Weergoden Wampexers èn Kjapsma goed gezind ïeam-Pastoor wint na spannende strijd Wat ik zeggen wou... „Verkeersremmers" TEXELSE^" COURANT Loodzwaar: rolstoelend de bult Marloes van der Vis in de wipperbroek boven de Vermits de TC mij dit nog toestaat, wil ik gaarne even reageren op de wat ongenuanceerde uitlatingen van de heer Frank Polling uit De Cocksdorp. Het bord dat ik volgens hem voor mijn kop heb is niet van teakhout, maar van schuimrubber. En dit bord is ook nodig om mijn hersens te bescher men als ik. overigens met zeer matige snelheid, over de diverse verkeersdrempels rijd. Zonder dit schuimrubber bord zouden mijn hersens, net als die van de heer Polling, met meer in staat zijn realiteit van emotionaliteit te onderschieden. Evenals de heer Jaap Vlaming voor hem probeert hij mij af te schilderen als een notoire snelheidsmaniak die overal ruimbaan moet hebben voor z'n heilige koe. Het tegendeel is waar Ik heb er geen moeite mee als men voor de dorps kernen een maximum snelheid van 30 km/h zou afkondigen en er op de buitenwegen niet harder dan 60 km/h mag worden gereden De realiteit is evenwel, dat de men sen die zich nu niet houden aan de snelheidsregels, dit ook niet zullen doen als het bordje van 50 verandert in 30 km/h Mij dunkt dan ook dat de heer Polling zijn emotionele oproep, om eens met de ouders van een in het verkeer omgekomen kind te gaan praten, beter kan richten aan die mensen die zich onverantwoordelijk in het verkeer gedragen, dan aan mij De realiteit is dat er wel allerlei regel tjes zijn, maar dat er, alle inspannin gen van de politie ten spijt, onvol doende mogelijkheden bestaan om de naleving ervan te controleren en de overtredingen te sanctioneren. En vanuit die onmacht grijpt dan een al even onmachtig gemeentebestuur naar middelen waarbij de vele goeie maar onder de paar kwaaie moeten lijden. Om die impasse te doorbreken heb ik gepleit voor een visuele versmalling van het Bolwerk met gegravelde wielrijdersstroken aan beide zijden in plaats van de rijd-je- maar-te-barsten-palen die er nu staan Zo heb ik ook voorgesteld om op een aantal kritieke plaatsen permanente snelheidscontrolepunten op te richten die dan met één roulerende set ap paratuur kunnen worden „bemand" En als deze zaken dan ook nog wor den betaald vanuit de - voor mijn part forse - boetes van de overtreders, dan hoeven de goeie niet onder de kwaaie te lijden en er ook hun belastinggeld niet aan te spenderen Maar helaas, men wist het allemaal beter. Als dan nu, na alle graaf- en spitwerk en een kunstgebit later, diverse poli tieke partijen in hun algemene be schouwingen tot de slotsom komen dat het middel erger is dan de kwaal, dan zal de heer Polling het mij toch met euvel duiden om daarop nog eens terug te komen? J A. Does, Oosterend »ee vallende sterren en een regenboog brachten menig jelnemer aan de 16e Wampex geluk. De scores waren hoog de gevreesde regenbuien bleven vrijwel uit. Zelfs de gamsatie „Kjapsma" was de 31 teams gunstig gezind, want jafstanden waren goed te overbruggen en de opdrachten niet nat. Een relatief lichte Wampex dus, maar wel een leuke. Na :n spannende strijd kwam het team van Hans van Heer sarden, Nico Zoetelief, Han Pastoor en Willem Kuyper als nnaar uit de bus. «der mazzel kende het PTT- jm, dat aanvoerder Piet Knol met (i defecte fiets zag uitvallen en [volgens ten onrechte geen kans Kg om als drietal de strijd voort letten. Een andere organisato- ihe misser was dat zaterdag op nmige punten de controlepos- nog niet klaar waren terwijl de jnemers al arriveerden. „Mag (gebeuren", erkende Kjapsma ir. Schoonheidsfoutjes, want ir de rest zat de Wampex weer id in elkaar, vol gevarieerde irachten op onverwachte loka- l, Radio Texel leverde eveneens topprestatie, door weer van liele evenement rechtstreeks slag te doen. lend van de kramp in hun armen de verlossende touwladder op het eind De opstelling was klaargezet door Scouting Texel. Toen die de volgende ochtend de spullen kwam opruimen, was er inmiddels een vervelend inci dent gebeurd. Een Texels meisje was van haar paard gevallen, omdat het dier schrok van het over het ruiterpad liggende touw. „We proberen overal Weekend Amphibische Expeditie verdeeld in vier blokken van elk itwaalf opdrachten. Ludieke ele- iten zorgden dat de fanatieke lenjacht ook luchtig was. Blok 1 tide zich af ten zuiden van de lijn ss-Den Hoorn. De tip van de or- ssatie om het boek „Van de Prins i kwaad" over 150 jaar PH-polder te nemen, was dus met overbo- Sommige aanwijzingen waren in loek op te zoeken, zoals de uil ak van Henk Schrama „Je kunt niet piesen waar je wilt". De deel- irs moesten naar de plaats waar dat nog wel kon: het polder- ial aan de Amaliaweg. i Mokweg stuitten de teams op slagboom van roodwit afzettings- alsof de afsluiting door Defensie feit was. Om aan te geven hoe ir dat plan er in hakt, moesten nemers eerst een stuk lopen en ilgens per rolstoel de vorig jaar jelegde uitkijkpost bij de Hor- srtjes op en af. Ie aanwijzing „Ga naar het sig- 18 m boven NAP" kwamen de is bij het kerkje van Den Hoorn, moest worden beklommen. Het tht was nog fraai ook, want de maan verlichtte de omgeving, liggen al 'n paar Wampexers iden", wees iemand op de graf- en rond de kerk. Willem Trap, die onderweg na pech bij collega-leliekweker Jaap Hoog- enbosch aan de Rozendijk een fiets („waarschijnlijk een Poolse") had ge leend, smaakte het genoegen ieder een na amper twee uurtjes slaap om zes uur 's morgens luid wakker te bel len. Teamgenoot Willem Witte toonde zich de grootste die hard van alle deelnemers. Zonder te slapen ging hij 's morgens weer op pad, om zaterdagavond nog tot in de kleine uurtjes te swingen bij Jug Bros en Van Beurden in De Lindeboom Steelpannetjes Het derde blok speelde zich af in en rond polder Waalenburg De Waalder teams van Pieter Jan Kooger (118 punten), Dirk Eelman (117) en Han Pastoor (107) maakten optimaal ge bruik van hun „thuisvoordeel". De opdrachten voerden hen onder meer naar de in 1963 verbrande boerderij De Hertenkamp (met een zeer inten sieve kano-looptocht door het gebied van Natuurmonumenten) en het dorp De Waal waar o.a. een „berenroute" door het Groenewegje moest worden afgelegd Doordenkertje in deze route waren de twee steelpannetjes, die resp. de sterrenbeelden grote en kleine beer uitbeeldden. Ook mon seigneur Bar ontbrak niet. Origineel was de route tussen de makelaars Paul van Heerwaarden (Waalenburgerdijkje) en Paul Kuip (Tienhoven), waarbij aan de hand van bordjes „Te koop" de straatnamen van woningen op Texel moesten wor den geraden Deelnemers kwamen op het juiste spoor via een namaak- haven (op een groot rubber vlot varen achter een motorboot). Blok 1 eindigde in de schuur van Giel Kuip aan de Westerweg. In de tussenstand ging het team van Teso- commissaris Kees Dros aan de lei ding, één punt voor het team van NBC-medewerkers o.l.v. Wietze Oosterhof Verrassende nummer drie was het damesteam van Afra Stoop. De meiden lachten zich een deuk, want zij voelden zich allerminst kanshebber. Uiteindelijk zouden ze op de 22e plaats finishen. Een door kinderhandjes gemaakte medaille was voor teamlid Angeline Tjepkema een mooie troost. Ook Kees Bakker uit het team-Dros liep na afloop trots rond met zo'n exemplaar. Touwbrug In blok 2 werden de deelnemers let terlijk het bos ingestuurd. Eén van de zwaarste opdrachten van de hele Wampex bevond zich achter hotel De Pelikaan: een tientallen meters lange touwbrug van boom naar boom. Sommige deelnemers haalden tril- Mikado is een leuk spelletje, maar met zulke „stokjes" wel wat lastiger. rekening mee te houden, maar zo zie je maar weer", aldus mede-organisa tor Piet Keijzer. Het meisje bleef on gedeerd, maar kreeg voor de schrik een bloemetje van Kjapsma. De bosopdrachten leidden onder meer naar de Rovershut, die z'n naam te danken heeft aan de families Rover en Hutjes. Op 't Mientje moes ten de deelnemers rennend en slui- (Foto March Hcqncn) Ringsteken, maar dan met een vlaggemast. dat er een kunstschaap te moeten melken, kwam bedrogen uit: team genoten moesten namelijk in de rol van ram en ooi kruipen en elkaar ,- .dekken" met behulp van dekblokken Van de „rammen" werd gevraagd het getal 16 te produceren Leuk was ook de aanwijzing waarmee de teams naar boerderij De Noordkroon moes ten. Een zakje kiezelstenen met daar aan een brief van de gemeente (met handtekening van wethouder Schil ling) verwees naar de parkeerplaats die de toeristische schapenfarm met subsidie mocht aanleggen Het blok eindigde in de schuur van Lenie en Arie Kikkert aan de Meyertebos Een kip in de strobalen broedde onverstoorbaar door. Eendenvijver Het (bewust verspreide) gerucht dat Kjapsma de in de steigers staande vuurtoren wilde laten beklimmen, bleek tot veler opluchting niet te klop pen, want blok 4 vond plaats in Den Burg, 'n Prettige afsluiting: korte af standen, veel opdrachten Publieks trekker was de eendenvijver, waar de bungelende mand te halen. Eén der deelnemers die het ei in zijn mond had gestopt, beet het per ongeluk stuk toen hij naar beneden gleed Vroeg klaar Bij het reuze-mikadospel op de ijs baan behaalde de zeer fanatieke ploeg-Pastoor nul punten, maar aan DINSDAG 29 OKTOBER 1996 Zuurkool Tijdrovend was een lange wandeling over het Pacha-pad door de duinen naar het strand ten zuiden van paal 17. Daar konden extra punten worden gescoord door onder een op het zand liggende balk door te kruipen (een gat graven dus) en over een twee meter hoge balk te klimmen Een parcours in het warme water van Calluna, met o a aquajogging en de glijbaan, werkte verkwikkend op de vermoeide spieren der deelnemers. Eindpunt van blok 2 was camping De Bremakker, waar jarenlang de finish van de Wampex lag. De deelnemers kregen een smakelijke prak zuurkool met worst, bereid door Piet Zijm van Paal 28 Overnacht werd in twee grote tenten en gebouw Ut Duckie. Bungy-carten in een koud Molenkoog. advertentie, waarin concurrent Texels Vastgoed het huis van Van Heer waarden te koop aanbood. Dekken Platte lol viel te beleven in schapen boerderij De Noordkroon. Wie dacht Andere doe-opdrachten in dit blok: catamaranzeilen in De Mars, ring steken met oude tractoren bij Immetjeshoeve, ballonnen prikken in Molenkoog en eier-estafette bij Sint Jan. Tijdens dit laatste onderdeel moesten in een lantaarnpaal worden geklommen om een ei uit de bovenin Wigwams Je trans van de toren stond een die naar het zuidwesten wees. het aantal Texelse roedes goed ekende, kwam uit bij Loodsmans- Daar was een griezelbunker reen lampion met doodskop en bandje met juttersgeluiden de ede oude tijd" van gestrande ïpen deden herleven tere lokaties in dit blok waren o.a. «igwam-dorp bij Alexanderhoeve, iude vuilstortplaats aan het Mol- k (waar onder leiding van Nioz- lewerkers Hans Witte en Jet (er grondmonsters werden geno- en scheikundige proefjes ge el en het strandje achter de Nioz- (Foto's Tessa do Graaft) de finish in manege Akenburg had den ze nog vijf punten voorsprong op de groep-Oosterhof, die door een matig tweede blok de overwinning deelnemers met het wippertoestel vlak over het water scheerden. Bij de voormalige LTS moesten de teams aanwijzingen geven aan de machinist van een grote telekraan met als doel zoveel mogelijk stokjes in een minicontamer te laten belan den. Aannemer Jan Kikkert had zijn eigen kraan verkocht, maar regelde, omdat hij het Kjapsma al had toege zegd, „gewoon" de kraan van Mosk uit Den Helder. „Tekenend voor de enorme medewerking die wij krijgen", aldus Piet Keijzer. „Mensen maken zelfs excuses als we onverhoopt niet op hun erf terecht kunnen en denken mee over een alternatief." lotje hoon waar...een biologisch puzzeltje In het fietsenhok van EcoMare. Leo Timmers ploetert door het water van Calluna. Een dieptemeting vanuit een verspeelde Door ook in de „rode draad' (vragen over Texelse kunste naars) geen steek te laten vallen, gre pen Pastoor c.s. de zege. Het was de tweede maal dat dit team de Wampex won, al deden in 1993 twee anderen mee. Zelden eerder was de Wampex zó vroeg afgelopen. Al ruim twee uur voordat blok 4 officieel was afge lopen. druppelden de eersten binnen. Toch wilde Kjapsma niet van een lichte editie te spreken. „De opdrach ten waren zeker niet makkelijker dan afgelopen jaren. Het lag vooral aan het goede weer", aldus woordvoerder Keijzer. Wie een dag later de gordij nen open deed en de onstuimige zuidwester over Texel zag razen, kon hem geen ongelijk geven. Uitslag 1.groep 25 (Hans van Heerwaarden, Nico Zoetelief, Han Pastoor, Willem Kuyper) 530 punten. 2 groep 6 (Wietze Oosterhof, Minne Goënga, René Guldemond. Marco Tuntelder) 525 p; 3 groep 3 (Kees Dros. John Sluis, Kees Bakker, Willem Houwing) 512 p; 4 groep 23 (Ab Jan Witte, Dirk Eelman, Wim Piet Eelman) 511 5 groep 30 (Willem van de Kamer, Dirk Witte, Wim Noordzij, Lorenz Boom) 510 p. 6.groep Pieter Jan Kooger 509 p, 7.groep Koos Bremer 507 p, 8 groep Jan van Beek 499 p; 9 groep Jan Zijm 491. 10.groep Danny Westerlaken 469, 11 groep Wim Trap 466; 12 groep Martin van der Werve 465, 13.groep Erik Bakker 463; 14 groep Willem Rikkenberg 460; 15.groep Martin Trap 451; 16.groep Coby Daalder 449; 17 groep Sjaak Sipma 444, 18.groep Marloes van der Vis 438; 19.groep Nel Collou 423; 20.groep Ben Eelman 421 21.groep Frans Hopman 417, 22 groep Afra Stoop 410; 23.groep Mananne van Heerwaarden 407; 24.groep Pieter Bakker 396, 25.groep Leo Timmers 389; 26 groep Ed Witte en groep Carla van Wijngaarden 387, 28 groep Gemt Koom 368; 29 groep Marten Visser 356; 30 groep Piet Knol 341, 31 groep Ingnd Hennmk 287 pend naar een knipperend licht om verdekt opgestelde „sluipschutters" met verfkogels te ontwijken. Via de aanwijzing „Ga naar het logeeradres van Slaghoedje" kwam men uit bij EcoMare, dat onlangs onderdak ver schafte aan een klapmuts.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 5