X Sterk spel van Vriendenkring Eddy Onstuitbare thuis op Texel Literaire muzikale show door Armando Kringloop winkel speelt sinterklaas Kort stuk slaat aan TEXELSE^? COURANT ^at ik zeggen wou... Vernieling RadioTexel bij feest Sintactie Miss Dance Wat ik zeggen wou... Kwartje leengeld? Fluit en piano in Lindeboom Agenda teso Worsteltent op Berlijnse toer Jagers schieten kerstmaaltijd voor ouderen Even een pak SNERT halen in Havenrestaurant Texel ('t Horntje) is wegens verbouwing gesloten DINSDAG 3 DECEMBER 1996 Zondagavond tegen zessen belde de buurvrouw bij ons aan Ze meldde dat eën van de kerstboompjes, die wij in potten naast de voordeur heb ben, eruitgerukt bij haar voor de deur lag. Het moest kort ervoor zijn ge beurd, want toen wij om vijf uur bin nenkwamen was er nog niets aan de hand. Verdrietig heb ik het boompje er weer ingespit, terugdenkend aan de vorige keer. toen de hele pot was verdwenen en we die kapot- gesmeten terugvonden op enkele honderden meters afstand, met het boompje onherstelbaar vernield. Wat bezielt iemand om zoiets te doen? Wat is de lol van het stukmaken van iets waar iemand anders plezier aan beleeft? Kon ik het maar begrijpen, misschien dat ik er dan niet zo mach teloos kwaad van werd En zo teleur gesteld in de mensheid Texel staat bekend als een vriende lijk, rustig eiland. De keren dat wij onze, van de buitenmuur afgerukte buitenlantaarn hebben moeten repa reren (voor zover dat nog ging), zijn echter met meer te tellen. En kom met aan met het verhaaltje dat het overkanters zijn. Niet op zondag begin december rond zes uur. Dief stal door een armlastig iemand die ook graag een plant in huis wil heb ben? Ik wil er met aan. Dan smijt je zo'n boompje met na een paar me ter aan de kant. Nee. dit is moedwil lig iets stukmaken, al of niet onder de invloed van drank, door iemand waar op moreel gebied een behoor lijk steekje aan los zit. Alles maar weghalen omdat het ken nelijk niet kan' |j< weiger dat. Ik wil met buigen voor dergelijke zieke geesten. Ik heb er een behoorlijke kater van, maar ik hoop dat die van hen nog vele malen groter is. Tessa de Graaft Den Burg In Question Plaza is woensdag avond een groot feest rond de trek king van sinterklaasloten van de Ondernemersvereniging Den Burg. ledereen is welkom vanaf 20.30 uur. Muzikale medewerking wordt ver leend door de speciale sinterklaas band. die velen met onbekend zal voorkomen Radio Texel zal de bij eenkomst live uitzenden De uitslag van de verloting wordt tevens bin nenkort in een advertentie weerge geven. Van Gasteren (Ralph Grabowski) wordt in de mangel genomen door Stella (Debby Wiertz) en Clair (Janlen de Bruijn). (Fdo Tossa do Graatf) mische situaties uit te bouwen. Daar door werd een eenvoudige scene, bij voorbeeld die van het ondertekenen van de vijf lening-contracten, echt grappig Toneeldier Twee weken vóór de uitvoering nam Jamen de Bruijn de rol van Clair Boterberg op zich, nadat Jannie Schuijl wegens familie-omstandighe den moest afhaken Het is al een prestatie van formaat als je in zo'n korte tijd de tekst onder de knie weet te krijgen, maar De Bruijn is zo'n „toneeldier" dat ze ook nog een hoogstkomische flirtende weduwe op de planken wist te zetten. Met veel flair stortte ze zich op Grabowski, die zelf ook weer werd gestimuleerd door zoveel tegenspel Mogelijke tekst onzekerheden werden door De Bruijn professioneel opgevangen Debutante Debby Wiertz deed het netjes als Clairs' toneelvriendin Stella. Ze mist nog enige routine. Dat bleek onder andere uit het pal voor een andere speler gaan staan en het soms te haastig praten. Maar vooral in samenspraak met De Bruijn werd ze opgezweept en kwam ze goed uit de verf. Deurkruk Doordat het een kort stuk was, had den regisseuses Charlotte Lorier en Gitta Witte de tijd gekregen om aan details te werken. Zo was de kleding erg goed gekozen en liep Grabowski met heerlijk saai geplakt haar rond (verzorgd door Wil Slikker) Souffleuse Rie Beets deed onopval lend haar werk. Bijna hadden de decorbouwers een moeilijke avond gehad. Halverwege begaf de deur kruk van de „terrasdeur' het name lijk, waardoor enkele spelers pas na hevig rukken de aftocht konden bla zen De wanden schudden, maar alles bleef staan. Het leverde een extra lachsalvo op, want zoals altijd is het het allerleukst als er iets mis gaat. Texelse meiden die in aanmerking willen komen voor de titel „Miss Dance" krijgen zaterdag de laatste kans. 's Avonds wordt in discotheek Question Plaza in Den Burg nog één voorronde gehouden. De beste twee deelneemsters plaatsen zich voor de finale, eind december. Dan zul len acht deelneemsters strijden om de hoofdprijs, een reis naar de zon voor twee personen. Zaterdag zijn er al diverse kleine prijzen te winnen o.a voor origina liteit. Meiden die willen meedoen, moeten gedurende één zelfgekozen dancenummer een act opvoeren in de danskooi van Question Plaza. Het optreden kan variëren van het gewone disco dansen tot een karaoke-dansshow. Voor meer infor matie (tussen 18.00 en 20.00 uur): tel. 31 34 76. De entree is gratis. Hoe een draak van een verhaal toch leuk kan zijn. Dat maakte De Vriendenkring in Den Hoorn zater dagavond duidelijk tijdens „Drie Droevige Dames". Sterk spel. vooral van de twee mannelijke spelers, en veel gevoel voor de tails brachten vooral in het tweede bedrijf meer vaart in het stuk. Een kwartier later dan gebruikelijk opende het doek van De Waldhoorn. De uitpuilende zaal keek in de gelag kamer van café De Kleine Hemel, een oubollig etablissement naast een begraafplaats Eigenaar Cor van Gasteren, ook met zo vlot, krijgt drie dames over de vloer De eerste is de op geld beluste Judith Heemskerk, die bij haar moeder de erfenis van haar pas gestorven vader probeert los te peuteren. Zij moet daarvoor met een verloofde op de proppen komen Weduwe Stephanie Bouvoir moet tegenover de bank doen alsof haar man nog leeft om een belangrijke lening in de wacht te slepen. Dat wordt lastig als er een controleur langskomt. Clair Boterberg heeft te genover haar vriendin opgeschept over een nieuwe vriend die ze nog met heeft. Maar dan kondigt vrien din Stella een bezoekje aan. In alle drie de gevallen moet er dus een man op de proppen komen. Van Gasteren lijkt uitkomst te bieden, maar hij blijkt uiteindelijk toch een oprecht mens Schwung Ralph Grabowski stond bijna het hele stuk op het toneel als de sul lige Van Gasteren Grabowski heeft het toneeltaient van zijn moeder Hij kruipt in de huid van zijn personage en klinkt daardoor geen moment „oplezerig". Doordat hij zich zo soe pel een rol aanmeet, heeft hij de gelegenheid om zijn spel uit te bou wen. Kleine details, zoals het ter loops afdrogen van de souffleuse na een proestbui, het consequent vol houden van een accent en een hou terige houding, brachten meer vaart in het verhaal. Bovendien was hij een rots in de branding voor zijn medespelers. De eerste dames waarmee Grabowski te maken kreeg deden het aardig, maar met minder „schwung". Anneke Kikkert is een nuttige vaste kracht in de Vrienden kring-gelederen. Ze maakte een ze kere indruk als geldzuchtige Judith, maar haar stemgebruik kwam soms te gemaakt over Alie Boon was haar treurende moeder. De rol paste haar uitstekend, al was ze in de zenuwen een paar keer de tekst kwijt, zodat ze soms in herhaling viel Het mocht de pret niet drukken Annemarie Bakker groeide in de loop van het stuk steeds beter in haar rol van de hebzuchtige en mondaine Stephanie Bouvoir. Het samenspel met Grabowski en vooral met Joop Groeskamp als meneer Hoekstra van de bank leidde tot vlotte en hu moristische dialogen. Groeskamp beweegt zich altijd gemakkelijk op de planken en neemt de tijd om ko- Alsof hij niet is weggeweest. Zo leek het zaterdagavond in Question Plaza, waar de Ierse gitaarvirtuoos Samuel Eddy zich als vanouds tussen het publiek mengde voor een stevig potje blues. Eddy, die zich nog altijd laat vergezellen door basgitarist Sonny O'Sullivan en een drum mer, was onstuitbaar. Hij droeg één van zijn eerste nummers op aan de Texelaars Hij verbleef enkele jaren geleden enige tijd op het eiland en heeft er nog vrien den Eén noemde hij in het bijzon der Gelein Jansen, voor wie hij „The Letter" van Joe Cocker ver tolkte Waren eerdere optredens van Eddy wel eens erg hard qua vo lume, nu was de geluidsknop goed afgeregeld Het publiek rea geerde op het aanstekelijke en thousiasme van de Ier, die de toe hoorders ook weinig kans liet om in te dutten. In een twee uur du rende set martelde hij zijn gitaar onafgebroken en zodra hij maar de indruk kreeg dat de aandacht ergens wegvloeide, stortte hij zich tussen de mensen, om uit een compleet andere hoek weer op het podium te duiken. De Texelaars omarmden hem als de verloren zoon en de avond werd een waar feeSt. (FotoTssSvdvGrnetf) Niet alle publiciteit is automatisch goede publiciteit. Vorige week plaatste het Noord-Hollands Week blad (gratis reclamekrant) een artikel met ondergetekende in de rubriek "Het Gezicht van de Zaak" Zonder verder in detail op de inhoud van het artikel in te gaan (het rook af en toe flink naar onzin), wil ik hier toch even wat rechtzetten. Volgens het artikel gaat de bibliotheek vanaf 1 januari een kwartje leengeld per boek hef fen. Dit is dus absoluut niet het ge val, integendeel1 Niemand hoeft zich hierover zorgen te maken, deze ont wikkeling proberen wij juist zo lang mogelijk tegen te houden Voor de juiste informatie verwijs ik naar het artikel dat 22 november in deze krant is gepubliceerd. Jan Klerk openbare bibliotheek Den Burg Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zondag om 11 30 uur terecht in De Lindeboom. De twee Texelse talenten Tanja van Arkel (fluit) en Rachel Barnard (piano) verzorgen een concert met werken van Bach, Mozart, Enesco, Ibert en Hindemith. Dinsdag 3 december In Cinema Texel draait om 19 00 en 21 30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" Woensdag 4 december In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00, 19.00 en 21.30 uur „De klokkeluider van de Notre Dame". De Koog Badplaats houdt de najaarsvergadering in Vincent Greenside, aanvang 20 00 uur. In zwemparadijs Calluna wordt een Sinterklaasmiddag gehouden voor kinderen tot en met 12 jaar. Om 16.00 uur komt de Sint per soonlijk op bezoek. Entree f5,- Sint Nicolaas-feest in Question Plaza (Lindeboom) vanaf 20.30 uur. Met optreden van de Sinterklaasband en trekking van de prijsvraag van de Onder nemersvereniging Den Burg. Vrije toegang voor ieder. Donderdag 5 december Veronica TV zendt tussen 16.50 en 17.10uureen vraaggesprek uit met Ansgar van der Spek (17) die op een binnenvaartschip werkt. In Cinema Texei draait om 19 00 uur „De klokkeluider van de Notre Dame) en om 21.30 uur „Naar de klote". Vrijdag 6 december In Cinema Texel draait om 19.00 uur „De klokkeluider van de Notre Dame" en om 21.30 uur „Naar de klote". Zaterdag 7 december In Cinema Texel draait om 14.00, 16.00 en 19.00 uur „De klokke- luider van de Notre Dame" en om 21.30 uur „Naar de klote". In De Worsteltent wordt een Berlijnse avond gehouden met Mieke Drie Manner im Schnee. Mieke (van de „Gigantjes") zingt Duitse liederen van o.a. Marlène Dietrich en Nils Lely Jiddische liedjes. Aanvang 19 00 uur. Er worden ook het komende weekend geen wachttijden ver wacht. De eerstvolgende keer dat een reserveboot Wordt ingezet is vrijdag 20 december bij het begin van de kerstvakantie De „Schulpengat" vaart weer als dienstboot; de „Molengat" is dus reserveboot In verband met de verbouwing van de verkeerstoren van 't Horntje is deze tot en met 12 de cember buiten gebruik. Bediening van de slagbomen op het opstelterrein is daardoor onmoge lijk De opstelling van de auto's zal worden geregeld met pilonen en extra mankracht. Gerekend wordt op begrip en medewerking van de klanten. In verband met de verbouwing van het hoofdkantoor is het kan toor tijdelijk gevestigd in een con tainer aan de westkant van hel gebouw. De wachtruimte en de toiletten zijn in verband met de verbouwing ook afgesloten Aan de oostkant van het hoofdkantoor staan containers met vervan gende wachtruimte en toiletten Stremming treinbaanvak. Van vrijdag 6 december 23,00 uur tot maandag 9 december 4 00 uur is het treinbaanvak Den Helder- Anna Paulowna in verband met werkzaamheden gestremd Op het traject wordt vervangend bus vervoer ingezet. Ten behoeve van de treinreizigers met bestemming Texel zal deze bus vanaf het sta tion Den Helder doorrijden naar de Teso-veerhaven en daar aanko men rond de halve uren zodat een goede aansluiting trein-bus-boot in stand blijft. Treinreizigers vanal Texel moeten echter rekening houden met een verlenging van de reistijd van 30 minuten. Hoogwater te Oudeschild Di. 3 0 25 en 12.10 u Wo. 4 1 07 en 12.55 u Do. 5 2.10 en 13.55 u Vr. 6 3.37 en 16.17 u. Za. 7 4.44 en 17.25 u. Zo. 8 6.05 en 18.46 u. Ma. 9 6.55 en 19.24 u. Di 10 7.56 en 20 14 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 8 decem ber op om 8 34 u en gaat onder om 16.27 u. 10 december nieuwe maan. 4 decem ber doodtij en 12 decmeber springtij. De Worsteltent wordt zaterdag on ns gedoopt tot een lokatie die niet zo hebben misstaan in de weelderig jaren twintig in Berlijn. Mieke, bi kend van De Gigantjes, zorgt mi een muzikaal gezelschap voor ee optreden in de stijl van Marlèn Dietrich. Nils Lely speelt en zin< Jiddische nummers uit die tijd. Ook de menukaart zal worden aai gepast aan de Berlijnse stijl. Bezoi kers zijn vanaf 19.00 uur welkom. Nadat hij veertig jaar geen viool meer had aangeraakt kreeg Armando in '89 weer eentje, uit handen van Tata Mirando. Sinds de zomer trekt hij door het land met zijn zigeunerkwartet. Hij ver zorgt zondag 15 december om 14.00 uur voor concertserie De Muze op De Krim een literair mu zikaal programma, want naast de muziek heeft de veelzijdige Armando (67) naam gemaakt op meer gebieden. Armando begon zijn muzikale car rière na de oorlog met optredens voor Amerikaanse soldaten. Na een gymnasiumopleiding studeerde hij kunstgeschiedenis. Onder invloed van de experimentele stroming be gon hij met tekenen en schilderen. Verschillende tentoonstellingen in binnen- en buitenland waren het ge volg. In 1954 debuteerde Armando als dichter en in '58 werd hij kunst redacteur bij de Haagse Post. Hij schreef series voor televisie en maakte documentaires. Sinds '79 woont Armando in Berlijn. Hij kreeg verschillende prijzen voor zijn beeldend en literair oeuvre. The Violinist Voor zijn Texelse optreden combi neert de begaafde man muziek met voorlezen uit eigen werk. Hij zal on getwijfeld teruggrijpen op de ballroomklanken die in de jaren der tig overal te horen waren. De titel van het programma is veelzeggend: The Violinist. Kaarten voor dit optreden zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij De Krim, Nauta Boek en de Muziekschool. De kosten bedragen 20,-, vrienden van De Muze betalen ƒ15,- (deze zijn uitsluitend bij de muziekschool af te halen). Speciaal voor bezoekers van het optreden van Armando houdt De Krim een brunch in het restaurant van het vakantiecentrum. De kosten bedragen 25,- per persoon en er worden verschillende warme en koude schotels geserveerd. Reser veren kan via de receptie, telefoon 39 01 11 Traditiegetrouw heeft een grot groep Texelse jagers wild geschots voor ouderen op het eiland. Zaterd- werd in restaurant Capri in De Koo het tableau uitgestald. Onder ongeveer 45 hazen, konijnen, fazai ten, een enkele eend en duif was oo weer een wild zwijn, dat door één va de jagers eerder in de week aan overkant was geschoten Het wild zal in de keuken van d Gollards worden bereid voor ea riant maal op eerste kerstdag. Oude ren in alle drie de Texelse zori instellingen kunnen daarvan genie ten. „Niet iedereen houdt van wil: dus er is ook altijd een tweed keuze", vertelt woordvoerder Han Bakker. „Genoeg? Ja, meestal blij zelfs iets over voor een lekkere rac out later in de week." Marian en Jos Slikker van de kringloopwinkel hadden vlak voor sinterklaas een cadeautje in petto voor drie Texelse organisaties. Be geleid Wonen, het G-team en de Stichting Vakantiezorg kregen van hen vrijdag elk duizend gulden, die ze naar eigen inzicht kunnen beste den. De Stichting Kringloop Texel heeft een goed seizoen achter de rug, waardoor sprake is van overschot. Aangezien winst make niet de doelstelling is van de stiel ting, besloot voorzitter Jos Slikken overleg met de overige bestuursli den het geld aan enkele goede do len te besteden. Slikker had nauw lijks een betere keus kunnen make De drie vrijwilligers-organisaties kte nen het geld goed gebruiken. Beg leid Wonen om extra activiteiten bekostigen, de Stichting Vakante zorg om gehandicapte vakantiega gers de helpende hand te bieden t het G-team om de reizen naar t vastewal betalen. De voetballe' openden onlangs een eigen bankt kening (3625 90 575), waarop gittf kunnen worden gestort. (ADVERTENTIE) Theo Franchimon (G-team). Ineke van Coeveringen Stichting Vakantiezorg) en March Heijnen Begeleid Wonen) tonen de kerstbo men die symbolisch zijn versierd met brieljes van duizend. Achter hen de gulle gevers Jos en Marian Slikker van de kringloop- Winkel 'Fol° <^erJrcl Timmerman) Ettc^C Telefoon 31 48 90

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2