S0 Geef eens een rijles kado Officiële I berichten IV Hout- en Bouwcentrum Van der Vis TEXELSE g COURANT f2,50 per dag Ook leuk als cadeau \x IEDEREEN BEDANKT!! Texel Techniek MAATWERK IN PARTNERKEUZE Stichting Bejaardenzorg Texel de bovenwoning Starkenburgh 32 te Den Burg Sinterklaas met zijn Pieten Dus, tot zondag! „DE TAVEERNE Wij zijn op vakantie! Dr. Van Dijk en dr. De Grave VOOR AL UW: SCHERPE PRIJZEN SINTERKLAAS GEEFT EEN KINDERBOEK KADO! 06-11. Onze gemeente heeft een nieuw waarschuwingsstelstel fcpj Kapverordening Ruimtelijke ordening 'mam VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 Huur deze ooievaar voor in de tuin. f25.- borg Voor informatie: l'ngevcnj Lingcvdd fn dc Roo Bute U[j 'iul 10. Dtn •17|\ I clcüwn 03 2 3 - Jt> v i Fi* 0'J - 314111 Voor alle hulp, belangstelling en kado's, zodat wij met trots terugkijken op een zeer geslaagde OPEN DAG. Nico en Annelies Waerts stichting DATE Nederlands grootste relatiebureau met vele duizenden ingeschreven partnerzoekenden geeft u pas écht kans van slagen Wij hebben een uniek systeem Bij ons bepaalt u zelf met wie u in kontakt komt. Méér dan 80.000 mensen vonden via onze stichting een partner. Belt u mij voor meer informatie en kom vrijblijvend langs, Ik laat u onze werkwijze zien en u kunt alvast ons partnerboek inkijken. mevrouw Scheltis 0223 - 533245 •Erkend door de Stichting Consumentenbelangen Haal bij ons een kado-leskaart waarop alvast een les betaald Is 55,- per heel uur). OUDER heeft per ca. 1 januari 1997 voor verhuur beschikbaar: voor de categorie: 65 jaar en ouder Kenmerken: aantal kamers: woonkamer, 1 slaapkamer huur: kaal ƒ620,15 totaal: ƒ679,15 voorzieningen: lift aanwezig/alarmering aanwezig Basiscriteria: 1. economisch/maatschappelijke binding 2. belastbaar inkomen 1995: - alleenstaanden en meerpersoons huishoudens: maximaal ƒ42.525,- S.v.p. bewijsstukken van het laatst bekende jaarinkomen meesturen (1995). Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling geno men en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie. 2. verhuizingen binnen het complex krijgen voorrang. 3. a. leeftijd. b. te duur of te goedkoop wonen t.o.v. het inkomen. Inschrijvingen dienen uiterlijk 8 december 1996 op het kantoor van de Stichting Be jaardenzorg Texel, Postbus 73, Abbewaal 1, 1790 AB Den Burg te zijn ontvangen. Te laat ontvangen én niet volledig ingevulde inschrijfformulieren worden niet in de toe wijzing meegenomen. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. Zondagmiddag 1 december a s komt om 15.00 uur een bezoek brengen bij Paviljoen Paal 9. Wilt u a.u.b. uw hond deze middag thuislaten? Zaterdag, 30 november a.s. zijn wij i.v.m. reservering vanaf 20.00 uur gesloten. V.a. vrijdag 20 december weer uitstekend eten in een prima sfeer! 317585 (voor eventuele reserveringen) gaan nog een weekje wieberen. Van 2 t/m 6 december Is de apotheek geopend en telefonisch bereikbaar tussen 11.00 en 12.30 uur. Medische spoedgevallen worden opgevangen door dr. Van den Bent, dr. Haasdljk en dr. Vos. INGANG SPINBAAN hout, ruw en geschaafd, eventueel verduurzaamd, onder komo-keur Tuinhout en palen enz. enz. Gipsplaten, multiplex en isolatieplaten, dakplaten, golfplaten, stenen, grind- betonblokken, zand, grind-, betontegels... Hèt adres voor vakman en doe-het-zelver. Maricoweg 6, Den Burg 312356 Ibbeltje (nieuw!) Annie M.G. Schmidt 34,90 Ik zie je wel, ik hoor je wel - Miep Diekman 25, Koken voor kinderen, actieprijs 15, Door een spiegel, in raadselen - Jostein Gaarder 29.90 Mijn eerste rekenmachmeboek 25, Dag Sinterklaasje - Dagmar Stam 9,95 Het kleuterwoordenboek 39,95 De Kinderboeken-Piet slaagt altijd in die schitte rende sortering prentenboeken van Nauta Boek. Extra tip van de Hobby-Piet: "Watzal ik vandaag doen?" Leuke boekjes over tekenen, knutselen of schilderen Per stuk maar f 9,90. Een gezellig Sinterklaasfeest voor groot en klein begint bij POLITIE NODIG? Als het zonder zwaailicht kan bel 072-512 22 22. Voor noodgevallen In onze gemeente wordt volgende week een nieuw waarschuwingsstelsel in gebruik genomen. Met de sirenes van dit nieuwe stelsel wordt de bevolking gealarmeerd bij rampen en ongevallen. Het geluid van de nieuwe sirenes is het komende half jaar op iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur, als proefalarm, te horen (5 mei wordt overge slagen in verband met de Nationale feestdag). Het is de bedoeling dat eind 1997 ook in de rest van Nederland de sirenes zijn vernieuwd. Een natuurramp, vliegtuigongeluk, een lekkende tanker, explosie, gifwolk of ander dreigend onheil waarbij veel mensenlevens op het spel staan. We denken er liever met aan, maar de geïndustriali seerde en dichtbevolkte Nederlandse samenleving kent nu eenmaal risico's en de kans op een ramp bestaat. De gemeente heeft de taak rampen te voor komen en te bestrijden. Ook informeert zij u over de risico's in de gemeente en waarschuwt zij u bij gevaar. Dankzij het nieuwe sirenestelsel is de over heid nu in staat u beter te waarschuwen voor de gevolgen van rampen en ongevallen Wat dat voor u betekent, leest u op deze pagina. Waarom een nieuw systeem? Misschien heeft u de nieuwe sirenes hier en daar al gezien, opvallend witte schotels op daken van open bare gebouwen of op vrijstaande masten, verspreid over de gemeente De nieuwe sirenes vervangen het oude waarschuwingsstelsel dat dateert uit de jaren vijftig. De oude sirenes waren vooral bedoeld om de bevolking te waarschuwen voor lucht-aan- vallen in oorlogstijd Het systeem was technisch verouderd en bereikte, doordat de sirenes vooral in de steden stonden, maar een beperkt deel van de bevolking. Inmiddels wordt oorlog op Nederlands grondgebied met meer als een eerste risico gezien Onze complexe samenleving is -door de aanwezig heid van bijvoorbeeld grootschalige chemische in dustrieën en transportroutes van gevaarlijke stof fen- kwetsbaar voor rampen en ongevallen in vre destijd Met het nieuwe systeem kan de bevolking daarvoor beter worden gewaarschuwd. Het is door de nieuwe techniek betrouwbaarder Bovendien zijn de sirenes beter verspreid over het land en is het geluid in de woonkernen beter hoorbaar De sirenes in de praktijk Hoe werkt het nieuwe sirenestelsel in de praktijk9 Met de nieuwe sirene kan zeer snel en gericht een bepaald gebied worden gewaarschuwd. Dat bete kent dat het met alleen zal worden gebruikt bij groot schalige rampen, maar ook bij kleinere incidenten om mensen in een deel van een gemeente te waar schuwen. Naast de burgemeester kan in zeer acute gevallen ook de commandant van de brandweer op dracht geven de sirenes in een bepaald deel van de gemeente te laten loeien. Sneller en gerichter waarschuwen dus, maar de nieuwe sirene betekent hetzelfde als de oude: als de sirene gaat, ga di rect naar binnen, sluit deuren en ramen en zet radio of televisie aan. Doven, slechthorenden en hulpbehoevenden Sirenes maken geluid. Dat brengt beperkingen met zich mee. Doven en slechthorenden bijvoorbeeld, zullen een alarm met kunnen horen. Bij de voorbe reiding van de vernieuwing van het waarschuwings stelsel is onderzocht of het mogelijk was voor deze groepen een aparte voorziening te treffen Dat bleek echter niet haalbaar. Meer mag worden verwacht van burenhulp en een goed georganiseerde lokale hulpstructuur. In het rampenplan van de gemeen ten zijn speciale maatregelen getroffen voor hulp behoevenden, bejaarden en scholieren. Voor hulpbehoevenden die thuis zitten, zijn er regels opgesteld die in geval van een ramp via Radio Noord-Hólland bekend worden gemaakt. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! Maandelijks alarm als proef Om u te laten wennen aan het geluid van de nieuwe sirenes, is besloten een aantal maanden proef te draaien met het nieuwe systeem. Immers, de sire nes zijn supermodern en zó nieuw dat nog niemand ze heeft gehoord. Binnenkort hoort u ze zes keer, iedere eerste maandag van de maand loeien de nieuwe sirenes Dat is op de maandagen 2 decem ber, 6 januari, 3 februari, 3 maart, 7 april en 3 juni (niet op 5 mei. want dat is een nationale feestdag), steeds om 12.00 uur. Daarna hoort u ze met meer. Behalve één keer per jaar, dan gaan ze in het hele land af om iedereen nog eens aan het geluid te her inneren. De gemeenten maken van tevoren bekend wanneer dat is Hoort u de sirenes op een andere tijd (ook in de proefperiode'), dan is er dus iets aan de hand. Als de sirene gaat... Misschien klinkt het motto van de campagnes die het Rijk en de gemeenten de afgelopen jaren heb ben gehouden u nog bekend in de oren. Maar nu het nieuwe waarschuwingsstelsel in gebruik wordt genomen, is het een goed moment om het geheu gen weer even op te frissen. De boodschap is simpel. Als de sirene gaat, ga di rect naar binnen, sluit deuren en ramen en stem af op Radio Noord-Holland en zet de televisie aan. Het advies 'Ga naar binnen' betekent ga het dichtstbij zijnde gebouw binnen, waar u ook bent, onderweg of elders. Mocht de stroom zijn uitgevallen, beluis ter dan een transistor radio U krijgt dan informatie over wat er aan de hand is en wat er van u wordt verwacht. Neem een alarm altijd serieus. Als de si rene gaat is er meer aan de hand dan een simpele brand of een klein ongeluk. Het belangrijkste is de aandacht trekken en waarschuwen Nu het nieuwe waarschuwingsstelsel klaar is, kan de bevolking nog sneller en gerichter worden ge waarschuwd bij gevaar dan voorheen het geval was De regionale brandweer bedient het sirene-netwerk en zorgt ervoor dat de sirenes loeien waar en wan neer het nodig is Het belangrijkste doel van de si renes is de aandacht trekken en het waarschuwen van de bevolking De mensen die gevaar lopen moeten zo snel mo gelijk worden bereikt als het noodlot ergens heeft toegeslagen Met de regionale omroepen zijn af spraken gemaakt om de informatie over wat er aan de hand is zo snel mogeli|k in de huiskamers te krijgen Het nieuwe sirene-stelsel brengt met name verbetering in de snelheid waarmee de inwoners in geval van nood worden gewaarschuwd en de wijze waarop mensen worden geïnformeerd over risico's. Voorbereid Bij rampen mag niets aan het toeval worden over gelaten Gemeenten in Nederland beschikken over rampenplannen voor het geval zich een calamiteit voordoet Daarnaast zijn voor objecten met bijzon dere risico's, zoals chemische bedrijven en kern centrales, rampenbestrijdingsplannen opgesteld Met de mogelijkheid van rampen wordt in Neder land rekening gehouden Daarom is een rampen- bestrijdings organisatie ingesteld. De spil daarbin nen wordt gevormd door de brandweerkorpsen Wanneer een calamiteit grotere vormen aanneemt, komt de regionale brandweer in beeld Daarin wordt door de gemeenten in het betrokken gebied samen gewerkt om tot een effectieve bestrijding te komen. Bij een ramp van echt grote omvang zullen verschil lende regionale brandweerkorpsen samenwerken, met zonodig ondersteuning van het Rijk. Uiteraard hebben ook andere hulpverleningsinstanties, zoals de politie en de geneeskundige diensten, een be langrijke rol in deze organisatie van de rampen bestrijding. Oud en Nieuw: wat zijn de verschillen Met de nieuwe sirene kunnen meer mensen worden bereikt De nieuwe sirenes zijn beter over het land verspreid dan de oude. In iedere woonkern van 1 000 inwo ners staat een sirene. In gebieden met bijzondere risico's, zoals chemische industrie of een kerncen trale wordt zelfs in kernen vanaf 300 inwoners een sirene geplaatst. Bovendien zijn er ook sirenes ver schenen op plaatsen waar ze vroeger niet stonden, bijvoorbeeld in grote recreatiegebieden. Sommige delen van Noord-Holland zijn dun bevolkt Denk bij voorbeeld aan de zogenaamde buitengebieden. He laas zijn daar geen sirenes geplaatst omdat dit prak tisch en financieel met haalbaar is. Deze bewoners van onze provincie worden tijdens een ramp op zo veel mogelijk andere manieren geïnformeerd, zo als bijvoorbeeld geluidswagens en bewonersbrieven. De nieuwe sirene klinkt anders dan het oude 'luchtalarm' Het geluidssignaal is elektronisch, heeft een indrin gender opbouw en trekt daardoor beter de aan dacht. Met de nieuwe sirene kan gericht worden gewaarschuwd Was het met het oude stelsel alleen maar mogelijk om grote gebieden tegelijk te alarmeren, met de nieuwe sirenes kan indien nodig per wijk worden gealarmeerd. Dat is belangrijk omdat rampen of on gevallen in vredestijd, bijvoorbeeld een ontsnap pende gaswolk uit een tankwagen, over het alge meen een relatief klein gebied rechtstreeks zullen bedreigen. Mensen in wijken die met worden be dreigd, worden dus ook met onnodig gealarmeerd. Het maandelijkse proefalarm verdwijnt over zes maanden Het maandelijkse proefalarm op de eerste maan dag van de maand is niet meer nodig. De sirenes kunnen door de moderne techniek 'stil' worden ge test De eerste zes maanden na ingebruikname van de nieuwe sirene hoort u 'ter kennismaking' het nieuwe geluid nog elke eerste maandag van de maand, behalve op 5 mei. Daarna wordt er slechts één keer per jaar een proefalarm gegeven Kennisgeving Algemene wet Bestuursrecht Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij voornemens zijn kapvergunmng inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, te verlenen aan - de heer J H Brügemann, Elemert 28 te Den Burg voor het kappen van twee berken wegens over last. - GAK Nederland b.v voor het kappen van een po pulier op het bungalowterrein aan de Pelikaanweg 2-16 te De Koog wegens de belemmering van de toegang - de heer R M du Prée voor het kappen van enkele bomen en struiken op bungalowpark „Uterste Coogh" wegens de uitbreiding van een bungalow. - de heer Hoedjes voor het kappen van een heg, ca. 10 elzen, enige essen en meidoorns wegens de bouw van een nieuwe woning aan Hoofdweg 61 te De Cocksdorp. (De aanvraag van de heer Hoedjes betreft een rectificatie van een eerdere publicatie.) De aanvraag om kapvergunmng en een ontwerp van de beschikking op deze aanvragen, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling Groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebben den hun zienswijze daarover hetzij mondeling, het zij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openings tijden van het gemeentehuis aanwezig op de afde ling Grondzaken, kamer 2.02 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121toestel 276. Afgegeven bouwvergunningen R B Bakker voor het plaatsen v e garage/berging a/d Boodtlaan 42 te Oe Koog, J Visser voor het veranderen/vergroten ve zo merhuis a/d Roggeslootweg 95 te De Cocksdorp Mevr M Maas voor het veranderen/vergroten v e woonhuis a/d Rozendijk 24 te Den Burg, Fa Salon Henri voor het uitbreiden v e opslag/berg ruimte en het aanpassen ve toiletruimte a/d Weverstraat 37 te Den Burg B A Couperus voor het plaatsen v e machineberging a/h Vliegwiel 11 te Oudeschild. Recreatiestichting Texel voor hel plaatsen van een brug a/d Badweg 33 te De Koog Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning. een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arron dissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuurs recht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: H Segers voor het geheel vernieuwen v e opslagschuur a/h Schil derend 121a te Den Burg (ontvangen 20-11 -*96) W J Reuvers voor het bouwen v.e landbouwschuur a/d Ruigendijk te De Koog (ontvangen 25-11 -'96} de heer Prins voor het bouwen v e schuur a/d Schoonoordsingel 23 te Den Burg (ontvangen 25-11-'96); A S. Langeveld voor het plaatsen v e. tuinhuisje a/d Postweg 134 te De Cocksdorp (ontvangen 25-11-'96); C. C. Schweitzer voor het vergroten v e. recreatie! opstal a/h Meijertebos 20 te Den Burg (ontvangen 26-11-'96) J. T J Hoedjes voor het bouwen ve bedrijfswoning a/d Hoofdweg te De Cocksdorp (ontvangen 26- 11 '96) Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: H M Bakker voor het plaatsen v e dakkapel a/h Paelwerck 45 Ie Den Burg (ontvangen 20-11- 96), Fa. J Zegers voor het plaatsen ve dakkapel a/d Postweg 149 ie De Cocksdorp (ontvangen 20- 11 '96); R.JT Zijlstra voor het plaatsen v.e. schuurtje a/d Vloed lijn 18 te Den Burg (ontvangen 22-11 '96) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd De burgemeester vanTexel brengt ter openbare ken nis dat burgemeester en wethouders vanTexel voor nemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van de familie Bremer voor het vergroten v.e woonhuis a/d Ooster- weg 7 te Oosterend Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Voor het gebied waarin het perceel is gelegen is een bestemmingsplan vast gesteld Het bouwplan is overeenkomstig het vast gestelde bestemmingsplan De situatietekening ligt vanaf 2 december 1996 ge durende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester vanTexel brengt ter openbare ken nis dat het college van burgemeester en wethou ders voornemens is om met toepassing van artikel 4, lid 7, sub c van de voorschriften van het bestem mingsplan „Oudeschild-Bedrijventerrein" medewer king te verlenen aan een bouwplan van de heer C de Graaf voor het bouwen v e dienstwoning a/d Stoom- poort 8 te Oudeschild De bouw- en situatietekening ligt vanaf 2 decem ber 1996 gedurende twee weken ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting (kamer 0.12). Gedurende deze termijn van ter in zage legging kunnen belanghebbenden eventuele bezwaren tegen het voornemen schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. De burgemeester van Texel brengt ter openbare ken nis dat burgemeester en wethouders vanTexel voor nemens zijn om met toepassing van artikel 16 van de voorschriften van het bestemmingsplan „Den Burg-De Mars" medewerking te verlenen aan de bouwplannen van de heer M Betsema voor het plaatsen v e. berging a/d Korfbaeck 1 te Den Burg, de heer P J Zutphen voor het plaatsen v e ga rage a/d Vuurbaeck 16 te Den Burg. De bouwplannen zijn in overeenstemming met de ontwerp-uitwerking van het voornoemd bestem mingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 2 de cember 1996 gedurende een maand voor eenieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 0 12, van de gemeente secretarie. Eventuele bezwaren tegen de bovenbedoelde bouwplannen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden ge maakt. De burgemeester vanTexel brengt ter openbare ken nis dat burgemeester en wethouders vanTexel voor nemens zijn vrijstelling te verlenen voor het verleg gen van een gedeelte van de hoofdwatergang in de Polder Eijerland nabij de Slufterweg, met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit voornemen heeft betrekking op het perceel, zoals aangegeven op de bij dit voornemen behorende tekening. Het voornemen is in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht. Het plan is over eenkomstig het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan. De situatietekening ligt vanaf 2 december 1996 ge durende twee weken voor eenieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting, kamer 0 12, van de gemeentesecretarie Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voornemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden ge maakt Kas

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 8