Weekend Nieuwe verkeerstoren en lichtkrant Teso Burgwal 37 blijft ontmoetingscentrum ^|(|f TEXELSE^ couRANT AHA- VAhSIg LEEST U IN DEZE KRANT HET LAATSTE ESÜ-NIEUWS LU I EERSTE HAND Studiedag voor OSG-leraren „Kerst vouw-in" in bibliotheek Gratis kerstgroen Bliksemactie voor vleugel in Lindeboom Agenda teso Workshop decoraties Britse pop-folk met Magna Carta Kerstconcert Kerstmuziek Even een pak SNERT halen in Havenrestaurant Texel ('t Horntje) is wegens verbouwing gesloten 14 en 15 december 1996 Kerkdiensten zondag 15 december Fietsen krom Weinig voor Ecocar IIBiill oud Papier Paradijsspel Volkskerstzang VRIJDAG 13 DECEMBER 1996 Texel kreeg er donderdag een nieuwe krant bij. Automobilisten op het opstelter rein voor de veerhaven op 't Horntje hoeven niet meer het auto raampje open te draaien om de laatste Teso-mededelingen te ho ren. Via een opvallende lichtkrant op het kantoor van de veerdienst worden de reizigers in drie talen op de hoogte gehouden de vertrektijd, meteorologische informatie, de tijdmelding en of andere medede lingen, zoals bijvoorbeeld een ge wijzigde vertrektijd in verband met de komst van de ambulance. verkeersleider efficient en comforta bel een oogje houden op de monitor- beelden van de twaalf camera's op de veerhaven. De opstelling van de com- municatie-apparatuur, de bedienings knoppen voor de slagbomen en an dere zaken zijn logisch gegroepeerd. De verkeersleider kan vanuit de verkeerstoren ook de lichtkrant bedie nen Aan de bouw en installatie werk ten mee: Vissers Bouwbedrijf, IBS, Alkemade en Honingh (ontwerp) en Teso zelf. Teso-verKeersleider Cor Barends voor het bedieningspaneel in de vernieuwde verkeerstoren. (Foto's Gerard Timmorman) De mededelingen op het twaalf me ter brede bord zijn tot op 135 afstand goed te zien. zodat ook de achterste auto's goed zicht hebben. Voor wielrijders en voetgangers hangt op de voetgangersbrug een kleinere lichtkrant. Passagiers die de boot verlaten worden ook verwelkomd door lichtgevende informatie De lichtkranten werden gisteren (don derdag) door verkeersleider Kees Wonder in gebruik genomen, gelijk tijdig met de geheel vernieuwde verkeerstoren op 't Horntje. De ruimte voor de verkeersleider is in een paar maanden tijd geheel aangepast aan de jongste eisen. Niet alleen werd het gebouw 2.5 meter breder, beneden is een kantine gecreëerd voor het per soneel op het opstelterrein, zodat ze niet meer in de verkeerstoren hoeven te schuilen. Vanachter een overzich telijk bedieningspaneel kan de Op scholengemeenschap De Hoge- berg zijn vandaag alle lessen uitge vallen Niet omdat het de dag na Ouwe Sunderklaas is, maar omdat de leraren vandaag zelf les krijgen. In het praktijkgebouw aan de Emmalaan konden ze drie uur lang hun kennis uitbreiden op het gebied van logopedie, yoga, tekst verwerken, kinderpsychologie en EHBO in de klas. De openbare bibliotheek in Den Burg houdt tussen 17 en 24 december een aantal „kerst vouw-m" bijeenkom sten. Origami-specialiste Marrigje Barnard laat dan zien hoe je op een leuke manier kerstversieringen kunt maken. De bijeenkomsten zijn gra tis en tijdens openingsuren van de biep. Papier meenemen is niet no dig, iedereen mag aanschuiven en meedoen Komende dinsdag is de eerste keer van 14.30 tot 17.00 uur Daarna zijn er vouw-m op woensdag 18. vrijdag 20 en dinsdag 24 decem ber. Staatsbosbeheer biedt ook dit jaar weer gratis kerstgroen voor particu lieren aan Vanaf zaterdag zijn de dennentakken af te halen in het Krimbos aan de Roggeslootweg bij De Cocksdorp. Het kerstgroen is te vinden in het bosperceel langs de toegangsweg naar de golfbaan. Daar is in een perceel met dennen een dunnig uitgevoerd. De dennen waren al te groot om als „buitenboom" te kunnen dienen Ze zijn daarom zó stukgezaagd, dat delen met takken hanteerbaar zijn en geschikt zijn voor kerstversieringen. In de RK kerk van Den Burg is woensdag de jaarlijkse volkskerst- zangavond. Vanaf 20.00 uur kan ie dere belangstellende meezingen met tal van kerstliederen. Medewerking wordt verleend door de koren The Singers of the Lord o.l.v Nelleke Schreur en het Texels Christelijk Mannenkoor met dirigent Martien de Visser. De muzikale begeleiding is in handen van het Koninklijk Texels Fanfarecorps onder aanvoering van Frank Meyer. Vandaag gaat een bliksemactie van start om geld bijeen te krijgen voor de aankoop van een vleugel (piano) voor Hotel de Lindeboom. Het instrument moet worden ge zien als geschenk van de burge rij ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan en de veelbelovende nieuwe start die de familie Stiekema met het bedrijf heeft gemaakt. Het initiatief is genomen door TC-co- lumnist Harry, die een oproep aan de burgerij heeft verwerkt in zijn column elders in deze krant In De Lindeboom staat thans eén gewone piano maar deze is van matige kwaliteit. Een beter instru ment betekent een stimulans voor de muziekuitvoeringen die hier regel- Vrijdag 13 december In Cinema Texel draait om 19.00 en 21 30 uur „The Nutty Profes sor", In EcoMare verzorgt Dick Mol een lezing over ijstijdzoogdieren in het Noordzeegebied: 20.00 uur. Zaterdag 14 december In het tuincentrum Eureka aan de Schorrenweg in Het Noorden wordt van 10.00 tot 20.00 uur een kerst en hobbyshow gehouden De ploegwedstrijden om het kam pioenschap van Noordholland be ginnen om 13.00 uur op het land van L Eelman in polder Het Noor den. Bij de Biesbosweg in De Dennen wordt een wielercross gehouden. Start voor de B-poule 14.00 uur, A- poule 14.45 uur In Cinema Texel draait om 14.00 en 16 00 uur „De klokkeluider van de Notre Dame' en om 17.00 en 21.30 uur „The Nutty Professor". In De Mars gaan de Kema-gangers op pad om geld. DE punten, statie- geldflessen of vreemd muntgeld op te halen De competitie „vlotbruggen" start om 12.00 uur in café 't Vooronder. De finale van het Bremer Schilders Toernooi begint om 14 00 uur op de Jeu de Boulesbaan van Ooster end. Zondag 15 december Aan de Ottersaat wordt tussen 08.30 en 10 30-uur een sportvis wedstrijd gehouden. Tussen 11.00 en 18 00 uur kan op nieuw worden genoten van de grote kerstshow bij Eureka Een wandeltocht in de winterserie van Het Gouden Boltje begint tus sen 13.00 en 14 00 uur bij kiosk Het Turfveld. In de concertserie De Muze treedt om 14.00 uur het Armando kwar tet op met het muzikale literaire pro gramma „The Violinist". Dit vindt plaats in theater De Kiekendief op de Krim. Vandaag draaien dezelfde films als gisteren. Recreatievoetballers kunnen om 11 30 uur terecht bij het Eierlandse Huis in De Cocksdorp voor het jaarlijkse snerttoernooi. Maandag 16 december Ans Kikkert verzorgt tussen 9.30 en 12.00 uur een workshop kerst decoraties maken. Aanmelden via 314828 In Cinema Texel kan om 19.00 en 21.30 uur worden genoten van The Nutty Professor. De afdeling Texel van de Plattelandsvrouwen viert om 20 00 uur kerstfeest in de voormalige LBO kantine. Ouders en Leerkrachten van de Vrije School voeren het paradijs- spel op. Aanvang 19.30 uur, Doopsgezinde kerk in Den Burg. ledereen welkom (kinderen vanaf 9 jaar). Na afloop collecte. Dinsdag 17 december Het college van b en w vergadert om 19.30 uur met de dorps commissie van Den Hoorn in De Waldhoorn. In Cinema Texel draait hetzelfde programma als gisteren. Karate-crack Claudia van Dijk is vanaf 17.30 uur in De Ferrever voor een demonstratie. Leden van de Historische Vereni ging zijn om 20.00 uur in d'Ouwe Ulo welkom voor een bibliotheek avond. Woensdag 18 december Opnieuw verzorgt Ans Kikkert een workshop kerstdecoraties. Zie maandag In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur De Klokkeluider van de Notre Dame en om 19.00 en 21.30 uur The Nutty Professor. The Singers of the lord, Het Tex. Chr. Mannenkoor en KTF verlenen om 20.00 uur medewerking aan de volkskerstzang in de RK kerk van Den Burg. Er worden ook dit weekend geen wachttijden verwacht. De eerstvol gende keer dat een reserveboot wordt ingezet is vrijdag 20 decem ber bij het begin van de kerstva kantie Ingaand maandag 16 december is het hoofdgebouw weer via de nor male ingang bereikbaar. Tot dat moment is het kantoor onderge bracht in een container aan de westkant van het gebouw. De wachtruimte en de toiletten zijn in verband met de verbouwing tot eind januari afgesloten. Aan de oostkant van het hoofdkantoor staan containers met vervangende wachtruimte en toiletten. Hoogwater te Oudeschild Vr. 13 10.15 en 22.24 u. Za. 14 10.37 en 23.04 u Zo. 15 11.10 en 23.44 u. Ma.16 11.50 u Di. 17 0.34 en 12.40 u. Wo.18 1.25 en 13.37 u. Do. 19 2.46 en 14.47 u. Vr. 20 3.44 en 16.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 15 de cember op om 8 41 u. en gaat onder om 16 27 u. 17 december eerste kwartier, 18 december doodtij. matig gehouden worden. De bedoe ling is de vleugel over te nemen van het Nederlands Instituut voor Onder zoek der Zee, dat het instrument voor de helft van de meuwwaarde wil afstaan: f20.000.-. Geprobeerd wordt het bedrag in ruim een week bijeen te krijgen Bijdragen kunnen worden overgemaakt op bankrekening 3625.57.152 ten name van „Een vleugel voor Ed", Postbus 11, 1790 AA Den Burg. Het maken van kerstdecoraties is in deze tijd van het jaar populair Ans Kikkert op Driehuizen 15 verzorgt een workshop op maandag en woensdag van 9.30 tot 12.00 uur. Het gaat om versieringen zonder groen, die meerdere jaren achtereen zijn te gebruiken, bijvoorbeeld een kerstboompje van dennenappels met lichtjes, werken met kaarsvet, sterren van sparappels, kerstbomen bosje of vogelkransen. Per workshop kunnen maximaal vijf personen meedoen. De kosten be dragen 50,-, maar dat is inclusief materiaal en koffie of thee Vooraf opgeven via 31 48 28. De Britse pop-folk band Magna Carta tourt in december door Nederland. Zondag is een optre den in Klif 12 in Den Hoorn. In de jaren 60 en vooral 70 vierde de band hoogtij en trad wereldwijd op. Hun grootste hits aller tijden - „Lord of the ages" en „Seasons"- zullen menigeen nog bekend in de oren klinken. Magna Carta speelde akoestische muziek en is dat altijd blijven doen. Deze vorm was een tijdje niet zo populair maar sinds men in Amerika met de 'Unplugged' series begon en de Vara dat deed met zijn Twee Muziekvereniging DEK houdt don derdag om 20.00 uur een kerst concert in dorpshuis De Waldhoorn. Er worden kerstliederen gespeeld, publiek mag meezingen. In de pauze wordt glühwein en warme chocolade melk geschonken. De entree is gra tis. Meter Sessies, zit de akoestiek weer in de lift. Magna Carta bestaal momenteel uit vier personen, waarvan Chris en Linda Simpson ei twee zijn van het allereerste uur. Klif 12, Den Hoorn, tel. 319633. Zondag 15 december, aanvang 20.30 uur, entree ƒ20,00, vrien denprijs ƒ15,00. (diner vooral mogelijk) Oude kerstmuziek en verhalen wor den zondag 22 december om 14.30 uur ten gehore gebracht in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. Onder de titel „En toe...verander die wind van rigting" speelt het Texelse amateur-blokfluitkwartet Addis Harab kerstliederen uit vroeger tijd. Het viertal wordt gevormd dooi Anneke Dekker, Hannie Roos, Dick Schermer en Aad Bakker. Zij worden vergezeld door Yolanthe Olthof (so praan), March Heijnen (gitaar), Tjitske Sietsma, Hannie Maas en Nettie Blom (mandolines) en Tinie Welboren (piano). Elzetta Vleddet vertelt twee korte kerstverhalen in het Zuid-Afrikaans. Na afloop wordt een bijdrage gevraagd die ten goede komt aan Vluchtelingenwerk Texel geval dezelfde eisen voor brand veiligheid en hygiene gelden als vooi andere horecabedrijven. „Het pandje van Jook Nauta is deels opgeknapt met gemeenschapsgeld voor een ambachtelijke bestemming. En het is nog niet klaar of er worden horeca-activiteiten in ontplooid", ver oordeelde Pieter de Groot (D66) de maatschappelijke bestemming. De Groot en Eelman drongen niet aan op sluiting van het ontmoetingscentrum, maar wilden de discussie over de bestemming uitstellen tot de discus sie over de aanpassing van het hart van De Burg. Collegepartijen Texels Belang en CDA oordeelden dat de maatschap pelijke bestemming oneigenlijke horeca-activiteiten in de toekomst uit sluit, en gaven het voorstel hun ze gen. (ADVERTENTIE) Ectc^r Telefoon 31 48 90 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u dhr. M D. Kuiper, uitz. via De Lichtboei DeWaal: 10.00 u. mevr C.Vlaming uit Diemen De Koog: 10.00 u dienst in De Waal Den Hoorn: 10.00 u. dienst in De Waal. Oosterend: 9 30 u ds. E J Vledder. 19.00 u gezamenlijke kerstzangdienst Oudeschild: 11.00 u. dhr. M. D Kuiper. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. E J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 ds. F J Daane 19 00 u. dhr. B Guiljam; uitz via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u.ds J Vonk, uitz via RadioTexel. 19.00 u. ds J Vonk, kerstzangdienst in Herv. kerk. INTERKERKELIJKE DIENSTEN Zo. 19.00 u kerstzangdienst in Herv. kerk te Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE In de kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10 00 u. dhr. B. Guiljam; viering van derde Advent. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg: 10 00u Ev.W. Schelling uit Almere. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 u Dameskoor; uitz. via De Lichtboei Zondag 10 45 u The Gospeltram. Oudeschild: zondag 9 30 u De Cocksdorp: zondag 10 00 u Woord-communiedienst. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u. Vrees voor de toekomst overwinnen Wachttorenstudie: 11 20u Zienaar Jehovah op voor vertroosting. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 318234 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tandheel kundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongeval len of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers" 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C M van Karsen) of 312270 (J.G. de Winter). Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel, voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde; Centraal Meldpunt 06-8998828 Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9 00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreek uren: 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9 00-10 00 uur StichtingThuiszorgTexel, Jonkerstraat 6, Den Burg Kraamhulp: Voor directe kraamhulp opTexel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur Telefoon- tijdens kantooruren 322188 buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische Praktijk Van Kralmgen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum) particuliere en ziekenfondspraktijk, tel. 312069; b.g.g.06-52804779. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg.Tel.312112. Maandag t/m vrijdag 8 00-18 30 uur. Zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 uur Zondag 11.00-12 00 uur en 16.00-17.00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Een 28-jarige Texelse reed woens dag tegen half zes op het parkeer terrein bij Albert Heijn achteruit tegen drie fietsen, die daardoor een krom voorwiel opliepen. De vrouw meldde zich keurig bij de politie. Slechts één fietse'genaar kon worden achter haald De politie verzoekt de andere twee even te bellen, zodat de schade kan worden geregeld Het telefoonnummer is 32 21 88 De 400 kilo klein chemisch afval waarmee de Ecocar vorige week te rug kwam viel tegen. Het slechte weer en de drukke tijd van het jaar waren er volgens de gemeente debet aan dat slechts 81 Texelaars afval aan leverden De Ecocar komt weer langs in februari. Dit zal worden aan gekondigd in de agenda van deze krant. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel in Den Burg oud papier op. Bewo ners wordt verzocht de bundels en dozen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zoveel mogelijk op de container-verzamelplaatsen Komende zaterdag wordt het oud pa pier opgehaald in de volgende stra ten: 7. Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witte- plein, Gravenstraat, Warmoes straat en Molenstraat. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 17 december vanaf 15.00 uur door "De Bruinvis" oud papier opge haald leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Leerkrachten en ouders van de Vrije Schoolleerlingen spelen maandag om 19.30 uur het paradi|sspel in de Doopsgezinde kerk van Den Burg, aanvang 19.30 uur. Het spel vertelt het verhaal van Adam en Eva in het paradijs en is een aankondiging van het kerstfeest. ledereen is welkom (kinderen vanaf 9 jaar). Na afloop wordt een vrijwil lige bijdrage gevraagd. Het ontmoetingscentrum Burgwal 37 krijgt dankzij de bestemming ..maatschappelijke De dames Koorn en Van Eist mo gen hun koffie blijven schenken in het ontmoetingscentrum in Burg wal 37. Een meerderheid van de ge meenteraad ging er dinsdagavond mee akkoord de tijdelijke vrijstel ling om te zetten in een perma nente. De oppositiepartijen, die tegen de bestemming maatschap pelijke doeleinden zijn, beschou wen dit als oneigelijk gebruik van het ambachtelijk bestemde pand. „Het is wel met de geëigende weg, maar die bestaat voor zo'n ontmoetingscentrum niet", moti veerde wethouder Schilling (ruimte lijke ordening) de bestemmings wijziging. Hij beschouwt het lokaal na een jaartje proefdraaien als een waardevolle aanwinst voor Den Burg. De dames willen het pand van Nauta kopen, maar dat kan pas als er rechtszekerheid bestaat over de be stemming. De oppositie was faliekant tegen de wijziging. Dirk Terpstra beschouwt het koffiehuis als een ongewenste doorbraak van de bestaande horeca- ring van Den Burg. „Ook al mag er geen alcohol worden geschonken, het is gewoon een bijzonder café." Hij kreeg steun van Erna Eelman (VVD), die het ziet uitgroeien tot een commercieel bedrijf in plaats van een zaal als de Witte Burcht. De Buure- ton of De Schakel. Als minimale voor waarde stelde Eelman dat in ieder doeleinden een permanente status.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 2