was er met voor het pianoconcert dat Nmo Kutsishvili uit Georgië zondag ochtend in De Lindeboom gaf Honderd luisteraars waren in de nieuwe serre van het gebouw samengestroomd Ze werden met teleurgesteld, want de wijze waarop de 27-jarige soliste werken vertolkte van Haydn, Schumann, Chopin en de nog in leven zijnde Russische componist Shchedrm getuigde van klasse en routine Naast het pianospel was ook de gestage herfstregen op het glazen dak van de serre te horen, maar dat was weinig storend en droeg volgens sommigen zelfs bij aan de De waardering voor de kleine en bescheiden pianiste bleek niet al leen uit het applaus, maar ook uit het resultaat van de collecte na afloop, die meer dan f500,- op bracht. Een welkom bedrag omdat de reis-, verblijf- en andere kosten die meteen studieverblijf in Neder land samenhangen voor iemand uit het huidige Georgie niet gering zijn. Nino bezoekt wekelijks het Sweelinck-conservatorium in Am sterdam en zit dagelijks aan de piano op haar logeeradres in De Koog om haar muzikale kwaliteit verder aan te scherpen. Ook voor haar was het koffie concert van zondag een prettige

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2