Echtpaar al 60 jaar „in liefde bloeiend" Stichting wil botter redden .TEXELSE^" couRANT A i Èf Vervuild slib Texelstroom op de helling TW'/ Straatvoetbaltoernooi Voetbal Programma Tevoko wint op karakter Zaalvoetbalprogramma Plaatsen vrij voor peuters Sieme Zijm twee weken op proef bij ADO Den Haag Boerenbedrijf Disco in Calluna DINSDAG 21 JANUARI 1997 1 -2 J e*i :em net] ie Cor (92) en Corry (87) Bakker- Gomes uit Den Burg kunnen te rugblikken op een bewogen le ven, waarin ze armoede en welvaart meemaakten, zes kinde ren kregen en het andere eind van de wereld zagen. In zijn jonge ja ren hielp hij bij de aanleg van De Dennen, zij werkte in de huishou ding bij gegoede families. Ze leer den elkaar kennen bij toneel vereniging ILB, In Liefde Bloeiend, een naam die erg toe passelijk bleek. Vandaag is het precies 60 jaar geleden dat ze in het huwelijk traden. De op 3 februari 1904 geboren Cor was de oudste van tien kinderen. Zijn wieg stond in De Westen, maar later verhuisde de familie naar een huis|e van Staatsbosbeheer in De Dennen (nu de Grensweg). Vader Willem werkte bij ,,de staat", waar hij als voorman met paarden hielp bij de ontginning van de mientgronden en de bebossing De kleine Cor ging in 1910 naar de Jozefschool, die dat jaar in de Molenstraat nieuw was gevestigd. Meester Willemse vond dat hij het in zich had om onderwijzer te worden, maar Cor moest thuis zo snel mo gelijk zorgen dat er brood op de plank kwam. Amper dertien jaar oud ging hij als plantersjongen met zijn vader mee. „Een oudere werkman groef met een schop een gat, ik moest dan een dennetje aangeven, in het gat doen en met een soort schop zonder steel aandrukken." Ook werkte hij bij boeren in de om geving. In een strenge winter moest ik eens met een koe naar de haven van Oudeschild lopen. Toen ik daar aankwam, had de koe een grote ijspegel aan zijn neus." Esperanto ICor was zeer actief in het vereni gingsleven. Naast het toneel bij ILB Cor en Corry Bakker op een vorig feest. Vandaag heffen ze opnieuw samen het glas. volgde hij een cursus Esperanto. Toen hij dat onder de knie had, gaf hij zelf les aan jeugdige werklozen en andere belangstellenden. Ook hield hij er een levendige correspon dentie op na met Esperanto-kenms- sen uit diverse landen. In 1935 ging hij met een vriend op de fiets naar de Wereldtentoonstel ling in Brussel en reed vervolgens door naar een penvriend in Keulen. In die dagen nogal ongewoon. „Vier dagen vakantie", zegt Corry, „dat was zonde. Want dan kon je niet werken en verdiende je vier dagen niks!" Ook Corry was een telg uit een ge zin van tien kinderen; zij was num mer zeven. Ze groeide op in Den Burg, eerst aan de Molenstraat en daarna aan de Molendwarsstraat. Na de lagere school ging ze werken bij dokter Van der Vegt aan de Wever straat. Corry mocht de dokter assis teren „Poeders in een papiertje vou wen en medicijnen helpen klaarmaken. Die bracht ik daarna met een mandje door Den Burg." Intussen volgde ze avondlessen („ontwikkelingscursus") en leerde ook naaien en handwerken „Thuis naaiden we onze kleding zelf, we zagen er piekfijn uit. Mede daarom konden mijn zusters en ik steeds bij nette families terecht." Tot haar huwelijk werkte ze nog op twee andere adressen in Den Burg. In mei 1937 verloofde het stel zich, dus moest er naar vast werk en een huis worden uitgekeken De oplos sing kwam uit De Koog, waar een oom van Cor het rustiger aan wilde doen. Het jonge stel mocht zijn krui denierswinkel op de hoek van de Badweg overnemen. „Voor mij was dat een hele stap", vertelt Corry. „In Den Burg was alles dichtbij en in die tijd was er nog niet veel openbaar vervoer." Bovendien was het crisistijd, wat ook al niet gunstig was om een eigen zaak te beginnen Naast het winkel tje namen ze ook de grote ventwijk over- de ene dag ging Cor „om de noord", de andere dag „om de west". Terwijl zijn vrouw in de winkel stond en het huishouden deed, fietste hij het halve eiland rond 's Avonds werden in het magazijn achter de winkel de bestellingen voor de vol gende dag klaargemaakt. Alles moest met de hand tot op de gram nauwkeurig worden afgewogen Als hij eens iets niet kofi leveren, zei Cor tegen zijn klanten dat „het nog in de beurtschipper zat". Een sèèggie dat op heel het eiland een gevleugelde uitdrukking werd. Oorlogsjaren De naderende oorlog betekende een lelijke streep door de rekening. Na dat er twee dochters waren geboren, werd Cor opgeroepen voor de mobi lisatie. Acht maanden was hij van huis, verlof kreeg hij zelden. Een broer en een zwager namen zolang de ventwijk waar De oorlogsjaren zaten vol gedwon gen verhuizingen Omdat de Badweg tot „Sperrgebiet" werd verklaard, betrok het gezin het leegstaande winkelpand van Dros Magazijn op de hoek Dorpsstraat-Kaapstraat. Toen later het hele dorp moest evacueren, gingen ze voor acht maanden naar een boswachterswoning in De Den nen. Bij terugkeer bleken winkel en woning vernield, en kreeg het gezin onderdak bij de familie De Jong (naast Brinkzicht). In de Russen oorlog moesten ze opnieuw een vei lig heenkomen zoeken, ditmaal op de boerderij van Gerbrand Zoetelief. Kvieta Na de bevrijding probeerde de fami lie de zaak weer op te bouwen, maar door verschillende oorzaken lukte dat niet. De winkel werd beëindigd en Cor ging werken bij het aannemers bedrijf van de gebroeders Gert Jan en Sies Bruin. Daar hielp hij onder meer met het bouwen van bungalows achter hoeve Vredelust en ontpopte zich als een goede tegelzetter. Rond 1960 vertrok het gezin uit De Koog naar een idyllisch plekje aan de Mienterglop. Het huis, genaamd „Kvieta" (rustig), werd een toe vluchtsoord voor kinderen en klein kinderen. Het echtpaar kreeg totaal zes kinderen, vijf dochters en een zoon. Allemaal zijn ze getrouwd, maar de meesten wonen met meer op Texel. Twee dochters emigreer den zelfs naar Australië. In 1972 bracht het echtpaar een bezoek van 4,5 maand in „down under", waar Cor ook een zus en een broer heeft wonen. „Om ons daar te redden, volgden we drie winters lessen En gelse conversatie." Maaltje vis Gepensioneerd of niet, Cor bleef niet stil zitten. Zijn grote vriend bleef zijn fiets. Op zijn tachtigste kreeg hij een nieuw exemplaar van zijn kinderen en legde daarmee 3000 km per jaar af De haven van Oudeschild, waar hij op vrijdagmiddag vaak een maal tje vis haalde, en natuurlijk De Den nen waren zijn vaste etappe plaatsen Eenmaal deed hij een dutje op een bankje in het bos, zijn rijwiel tegen een boom gestald Voorbij rijdende politiemensen stopten om te kijken of er iets aan de hand was. De rus tende fietser schrok wakker en ver telde de verbaasde agenten1 „Ik zit hier in het luwtje van m'n eigen bo men." Mijlpaal Ook zijn echtgenote bleef haar vroe gere hobby's trouw. Elk jaar stuurt ze familie en kennissen zelf gebor duurde kerstkaarten en ook zijn er heel wat door haar gebreide sjaals en mutsen in omloop. De laatste jaren woonde het echt paar Bakker in Den Burg, eerst aan de Emmalaan (Bakkerstichting), daarna aan de Schoorwal. dichtbij Sintjan Anderhalf jaar geleden ging Cor's gezondheid plotseling achter uit. Inmiddels woont hij in het Texelse verpleeghuis, waar vrouw (die terzijde gestaan door wijk- en thuiszorg nog op zichzelf woont) en familieleden hem vrijwel dagelijks komen opzoeken. Met zijn onverwoestbare seèggies brengt hij nog menig bezoeker aan het lachen. Zelfs deed hij nog eens „Gerrit de lachebek", zijn oude succesnummer op bruiloften en par tijen. Of dat er vandaag ook van komt is niet waarschijnlijk, maar het bereiken van de „diamanten" mijl paal is al een feest op zich. Frans Hopman VERVOLG VAN PAGINA 1 nu al gebeuren. Dat geeft Boom ook weer enige lucht." Het verwijderen van de veront reinigde modder is een ander verhaal. Dat zal omzichtig dienen te gebeu ren, om te voorkomen dat het door het water gaat dwarrelen. „Dat wordt wel najaar", denkt Zijm. „Dan zullen ook alle palen en vlonders van de Watersportvereniging eruit moeten, anders kunnen we er niet goed bij. Als het werk inderdaad in tweeën wordt uitgevoerd betekent dat wel dat Boom twee keer het hele dok eruit moet varen." Onwezenlijk bedrag De Stichting Passantenhaven blijft Jbij deze perikelen buiten schot. Se cretaris Rom van Schaik: „Volgens het rapport ligt in ons gedeelte maar dertig centimeter slib teveel en dat is van met-vervuilde kwaliteit. Wij hebben er geen last van, dus wat ons betreft blijft het rustig liggen. Maar als RWS het beslist weg wil hebben valt er met ons over te praten. Mits het tenminste na het seizoen gebeurt, want we verwachten de eerste boten met Pasen al." De Watersportvereniging staat er minder rooskleurig voor. „RWS heeft uitgedokterd dat het ons 2 a 3 mil joen gaat kosten. Kijk, als je schrikt van een bedrag word je bleek, maar dit is zo onwerkelijk dat dat er niet eens bij is", aldus Hans Eelman. De vereniging heeft een speciale bag- gercommissie in het leven geroe pen, onder voorzitterschap van Martin Warnaar „In feite hebben we maar een klein probleem", zegt die. „Als die drempel wordt weggehaald, kunnen wij het wel weer een tijdje uitzingen. Dat kan met simpele mid delen. waarbij slechts een klein deel van de steigers weg moet." Verhuizen De commissie vindt het baggerwerk een zaak van RWS. „In ons con tract staat dat we, als het nodig is, pontons moeten verwijderen. Wel. dat is volgens ons met nodig. Ver der staat er niets in over meebeta len." Warnaar betoogt dat de drem pel niet is veroorzaakt door leden van de Watersportvereniging. „Je ziet de wolken rommel op ons afdrijven als er grote schepen draaien in die kom vóór ons gedeelte. Het bezinkt allemaal bij ons." Ook Hans Eelman vindt het baggeren een zaak en dus een kostenverhaal van RWS „We zitten meer dan 25 jaar op deze plek en in al die tijd is er door de beheer der bij ons nog nooit iets aan de bodem gedaan Terwijl we wel De stalen loodsbotter Texel- helling van scheepswerf Koning- stroom uit 1907, waar Texelaar spoort in het hartje van Rotter- Peter Lock zich intensief mee be- dam. Er is een stichting in het le- zig houdt, ligt momenteel op de ven geroepen om het historische schip van de ondergang te red den. Na enig onderhoud is het de bedoeling dat de Texelstroom te rugkeert in Oudeschild en vanaf eind mei met passagiers gaat rondvaren op het wad. De kiel van de Texelstroom is 90 jaar geleden gelegd op de Marine werf in Amsterdam. Aanvankelijk onder zeil en vanaf 1918 met een hulpmotor vervoerde de botter lood sen over de Nederlandse wateren Het scheepje heeft meerdere lig plaatsen gehad. Eigenaresse Anne Meskens wil men sen in de gelegenheid stellen een tocht te maken met de Texelstroom. Ondanks hulp van vele vrijwilligers in het verleden is een flinke achter stand in het onderhoud ontstaan. Deskundigen achten het noodzake lijk om het houten dek te vervangen, de romp te verbeteren en reparaties aan de schroefas uit te voeren. Beton eruit Hoewel er nog met veel geld beschik baar is, is het schip half december toch op de kant gehaald voor inspec tie en de eerste aanpassingen. In een tijd dat men nog wat minder zorgvuldig omsprong met varende monumenten is een laag beton ge stort in het binnenschip Dit is er nu uitgebikt en de binnenbetimmenng is verwijderd, zodat de kale scheeps huid aan een grondig onderzoek kon worden onderworpen. Er bleken di verse zwakke plekken in te zitten die worden opgelapt, zodat dit seizoen goed kan worden gevaren In een later stadium zal een grondige aan pak nodig zijn. Het is ook de bedoe ling dit seizoen een nieuw stalen dek aan te brengen. Wie donateur wil worden van de stichting SOS Texelstroom kan con tact opnemen met de voorzitter Daniël Hanekuyk, telefoon 070-36 36 989. Er worden regelmatig nieuwsbrieven uitgebracht over de voortgang van de restauratie en donateurs krijgen een uitnodiging voor een speciale bijeenkomst aan boord van de Texelstroom. 9000,- per jaar neertellen aan huur Beide watersportmannen vinden het onzin om nu veel geld neer te tellen voor aanpassing van de haven, ter wijl deze in de (nabije) toekomst waarschijnlijk wordt verplaatst naar het Pen-bassin. „Alles wijst die kant op. Als wij al onze palen en steigers moeten weghalen,' dan is dat een geldverslindende bult werk Als het niet anders kan, dan zullen wij in dat opzicht onze medewerking geven. Zo staat het ook in ons contract. Maar daar staat niks over meebeta len." Texels depot Voor Hans Boom zou uitstel van baggeren bij de Watersportvereni ging echter weer een probleem op leveren. Om zijn dok diep genoeg te kunnen laten zinken, is eronder een soort put gegraven. Maar daarin ver dwijnt veel slib van omringende ge deelten. „Als wij een bult hebben en hij een gat, dan heeft hij een pro bleem", erkent Hans Eelman van de Watersportvereniging. Hij stelt voor om op Texel een depot voor vervuild slib in te richten. „Dan kan geld worden uitgespaard." Hans Boom was niet bereikbaar voor het geven van zijn visie op deze zaak. Het straatvoetbaltoernooi voor cara- vanjeugd is met in februari, maar om organisatorische redenen pas op 16 maart De wedstrijden worden ge speeld in sporthal Ons Genoegen Nog niet alle teams hebben zich aangemeld, maar al wel is duidelijk dat titelverdediger Oudeschild van de partij zal zijn. Daarnaast is er een team met asielzoekersjeugd. Potentiële deelnemers kunnen zich nog opgeven, mits ze tussen de 14 en 18 jaar oud zijn. In een team moeten minimaal drie meisjes zijn opgenomen. Er wordt gespeeld om een wisseltrofee. Inlichtingen en opgave via Carla Schrama, telefoon 31 97 13 of Michel Gomez (alleen 's middags bereik baar) telefoon 31 78 88. De toestand van de velden laat zich op dit moment moeilijk inschatten. Zaterdag 25 januari: Texel'94 B1-VZV B1 13.30 u. Texel'94 B2-Vesdo B1 13.30 u. JVC C1 -Texel'94 C1 14.30 u. Texel'94 C2-BKC C2 13.30 u. Zondag 26 januari: DTS-Texel'94 14.00 u. Berdos 2-Texel'94 2 11 30 u. Texel'94 3-Wieringerw. 4 12.00 u. Texel'94 4-DTS 6 14 00u. BKC A1 -Texel'94 A1 14.00 u. Texel'94 A2-Koedijk A2 14.00 u. Dames: Sporting S -Texel'94 14.00 u. De heren van Tevoko traden zaterdagmiddag in sporthal De Kers in Hoorn aan voor hun uit wedstrijd tegen het plaatselijke Nivo. Enige revanchegevoelens waren de Texelaars niet vreemd; de thuiswedstrijd ging destijds met 1 -3 verloren tegen de inmiddels op de ranglijst ver weggezakte Hoornse opponent. Tevoko won met 2-3. Tevoko kwam geladen uit de start blokken De Texelse volleyballers kregen echter te maken met een fel van zich afbijtend Nivo. De mannen uit Hoorn speelden beter dan de stand op de ranglijst deed vermoe den De eerste set ging daarom tot 9- 9 gelijk op. Bij deze stand plaatste Nivo een demarrage die Tevoko bijna te machtig werd. Op 14-9 herstelde de ploeg zich wonderbaarlijk en vocht zich terug tot 14-14. Twee persoon lijke fouten deden de eilandbewoners echter de das om en brachten de sgtwinst naar de thuisploeg: 16-14. In de tweede set was de thuisploeg de bezoekers met name blokkerend en verdedigend de baas. Tevoko speelde te vrijblijvend en omdat Nivo bereid was voor elk punt te vechten, was de 15-9 setwinst voor Nivo ver diend In de derde set wijzigden de Texelaars van tactiek. In plaats van met twee spelverdelers ging men ver der met één spelverdeler, met daar bij meer gelegenheid voor de drie me ter aanval van Martin Koenen. Toen Nivo het niveau van de eerste twee sets niet meer kon halen, kwam voor Tevoko het niet meer verwachte suc ces. Enkele administratieve dwalin gen ten spijt ging de derde set vrij vlot met 7-15 naar de eilandbewoners. In de vierde set kwam Nivo er niet aan te pas. Via de sterke service van Jitze Beintema en met Michel Gomez als aanvallende uitblinker werd Nivo met 3-15 opgerold. Dinsdag 22 januari: 19.30 u Rab Bouwmat.2-Klif 4 20.20 u.Casino 2-Texel'94 3 21.10 u. De Koog 3-Gempo 1 Zaaldienst: De Koog Woensdag 23 januari: 19.00 u. ZDH 1-De Krim 3 19.50 u. Klif 5-Mantje 3 20 40 u. De Koog 4-Texel'94 5 21.30 u. Texel'94 6-Rab Bouwmat. 3 Zaaldienst: Gempo Donderdag 24 januari: 16.45 u. De Koog C1-Texel'94 C3 17.25 u. Texel'94 C2-Oosterend C2 18.10 u Texel'94 2-De Koog 2 19.00 u. Klif 1-Klif 2 19.55 u. De Koog 1-Mantje ,1 20.45 u. Jelleboog 2-Oosterend 1 21.35 u. Rab Bouwmat. 1-Casino 1 22 30 u. De Krim 2-Klif 3 Zaaldienst: Casino Ook in de vijfde set toonde Tevoko zich de sterkere partij. Hoewel er dit seizoen nog geen vijfsetter was ge wonnen, lieten de Texelaars zich de kaas niet meer van het brood eten Zelfs een opstellmgsfout, die Tevoko twee punten kostte, kon men men taal zonder problemen verwerken Via 7-8 bij de veldwissel stoomden de Texelse volleyballers door naar de 10-15 setwinst en de zwaar bevochten 2-3 wedstrijdwinst. Peuterspeelzaal Spelemaer in d'Ouwe Ulo heeft nog enkele plaat sen vrij. Peuters tussen 2 en 4 jaar zijn welkom op maximaal drie dag delen. De speelzaal is alle dagen geopend, behalve woensdagmiddag. De bijdrage die moet worden betaald is afhankelijk van het inkomen. Er is gediplomeerde leiding aanwezig. In lichtingen en opgave via 31 49 95. Sieme Zijm voetbalt mogelijk de rest van dit seizoen voor ADO Den Haag. „Ik heb nog niks getekend, maar ik wil graag", vertelt de Texelse profvoetballer. Momen teel is hij twee weken op proef bij de club uit de residentie. Bedoe ling is dat ADO hem huurt van zijn huidige werkgever AZ. De 18-jarige linkerspits komt dit sei zoen met aan de bak in Alkmaar. In de voorbereiding speelde hij nog wel mee en in de eerste wedstrijden mocht hij soms invallen, maar daarna was het -mede wegens een knieblessure- over. Toen AZ vlak voor de winterstop twee gerenom meerde aanvallers (Huyberts en Gillhaus) aantrok, begreep Zijm dat hij naar een andere club moest uit kijken wilde hij dit seizoen nog aan voetballen toekomen. AZ wilde hem niet verkopen, wel verhuren „De trainer ziet in mij nog steeds een toekomstig basisspeler. Ik heb niet voor niks een 5-jarig con tract", aldus Zijm, die weer helemaal is hersteld van zijn meniscus-opera tie. Trainer Mark Wotte van ADO Den Haag, die de Texelaar nog van het Nederlands jeugdteam kent. was op zoek naar een linkerspits. „Hij wil me er graag bij hebben Afgelopen za terdag speelde Zijm mee in een oefenwedstrijd tussen ADO en Willem II. „We verloren met 2-1, maar de sfeer was goed. Er zat wel 2000 man op de tribune en er waren wel drie camerateams, dat is toch schitterend7 De groep bevalt me ook, allemaal jonge jongens uit de regio Den Haag." Grootste probleem vormt volgens Zijm de huursom van 50.000,- die ADO aan AZ moet betalen. VERVOLG VAN PAGINA 1 meerwaarde aan de agrarische produkten toe te voegen per bedrijf 1,6 miljoen gulden omzetten, terwijl de overige landbouwbedrijven (circa 270) „slechts" zo'n ƒ250.000.- aan omzet hebben. Een gewaagde vergelijking, omdat bijvoorbeeld ook een niet-agrarisch bedrijf als de Texelse Wolonderneming er in is meegenomen. Hij becijferde dat als de Texelse melk op de wijze van Terschelling zou worden bewerkt, dit een extra omzet van tien miljoen gulden zou betekenen. De landbouw is volgens Van Rijs- selberghe de grootste promotor van het eiland. „Jaarlijks worden 6,5 miljoen kopers van Texelse produkten met reclame-uitingen over het eiland geconfronteerd. Zodra ze hun dekbed open slaan of op potje koken worden ze aan Texel herinnerd. Debet daaraan zijn zijn innovatieve (ver nieuwende. redondernemers, die de markt op zijn gegaan Transportkosten Probleem vormen de extra tran sportkosten. „Die zijn voor Sint Donatus bijvoorbeeld meer dan zeven procent hoger dan een bedrijf aan de vastewal. Die extra kosten kunnen alleen worden terugverdiend, als we ons direct op de consument richten." Daarin schuilt volgens Koolhof juist het probleem. „Zolang het produkt via de toeristen op het eiland z'n weg vindt is het leuk, maar als er door overproduktie van Texelse produkten transport naar de vastewal nodig is, is het niet meer rendabel." Als voorbeeld geldt de rauwmelkse Texelse kaas uit de zuivelfabriek, die het mede door te hoge kostprijs met haalde. Te hoge transportkosten waren ook de nekslag voor het „Echt Texelse lamsvlees' -project. Weinig beter verliep het met het Texelse brouwgerst. En wat te denken van de Texeler dekbedden. Koolhof: „De dekens gaan de hele wereld over, maar de schapenhouder kan van de wolprijs het scheren nog niet eens betalen." Het zoeken is dus naar een produkt waar ook de boeren beter van worden Van Rijsselberghe: „We hebben een landbouwlobby nodig die innovatief denkt en die gaat produkten ontwikkelen. Wil een nieuw lokaal produkt slagen, moeten ook de Texelaars het gaan con sumeren. Want als zij niet solidair zijn met het eigen produkt, dan kunnen jullie het wel vergeten." Doodssteek Koolhof deelde de angst van de meeste landbouwers in de zaal voor overproduktie van lokale of biologisch (dynamische) produkten „Een klassieke fout", oordeelde Van Rijsselberghe, die voorbeelden noemde van streekprodukten, bijvoorbeeld de BD-aardappel, die wèl een succes zijn geworden „En ze houden hun toegevoegde waarde langer dan de gangbare produkten", doelde hij op bodemprijzen waarvoor bulkprodukten in een overvoerde markt soms van eigenaar verwis selen. De kritiek waarmee Van Rijsselberghe's marktinzichten werden bestookt, doet vermoeden dat de reguliere Texelse landbouwers een dergelijke innovatie niet zien zitten. Zijn verzoek om nog 22 hectare BD-aardappelen onder te brengen, kreeg geen respons. Waterkwaliteit De kwaliteit van het oppervlaktewater is een ander zorgenkindje. „Hoe kan het dat ondanks beperkt gebruik van kunstmest en bestrijdingsmiddelen de kwaliteit van het slootwater hier niet echt goed is?", vroeg Jan Steenis van Waterschap Hollands Kroon zich af. Volgens hem schuilt de oorzaak niet alleen in het ontbreken van doorspoeling en de verdamping uit sloten, waardoor de concentratie schadelijke stoffen hoger wordt. Volgens Steenis speelt de snelle uitspoeling op de zandgronden een rol. Een nadelige situatie, want Koolhof voorspelde dat bij een te lage stikstofbemesting (minder dan 200 kg/ha) de opbrengst met veertig procent daalt. Overigens is volgens hem de waterkwaliteit rond de dorpen het slechtst, veroorzaakt door lozingen uit het riool. Toerisme Toerisme en landbouw hebben raakvlakken als het om de invulling van het landschap gaat, stelde EcoMare-bioloog Arthur Oosterbaan, die sprak over vakantiegangers die hun afkeuring uitspraken over de „lelijke schuren". „En ik heb mensen gesproken die niet begrepen waarom een gebouw als EcoMare midden in de duinen staat", diende Koolhof hem van repliek. ledereen is zaterdag welkom in Calluna voor een drijf-in disco. Van af 19.00 kan worden gehoused, gegabberd en natuurlijk gezwommen op muziek, verzorgd door Radio Royaal Kinderen met een pasje of die al eerder op de lijst zijn gezet kunnen „the original Calluna-pet" afhalen.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5