Sport k ZDH wint maar net van taai Oosterend XV l Teleurstellend verlies Texel'94 in Schagen Langdurig gedoofd Zwammen in de winkel... I TEXELSE y COURANT Fietser Zijm kan Vinke lang volgen Late onderlinge zwemwedstrijden Voetbalprogramma rw- 1-P t ,v' i '-fr1 V UT ',vA ÜÊLD c p Wat ik zeggen wou Hengelaars vallen buiten de prijzen Klaverjas-koplopers vergroten voorsprong Voetbaluitslagen Zet gemeentehuis in het park Vijf medailles voor zwemjeugd Zege dames Mareis Bowler Bart Witte gooit baanrecord Uitslagen Volleybal A il DINSDAG 3 DECEMBER 1996 (en sterk Oosterend zette ZDH aanvankelijk flink onder druk. vooral ook door winnend teerde het tij voor de Zwaluwen. uit veel persoonlijke duels te komen. Later (Foto Tosso do Groalf) Be selectie van Texel '94 kon zon dag de koppositie in de 4e klasse i niet waarmaken. Het team - met erne de voorhoede- faalde op alle ronten. „Runner-up" SRC won in ichagen met 1-0. )m een wedstrijd te kunnen winnen moet er worden gescoord en de Texelaars verzuimden de beslis sende uithaal te geven. Texel'94 zakt door deze slechte pres- Btie af naar de derde plaats op de anglijst. Alcmaria Victrix, dat met een i-0 score Flamingo's aan de zegeker end, gaat met 25 punten aan kop. gevolgd door VIOS met 24 punten. 'exel'94 blijft op 23 punten staan. Reeds na 5 minuten deed SRC van ich spreken. Een directe vrije schop an buiten het strafschopgebied werd 6 goed ingeschoten, dat keeper Bart leerschap met het uiterste puntje 'ijdens de zaterdag verreden ATB- ledstrijd in de Dennen kwamen der- g renners aan de start, waarvan ne- pntien in de B-poule, il direct na de start in deze poule ormde zich een kopgroepje met lobert Bakker. Evert Rikkenberg en lobert Jan Appel. Deze drie bleven te hele wedstrijd bij elkaar. De eind- print moest de beslissing brengen, lobert Jan Appel won net voor Evert likkenberg en Robert Bakker. Erwin ioënga. die een slechte start had, list zich tijdens de wedstrijd op te (erken tot een vierde plaats waar- nee hij net Willem Kuiper versloeg ij de dames wist Natascha van der Ns net de sterk opkomende Ingrid an Lubek voor te blijven. In de A- cule namen Jordi Vinke en Jan Zijm itstand van de rest. In de laatste onde sloeg Vinke een gaatje en won. )e strijd om de derde plaats ging tus- en een viertal renners, waaraan .oek van Vliet de sterkste was voor lien Brouwer en Theo Boorn. In de Warmoesstraat dreigen de dagen voor Kerstmis nog don kerder te worden dan normaal. Een nostalgische lantaarn op de hoek bij de Elemert is al sinds de zomer defect Een onbe kende uitte daarover zijn onte vredenheid door het aanbrengen van een bordje dat voor zichzelf spreekt. Toen we bij de ge meente om „opheldering" vroe gen, kregen we te horen dat het defect blijkbaar niet op de ge wone wijze is gemeld bij Gemeentewerken. Regel is dat alle reparaties daar worden ge noteerd en tijdens herstelrondes regelmatig worden uitgevoerd. In de winter gebeurt dat frequenter dan in de zomer, maar het duurt nooit langer dan enkele weken. (Foto Hnny do Graaf) van de linkervoet zijn doel ter nauwer- nood kon schoonhouden. Vervolgens kregen de mannen van Bert Deckers wel enkele kansjes, maar de bal werd te slap of te hoog ingeschoten. Halverwege de eerste helft bouwde Texel een lichte veld- meerderheid op. maar eenmaal in de nabijheid van of binnen d e 16 m. stond het vizier niet op scherp SRC probeerde met lange halen het spel te verplaatsen, doch de Texelse verdediging met Simon Brand aan het hoofd bleef de situatie meester. In de 32e minuut verzuimde Paul van Exel na een goede actie het karwei af te maken. Amper drie minuten later moest de Texel-keeper een van rich ting veranderde bal van de lijn grab belen. In deze fase van de wedstrijd kenmerkte het spel van de eilanders zich door gebrek aan felheid en nauwkeurigheid. Door meer via de zij kanten te spelen, lukte het Texel'94 nog weer enkele kansjes te creèren Een heel aardige actie van Maarten Koorn vanaf de rechterkant met links ingeschoten had beter lot verdiend. In de tweede helft speelde Texel'94 - na hoogstwaarschijnlijk een don- derspeech - een stuk feller, doch al snel vervielen de mannen in het paars in het fantasieloze spel van voor de rust. In de 60e minuut werd spits Doordat de afgelopen zomer een nogal drukke tijd was voor de leden van de zwemclub, het was tenslotte het 25-jarig bestaan, werden de on derlinge wedstrijden pas afgelopen zaterdag gehuden. In Calluna werd gezwommen door ongeveer 50 deel nemers. De animo bij de jongere deelnemers was het grootst, bij de ouderen was het minder. De cluble den wisten diverse goede tijden te bereiken. Uitslagen: Meisies onder 7 jaar 1 Kelly Lexmond. 2 Linda Trap, 3. Marilyn Brouwer Jongens onder 7 jaar 1. Gian Battista Marei; 2 Marco Brozius Meis jes onder 9 jaar: 1 Rosa Albers, 2 Anne v Egmond, 3 Lydia Festen Jongens onder 9 jaar. 1 Menno Kiewiet, 2 Simon Mangelrod, 3 Ruben Verkaart. Meisjes onder 11 jaar 1 Monique de Jong, 2. Anna Lisa Albers, 3 Danielle v d. Kamp. Jongens onder 11 jaar 1 Albert Jan Visser 2. Pieter Jan Eelman; 3 Robert Zi|m Jongens onder t3 jaar 1. Robin Adema; 2 Pieter Dogger, 3. Andre v Strien Meisjes onder 15 jaar 1 Elise Dijkshoorn. 2 Anna Kikkert; 3 Jolanda Ellen. Jongens onder 15 jaar 1Sebastiaan Ran; 2 Maarten Dogger. De uitslagen van de meisies onder 13 jaar en de heren waren nog niet bekend. Zaterdag 7 december: Texel'94 E2-HRC E2 11.30u. WGW D1-Texel'94 D1 10.00 u. Texel'94 D2-WGW D3 11.30 u. Texel'94 D3-JVC D5 11.30u. VIOS W. B1-Texel'94 B1 14.30 u. O'end B1-Texel'94 B2 13 30u Texel'94 C1 -HCSC C1 13.30 u. Texel'94 C2-Succes C1 13.30 u. WGW C5-ZDH C1 13.00 u. Pupillencompetitie: Texel'94 F2-Texel'94 F1 9.00 u. O'end F2-0'end F1 10 00 u. Texel'94 F3-De Koog F1 10.00 u. Texel'94 F4-SVC F1 10 00 u SVC E1-De Koog E1 11.00 u. Texel'94 E4-0'end E1 11.00 u. Texel'94 E5-Texel'94 E3 11.00 u. ZDH E2-Texel'94 E2 11.00 u O'end D1-Texel'94 D3 12.00 u De Koog D1-SVC D1 12 00u. G-voetbal: De Koog-HOSV 12.45 u. Zondag 8 december: Texel'94-Egmondia 14.00 u. ZDH-Kaagvogels 14.00 u. Oosterend-Watervogels 14.00 u. Kreileroord-De Koog 14.00 u. HRC 3-Texel'94 2 14.00 u. Texel'94 3-LSVV 6 12.00 u. ZAP 6-Texel'94 4 14.00 u. Sint Boys A1-Texel'94 A1 1100u. Texel'94 A2-Geel Zwart A2 14.00 u. Schagen 5-ZDH 2 14.30 u De Koog 2-Succes 4 14.00 u Dames: Berdos-Texel'94 12 00u. Recreanten: De Koog-Texelse Boys 10.30 u. Erwin Koning, eén van de weinigen die voor één goal zou kunnen zorgen, maar zondag beslist niet in vorm, gewisseld voor Wim van Veen. Ook hij kon geen vuur in het Texelse spel brengen Een kwartier voor tijd nam Patrick van Leeuwen de plaats in van Maarten Koorn, die nog wat meer lef en zelfverzekerdheid aan de dag zou moeten leggen. Deze tweede wissel bracht ook niet het zo begeerde win nende doelpunt. Integendeel, het was SRC dat profiteerde In de 80e minuut werd Ingmar Moerbeek uit gespeeld door de rechterspits van SRC. De hoge voorzet werd op knappe wijze ingekopt door Ralph Ploeger (1-0). Texel'94 zette nog alle zeilen bij, schiep zich wel kansjes, maar kwam met meer tot scoren. Zondag a.s. speelt Texel'94 thuis tegen het in de onderste regionen verkerende Egmondia. Een opmerkelijk sterk Oosterend slaagde er zondag in Den Hoorn lang in om het ZDH moeilijk te maken. Nadat de Gortbuukers vlak na rust de gelijkmaker scoor den, hing zelfs even een verras sing in de lucht. Knappe acties van vooral de keeper van ZDH en wellicht ook de grillen van het lot zorgden er echter voor dat de thuisploeg toch weer drie punten aan het totaal kon toevoegen: 3-1. ZDH-Oosterend was zeker een aar dige wedstrijd, maar er zijn ongetwij feld meeslepender derbys geweest. Dat er met tot grote hoogten gereikt werd, was grotendeels te wijten aan de onaangenaam harde wind, die niet alleen de vele toeschouwers hinderde, maar ook de gang van zaken op het veld danig beïn vloedde. De bal maakte soms rare capriolen, waardoor spelers nogal eens mis grepen. De Hoornders, die doorgaans het „fijnere" spel opvoe ren, hadden daar duidelijk meer last van dan de robuuste Oosterenders Steenhard Het waren dan ook de gasten die het voortouw namen Met grote inzet en gesteund door de wind drukten ze in de openingsfase hun tegenstanders achteruit De grootste kans ontstond toen ZDH-keeper Christiaan Stolk een terugspeelbal opraapte en SVO een indirecte vrije trap kreeg te ne men op zo'n twaalf meter van het doel. De bal ketste echter steenhard af op het vlak voor de doellijn gepos teerde muurtje In de 15de minuut nam ZDH tame lijk onverwacht de leiding. Daar ging een grove fout van Pieter Daalder aan vooraf De Oosterender doelman brulde „Los!" naar zijn verdedigers bij een hoge voorzet van Robert Jalving. maar liet na zelf in te grij pen. Voor Jelte van der Kooi was het vervolgens een koud kunstje om te scoren: 1-0 De rest van de eerste helft was voor de Hoornders. Zij verzuimden ech ter dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Van der Kooi kreeg de grootste kans Zijn lob ging weliswaar keurig over de keeper heen, maar eindigde op de paal. initiatief Na de hervatting greep Oosterend tot verrassing van iedereen wederom het initiatief Op het middenveld ga ven vooral routinier Aart-Johan van ZDH-tralner Hans van der Park viert het eerste doelpunt van zijn team. Er zouden er meerdere volgen. <Fo,° Tessa de Graan) den Brink en de jonge Tom Witte net goede voorbeeld met aardige acties en subtiele steekpassjes De gelijk maker van Cor Vlaming, een streep vlak langs de paal. was dan ook zeer verdiend SVO leek vervolgens zelfs op voorsprong te komen Schofen van Vincent Kaspers en voorzitter Piet Graaf hadden een beter lot ver diend, maar verdwenen over of naast het doel of in de handen van de goed keepende Stolk. Toen de gasten verzuimden te sco ren, begon ZDH zich langzaam aan hun wurgende omhelzing te ontwors telen Eerst werd nog een doelpunt afgekeurd, omdat de bal uit de han den van keeper Daalder zou zijn geschoten. Maar een kwartier voor het einde zette Stefan Bousma zijn ploeg toch op voorsprong, na goed voorbereidend werk van Arie van der Vis en Roald van der Slikke. Studio Sport ZDH bleef sterker, maar de derde treffer was een wel héél gelukkige. Jelte van der Kooi, die zich wegens een blessure van verdediger Jan Willem Kraay had laten terugzak ken, mocht op zo'n 65 meter van het SVO-doel - nog net op eigen helft - een vrije trap nemen. De bal werd gegrepen door de wind, stuitte ver raderlijk op en verdween pardoes langs de graaiende keeper. Het zou een leuk tussendoortje geweest zijn voor Studio Sport, maar helaas was zelfs geen amateurfilmer aanwezig Door deze zege van ZDH en het gelijkspel van Kaagvogels tegen Petten is de strijd in de kop van de ranglijst opnieuw verhevigd. Zondag speelt ZDH thuis tegen de concur rent uit Kolhorn. -V 0# -sjf: V Jt;i. L vc Hoewel ze een flink aantal centime ters op de meetlat brachten, zijn drie Texelse sportvissers met in de prij zen gevallen tijdens de Sinterklaas wedstrijd zaterdag op de Afsluitdijk Van de 125 deelnemers eindigde Ton Dorst op de 30e plaats met 132 cm vis Nico Tessel deed daar nauwe lijks voor onder (32e. 129 cm), even als Paul Verhagen (36e, 120 cm). Ze konden echter niet tippen aan win naar L, Snijders uit Assen, die 322 cm aan de haak sloeg. De zesde wedstrijd van de Texelse winterserie bij de asfaltmolen in De koplopers in de strijd om het Texels klaverjaskampioenschap, Jan Vlaming en Dirk Hendriks, hebben hun voorsprong ver groot door ook de tweede ronde te winnen. Zij behaalden de prachtige score van 7741 punten. Ook het koppel Bart Weydt en Piet Moree, nummer twee in het klasse ment, deed het weer goed met 7594 punten. Van een twintigste plaats naar de vierde, dat deden Jaap en Janny van Heerwaarden met hun score van 7472 punten. Het koppel Gerda Veeger-Fenny Caspers scoorde ook weer goed: 7291 punten erbij, nu derde in het klassement. Lieuwe v d Veen en Hans Westdorp klommen ook een stukje; zij behaalden 7109 punten. Jos Veeger met invaller Jan Kager behoorde met 7099 punten tot de top. De volgende ronde wordt ge speeld op vrijdag 20 december. Stand na de tweede ronde: 1 John Vlaming - Dirk Hendriks 15.317 punt 2. Bart Weydt - Piet Moree 15.123. 3 Gerda Veeger - Fenny Caspers 14.005, 4 Jaap - Janny van Heerwaarden 13 663, 5 Janny - Gerard Kiewiet 13.242, 6. Lieuwe v d". Veen - Hans Westdorp 13 184, 7 Rens Kampstra - Truss Witte 13 140, 8 Nico Ooyevaar - Freek Veeger 13 036, 9 Cees Vinke - Gernt Smit 12.962; 10 Huig - Willem Snoek 12914. Zondag 1 december: ZDH-O'end 3-1 SRC-Texel'94 1-0 Texel'94 2-Alc. Victr.3 4-3 Texel'94 3-ConZelo 3 12-1 Texel'94 4-Hollandia T4 2-4 Texel'94 A1-ConZeloA1 1-2 ZAP A2-Texel'94 A2 afgelast ZDH 2-Kaagvogels 1-1 Wieringerw 4-De Koog 2 5-0 Dames: Berkhout - Texel'94 5-0 Recreanten: De Koog-O'end 1 1-4 Tex.Boys-Cocksdorp 3-1 O'end 2-ZDH afgelast Naar aanleiding van publicaties van J Nauta en anderen over de Groene- plaats die te groot zou zijn, wil ik een aanbeveling doen die mijns inziens méér recht doet aan de situatie Ten aanzien van de gelanceerde plannen, het is toch van de gekke om het gemeentehuis te camoufle ren met een straatje van winkel pandjes en daarop twee-gezins- wonmkjes. Vraag naar méér winkeloppervlakte is niet aan de orde. Woningen daarboven is voor de gemeente al met veel ellende gepaard gegaan (denk maar aan de zaak mevr. Spreekmeester contra Super) Bovendien zou de schade onherstelbaar zijn. Doorbreken van het gemeentehuis is kapitaalsvernietiging van niet ge ringe omvang Men moet bedenken, hoe lelijk men het pand nu ook vindt, het toch een stijl is uit de zestiger jaren en tezijnertijd ook een monu ment zal zijn Doch niet als er veel aan wordt geknoeid Ook het weg werken van de oude kerkhofmuur door huisjes is van de gekke. Een overgebleven stuk|e oudheid zo wegstoppen is onbegrijpelijk. Een goed plan voor de ontwikkelaars, lijkt mij de juiste diagnose. Andere plannen, o.a. met parkeergarage en andere moderne ingrepen, passen met op dit oude plein Destijds is het gemeentehuis ge bouwd achter 't Raaksje. Conclusie is dus dat het raadhuis in het park staat. De meest logische en eenvou dige oplossing voor verkleining van de markt-Groeneplaats is het park langs het gemeentehuis door te trek ken naar de voorzijde. De opper vlakte van het vroegere Raaksje vul je dan in met een plantsoen, gevuld met heesters en ander fraai groen. De voorgevel van het gemeentehuis kan worden voorzien van klimplanten als wingerd en clematus, waardoor de kilheid van dit gebouw verdwijnt Een kleine vijver met fontein zou nog tot een prettige aankleding bijdragen Opnieuw zijn jeugdige Texelse zwemmers met goede resultaten thuis gekomen Zondag waren Nina Willemse uit Den Hoorn en Leandro van Karsen uit Den Burg goed voor vijf medailles tijdens een sprint- toernooi van de Purmerendse zwem club WZ PC. Leandro van Karsen veroverde tweemaal zilver op de 50 meter schoolslag en vlinderslag in resp. 37.2 en 33.3 seconden. Nina Willemse eindigde als eerste op de 50 m rugslag in 43 9, als tweede op de 50 m vrije slag in 38 1 en als 3e op de 50 m vlinderslag in 45.5. Het damesteam van basketbalclub De Mareis heeft zaterdag met 63-31 gewonnen van Marmag uit Den Hel der Het uit zes speelsters be staande Texelse team bond de strijd aan met vijf tegenstandsters Vanaf de start zat de gang erin. De ditmaal als guard spelende Ria van Maldegem was op dreef en pakte veel rebounds. Vooral via het mid den scoorde De Mareis veel Alleen het uitproberen van een ander aanvalssysteem kwam bij de Texelse dames met zo uit de verf. Scores: Galske Ykema 10, Saskia Inpljn 26, Ria van Maldegem 9, M Heijne 5. Kann Zegers 5 en G. Kuiper 8. De achterzijde van het park moet een opknapbeurt krijgen Liefst veel bloeiende planten en in het voorjaar bloembollen. Deze „Texelse Keukenhof" kun je in de herfst be planten met tulpen, hyacinten en krokussen, aangeboden door Texelse kwekers. Zo maken zij met een reclame voor hun produkt. Verder zou het goed zijn de pomp op de markt weer in ere te herstellen. Dit zou een goede compensatie zijn voor de jeugd die nu op de trap van het raadhuis rondhangt De Groene- plaats moet worden geëgaliseerd en ingedeeld naar de oorspronkelijke grootte Hier en daar bomen planten, waar nodig op de markt Ziedaar, een betaalbaar plan, zonder aantasting van bestaande gebou wen. Tenslotte, zéér belangrijk, een vriendelijker uitstraling van het ge meentehuis. Voor gast en Texelaar een plein in het teken van deze tijd. zeker voor een recreatie-gemeente als de onze Cor Zijm. Eierland. Oudeschild was zondag een prooi voor Piet Kingma. Hij bracht zes vis sen op het droge, met een totale lengte van 118 cm. Frans Bos werd tweede (2 vis, 51 cm), Paul Ver hagen derde (2 vis, 50 cm). Totaal vingen de zes deelnemers elf vissen die samen 252 cm lang waren. De volgende wedstrijd is op zondag 15 december om 8.30 uur aan de dijk bij de Ottersaat. In de competitie van bowling vereniging Texel was Spareribs niet opgewassen tegen het sterke spel van BBS. Bart Witte van dit team gooide een baanrecord van 224. De dames van de Sommeltjes haal den met niet al te veel moeite alle punten tegen All Stars binnen. Paul Witte van Headpins moest het alleen opnemen tegen TZN, dat met de winst naar huis ging Na een span nende strijd tussen Champion Sisters en Geert's Glazenwasserij, ging de laatste er dankzij een mooie serie van Geert Bosscha met de winst vandoor. Bij de damesleague kon De Pins niet op tegen het constante spel van T- Fords. Bloopers en Klavier Vier deel den. de winst, nadat Bloopers het to taal op slechts vier pins verloor. Uitslagen: Team 24 - Hotel de Strandplevier 2-3; Onder de Pomp - Stunt team 2-3, TZN - Headpins 4- 1Gruisi - Metro 3-2, So What Badweg Spor tief - Team 13 3-2; All Stars - Sommeltjes 0-5; Spareribs - BBS 0-5; Champion Sisters - Geert's Glazenwassenj 1-4, Bloemisterij v.d Wal-Hordifood c v. 2-3 Damesleague: Team 6 - WBZ 0-4, T-Fords - Pms 3-1Bloopers - Kla ver 4 2-2 Zaterdag 30 november H.P.K. Tevoko 1-L.O.S.'82 1 3-1 H. Tevoko 2-L.O S. '82 2 3-1 H Tevoko 3-Harpoen 1 1-3 H. Tevoko 4-The Serve 2 2-3 D Tevoko 2-L.O.S '82 1 2-3 D. Tevoko 2-Coach/Seah. 2 3-0 De trainingen van Tevoko op donder dag 5 en donderdag 12 december a.s. gaan niet door. Zwammen in de ruimte. Daarvan is momenteel sprake bij Ran Tweewielers in de Gravenstraat Uitbundig groeien daar oester zwammen op een ondergrond van boomstronken, die als deco ratie in de winkel zijn opgesteld. De dode en nog vochtige stron ken zijn afkomstig van het ter rein van F Kortenhoeven aan de Pontweg. Kort nadat etaleur Niek Welboren ze had geplaatst, be gonnen er fraaie zwammen op te groeien waardoor het beoogde effect (..herfstsfeer") door moe der natuur zelf werd versterkt iets minder leuk is dat de zwam men miljoenen fijne sporen laten vallen. Die liggen niet alleen als een sneeuwwitte waas op de vloer onder de paddestoelen maar hebben zich ook door de hele winkelruimte verspreid. Het lijkt nu alsof de geëtaleerde tweewielers door een stoflaag zijn bedekt. De gebroeders Ran laten in dit speciale geval de natuur echter zijn gang gaan. (FoK Harry do Graaft

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7