Texel te kiek 1996 HET JAAR IN TEXELSE C0URAN1 Voor de Klapband viel in De Lindeboom na hectische muziekja ren op 30 april het doek or, DINSDAG 31 DECEMBER 1996 Een uitslaande brand legde in maart het oude zaaltje van het Maartenhuis bij De Koog in as. Een betonmixer van de firma Rab die in november in de sloot raakte, vormde één van de vele ongevallen aan de Laagwaalderweg. Gadegeslagen door medewerkers van Calluna ondertekenen vertegenwoordigers van gemeente, RMT en EurOase in december de intentieverklaring over het zwemparadijs. Theun de Winter, één van de drijvende krachten achter de dit jaar opgerichte Ezelvereniging, temidden van zijn lieve lingsdieren. De snelgroeiende club verwelkomde dit najaar het 500ste lid. Kabelkijkend Texel kon begin februari voor het eerst TV Texel zien, waarvoor de eerste uitzending in d'Ouwe Ulo werd opgenomen. De dames Van Maldegem-Boesveld en Terpstra tijdens het 150-jarig jubileum van de PH-polder op 23 en 24 augustus. Het beschermende zeil van de vuurtoren scheurde tijdens een hevige oktoberstorm. In de loop van januati zullen de werk zaamheden zijn voltooid. De strenge vorst aan het begin van het jaar zorgde in januari voor een winters tafereel. De bloembollenoogst in juli viel door het koude voorjaar en de droogte dit jaar wat lager uit. Het enthousiasme van de familie Spoelstra leed er echter niet onder. De ramp met de Dakota op woensdag 25 september kostte 32 mensen het leven. De Koog vormde in juni het decor voor de opname voor Avro's Sterrenslag.

Texelsche Courant | 1996 | | pagina 7