Weekend Verlengde sproeier: bak manege stof-vrij ,,M'n nek zei krak, maar ik kon verder" Film Drietal rijdt alternatieve tocht Cursus Kruiswerk: ziekenverzorging Indonesisch eten Pupillentoernooi zaalvoetbal TEXELSE^? couRANT Twaalf aanpassingen voor begaanbaarheid VOOR 1 en 2 februari 1997 Kerkdiensten zondag 2 februari Lezing over zending Agenda Dames Lap in ,1001 vragen' Antieke lantaarns voor twee dorpen^ Texelse bands in Question Plaza Zinderend kidnap-drama Even wachten me® zuinige lampen Cursus zelfervarini BedrÜvig he id oud Papier Hygiëne-oorkonde slagerij Schiphorstd Even een pak SNERT halen in VRIJDAG 31 JANUARI 1997 Tien jaar geleden verrees op Aken- buurt een binnenmanege. Daar werd al snel zó intensief gebruik van gemaakt, dat de bak vorig jaar werd uitgebreid tot zeventig meter. De sproei-installatie, nodig om de bodem in optimale conditie te hou den, reikte echter niet verder dan veertig meter. Gisteren is door een Duitse firma de laatste hand ge legd aan een verlenging. Het beno digde geld is bijeen gebracht met verschillende acties. De binnenbak van manege Akenburg is voorzien van tapijtsnippers. Daar door ontstaat een verende onder- Wijkverpleegkundigen Els Zoon en Rosa Harbers verzorgen vanaf 5 maart een cursus in het Kruiswerkge bouw aan de Schoonoordsingel. Het gaat om de thuisverzorging van een zieke Veel zieken worden het liefst in de eigen omgeving verpleegd. Daar naast zijn er ook mensen die een in het Verpleeghuis verblijvende kennis of familielid een dagje naar huis wil len halen. Dat vergt echter enige ken nis van zaken De cursus beslaat vijf bijeenkkomsten van 14.00 tot 16.00 uur. Er worden tilvaardigheden geoefend. Daarnaast wordt informatie gegeven over hulp middelen, voeding, incontinentie en de gevolgen van langdurig ziek zijn. De begeleiding in de laatste levens fase komt ook aan bod Deelname kost ƒ32,50 voor leden en ƒ65,- voor niet-leden (incl. koffie/thee en lesmateriaal). Inlichtingen en op gave via het Kruiswerk, op werkda gen bereikbaar via 0223-65 01 35. grond, ideaal voor paarden. Het heeft echter éen nadeel: het stoft. In 1990 werd de. toen nog niet uitgebreide, manege voorzien van een installatie, waarmee water in een fijne nevel over de bodem kon worden gesproeid. Het octrooi is in handen van de Duitse fir ma ..Jüllich en partners". Deze week kwamen twee medewerkers van het bedrijf uit Keulen met een enorme vrachtwagen naar Texel om de instal latie te verlengen, zodat ook het nieu we deel van de bak kan worden be reikt. Het manegebestuur heeft voor dit systeem gekozen omdat er verschil lende voordelen aan zitten. Er hoeft zo min mogelijk materiaal te worden opgehangen. Langs één rail wordt een slang met sproeikop door de bak bewogen. Dit gaat geheel automa tisch. Per sproeibeurt wordt slechts driekwart kuub water verbruikt, ge noeg om het stof onder de duim te houden. Het water komt uit twee tanks, die naast de manege in de bodem zijn geplaatst en waarin het regenwater van het dak wordt opge vangen. De tanks zijn tweedehands verkregen via de oud-ijzerfirma van familie Spigt en zijn voor plaatsing door een erkend bedrijf gereinigd Wensenlijst Een speciale sproeikop zorgt ervoor dat de nevel gelijkmatig wordt ver spreid, zodat geen natte plekken ont staan. De breedte is zo afgesteld dat de houten randen van de bak net niet worden geraakt. In verband met de uitbreiding moest de hele sproei-in- stallatie worden verwijderd. Voorzit ter Gerard Roeper: „Er was een slang met een grotere diameter nodig, maar daarvoor moest de ophanging wor den vernieuwd. Daarnaast is er een zwaardere electromotor geplaatst." Hij is zeer verguld met de aanpas sing. „Stof is altijd een groot pro bleem in maneges. Met de hand sproeien is, zeker nu we zo'n grote bak hebben, niet te doen Met de verlenging is 6500,- ge moeid. Het geld is opgebracht door de gebruikers en door verschillende acties, zoals een veiling en de zwar te markten. Het bestuur heeft alweer nieuwe wensen. „In de zomer wordt uiteraard buiten gereden. Onze ge dachten gaan uit naar een sproeimo- gelijkheid voor de buitenbak. want ook daar geeft stof een probleem." Éérst wordt echter energie gestoken in de viering van het tienjarig jubi leum. Dat gebeurt tijdens het jaarlijk se „outdoorweekend" (26 en 27 april), waarbij veel ruiters van de over kant naar Texel komen. Eén van de jubileumactiviteiten wordt het verrij den van een kür op muziek-wedstrijd op Z-mveau. Net als vorig jaar verzorgen de fami lies Halsema en Wieten in De Scha kel een Indonesische maaltijd. Zater dag 8 februari om 18.00 uur kunnen belangstellenden daar terecht a 20,- per persoon (kinderen reductie). De opbrengst is voor de NH kerk van Den Burg. Wie mee wil eten moet zich vóór woensdag opgeven via 31 40 63 of 31 24 11 De Texelse voetbalpupillen houden in het weekend hun jaarlijkse toernooi in sporthal Ons Genoegen. De E-tjes beginnen zaterdag om 09.00 uur, om 13.15 uur gevolgd door de D-pupillen. Zondag zijn de F-jes aan debeurtvan 13.00 tot 17.30 uur Er wordt steeds gespeeld in twee poules. Totaal zullen zo'n 300 Texelse voetballertjes hun kunnen tonen. Aanmoedigingen zijn belang rijk, dus er wordt gehoopt op veel publiek. Er wordt voor ƒ14.000,- aan maat regelen genomen op Texel beter begaanbaar te maken voor oude ren en minder validen. De lijst van uit te voeren zaken is door de be trokkenen, vereniging in het in spraakplatform, zelf opgesteld. De volgorde werd bepaald na een rondrit, waarbij alle knelpunten in ogenschouw zijn genomen. Vorig jaar was ƒ3000,- bestemd voor een trapbeklimmer bij het Slufterduin. De totale kosten bedroegen ƒ10.000,-, maar het bedrag van de gemeente was bedoeld als aanzet om sponsors over de brug te trekken. Bij een proef bleek üebeklimmer ech ter met zo goed te functioneren. Het geld is dus bij het jaarlijkse budget van 11 000,- gevoegd. Zeventien trottoiropritten voor rolstoe len slokken een belangrijk deel van het bedrag op. Daarnaast wordt een paaltje op de hoek Elemert/ Keesomlaan verwijderd, worden te gels langs het parkeerterrein van de Meester Laanhoek gelegd en wordt een voetpad aangelegd bij de Vuur- torenweg/Krimweg in De Cocksdorp. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via Radio Texel. De Waal: 10.00 u ds H R Betting, m.m v. Marijke Witte (sopraan), Margareth Elzinga (alt) en Wim Luiken (orgel) De Koog: 10.00 u. dienst in De Waal Den Hoorn: 10 00 u dienst in De Waal. Oosterend: 9 30 u. ds E. J Vledder. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M D. Kuiper. De Cocksdorp: 11 00 u ds. E J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u ds. G.H. Schouten uit Hoorn. 19.00 u. ds. G.H. Schouten; uitz. via De Lichtboei Oosterend: 10.00 u. en 19.00 u ds J, Vonk, GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Kmpscheer; uitz via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg: 10.00 u.ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag: 19 30 u. herenkoor, uizending via De Lichtboei. Zondag: 10.45 u. daneskoor. De Koog: zo 9.30 u m.m v. Pater v.d Sande. De Cocksdorp: vr. 19 00 u. rozenkransgebed. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3. Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u De rol van religie in de wereldaangelegenheden Wachttorenstudie: 11.20 u Onderwezen om Jehovah's wil te doen. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tand heelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 313086 (R Heerenveen), 314727 (P. Meuleman), 314669 (C M. van Karsen) of 312270 (J.G de Winter) Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt (0223) 650222 Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9 00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13.00 -14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10 00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6. Den Burg Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188, buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066. Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; particulieren en ziekenfonds), tel. 312069; b.g.g 0878 100276. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 uur Zaterdag 10.00-13 00 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.00 uur en 16.00-17.00 uur Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. In het zaaltje van de Doopsgezinde Kerk houdt zuster Wijntje Bakker uit Workum op dinsdag 18 februari een lezing over de zending in Nederland. Alle belangstellenden -ook niet Doopsgezinden- zijn welkom vanaf 14.30 uur. Vrijdag 31 januari De deelnemers aan het Texels kampioenschap klaverjassen spe len de vierde ronde in De Linde boom, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel is om 19.00 en 21.30 uur „Ransom" te zien Zaterdag 1 februari In het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp voert de Vereniging van oud-Leerlingen voor de tweede keer het stuk „Mens, had dat toch gezegd!" op. Aanvang 20 00 uur. Van 13.00 tot 17.00 uur houdt ga lerie Het Posthuys aan de Brink in De Koog open huis voor alle belangstellenden. Tevens informa tie over kunstuitleen voor bedrijven. In Cinema Texel draait om 14.00 uur De Klokkeluider van de Notre Dame, om 16.00 uur Pinoccio (Ne derlands gesproken) en om 19.00 en 21.30 uur „Ransom" In Question Plaza begint rond 10 00 uur „3 X Live", een avond met Texelse popbands. Vanavond treden „Madman", „Deluge" en de „Van Beurden Band" op. Entree ƒ5.-. Crystal l„ voorheen Crystal Illumination, treedt vanaf 17.00 uur op in café De Pilaar. De toegang is vrij De band speelt eigen num mers. Zondag 2 februari Galerie Het Posthuys in De Koog houdt van 13 00 tot 17.00 uur op nieuw open huis. In Cinema Texel draait hetzelfde programma als gisteren. Om 10.30 uur start bij het Turfveld een training van de Atletiek vereniging Texel. De eerste etappe van „De 60 van Texel" wordt onder handen genomen voor lopers van elk niveau. Maandag 3 februari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Ransom". In „De Keizerskroon" in Den Hel der wordt tussen 19.30 en 21.30 uur de oprichtingsvergadering van de CNV-regio Kop van Noord holland gehouden. Dinsdag 4 februari Vandaag gaat in dorpshuis De Hof in De Koog het Texels kampioen schap biljarten van start. Dagelijks worden in diverse categorieèn par tijen gespeeld. De finales zijn zater dag en zondag. In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk van Den Burg is vanaf 14.30 uur de Doopsgezinde Zusterkring bi|een. Mevrouw Harting bespreek de Legende van Beatrijs. De dorpscommissie van De Waa ontvangt het college van b en w ii De Wielewaal, aanvang 19.30 uur Alle bewoners zijn welkom. I De film „Ransom" is om 19.00 el 21.30 uur te zien in Cinema TexeJ Woensdag 5 februari T ussen 10.00 en 12.00 uur kunnei lezers van de Texelse Courant hui mening geven over het toekom stige „hart" van Den Burg. Reac ties per fax (31 41 11) of telefooi (36 26 20). In dorpshuis De Hof in De Koog de tweede dag van het Texels kamj pioenschap biljarten. In Cinema Texel draaien de vol gende films: 14.00 uur „De Klokkef luider van de Notre Dame", 16. uur „Pinoccio", 19.00 en 21.30 uu| „Ransom". Hoogwater te Oudeschild Vr. 31 00.05 en 11.30 u. Za. 1 0.30 en 12.10 u. Zo. 2 1.07 en 13.10 u. Ma. 3 2.05 en 14.30 u. Di. 4 4.30 en 17.25 u. Wo. 5 5.50 en 18.24 u. Do. 6 7.00 en 19.40 u. Vr. 7 7.55 en 20.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 31 januari op om 08 21 uur en gaat onder om 17.24 uur 31 januari laatste kwartier 2 februari doodtij „Een leuke ervaring", begint Joop Moerbeek nonchalant. Maar als hij eenmaal over de alternatieve Elf stedentocht begint te vertellen, raakt hij weer vol vuur. Moerbeek schaatste maandag op de Oostenrijkse vyeissensee voor het eerst 200 km. Éen kwartier voor de limiet bereikte hij de finish, waar Nel Bruining uit Den Hoorn en Dirk Bakker uit Oudeschild al een tijdje stonden te wachten. Het drietal behoorde tot de ongeveer 1300 deelnemers die op de Weis- sensee, een groot bevroren meer, 's morgens om zeven uur aan de start verschenen. Ze hadden mooi winter weer, maar het ijs vertoonde verraderlijke scheuren. De organisa tie had eerst een enorme laag sneeuw aan de kant moeten schuiven voor de 16,7 km lange route over het meer. De schaatsers moesten twaalf ronden afleggen. Een attractie was de brug halverwege, waar de rijders onderdoor moesten. Net als in de Friese Elfstedentocht zorgde een or kestje daar voor sfeer onder het vele publiek. „Heel gezellig", aldus Dirk Bakker. De geroutineerde Oudeschilder was op 4 januari in Friesland ook al van de partij en had met zijn tweede 200 km weinig problemen. Na 8 uur en 28 minuten kwam hij over de streep. Dat was goed twintig minuten na Nel Bruiping, die de echte Elfstedentocht moest missen omdat ze niet was ingeloot. Bruining ging in Oostenrijk hard van start. Na enkele kilometers reed ze in de tweede groep, die slechts 37 a 38 minuten per ronde nodig had. Té hard bleek achteraf, want vjer ronden voor het eind kwam de sterke Texelse de „man met de hamer" tegen. Later herstelde ze en reed in eigen tempo de tocht uit in 8.07 29. Speling Joop Moerbeek reed een bekeken race „Op aanraden van Han van de Luitenant. Zet dat er maar bij." Via oefenrondjes stelde hij tevoren vast welk gemiddeld tempo hij moest aan houden. „Voor mezelf had ik bepaald dat ik om één uur 's middags zes ron den moest hebben gereden. Om twin tig over twaalf had ik dat doel al be reikt. dus had ik genoeg speling om de finish op tijd te halen. Anders kan iemand van 51 jaar en 97 kilo op dat moment beter maar stoppen, begrijp je." Ook een val op zijn hoofd in de laat ste ronde, die in het donker werd af gelegd, kon hem met deren. „Op het slechtste deel van de baan ben ik in een scheur blijven hangen. M'n nek zei krak, maar alles deed het nog en ik kon verder." Bubbelbad Een kwartier voor het verstrijken van de tijdslimiet kwam hij binnen. Net als bij Bakker en Bruining waren een grote medaille en een diploma zijn beloning. Met „biefstuk, bier en 'n bubbelbad" spoelden de Texelaars de vermoeie nissen van de marathontocht weg. Woendag keerden Moerbeek en Bak ker weer fris terug op Texel. Nel Bruming blijft nog even in den vreemde; op haar programma staat de zware Ronde van Oostenrijk. Deze meerdaagse wordt morgen afgeslo ten met wederom een rit over 200 km. De dames Lap uit Den Hoorn zijn zaterdag 8 februari de gasten in het „1001 Vragenspel" dat Radio Texel van 20.30 tot 24.00 uur uitzendt. Al: ho V: ds De Kerkstraat in Den Hoorn krijgt1,} „antieke" lichtmasten. Daarmee de 15.000,- gemoeid, In 1994 ondi ging het centrum van het dorp e, ingrijpende herinrichting, die het ncH' talgische karakter benadrukte Ei"1 groot deel van de moderne lichtmaP£ ten is toen vervangen. De dorpscac" missie zou de Kerkstraat graag vis™ eel meer bij het centrum will: betrekken. Het college wil deze we1 honoreren. In Question Plaza vindt morgen vanaf 22.00 uur de eerste van een serie muziekavonden plaats waarop drie Texelse bands live optreden. „3 X Live" is een initiatief van de familie Stiekema in samenwerking met de Stichting Popmuziek Texel (Stipt). Morgen is het podium gereserveerd voor The Madmen, Deluge en de Van Soms zit het mee en soms zit het tegen. Maar er zijn mensen die zich bij dat laatste niet zomaar neerleggen. Zo iemand is Tom Muilen (gespeeld door Mei Gibson). De typische American Hero trekt ten strijde als zijn zoon wordt ontvoerd in „Ran som". Een onderbetaalde rechercheur wil zich van een riant pensioen ver zekeren door de kidnap van de zoon van de steenrijke luchtvaart- maatschappij-directeur Muilen, die zijn fortuin vergaarde als heroï sche piloot, heeft tot dat moment altijd aan de touwtjes getrokken. Zo heeft hij bijvoorbeeld een lasti ge vakbondsleider omgekocht. Maar zijn zoon, gespeeld door Brawley Nolte (inderdaad, de zoon van), is hem alles waard, dus laat hij zich manipuleren. Hopelijk is het met de FBI in wer kelijkheid niet zo gesteld als in veel films wordt afgeschilderd, want ook nu weer klungelen de „feds" maar raak. Dus gaat Muilen dit varkentje zelf wassen. Mét zeep. Dat levert zinderende spanning op, beeldend uitgewerkt door regis seur Ron Howard, die ook al ver antwoordelijk was voor de kaskraker Apollo 13. Sommige shots in „Ransom" zijn nogal wreed. Je vraagt je bijvoor beeld af of het ooit nog goed komt met zoontje Sean, na dagenlang geboeid en geblindoekt op een vies matrasje te hebben doorge bracht. Maar de film is knap opge bouwd en de karakters worden meesterlijk uitgebeeld. Kinderfilms Voor kinderen worden weinig nieuwe films gelanceerd. Pinoccio lijkt misschien een oude koe, maar is dermate fraai verfilmd dat het een bezoekje waard is. Neder lands gesproken, dus goed te vol gen voor jong en oud. Walt Disney's Klokkeluider heeft bijna iedereen nu wel gezien, maar is mooi genoeg voor een tweede keer. Voor de aanvangstijden zie de agenda in deze krant. Beurden Band. De entree is vijf gulden. Dankzij de geluidsisolatie is Question Plaza bij uitstek geschikt voor popevenementen. Het ligt in de bedoeling jaarlijks tien avonden met live Texelse popmuziek te vullen, met totaal zo'n dertig bands. Het streven is per avond zoveel mogelijk variatie aan te brengen. In de muziek van „Madmen" (Ger en de Schaeffers) is de invloed van Frank Zappa terug te horen. „Deluge" heeft covers van stevige, moderne Britse bands (grunge) op het repertoire. De Van Beurden Band wisselt stevige blues af met funk en soul. De eerstvolgende popavonden in Question Plaza worden gehouden op 22 februari en 5 en 26 maart. Afgezien van Texelse bands als Super Groover, Chrystal I, Jug Bros en anderen, staat ook de bluesgitarist Julian Sas (22 februari) op het programma. Ook Oosterend wil antieke lantaai De Peperstraat en de Verlorenkc zijn daarvan niet voorzien tijdens: herinrichtingen van enkele jaren g:'| leden. B en w willen alsnog neg: exemplaren laten plaatsen om t,„. karakteristieke dorpsgezicht te ben j?' drukken. Dat kost 27.000,- ra pa De lantaarnlampen langs de Texelse wegen zouden dit jaar allemaal wc,cc den vervangen door energiezuimobe exemplaren. Daarmee is ƒ276.00:de gemoeid. De besparing die dit opssc vert is echter dermate globaal aangêll geven (30%-70%) dat het college vtge b en w eerst meer informatie wil. a1 vorens tot deze aanschaf te besluite Tv cc de vr St1 Piet Laan verzorgt zes avonden ei af opleiding „zelfervaring" De bedoim ling is om deelnemers meer bewu rit te maken van wie en wat ze zijn. I m wordt contact gemaakt met diepe1 bl lagen, het innerlijke kind en uiteind:D> lijk de spirituele energie. De bede et ling is dat de cursus voor meer ene hc gie, levenslust, kracht en vreugdeipe het leven zorgt. vc De eerste bijeenkomst is op 131: kt bruari, de lessen zijn om de twtO weken en de kosten bedragen 195 te Aanmelding en inlichtingen via Pr ni Laan, tel. 32 21 00. pr in Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opge haald in de volgende straten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszsoord, Jonkerstraat en De Zes, Wilsterstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Mid dags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zater dag de hele dag (8.00-18.00 u.) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud papier en karton moet gebundeld worden aangeleverd. hc Slagerij Schiphorst uit de Waalde straat heeft onlangs een specé0| hygiëne-oorkonde gekregen van h m bedrijfschap Slagersbedrijf. Op vrijw lige basis werd. met honderden and" re slagerijen in Nederland, meeg daan aan een speciaal project". Et onaangekondige keuring, waarbij 1.1 werkmethoden, het schoonmakent de temperatuur van het vlees werdt g, beoordeeld, behoorde tot de vot'dc waarden. De gestelde normen z ti< zelfs beduidend strenger dan die vt ja de hoofdinspectie' gezondheidsts je scherming (voorheen de Keuring 0I dienst van Waren). Slagerij Sch:Vi horst slaagde op alle punten. V' H -n: (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 al -di De medewerkers van het Duitse bedrijf hadden bovenop hun vrachtwagen een hef-lnrichtlng, waardoor ze goed bij de nok van de ma nege konden (Foto Tosss varDaa!en\

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2