Veel verkeerszaken zitten Skilders dwars Schaatswedstrijden hebben impuls nodig Tamme vergadering met b w Bridge over troubled Jonker Caravanjeugd Veel Oudeschilder jeugd, maar: HOU 6B?Ü we DOÊNl WRT we BELOÜEW VjlRRO VERMOGEN Dertien brengt geluk voor klaverjasduo Scholen schaatsen Elfstempeltocht TEXELSE^" C0URANT THE OLOTime bkid&e ook geen oplossing voor. ,,Wat voor soort we ook plaatsen, we krijgen altijd kritiek", verzuchtte hij. Gebreken aan gymzalen, onder an dere in die van 't Skiltje. die via de vakleerkrachten gymnastiek bij de gemeente zijn aangekaart, hebben met tot actie geleid Een telefoontje naar chef Ger Praamstra van de af deling Welzijn had wel effect. Niet fraai, vond de burgemeester ..Maar u hebt nu de weg gevonden, dus als iets wordt geconstateerd, bel gelijk." Ook schoolhoofd Ria Visser van OBS De Bruinvis werd aangeraden zich op het raadhuis te vervoegen met klachten over onderhoud van de schooltuin, reparaties aan het schoolgebouw en uitbreiding van het fietsenhok. Daar was ze echter al geweest, maar kreeg nul op het re kest, De burgemeester weigerde op het onderwerp, dat hij met in deze bijeenkomst vond thuishoren, in te gaan. Ook niet op Vissers' opmer king over de hoeveelheid honden poep op de Skilder stoepen. ,,Dat is een mentaliteitskwestie van de hon- deneigenaren en dat kun je niet op lossen door overheidsmaatregelen Als de baasjes het niet willen, helpt geen enkel hondentoilet." Verkeersrondje Fietsende toeristen worden door de bewegwijzering in Oudeschild flink op het verkeerde been gezet, zo betoogde dorpscommissielid Simon Dros op sketch-achtige wijze. Er zal naar worden gekeken tijdens het „verkeersrondje", maar of de betrok ken ambtenaren dan op de fiets kwa men betwijfelde wethouder Schilling. Tijdens dat tochtje wordt ook een blik geworpen op het stukje IJsdijk tus sen de Pen-centrale en de Ottersaat. Daar staan vaak vogelkijkers stil op de weg. De dorpscommissie ver zocht om een parkeerstrook. Daar naast wilde Petra Zuidewind uit de steeds kinderrijkere Loodssingel verkeersremmende maatregelen voor die straat De oplossing had ze ook al. „Breidt de bloemperkjes een beetje uit, dan moeten de automobi listen slalommen." Dat vond de wet houder helemaal geen gek idee. Museumdirecteur Benno van Tilburg kreeg de lachers op zijn hand door aandacht te vragen voor de parkeer problemen en de lastige aan- en af voer van bezoekers Zijn oplossin gen als het verbreden van het trottoir, éénrichtingsverkeer instellen of par keren op 't groentje bij de De Ruijterstraat zijn allemaal al eens eerder aangekaart en als onhaalbaar afgewezen „We kunnen altijd nog het museum sluiten", plaagde een dorpsbewoner Een dorpsbewoner had geconsta teerd dat in de zomer op de haven regelmatig in drugs wordt gehandeld. Vooral de bruinevlootopvarenden schijnen zich daarmee bezig te hou den. Hij had de politie in kennis ge steld. De burgemeester toonde zich bezorgd over deze ontwikkeling. „We zijn afhankelijk van tips. Ziet u iets, bel de politie." De ontwikkelingen rond molen De Traanroeier houden het dorp ook nog steeds bezig De burgemeester ver klaarde dat de gemeente meeleeft, maar met van plan is de molen in eigendom over te nemen, ondanks het eerste recht van koop. „We kun nen 'm vast wel voor een gulden krij gen, maar laat het energiebedrijf eerst maar eens over de brug ko men." Dat het getal 13 niet altijd ongeluk hoeft te brengen bewees het klaverjaskoppel Door Witte en Janny Kiewiet. Dit tweetal wist de rondewinst te behalen met 7417 punten. De dames kaarten voor het eerste jaar samen maar dat was maandag niet te merken. De rondewinst leverde de dames twee plaatsen winst op in het al gemeen klassement. De tweede plaats was voor Jan en Corrie Spaans met 7264 punten. Ook zij winnen twee plaatsen in het algemeen klassement en staan nu op de zestiende plaats. Janny Won der en Truus Witte kaarten zich dit jaar regelmatig in de top. Deze keer was Janny zelf van de partij Het koppel behaalde 7232 punten met met minder dan vijf marsen. Een (voor de tegenpartij niet zo) aardig detail was, dat na vier gespeelde potjes de stand al 868 - 0 was, iets dat niet zo vaak voorkomt. De vierde positie was voor het duo Jelle Wiersma en Johan Vinke met 7215 punten. Dit koppel is al jaren een vaste waarde in de top tien. Zij behaalden hierdoor twee plaatsen winst en staan nu vierde. De vijfde plaats was voor Wil Derksen/Peter van Heerwaarden met 6897 punten (met vijf marsen) In het algemeen klassement blijft het duo Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp ruim aan de leiding, ge volgd door Theo en Jaap Witte, die stuivertje wisselden met Gonda Kiewiet/Roel de Zwart VERVOLG VAN PAGINA 1 uitgeweken, waar Jan Zoetelief nog wel een plaatsje op z'n erf had. Omdat de oude caravan versleten was, hebben we een andere gekocht en er nieuwe vloerbekleding inge legd Maar het jeugdhonk was nog nauwelijks ingericht, of er viel een brief van de gemeente op de mat. waarin die sommeerde dat de caravan half januari van het erf moet zijn „Eigenlijk mogen dit soort caravans helemaal niet, maar omdat we vinden dat elk dorp een jeugdhonk hoort te hebben, gedogen we er in elk dorp een, mits er goede afspraken worden gemaakt en er geen overlast ontstaat. Die twee groepen zullen het best goed met elkaar kunnen vinden, een concen tratie van dit soort caravans staan we op Texel met toe", legt Rom van Schalk uit. „Ze mogen in Den Burg staan, maar moeten zelf voor een plaatsje zorgen." De jeugd geeft inmiddels gehoor aan de gemeentelijke aanschrijving. „Om dat er geen plaats is, kunnen we niet anders dan de caravan slopen. Dan maar naar de Hamster ermee." Een alternatief voor de caravan zien de jongens met zitten „We gaan niet het park in. Ik moet er niet aan denken tussen dat soort jongems te zitten. En ook in Time Out voelen we ons niet thuis. Dat is gewoon een ander slag mensen. Wij zijn gewone jongens zonder kwaad in de zin, die in hun vrije tijd gezellig bij elkaar willen zitten." Hun laatste hoop hebben ze geves tigd op een verzoek aan bedrijven of particulieren in Den Burg of die nog een plaatsje voor de caravan hebben of weten. „We willen best huur betalen." Gegadigden kunnen bellen met Dennis Raateland, tel 314007 De Elfstedentocht is weliswaar alweer geschiedenis, de Thijsse- school en de Kompasschool waren gistermorgen nog helemaal in de ban van het Friese schaatsevenement. Op de ijsbaan in Den Burg maakten 220 leerlingen een schaatstocht langs elf stempelposten, genoemd naar de elf Friese steden. Deelnemers aan de Elfstempeltocht konden onder genot van koek en zopie bijkomen van de vermoeienissen (Foto Gerard Timmerman) VRIJDAG 10 JANUARI 1997 Erg hete hangijzers vielen er voor het college van b en w dinsdag avond niet te verhapstukken in 't Skiltje. Verkeersproblemen en slecht onderhouden plantsoentjes zitten de Oudeschilders het meest dwars. Op veel punten kon gelijk een toezegging worden gedaan door Piet Plug, hoofd van ge meentewerken. De rest werd door geschoven naar het „verkeers rondje" dat komend jaar wordt gemaakt, om knelpunten aan een nader onderzoek te onderwerpen. Dat de dorpscommissie van Oude schild beslissingen over hun woon gebied uit de krant moet vernemen s hen een doorn in het oog. Als voor beeld werden de ontwikkelingen rond uitbreiding van het industrieterrein aangehaald door voorzitter Koos Zegers. Wethouder Schilling, die wegens vakantie van zijn collega's "elman en Poster alleen met de bur gemeester naar Oudeschild was af gereisd, was zich van geen kwaad iewust. De dorpscommissie wil graag meepraten over de richting waarin de uitbreiding wel, maar voor al ook niet is gewenst. De gemeen te wil echter eerst grondaankopen aebben afgerond. „Als nu al bekend wordt in welke stukken wij interesse nebben, drijft dat de prijs onnodig bp", waarschuwde Schilling. Zegers wilde het college toch mee geven dat het dorp extra industrie terrein tegenover de ingang van de Dit verkeersbord zorgde dinsdagavond in 't Skiltje voor hilariteit. Heemskerckstraat met zo geslaagd vindt Er ontstond enige spraakver warring, maar volgens de burge meester staan de neuzen dezelfde kant op. „Het lijkt misschien dat wij het anders willen door geruchten over grondaankopen, maar soms moet je méér percelen aanvaarden omdat die bij een koop zijn inbegre pen. En we hebben ook ruilgrond aangekocht", zo verwees hij naar de boerderij van Koorn aan het Mieland, die onlangs eigendom van de ge meente is geworden (Foto Frans Hopman) De plannen met het Pen-bassin in trigeren het dorp ook. Burgemeester Van Rappard maakte bekend dat wordt gewerkt aan een plan om het bassin bij de jachthaven te betrek ken Dat heeft meerdere voordelen Er mogen namelijk geen nieuwe ha vens worden aangelegd in het be schermde waddengebied. Het Pen- bassin bestaat echter al. dus dat is de enige mogelijkheid voor uitbrei ding Daarnaast is het de bedoeling een eigen havenmond te maken voor de recreatievaart, zodat de bestaande smalle toegang uitsluitend voor de beroepsvaart wordt gereserveerd. ,,U begrijpt dat dit allemaal veel ha ken en ogen heeft en dat het kosten plaatje enorm is. Zo moeten we een oplossing vinden voor de vrachtwa gens die naar de asfaltfabriek rijden- Bovendien is het ook een zaak van provincie en rijk, dus ook die moe ten er hun licht op laten schijnen", waarschuwde Van Rappard. In de tussenliggende periode mag Dirk Slik het bassin vijf jaar gebruiken voor het kweken van mosselen Geen parkeerverbod In het voorjaar zullen medewerkers van gemeentewerken veel vertoeven in Skil Dan wordt namelijk de riole ring van de De Ruijterstraat en de Wijde Steeg aangepakt, evenals de herbestrating Of dan ook het weg dek van een bouwstraat naar het industrieterrein van een nieuwe top laag wordt voorzien is nog de vraag. Dat gebeurt namelijk pas als bouw activiteiten zijn afgerond en er is nog een leeg perceel. Omwonenden van de vishandel van Blom klagen over de vele toeristen die er parkeren en zo de toegang naar de huizen versperren Een par keerverbod ziet de gemeente echter niet zitten, omdat het industrieterrein betreft. Bovendien zoueen verbod alleen zinvol zijn als er ook wordt gecontroleerd „Misschien kunnen we iets doen door de wijze van her straten", poogde Plug. In de lente wordt tevens het hekje en de beplanting bij de ingang van het dorp hersteld. Ook worden dan bo men herplant, die als gevolg van iep ziekte zijn verwijderd Bei het raadhuis De verkeersremmers op het Bolwerk kunnen nog steeds weinig genade vinden in de ogen van de dorpsbe woners. Wethouder Schilling wist er pen dat zich hiervoor een groot aan tal (nieuwe) rijders aandient. Na de eerste wedstrijd in Oudeschild is dui delijk dat het Texelse schaatsen wel een impuls kan gebruiken. De inschrijving in De Koog is vanaf 19.00 uur bij de ijsbaan. Begonnen wordt met jongens en meisjes t/m 16 jaar. Deelname voor deze groep kost f2,50. De afstand bedraagt 120 me ter. Aansluitend komen de dames en de heren in de baan. Hun inschrijving kost f5,-. De dames rijden 140 meter, de heren 160. De kampioenen van vorig jaar waren Gea de Ridder uit Eierland en Jan Jacob de Jong uit Oudeschild. Op de baan van ijsclub Oost zijn zon dag de Texelse kampioenschappen lange baan. Op de 400 meter baan in Oosterend starten de dames op de 500 en 1000 meter, de heren op de hoeveel ronden hij of zij wil schaat sen. Eveneens morgen houdt ijsclub Oost de clubkampioenschappen (korte baan), 's Morgens om 10.00 uur star ten jongens en meisjes t/m 12 jaar, gevolgd door de jeugd V 16 jaar Om 14.00 uur komen de dames en heren in het strijdperk. Bij IJsclub Oost werd woensdag spontaan een afvalwedstrijd gehou den. Liefst 32 schaatsers deden daar aan mee. Winnaar werd Jeroen Huizinga, voor Gideon Boogaard en Johan Duinker De prijzen bestonden uit worsten. Gistermiddag hield de jeugd van de Redmer IJskaschool uit De Waal wedstrijden op de baan in Oosterend. Vandaag komen beide Oosterender scholen in actie Uitsla gen volgen in de krant van dinsdag Na de wedstrijden werd door de school nog een toertocht gehouden. Alle deelnemers kregen van de orga nisatie warme chocolademelk en een medaille De prijswinnaars gingen naar huis met een gouden, zilveren of bronzen standaard De koplopers nemen de bocht In Oudeschild. In het spoor van Jan Jacob de Jong volgen Kees Kikkert en Dirk Barends. bond wedstrijdleider, samen met Wieb van den Berg. Als starter fun geerde als vanouds Arie Kalis. De afvalrace bij de senioren draaide uit op een duel tussen Jan Jacob de Jong en Kees Kikkert, die het tempo hoog opvoerden. Routinier Kikkert was de slimste. Twee ronden voor het eind plaatste hij een demarrage, die De Jong met kon beantwoorden. Kampioenschappen Vanavond (vrijdag) is de volgende wedstrijd: hetTexels kampioenschap korte baan (sprints over max. 160 meter) op de Stappeland-baan in De Koog. Voor de organisatie valt te ho- 500, 1500 en 3000 meter. De titel strijd begint om 11.00 uur. Titel verdedigers zijn dezelfde als op de korte baan. Andere wedstrijden Morgenmiddag houdt ijsclub De Geul onder auspiciën van de Texelse Ijsbond een toertocht Op de natuurbaan bij paal 9 (Witteweg) wordt een mooie, 4 km lange ronde uitgezet. De inschrijving staat open van 14.00 tot 14.30 uur Het laatste stempel wordt gegeven om 16.00 uur. deelnemers kunnen hun rondje dan nog afmaken, leder mag zelf weten (Foto Frans Hopman) De leerlingen van de Jan Drijverschool schaatsten gister middag om het hardst op het Vlak bij Den Hoorn. Uitslagen Oudeschild, schooljeugd: Groep 1 en 2. 1 Wiep Boersen; 2 llona Bakker; 3 Melanie Kalverboer Groep 3: I.Saskia van der Vis 2 Simon Prins, 3 May-britt Barends Groep 4 1.Marieke van der Vis. 2 Monique Boersen, 3 Jan Jacob Prins Groep 5 1 Koen de Lugt, 2.Nathalie Rab, 3,Thomas Boom Groep 6 1 Pim de Lugt; 2 Maarten Willem Kuyper; 3.Mark van Liere Groep 7: 1 Klaas Willem Vonk, 2 Simon Keyzer, 3 Frans Prins Groep 8 1 Anette Krijnen; 2.Jacob Krijnen, 3.Luuk Zillig. Jeugd 12-13 jaar: Meisjes 1 Laura Maas; 2.Annette Krijnen, 3 Jessica Timmer Jongens 1 Peter Rikkenberg, 2 Cor Vonk, 3 Marcel Spoelstra Jeugd 14-15 jaar: 1 Eddy de Vries 2 Remco Koopman; 3 Robert Jan Appel He ren: 1 Kees Kikkert 2.Jan Jacob de Jong, 3.Dirk Barends Den Hoorn, wedstrijden Jan Drijverschool (50, 100 en 200 meter) Kleuters 1 Juliet ten Wolde, 2.Job Witte 3.Hidde Ni|dam. Groep 3/ 4 meisjes: 1 Chantal Bakker, 2,Anna Ridderinkhof, 3 Marleen ter Steege, Jongens 1 Hans Berbee; 2 Dorus Hoogenbosch 3 Joost Bakker Groep 5/6 meisjes: 1.Femke van Faassen, 2 Ellen Blom, 3.Martine Berbee Jon gens: 1 Wim Riddermkhot; 2.Tom Verkroost; 3 Roy Bakker Groep 7/8 meisjes 1.f)Jora Terpstra; 2 Marieke Duineveld, 3 Marthe Nijdam. Jongens: 1 Jorin Drijver; 2.Frans Jaap Brouwer; 3 Ben Boudreau. (Foto Frons Hopman) Terwijl op het eiland volop wordt geschaatst, trok de eerste Texelse wedstrijd, woensdagavond in Oudeschild, slechts geringe deel name. Daar staat tegenover dat de schooljeugd uit het dorp 's mid dags massaal de ijzers onderbond am met elkaar de strijd aan te bin ten. Liefst 68 kinderen deden mee. Het spontane idee van een groepje ouders om voor de leerlingen van ba sisschool De Bruinvis schaats wedstrijden te houden, bleek een schot in de roos. Mede dankzij het faaie winterweer was het woensdag middag een drukte van belang op de deine ijsbaan. Tientallen supporters moedigden de jonge schaatsers aan. i/ooral de krachtmeting tussen de allerkleinsten, die razendsnel krabbe- end over de baan gingen, kreeg veel bijval. De eerste drie van elke leef- tijdsgroep kregen zelfs echte medail- I les, die in allerijl waren aangerukt. Omdat de oudere jeugd van Oude- F schild tussen wal en schip dreigde te vallen, begon de „officiële" wedstrijd van de Texelse Ijsbond 's avonds iet een race voor de groep 12/13 iaar. Negen jongens en zes meisjes erschenen aan de start. In de cate- lorie jongens 14/15 jaar streden vier ongens om de eer. tocht werd ook deelgenomen door Mariska Koenders en Ronno Honingh uit De Koog. Hoog tempo Elfstedenrijders meldden zich woens dag niet aan de start in Oudeschild. Wel namen o.a. Willem Kuiper (op krukken wegens een beenblessure), Willem Keijzer (weer hersteld van zijn bevroren ogen) en Richard Bousma een kijkje. Een andere Friese rijder, Martin Visser, was namens de IJs- Noordholland-tocht Teleurstellend was de opkomst bij de senioren. Zes mannen en geen en kele vrouw waren komen opdagen. Langs de kant stond wel Nel Bruining, maar zij kwam niet in actie omdat ze overdag al had deelgenomen aan de 200 km lange Noordholland-tocht. Dat ze slechts negen uur nodig had om aan de finish te komen, zegt vol doende over haar conditie. Het speet Bruining dan ook dat ze niet was ingeloot voor de zaterdag verreden Elfstedentocht. „Vorig jaar behoorde ik wel tot de gelukkigen, maar toen ging de tocht op het laatste nippertje piet door. De tocht van vandaag was wel mooi, maar miste de sfeer." De crack uit Den Hoorn bereidt zich voor op de wintertriathlon in Inzeil (18 januari) en de alternatieve Elfsteden tocht op de Weissensee, een week later Aan de zware Noordholland- Tot besluit was er In Oudeschild nog een afvalrace voor jong en oud. Starter Arle Kalis helt de vlag.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5