Dertig jaar blij naar zijn werk SPort Loodgieter Dick Witte: Passantenhaven te klein tijdens het hoogseizoen TEXELSE COURANT Winterlezingen EcoMare bij Onwillige kuitspier noodlottig voorTevoko ProgrammaTevoko Eilandcompetitie volleybal ZDH laat twee punten liggen Winst Kiewiet/De Zwart in achtste kaartronde Dartdebuut schot in de roos Geen museum in bunker vliegveld Jationaal succes /oor film Take 88 ij is nog nooit met tegenzin naar zijn werk gegaan. Dertig jaar mg is Dick Witte (46) uit Oudeschild trouwe medewerker van lodgietersbedrijf Oele. Dat wordt vandaag gevierd. „Ik heb jne collega's", vindt Witte. Wat hem betreft wordt de veertig olgemaakt. VRIJDAG 29 NOVEMBER 1996 haalde alle papieren voor timmer- in en werd vervolgens loodgieter, ck Witte moet er zelf om lachen, k zou als onderhoudstimmerman dienst treden van het Nioz, na de IS Ik kon niet meteen aan de gang hoe gaat dat, je wilt wat centjes üdienen." Er was een vacature bij •Ie in Den Burg „Toch maar ge- an. En je ziet het: nooit meer weg raakt." ettig werk en leuke collega's iemt Witte als reden voor zijn lang- inge dienstverband. „Ik kon het ed vinden met Theo Witte. Later jn hij het bedrijf over met Wim mgeveld en daarna alleen. Met m was het altijd lachen, vól humor, i man Hield net als ik wel van wat ikkigheid." De Oudeschilder noemt :eo Witte tevens een uitstekende ïrmeester ,,lk heb het vak van der af geleerd. Je groeit erin Hoe ler je weet, hoe zelfstandiger je irdt. Maar ook hoe moeilijker het wordt om weg te gaan. Want dan zou ik wéér opnieuw moeten beginnen Waterpomptang Dick Witte herinnert zich zijn eerste klusje nog. ,,ln de Wilhelmmalaan, bij de oude fietsenmaker. Ik vergeet het nóóit Theo zei: haal even de waterpomptang...' Ik wist met waar hij het over had Ben ik later flink mee geplaagd, ja." Menige cursus en de avondschool werd bezocht om de benodigde papieren te halen. Water leiding-papieren. noodzakelijk om een eigen loodgietersbedrijf te begin nen, heeft Witte echter nooit ge haald. „Ik had iedere keer zoiets van: ik blijf toch geen loodgieter Ik had het 's avonds al druk genoeg met cursussen, dus ik had er hele maal geen zin in. Achteraf denk je wel eens. had ik nou maar.Da's ook mijn advies aan anderen, als je wilt bijleren, doe het meteen, want latérr komt er niets meer van." Toen Theo Witte stopte, bood hij Dick het bedrijf ler overname aan. ,,lk heb het overwogen, maar ik kampte in die tijd een beetje met mijn gezondheid. Ik dacht: als ik dat doe ga ik helemaal het schip in." Piet Schuijl van IBS sprong erin en vormde de combinatie IBS-Oele- Schoo, tot volle tevredenheid van Dick Witte „Het is een goeie baas, al is het een electricien", lacht hii Nooit chagerijnig Als oudgediende is Dick Witte een vraagbaak voor velen. „Hoewel er nog een paar jongens rondlopen die al tien jaar in dienst zijn, dus die weten het ook welHij vindt het werk na al die jaren nog steeds leuk „Zelfs al moet ik het dak op, zoals hier bij de verbouwing van Hotel Tatenhove. Ben ik wel eens chagerijnig?" vraagt hij aan Irene Schuijl, die voorbijloopt. „Nee, nooit meegemaakt", antwoordt die. „Zie je wel9" zegt Dick triomfantelijk Ook niet als hij op zijn kop in een ver stopte WC moet9 „Nee, ook dan niet Dat hoort bij het vak. Natuurlijk kan ik me leukere klusjes indenken dan de hele dag in een riool staan. Dlck Witte: ...Ik hou wel van wat gekkigheid... Maar daarna komt er wel weer wat anders Het is afwisselend." Witte houdt ervan om tussen de mensen te zijn. „Als je bij iemand aan het werk gaat moet je zelf niet chagerijnig zijn. Stel je voor dat ze zeggen: die moet ik ook niet meer over de vloer Kan toch niet?" Hij gaat vaak alleen op klus en houdt van die zelfstandigheid In de loop der jaren is echter wel veel veranderd. „Je was niet alleen loodgieter, vroeger moest je ook echt lood gieten. Vak werk hoor. Nu is het veel meer fabrieksmateriaal en machines Wel beter voor je lichaam, trouwens. Ik heb mijn knieèn nog behoorlijk ver pest met rondkruipen op rare plaat sen. Tegenwoordig doe je daar van die bescherm-knietjes om, toen was dat nog met." Anekdotes Als loodgieter heeft Witte genoeg (Foto Tessa de Graad) grappige ervaringen, waar hij smake lijk over kan vertellen. „Ik was op de vuurtoren bezig, het hele riool van onder tot boven moest vernieuwd. Ik bén wat keren die trap op en neer gelopen. Van één klus was ik een paar kilo afgevallen Zo moest ik daar ook onder de vloer Alles had ik op orde, looplamp klaargelegd, een heel eind kruipwerk. Ben ik eindelijk op de goeie plek, gaat het licht uit.. Ie mand trok de stekker eruit En je kan roepen tot je een ons weegt in je eentje. Dus op de tast er maar weer uit. Eng? Nee, dat niet," Bij een verbouwing van Nauta in de Parkstraat ging het ook eens buna mis. „Ik had in de put de kraan dicht gedaan en ging naar boven om een pijp door te zagen. Ineens kómt me d'r toch een straal water uit. Meteen m'n duim erop, maar toen zat ik daar. In m'n eentje, met beneden allemaal dure video-apparatuur. Ik denk 'wat moet ik nou?' Een stukje hout en een hamer, toevallig onder handbe reik, bracht de uitkomst. „Het was echt op hoop van zegen. Het paste ook nog. Er was alleen wat water tegen het plafond gespat. 'Een restje, kwam er nog uit toen ik 'm doorzaagde', zei ik later tegen Nauta..." Bevroren Na de vorige verbouwing van Hotel Tatenhove, stroomde het water vlak voor de opening van het plafond „Bevroren waterleidingen, een ty pisch Texels probleem", vindt Witte. „Komt door de wind. We werken wel eens met uitzendkrachten uit Fries land, maar die kennen dat helemaal niet." De loodgieter vindt het verve lend als winters lang aanhouden. „Dan bevriest op sommige plaatsen ook het riool. Dat wordt lastig, want plastic pijpen kun je niet ontdooien. Op dat moment zijn wij machteloos. Moet je mensen adviseren om maar bij de buren naar de wc te gaan. Heel vervelend." Het snel oplossen van problemen bij particulieren vindt Witte erg belang rijk. „Als je zelf een verstopping hebt, wil je daar ook snel vanaf. Dat is toch een beetje mijn stelregel, hoor Ook als ik iets aanleg: ik doe het net zo goed als ik het bij mezelf zou doen zich voor deze jaarlijkse vergoeding garant op zodanige wijze dat het aantal niet gehaalde scheeps- overnachtingen ook met door de stichting vergoed hoeft te worden. Daarnaast heeft de gemeente een geldlening verstrekt van f139.000.- voor de vast douche- en toilet accommodatie Ook komend jaar houdt EcoMare weer een serie winterlezingen, ditmaal over het thema „Duur zaam Texel?" Elke avond komen twee sprekers aan het woord, een persoon uit de praktijk en een die zoekt naar alternatieven. Daarna is er gelegenheid tot discussie. De landbouw, de visserij, het toe risme komen elk op een avond aan bod. De laatste avond heeft een algemeen karakter, met de nadruk op energie en vervoer. De lezingen worden gehouden in het restaurant van EcoMare, aanvang 20.00 uur, toegang ƒ5,-, inclusief koffie of thee. Wie alle vier de avonden wil bezoeken, betaalt ƒ15,-. De gangbare economie dwingt graag tot groei, maar de mogelijkheden zijn beperkt. Op een eiland is dat heel duidelijk. Hoe zorgen we ervoor dat Texel leefbaar blijft, dat menselijke activiteiten niet leiden tot vernieti ging van grondstoffen, natuur en landschap? Kunnen we ons goede leventje volhouden, ook bijvoorbeeld als over dertig jaar de prijzen voor gas, benzine, elektriciteit en grond stoffen tien keer zo hoog zijn gewor den9 Wat zijn de gevolgen voor het toerisme, de landbouw en de visse rij9 Kunnen wij ons nu al voorberei den op deze reele mogelijkheid of zien we dan wel weer? Is nadenken over duurzaamheid op Texel een il lusie, omgeven door geitewollen- sokkengeur, of is het haalbaar, zelfs noodzakelijk9 Dit alles komt aan bod in de serie lezingen van EcoMare. Donderdag 16 januari wordt gespro ken over duurzame landbouw op Texel, mestuitstoot, relatienota, areaalvermindering en de toekomst van het agrarisch leven op Texel. Sprekers zijn Marc van Rijssel- berghe van Sint Donatus en Texels landbouwvoorlichter Jan Koolhof Donderdag 23 januari staat in het teken van duurzame visserij vanaf Texel, schaarste aan haring, kokkels en kabeljauw, vangstbeperkingen, internationale wrijvingen en verbe terde vismethoden. Sprekers zijn Ben Daalder van P O. Texel en Rob Gerrits, visserijdeskundige van Werkgroep Noordzee. Dinsdag 18 februari is de beurt aan duurzaam toerisme op Texel, ener gie- en ruimtegebruik, huisjes en hotels, tenten bij de boer en grote beachparken, wegen, boten, zinnige en absurde attracties, selectie van het meest gewilde toerisme. Spre kers zijn Liesbeth Meijer, actie-coör dinator van de Waddenvereniging en Veronica Bos. directeur van de VVV Texel. De laatste lezing, op donderdag 6 maart, gaat over duurzaamheid op Texel in het algemeen. Energie, ver voer, afval, ruimtegebruik, de druk van alle menselijke activiteiten ge zamenlijk en toekomstver wachtingen. Sprekers zijn Rob Wor tel, directeur van TESO en Jacqueline Smet en Yvo Veenis, een biologe en een econoom, die samen een studie hebben verricht over duurzaam Texel Terwijl Sinterklaas zaterdag middag de Koninghal aandeed, liet vrouwe Forfuna het enkele meters verder in sporthal Ons Genoegen voor de Texelse Volleyballers afweten. Het heren team van Tevoko verloor met 2-3. De volleyballende heren van Tevoko klaagden na afloop van hun wedstrijd tegen het hooggeplaatste team Dinto uit Warmenhuizen over de onfortuin lijke afloop van deze partij. Juist op het moment dat de tegenpartij ge vloerd leek bij een 2-1 achterstand in sets en een 10-9 stand in de vierde set in het voordeel van Tevoko, moest spelverdeler Jitse Beintema met een kuitkwetsuur de strijd staken. Dit betekende meteen het breekpunt in de tot dan spektaculaire en spannende wed strijd. De Texelse heren waren door drongen van het belang om tegen Dinto goed te presteren Dit uitte zich in een furieus begin van de eerste set, waarbij Marco Tuntelder zich onderscheidde door een terug springende bal bijna door de vloer van de sporthal te timmeren. Via 5- 1 en 12-9 wisten de Texelse heren de set via een geslaagde service van Ben Kenter vlak achter het net van de tegenpartij (dit op voorspraak van coach André van der Vliet) met 16-14 binnen te halen. In de tweede set waren de rollen omgedraaid Nu was het Dinto dat een snelle voor sprong pakte. De buitenaanval van Dinto was de Texelse blokkering veelvuldig te snel af en via 3-7 en 8- 14 kwamen de Warmerhuizers op setpoint Tevoko kon de executie nog lang uitstellen maar kon uiteidelijk niet voorkomen dat de set met 11-15 naar Dinto ging In de derde set pakten de Texelaars de zaken weer energiek aan. Terwijl de irritaties tussen de teams in het veld onderling steeds meer opliepen (scheidsrechter De Vries trad hier onvoldoende tegen op), wisten de eilandbewoners door goede opslag beurten van Martin Koenen en Jitze Beintema uit te lopen naar 8-3. Met behulp van een goed sluitend blok ging de set uiteindelijk met 15-8 naar Tevoko. In de vierde set leek Dinto de zaak weer naar Warmenhuizer handen te zetten. Tevoko liet zich wat provo ceren en haalde zichzelf uit de wed- Zaterdag 30 november 1996 „Ons Genoegen" Zaaldienst Heren 4 1. 13.30 u. D. Tevoko 1-L O S '82 1 1500u H PK.Tevoko 1-L.OS.'821 2. 13.30 u. H. Tevoko 2-L.O.S. '82 2 15 00 u. D. Tevoko 2-Coach/Seah. 2 3. 13,30 u H Tevoko 4-The Serve 2 15 00 u. H. Tevoko 3-Harpoen 1 Uitslagen zaterdag 23 november H Tevoko 1- Dinto 2 2-3 H Tevoko 2-Harpoen 1 0-3 H Tevoko 3-Wieringen 1 1-3 H Tevoko 4-HCSC 1 2-3 D Tevoko 1-HCSC 1 3-0 D Tevoko 2-LOS '82 0-3 D Tevoko 3-Noordkop 2 mei gespeeld strijd. Bij 2-8 hervonden de Texelaars zich echter weer. Via enkele knappe acties in het achterveld, waarbij de oude maestro Koos Doeven het voortouw nam, knokten de Texelse heren zich punt voor punt terug in de wedstrijd. Tevoko nam zelfs een 10- 9 voorsprong. Op dat moment, ter wijl de tegenstander groggy in de touwen hing begaf de kuitspier van spelverdeler Jitze Beintema het. Even waren de vertrouwde Texelse patronen verstoord Het team van Dinto profiteerde hier meteen van. Bij 11-14 probeerde Beintema het nog even, het werd zelfs nog 13-14. maar een slecht verwerkte service van Dinto betekende de 13-15 set winst voor Dinto. Helaas was hier mee meteen ook het Texelse verzet gebroken Dinto betekende de 13-15 setwinst voor Dinto had in de vijfde set geen kind meer aan Tevoko. De eilandbewoners lieten de kopjes han gen en met 7-15 haalde Dinto na negen kwartier spelen uiteindelijk de 2-3 zege binnen. Uitslagen: Dinsdag 26 november 1996 DGM-Tatenhove 1 3-0 Smash'68-Bosma Wonmginr. 1-2 Jozef-Kruiswerk 3-0 Timmers Bakk -ABN/Amro(v) 3-0 De Rival-Grote Slock(v) 2-1 Visser Bouw-Wiersma Ant. 2-1 Cocky's Kapsalon-12 Balcken 0-3 Question-Eierlandsche Huis 2-1 Klif 12-Westerlaken 1-2 Nokanto-Leydekkers 3-0 Durper Drup-Zeilmakerij 3-0 Haarstudio-Nioz 3-0 Slag. I. de Boer-Texèle 2-1 Tevoko clubkampioenschap: Jeugd B-Heren 1 21-19 Jeugd C-Heren 1 21-23 Jeugd B-Jeugd C 14-21 Heren 3-Dames 2 19-21 Dames 2-Heren 4 13-21 Heren 4-Heren 3 17-21 Programma: Dinsdag 19 november: Veld A mannen 19 15 u. Graaf Spuit.-Perl. Bodies Super 20.00 u Handicap-Super Perl. Bodies 21.30 u. Cocky's-P 26/Krim Kobeko 22.15 u DGM-Tatenh. 1 Cocky's 22.15 u. 12 Balck.-Kobeko P.28/Krim Veld B Gemengd vrouwen: 18.30 u Cavo Latuco-Rabo Euroase 19.15 u Ecomare-Euroase LenR 20.00 u Beverdam-LenR Dennenoord 20.45 u Fitt-Dennenoord VVV 21.30 u.VVV-Waayer Fitt 22.15 u. Klif 12-Nioz Waayer Veld C vrouwen: 18.30 u. Rival-Wiersma Timmer 19.15 u Timmer-Gr. Slock(v) Wiersma 20 00 u Jozel-ABN/Amro(v) Gr Sl.(v) 20.45 u Top Tien-Kruisw. ABN/Amro(v) 21 30 u. Visser-Bosma Top Tien 22.15 u De Vlier-Texèle Visser Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194) In een teleurstellende wedstrijd is ZDH er zondag niet in geslaagd het laag geklasseerde Sint Boys te verslaan. Op het veld aan de Witte- weg kwam de koploper niet verder dan 2-2. De positie op de ranglijst is daardoor serieus in gevaar, want twee achtervolgers liepen tot nu toe minder verliespunten op. Naar het waarom kan slechts worden gegist, maar om de één of andere reden liep het bij de Hoornders be duidend minder dan in de afgelopen wedstrijden. De achterhoede toonde zich onzeker en voorin slaagden de aanvallers er zelden in potten te bre ken. Omdat Sint Boys ook niet over een wonderploeg beschikt, bleef de wedstrijd lange tijd dodelijk saai. Daar kwam pas kort voor rust ver andering in, toen de bezoekers door een serie blunders in de ZDH-defen- sie een voorsprong konden nemen. Na de hervatting toonden de Hoornders zich iets feller en zorgvul diger in de opbouw Etienne van Bennekom bewees een échte aan voerder te zijn door als eerste de malaise van zich af te schudden: 1- 1. Ook daarna bleef ZDH sterker, maar tot erg veel kansen leidde dat vooralsnog niet. Er was dan ook een corner voor nodig om de Zwaluwen aan een voorsprong te helpen. Kort daarop leek Roald van der Slikke wederom succesvol, maar de scheidsrechter keurde de treffer om onduidelijke redenen af. De spelers van ZDH leken het ver volgens wel te geloven. Een du bieuze houding, want daardoor kon Sint Boys - dat van geen wijken wilde weten - in de slotfase alsnog op ge lijke hoogte komen: 2-2. Gonda Kiewiet en Roel de Zwart zijn erin geslaagd de achtste speelronde op hun naam te bren gen. Ze behaalden 7454 punten, goed voor vijf plaatsen winst in het algemeen klassement. Ze be zetten nu de vijfde plaats. De tweede plaats is weggelegd voor Bram van der Linden/Henk Hooijschuur met 7406 punten Ze boekten acht plaatsen winst in het klassement en staan nu 18e. Op de derde plaats Jelle Wiersma en Johan Vinke met 7352 punten, voor Wil en Christa Kamminga met 7329 punten. Ook Bart Weijdt en Willem Koomen wisten de 7000 grens te passeren en kwamen tot een score van 7263 pun ten. Dit koppel heeft tot nu toe 21 marsen weten te spelen, goed voor de eerste plaats in het marsen- klassement In het algemeen klassement moes ten Lieuwe van der Veen en Henk Westdorp weliswaar iets van hun riante voorsprong inleveren, maar een voorsprong van 624 punten op Theo en Jaap Witte lijkt voldoende om de eerste periodetitel te behalen Op de derde plaats staan nu Jelle Wiersma en Johna Vinke met een achterstand van 1064 punten. Voor de eerste periode moet aanstaande maandag nog één spel van 16 beur ten worden gespeeld. Het gemid delde van de avond bedroeg 6239 punten. Er werden (slechts) 55 mar sen gespeeld. Dartteam De Krim 1 dat vorige week al vier punten pakte tegen het nieuwe team Cafeetje 3, heeft tegen De Slock 1 wederom voor een verrassing gezorgd. Na de 501 singles stond het 2-1 voor De Slock 1, mede dankzij een zeer goed spelende Mare Prins met een onwaarschijnlijk hoog beurt gemiddelde van 60,22. Mede dankzij een uitstekende finisch van Jacco van Trigt kwam De Krim in de 501 doubles weer langszij, zodat de tac-tics de winnaar moest brengen. Door een beter tactisch inzicht van de ervaren rotten van de Slock werd het uiteindelijk 5-3 in het voordeel van de Slock 1 Ook het al twee jaar als kampioen regerende Zwaan 1 kreeg een zware avond voor de kie zen. door toedoen van nieuwkomer W'tjewel 1 Vooral Bart Post, (beurtgem. 42, 13) De Zwaan maakte het in de 501 sin gles heel moeilijk. Na de 501 dou bles stond het 3-3 gelijk Ook het ervaren De Zwaan, met de uitste kende invaller John Vlaming (gem. 38.80), wist door een beter tactisch inzicht de tac-tics naar zich toe te trekken De Zwaan won met 5-3. De onderlinge confrontatie tussen 't Cafeetje 2 en de Slock 2 werd met 7-1 gewonnen door 't Cafeetje. Enigszins geflatteerd, zo blijkt uit de vele benauwde 2-1 zeges van 't Cafeetje. De Slock speelde met twee invallers, die zich heel goed weer den Dennis Huizinga viel op met een beurtgemiddelde van 39,91. Programma voor 28/29 november. Poule 1: Cafeetje 3-W'tjewel 2; Zwaan 2-Krim 1Slock 1 vrij. Poule 2: W'tjewel 1-Slock 2, Cafeetje 1 Zwaan 1; Cafeetje 2 vrij. De bunker tegenover het vliegveld wordt geen onderdeel van het Luchtvaartmuseum. Dat lijkt wel zeker nu de provincie bericht dat ze zich niet wil mengen in het conflict dat de leiding van het museum heeft met de gemeente. Bedoeling was bezoekers van het museum rond te leiden in de bunker, die tijdens de opstand van de Georgièrs mogelijk een rol speelde in de strijd om het vliegveld. Het college van b en w had begin dit jaar besloten vast te willen houden aan de agrarische bestemming die op het bouwwerk rust De lokatie vormde een belangrijke reden voor dit besluit De bunker ligt recht tegenover het vliegveld, aan de andere kant van de Postweg. Voor de verkeersveiligheid werd het niet wenselijk geacht dat grote groepen deze drukke weg over steken. De museumleiding weigerde zich zondermeer bij het gemeentelijk be sluit neer te leggen en vroeg de pro vincie hoe zij tegenover museaal gebruik van de bunker staat. Het antwoord kwam deze week. Strek king was dat de gemeente verant woordelijk is in deze. „Om die reden zien wij dan ook geen aanleiding om een standpunt met betrekking tot een eventuele bestemmingswijziging voor de genoemde bunker in te ne men", aldus een brief aan de museumleiding. ibeeld van de opname van de Take B8-tilm ..De man op krukken". tFoio Ben Kmuyi i opvangcapaciteit van de pas- ntenjachthaven in Oudeschild In het hoogseizoen te klein. Er dan overloop naar de jachtha- n van de watersportvereniging i als die ook vol is naar de rijks- iven. Dat laatste is voor de op renden profijtelijk want gemeerd liggen in de rijkshaven gratis. Wel wordt daar van zo- tl de jachten als van de schepen n de bruine vloot toeristen- lasting geïnd. lus blijkt uit het jaarverslag 1995 n de Stichting Passanten- :hthaven. Daarin staat ook dat in haven in dat jaar 16 414 scheeps- ernachtingen zijn geboekt Dat e man op krukken", de film van eo- en filmgroep Take 88 die op I Filmgala in Beverwijk de ilieksprijs kreeg, is opnieuw in de zen gevallen De rolprent waar- nzo'n 120Texelaars meewerkten, rd derde op het nationale film- lival van de Nederlandse Organi se Van Audiovisuele Amateurs DVA). In cinema theater De Kolk Assen werd de 25 minuten du- ide film gekozen uit totaal 43 nomineerden, afkomstig uit het Ie land. De derde prijs leverde de iclub een legpenning, een certifi- il en een uitnodiging op voor het het filmfestijn dat jaar in Oostende wordt ge- betekent een forse stijging in verge lijking met vorige jaren In 1993 wer den 12.858 scheepsovernachtingen geregistreerd en in 1994 15.043. De cijfers van 1996 zijn minder gunstig: het aantal scheepsovernachtingen zal rond de 14.000 blijven steken. In elk geval hoeft de gemeente ook voor 1995 niet garant te staan voor de jaarlijkse last van (38.368,- van de gemeentelijke geldlening van bijna een half miljoen gulden.Dat de cijfers nu pas op tafel komen heeft te maken met ziekte van penning meester J.H Brügemann, die zijn functie inmiddels heeft overgedra gen aan P Arensman Er komt voorlopig geen verandering in de binding die de gemeente heeft met de Stichting Passanten jachthaven. Eén van de vijf be stuursleden wordt door het college benoemd. Dat bestuurslid heeft het secretariaat op zich genomen waar aan hij ongeveer twee uur per week besteedt. Hij heeft het recht van veto wat betreft financiële handelingen waarmee meer dan f50.000,- is ge moeid. De gemeente gaf destijds drie ton subsidie voor de passanten jachthaven op een totale investering van f2,7 miljoen. Er bleef een ongedekt gedeelte van f 447.134,- waarvan de stichting de jaarlasten van meer dan f38.000,- als pacht aan de gemeente voldoet, gerela teerd en gegarandeerd aan 2.558 scheepsovernachtingen die liggen tussen 15.000 en 12 442 (f15.- per overnachting). De gemeente stelt

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 9