Weekend Bestaan Duinkanters aan zijden draadje Film VOOR TEXELSE^? COURANT Gemeente koopt „Olietank" Sinterklaas in zwembad Amnesty herdenkt mensenrechten Ansichtkaarten van schooljeugd voor de kerst 30 november en 1 december 1996 Kerkdiensten zondag 1 december Texels talent in Gerechtshof Fietsendieven Themadienst Agenda teso Circus Herman Renz naar Texel Puzzeltocht rangers WNF Offerbootjes KNRM goed voor ƒ5.089,6 oud Papier Quasimodo Even een pak SNERT halen in Havenrestaurant Texel ('t Horntje) is wegens verbouwing gesloten VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 De gemeente heeft van schilder Arthur Kempenaar voor f2.056.25 (inclusief BTW) het olieverfschilderij Olietank Slingerweg" aangekocht. Het 65 x 50 centimeter grote werk werd door de op Texel geboren en getogen Kempenaar gemaakt in 1974, toen hij op de academie zat. De tank. die stond naast Graaf Spuiterij. is afgebeeld ge zien vanaf de tuunwalweggetjes. dus vanuit zuidoostelijke rich ting. De gemeentelijke advies commissie voor kunst- en cultuurbeleid adviseerde het col lege unaniem tot aankoop over te gaan Het betreft hier een bij zondere weergave van een ver dwenen Texelse situatie. De vormgeving is haast vervreem dend en daardoor verrassend" aldus de commissie, die daarom vindt dat het werk in de gemeen telijke kunstcollectie thuishoort De gemeente kocht al eerder twee abstracte recente werken van Kempenaar (Foto Harry de Graaf) Ter afsluiting van de eerste Calluna kinderweken staat woensdagmiddag 4 december geheel in het teken van sinterklaas. Hoogtepunt is het be zoek van de Goedheiligman aan het zwembad om 16 00 uur. Hi] heeft al laten weten aan het personeel dat hij voor alle aanwezige kinderen een cadeaut|e meeneemt Als verrassing voor de sint kunnen alle kinderen zich vanaf 14.00 uur tot Zwarte Piet laten schminken Entree (t/m. 12 jaar) ƒ5, -. (Een volwassene per kind ook ƒ5. -.) Houdt de toneelvereniging De Duinkanters uit De Koog binnen kort op te bestaan? De kans is niet gering, want de club telt nog maar een handjevol leden en heeft een incompleet bestuur. Er is ook geen regisseur en bovendien be schikt men niet over toneel- accomodatie in het nieuwe dorps huis De Hof. Secretaris Tiemen Jilderda is van plan na de feestdagen de resterende leden bijeen te roepen om de situa tie onder ogen ten zien In zijn 40- jarig bestaan is de vereniging al va ker door dalen gegaan, zodat niets is uitgesloten. Maar de huidige situa tie laat zich weinig opwekkend aan zien. Te klein Door het ledentekort is het op dit moment niet of nauwelijks mogelijk voldoende acteurs bij elkaar te krij gen om een stuk te „bemannen". Een kinderstuk waarvan de vereni ging al een tijd geleden de boekjes bestelde maar dat met is doorgezet, zou nog wél kunnen. Als dat alsnog wordt ingestudeerd en opgevoerd, kan dat een nieuw begin zijn Maar dan moet wel het aantal (werkende) leden flink omhoog. Onder de resterende Duinkanters heerste ongenoegen over het feit dat De Amnestygroep Texel herdenkt maandag, dinsdag en woensdag de ondertekening van de universele verklaring voor de rechten van de mens door de Verenigde Naties op 10 december precies vijftig jaar ge leden. Niet alle landen houden zich er echter aan. Naast de Hema staat een kraam die in het teken staat van Nigeria, waar een jaar na de execu tie op onder andere milieu-activist Ken Saro-Wiwa de mensenrecht- situatie nog steeds erbarmelijk is. Er is informatie over de akties en het werk van Amnesty. Tevens zijn er kerstkaarten te bestellen en kaarsen te koop "TT 0 o°o0 godq o 00 Oó 00 oo öOq Deze kaart is getekend door Vibeke uit groep 4. Leerlingen van de Thijsseschool gaan momenteel de deuren langs met pakjes kerstkaarten van eigen hand. In alle acht groepen is gete kend voor dit project en per groep is door de kinderen zelf éen tekening gekozen. De acht werkstukken zijn op kaarten gedrukt die per pakje voor f5. - worden verkocht. Het geld is voor leesboeken en computerles- programma's op de Thijsseschool De creativiteit van de leerlingen heeft bijzondere kaarten opgeleverd. Maar de bedoeling is ook dat de leer lingen door op deze wijze geld in te zamelen zich verantwoordelijk voe len voor de schooi Alle kinderen hebben twee pakjes kaarten meege kregen om te verkopen, maar er zijn enkele extra sets gedrukt. Deze zijn verkrijgbaar bij de Thijsseschool. telefoon 313879. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. ds. J. ter Haar, uitzending via De Lichtboei. De Waal: 10 00 u ds HR. Betting, doopdienst;m m v The Singers of the Lord. De Koog: 10.00 u. dienst in De Waal Den Hoorn: 10.00 u. dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in NH-kerk,ds. J.Vonk; uitz. via RadioTexel Oudeschild: 11.00 u dhr. M D. Kuiper. De Cocksdorp: 10.00 u. gezamenlijke dienst in RK-kerk, ds. E J Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u ds. F.J. Daane 19 00 u ds. F.J. Daane, een uur voor iedereen, m m v. Soli Deo Gloria;The Messengers;The Singers of the Lord; uitz via De Lichtboei. Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in NH-kerk, ds J Vonk en mw R Kleinepier 19.00 u.ds.J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE In de kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10 00 u. ds. L Kmpscheer; viering Eerste Advent; verkiezing kerkeraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg; 10 00 u.ds J Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 u Gospeltrain; Woord- commumedienst. uitzending via De Lichtboei. Zondag: 10.45 u herenkoor; nevendienst en crèche. De Cocksdorp: zo 10 00 u. Oec. Adventsdienst in RK- kerk. SintJan: zo. 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3. Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u: „Hoe behoort u God te dienen?" Wachttorenstudie: 11.20 u „Echtgenoot en ouderling - Het juiste evenwicht vinden." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter K. Eissen/J. F. Hoekstra, Julianastraat 9. Den Burg, tel. 312039. Aanvragen visites s v p tussen 9.30 en 10 30 uur Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30- 12 00 uur en van 16 00-16.30 uur, zonder afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheel kundig centrum. Witte Kruislaan 19. Den Burg Bij ongeval len of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C M van Karsen) of 312270 (JG.de Winter). Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdelingTexel voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 06-8998828 Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9 00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13 00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreek uren: 314152. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur StichtmgThuiszorgTexel, Jonkerstraat 6, Den Burg Kraamhulp: Voor directe kraamhulp opTexel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 uur.Telefoon, tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen. 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel. 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel 312066 4 Kunstgebitreparatie: TandtechmekVan Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum, vergoed door het ziekenfondsen particulier praktijk), tel 312069, b.g g.06-52804779 Tandtechmek R van Oosten (particuliere praktijk), tel 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg Tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 uur. Zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11 00-12 .00 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen in het nieuwe dorpshuis De Hof geen toneel is gemaakt De toenmalige voorzitter Frans Schrama begon er over tegen wethouder Nel Eelman tijdens een openbare vergadering van dorpscommissie en b en w. Dat leidde tot niets want het was een aangelegenheid van de dorps commissie Nadien is daarmee over leg geweest, echter zonder resul taat. Schrama is inmiddels afgehaakt, niet uit onvrede over het uitblijven van het toneel maar omdat zijn werk tijden bij de Gamma Bouwmarkt zodanig veranderden dat hij geen gelegenheid meer had om behoorlijk in de vereniging mee te draaien. Het zou hem met verbazen als de over gebleven leden hun toneelaspiraties elders gaan botvieren, bijvoorbeeld door zich aan te sluiten bij een an dere toneelvereniging Fusiepartner zou 't Amateurtje in De Waal kunnen zijn. Bij de recente najaars voorstelling van die vereniging ston den daar al twee gastacteurs van De Duinkanters op de planken. Oplossing? Om praktische èn financiële redenen is een echt vast toneel niet in De Hof gekomen, zo blijkt uit mededelingen van Frits Agter, voorzitter van de dorpscommissie. Om de stichting van het dorpshuis financieel rond te krijgen, moest voor een enorm be drag aan wensen worden geschrapt. Een toneel werd veel te duur gevon den, in aanmerking nemende dat het maar een enkele keer wordt gebruikt. Het zou bovendien een sta in de weg zijn. Volgens Frits Agter kan echter met een beetje goede wil en zelf werkzaamheid toch best toneel wor den gespeeld in De Hof Er moet dan een tijdelijk podium worden gemaakt, wat mogelijk is door het bordes dat zich bevindt bij de scheiding tussen kerk en dorpshuisruimle, met plankiers uit te breiden Ook het aan brengen van gordijnen, coulissen en decors is een technisch haalbare zaak. Bij de bouw van het dorpshuis is daar rekening mee gehouden. In het plafond zijn aansluitingen ge maakt voor lampen e d „Als we er constructief over praten, komen we er uit. Wij zijn in elk geval positief', aldus Agter. De andere problemen van de vere niging zijn minder makkelijk op te lossen Mensen die actief lid willen worden van een toneelvereniging staan tegenwoordig met te dringen. In meerdere of mindere mate speelt dat probleem ook bij de meeste an dere toneelverenigingen van Texel. Het talent van Reindert Kuiper open baarde zich al tijdens zijn periode op het VWO. Onder leiding van Henk Arendsen ontwikkelde hij zijn schildervaardigheid die hem een toe lating op de bekende Rietveld academie in Amsterdam bezorgde. De opleiding gaf hem echter met de voldoening die hij had verwacht zodat hij na een halfjaar het arbeids leven indook. Maak ook dat had z'n beperkingen, zonder een diploma, zodat Kuiper zich in 1994 bij de Uni versiteit van Amsterdam meldde voor een rechtenstudie Het schilderen heeft de Texelaar echter nooit losgelaten. Bi/ vlagen produceert hij kunstwerken. ..Afhan kelijk van hoe druk ik het heb met mijn studie Recente stukken zijn nog tot 15 januari te bezichtigen in het Amsterdamse gerechtshof aan de Prinsengracht. Er hangen dieren, door Kuiper vervaardigd na bezoe ken aan Artis Verder maakte hij enkele naakten en stillevens op een geheel eigen wijze. Kuiper hoopt op korte termijn ook op Texel te exposeren. ,,tk kan niet zeggen dat Texel een grote rol in mijn schilderwerk heeft, maar ontegen zeggelijk ligt mijn basis op het eiland Ik 'ben nog lid van de Teeva geweest en dat heeft meegespeeld in mijn ontwikkeling als schilder." Weer zijn er fietsen verdwenen. Vo rige week werd bij de Super tussen 19 00 en 20.00 uur een afgesloten Gazelle herenfiets ontvreemd, die daar even door de 73-jarige eigenaar was neergezet om een boodschap te doen. Maandagavond plaatste een 13-ja- rige jongen zijn mountainbike in een fietsenrek in de Warmoesstraat. Hij had 'm met op slot gezet en later op de avond bleek de fiets verdwenen. In de Gereformeerde kerk van Den Burg wordt zondag een themadienst gehouden met als titel „Ik zie, ik zie, wat jij met ziet" De aanvang is 19 00 uur een dominee F.J. Daane is voorganger Medewerking wordt verleend door de Singers of the Lord, The Messengers. Soli Deo Gloria en organist Jan Kruithof. Het betreft een uur voor iedereen. Vrijdag 29 november In EcoMare wordt om 16 00 uur een tentoonstelling geopend die betrekking heeft op walvissen en andere zeezoogdieren en over de wijze waarop deze in de vijftiger en zestiger jaren door het Texels Museum werden verzameld en ontleed In Cinema Texel draait om 19.00 en 21 30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" Het Helders Kamerorkest geeft in schouwburg De Kampanje een uit voering van The Messiah, aan vang 20.00 uur. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Kaarten kunnen worden gereser veerd bij Hannie Roos, Naalrand 22 in Den Hoorn of bij Leme Bremer, Kotterstraat 21 in Ooster end. Zaterdag 30 november De Rangers van het Wereld Natuur Fonds komen om 13.00 uur bijeen in de schuur van Staatsbosbeheer voor een puzzeltocht. Ouders ook welkom. In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00, 19.00 en 21 30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" Bij de Biesbosweg in de Dennen wordt een wielercross gehouden. Start B-poule 14.00 uur; A-poule 14.45 uur In zwemparadijs Calluna begint om 19 00 uur het discozwemmen (Drijf-m show) met Radio Royaal. Entree f5,- In dorpshuis De Hof in De Koog wordt voor de jeugd een mini play backshow gehouden. Aanvang 19.30 uur Entree gratis Toneelvereniging De Vrienden kring brengt in dorpshuis De Waldhoorn „Drie droevige dames"; 20.00 uur. Vanaf 20.30 uur houdt de jeugd club van Oudschild disco in dorps huis 't Skiltje Niet-leden betalen f2,50 entree In Question Plaza (De Lindeboom) begint om ongeveer 21.30 uur een concert Van Samuel Eddy en de Van Beurden-band. Entree f 10.-. Zondag 1 december De sportvissersclub Houdt de tweede wedstrijd van de winter- serie, van. 8.30 tot 10.30 bij de asfaltfabriek in Oudeschild, De VVD houdt van 11.00 tot 13.00 uur koffieochtend in paviljoen Paal 28 waarbij in ontspannen sfeer over politieke zaken wordt gepraat, ledereen is welkom. In Cinema Texel draait om 14,00 16 00, 19.00 en 21.30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" Helderziende Henny Hoogland treedt op in hotel De Lindeboom, aanvang 14.00 uur. Entree f 10.-, leden f7,50. In schouwburg De Kampanje in Den Helder wordt vanaf 15 00 uur opgetreden door het Folkloristisch Danstheater met een jubileum programma van Zuid Afrikaanse dansen. Entree f20,-. Maandag 2 december In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt een Leer huisbijeenkomst gehouden. Spre ker is dr P. Gabriner over „Het concept van de held in de Griekse cultuur en in de bijbel". Dinsdag 3 december De bijeenkomst van de Doopsge zinde Zusterkring (aanvang 14.30 uur) staat in het teken van Sint Nicolaas. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame". Woensdag 4 december In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00, 19.00 en 21.30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame". In zwemparadijs Calluna wordt een Sinterklaasmiddag gehouden voor kinderen tot en met 12 jaar. Om 16.00 uur komt de Sint persoonlijk op bezoek. Entree f5,-. Sint Nicolaas-feest in Question Plaza (Lindeboom) vanaf 20.30 uur. Met optreden van de Sinterklaasband en trekking van de prijsvraag van de Ondernemersvereniging Den Burg. Vrije toegang voor ieder. Er worden dit weekend geen wachttijden verwacht. De eerstvol gende keer dat een reserveboot wordt ingezet is vrijdag 20 decem ber bij het begin van de kerstva kantie. De „Molengat" vaart tot begin de cember als dienstboot, de „Schulpengat" ondergaat intussen een onderhoudsbeurt. In verband met de verbouwing van de verkeerstoren van 't Horntje is deze tot en met 12 december bui ten gebruik. Bediening van de slagbomen op het opstelterrein is daardoor onmogelijk. De opstelling van de auto's zal worden geregeld met pilonen en extra mankracht. Gerekend wordt op begrip en me dewerking van de klanten In verband met de verbouwing van het hoofdkantoor is het kantoor tij delijk gevestigd in een container aan de westkant van het gebouw De wachtruimte en de toiletten zijn in verband met de verbouwing ook afgesloten. Aan de oostkant van het hoofdkantoor staan containers met vervangende wachtruimte en toiletten. Stremming treinbaanvak. Van vrijdag 29 november 23.00 uur tot maandag 2 december 4.00 uur is het treinbaanvak Den Helder-Anna Paulowna in verband met werk zaamheden gestremd Op het tra ject wordt vervangend busven/oer ingezet. Ten behoeve van de trein reizigers met bestemming Texel zal deze bus vanaf het station Den Helder doorrijden naar de Teso- veerhaven en daar aankomen rond de halve uren zodat een goede aansluiting trein-bus-boot in stand blijft. Treinreizigers vanaf Texel moeten echter rekening hou den met een verlenging van de reistijd van 30 minuten. Hoogwater te Oudeschild Vr. 29 Za. 30 Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 10 10 10.30 0 05 0.25 1.07 2.10 3.37 22.50 u. 23.15 u. 11.00 u. 11.20 u. 12.10 u. 12.55 u. 13.55 u. 16.17 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 1 decem ber op om 8 25 u en gaat onder om 16.30 u 3 december laatste kwartier. 4 decem ber doodtij. Het Nederlandse circus Herman Renz krijgt van de gemeente ver gunning voor optredens gedu rende maximaal tien dagen in augustus in De Koog. Het college vindt dat dit middelgrote circus goede kwaliteit biedt, zoals bleek bij optredens in 1992 en 1993. Tot dusver waren circussen op Texel altijd half juli actief, maar om te ko men tot een betere spreiding van zomerevenementen wordt nu de De rangers van het Wereld Natuur kinds komen zaterdag om 13 00 uur bijeen in de schuur van Staatsbos beheer Op het programma staan een puzzeltocht door de natuur en enkele verrassingen. De rangers moeten een mok, het rangersboekje en (indien nodig) regenkleding mee nemen. Ouders zijn ook welkom. voorkeur gegeven aan een latere periode. De gemeente kreeg aanvragen van totaal zes circussen die op Texel wilden optreden. Bij de selectie be perkte men zich tot middelgrote cir cussen Daar was ook het Duitse Renz Berlin bij dat al heel'lang niet op Texel is geweest en naar eigen zeggen een ouderwets circus programma biedt van goede kwali teit. Van ambtelijke zijde was gead viseerd Renz Berlin de vergunning te geven terwille van de verandering, maar het college heeft dus anders beslist Begrotingsquiz. De hoofdprijs van de begrotingsquiz van de gemeente, het boek „Met Pen en Penseel" over Blok van der Velden is gewonnen door mevrouw E. Schenk-van der Molen uit Oosterend. Ze was één van de 33 winnaars die werden ge trokken door wethouder Poster, wiens portefeuille (financiën) de op lossing was. Er waren 129 inzenders. Zo'n tachtig offerbootjes van i KNRM die op verschillende plekken op het eiland staan, hebben de reddingsmaatschappij dit seizoen ƒ5.089,61 opgebracht. De spaarpot ten werden dezer dagen ingeleverd 'door oud-redder Piet Eelman. De op brengst komt, net als de bijdrage van orgelman Peter Kaan, in z'n geheel ten goede aan de Texelse afdeling van de KNRM. Bijvoorbeeld voor de aankoop van klein reddingsmateriaal, brandstof of als vergoeding voor de redders, die voor elk uur dat ze in touw zijn geweest een rijksdaalder krijgen. Andere inkomstenbronnen voor de KNRM zijn de kwartjesacties van de Watersportvereniging (ƒ421 en de Stichting Passantenhaven. Zoals het de traditie van de Disney studio's betaamt, is er weer een geheel nieuwe teken animatie film voor de hele fami lie voor de kerstvakantie. Tel kens proberen de medewerkers van de studio de voorgaande films te overtreffen. Zo zagen we The Beauty and the Beast, Alladin en vorig jaar Pocahontas aan ons voorbij trekken. Dit jaar is het de Klokkeluider van de Notre Dame. In het Parijs van de 15de eeuw probeert rechter Frollo alle zigeu ners uit de stad te verjagen Het ontdekken van het Hof der Won deren. hun geheime ontmoetings plaats, is een obsessie voor hem. Bij een klopjacht legt een zigeu nerin haar baby op de trappen van de Notre Dame en daarop wordt zij gedood. Het kind, Quasimodo, groeit eenzaam op hoog in de to ren van de kathedraal en blijkt nog een bochel te hebben ook. Het wordt hem verboden ooit nog de kerk te verlaten, maar als hij een maal 20 jaar is, is hij niet meer te houden en stort hij zich op zekere dag in het feestgewoel tussen de Parijzenaars, die het Feest der Zotten vieren Wie ooit draaierig werd op de Em pire State Building, de Eiffeltoren of zelfs maar op de Rotterdamse Euromast, staat nog wat te wach ten bij de Klokkeluider. Vanuit een van de hoogste torens van de Notre Dame kijkt Quasimodo (met ons) regelmatig naar het woelige, middeleeuwse Parijs. Ook de con- fetti-regen, mist en lichtinval door de gebrandschilderde ramen van de kathedraal zijn voorbeelden van briljant toegepaste computer technieken Als iets in deze film overduidelijk wordt, is het wel dat het woord animatie steeds verder verwijderd raakt van het teken ambacht. In Amerika weer een regelrecht succes, dus laat de klokken maar luiden, want deze 'Hunchback' behoort tot Disney's allermooiste. Cinema Texel speelt in op deze première met een tekenwedstrijd, waarin mooie prijzen zijn te win nen. Het formulier wordt rond gestuurd met deze krant. Meer informatie bij Cinema Texel. Dagelijks 19.00 en 21.30 uur en za/zo/wo 14.00 en 16.00 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texe in Den Burg oud papier op. Bewo ners wordt verzocht de bundels et dozen vóór 10 00 uur aan de straa te zetten, zoveel mogelijk op dt container-verzamelplaatsen Komende zaterdag wordt het oud pa pier opgehaald in de volgende stra ten; 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszsoord, Jonkerstraat en De Zes. In De Koog wordt morgen (zaterdag) oud papier opgehaald. Dozen moe ten vóór 10.00 uur aan de weg wor den gezet. (ADVERTENTIE) EeXc^c Telefoon 31 48 90

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2