Sp°rt Overwinning bosloop ging naar overkant Zaalvoetbalteam ALC wintTexels toernooi Kerstbokaal: sportief, leuk en afwisselend TflMT Trainer Texel'94 moet wennen aan de afstand i hXLLbb C0URANT Nog even: wijzigingen Texel Toerist Willem Vlas eerste bij boogschutters VUURWERK STUNT Golfers spelen kersttoernooi Recordscore klaverjassers Zwaluwen drinken nieuwjaarsborrel Receptie Texel'94 Zaalvoetbal Snelle ATB-koers Nieuwjaar SVO Hoge dartscore duo Bakker/Braaksma DINSDAG 31 DECEMBER 1996 "rtTVtTT CtT Bedrijven en andere instanties die nog wijzigingen hebben voor de „Tips" in Texel Toerist zuilen zich moeten haasten. Vnjdag 3 januari is de laatste dag waarop mutaties worden geaccepteerd. U kunt deze op verschillende manieren doorgeven: via de ba lie van Langeveld en de Rooy of per fax (314111of 's middags - maandag t/m vrijdag vanaf 13.30 uur - telefonisch bij de re dactie (tel. 362 620). Redacteur Joop Rommets zal u graag ver der helpen. Tijdens de feestda gen zijn we gesloten. Boogschutter Willem Vlas voert met 1080 punten na zeven club wedstrijden de ranglijst aan in de eerste klasse van de Eiland- schutters. Hij wordt op de voet ge volgd door Henk Witte met een score van 1072. Ed Vermeulen eist met 1004 punten de derde plaats op. Met nog vier wedstrijden te gaan, zit de spanning er bij de clubcompetitie er nog volop in. In de tweede klasse wordt het schuttersveld in De Ferrever aange voerd door Ben Moor, die 956 pun ten bij elkaar mikte. Hij wordt op de hielen gezeten door Rein Buijsman (score 951). Evert van Bockom Maas (932) en Jaap Jager (925) voe ren een gevecht om de derde en vierde plaats. In de derde klasse heeft Ronald Witte zich met een puntentotaal van 899 royaal op de eerste plaats ge nesteld. In deze categorie hanteren mannen en vrouwen de boog. Hanneke van Laar legt met 873 pun ten voorlopig beslag op de tweede plaats. Met 780 punten mikt Theo Kikkert op de derde plaats. Robin van de Slikke verzekerde zich met 920 punten voorlopig van de eerste plaats in de jeugdklasse. Hij wordt op de voet gevolgd door Marijn Witte met een score van 919. Dit voorspelt nog een felle strijd om de eerste en tweede plaats. Opmerke lijk is dat Jeroen Berndsen, die ja ren achtereen de eerste plaats ver overde, met 840 punten nu op een voorlopige derde plaats staat. Zó berichtte het Nieuwsblad van het Noorden over de „praatsessie" van de Texelse gemeenteraad onder lei ding van de Delfzijlse burgemeester Haaksman DEltZIJL - Burgemeester drs. E. Haaksman van Delfzijl is door het gemeentebestuur van l Texel gevraagd om te proberen leen eind te maken aan de ru- zies binnen de gemeenteraad, f De laatste twee jaar is er voort durend trammelant in de raad j en gaan de Texelse raadsleden J vechtend over straat. De onder- r linge verhoudingen zijn derma- 1 te verstoord dat het gemeente bestuur zelf geen mogelijkheïq meer ziet om uit de bestuurlij-^ ke impasse te komen De Delfzijlster WD-burge- meester moet nu een einde zien te maken aan de bestuurlijke u problemen op het ongeveen 13.000 bewoners tellende eiJ land Haaksman is als troubk shooter gevraagd, omdat A voor zyn benoeming in F burgemeestervan.Teri legde de 8.2 km af in 32.04, Kees Timmer in 34 20 en Jan van Dijk in 35.32. Bij de dames werd Ingrid van Lubek eerste met 32.07, op ruime afstand gevolgd door Roelie Zandee met 51.15 Bij de dames-veteranen liet Corrie de Jager uit De Cocksdorp 38 02 aante kenen; tweede was Laurien Bakker met 43.12. De jeugd tot en met 9 jaar liep 1250 meter. Michel Noorlander legde die afstand af in 6 minuten en 8 secon den, op de voet gevolgd door Tim Riegman die er één seconde langer over deed. Bij de meisjes liet Priscilla Noorlander 5.53 aantekenen. Ze was dus aanmerkelijk sneller dan haar broer Michel, maar dat wordt meer verklaard door verschil in leeftijd en ervaring dan door inzet. De jongens van 10 tot en met 12 jaar liepen 2500 meter. Jip van Zoonen deed daar 10 minuten en 37 secon den over, Bart Riegman 11 minuten en 12 seconden en Ramon Noorlander 11 minuten en 58 secon den. Er was maar één meisje in deze categorie Eva van Zoonen met 10.34 De jongens van 13 tot en met 16 jaar liepen 4,1 kilometer. Jan Dankers werd eerste met 15.53, Jaap Witte tweede met 18.03 en Sebastiaan Ran 18.12. De enige vrouwelijke deelne mer Nienke Eilander deed er 19 mi nuten en 15 seconden over. Start van de winterbosloop 1996. (Foto Harry de Graaf) De zondag gehouden winterbos loop betekende een zeer ruime overwinning voor Arno van de Berg uit Hippolytushoef, lid van de vereniging Noordkop. Hij bouwde direct na de start een ruime voor sprong op en legde het 8,2 km lange parcours af in 27 minuten en 41 seconden. Tweede werd Jan Zijm uit Den Burg met 31 minuten en 8 seconden, derde Rien Brou wer met 31.20 en vierde Herman Ploeger. Deze (waarschijnlijk) 23e bosloop trok 45 deelnemers, dus ongeveer hetzelfde als vorig jaar. Gezien de winterse omstandigheden is het altijd weer afwachten hoe het parcours er bij ligt. Dat veranderde zondag op het laatste moment Een kortstondige in val van zachte lucht leek korte met ten te maken met ijs en sneeuw, maar de grond bleef hardbevroren en er waren veel gladde plekken. Valpar tijen of andere ongelukken deden zich echter niet voor De snelste veteranen bleken allemaal uit Oosterend te komen. Albert Hoven De winterse kou heeft de leden van de Texelse Golfclub niet van deel name aan de kerstwedstrijd afge houden. Meer dan dertig spelers streden donderdag om verschil lende prijzen, waarbij ijs- en water hindernissen een bijzondere han dicap vormden. De „flight" van Claudia Montag, Bart Medema en Stephan van Maldegem was met 90 slagen het beste team. Claudia Montag haalde met 68 sla gen de hoogste score bij de dames. Bij de heren waren dat Willem Speel man en Jan Mevius met elk 64 sla gen. Anjo Kikkert, mevrouw Van Schoonhove en Elly Boorsma hadden de beste netto scores bij de dames. Bij de heren waren dat Ruud Hamer, Arnold Wesselman en Didier van Hove. Zondag wordt de nieuwjaars receptie in 't Hanenhuus gehouden. Wil Derksen en Peter van Heer waarden hebben in de twaalfde ronde van de klaverjascompetitie voor een recordscore getekend. Het duo was méér dan uitstekend op dreef en behaalde een onwaar schijnlijk hoge puntental van 8250 punten, met een boompje van 2661 (de tegenstander 661) en één van 2529 punten. Waarschijnlijk zal dit de hoogste avondscore van het seizoen worden. Zij stegen hier door met stip naar de vijfde plaats en bezetten de eerste plaats in de tweede periode. Voor Gerrit Smit en Cees Vmke was het jammer dat Peter en Wil juist deze avond uitkozen om zoveel punten te halen Zij behaalden 7836 punten met niet minder dan zeven marsen en ste gen hiermee van de veertiende naar de tiende plaats. De derde plaats was voor het koppel Van der Veen/Westdorp met 7406 punten Dit duo lijkt op het derde kam pioenschap op rij af te koersen Wie stopt deze cracks7 De vierde plaats was deze avond voor Bart Weijdt en Willem Koomen met 7273 punten. Merkwaardig is dat het duo ondanks deze hoge score in het algemeen klassement een plaats moet inleveren! Zij staan nu elfde. De vijfde plaats was voor Arend Dijker en Piet Moree. Met 7106 punten be haalden ze eén plaats winst in het klassement. In het algmeen klassement nemen Lieuwe van der Veen en Hans West dorp geleidelijk afstand van de con currentie. Zij leiden ruim voor Gonda Kiewiet en Roel de Zwart en Theo en Jaap Witte. Het gemiddelde van de avond was 6238 punten Er werden niet minder dan 72 marsen gespeeld, een nieuw record voor dit seizoen. Wegens de winterse weersvooruit zichten heeft het bestuur van ZDH bij hoge uitzondering besloten af te zien van de traditionele nieuwjaars wedstrijd. Wél wordt morgen vanaf 16 00 in kantine De Spil een receptie gehouden Leden en belangstellen den zijn welkom. Leden en aanhangers van Texel'94 drinken zondag een nieuwjaarsborrel in De Kletskeet De nieuwjaars receptie begint om 16.00 uur. Kennersblikken langs de lijn tijdens het zaalvoetbaltoernooi. V.r.n.l. Henk Stevens. Willem Oosterhof, Ralph Koning en Gerard Kruithof. (Foto Frans Hopman) aan. Om kwart over tien startte het toer nooi met Oosterend tegen Bot Meu belen, dat de favorietenrol al direct waarmaakte door met 4-1 te winnen. De Oosterenders waren onder indruk van hun grotere overkantse tegen standers. Texel begon in poule B met winst: 2-1 tegen Kaagvogels, na een 1-0 achterstand halverwege. Omdat Texel daarna met 2-2 gelijkspeelde en concurrent Kabelkrant uit Den Helder won, moest de laatste ronde in deze poule de beslissing brengen. Texel wist de kruisfinale te bereiken en stuitte daarin op ALC De Texelse ploeg kwam te snel achter. De Texelaars wisten de achterstand nog wel te verkleinen tot 2-1 en leken aanspraak te maken op de gelijk maker Het betere ploegverband van voor De Slock, zodat er uiteindelijk een 6-2 overwinning uit rolde. Programma voor 2/3 januari: Poule 1 W'tjewel 2-Krim 1 Slock 1-Cafeetje 3 Zwaan 2 vrij Poule 2 Zwaan 1 -Slock 2 Cafeetje 1-Cafeetje 2 W'tjewel 1 vrij Programma sporthal Ons Genoe gen. Donderdag 2 januari: 19 00 Casino 2-ZDH 1 19.50 Rab bouwm. 3-De Krim 5 20.40 Mantje 3-Texel'94 5 21 30 Rab bouwm. 2-Nioz 1 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 3 janauri: 16.45 Oosterend C2-Oosterend C1 17.25 De Koog C1-Texel'94 C2 18 10 Rab bouwm. 1-Jelleboog 3 19.00 Klif 3-Texel'94 1 19.55 Jelleboog 1-De Koog 1 20.45 Mantje 1 -Klif 2 21.35 De Krim 1-De Krim 2 22.30 Oosterend 1 -Klif 1 Zaaldienst: De Koog Ondanks het schaatsweer kwa men zaterdag nog 20 renners aan de start van de ATB-wedstrijd in De Dennen. Op de bevroren on dergrond werden snelle ronden gereden. In de B-poule ging Evert Rikkenberg zeer snel van start en nam meteen een voorsprong. Door een valpartij van Rikkenberg kwam Robert Jan Appel bij hem Samen gingen ze op de finish af, waar Rikkenberg zich net even sneller toonde De strijd om de derde plaats ging tussen Sebastiaan Ran en „good old" Dirk Eelman. In de laatste ronde was Ran zijn oudere medestrijder te snel af. Jordy Vinke toonde zich in de A- poule weer te sterk voor de rest van ALC gaf tenslotte de doorslag ploeg bekroonde een uitstekend De andere kruisfinale tussen Bot toernooi met een 2-0 zege. De finale Meubelen en Kabelkrant eindigde in was voor ALC. Het team uit 1-1, met een hoofdrol voor de Abbekerk kende geen echte uitblin- Helderse doelverdediger Buddy kers maar had het sterkste collec- Tiggels. Toch haalde Kabelkrant de tief. De winst van 3-0 op Kabelkrant finale door het beter nemen van was terecht. Peter Dalmulder van strafschoppen. Alpha Tours was met vijf goals koningschutter. Als beste keeper Penaltyspecialisten kwam Buddy Tiggels van Kabelkrant Oosterend ontpopte zich tijdens het naar voren. Stefan van der Spek van toernooi als echte Bot Meubelen werd door Texel '94 penaltyspecialisten. Twee keer toon- jeugdtrainer Ralph Koning gekozen den de Oosterenders zich de bete- als meest waardevolle speler, ren, eerst van Bob Nieuweboer en de tweede keer van Alpha Tours Eindstand: 1 ALC, 2.Kabelkranl; 3Texel. Oosterend eiste ZO een vijfde plaats 4 Bot Meubelen; 5 Oosterend. 6.Alpha Tours, op en presteerde daarmee boven 7 Bob Nieuweboer. e Kaagvogels, verwachting. ALARM In de kleine finale was Texel de UO~! baas over Bot Meubelen De thuis- 4LS* ELKE SECONDE TELT „Haasje repje, klokkie kijken, snel omkleden, met de boot mee en geen tijd om eens rustig met de spelers te praten." Bert Deckers uit Den Helder, sinds dit seizoen de oefenmeester van Texel'94, heeft nog niet helemaal kunnen wennen aan het trainerschap op het eiland. „Het blijft toch erg afstandelijk." De boot die een drempel vormt tus sen de trainer en de club is de voor naamste reden waarom Deckers aan het bestuur nog enige bedenktijd heeft gevraagd over verlenging van het éénjarige contract. „Het heeft niets te maken met de spelers of met de organisatie van Texel'94. want daarvoor neem ik m'n petje af. Als je ziet hoe druk sommige voetballers het met hun werk hebben. Die hebben er heel wat voor over." „Door het gejakker met die boot, mis ik de sociale contacten met de spe lers Net als je lekker bezig bent op de training, moet je alweer stoppen Soms blijf ik wel eens een uurtje han gen, maar meestal is het haasten en weg. De diepgang met de spelers ontbreekt. Sommige zaken die ik wil vertellen, moet ik aan anderen dele geren. Dat is best moeilijk." Smalle basis „De basis blijft natuurlijk smal bij Texel'94, en dat geeft beperking van mogelijkheden. Ik heb wat jongens op het veld Junior Vvo Witte ging in de eerste ronde met hem mee, maar moest dat later bekopen. Hij werd ingehaald door Jan Zijm en Rien Brouwer, die respectievelijk tweede en derde werden. De volgende wedstrijd op zaterdag 11 januari is een run-bike-run. Op het Quelderduyn-parcours werd Yvo Witte zondag voor zijn opval lende prestaties beloond met de ti tel „grootste ATB-talent" van Den Helder en omstreken Natascha van der Vis won daar de wedstrijd bij de vrouwen, terwijl Jordy Vinke op een knappe derde plaats beslag legde. andere plaatsen gezet, we zijn wat anders gaan voetballen Ik herinner me wedstrijden waarin héél goed werd gevoetbald. Er werd dan ge speeld op balbezit, van achteruit op gebouwd, verdedigers die mee- voetbalden en doorschuivende linies, dus ook meevoetballen als een spe ler niet in balbezit is." Maar Texel'94 is ook een ploeg van piek en dalen. Er waren wedstrijden waarin de oude tactiek van lange halen en we zien wel om de hoek kwam kijken. Het waren duels waarin we ver terugvielen en waarin de oude mentaliteit toesloeg." „Zo hebben we door de nederlaag tegen Alcmaria Victrix de eerste periodetitel verspeeld. De jongens hadden de avond ervoor een feestje. Ik respecteer zoiets, want voetbal is met zaligmakend. Maar als je speelt, moei je honderd procent willen pres teren." Jeugd Deckers voornemen om de jeugd en de senioren wat dichter bij elkaar te brengen is niet geslaagd „Er is tekort doorstroming. Maar ik laat wel meer junioren met de senioren meetrainen, zodat de groep wat breder wordt. Jeugdspeler Maarten Koorn had in het eerste ook een aanpassings periode nodig, maar voetbalt nu lek ker mee Voor na de winterstop heeft Deckers zich de nodige doelen gesteld. „In ieder geval het maximale uit de groep zien te halen. We staan nu bij de eer ste drie. Kampioenschap, periodetitel of promotie moet haalbaar zijn. Alle ingrediënten zijn aanwezig." SV Oosterend nodigt leden en sym pathisanten uit voor de nieuwjaars receptie die zondag om 15.30 uur op het Sportcomplex Sieme Keijzer wordt gehouden. Mits de conditie van het veld het toelaat, wordt er om 14 00 uur een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. De C-junioren van Texel ten aanval In de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Kaag vogels. (Foto Frans Hopman) Het zaterdag gehouden zaal voetbaltoernooi voor C-junioren was een succes. In sporthal Ons Genoegen greep ALC uit Abbekerk de hoofdprijs. De Texelse teams weerden zich prima, maar kwamen iets tekort om voor de overwinning te strij den. Texel eindigde als derde en het jeugdige Oosterend behaalde een knappe vijfde plaats. Dressuur, springen, ringsteken voltige en een kür op muziek. De elfde „Kerstbokaal" kenmerkte zich door afwisseling. Dit door ponyruiters beheerste evenement bleek ook nu weer een publieks trekker en was verrassend door nieuwe elementen. De grote bokaal ging naar Wendy van Elk die met haar Sylvester het meest vaardig opereerde en 293 punten vergaarde Ze heeft vanaf het begin aan het evenement meegedaan, eerst op een eigen pony, later een pony die bij haar in de kost is. De tweede prijs ging naar Annemiek Bos (286 punten) met Zimon Baker. Derde werd Suzanne Eelman (283) met Baranie, vierde llonka Gmelich (282+) met Lady en vijfde Marjolein Smidt (282) met Elza Kleine drama's ontbreken niet op zo'n evenement. De jongste ruiter die zich had aangemeld, kon met meedoen omdat haar pony ziek was. Als troost was er voor haar een speciaal beker tje. De nieuwe onderdelen van de kerst- bokaaldagen waren het optreden van de voltigegroep en het ringsteken. Voltige (eigenlijk gymnastiek uitge voerd op een lopend paard) spreekt ook bij mensen die weinig om paardensport geven, tot de ver beelding. Dat geldt tevens voor ring steken, zodat deze onderdelen ook de volgende keren best in het pro gramma opgenomen kunnen wor den. Bij het ringsteken moet dan wel een grotere ring worden gebruikt. Uitslagen. Zaterdag: Federatie b-dressuur DE-categorie 1 Kelly Geus met Sylvester 164 punten, 2. Maartje Duin met Cleopatra (162). L-dressuur DE 1 Evelien Duin met Topsy 9161). '2 Niels Hoogenbosch met Colorado (157); 3 Suzanne Eelman met Baranie (156+) ABC ponies 1 Ellen Blom met Quirida 9152). Niet-federatie DE 1 Marjolein Smidt met Elsa (160), 2 Alicia Saai met Dancer (159); 3 Saskia Gielis met Rmgo (155); 5 Anja Ellen met Juzekkie (154). Spnngen AB pomes B-spnngen 1 Ellen Blom met Prinses (122/68) DE springen 1Immetje Duin met Jojo (122/62), 2. Suzanne Eelman met Baranie (122/58). L DE springen. 1 Den nis Kuiper met Flower 122/56. M Springen 1 Sanne Lampers met Mannon 102/58 Zondag: M-dressuur federatie 1 Lilian Malschaert met Prince Hoo (148) B-dressuur paarden 1 Annemiek Bos met Zimon Baker 9159); 2. Judith Onneweer met Roderick (154). L-dres- suur paarden 1 Ester Koorn met Jaguar (159), 2 Eva vd Linde met J J vd L (158) Z-dres- suur paarden. 1 Vera Blom met Hannelou (174) B-dressuur met-federatiepaarden 1 Mandy Postma met Albert (167), 2. Wendy van Elk met Silvester (161) 3 Bianca vd Velde (160) B-dressuur ponies met-federatie A/B 1 Sil Eelman met Reina (163) C-pomes. 1 Maaike Zijm met Ins (157); 2. Mariska Witte met Doortje (156) Spnngen B AB 1 Lonneke Kikkert met Glenn (122/55) C I llonka Gmelich met Lady (122/ 54); 2. Mariska Witte met Doortje (122/50). Niet-federatie paarden 1 Wendy van Elk met Silvester (122/45); 2 Anne Bentfeld met Garantija (112/50). Federatiepaarden 1 Annemieke Bos met Zimon Baker (122/50); 2 Nona van der Vis met Dancer (74/58) 'DE federatie 1 Maneke Bak ker met Jesper (106/58) Het toernooi heeft de plaats ingeno men van het Noordhollands kam pioenschap voor B- en C-junioren, dat jarenlang op Texel plaatsvond. Zaterdag ontving de organisatie een aantal sterke teams uit verschillende delen van Noordholland. Enige min punt was het gebrek aan publieke belangstelling Het mooie schaats weer was daar waarschijnlijk debet De voltigegroep onder leiding van Marieke Bakker tijdens het optreden op zondag. (Foto Harry de Graaf) In de vierde dartronde streden 't Cafeetje 2 en De Zwaan 1, een treffer vooraf als een kucher werd beschouwd. De Zwaan 1 nam in de 501-singles een voorsprong van 3- 0, onder andere door foutloos spel van Arie Eelman tegen dartcoach Jan Duinker. In de doubles sprongen de vonken er vanaf, vooral in de strijd tussen Bakker/Braaksma en Daalder/Ott. In slechts achttien darts wist het kop pel Bakker/Braaksma van De Zwaan 1 te finishen wat neerkomt op een beurtgemiddelde van 83,50: een gemiddelde dat niet zou misstaan in de Nederlandse kampioenschappen voor dartprofs! In de tweede wedstrijd deed Ron Braaksma van De Zwaan 1 er nog een schepje bovenop, door te fimishen met 122 punten. Na de tac-tics stond een 17-1 over winning voor De Zwaan 1 op papier. De Zwaan is nu een serieuze titel kandidaat. Ook De Zwaan 2 deed goede zaken, door met 7-1 van 't Cafeetje 3 te winnen. Ed Tolboom deed hierbij een belangrijke duit in het zakje voor De Zwaan. In deze partij werd hoog gescoord en betrek kelijk laag gefmished, met uitzonde ring van Menno Timmer die met een finish van»67 punten zich niet onbe tuigd liet. De onderlinge confrontatie tussen W'tjewel 1 en Cafeetje 1 mondde uit in een machts vertoon van 't Cafeetje, dat met maar liefst 8-0 won. Als excuus voor W'tjewel gold dat de meeste teamleden de vorige avond waren doorgezakt, 't Cafeetje speelde foutloos. Piet Mosk had met 54,78 het hoogste gemid delde van de vierde competitie ronde. Het treffen tussen De Slock 1 en W'tjewel 2 eindigde in een 6-2 over winning voor De Slock Na de 501- singles stond het 3-0 voor De Slock, maar na de doubles was die voor sprong geslonken tot 3-2, Dave Platts gooide als eerste het maxi mum van 180 punten in deze com petitie. De tac-tics werden een prooi

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 6